-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Mentalność heretyków

Co jakiś czas powracamy tu do kwestii herezji, która jest zawsze tym samym – ogłupieniem mas służącym organizacji masowej i taniej produkcji. Herezja, żeby funkcjonować musi mieć pewną strukturę, a jej nieodłącznym i najważniejszym elementem są „doskonali”. Doskonali są doskonali i nie ma mowy, by przez sekundę nawet pomyśleli o tym, że ostatni będą pierwszymi. Oni mają być pierwszymi i to jest najważniejsza myśl tkwiąca w ich głowach. Nigdy się jej nie pozbędą, a to z tego względu, ze struktura herezji, w odróżnieniu od tego co obiecuje Ewangelia, jest jak najbardziej z tego świata. Kłopot jaki mamy z herezją polega na tym, że wszystkie jej opisy i interpretacje – a pisząc „herezja” mam na myśli zawsze średniowieczne herezje tkackie – mają charakter antykościelnej propagandy. Zostały zwykle wymyślone później, dla celów politycznych, bynajmniej nie doraźnych, ale wypływających z ciągle niezmiennej tradycji walki z Kościołem instytucjonalnym, mistycznym, hierarchicznym, każdym. W propagandzie ten najważniejsze miejsce zajmuje męczeństwo heretyków, którzy z jasnymi twarzami szli na stos i stamtąd byli, pardon, ciupasem, odstawiani prosto do nieba. Ta ich pewność siebie i sławne – Bóg rozpozna swoich – które miało paść z ust Arnauda Amaury w czasie kiedy płonęły pierwsze stosy w roku 1209 – stanowi fundament popularnych wyobrażeń na temat herezji. Pomijając już fałsz owego, zacytowanego tu zdania, zadziwiające jest to, że nikt nigdy nie zastanawiał się nad tym jak bardzo ogłupieni i zmanipulowani byli doskonali. Ja się tu dziś nie chcę zajmować historią, o której pisaliśmy tyle razy. Chcę jedynie wskazać na analogiczne zachowania dzisiaj. Ktoś wczoraj napisał, że aktorzy popierający opozycję piliby wodę z Wisły, nawet gdyby im pokazać zdjęcie sikającego do tej Wisły Trzaskowskiego. I to jest prawda, albowiem mają oni heretycką mentalność, to znaczy nie wyprą się kłamstwa, w którym żyją. Wynika to wprost z faktu, że przeszli przez szereg wtajemniczeń i odwrotu nie ma. Pogarda zaś jaką obdarzają tych mniej doskonałych, pogarda która wrosła im w serca i którą odziedziczyli uniemożliwia jakiekolwiek, trzeźwiejsze spojrzenie na okoliczności. Na stos pewnie by nie poszli, ale szczyn Trzaskowskiego napiłby się niejeden.

Dlaczego ja z taką łatwością łącze sprawy odległe w czasie i przestrzeni? Czynię tak, albowiem w retoryce heretyckich propagandystów wieku XIX opisujących historię podboju Langwedocji i w retoryce polskich socjalistów, a potem komunistów, dostrzegam te same formuły. Jeśli w wywiadzie jakiego Andrzej Żuławski udzielił Krytyce politycznej znajduje się passus o czystości tradycji, z której wywodzi się rodzina Żuławskich to w zasadzie nie trzeba nic dodawać. I nie ma tu doprawdy znaczenia żadnego fakt, że historia herezji jest przefiltrowana przez propagandę. To wszak nie Kościół ją filtrował, ale republika, w dodatku w jasnym celu i z zamiarem podniesienia znaczenia herezji. No więc heretycy, socjaliści, komuniści i wszyscy inni mają to czego chcieli, triumf swojej prawdy, swojego dobra i swojego piękna na ziemi. I teraz mogą już z jasnym uśmiechem na twarzy pić wodę z Wisły, tuż przy tej rurze co wystaje z oczyszczalni „Czajka”. Nikt im tego nie zabroni, przeciwnie, wszyscy będą ich do tego zachęcać. O jednym bowiem ci ludzie zapominają – o tym mianowicie, że została na nich nałożona pewna odpowiedzialność. Można to nazwać odpowiedzialnością za kuszenie. To znaczy ich rolą jest przekonanie bliźniego, że ta woda z Wisły to oranżadka w proszku rozpuszczona w szampanie z winnicy Marka Konrada. Oni nie mogą tak po prostu umrzeć, bo na przestrzeni wieków zmieniły się wytyczne w samym środku herezji i ludzie ci mają żyć i dawać przykład. No więc żyją. Robią sobie operacje plastyczne, doskonalą warsztat pracy, stanowiąc wzór niedościgły na adeptów zawodu, w którym przyszło im pracować. Są też zawodowymi mędrcami, albo zawodowymi błaznami, w zależności od tego co akurat ma większe wzięcie. I cały czas muszą być widoczni. To bowiem gwarantuje ciągłość heretyckiej tradycji. Gdyby nagle okazało się, że ludzie są wobec nich obojętni, że oni nie robią już na nikim wrażenia, a tak się stanie w kolejnym pokoleniu, organizacja pośle ich na stos bez jednej łzy. Bo to gwarantować będzie uwagę tłumów.

Dziś właśnie, z samego rana dowiedziałem się, że do Polski we wrześniu przyjechał Marek Konrad ze swoją młodą żoną, żeby otworzyć nowy sklep w Warszawie. To jest doprawdy coś niesamowitego, bo impreza jaka się z tego powodu odbyła wyglądała, w mojej ocenie, jak zebranie lombardzkich pośredników, francuskich producentów heretyckich specjałów, nadzorców i błaznów propagandystów. Na miejscu byli bowiem, prócz samego Konrada i jego żony, także jej ojciec Grzegorz Turnau, a do tego Jan Englert, Janusz Gajos, Stanisław Tym, Henryka Bochniarz i Magdalena Środa. Sam creme de la creme świeckiej, czystej i doskonałej tradycji. I jest tylko jeden problem – wszyscy oni są starymi dziadami i starymi babami, a przez to możliwości przykuwania uwagi mają mocno ograniczone. Nawet ta 40 lat młodsza żona Konrada nie jest już żadną sensacją. Żeby takową wzbudzić pan Marek musiałby się rozwieść i ożenić z jakimś innym dzieckiem. Wszyscy ci ludzie demonstrują coś, co można by nazwać postawą, gdyby nie ich przygarbione plecy. Niech więc będzie, że demonstrują nie postawę, a gotowość. Do czego? To jasne, do życia wiecznego tu na ziemi. - Ale przecież to niemożliwe – zawoła ktoś bystry, ktoś w typie redaktora Terlikowskiego, który o dziwo na tę imprezę nie został zaproszony. Oczywiście, że niemożliwe, dlatego właśnie oni tak bardzo się starają. I gdyby trzeba było wstąpić na stos, poszliby tam z uśmiechem, nie mają bowiem innego wyjścia. Tylko jednak skończony dureń mógłby w takiej chwili okazać im współczucie.

Ja wiem, że to jest trudne do zrozumienia, albowiem człowiek, szczególnie niedojrzały jest bezbronny wobec własnych emocji, nie rozumie też, że one mogą być łatwo stymulowane poprzez dostarczenie stosownych bodźców. Fach ten ma długą tradycję i można ją nazwać tradycją błazeńską lub aktorską. No, ale po dokładniejsze szczegóły na jej temat odsyłam wszystkich do betacoola, na jego blog.

 

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i na stronę www.prawygornyrog.pl

 

 

Tak się niestety składa, że dynamika rynku (a nie mówiłem, a nie mówiłem) w związku z okrągłymi rocznicami politycznych sukcesów Polski, jest tak słaba jak nigdy chyba do tej pory. Mamy wielkie plany dotyczące tłumaczeń, które od kilku lat są realizowane z budżetów, generowanych bieżącą sprzedażą. Niestety budżety te nijak nie pokryją dalszych, będących w trakcie realizacji projektów. Jeśli więc ktoś ma taki kaprys, żeby wspomóc mnie w tym dziele i nie będzie to dla niego kłopotem podaję numer konta. Ten sam co zwykle

 

47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

i pay pal gabrielmaciejewski@wp.pl

Jestem tą koniecznością trochę skrępowany, ale ponieważ widzę, że wielu mniej ode mnie dynamicznych autorów nie ma cienia zahamowań przed urządzeniem zbiórek na wszystko, od pisania książek, do produkowania filmów włącznie, staram się odrzucić skrupuły. Jak nic się nie zbierze trudno, jakoś sobie poradzę…tagi: propaganda  media  celebryci  herezja  aktorzy 

gabriel-maciejewski
25 września 2019 09:10
59     3139    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @gabriel-maciejewski
25 września 2019 09:25

 

 

 

Ludzie w wieku przydrożnych kamieni, o powierzchowności karłów i maszkar - Melania Kierczyńska, Adam Ważyk - informowali ludzi w średnim wieku i o normalnym wyglądzie o tym, co to jest spółkowanie - dojrzałe, klasowo odpowiedzialne, a nie animalistyczne, wynaturzone, amerykańsko-imperialistyczne. Ta Kierczyńska, szara eminencja czerwonej literatury, na oko koszmarny zlepek wyschłych kości i brodawek, która w życiu wypełnionym walką o socjalizm, i przy swej urodzie, kutasa widziała chyba w atlasie anatomicznym, pouczyła nas, że zdrada małżeńska jest przeżytkiem kapitalizmu i zniknie w nowej erze.

 

 

http://niniwa22.cba.pl/leopold_tyrmand.htm

zaloguj się by móc komentować


betacool @gabriel-maciejewski 25 września 2019 09:26
25 września 2019 09:28

Nawet nie podejrzewam, że od wczoraj mógłbyś zapomnieć.

http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/pogadanka-o-popularyzacji

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
25 września 2019 09:54

Wiem, że nie można się śmiać z ludzi, ale tu jest Melania Kierczyńska

 

https://polona.pl/item/portret-melanii-kierczynskiej,MTE0MDA3Mg/#info:metadata

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
25 września 2019 10:00

To do kompletu - błazeńskie figliki Adama Ważyka.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @betacool 25 września 2019 09:25
25 września 2019 10:03

To wcale nie jest error systemu. Nawet lepiej, że wygląda, jak wygląda mówiąc o wolnym spółkowaniu. To nadaje jej wiarygodności w oczach wszystkich starych wariatek i wariatów, jak ten bocian w Seksmisji - skoro ona może, to my też.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 25 września 2019 10:00
25 września 2019 10:04

Mądra pani i stary błazen. Wszystko w jednym. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Grzeralts 25 września 2019 10:03
25 września 2019 10:34

Wczoraj przypomiała mi się ikona sprzed kilku lat - Alicja Tysiąc. Ikona wyzwolonego seksu i nieograniczonego prawa do aborcji. Nawet kiedyś  wypromowali ją na radną miasta Warszawy. Zajrzałam w googla. I nic. Ostatnie info jest z 2016 rou, że założyła zbiórkę, bo nie ma z czego czynszu opłacić. Koleżanki feministki wyrzuciły tę biedną istotę na śmietnik, bo już przestała być im potrzebna.

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski 25 września 2019 10:04
25 września 2019 11:13

Skoro z systemem budowanym w oparciu o brodawkowe wiedźmy tak okrutnie rozprawił się Tyrmand, to może stwierdzono, że ładne panie coś w tym schemacie zmienią - sam wiesz, jakby tabliczkę KOD nosiła Kierczyńska, to ochotników od obrony takiej demokracji trzeba by pałami zapędzać.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
25 września 2019 11:16

Co się tyczy "doskonałych" występujących w każdej herezji. Oni są "namaszczani" i "błogosławieni" przez władzę tajną i nieświętą. Ale to "namaszczenie" sprawia, że po pierwsze, mało kto widzi, że są nadzy, a po drugie daje im "charyzmat", który otwiera przed nimi wszelkie możliwe drzwi. 

Oto najnowszy przykład - Greta Thunberg.

Dziewczynina, która zamiast siedzieć w szkole jest podejmowana przez ONZ. Nikt się nie pyta, jaki cudem właśnie to ogłupiałe dziecko znalazło się na forum ONZ. Większość uważa to za fakt "oczywisty!"

https://www.tvp.info/44524803/16-letnia-greta-thunberg-z-rozpacza-na-forum-onz-ludzie-umieraja-jak-smiecie

Jak potężne musi być to "namaszczenie" i "błogosławieństwo". I naprawdę nie ma co tutaj szydzić, tylko obserwować i trzymać się za własne kieszenie. Ta nastolatka ma zadanie usprawiedliwić zdewastowanie starych rynków i otwarcie nowych. 

https://forsal.pl/biznes/energetyka/artykuly/1431418,banki-maja-strategie-na-wegiel-i-gaz-pieniadze-to-nie-wszystko.html

https://forsal.pl/artykuly/1430848,sztuczne-mieso-wartosc-rynku-prognozy-analitykow.html

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1431616,ucieczka-od-miesa-na-gieldzie-przyszlosc-to-inteligentne-ule-i-zywnosc-z-robakow.html

Proszę zauważyć, że powoli tworzy się czy przymus moralny (wyżej wymieniona zdziwaczała Greta) czy fizyczny korzystania z nowych rynków.

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/francja-weganscy-aktywisci-atakuja-sklepy-miesne-zatrzymano-szesc-osob,162797.html

To jest dopiero dojrzała herezja!

No więc ludki czytające SN zróbcie sobie rachunek sumienia i zastanówcie się, ile zostawiacia za sobą śladu węglowego zamiast naśmiewać się z naszych doskonałych oni przy tych zza granicy są dosyć nieporadni ale i do nas to dotrze, eh!

Myślę, że warto w świetle Baśni socjlalistycznej patrzeć na ekologiczną odsłonę tej baśni.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 11:31

Na dodatek to jest chore dziecko.

Absolutnie się zgadzam, ekologizm to nowa herezja dla byłej chrześcijańskiej części naszej planety. Taki islam dla zamożnych. 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 11:36

Świetny pomysł "Baśń ekologiczna".

zaloguj się by móc komentować


Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski 25 września 2019 09:54
25 września 2019 11:39

Chyba już brak chętnych  beznapletkowcow to ruszyła szukać wśród zwierząt 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @parasolnikov 25 września 2019 11:39
25 września 2019 11:44

Zatarł swój ślad węglowy?

zaloguj się by móc komentować

onyx @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 11:48

Wszystko jest po linii i po bazie. Greta jako osoba upośledzona ma pewnie prywatny tok nauczania i chodzenie do szkoły jej nie dotyczy. Najciekawsze jest to, że jakimś kuzynem jej dziadka jest szwedzki chemik noblista, twórca hipotez o globalnym ociepleniu i panspermii. Mentalność heretyków jest przekazywana z pokolenia na pokolenie choć nie zawsze pokazuje się w pierwszej linni. Tata Grety jest aktorem a mama śpiewaczką.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Svante_Arrhenius

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @parasolnikov 25 września 2019 11:39
25 września 2019 11:54

Ale wygląda na to, że ani Svante ani Malena to rodziców nie mieli...Kim byli dziadkowie tej chorej dziewczynki?

zaloguj się by móc komentować


ewa-rembikowska @parasolnikov 25 września 2019 11:59
25 września 2019 12:04

Czyli sami komedianci, tzn. artyści estradowi. Nie dziwota, że i córkę wrzucili na scenę.

zaloguj się by móc komentować


Caine @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 12:11

Ekobzik w mojej optyce ma wszelkie cechy koślawej parodii chrześcijaństwa. Czynnik antropogeniczny jest tu grzechem pierworodnym; upośledzone dziecko - prorokiem (Greta rzekomo widzi stężenie CO2 w powietrzu); są oddani walce aktywiści blokujący statki z węglem.

 

I tylko giełda limitów emisji kręci cicho, z daleka od niepotrzebnego zainteresowania mediów.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @mniszysko 25 września 2019 12:10
25 września 2019 12:14

Ciekawe, czy zrobią z nich kiedyś kalendarzyk świętych na każdy dzień roku. Z odpowiednim postanowieniem ekologicznym co dnia, np.:"dziś nie zjem gorącego posiłku". 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @ewa-rembikowska 25 września 2019 12:04
25 września 2019 12:15

No trzeba jej przyznać, że łypie okiem pierwszorzędnie :D

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @parasolnikov 25 września 2019 12:15
25 września 2019 12:22

Zobaczymy, ile lat będą ją jeszcze eksploataować, ewentualnie, jaką rolę dla niej wymyślą na przyszłość.

zaloguj się by móc komentować

betacool @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 12:30

Ścieżka do "doskonalenia" przez wcinanie mięcha z robaków.

Już wiem do czego Bear Grylls był potrzebny - naczelny skaut UK.

 

 

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 13:13

ona nie jest zdziwaczała, a jedynie ONI znaleźli dzieciaka z silnym zespołem Aspergera, który serio bierze te wszystkie propagandowe bajdy i go bezwzględnie wykorzystują. Ci ONI to  cyniczne, bezwzględne  sk...syny bez krzty moralności, robiące nieodwracalną krzywdę temu dziecku, pogłębiając jego dysfunkcję do dramatycznego stadium.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
25 września 2019 13:14

które ( a nie: który)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 25 września 2019 13:13
25 września 2019 13:15

oraz: ... i je bezwzględnie ... ( a nie: ...go bezwzglednie  ...)

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @mniszysko 25 września 2019 11:16
25 września 2019 13:24

To jest satanizm, to dziecko. I opętanie jeszcze

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Matka-Scypiona 25 września 2019 11:39
25 września 2019 13:24

A ja się zastanawiam, czy wypada mi być czasem trochę bardziej bezpośrednim....

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 25 września 2019 12:10
25 września 2019 13:25

Niedługo będzie publikowana polska lista doskonałych

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 25 września 2019 13:07
25 września 2019 13:25

Wygląda jak wilczyca kapitolińska

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 25 września 2019 13:25
25 września 2019 13:28

chodzi mi o tych "etrusków", którzy żyją  dalej  na wschód

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 25 września 2019 10:34
25 września 2019 16:51

To ciekawe, bo ja również dziś sobie o niej przypomniałeś z jakiegoś niejasnego dla mnie powodu. 

 

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @onyx 25 września 2019 11:48
25 września 2019 18:06

i @parasolnikov

>> Jeśli w wywiadzie jakiego Andrzej Żuławski udzielił Krytyce politycznej znajduje się passus o czystości tradycji, z której wywodzi się rodzina Żuławskich to w zasadzie nie trzeba nic dodawać. <<<

czyli teraz doskonale wiemy dlaczego padło na tę biedną dziewczynę. Ona jest z rodziny, gdzie jest dziedziczona "czysta tradycja herezji". Nic dodać i nic ująć. Teraz jest jasne jak słońce na niebie dlaczego Greta i to z tych Thunbergów.

zaloguj się by móc komentować

Paris @gabriel-maciejewski 25 września 2019 13:24
25 września 2019 18:11

KRAINA  GRZYBOW  !!!    !!!    !!!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @mniszysko 25 września 2019 18:06
25 września 2019 19:22

Dziewica czystej krwi? Z filmów klasy B inspiracje biorą.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
25 września 2019 20:10

Jedna refleksja a'propos herezji ogólnie.

Chyba najbardziej wyrafinowanym i zabójczym narzędziem herezji jest "miękki" przymus tzn. utrzymywanie grup ludzi w okolicznościach gdzie czyny i postawy normalnie uznawane za niedopuszczalne są jakby naturalizowane. Nie ma zamordyzmu, nikt nikogo do niczego nie zmusza, jest szeroki uśmiech i "tylko sugestie", nikt nie każe wypierać się wiary, przekonań, w sumie chodzi tylko o to "żebyś grzecznie robił swoje" i się "integrował", aż w pewnym momencie może się okazać, że człowiek już jest tak naprawdę ateistą.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 25 września 2019 13:25
25 września 2019 20:21

Żeby było tam pluralistycznie, powinien się znaleźć na niej Ojciec Pięciorga™

zaloguj się by móc komentować

onyx @mniszysko 25 września 2019 18:06
25 września 2019 20:25

Matka Svante Augusta Arrheniusa nazywała się Carolina Christina Thunberg, stary szwedzki ród. Ojciec Grety też ma na imię Svante choć z tego co piszą wynika że to jakaś dalsza rodzina. Mama Grety aktywnie politycznie wspiera porozumienie paryskie przeciwko zmianom klimatu i razem z mężem napisała książkę pt."Sceny z serca" na temat swojej rodziny, kryzysu środowiskowego i zrównoważonego rozwoju. Svante Arrhenius swoje prace na temat efektu cieplarnianego publikował już w 1896r. Dowodził też, że życie na Ziemi powstało z bakterii przyniesionych tu z kosmosu na meteorze. Nowa religia kultywowana już ponad sto lat, teraz nadszedł czas/etap by stała się kołem zamachowym kolejnej rewolucji. Przynajmniej taki widać plan. Próbowali ją ustawić na drodze D. Trumpa podczas forum ONZ ale nic z tego nie wyszło, choć Trump odniósł się do niej we wpisie na TT. Na pewno o niej jeszcze nie raz usłyszymy, za duża propaganda dookoła żeby to miał być jakiś krótki ewent.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-on-jej-nie-widzial-za-to-ona-greta-thunberg-spotyka-donalda-,nId,3220963

https://www.tvp.info/44541858/greta-thunberg-na-twitterze-w-nietypowy-sposob-odpowiedziala-donaldowi-trumpowi

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @onyx 25 września 2019 20:25
25 września 2019 20:52

Szkoda...

... ze taaaki "wielki" swiatowy polityk odniosl sie  NAWET  twitter'owo do tego  chorego dziecka,   WYSTRUGANEGO  przez  SOROS'a... czyzby nie wiedzial jak dziala ten caly  CYRK, zwany  PROPAGANDA,  skad i od kogo te zdebilale  presstytutki dostaja kase  ???

Co za hipokryzja  !!!... a Azjaci  - z cala pewnoscia -  zawijaja sreberka  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @onyx 25 września 2019 20:25
25 września 2019 20:55

chyba, że wcześniej rozsypie się jej psychika z nadmiaru stresu i emocji.

Ze zdjęć wynika, że małolatkę pilnuje  Luisa-Marie Neubauer - niemiecka top-aktywistka klimatyczna, członkini fundacji Sorosa "ONE Foundation"

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 25 września 2019 20:55
25 września 2019 21:08

Ciekawe kto...

... "naszych"  kramkow pilnowal i pilotowal  ???

Pamietam,  jakiej  piany i sraczki wzmozeniowej w kurwizorze i na portalu z "oburzenia" i "przejecia rola"  dostali  sakiewiczowe... i te rozne karczewskie,  winnickie czy bosaki  !!!   Jak ta soros'owa  hucpa trzesla nimi z "oburzenia"  i jak to mialo byc szybko i bezwzglednie  "wyjasnione"  !!!

I co... i jak zwykle  JAJCO... splynelo po nich wszystkich jak po kaczkach.

 

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @gabriel-maciejewski
25 września 2019 21:09

herezja– ogłupienie mas służące do organizacji masowej i taniej produkcji. Jej nieodłącznym i najważniejszym elementem są „doskonali”

 

Genialne. Powinno trafić na stałe  do słowników.  

zaloguj się by móc komentować

onyx @ewa-rembikowska 25 września 2019 20:55
25 września 2019 21:19

Też tak może być. Ona jest tam pilnowana przez grono specjalistów z różnych dziedzin. Ale żyje praktycznie pod kloszem, nie wiadomo co zrobi gdy zderzy się z realnym krytycznym wobec siebie i głoszonych idei światem. Wszystko jest do czasu a puszczona sama w ogień pytań szybko się gubi. Biedne dziecko tak ogólnie. Cała zgraja cynicznych cwaniaków dookoła włącznie z rodzicami.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 25 września 2019 20:55
26 września 2019 07:26

Rozsypie jak nic. Ale to też będzie wina niszczących Ziemię katolików. 

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @przemsa 25 września 2019 20:21
26 września 2019 07:28

Oczywiście, że się znajdzie

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 25 września 2019 21:19
26 września 2019 07:28

Tam nie ma litości. To faktycznie szatański świat.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Kuldahrus 25 września 2019 20:10
26 września 2019 07:29

Tu zupełnie jak u mnie, tu też jest miękki przymus :-)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Paris 25 września 2019 18:11
26 września 2019 07:29

...i upiornych ślimaków z kosmosu

zaloguj się by móc komentować

atelin @betacool 25 września 2019 09:25
26 września 2019 08:46

Tak mi się tylko przypomniało: niejaki Andrzej Brycht poszedł dalej i opisał w swoich wspomnieniach (nie pamiętam w której książce) przykład molestowania ze strony stalinowskiej cenzorki, która śmierdziała jak ziemniaki w piwnicy.

zaloguj się by móc komentować


m8 @ewa-rembikowska 25 września 2019 20:55
29 września 2019 10:19

Luisa jest znana w niemieckich przestworach youtubeá jako Langstrecken Luisa ( Luisa dlugodystansowa).

Zaslynela min. z tego , ze w jakims niemieckim talkshow na pytanie, w jaki sposob ona sama przyczynia sie do ratowania naszej matki ziemi wydukala , ze od jakiegos czasu nie je miesa.

Przydomek "Langstrecken" zdobyla po tym jak ktos  zrobil zestawienie jej podrozy lotniczych , korzystajac konta na instagramie bodajze. 

langstreckenluisa:

https://www.youtube.com/watch?v=mlN1qutNq54

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować