-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Nagły wybuch gazu zaatakował nożem prezydenta Gdańska

Miałem dziś nie jechać do Warszawy, ale jednak jadę, a więc teraz tylko garść refleksji, które nasunęły mi się po tym co wydarzyło się wczoraj w Gdańsku. Najpierw reakcja Jerzego Owsiaka, o której przeczytałem dziś z rana. Owsiak Jerzy dostrzega w postępowaniu zamachowca motywy polityczne. Oczywiście nikt nie potraktuje tej reakcji z należytą surowością i nikt nie wyciągnie z niej żadnych konsekwencji. Po ataku na prezydenta Gdańska, który szczęśliwie przeżył, człowiek odpowiedzialny za całe to zamieszanie, które co roku jest naszym udziałem, podkreślający zawsze jak bezpiecznie i fajnie jest bawić się razem z nim na tym festynie, mówi, że zamachowiec miał polityczne motywy. Dawnymi czasy jeszcze oglądałem finały orkiestry i pamiętam, że sporo tam było ludzi w mundurach, którzy podkreślali własny wkład w bezpieczeństwo imprezy. Gdzie byli ci faceci podczas wczorajszego finału i gdzie byli ich podwładni? Orkiestra gra od 27 lat i wszyscy już zdążyli się oswoić z myślą, że jest naprawdę spokojnie, czasem jacyś źli ludzie próbują okraść dzieci zbierające datki, to wszystko. Nie znaczy to jednak, że służby porządkowe mają spać w czasie imprezy. Było w Polsce wystarczająco dużo przykładów niebezpiecznych działań w czasie masowych imprez. Dość przypomnieć aktywność wypuszczonych z więzienia przestępców, którzy zaczepiali ludzi stojących pod krzyżem smoleńskim. Wtedy też policja nie potrafiła zapewnić ludziom bezpieczeństwa. Dziś ochroniarze stojący pod sceną nie wpadli na pomysł, żeby zatrzymać wdrapującego się na nią zamachowca. Owsiak Jerzy zaś orzeka od razu, nie znając dokładnie okoliczności, że motywem ataku była polityka. Mam w związku z tym pytanie, czy ze stanowiska poleci Owsiak, czy minister spraw wewnętrznych, a może tylko wojewódzki komendant policji?

Postawa, którą część mediów przyjęła wobec tej tragedii jest po prostu koszmarna. New York Times napisał, że zamach jest wynikiem politycznych sporów o władzę w Polsce pomiędzy liberalnymi miastami a zacofaną wsią. Nikt nawet nie sprawdził skąd jest ten wariat, z miasta czy ze wsi, ale wszyscy już wiedzą, że oto oświecone miasto zostało zaatakowane przez ciemną wieś, zapewne tę samą, w której w czasie okupacji mordowano żydów. Całe szczęście francuskie media milczą, ale nawet w australijskich napisali o tym, że prezydent Adamowicz został zaatakowany nożem przez zamachowca, uzbrojonego, prócz noża także w te polityczne motywy. Wszyscy prawie, z wyjątkiem mediów rosyjskich, widzą w tym początek politycznego konfliktu. To jest znamienne i oznacza, że temat będzie grzany jeszcze długo, bo jest po prostu dla wszystkich wygodny. Emocje zaś ludzi stojących pod kliniką i modlących się, a może tylko wyczekujących na wiadomości o sanie zdrowia prezydenta Gdańska, zostaną wykorzystane do absolutnego maksimum. To już się zaczęło i małe ma znaczenie fakt, że cały rząd i prezydent także wyrazili żal, obawę, współczucie i zapowiedzieli wyciągnięcie najsurowszych konsekwencji dla wszystkich tych, których zaniedbania przyczyniły się do tej tragedii. W komentarzach pod informacjami dotyczącymi tej tragedii pojawiają się już komentarze krytykujące postawę rządu PO wobec wypadków sprzed paru lat, których ofiarą padł Marek Rosiak. Wtedy także media, ale nie zagraniczne tylko polskie, podgrzewały atmosferę, która w końcu była na tyle gorąca, że taksówkarz Cyba postanowił ją nieco schłodzić. I rzeczywiście udało mu się to, bo po zamordowaniu Rosiaka, wszystko jakby ucichło. Nawet Palikota przestali pokazywać. Myślę, że będziemy musieli przeprosić się z telewizją Kurskiego, albowiem teraz to w nim, niestety cała nadzieja. Nie łudźcie się bowiem, że któraś z prywatnych stacji, polskich czy zagranicznych, zrezygnuje z nadawania temu wypadkowi znaczenia politycznego. I tylko Kurski, ze swoją manierą może się temu przeciwstawić, pokazując po 20 razy na dzień tego zamachowca na zmianę z Cybą.

To tyle w kwestii mediów. Pozostaje sprawa istotniejsza, czyli ustalenie kto kontroluje wariatów wychodzących z więzień, takich co mają ciężkie zarzuty, ale z powodu zaburzeń psychicznych są wypuszczani na wolność i cieszą się tą wolnością tak jak umieją. Ciekawe byłoby ustalenie w jakim środowisku oni przebywają i kto stymuluje ich umysły, rozumiem, że nie jest to telewizja kurska, bo ona epatuje zidiociałym optymizmem a la głupi kaowiec, a nie ponurą wizją nieszczęść jakie Kaczyński i jego banda sprowadzają na kraj. Można Kurskiego wyłączyć, ale nie można się na ludzi rzucać z nożem po obejrzeniu przygotowanego przez jego ekipę serwisu.

Jak już napisałem, całe szczęście, że francuskie media milczą, bo ich aktywność, to byłby szczyt szczytów. Zwłaszcza po ostatnim wybuchu butli z gazem w centrum Paryża, a także po wystąpieniu pana ministra od spraw wewnętrznych, który nie rozumiał, o jakie zajścia i na jakich ulicach pyta go dziennikarka.

Przez najbliższe dni obserwujmy uważnie media, bo choć niespodzianek zapewne nie będzie jeśli idzie o układ oskarżenie-sąd, to mogą się zdarzyć spektakularne kompromitacje. Mam tu na myśli tak zwane „jechanie po bandzie” czyli fejk newsy i przypuszczenia, jakie rozsnuwane będą w telewizjach nieprzyjaznych rządowi. Może do nich nie dojdzie, ale jeśli już, to jakoś dziwnie pewien jestem, że sprawę jak zwykle uratuje internet i internet zweryfikuje postawę wszystkich tuzów dziennikarskich w kraju. Póki co módlmy się wszyscy za zdrowie prezydenta Gdańska i czekajmy na pierwsze wygłupy Żakowskiego, a wszystko to czyńmy ze spokojem i rozwagą.

 

Lecę, czas mnie goni….

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: polityka  propaganda  media  owsiak  ochrona 

gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 08:47
194     9959    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
PawelB @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:02

Dzięki za ten tekst. Jak to mówią 100 na 100. Obawiam się wszakże, że w najbliższych dniach czeka nas istne wariactwo. Chętnych do podkręcenia tego szaleństwa jest cała masa. Już zresztą zaczęli.

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:09

Dziękuję za bardzo dobre reporterskie ujęcie tematu z wielu stron. Wszyscy zapatrzyli sie w to światełko puszczane do nieba, a niektórzy zapomnieli o ziemi, a tu rzeczywistość skrzeczy, a nawet ma czas, żeby się przedstawić i wyciągnąć nóż... Mimo wszystko to jest straszne. Ciekawe do jakiego nieba jest puszczane to światełko. Przyznam, że niezbyt obserwuję te wydarzenia i dlatego nie wiem jaki ma sens to puszczanie. Dobrze, że nie było to jakieś miasto na podkarpaciu.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Andrzej-z-Gdanska 14 stycznia 2019 09:09
14 stycznia 2019 09:19

Ten chodzący w czerwonych porciętach, po ataku na scenie w Gdańsku charakterystycznym dla siebie głosem epatował odczytywaniem kolejnych wpłaconych sum.

W tym roku do ściągania datków na WOŚP dołączył niemiecki Lidl i kasjerki namawiały do wrzucania datków do poustawianych skarbonek. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:27

Art. 5. Wymogi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo imprezy i obowiązek zabezpieczenia imprezy 

1.Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada jej organizator.

2.Bezpieczeństwo imprezy masowej obejmuje spełnienie przez organizatora wymogów w zakresie:

1)zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie;

2)ochrony porządku publicznego;

3)zabezpieczenia pod względem medycznym;

4)zapewnienia odpowiedniego stanu technicznego obiektów budowlanych wraz ze służącymi tym obiektom instalacjami i urządzeniami technicznymi, w szczególności przeciwpożarowymi i sanitarnymi.

3.Obowiązek zabezpieczenia imprezy masowej spoczywa na organizatorze, a w zakresie określonym w tej ustawie i innych przepisach także na: wójcie, burmistrzu, prezydencie miasta, wojewodzie, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny na obszarach kolejowych, służbie zdrowia, a w razie potrzeby także innych właściwych służbach i organach.

 

Nawalili organizatorzy, czyli WOŚP. Ten człowiek wszedł na scenę, bo miał plakietkę "media". No więc, jak ją zdobył? Albo dali mu ją organizatorzy, albo ukradł. Jeśli dostał od organiztorów, to na jakiej zasadzie? Jeśli ukradł, to komu?

Od razu rodzi się pytanie, czy ten zamachowiec to tak sam z siebie, czy wykorzystano wariata do prowokacji, by przy okazji załatwić kilka istotnych spraw? 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 14 stycznia 2019 09:19
14 stycznia 2019 09:28

Lidl to już dobrych kilka lat wspiera Owiaka, podobnie jak Mercedes. Niemcy lubią WOŚP.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Andrzej-z-Gdanska 14 stycznia 2019 09:09
14 stycznia 2019 09:31

Po prostu nowa świecka tradycja z hare kryszną w tle.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:32

nic tak nie ożywi szans opozycji w Polsce jak właściwy trup we włąsciwym czasie i miejscu

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:33

Z tą polityką to wcale nie wiadomo. Nie takie rzeczy się robiło dla wielopoziomowej prowokacji i osiągnięcia różnych "większych" celów. A reakcja Owsiaka i mediów może być zgodna z czyimś planem. Może ten zamachowiec to zwykły wariat, ale historia nas uczy że zwykle nie.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:35

Wyobraz sobie taka sytuacje, ze na Twojej imprezie jest taki incydent. Jako organizator jestes z automatu zatrzymany przez prokuratora do wyjasnienia okolicznosci.

 

zaloguj się by móc komentować

S80 @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:27
14 stycznia 2019 09:37

Dokładnie. Czytam i oczom nie wierzę.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 14 stycznia 2019 09:35
14 stycznia 2019 09:37

Tyle że prawdziwym organizotorem WOSP wcale nie jest Owsiak. On tylko zarządza emocjami uczestników.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 14 stycznia 2019 09:33
14 stycznia 2019 09:38

Ja bym sie chcial dowiedziec od Owsiaka w jaki sposob on wykluczyl, ze prezydent Gdanska wisial jakas duza kwote i nie chcial placic, a to co sie wydarzylo mozna zakwalifikowac jako gangsterskie porachunki, a nie jak twierdzi Owsiak, sprawe polityczna.

zaloguj się by móc komentować

valser @MarcinD 14 stycznia 2019 09:37
14 stycznia 2019 09:41

Zeby dostac zgode na organizacje imprezy masowej (takiej ktora ma wiecej niz 300 uczestnikow musisz wystapic z pismem, spelnic wymogi przewidziane ustawa i rozporzadzeniami i musisz sie podpisac biorac odpowiedzialnosc.

To jest jasne, ze pojedynczego wariata nikt nie powstrzyma i nie ma na taka sytuacje stuprocentowych zabezpieczen. Inaczej - na kazdej imprezie musialoby byc komando i snajperzy. To jest oczywiscie niemozliwe, ale Owsiaka i tak nie zwalnia od odpowiedzialnosci. Powinien byc zatrzymany do wyjasnienia.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 14 stycznia 2019 09:38
14 stycznia 2019 09:43

W tej chwili niewiele napewno wiadomo poza tekstem, ktory nożownik wykrzykiwał na scenie. A w nim podteksty polityczne raczej oczywiste. Podobno wariat, ale jednak politycznie dość uświadomiony.

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 09:45

"Wszyscy prawie, z wyjątkiem mediów rosyjskich, widzą w tym początek politycznego konfliktu. To jest znamienne i oznacza, że temat będzie grzany jeszcze długo, bo jest po prostu dla wszystkich wygodny"

Owsiak nie musi wplatać polityki i interpretować. Wystarczy że pokaże nagranie z zajścia - sprawca ranił polityka? Tak. Mówił, że to wina PO, że siedział? - Tak. Miał więc motywy polityczne.

Mnie bardziej interesuje, jak medialne histerie opozycji wykorzysta rząd. -Przykręcenie śruby w zakresie manifestacji i zgromadzeń publicznych? Zwiększenie kar? Analizy "łagodnych"wyroków sądowych? Błędy sądów i psychiatrów? Ataki i utrudnianie życia faszystom i nacjonalistom (czytaj- tych na prawo od PiSu)?

W temacie grzania absurdów, na razie czytałem m.in że 1-może to słup czarnych, by Adamowicz nie zeznawał w sprawie ks. Jankowskiego, 2-może to biedak wykorzystany przez różowych, za to że Adamowicz nie mówił o tym co było u ks.Jankowskiego, 3- to człowiek wykorzystany przez dewelopera któremu Adamowicz obiecał teren na Matarnii, ale się wycofał...

Módlmy się za Adamowicza i za.. sprawcę.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 14 stycznia 2019 09:41
14 stycznia 2019 09:46

Jeżeli podchodzisz do sprawy tak formalnie to trzeba by sprawdzić, czy pisma na zorganizowanie imprezy w Gdańsku, o których piszesz, podpisywał Owsiak.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 14 stycznia 2019 09:35
14 stycznia 2019 09:47

Tego - mam nadzieję, że niedoszłego - mordercę, obezwładniono po kilkudziesięciu sekundach. Kim byli ochroniarze? Dorabiającymi rencistami z Lidla?

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 09:32
14 stycznia 2019 09:50

Tak jest, nawet jeśli w tle są gangsterskie porachunki, albo ktoś chce przejąć interesy  ofiary zamachu.

Jest pretekst - jest narracja emocjonalna. W końcu chodzi o odpowiednie zagospodarowanie emocji. Fakty przy tym stają się mało ważne.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 14 stycznia 2019 09:47
14 stycznia 2019 09:52

Ten człowiek wszedł na scenę, bo miał plakietkę "media". No więc, jak ją zdobył? Albo dali mu ją organizatorzy, albo ukradł. Jeśli dostał od organiztorów, to na jakiej zasadzie? Jeśli ukradł, to komu?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:52
14 stycznia 2019 09:55

Jeżeli dobrze rozumiem przekaz medialny, obezwładniono go kilkadziesiąt sekund po tym, jak ranił Adamowicza.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 14 stycznia 2019 09:55
14 stycznia 2019 09:59

Tak, jeszcze zdążył podejść do mikrofonu i powiedzięc, że nie lubi PO.

Poza tym Trójmiejski reporter RadiaZET, Maciej Bąk napisał, że finał WOŚP był zgłaszany jako "wykorzystanie drogi publicznej w sposób szczególny". Czyli był organizowany w oparciu o ustawę Prawo o ruchu drogowym, zamiast o ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. 

Organizatorem imprezy w Gdańsku był gdański sztab fundacji WOŚP.

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 14 stycznia 2019 09:46
14 stycznia 2019 10:01

A jest jakies inne podejscie niz formalne? Chcialbys to sprawdzac i wyjasniac nieformalnie? W knajpie przy flaszce? Kazda impreza, nawet jesli nie jest masowa ma organizatora. To sa rzeczy proste do sprawdzenia. Calosc jednak firmuje Owsiak. On jest nie tylko medialna twarza eventu, ale jej szefem. Popraw mnie jesli sie myle.

zaloguj się by móc komentować

valser @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:59
14 stycznia 2019 10:02

Jesli tam bylo wiecej niz 300 osob to urzednicy wydali nieprawidlowa decyzje. Ilosc osob-uczestnikow decyduje o kwalifikacji imprezy.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 09:32
14 stycznia 2019 10:03

Dokładnie! Ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z tzw. "szarym obywatelem" ale z prominentym politykiem jest rzeczą normalną - szanując prywatność rodziny - zadać jednak pytanie: "Pro cui bono?"

Polecam przy okazji taki tekst Toyaha:
https://toyah1.blogspot.com/2018/10/dlaczego-kibicowaem-pawowi-adamowiczowi.html

Tutaj wszystko zbyt ładnie się splata... za dużo kawałków puzzli naraz pasuje ...

Panie New York się przejmuje ... i jeszcze Sydney przestraszony ... co tam Panie! Jest gorzej!  ...Londyn przerażony ...

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:59
14 stycznia 2019 10:03

Pięknie. W takm razie wycie, by to zagłuszyć, będzie się niosło jak kraj długi i szeroki.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @przemsa 14 stycznia 2019 09:47
14 stycznia 2019 10:04

Po zamachu to sobie go mogli obezwladniac. Facet zrobil co zaplanowal i nie stawial oporu. Nie mial zamiaru uciekac, bo by to tez zaplanowal i przynajmniej podjal probe.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 14 stycznia 2019 10:01
14 stycznia 2019 10:05

Oczywiście masz rację.

Owsiak to wszystlo firmuje.

I oczywiście za wszystko odpowiada.

A więc tylko należy się dziwić, że jeszcze nie siedzi.

 

zaloguj się by móc komentowaćTytus @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:28
14 stycznia 2019 10:11

Tradycja zobowiązuje, Winterhilfswerk des Deutschen Volkes (1933-1945).

zaloguj się by móc komentować

valser @lchlip 14 stycznia 2019 10:05
14 stycznia 2019 10:13

Powinien byc zatrzymany do wyjasnienia tak samo jak ludzie bezposrednio zaangazowani w organizacje na miejscu. Niedawno byla tragedia kiedy piec dziewczynek zginelo w pozarze w tzw. escape roomie. Zatrzymanie i zarzuty. Sankcja z grozba do 8 lat pozbawienia wolnosci. Tu masz co najmniej usilowanie zabojstwa, ciezki uszczerbek na zdrowiu. To nie jest tylko sankcja dla zamachowca.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 10:23

Hipotez w tej sprawie bedzie sie mnożyć , beda marsze itp itd , generalnie podciaganie pod politykę.

a) Matka Kurka od lat pisał i mowił, oraz udowadniał, ze imprezy Owsika sa źle zabezpieczone.

b) Zamachowiec to gość ,ktory napadl na bank i zrabował 15 tys , otrzymal wyrok 5 lat , odsiedział. Nie wiemy jakimi motywami sie kierował i dlaczego taki maly wyrok dostał

c) Adamowicza nie rozliczono z jego machlojek finasowych i pozwolono mu startowac w wyborach prezydenckich.

d) HGW nie udalo sie ściągnąć przed komisje 

e)komisja smolenska , cisza

f) sledztwo w sprawie ks Popieluszki , cisza

g) Sądy nietyklne.

h) nikt nie starł sie badac lub ujawniac , gdzie sie podziały pieniadze z duzych afer finansowych.

Osobiscie nie dziwie sie ,ze wczoraj do takiej sytuacji doszło. A generalnie rowniez mozna to wydarzenie okreslic jako prowokację w roku wyborów.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @valser 14 stycznia 2019 10:13
14 stycznia 2019 10:23

Wiesz co?

Zatrzymanie organizatorów imprezy w Gdańsku być może powino się odbyć. Natomiast zatrzymanie Owsiaka jako podejrzanego ponieważ firmuje WOŚP jest dosyć naciągane.  

Jeżeli nikogo nie zatrzymano to kto za to odpowiada? Brudziński? Ziobro? Morawiecki?

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @valser 14 stycznia 2019 09:41
14 stycznia 2019 10:23

Owsiak ma gwarancję nietykalności. Od właściwego organizatora WOSP. Więc żadna prokuratura go nie zatrzyma dopóki sam nożem nie załatwi kogoś przed kamerami telewizji. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @przemsa 14 stycznia 2019 10:03
14 stycznia 2019 10:25

Oczywiście nawalił organizator i urzędnicy, którzy popatrzyli przez palce na zgłoszenie. Nie od dziś wiadomo, że najlepszą obroną jest atak.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 14 stycznia 2019 09:33
14 stycznia 2019 10:27

Nie pierwszy to raz miejscowe sitwy wynajmuja "zwyklego gangstera" do wielopoziomowej prowokacji. Ciekawe (gdzies mi to wczoraj mignelo), ze wiezienie opuscil zledwie wczoraj..

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Draniu 14 stycznia 2019 10:23
14 stycznia 2019 10:27

to ja jeszcze dodam do tego, obce wywiady. Podobno Rosja za wszelką cenę stara się nie dopuścić do przekopu Mierzeji Wiślanej.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 14 stycznia 2019 09:33
14 stycznia 2019 10:28

Nie pierwszy to raz miejscowe sitwy wynajmuja "zwyklego gangstera" do wielopoziomowej prowokacji. Ciekawe (gdzies mi to wczoraj mignelo), ze wiezienie opuscil zaledwie dzien przed napadem.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 10:28

o pardon, myslalam, ze wczesniejszy komentarz sprzed poprawki jednak nie poszedl..

zaloguj się by móc komentować

lchlip @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 10:25
14 stycznia 2019 10:30

A można się dowiedzieć w czym konkretnie nawalili?

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jestnadzieja 14 stycznia 2019 10:27
14 stycznia 2019 10:33

Jeszcze do tej pory sprawcy nie przesłuchano. Ciekawe, czy prokuratorzy zabezpieczyli dokumentację imprezy, czy nie mieli czasu?

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @lchlip 14 stycznia 2019 10:30
14 stycznia 2019 10:34

 "27-latek wtargnął na scenę WOŚP, dźgnął Adamowicza nożem, a następnie przez kilkadziesiąt sekund chodził jeszcze z nożem i rękami wyciągniętymi do góry w geście triumfu. W końcu został obezwładniony przez ochronę i przekazany policji"  - tyle wiemy - i to wiele mówi o organizatorze.

Jednak śledztwo nie jest zakończone, więc ostatecznie nie wiadomo kto i za co.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @lchlip 14 stycznia 2019 09:43
14 stycznia 2019 10:35

Tia...politycznie "dość" uświadomiony. Tylko zdaje się że przegapił iż Adamowicz nie był ani członkiem PO ani kandydatem PO na prezydenta Gdańska (tym był młodszy Wałęsa). No i Prezydent Miasta nie odpowiada za wymiar sprawiedliwości. Niech pan w wyszukiwarce wpisze atak na burmistrza Chęcin i też poproszę o komentarz na temat politycznego uświadomienia sprawcy.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @lchlip 14 stycznia 2019 10:30
14 stycznia 2019 10:37

To prokurator powinien ustalić, on ma przed nosem wszystkie akty prawne, procedury i zabezpieczoną dokumentację.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 10:34
14 stycznia 2019 10:37

"....Jednak śledztwo nie jest zakończone, więc ostatecznie nie wiadomo kto i za co....."

Wiadomo.

Zobacz komentarz "ewa-remblikowska" 10:03

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 10:37
14 stycznia 2019 10:39

Prokurator rzeczywiście powinien.

Ale Pani robi to za niego w komentarzu z 10:03.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 10:33
14 stycznia 2019 10:41

Przeciez wczoraj byla niedziela. No dajmyz zapracowanym ludziskom odpoczac;)

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @lchlip 14 stycznia 2019 10:09
14 stycznia 2019 10:43

Owsiak słynie z tego, że już bez focha i z miłością szczuje na osoby, które próbują wnikać (np. Wielgucki) jak wyglądają przepływy pieniędzy z WOŚP do firm powiązanych z nim i jego rodziną: Mrówki Całej, Złotego Melona itd. Nie wykonuje Juras, jako św. krowa, wyroków sądowych (ostatnio za zaszczuwanie i agresję słowną wobec prof. Pawłowicz). Kilka tygodni temu efektem tej polityki "róbta co chceta" było zniszczenie domu głównego oponenta Owsiaka. Więc może ma powód by Jurasa nie lubić. Tu ciekawa analiza WOŚP: http://www.kontrowersje.net/kompendium_wielkiej_ciemy_13_groszy_do_puszki_24_fina_u_wo_p_i_portfela_jerzego_o

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @valser 14 stycznia 2019 10:13
14 stycznia 2019 10:44

Dziękuję za trzeźwe, "prokuratorskie", DEESKALUJĄCE spojrzenie. Sprawca, organizator, pomocnik, podżegacz - konkret. Dążenie do prawdy polega na ODCINANIU możliwości.

Inne spojrzenie - medialno-polityczne polega na ESKALOWANIU, grzaniu tematu i mnożeniu. Kurski z Wyborczej już wie o politycznej zbrodni, wie czyja wina gen. Różański, a kody zbierają wiece poparcia lub protestu.

Wygląda na to, że tylko rosyjska zima może schłodzić głowy i ręce z kredkami.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 10:46

Dziennikarz Onetu mowi jak bylo z wydawaniem plakietek "media" (chyba nie przysluzyl sie organizatorom)

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wydano-19-plakietek-z-napisem-media-na-liscie-nie-bylo-nazwiska-napastnika/ey8953l

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @lchlip 14 stycznia 2019 10:39
14 stycznia 2019 10:51

Rzecznik KGP wypowiedział się odnośnie zabezpieczenia imprezy.

To była impreza zgłoszona w Urzędzie Miasta. Zgodę na tą imprezę wydał prezydent Gdańska. Były tam służby ochroniarskie. Wczoraj na ulicach w Gdańsku służbę pełniło trzy razy więcej policjantów niż zwykle. (…) Widzimy wszystko na nagraniach. Myślę, że tutaj też prokurator będzie brał pod uwagę to zachowanie służby ochrony. Ciężko mi ocenić na tę chwilę zachowanie służby ochrony. (…) Nie była to impreza masowa, tak nie była przynajmniej zgłoszona. Kiedy byłoby zgłoszenie, że to impreza masowa, środki bezpieczeństwa byłyby zaostrzone. My z własnej inicjatywy, nie proszeni o to, zabezpieczyliśmy miejsce przyległe do imprezy.

 

Skoro organizator wiedział, że jest to impreza masowa, a nie zgłosił jej jako imprezy masowej, to....można się spytać, dlaczego tak zrobił? i jaka w tym przypadku spada na niego odpowiedzialność?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @Kristoff 14 stycznia 2019 10:43
14 stycznia 2019 10:53

Nie lubić i szczerze nienawidzieć to jednak różnica.

Próbka z tekstu MK:

....

Powodem mojej nienawiści do Owsiaka, nie jest frustracja, brak sukcesów życiowych, czy osobistego szczęścia. Powód jest zupełnie inny i zdefiniowany przez najnowszy słownik PWN:

nienawiść «uczucie silnej niechęci, wrogości do kogoś lub do czegoś»

Jestem pełen wrogości i niechęci wobec Owsiaka, ponieważ on jest zaprzeczeniem mnie. Niczego w życiu nie osiągnął, ale wszystko zostało mu dane. Szkołę skończył dzięki żonie i pani od matematyki, która przyjęła łapówkę za napisanie matury połowicznemu analfabecie. Na Akademię Sztuk Pięknych startował cztery razy i wyleciał na bruk po pierwszych pytaniach. Próbował szczęścia jako witrażysta, ale się okazało, że matura za łapówkę i cztery zawalone egzaminy na studia, to nie przypadek.....

....A najgorsze jest to, że Owsiak to 100 razy większy ode mnie megaloman i buc, a ja nie lubię przegrywać w żadnej dyscyplinie, dlatego nienawidzę Owsiaka za wszystko."

 

W tekście MK nie ma ANI SŁOWA o zniszczeniu domu czy innych szykanach Owsiaka.

Nienawiść pur sang tak to się chyba nazywa.

 

 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @lchlip 14 stycznia 2019 10:53
14 stycznia 2019 11:00

Słowo do Kristoffa i Ichlipa. 

Kiedyś za grzanie buły i podpieranie się Matką K. w swych komentarzach wylatywało się stąd. Nie straszę, bo ja zwykły cienki bolek jestem, ale polecam zimny prysznic.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 11:01

Patrze na ten filmik z obezwladniania. Przeciez to wyglada jak wyrezyserowany cyrk, albo popis bezradnosci sluzb. Moze Valser cos powie. Chodzi sobie debil po ataku, cos tam gada do mikrofonu, dopiero po chwili grzecznie podchodza do niego jacys panowie i "zapraszaja" do padniecia na ziemie..cos tu jest nie halo..Ochroniarze jak z koziej d...traba.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 11:02

Generalnie sprawca jest zatrzymany, ofiara zyje, prokuratura jest pod wodzą Ziobry.. Bardzo ciekawy jestem jak to zostanie rozegrane w przestrzeni publicznej, co nam ujawnią.. O właśnie, i kto wystapi w roli adwokata zamachowca.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 11:00
14 stycznia 2019 11:08

Nie wiedziałem, że w regulaminie tego forum Matka Kurka jest umieszczona na indeksie.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 14 stycznia 2019 09:38
14 stycznia 2019 11:23

Gangsterzy nie załatwiają swoich spraw w świetle kamer w trakcie  imprezy transmitowanej na cały kraj.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 11:23
14 stycznia 2019 11:26

Mylisz sie. Ten zamach to jest wiadomosc dla calej reszty.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 10:44
14 stycznia 2019 11:26

Zdaje się rok temu ktoś się spalił pod Pałacem Kultury..?...

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 09:45
14 stycznia 2019 11:27

Podobno śledczy dotarli do nowych info w sprawie Amber Gold.

Sęk w tym, że w Trómiescie nawet mysz nie mogła zbudować sobie gniazda bez zezwolenia jaczejki p. Adamowicza.

Adamowicz w tym stanie rzeczy nie będzie mógł  być wezwany do złożenia zeznań.

zaloguj się by móc komentować


glicek @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 11:23
14 stycznia 2019 11:30

Ale mogą publicznie ostrzec innych gangsterów ze swojej ferajny.

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:27
14 stycznia 2019 11:31

Organizatorzy imprezy finałowej WOŚP w Gdańsku nie zgłosili jej nawet jako impreza masowa. Robi się ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 14 stycznia 2019 11:27
14 stycznia 2019 11:40

Chociazby tu:

http://rv.im-g.pl/6/24360/24360476/24360476_adamowicz_i_nozownik_p576high.mp4

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 14 stycznia 2019 11:30
14 stycznia 2019 11:40

Przecież na kilometr widać aranżację tego eventu.

W Trójmieście nie rządzi rząd centralny a juz na pewno,nie  minister spraw wewnętrznych.

Tam rządzi wciąz ta sama ośmiornica od 1989 r.

 

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @jestnadzieja 14 stycznia 2019 11:42
14 stycznia 2019 11:53

Może jeszcze się okaże, że pierwsza diagnoza była pochopna i "obrażenia" nie są wcale groźne dla życia

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 11:57

W tvn24 pofatygowali sie i zrobili dokladniejsza analize. Tak czy siak, jakakolwiek reakcja - pan z obslugi technicznej, dopiero potem ochrona - pojawila sie strasznie pozno. Oni tam wszyscy zamroczeni byli?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 11:40
14 stycznia 2019 11:57

W zwiazku z tyn ,co robił i gdzie był kontrwywiad i w ogole ,co robiły sluzyb w tej sprawie.. ? A moze jest tak, ze oddział gdanski , moze rowniez byc uwikłany w ta całą sprawe?

zaloguj się by móc komentować


valser @jestnadzieja 14 stycznia 2019 11:42
14 stycznia 2019 12:19

Ciezka sprawa. Wyglada, ze on wszedl na scene od zaplecza, czyli mial identyfikator i nikt go nie kontrolowal. Nawet jak na zapleczu byla ekipa, ktore regulowala wejscie na scene, to widzac przypiety identafikator dali mu zielone swiatlo i osobistej kontroli nikt mu nie robil. Caly ten burdel organizacyjny, bo tak to trzeba nazwac, polega na tym, ze organy panstwa, jego administracji sa posklejane z ta impreza i na formalne warunki przymykaja oczy. Jak jest z organizacja, gdy startujesz bedac z zewnatrz, ile papierow trzeba przygotowac, to po organizacji targow ksiazki w Bytomiu nikt mi kitow nie pocisnie. Umowy, aneksy, ustalenia, zalaczniki, persone, licencje ochroniarskie, itp.

Nie chce mowic jakie sa sankcje, jak zrobisz impreze na wiecej niz 300 osob i nie zglosisz tego jako impreza masowa i bedzie np. bojka i przyjedzie pogotowie, zeby komus leb zaszyc. W normalnych warunkach taki organizator jest dojechany na amen. No, ale jak prezydent, ktory jest ofiara zamachu sam wydaje zgode na taka partyzantke, to jest to co jest - fikcja prawno-organizacyjna i generalnie ustawka.

Na scenie jest masa ludzi, ale wszyscy stoja. Jeden gosciu sie przebija przez scene i to jest zamachowiec. Jakby tam byl jakis ochroniarz, to standardowo facet ma wjazd w plecy i laduje na klacie ze 100kg ciezarem. Nikt sie nie bawi w jakies podchodzenie od frontu i negocjacje w takich przypadkach. Zadnej ochrony na scenie nie bylo.

Ja takie imprezy zabezpieczalem jako szeregowy zolnierz i pozniej jako organizator. I to byly grube eventy na kilka, kilkanascie tysiecy ludzi, np . koncerty w Spodku "Rawa Blues", Kazik, Wilki, Witaj Wiosno z Owsiakiem jako organizatorem (tez byla gruba afera z zabezpieczeniem przez Owsiaka), TSA, KAT, Acid Drinkers, dziesiatki festynow na Slasku, Sylwester w plenerze w Bytomiu, itd.

Owsiak i cala reszta zaangazowana w organizacje w calej Polsce w roznych miejscach po prawie trzech dekadach doswiadczen wypracowali pewne uklady niestandardowe i przy sprzegnieciu z panstwowa organizacja kazdy przymykal oko. Tym bardziej, ze przez wszystkie lata, oprocz malych incydentow, to bylo spokojnie. W tej sprawie, jesli trzymac sie przepisow, to powinno byc troche zatrzyman. No, ale przy umoczeniu organow panstwa w organizacje tego eventu chyba nikt nie jest na tyle naiwny, ze bedzie wymagal, zeby goscie sami siebie dojezdzali paragrafami.

Owsiak jest symbolem patologii organizacji panstwowej, przez to, ze jest sprzegniety z organami panstwa, ze wyrecza panstwo w jego konstytucyjnych obowiazkach bedac posklejanym z panstwowa sluzba zdrowia. W takiej sytuacji beda szukac wszyscy winnego poza kregiem ludzi umoczonych w organizacje i stosowac prawo tylko w takim zakresie, zeby swoim umoczonym nie zrobic krzywdy. To patologia jest.

 

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 14 stycznia 2019 11:59
14 stycznia 2019 12:20

W 90 sekund to ja rozjezdzam pieciu takich gosci. Solo.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @jestnadzieja 14 stycznia 2019 11:59
14 stycznia 2019 12:20

Sądzę ,ze na cale wydarzenie trzeba spojrzec szerzej ,tak jak to zasugerował Coryllus .. Dzwina jest natychmiastowa rekacja prasy światowej.  

zaloguj się by móc komentować

Draniu @valser 14 stycznia 2019 12:20
14 stycznia 2019 12:33

A ja bym spojrzał troche inaczej na te sprawę.. Uwazam,ze facetowi swiadomie umozliwiono droge do zamachu.. Pierwsze wywiady przez dziennikarzy z uczestnikami swiadcza o wielkim zdziwieniu, poniewaz twierdzili, ze byli przeszukiwani.. A tu nagle wyskakuje Filip z konopii i dokonuje zamachu.. 

Konferencja vice ministra MSWiA była bardzo nerwowa i malo profesjonalna.. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 14 stycznia 2019 12:20
14 stycznia 2019 12:36

No wlasnie, jak czytam :"25 sekund po ataku sprawca bierze mikrofon.." to oczom nie wierze. 25 sekund (przeciez to strasznie dlugo, zwazywszy okolicznosci")wszyscy stali i grzecznie patrzyli co sie dzieje. Potem facet sobie bierze mikrofon i wyglasza manifest. Jakis paraliz ogolny.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Draniu 14 stycznia 2019 12:20
14 stycznia 2019 12:37

To jest przeciez oczywiste. Wlasnie dlatego warto przeanalizowac te "aranzacje".

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @Draniu 14 stycznia 2019 12:20
14 stycznia 2019 12:37

Mocna sugestia prasy światowej, że pod rządami "prawicowych populistów" sytuacja w Polsce coraz mniej stabilna.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 12:40

Kraj Kwitnącej Fikcji objawił się po raz kolejny. 

zaloguj się by móc komentować

valser @jestnadzieja 14 stycznia 2019 12:36
14 stycznia 2019 12:42

Od uczestnikow imprezy nie mozna wymagac, ze beda interweniowac. Od tego powinni byc goscie, ktorzy biora pieniadze za pacyfikacje klientow, a ktorych na tej imprezie nie bylo. Podobno jakis techniczny "obezwladnil" napastnika. To jest generalnie obraz patologii organizacyjnej. Ja polecam sprobowac zorganizowac publiczna zbiorke pieniedzy, gdzie ekipa bedzie chodzila po nieokreslonych miejscach w miescie i zbierala kase od anonimowych ludzi do papierowych skarbonek i jeszcze byc zwolnionym z opodatkowania tej zbiorki. Zycze szczescia, zdrowia i powodzenia na nowej drodze zycia, nawet w "uproszczonej" wersji ustawy z 2014 roku.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 09:45
14 stycznia 2019 12:45

Może jestem "złym człowiekiem", ale proszę mi wytłumaczyć dlaczego miałbym sie modlić za Adamowicza - nie znaczy to, że się cieszę z tego co się stało.

Według mnie ten sprawca wiecej potrzebuje modlitwy.

Adamowicz jaki był przed takim pozostał po.  Jest nadzieja, że po dojściu do zdrowia coś do niego dotrze.

Ze sprawcą jest gorzej. Jaki był przed nie wiemy - po, wiemy, że wszedł na drogę zła i jemu trzeba pomóc. 

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @Draniu 14 stycznia 2019 12:33
14 stycznia 2019 12:56

Widziałem zdenerwowanie Zielińskiego. Być może wie o najgorszym w sprawie Adamowicza...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 09:59
14 stycznia 2019 12:56

Przepraszam, że się wetnę: a to była "droga publiczna"?

Poza tym dzięki za przywołanie przepisu, bo p. Owsiak umiejętnie zachował się w tej strasznej sytuacji jak "przypadkowy przechodzień".

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 14 stycznia 2019 12:33
14 stycznia 2019 12:58

O ile w ogóle ten zamach nie jest mistyfikacją.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @szarakomorka 14 stycznia 2019 12:45
14 stycznia 2019 13:00

czy wszedł na zła drogę, czy został na nią "zadlnie"  skierowany, to  tego jeszcze nie wiemy

zaloguj się by móc komentować


szarakomorka @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 13:00
14 stycznia 2019 13:05

To nie zmienia stanu rzeczy - miał "wolną wolę" i wszedł (chyba, że tej "wolnej woli" niemiał, wtedy dla dojści do prawdy jest rolą służb specjalnych).  

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 12:58
14 stycznia 2019 13:30

Mistyfikacja , czyli ? No nie wiem, Adamowicz ma liczne rany kłute w tym jedna w serce. 

Oczywiscie tez jestem zdania ,ze Gdanskiem zarządzają gangi, a w zwiazku  z tym , nie powinna sie ta sprawa zajmowac prokuratura gdanska, oraz oddziały sluzb gdanskich.. Zamachowiec rowniez powinien byc osadzony w innym areszcie sledczym, a nie gdanskim. 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 13:35

Ja się nie mogę opędzić od dwóch refleksji.

Najpierw ta ogólna. Widzę, że są mody na "publiczne sposoby przeprowadzania ludzi na tamten świat" - poza nieprzemijającym tylko amerykańskim patentem rozstrzeliwania w miejscach publicznych (choć chyba rok temu, to się w Paryżu zdarzyło ale jakoś się nie przyjęło). Było więc to rozjeżdżanie pierwszych lepszych, którzy się nawinęli . Teraz weszło na tapetę "dziabanie nożem", że się tak wyrażę.

Nie wydaje się wam to dziwne? Ciekawe co będzie modne za pół roku?

Druga refleksja jest taka, że nie mogę opędzić się od natrętnego podejrzenia, że to jest realizacja scenariusza pod tytułem "Jak usunąć niewygodnego gościa a koszty sprzątnięcia przerzucić na rząd". Dodatkowy plus do dyscyplinowanie w celu lepszego przestrzegania omerty.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @szarakomorka 14 stycznia 2019 13:05
14 stycznia 2019 13:57

jesli nie jest to inscenizacja w rodzaju  "a la Skripal", i obrażenia są faktycznie tak poważne, no to musimy poczekać, co zezna sprawca. A zwłaszcza kogo wskaże jako inspiratora i moderatora "zamachu".

Bo zapewne te zeznania  będą kluczowym argumentem  uderzenia przez opozycję w służby, ponoć w Gdańsku też "rządowe", tylko że nie wiadomo czyjego rządu.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 14:00

Witajmy w klubie.

Już dawno też Coryllus obawiał się takiego eventu. Stało się i mleko się rozlało. Polska weszła do prawdziwych krajów demokratycznych, gdzie "zamachy" właśnie tak się odbywają. Potem często sprawca zaraz ginie. Jaka szkoda. Na początek w Polsce będzie nieco inaczej, chociaż za parę dni jest piątek, tradycyjny dzień, gdzie sprawcy w więzieniach "wymierzają sobie sprawiedliwość". A na marginesie mnie widok prez.Adamowicza razem z innymi włodarzami Gdańska ciągnącego samolot spółki Amber Gold nie wymazuje się z pamięci i nie wymaże nigdy, tak jak i Tuska. Sorry Balbinka. Ale pamiętajmy, że to jest strona popierana już przez samą czołówkę mediów światowych, a one gadają głosem tych, którzy porządek światowy "trzymają za twarz".

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @jestnadzieja 14 stycznia 2019 11:42
14 stycznia 2019 14:02

Dzięki za wrzucenie.

Dużo dynamiki. Vid trwa tylko minutę i piędziesiąt sekund. 1:50 świadczy o profesjonaliźmie macherów, którzy pilotują projekty polityczne. Na 99% tak jest. Jeden procent daję dla przeciwwagi, że to tylko przypadek i akurat tak montażystom z NOW  wypadło w trakcie klejenia sekwencji z zamachowcem w roli głównej.

zaloguj się by móc komentować

Zrzutekranu @lchlip 14 stycznia 2019 10:09
14 stycznia 2019 14:08

Przeczytaj,  to co zalinkowałeś.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @saturn-9 14 stycznia 2019 14:02
14 stycznia 2019 14:09

przypadki to mają przypadkowi  przechonie na pasach przez jezdnię

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jestnadzieja 14 stycznia 2019 10:27
14 stycznia 2019 14:11

moze wyszedł na przepustkę, by zalatwić zlecenie.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 14:44

Adamowicz zmarł.

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @mniszysko 14 stycznia 2019 13:35
14 stycznia 2019 14:47

AD 2. Albo to albo dalsze dolewanie paliwa do wojny polsko-polskiej. Z trudnymi do przewidzenia konsekwencjami na ten moment. Może też być jedno i drugie. Na pewno nienawiść do PIS wzrośnie i ten cel już został osiągnięty. Mimo, że ewidentnie odpowiedzialny jest organizator i firma ochroniarska, którą zatrudnił.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @jestnadzieja 14 stycznia 2019 14:46
14 stycznia 2019 14:49

niestety, nie będzie zeznawać przed komisją Amber Gold, i tak jak Mniszysko napisał  "jest realizacja scenariusza pod tytułem "Jak usunąć niewygodnego gościa a koszty sprzątnięcia przerzucić na rząd". Dodatkowy plus do dyscyplinowanie w celu lepszego przestrzegania omerty.alizuje się scenariusz."

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @MarcinD 14 stycznia 2019 14:47
14 stycznia 2019 14:50

Tzn. odpowiedzialny za dopuszczenie oczywiście. Bo kto za tym stoi, to się pewnie nigdy nie dowiemy. Oprócz tego, że to wariat rzecz  i z przekonaniami prawicowymi naturalnie. Będzie podobnie jak z katastrofą smoleńską.

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @szarakomorka 14 stycznia 2019 12:45
14 stycznia 2019 14:53

W obliczu śmierci Adamowicza muszę się zgodzić -  @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 09:45.

Pomódlmy sie również za niego.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 14:57

Adamowicz  nie  żyje 

.

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @jestnadzieja 14 stycznia 2019 14:46
14 stycznia 2019 15:00

On żyl jeszcze tylko dzięki nowoczesnej technice medycznej, sam nawet nie oddychal. Tego się można było spodziewać.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:08

Myślę, że w obliczu tej tragedii my Katolicy mamy niejaki stupor. Mnie ta refleksja ks.prof.T.Guza już wcześniej pomogła bardzo w zupełnie innej sprawie. Ale to są refleksje uniwersalne dla nas wierzących.

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:12

Obejrzałem teraz film z tego: https://www.youtube.com/watch?v=Kuqdz7DN8r8

I powiem szczerze, że sam atak odbył się tak szybko, że żaden cywilny człowiek nawet tego nie miał jak zauważyć. Ludzie na scenie jeszcze 30 sekund po normalnie stoją i niczego nie rozumieją. Tylko gdzie byli przeszkoleni ochroniarze i jak na scenie znalazł się człowiek z nożem (nieważne czy z legitymacją prasową czy bez). A ten koleś jeszcze potem chodzi i wznosi ręce do góry kilka razy. Zobaczcie jak wygląda jego "obezwładnienie" przez ochroniarzy. Jakby czekał na to, od razu sam się położył. To wszystko wygląda jak jakiś teatr.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @mniszysko 14 stycznia 2019 10:03
14 stycznia 2019 15:13

NHK Japonia również podaje informację o ataku na pana Adamowicza. Francuzi również nie milczą, jak sugeruje autor, link - > https://www.france24.com/en/20190114-poland-gdansk-mayor-pawel-adamowicz-stabbed-stage-critical-condition

Pan Guy Verhofstadt wkleił powyższy link na FB i tłiterze.

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:26

Jerzy Owsiak podał się do dymisji.

W największych polskich organizacjach charytatywnych (lub "charytatywnych") twórcy i frontmeni muszą odejść. 

...a może to fałszywy trop?

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 14:49
14 stycznia 2019 15:27

@ewa-rembikowska
Narutowicza też "wyeliminował" wariat - i nawet endek do tego.
A Narutowicz wiedział wiele i o wielu (ludziach i sprawach).

Inna sprawa, że takiej śmierci nikomu nie życzę.

Komunikacyjnie PiS ma teraz  u ok. 50% elektoratu strasznie w plecy - niech się teraz ratują.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:29

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła odrębne śledztwo, w którym będzie sprawdzać prawidłowość organizacji i zabezpieczenia niedzielnego gdańskiego finału WOŚP gdzie zaatakowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W związku z tym Jerzy Owsiak taktycznie złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 15:26
14 stycznia 2019 15:30

w jakim charakterze p. Adamowicz brał udział w tej imprezie?

Jako gość, jako współorganizator, jako sponsor, czy jako osoba prywatna?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 15:27
14 stycznia 2019 15:32

Ciekawe jak policzyłeś tak na szybko te 50 procent.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 15:27
14 stycznia 2019 15:33

No cóż śmierć starszna, ale jak ktoś z mafią się zadaje, to musi liczyć się ze wszystkim a ile pieczeni na jednym ogniu zostanie upieczonych przy okazji..... 

Jakoś teraz mi się to wydarzenie skojarzyło z Ireneuszem Sekułą, który też zabłądził w labiryncie życia a myślał, że wszystkich przechytrzy.

zaloguj się by móc komentować

ajs @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:34

Co za zbieg okoliczności, wczoraj wieczorem na TV Polonia puścili film "Ogród Luizy". W filmie pokazane jest miedzy innymi jak się przygotowuje "psychicznie chorego" zamachowca (kto, jak i w jakim celu). Ponadto, wypisz wymaluj pokazane powiązania takie jak te tak powszechnie przedstawiane  jako przykładowe "trójmiejskie" (władze lokalne, mafia, prawnicy, służby itp itd). Sam film taki sobie, ale polecam porównać film (scenaruiusz) z tym co się wczoraj wydarzyło i pomyśleć trochę z czym tu realnie możemy mieć do czynienia...

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 15:27
14 stycznia 2019 15:34

Pan to jest niesamowity.

Nie czyta Pan tłitów? Brudzińskiego? Zatrzymali właśnie faceta który pisał coś jeszcze o prez . Poznania i Wrocławia.

Nie rozumie Pan, że teraz  wszystko na prawo od PiSu musi zniknąć albo się "pokajać" ??

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 15:33
14 stycznia 2019 15:34

zwłaszca z mafią polityczną.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 15:41

Paweł Adamowicz R.I.P.

 

Czy nie warto rozważyć przeniesienie wszelkich dyskusji o okolicznościach tej tragedii do jutra? 

Po Prostu z szacunku dla śmierci.

zaloguj się by móc komentować

bendix @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 15:29
14 stycznia 2019 15:51

"Wychodząc z sali konferencyjnej Owsiak kręcił głową i powtarzał "dziki kraj, dziki kraj"."

https://fakty.interia.pl/polska/news-jerzy-owsiak-rezygnuje-z-szefowania-wosp,nId,2782727#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

zaloguj się by móc komentować

Draniu @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 15:33
14 stycznia 2019 16:09

Ta wielopoziomowisc zamachu jest ewidentna.. Przypomne ,ze firma ochroniarska ,ktora wspolpracowała z Owsikiem, ktory przesiada sie na tylnie siedzenie , wlascicielem firmy sa  Chinczycy.. Tak jak pisalem wczesniej sprawa jest dla sluzb , ale nie z Gdanska.. Rowniez przypomnę ,ze Owsik wraz z rodzina mieszkał do 8 roku zycia w Gdansku..

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @lchlip 14 stycznia 2019 15:41
14 stycznia 2019 16:19

A to niby z jakiego powodu?

Czym dzień  jutrzejszy będzie się w tej kwestii różnił od dzisiejszego?

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 14 stycznia 2019 15:51
14 stycznia 2019 16:20

Ja znam bardziej dzike, np. w USA odstrzelonych zostało 10 procent prezydentów państwa.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Draniu 14 stycznia 2019 16:09
14 stycznia 2019 16:31

Aż się o to prosi. To jest faktycznie sprawa dla służb, a prokuratorzy powinni być co najmniej z południa Polski.

taki tweet znalazłam

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @bendix 14 stycznia 2019 15:51
14 stycznia 2019 16:33

No dziki, bo pytać zaczął pytać o jego finanse, zamiast składać rączki w zachwycie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 15:34
14 stycznia 2019 16:37

A co jest niby na prawo od PiSu? Plastusie i Kapiszony?

zaloguj się by móc komentować


ewaryst-fedorowicz @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 15:32
14 stycznia 2019 16:42

@stanislaw-orda

Prawda? No cóz - jedni potrafią, inni nie.
Cierpliwości - odpowiedź będzie w maju, po eurowyborach. 

zaloguj się by móc komentować

ewaryst-fedorowicz @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 15:34
14 stycznia 2019 16:44

@dziad-kalwaryjski

w moim komentarzu nie ma słowa o "na prawo od PiSu". To u kogoś innego Pan wyczytał.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 15:27
14 stycznia 2019 16:49

Co ty, Ewaryst. 53 koma 7. Jest anty. I stale rośnie. Serio. 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ajs 14 stycznia 2019 15:34
14 stycznia 2019 16:52

Dokladnie to samo natretnie chodzi mi glowie caly czas. Przez przypadek na TV Polonia trafilam wczoraj na ten film. Watek wykorzystania "psychicznie chorego" gangstera do porachunkow w mafii samorzad-policja-sady, automatycznie sie kojarzy.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @lchlip 14 stycznia 2019 15:41
14 stycznia 2019 16:53

Zadzwoń pan do GW i Onetu niech się zamkną.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 16:42
14 stycznia 2019 16:53

No to będą musieli (piata kolumna) jeszcze przynajmniej jednego prezydenta miasta przeznaczyć na ofiarę na ołtarzu polityki.

Nie ma lekko, ani nie ma  to-tamto, gdy gra idzie  o całą pulę.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @MarcinD 14 stycznia 2019 15:12
14 stycznia 2019 16:57

Rzeczywiście, działo się to bardzo szybko. Pozostaje pytanie, czy organizator przygotował dla firmy ochroniarskiej - zamkniętą listę osób, uprawnionych do wejścia na scenę.  Bo tylko wg takiego klucza ochroniarze mogliby, w takich warunkach, jak pokazują scenę filmy - intruza- przesiać. Lista nazwisk, zdjęcia etc.

Jest to tragedia osobista dla wielu osób. Pozostaje się modlić.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @MarcinD 14 stycznia 2019 15:12
14 stycznia 2019 17:04

Mnie ten szok, odretwienie i brak reakcji, podczas gdy zabojca lazi z mikrofonem, najbardziej zadziwiaja.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 17:04

prezydent Gdanska? - pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy.....

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @DWiant 14 stycznia 2019 17:04
14 stycznia 2019 17:07

Wiesz co, lepiej byś siedział cicho. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 17:09

Proszę Państwa, jestem zdumiony niektórymi komentarzami, a dlaczego wyjaśnię jutro. Ledwo się dotelepałem do domu, nie wiem jak gdzie indziej, ale od zachodniej strony Warszawy jest zimowy armageddon. Nic nie widać od śniegu, abs nie skutkuje, jeździ się 20 na godzinę....Horror...a do tego jeszcze mądre media ze swoimi spekulacjami na temat śmierci w polityce...

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @bendix 14 stycznia 2019 17:11
14 stycznia 2019 17:16

Jurek nie zrezygnuje, spokojna twoja rozczochrana

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski 14 stycznia 2019 17:07
14 stycznia 2019 17:26

... moze i dosadnie ale...

Wczoraj po mszy poslismy z ksiedzem na kawe i ze znajomymi.... Jest wsrod nas wlasciciel domu i jego zona. Rozmawiamy o podwyzkach rentu za mieszkania i takie tam.... codzienne klopoty a on mowi ze landrord powinien miec mozliwosc wykopac ludzi na ulice w kazdej chwili bo to jego wlasnosc. Na moje argumenty odpowiedzial ze ludzie bez wlasnego mieszkania w Irlandi to .... nieudacznicy. 

Chwile musialem odetchnac bo w miejscu publicznym bylismy i z naszym ksiedzem i zapytalem .... czy nasz ksiadz tez jest nieudacznikiem? 

...bedac w Irlandi widze jak nasze katolickie wychowanie jest beszczelnie wykorzystywane .... 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Augustynka @DWiant 14 stycznia 2019 17:04
14 stycznia 2019 17:27

No cóż,z punktu widzenia Boga zakończył życie człowiek,którego On kochał tak,jakby to był jedyny człowiek na świecie (Bóg tak kocha każdego).Jeżeli P.Adamowicz jest potępiony,to jego strata jest dla Boga strata 100%.Weź powiedz ojcu i matce,którzy stracili jedno z dzieci,że przecież mają jeszcze pozostałe.Czy kolesie p.Adamowicza,jego rodzina i zwolennicy poświęcą 3 dni na nieustanną modlitwe za niego?W szczególnych przypadkach miłosierny Bóg może dać szansę zmarłemu (ze względu na wiarę i modlitwę jego bliskich). P. Adamowicz juz wszystko wie,pytanie co z tym zrobi.Pomóżmy mu jak możemy modlitwą,jeżeli załapie sie do Czyśćca,to będzie nieskończenie wdzięczny tym,co mu pomogli.Jeśli choć przez chwilę spojrzymy z perspektywy Boga na tę śmierć,to nie ma się co cieszyć ani nawet kwitowac jej sprawiedliwością.Kołaczmy o miłosierdzie,bo być może zmarły nie bedzie miał pomocy od tych,którzy z nim byli,gdy żył.Tyle.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Augustynka 14 stycznia 2019 17:27
14 stycznia 2019 17:32

Może lepiej by było, żeby ludzie nie próbowali patrzeć "z perspektywy Boga".

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 14 stycznia 2019 17:16
14 stycznia 2019 17:33

Przecież to wrzucam. Już się teatrzyk odbywa.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @bendix 14 stycznia 2019 17:33
14 stycznia 2019 17:55

A wraz z nim hipokryzja jaka sie wylewa z ust politykow,zero ograniczania sie w slowach na jego temat. Jakim to  Adamowicz był wspaniałym samorzadowcem i budowniczym  Gdanska przez dwadziescia lat.. No niestety ja go zapamientam z tego ,ze nie chciał uczciwe rozliczyc sie ze swojego majatku  z mieszkancami miasta ktorym zarządzał i czul sie jakby był jego wlascicielem , miasta w ktory miała siedzibę firma Ambergold ... Teraz w urzedzie miiasta powinien byc przeprowadzony wnikliwy audyt.. 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewaryst-fedorowicz 14 stycznia 2019 15:27
14 stycznia 2019 18:07

" Komunikacyjnie PiS ma teraz  u ok. 50% elektoratu strasznie w plecy" No ale drugie 50% wystarczy, aby mieć druga kadencję - co jest pewne. Będziesz musiał "niestety" poczekać kolejne 4 lata - wtedy może doczekasz się ulgi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @bendix 14 stycznia 2019 17:33
14 stycznia 2019 18:32

 Ale czy powinny nas obchodzić trójmiejskie porachunki?
Ja np. nie jestem z Trójmiasta.

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 16:31
14 stycznia 2019 19:04

O la la...

... ale super tlit  !!!

Ostatnio mecenas Modzelewska duzo mowi o  tzw.  sluRZbaH... panujacych tam "zwyczajach"... nawet slyszalam, ze te cale dete, prostackie, kolesiowate, zdemoralizowane i zdegenerowane sluRZby  to  powinny byc  ZLIKWIDOWANE  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 16:31
14 stycznia 2019 19:13

ale nie ma wciąż rozstrzygnięcia kwestii w jakim charakterze przebywał na scenie WOŚP w Gdańsku  pan, były już prezydent,  Adamowicz.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 19:15

Chory- ze stwierdzoną schizofrenią paranoidalną /TAK ZEZNAJE MATKA/ jest zamykany  na pięć i pół roku w więzieniu. Jest izolowany. Co robią z nim służby więzienne i w jakim areszcie przebywał.?  W moim mieście jest areszt śledczy. Kiedyś też tu był areszt śledczy dla psychicznie i nerwowo chorych. Z wiarygodnych źródeł wiem, że przeprowadzano w nim w latach 70ych eksperymenty na więźniach tu osadzonych. Wstrzykiwano im chemiczne środki po których następowały ogromne zmiany w ich psychice. To było kilkadziesiąt lat temu. Nauka poszła do przodu. To już nie są doświadczenia czy eksperymenty.  To już są sprawdzone i konkretne działania. Cel uświęca środki.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 19:13
14 stycznia 2019 19:27

Wydaje mi się, że oficjalnie jako prezydent, lansował się tuż przez światełkiem do nieba.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @marianna 14 stycznia 2019 19:15
14 stycznia 2019 19:38

Ciekawe, że nikt nie zjąknął się nawet na temat leczenia chorych psychicznie np żeby dofinansować szpitale.

zaloguj się by móc komentować

klon @Krzysiek 14 stycznia 2019 18:07
14 stycznia 2019 19:52

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza otwiera "portal" umożliwiający powrót D. Tuska z "politycznego Olimpu" na Ziemię + mobilizacja jego elektoratu /który poczuje "moralną wyższość"  nad pisowską tłuszczą/.
Powrót PO do politycznej gry staje się możliwy, ale za jaką cenę.....

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski 14 stycznia 2019 17:09
14 stycznia 2019 20:58

To chyba w całej Polsce taki armageddon

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 19:27
14 stycznia 2019 21:18

Obecnie kampanii wyborczej nie ma, czyli był tam chyba  prywatnie.

Albo  może jako wolontariusz.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Draniu 14 stycznia 2019 17:55
14 stycznia 2019 21:18

"Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było stanąć przeciwko złu" - Tusk wspomina Adamowicza.

Szopka zaczyna się już na całego. Jutro to już będzie wcielony anioł na ziemi. A białe będzie czarne. Kolejny raz zabetonują to w głowach milionów ludzi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @MarcinD 14 stycznia 2019 21:18
14 stycznia 2019 21:21

Nie wiesz, że  słowo o  brzmieniu "zło" to  w ustach czlonków  opozycji  synonim PiS-u?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @MarcinD 14 stycznia 2019 21:18
14 stycznia 2019 21:49

Nawet Avaaz prosi o podpisanie petycji w sprawie mowy nienawiści, więc za moment kamień na kamieniu nie zostanie.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 21:18
14 stycznia 2019 21:51

Nawet jak był prywatnie, czy jako wolontariusz  to i tak występował jako prezydent miasta i osoba publiczna. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 21:51
14 stycznia 2019 22:12

Gdy sprawca siedział w więzieniu, urzędnicy magistraccy wykesmitowali z mieszkania jego matkę na bruk.

Mieszkanie sprzedano,

I syn poprzysiągł zemstę.

Taki "dobry wujaszek" był ten prezydent A., ktorego ponoć wszyscy  kochali.

zaloguj się by móc komentować


Paris @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 22:21
14 stycznia 2019 22:45

A wiec pomoc, wsparcie i modlitwa nalezy sie 27-letniemu sprawcy  !!!

Jest motyw i to bardzo wazny -  dzialal w afekcie... a  niezyjacy Adamowicz - to znany na cala Polski  KOLEKCJONER  CUDZYCH  MIESZKAN  !!! 

zaloguj się by móc komentować


szarakomorka @gabriel-maciejewski
14 stycznia 2019 23:24

Adamowicz to był raczej tym "posługaczem u drogisty Pruszy...>> lub jak "Ferdynand Kokoszka, co zbiera psie gówienka(raczej mieszkania)".  Nie ma co żałować.

A tutaj: https://niezalezna.pl/254396-cala-polska-czci-pamiec-pawla-adamowicza-tysiace-polakow-na-marszach-i-spotkaniach

Czy kiedyś ktoś zatrzyma to " zdurnienie"?

 

zaloguj się by móc komentować


klon @Rozalia 14 stycznia 2019 22:46
14 stycznia 2019 23:28

Nadinterpretacją będzie przypomnienie, że status Gdańska, Wolnego Miasta, nie jest /chyba/ do końca uregulowany, i pewne organizacje w RFN twierdzą, że Gdańsk Miastem Wolnym ma być. Ale szczegółów nie pamiętam.

 Sądzę jednak, iż śmierć prezydenta Adamowicza dla lokalnych dzialań politycznych wykorzystana zostać może /schemat z 2010 do powielenia/.

p.s. Gdyby do zamachu doszło n.p. w Białymatoku, czy Prezydent Europy także przyleciałby do Polski ?

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 22:12
14 stycznia 2019 23:31

Przepraszam, że się wcinam. Czy dobrze rozumiem, że eksmisja dotyczyła matki sprawcy?? Tego schizofrenika z nożem? W głowie się nie mieści.

PS. Na razie mamy sytuację, że organizator nie dopełnił obowiązku zgłoszenia imprezy jako imprezy masowej a policja z kolei nie odesłała mu wniosku - do poprawki, z czym wiązałoby się poniesienie dodatkowych kosztów. W sumie parę osób już powinno być wzywanych do pana prokuratora celem złożenia wyjaśnień. I poniesienia konsekwencji.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 14 stycznia 2019 10:23
15 stycznia 2019 00:19

"b) Zamachowiec to gość ,ktory napadl na bank i zrabował 15 tys , otrzymal wyrok 5 lat , odsiedział. Nie wiemy jakimi motywami sie kierował i dlaczego taki maly wyrok dostał"

To ten zamachowiec musi byc na bakier z rozumem. Napasc na bank po to zeby zrabowac 15 tysiecy? I zarobic 5 lat wiezienia? Gdzie tu sens?

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @pink-panther 14 stycznia 2019 23:31
15 stycznia 2019 00:21

  usankcjonowane w III  RP orkiestrowe świętokrowie jest nadal ponad prawem

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 00:19
15 stycznia 2019 00:24

banki wieksza gotowke gtrzymaja w sejfach, które  otwieraja sie tylko w okreslonych godzinach. Bank mozna obrabować tylko z gotówki słuzacej jako pogotowie doraźne  (przy okienku), które jest uzupełniane z sejfu w miarę zużycia .

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 14 stycznia 2019 10:51
15 stycznia 2019 00:30

Ja mam wrazenie ze to sie skonczy procesem i wyrokiem skazujacym dla mordercy. Natomiast wszystko inne....

Pewnie bedzie jakies dochodzenie, moze sie zbierze jakas komisja.

A odpowiedzialnosc? Przeciez wszyscy doskonale wiemy ze w Polsce nikt za nic nie odpowiada.

Do kasy tylko sie zlatuja jak pszczoly do miodu.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @pink-panther 14 stycznia 2019 23:31
15 stycznia 2019 00:38

Dowiedziałam się , że to wielodzietna rodzina jest. Ojciec został potrącony przez samochód. Długo walczyli o jakieś odszkodowanie. Matka została bodaj z ośmiorgiem dzieci. Ten od Adamowicza był akurat coś nie halo - ociężały na umyśle czy jakoś tak. Postępował idiotycznie - co nawet widać na tej scenie owsiakowej. Normalny bandzior zabija i wieje. A tu... W więźniu był leczony psychiatrycznie. Siedział w izolatce. Zapewne, będąc fanem siłowni, brał koksy rózne. Od tego również miesza się pod beretem. Odstawił ponoć leki psychiatryczne. Bracia porządni, jeden studiował matematykę. Pracowali. Chodzili na widzenia do więzienia, do brata. Ma jeszcze kilkoro drobnego rodzeństwa. Zgroza ogarnia, co teraz będzie przeżywała rodzina tego nieszczęsnika. Powiedziano mi, że był mocno nie halo. No i ten tekst, który rzucił do mikrofonu - wygląda na "wmówiony" i wyuczony. Tak jest absurdalny w wykonaniu "normalnego wariata". Zaprogramowany? 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @Draniu 14 stycznia 2019 12:20
15 stycznia 2019 00:44

Moze chca pomoc Platformie w powrocie do wladzy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 00:44
15 stycznia 2019 00:54

 Czyli światowa sieć kumpli tych z Czerskiej "solidaryzuje się" w nienawiści  do pisowskiego "faszyzmu".

Nawet nie wiedzą gdzie ten Gdańsk, a o istnieniu Adamowicza usłyszeli wczoraj, ale skoro  dostali gotowego newsa to go wydrukowali.

Solidarnośc przede wszystkim.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 14 stycznia 2019 14:09
15 stycznia 2019 00:58

Zgoda. Nie ma przypadkow, sa tylko znaki. Szczegolnie w przypadku Gdanska i panujacej tam sitwy.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 00:38
15 stycznia 2019 01:01

I teraz na tych biedaków, bez chwili zastanowienie - walą gromy kardynały, prezydenty, ministry. Nie mówiąc o tzw. mediach mętnego nurtu. Słucham i czytam o "bandycie" a to chory psychicznie i to głównie z winy więziennictwa.

Jeśli rzeczywiście został "zaprogramowany", to rozumiem niesłychanie eleganckie "podanie się do dymisji" pana Jerzego O., który powinien mieć już prokuratorskie zarzuty o złamanie art 58 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych z dnia 20 marca 2009 r. (Dz.U 2009 nr 62 poz 594). Policja też "się nie poczuwa", że wydała świadomie zgodę na niezgodny z przepisami niższy poziom bezpieczeństwa imprezy.
Jakiś jazzman w telewizji dziwi się głośno, że scena była do tego stopnia NIEZABEZPIECZONA. Przecież tam jest sprzęt, elektryka, przewody, ludzie, realizowany jest jakiś scenariusz. Zwykły zespół "big beatowy" nie dopuściłby do takiego chaosu. A tu jakby ich coś otumaniło. Człowiek ledwie reanimowany i odwieziony do szpitala a milicjantowicz - z "tom jego wrażliwościom" - licytuje dalej. Czy podlicza kasę. Nie wiem, bo nie oglądam.

Ale z drugiej strony - natychmiastowe oznaki cudowych nawróceń. Minister, który wydał (nieosobiście) 3,5 mln na "Kler" wzywa publicznie  do modlitwy, podobnie jak nadredaktor.

PS. Żal straszny tej rodziny. To jest schemat typowy dla realiów IIIRP czyli każdego bantustanu: nikt nawet przez sekundę nie wspomniał o warunkach życiowych i rodzinnych sprawcy. I jak oni się czują dzisiaj.
 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @dziad-kalwaryjski 14 stycznia 2019 15:26
15 stycznia 2019 01:04

"Jerzy Owsiak podał się do "dymisji."

Widocznie Jerzy Owsiak juz sie najadl. Spolka Zloty Melon funkcjonowala i prosperowala [czy nadal prosperuje] przez dlugie chyba lata.

A zreszta sprawa jest chyba bardziej zagmatwana, bo moga w gre wchodzic inne czynniki: powiazania Adamowicza z Amber Gold i innymi sprawami, moze Rosjanie.

Jak to mowia: "gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze".

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @stanislaw-orda 15 stycznia 2019 00:21
15 stycznia 2019 01:07

No właśnie widzę. To znaczy było wiadomo wcześniej, że ten milicjantowicz "może dużo' i raczej żaden niższej rangi policjant mu nie stanie na drodze. Nie mówiąc o samorządach. Skoro "para prezydencka" przekazała na WOŚP 2019 - góralską kurtkę. A pan prezydent - zdjęcie z własnym podpisem.  Kto się postawi "Jurkowi". Aż tu nagle taki finał. Po prostu niewyobrażalne.

 

https://www.tvn24.pl/wosp-2019/wosp-2019-para-prezydencka-wspiera-aukcje,898915.html

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 01:04
15 stycznia 2019 01:08

Jak szczęśliwie się składa, że właśnie osiągnął podobno wiek emerytalny.

zaloguj się by móc komentować

tadman @KOSSOBOR 15 stycznia 2019 00:38
15 stycznia 2019 01:23

Przytomny, czy nieprzytomny? Zaatakował w momencie puszczanie rac i puszczania światełka do nieba. Sądząc z tego co pokazywano to wiele osób nie było zorientowanych w powadze tego co zaszło. Chyba jednak zaprogramowany. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @stanislaw-orda 15 stycznia 2019 00:54
15 stycznia 2019 01:32

Bo prasa swiatowa nie zna polskich realiow. A nawet jesli czesciowo zna to pokrywa to milczeniem i polityka.

Nie zdziwilbym sie gdyby ten morderca powiesil sie w celi podczas odsiadywania wyroku [czytaj: gdyby odwiedzil go seryjny samobojca].

I tak dziwne ze ten Marcin Plichta jeszcze zyje. Tam byly zamieszane w sprawe sluzby specjalne innych panstw [Niemiec. innych?], ukrainski oligarcha [oligarchowie?], i Bog jeden wie kto jeszcze.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @tadman 15 stycznia 2019 01:23
15 stycznia 2019 06:42

Ludzie mogą nie być zorientowani, ale po to zatrudnia się profesjonalną ochronę, aby ta przytomnie reagowała na nieprawidłowości nawet wtedy, gdy jest huk i tumult.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @gabriel-maciejewski
15 stycznia 2019 07:10

Zabójca na razie ma obrońcę z urzędu.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @tadman 15 stycznia 2019 01:23
15 stycznia 2019 08:31

Wszystko wyglada na zaprogramowane. To co sie rozegralo na scenie wygladalo jak kiepski teatrzyk. Opieszalosc ochrony rowniez (otoczenie amiasta nie zadbalo o to, zeby w czasie jego przebywania na scenie byla odpowiednia ochrona? czy tez ochrona jakos dziwnie sie pochowala?).

Nie mowiac juz o mobilizacji elektoratu PO pod wodza Tuska; jakby wiatru w zagle dostali, jakby tylko na taki sygnal czekali. Troche kiepsko wygladaja te "marsze przeciwko nienawisci", zwazywszy na osobe i zyciorys zabojcy. Ten wyrecytowany "manifest przeciwko PO" (ochrona grzecznie czeka, az scena sie zakonczy), a potem - co psuje troche efekt - poznajemy fakty z zyciorysu: pospolity ganster, schizofrenia. Mialo byc pokazanie jak straszna nienawisc narodem kieruje, ale jakos nie do konca wiarygodnie to wyszlo

Odwoluje sie marsze z udzialem wladz (zeby nie bylo "upolitycznienia"), a wczesniej - jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki - ludzie "spontanicznie" (z inicjatywy  "nie-politykow" z PO, kon by sie usmial) ukladaja rozpiske "niepolitycznych" marszow. No i na ten "niepolityczny" wiec przybywa krol Europy.

https://wiadomosci.wp.pl/marsz-przeciwko-przemocy-i-nienawisci-marsze-i-wiece-beda-w-calej-polsce-po-smierci-pawla-adamowicza-6338455041955969a

https://natemat.pl/260745,duda-po-smierci-adamowicza-nie-bedzie-marszu-przeciwko-przemocy-w-gdansku

zaloguj się by móc komentować

marianna @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 00:19
15 stycznia 2019 08:38

Człowiek ze schizofrenią paranoidalną był właściwym do obróbki i stworzenia osobnika gotowego do wykonywania zadań specjalnych.  Co z nim zrobiono podczas tych kilku lat przebywania w aresztach śledczych wie jeden Bóg i  ......... My się tylko możemy domyślać.

Ś.P. Adamowicz już nie stanie przed żadną komisją.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @jestnadzieja 15 stycznia 2019 08:31
15 stycznia 2019 08:41

poprawka:

w drugiej linijce ma byc "otoczenie prezydenta miasta (...)"

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Szczodrocha33 15 stycznia 2019 01:04
15 stycznia 2019 08:47

''Juras'' podał się do dymisji,ale jego małżonka raczej nie?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @DYNAQ 15 stycznia 2019 08:47
15 stycznia 2019 08:51

Wróci zaraz... tak wszyscy bardzo go proszą.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @DYNAQ 15 stycznia 2019 08:47
15 stycznia 2019 08:59

Wiece przeciwko ''mowie nienawiści'' . Biedni durnie domagają się przepisów na podstawie których każda próba sprzeciwu może być spacyfikowana...każdego z nich bedzie można wziąć za d...jak tylko podskoczy.Barany.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @marianna 15 stycznia 2019 08:38
15 stycznia 2019 09:32

tłem do treningu były konsekwencje amber gold;- osoba obsługująca ten interes np. ciągnąca samolot na lotnisku w ramach reklamy [olt expres] została wbita w umysł sprawcy jako cel;- inspiracje i wykonanie mogą pochodzić z róznych środowisk np. któraś z osób pokrzywdzonych amber goldem a przebywająca pod celą razem z figurantem, lub trenerzy 'przygotowani' na podstawie portretow psychologicznych osadzonego [każdy jest badany psychologicznie w zakładzie karnym]; kilka tygodni na wolności to zbyt mało na trening, figurant który gromadzi w mieszkaniu atrybuty tj. mundur policjanta, kradziony policyjny radiotelefon, kajdanki, ,,,, ponad wszelką wątpliwość jest monitorowany oczami i uszami dostawców tych dóbr; wiadomo, że taki gość po wyjściu będzie robił tylko to co umie robić tj. dokonywać napadów na cokolwiek lub kogokolwiek, i jest to wiedza oczywista dla nadzorujących jego losy podczas pobytu w zakładach karnych; może sie okazać, że przyczyny sa bardzo ale to bardzo prozaiczne natomiast dyskonto w życiu społecznym to juz zupełnie inna pieśń; cle sztaby z różnych srodowisk bedą i już to robią dyskontować zdarzenie na uzytek obłakanych teorii społecznych/politycznych/gospodarczych/..

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DYNAQ 15 stycznia 2019 09:22
15 stycznia 2019 09:34

Gauleiter chyba czekał na podobną okazję.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @DYNAQ 15 stycznia 2019 08:59
15 stycznia 2019 09:35

uśmiechnąłem sie raz na sali sadowej i sędzia od razu zaproponowala mi grzywnę, zlodziejka ktorej dot. proces tylko sie roześmiała w głos i to na grzyuwne juz nie zaslugiwalo, natomiast fakt, że ją na salę sądową doprowadziliśmy jako sparwce kradzieży to juz było naganne społecznie i stanowiło obrazę sądu

zaloguj się by móc komentować

Amaro @gabriel-maciejewski
15 stycznia 2019 12:02

Coś mi się zdaje, że z odpowiedzialnością organizatorów tej imprezy będzie tak, jak z odpowiedzialnością kradnących miliardy.

Im impreza większa i "bardziej kultowa" tym organizujący ją bardziej nietykalni.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 15 stycznia 2019 01:07
15 stycznia 2019 16:11

Milicjantowicz może dużo ponieważ bywał, a może nadal bywa, w szczególnym miejcu jakim jest Bohemian Grove. Można sobie o tym poczytać w sieci, oczywiście jako o teorii spiskowej.  Nic dziwnego, że tymczasem milicjantowicz jest nie do ruszenia.

Prezydent Gdańska Adamowicz być może był ofiarą, w sensie był złożony jako ofiara.

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @ewa-rembikowska 15 stycznia 2019 18:05
15 stycznia 2019 21:14

Źródło było wiarygodne, jednak wiem o wspomnianym przeze mnie fakcie na tyle długo,  że po prostu w tej chwili nie pamiętam skąd. Od chwili pozyskania wiedzy o umocowaniu Owsiaka nic mnie nie dziwiło, łącznie z ofiarami śmiertelnymi na Przystanku Woodstock, które były odfajkowywane jako ...sukces? W każdym razie nikt nad nimi nie płakał, ani się za nie nie kajał. 

... a może jednak poszukam. Jak znajdę, to przedstawię dowód,  tymczasem uwazajmy, że to wiedza zasłyszana.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować