-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Mandalay

Płynąć chcę na wschód, za Suez

gdzie jest dobrem każde zło

gdzie przykazań brak dziesięciu

i pić można aż po dno

 

W serialu „The Crown” jest scena, w której Charles Dance, grający lorda Mountbatten recytuje wiersz Kiplinga „Mandalay”, w którym znajdują się zacytowane słowa. Wymowa tej sceny jest szczególna, bo na sali zebrani są oficerowie MI5, którzy mieli wraz z lordem stworzyć rząd ocalenia narodowego, czyli dokonać zamachu stanu. Egzegeza porażki tego projektu, jest w serialu wskazana wyraźnie – interweniowała królowa, która jest w Koronie źródłem władzy prawdziwej. Żadne spiski, nawet z bardzo szlachetnych pobudek, nie mają więc szans nie tylko na sukces, ale także na cień legitymizacji. Lord Mountbatten odchodzi więc, a Elżbieta triumfuje. Scena ta, zagrana brawurowo przez Dance’a ma jednak taką moc, że mowy nie ma o tym, by nie została wykorzystana propagandowo. Na uroczystościach z udziałem królowej, Charles Dance, człowiek wyglądający jak uosobienie brytyjskiego kolonializmu, recytował ów wiersz jeszcze kilka razy. I nikt nie przejmował się kontekstami serialowymi tej sceny, albowiem moc w niej tkwiąca była ważniejsza niż wszystko. Podobnie jak kunszt aktorski pana Karola.

Czy takie rzeczy są możliwe w Polsce? Nie. To jest nie do wykonania, albowiem w Polsce moc i władza, musi być wyrażana przede wszystkim przez ludzi, którzy mają legitymację od tajniaków. Tu zaś mamy sytuację odwrotną – wyraźną sugestię, że tajniacy mają ustąpić, a ich rolą jest robienie dobrego wrażenia na uroczystościach z udziałem królowej, po to, by wszyscy dobrze wiedzieli, że moc imperium nie osłabła ani na moment.

Wszystkie projekty promujące Polskę albo mające zwrócić uwagę na Polaków, nadają się do śmieci, jeśli porównać je z postawą i jakością wydobytą z tego, nie za dobrego przecież utworu, przez jednego, słabo w świecie rozpoznawalnego aktora. No i na tym właśnie polega demonstrowanie prawdziwej siły.

Zostawmy jednak na boku deficyty oficerów służb tajnych. Zajmijmy się dziesięcioma przykazaniami. Oto w sieci pojawił się kolejny film nagrany przez posłankę Jachirę. Film, który – w mojej ocenie degraduje nas wszystkich. Najbardziej jednak degraduje tych, którzy zlecili jego wyprodukowanie. I to trzeba powiedzieć wprost. Takim ludziom nie wolno podawać ręki, bo się zaśmierdnie. Klaudia Jachira występuje w tym nagraniu z drewnianymi tablicami dziesięciorga przykazań i wygłasza jakiś kuplet na temat nowej ich wersji obowiązującej w PiS. Tu jest nagranie jakby co. https://natemat.pl/298057,jachira-parodiuje-10-przykazan-oto-nowy-dekalog-wyborcow-pis-film

w komentarzach można przeczytać, że Jachira obraża czyjeś uczucia religijne. To jest moim zdaniem sprawa mniej istotna, od tego, że ona tam obraża gejów. To jest ciekawe, że raz można ich obrażać, a raz nie. I w zależności od tego, kto to czyni pederaści lecą do sądu, albo siedzą spokojnie. Uważam, że wobec pani Jachiry powinny być zastosowane najbardziej surowe środki dyscyplinarne. I niech mi nikt nie mówi, że to są głupstwa. Jeśli nie skarcimy Jachiry to co zrobimy, jak przyjdzie ktoś naprawdę mocny? Zaczniemy negocjować? Po to właśnie pojawiają się osoby takie jak Palikot czy Jachira, żeby można było zbadać na ile organizacja przeciwko której występują jest stanowcza i zdecydowana. To jest próba. Odkąd pamiętam PiS wychodzi z takich prób przegrany. Posłowie nie rozumieją dlaczego to jest ważne, bo nie traktują serio demonstracji i komunikacji z wyborcą. A może lepiej – nie traktują serio komunikacji z duchowością wyborców. Wydaje im się, że wystarczy coś popierniczyć o 500+, tanich mieszkaniach, przejściach dla pieszych i załatwione. Reszta to głupstwa, a już takie rzeczy, jak deklamacje na państwowych uroczystościach, to marność najgorsza. W końcu chodzi o to, żeby Janek Pospieszalski, albo ten pan z kabaretu Otto, mógł się wyjęzyczyć, a ludzie mogli pokrzyczeć – Jarosław Polskę zbaw – i szlus. To jest niestety sposób rozumienia komunikacji tak, jak rozumieją go stare ciotki. Nie z nimi jednak PiS będzie negocjował różne kwestie, ale z ludźmi, których w filmie Crown odkrywali aktorzy pokroju Dance’a. Warto o tym pamiętać.

Odniosę się przez moment do tematu błaznów, który będzie pewnie jeszcze u nas eksploatowany. Przypominałem to kilka razy, ale jeszcze powtórzę – w sztuce „Henryk V”, którą zekranizował kolejny brytyjski aktor będący za każdym razem, we wszystkich swoich rolach, emanacją siły Korony – Kenneth Branagh – jest znamienna scena. Król ma opinię wesołka i zgrywusa, otaczającego się podobnymi sobie. I tak aż do chwili kiedy nie ląduje za kanałem. Tam wydaje bardzo stanowcze polecenia, albowiem musi zmierzyć się z ciężarem władzy i sprostać największym zagrożeniom. Jego kumple od kielicha tego nie rozumieją, a część z nich – taka była sugestia Szekspira – pewnie ma jakieś zadania do wypełnienia. Henryk nie waha się, wszystkich wiesza, albo wypędza, bo wie, że żarty się skończyły.

Przypomnę też, w jaki sposób zareagował TVN kiedy Artur Nicpoń napisał, że trzeba wysłać list gończy za Tuskiem, a także przypomnę, że chodziłem kiedyś składać zeznania w sprawie mowy nienawiści, to znaczy słów, które na zamkniętym spotkaniu wygłosił Grzegorz Braun. Słowa te zostały opublikowanie w gazowni, dokąd przekazał je znany prawicowy dziennikarz Rafał Aleksander Ziemkiewicz. Uczynił to, albowiem był zdegustowany ich surową wymową, lojalność zaś wobec kolegów dziennikarzy z GW kazała mu dokładnie ich poinformować o tym, co działo się na tym zamkniętym spotkaniu.

Wszystko to były reakcje w obronie władzy, albo inaczej – w obronie siły. TVN uznało, że musi wyciągnąć konsekwencje ze słów Nicponia, bo Tusk to w końcu premier, a Ziemkiewicz uznał, że siła jest po stronie gazowni i wsparł ją tak, jak mógł. Nie rozumiem więc dlaczego emanacje władzy w Polsce są albo brzydkie, albo tanie, albo nie ma ich w ogóle, kiedy jakaś labilna osoba dokonuje profanacji, nie tylko religijnych, ale także obyczajowych, łamiąc ustalony porządek wartości, obowiązujący w UE, z której przecież nie zamierza występować. Może ktoś powinien jej zwrócić uwagę? Tylko kto? W Wielkiej Brytanii byłby to zapewne Charles Dance, który – o ile już go nie ma – otrzyma pewnie wkrótce tytuł sir. Zapytany w wywiadzie co myśli o występach tej jakiejś Jachiry powiedziałby pewnie coś takiego, że Tomasz Lis musiałby się zamknąć na tydzień w izbie wytrzeźwień. No, ale w naszym przypadku nic takiego nie nastąpi. Bo nie ma komu zabrać głosu...Nie ma komu….

Tekst zaś wiersza Kiplinga wyraźnie mówi nam, że to co obowiązuje gentlemanów na terenie Wielkiej Brytanii, w koloniach nie ma już najmniejszego znaczenia. Poczekajmy więc teraz, gdzie rozpościerać się będą następne kolonie Korony, te, które zostaną podbite po brexicie.tagi: polityka  media  władza  wielka brytania  błazny  kolonie  szyderstwo  jachira 

gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:03
185     6258    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
beczka @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:20

Na rynku treści cyklicznie zawsze znajdzie się jakiś ćwok, który wymyśli swoje 10 przykazań. Nie 5, czy 7, ale 10; tak jak 10 przykazań inteligenta, 10 przykazań żołnieży Wermachtu itd.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:22

Na poczatek w ramach ostrzezenia, ktos powinien tej Jachirze leb ogolic. Chetnie bym to zrobil w ramach walki z nuda. Problem w tym, ze mam co robic, poza tym stuknelo juz 55 lat, no i mam dlugi rekord uslug na haslo "Piotrek zrob cos". Moze sie jacys mlodzi wakazo, tylko niech nie protestujo, nie pisza zadnych petycji i niech nie maszeruja. To jest akcja na trzy minuty i dwie godziny rozpoznania.

zaloguj się by móc komentować

atelin @valser 3 lutego 2020 10:22
3 lutego 2020 10:28

Byłoby dobre, a jaki jazgot u Axela Springera?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @valser 3 lutego 2020 10:22
3 lutego 2020 10:34

Ale ona przecież robi to co robi właśnie po to - żeby ktoś jej coś takiego zrobił. Tam się tak zdobywa gwiazdki oficerskie, sute etaty i bezpieczną przyszłość na stare lata. I ona będzie dotąd podnosiła temperaturę żeby się udało - chyba że kadencja się wcześniej skończy, bo jak ona czegoś takiego nie wykręci straci zainteresowanie swojego elektoratu i zostanie uznana za słabą zawodniczkę. Ona po nic innego nie została tam umieszczona. Ja bym jednak ją zostawił w spokoju, niech sobie gaśnie w ciszy. Za dwa czy trzy lata nikt o niej nie będzie pamiętał.

zaloguj się by móc komentować

valser @Marcin-K 3 lutego 2020 10:34
3 lutego 2020 10:42

Rozumiem obawy. Ale popatrz na Michnika. Zabrali sie za robote fachowcy i facet jąka sie juz do konca zycia. Ciezko w takim stanie zostac gwiazda filmowa.

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:42

Hm. Uważam się za osobę religijną, ale za Chiny Ludowe nie rozumiem czym są religijne uczucia. To wiem na pewno, że ja ich nie mam

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:42

Poczekajmy więc teraz, gdzie rozpościerać się będą następne kolonie Korony, te, które zostaną podbite po brexicie.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:47

No wiem co powiedzieć, bo przecież wystarczy wyjrzeć za okno, a nawet ja to widzę, a moje okno wychodzi na pole z angielskimi baranami w realu, to takie zwierzęta są, wełne się robi potem i się je je też

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:49

To oczywiste, ze nieustanne prowokacje, robione głównie jako performance z tzw. wartosci chrzescijańskich, to konsekwentna robota mająca znieczulająć na każde dowolne bluźnierstwo i profanację. Jest to stały i nasilający sie program deprawacji, gdyz społeczeństwo, które nie ceni i broni swoich zasad bedzie mogło mieć łatwo  narzucone inne. Po to właśnie wprowadono terror wolnosci słowa i tzw. swobód obywatelskich, aby  skutecznie zastraszać każdego, kto chciaby indywidualnie zaprotestować. Sądy i kolegia tylko czekają na takich śmiałków.

Mnie tylko trochę dziwi, że nie protestują rabini czy religijne związki judaistyyczne, wszak Dekalog to także ich tradycja.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 10:52

>>> To jest moim zdaniem sprawa mniej istotna, od tego, że ona tam obraża gejów. To jest ciekawe, że raz można ich obrażać, a raz nie. I w zależności od tego, kto to czyni pederaści lecą do sądu, albo siedzą spokojnie. <<<

To jest demonstracja prawdziwej władzy. Władzy ukrytej (angielski ma na to określenie: deep state co sprowadza się do praktyki - będę bardzo dosadny - deep throat) , która każe na gejów szczekać a z drugiej strony im samym nie pozwala reagować. Wydaje mi się, że PiS nie rozumie jednego. Ta ukryta władza nie chce jeszcze być wyciągnięta na scenę i dba o jakieś tam pozory. Dlatego PiS może z Jachirą się rozprawić przy zachowaniu tychże pozorów i pokazać, że to z nim trzeba rozmawiać a nie z sędziami.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 11:12

Witam. Pokażmy cały wiersz.

Mandalay

Przed pagodą starą w Moulmein, tam, gdzie morza senny brzeg,
Burmańska siedzi dziewczyna i wiem, że wspomina mnie;
Bo świątynny dzwon przyzywa, gdy wiatr w palm korony dmie:
"Wróć tu, wróć, żołnierzu z Anglii, wróć tu, wróć do Mandalay!"
Wróć tu, wróć do Mandalay,
Gdzie flotylli dawnej cień:
Czy nie słyszysz szmeru wioseł, od Rangun po Mandalay?
Na szlaku do Mandalay
Latająca ryba mknie,
A świt wybucha jak burza sponad Chin i niebo tnie!

Jej spódnica była żółta i zielony czepek jej,
Imię miała Supi jo-lat, jak królowa Tihibei.
Pierwszy raz ją zobaczyłem, gdy kurzyła faję białą,
Chrześcijańskie pocałunki marnując na bożka ciało:
Plugawe, gliniane cudo,
Zwane wielkim bogiem Buddą.
Dużo dbała o te bogi, gdy całowałem jej nogi!
Na szlaku do Mandalay...

Gdy mgła wstała z pól ryżowych, a słońce schodziło wolno,
Wyjmowała swoje banjo i śpiewała "Kulla-lo-lo!"
Z policzkiem na mym policzku i ręką na mym ramieniu
Spoglądała na parowce i hathis z pniami w strumieniu.
Słonie ciągną pnie na złoże
W śliskim, szlamistym bajorze.
Gdzie cisza wisi tak ciężko, że człowiek mówić nie może.
Na szlaku do Mandalay...

Ale to już odpłynęło, dawno minął już ten dzień;
Nie kursują autobusy z banku aż do Mandalay.
Tu w Londynie wiem, co znaczy tam przesłużyć dziesięć lat:
"Kiedy raz cię Wschód zawoła, na nic potem cały świat."
Na nic potem cały świat;
Czosnek pachnie tam jak kwiat,
Jest słońce, palmy, a w górze głos świątynnych dzwonów gra.
Na szlaku do Mandalay...

Chory jestem od zdzierania zelówek o twardy bruk,
A przeklęta słota Anglii budzi febrę, zwala z nóg.
Choć od Chelsea aż do Strandu kucht tuziny za mną gnają
I gadają o miłości, ale o czym to gadają?
Sine, krowie pyski mają.
Boże, o czym to gadają?
Mam smuklejszą, słodszą pannę w piękniejszym, zieleńszym kraju!
Na szlaku do Mandalay...

Płynąć chcę na wschód, za Suez, gdzie jest dobrem każde zło,
Gdzie przykazań brak dziesięciu i pić można aż po dno.
Bo świątynny dzwon przyzywa i tam tylko być już chcę -
Przed pagodą starą w Moulmein, tam, gdzie morza senny brzeg,
Na szlaku do Mandalay,
Gdzie flotylii dawnej cień;
Nasi chorzy tam leżeli, gdyśmy szli na Mandalay!
Na szlaku do Mandalay
Latająca ryba mknie,
A świt wybucha jak burza sponad Chin i niebo tnie!

Rudyard Kipling
przełożył Maciej Słomczyński źródło

zaloguj się by móc komentować

tomasz-kurowski @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 11:26

Sir Charles Dance gra twarz tajniaków i brytyjskiego kolonializmu w zasadzie od samego początku kariery, wszak zaczynał jako sierżant Guy Peron z "Klejnotu w Koronie".

(A Polacy zatrudnili go by podkładał głos cesarzowi w Wiedźminie).

zaloguj się by móc komentować

ziemski @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 11:32

Nie chce się wierzyć, że PiS ma tak dziurawe sito propagandowe i nie dotarł do tego aspektu wypowiedzi Jachiry. Bo co - nikomu odpowiedzialnemu nie chciało się dosłuchać do dziewiątego punktu?

Może padł zakaz rozpowszechniania, ale cóż mialby on na celu?

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 12:11

Daj Boże,żeby nasi aktorzy byli tacy jak Charles Dancer.. 

17 czerwca 2006 królowa Elżbieta II uhonorowała go Orderem Imperium Brytyjskiego w klasie oficera..

 Anglosasi juz sa u nas , Amerykanie sa na pierwszym miejscu jako inwestorzy.. Anglicy po wyjściu z UE będą dla niej sporą konkurencją , Polska dla nich jest zbyt ważna .zeby sobie ja odpuścili.. No i w przyszłość ma byc bazą dla dalszej parcelacji Rosji i umacnianiu się na Ukrainie.. 

F35 nas solidnie związało kredytowo i uzelazniło militarnie..

Niemcy, Francja jako UE juz  nic nie mają ciekawego do zaproponowania..Połajanki w stosunku do Polski to wyraźna słabość z ich strony..

zaloguj się by móc komentować

Zyszko @Draniu 3 lutego 2020 12:11
3 lutego 2020 12:20

"Niemcy, Francja jako UE juz  nic nie mają ciekawego do zaproponowania." Poza tym, że prawie prawie cały sektor budowlany i motoryzacyjny jest w ich rękach, taka drobnostka. Nie mówiąc o innych gałęziach gospodarki.  Jeśli ktoś uważa, że Niemcy poprostu sobie stąd pójdą bo Anglia i emigranci to jeszcze może się zdziwić

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @mniszysko 3 lutego 2020 10:52
3 lutego 2020 12:28

Wydaje mi się, że PiS nie rozumie jednego.- rozumie, i co ma zrobic? harakiri

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sytuacja_prawna_i_spo%C5%82eczna_os%C3%B3b_LGBT_w_Wielkiej_Brytanii

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-24/trump-oglosil-miesiac-dumy-lgbt-teczowe-flagi-na-ambasadzie-usa-w-warszawie/

 

a Jachira, niedawno Szczuka itp. a dawno, dawno w Ameryce np.Joan Baez- szkoda,k...a, czasu

zaloguj się by móc komentować


Krzysiek @Zyszko 3 lutego 2020 12:20
3 lutego 2020 13:07

"Poza tym, że prawie prawie cały sektor budowlany i motoryzacyjny jest w ich rękach, taka drobnostka"

To jest właśnie ich największa słabość. Próbowałeś kiedyś odpalić samochód bez paliwa? Najważniejsze są energetyki i kontrola nad nimi. Dlatego Jankesi od dekad buszują po Mezopotamii  - właśnie dlatego, że to nie na Pacyfiku rozstrzygają się energetyki. Obstawili planszę, zdemontowali państwa i zainstalowali korporacje zanim w ogóle zaczęła się gra. Teraz Chińczycy i Niemcy muszą grać na przewróconym stole, bo on nawet nie jest nachylony. Widać z tego jasno jak bardzo bredzi mec. Bartosiak głosząc jakim to błędem jest obecność USA na BW.  Wtedy nie musisz za bardzo trudzić się klepaniem podwozi i umieszczaniem na nim jednostki napędowej. Niech męczą się inni. Poza tym wyrównanie ceł na samochody na linii Niemcy-USA (do ubiegłego roku Niemcy [no powiedzmy - Mumia] mieli preferencje 4% do 18%, ale Trump to zmienił) spowoduje, że już nie będą tak atrakcyjne na rynku amerykańskim.  50% PKB Niemiec pochodzi z eksportu - nie ma kraju na świecie, który byłby tak wrażliwy na atak. Dlatego siedzą cicho i próbują coś negocjować. Ale są przy stoliku dla mniejszych - pisał kiedyś o tym Coryllus.

Nie bez przypadku Anglicy również są wojskowo obecni w Żaganiu - dwie godziny do Berlina ciężkim sprzętem.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Draniu 3 lutego 2020 12:11
3 lutego 2020 13:07

Brytania i USA na razie nie pozwolą na wyjście Polski z Unii. Chyba że coś się zmieni w ich stosunkach z Niemcami.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 13:15

Dziękuję za ciekawy wpis. Chyba obejrzę teraz ten serial.

Właściwie to jest rozwinięcie znanej Pańskiej formuły, czyli w kraju albo rządzi korona albo tajniacy. U nas od dawna nie ma już korony, więc zostali tylko tajniacy. W UK choć za koroną stoją od 200-300 lat jeszcze większe siły, ciągle ta korona jest ważna i jest ostoją widocznej władzy. Ale być może w dzisiejszym świecie jest już to możliwe tylko dla krajów z doktryną kolonizacyjną. Misje wydaje się póki co przegrały.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 13:25

(... ) w Polsce moc i władza, musi być wyrażana przede wszystkim przez ludzi, którzy mają legitymację od tajniaków.(...)   - no nie tylko władza. W okresie bezrobocia dwucyfrowego znajomemu wyłączono gaz i wpadła ekipa wymontowująca licznik. "Gazownik" wsadził nogę w drzwi i profesjonalnie wtargnał do mieszkania. Znajomy miał deja vu z czasów Solidarności i przeczucie go nie myliło.  Pojechał potem odbierać licznik do gazowni a tam za młodym kierownikiem biegał tłum facetów w wieku przedemerytalnym z pytaniem "co mamy robić". Skojarzył też że wice prezesem PGNIG u był wtedy były SB ek.  Firmy państowowe, banki PGNIG i Orlen itp. to były urzędy zatrudnienia dla ubekistanu. Tam też lokował się cały PRL.  Inny znajomy odwiedził kiedyś szefową Urzędu Pracy a tam na ścianach były pamiątki z afrykańskiego safari.  To wszystko w czasie kiedy 2 mln wyjechało plus 25 000 lekarzy. Tak czy owak materialnie wygrali a szczenięta wsadzili do administracji. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Zyszko 3 lutego 2020 12:20
3 lutego 2020 13:32

 Wyraźnie napisalem,ze w zeszlym roku jezeli chodzi o inwestycje Amerykanie zajęli pierwsze miejsce w Polsce..I to jest fakt.. Impet inwstycyjny Niemców zmalał i on juz wiekszy nie będzie.. To sa dane za ubiegły rok..Niemcy slabaną ekonomicznie.Natomiast Anglia wychodzi z UE i po tzw okresie przejściowym nie będzie już tak silnie związana z UE..  Te 15% wkladu Anglii w UE to nie jest w kij dmuchał.. To jest spory cios dla UE... Tendencji wzrostowych jezeli chodzi o UE raczej nie widac..

Budowlanka czy tez montownie samochodowe to jest nic wobec przemysłu zbrojeniowego ..I na tym tle ,te zależności widać.. 

UE się sypie... Grożenie nam ,ze wstrzymane zostaną dotacje jak bedziemy fikac, to jest oznaka słabości, to nie jest żadna racjonalna oferta.... 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @beczka 3 lutego 2020 10:20
3 lutego 2020 13:33

To nie ćwok, tylko rozrabiaka

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 3 lutego 2020 10:22
3 lutego 2020 13:37

gdyby ją ostrzygli dostała by autorski program w TVN

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Vesuvio 3 lutego 2020 10:42
3 lutego 2020 13:38

Uczucia religijne to jest wytrych

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 3 lutego 2020 10:49
3 lutego 2020 13:38

Oni mają to w nosie, bo żyją wsobnie, nie muszą sie martwić tym co kto o nich mówi

zaloguj się by móc komentować


Draniu @chlor 3 lutego 2020 13:07
3 lutego 2020 13:39

Jasne że nie wyjdziemy, potrzebni jesteśmy abyśmy wkladali kij w mrowisko.. Amerykanie chca sobie podporzadkowac UE.. I robią to skutecznie...

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @ziemski 3 lutego 2020 11:32
3 lutego 2020 13:40

Pis nie ma żadnego sita propagandowego

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Draniu 3 lutego 2020 12:11
3 lutego 2020 13:40

Nie ma takich aktorów w Polsce

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @peter15k 3 lutego 2020 13:25
3 lutego 2020 13:40

To sie jeszcze okaże kto wygrał

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 13:50

Czy ona ma 'chłopa'?

zaloguj się by móc komentować

Antonim @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 15:08

Może to jest próba zmiany komunikacji

https://wpolityce.pl/m/polityka/485230-nasz-wywiad-powolano-nowy-instytut-zaryn-celem-edukacja

Choć szczerze wątpię że to przyniesie sukces 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Draniu 3 lutego 2020 13:39
3 lutego 2020 15:10

Wyjście z Unii to przejście spod protektoratu niemiecko-francuskiego pod anglosaski. Czyli o jakiejś "niepodległości" niema mowy. Kiedy Farage mówił że następne w kolejce będą Dania, Włochy, i Polska, to kierował pogróżki pod adresem Niemiec. Wymienione kraje nie były adresatem tej wieści.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @chlor 3 lutego 2020 15:10
3 lutego 2020 15:33

Można to zinterpretować również w ten sposób, że Farage dał do zrozumienia, iż w tej sprawie zadecyduje za nas ktoś inny.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 15:39

 I zapytał go: "Jak ci na imię?" Odpowiedział Mu: "Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu.

To fragment dzisiejszego czytania (Mk 5, 1-20), a pytał Jezus o imię jego, "człowieka opętanego przez ducha nieczystego".

Nie ma już innej drogi, jak postawić ich wszystkich pod ścianą i niech proszą o wypędzenie z nich diabla. Jak się da. Bo niektórzy umrą z nim, bo tak chcą. Ale nawet Jaruzelski prosił o wybaczenie. Tylko dlaczego na łożu śmierci dopiero? Czyli całe życie kłamał i robił wbrew nam, ludziom dobrej woli, a robił to świadomie, no bo jak. Więc oni tak mają. Tylko potem szpital (Tomasz Lis), czy kompletne się zatracenie (Kamil Durczok), by wziąść ich tak pierwszych z brzegu. Ale są i tacy, którzy nigdy się temu nie poddadzą i umrą. A ten Jerzy Urban może i zdechnąć na śmietniku, tak sam powiedzial kiedyś. Ciekawe, czy jego kolega Adam Michnik zatwardziały "Wyborca" i pewno dożywotni, też tak ma. A może mu współwyznawca Jan Hartman pomoże?

zaloguj się by móc komentować


homsick @chlor 3 lutego 2020 15:10
3 lutego 2020 15:41

Zgadza się. Dania to sąsiad od północy. Włochy - od poludnia, Polska - od wschodu. Czyli wariant okrążajacy.

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 15:44

Chcialbym przypomniec, ze dzisiejszy premier UK, bedac jeszcze ministrem spraw zagranicznych odwiedzil byl w styczniu 2017 Burme i podczas oficjalnej wizyty w pagodzie Shwedagon (najswietszym miejscu dla tubylcow) okreslil zloty posag Buddy mianem ogromnego chomika poczym zaczal recytowac z pamieci ww. wiersz Kiplinga. Calosc przed nagrywajacymi kamerami i mikrofonami m. in. ogolnodostepnej stacji Channel 4. Dociagnal by recytacje do konca , gdyby nie ambasador JKM , ktory z przerazeniem w oczach kazal mu przestac. Zdumiony Johnson nie rozumial o co temu biedakowi chodzi, ale przestal recytowac.

Ten wiersz, moze i kiepski, to jest zaklecie i kod ktorym sie karmi elite UK - "jeszcze tu wrocimy".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @mniszysko 3 lutego 2020 10:52
3 lutego 2020 16:40

Tak właśnie. PiS jakby bał się, że lokalne hierarchie i znajomości mogą kiedyś okazać się mocniejsze niż ów ukryty suweren. Albo nie rozumiał, że suweren wprawdzie pewne pozory traktuje śmiertelnie poważnie, ale tylko te właśnie, które sam za ważne uważa. Wszytkie inne ma w głębokim poważaniu. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Vesuvio 3 lutego 2020 10:42
3 lutego 2020 17:15

Ma pan. Tylko nie łatwo je obrazić. Kto się tam będzie przejmował taką szmatą. Ten ustęp o obrazie uczuć religijnych to ściema podsunięta przez stalinowskich teoretyków prawa, typu Rzepliński, Zoll, ściema, która ma dać osłonę prowokatorom podżegającym przez ogródek do aktów przemocy wobec Kościoła. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Antonim 3 lutego 2020 15:08
3 lutego 2020 17:28

'katolicyzm społeczny" a co to?

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @Magazynier 3 lutego 2020 17:15
3 lutego 2020 17:28

Gabriel już podpowiedział - te całe uczucia religijne to wytrych, czy też ściema wg Pana.

Jachirani, Spurkini, Niemiec czy jak tam oni się nazywają nie obrażają żadnych uczuć religijnych, tylko Pana Boga i Kościół Święty. Zatem i nas obrażają. Uczucia mogą temu jeno towarzyszyć, ale nie są podmiotem ataku neobolszewii 

zaloguj się by móc komentować

Vesuvio @Vesuvio 3 lutego 2020 17:28
3 lutego 2020 17:29

przedmiotem oczywiście

zaloguj się by móc komentować

Draniu @chlor 3 lutego 2020 15:10
3 lutego 2020 17:55

Ale ja nie napisałem.ze Polska uwolni sie od zewnętrznych sił.. Aktualnie wszystko na to wskazuje ,ze opcja pt. UE  zdecydowanie osłabiła się i raczej się nie wzmocni, no bo jak..Projekt UE powoli się zwija, format wygasa,oczywiście tak szybko to nie nastąpi , no chyba że ten teatr walki o wpływy przyspieszy..

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 18:15

"Charles Dance, który – o ile już go nie ma – otrzyma pewnie wkrótce tytuł sir." 

Dziwne że jeszcze nie jest. Oprócz wysłańca piekieł w ludzkiej skórze w Glinie z Beverly Hills i Grze o tron, gdzie gra Mountbattena z rzeczywistości alternatywnej, grał jeszcze brytyjskiego intelektualistę, specjalistę od historii dalekiego wschodu, w ni mniej ni więcej tylko Perle w Koronie, nudnej jak flaki z olejem, prawie tak samo jak Miecz honoru, z Danielem Bondzie" w roli głównej jako brytyjskiego jakoby katola reprezentującego angieski honor w śródziemnomorskich nieoficjalnych albo niedoszłych kolonii brytyjskich. 

Perła w koronie została nakręcona na podstawie tetralogii Paula Scotta: Raj Quartet (kwartet angloindyjski)

Nuda ma tam znieczulić czytelnika/widza na propagandę kolonialną w ostatniej części. Bo najpierw rzecz jasna brytyjscy policjanci i urzędnicy gnębią biednych Hindusów, ale w ostatniej części, kiedy zostaje zamordowany na tle homoseksualny zły policjant płk Merrick (Tim Piggot-Smith), Dance z Porterem w roli hrabiego Dymitra Bronowskiego (SIC), byłego głównego ministra w brytyjskim Raj, siedzą i smętnie rozstrząsają kwestię jako to źle, źle, źle, bardzo niedobrze zrobili brzydcy Hindusi, że odrzucili władzę brytyjską, bo teraz pozabijają się nawzajem z indyjskimi muzułmanami, co pokazują kolejne odcinki, a co było do udowodnienia. No, i tak się robi propagandę kolonialną, pardąs, beletrystykę historyczno-egzystencjalną. Kolonializm jest zły, ale jeszcze gorsza jest niepodległość.

Dance "zapytany w wywiadzie co myśli o występach tej jakiejś Jachiry powiedziałby pewnie coś takiego, że Tomasz Lis musiałby się zamknąć na tydzień w izbie wytrzeźwień." 

Bez wątpienia.

"Tekst zaś wiersza Kiplinga wyraźnie mówi nam, że to co obowiązuje gentlemanów na terenie Wielkiej Brytanii, w koloniach nie ma już najmniejszego znaczenia. Poczekajmy więc teraz, gdzie rozpościerać się będą następne kolonie Korony, te, które zostaną podbite po brexicie."

Hej ha, hejże hola! Czyli jak wyżej.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 18:16

miało być z Danielem "Bondem"

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 18:18

Jachirę wytrzymałem do 23 sekundy. Przyjmuję na wiarę, że ma wstawki na temat homoseksu w Pisie. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 18:24

       "Tekst zaś wiersza Kiplinga wyraźnie mówi nam, że to co obowiązuje gentlemanów na terenie Wielkiej Brytanii, w koloniach nie ma już najmniejszego znaczenia. Poczekajmy więc teraz, gdzie rozpościerać się będą następne kolonie Korony, te, które zostaną podbite po brexicie."

Powiało grozą. Tutaj, u nas. 

"...gdzie jest dobrem każde zło

gdzie przykazań brak dziesięciu..."

To jest bolszewia vel satanizm, choć w języku angielskim.

Stale przychodzi mi na myśl ten Witos, co to, jako premier, wywalił Angoli chcących regulować Wisłę, na zbity pysk. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @KOSSOBOR 3 lutego 2020 18:24
3 lutego 2020 18:30

A co do pijących aż po samo dno Angoli, to Kraków ma dobre doświadczenia - takiej hołoty z opuszczonymi gaciami, sikającej i rzygającej na rynku to tam wieki nie widziały. Owszem: "... tu, pod tą gruszką, siusiał Kościuszko, a pod tą drugą, załatwiał potrzebę niedużą - Kołłątaj Hugo" - jak pamietamy, ale szału nie było w porównaniu ze współczesnymi Angolami w Krakowie.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 18:52

Nic dodać, nic ująć.

 

The Crown - Lord Mountbatten

 

Tutaj Charles Dance recytuje na obchodach rocznicy zwycięstwa nad Japonią(Victory over Japan) w czasie IIWW:

The Road to Mandalay

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @cbrengland 3 lutego 2020 10:42
3 lutego 2020 19:10

Właśnie, bo zapowiadane przez Gospodarza przebudzenie Imperium dokonuje się na naszych oczach

zaloguj się by móc komentować

Ludwik @cbrengland 3 lutego 2020 10:42
3 lutego 2020 19:32

Od jakiegoś czasu jest na tapecie problem tzw. Międzymorza, szczególnie od czasu kiedy tą koncepcję poparł Trump podczas wizyty w Polsce. Niezależnie od tego, w jakiej formie miało by to być zrealizowane, to jest to za duży byznes,  żeby City nie myślało o włączeniu się w ten projekt. A poza tym to jest coś , co rujnuje niemiecki projekt Mitteleuropa i stanowi przeciwwagę dla niemieckiej dominacji w Europie. Gdyby Angole się w to włączyli, to i Czechy też.

zaloguj się by móc komentować

olo @deszcznocity 3 lutego 2020 15:44
3 lutego 2020 19:35

mozna to gdzies obejrzec?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:37

Nie znam pani Jachiry, ale jak ktoś ogoli jej głowę, dołożę się na kaucję, serio. Jutro w Kraku Macron będzie. Jak będą pomidoryści też się na kaucję dołożę. W kwocie deklarowanej na Pomnik Koniecpolskiego.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @adamo21 3 lutego 2020 13:50
3 lutego 2020 19:39

Liczyłem na to to że w Sejmie sobie znajdzie... Przeliczyłem się.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Andrzej4 3 lutego 2020 19:10
3 lutego 2020 19:39

O tak...

...  ta  TARGOWICA  co sie dzieje  z ta  MASKARADA  SeNdzioska  dla  ciemnego  polskiego luda  -  to rzeczywiscie moze sie zdawac co niektorym,  ze to  pSZebudzenie  zdychajacego  imperium...

... ale  pierwsza  "jaskolka"  juz siedzi  i  "dziadzi"  w  "lepszej zmianie" Mosiek  Kapuscinski  i  LICZY  kase  polskich owieczek...

... zatem  przygladajmy sie szczegolnie  BACZNIE  tym  "negocjacjom"  brexitowym,  bo -  jakby to ujal moj sp.  kochany i madry dziadek  -  niewiadomo  czym sie smiac  geba  czy  d**a  !!! 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @KOSSOBOR 3 lutego 2020 18:30
3 lutego 2020 19:41

Bydło się trochę ukruciło, ostatinimi czasy.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @deszcznocity 3 lutego 2020 15:44
3 lutego 2020 19:42

On bije Matta Lucasa o głowę ;)

"come you back, you English soldier"...

"you're on mic" ;)))

Warto też zauważyć, że wersja obecnego premiera to English a nie British soldier...

https://www.theguardian.com/politics/video/2017/sep/30/boris-johnson-caught-on-camera-reciting-kipling-poem-in-burmese-temple-video

Ten wiersz karmi nie tylko elitę, ale i wyspiarskich buców. Dlatego na netflixie The crown Wiktorię pogania. Nie wiem ile  doktoratów dotyczących napędzania angielskiej dumy i motywacji imperialnej zostało napisanych, ale powinno być tego całkiem sporo.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:44

Zacytuje klasyka; najwarzniejsze jest w sferze pop. https://www.youtube.com/watch?v=KohurXfPb7s, lubię Kiplinga, bez owijania w bawełne mówi o co chodzi i do tego opowiada ciekawe historie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:47

Cholera; Najważniejsze, miało być.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:52

Wy tu nic nie wiecie; a oto powstanie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Z panem Żarynem na fasadzie. Ale będzie zajefajnie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:52

Wy tu nic nie wiecie; a oto powstanie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Z panem Żarynem na fasadzie. Ale będzie zajefajnie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 19:52

Wy tu nic nie wiecie; a oto powstanie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Z panem Żarynem na fasadzie. Ale będzie zajefajnie.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @porfirogeneta 3 lutego 2020 19:44
3 lutego 2020 20:11

no właśnie Robbie sprawnie łączy w dumie i elitę i angielskiego mob-a

https://www.youtube.com/watch?v=o3OWZaIpEDk

 

 

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @Magazynier 3 lutego 2020 18:18
3 lutego 2020 20:14

Ja wyłączyłem dźwięk, a mimo to nie dałem rady, wygląda to na opętanie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @porfirogeneta 3 lutego 2020 19:52
3 lutego 2020 20:18

Wiecie, wiecie...

... jak kolejna forsa Polakow bedzie przewalana w kolejnym  ZEROWISKU...

... niech Zaryn idzie z tym  "instytutem"  do  100  diablow  albo  niech sie utopi  !!!   Wedlug  LUL  nie ma nawet  wstanu  !!!

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 20:25

Charles Dance to aktor bardzo charakterystyczny i niezapomniany Tywin Lannister w Gry o tron. Postać, która kilka sezonów trzymała cała wykreowany w serialu świat za pysk. Brytole potrafią w takie imperialne narracje jak nikt. Jankesi żeby się utrzymać non stop robią wojnę, apokalipsę i superbohaterów.

https://www.youtube.com/watch?v=dLSj-RMQ7pY

 

Co do Jachiry to wydaje mi się że ona jest częścią jakiejś szerszej narracji którą kręci zaplecze prowadzące opozycję. Niedawno konfederata i niedoszły prezydent Wilk Jacek wygłosił taki oto kawał:

https://www.youtube.com/watch?v=IDPxViJHS4E

Również niedawno TVN zaliczył wtopę wyśmiewając idola nastolatków zafascynowanych koreańskim popem. Toyah sprawę opisał. Fani tego zjawiska działają jak subkultura i są jeszcze bardziej zajadli od fanów Jurka Owsiaka. Po tej wtopie na TVN posypały się gromy ze wszystkich stron świata takie mają przełożenie. Ci sami ludzie od 19 maja 2019r. ciągną na TT hasztag #katolickieparty w którym na różne sposoby wyśmiewają się z religii.

Cyngiel z Onetu robi taki tekst o samobójstwie nastolatka:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/milosc-w-czasach-zarazy/nbqxxwm

Gazownia opisuje jak to ksiądz szykuje krwawe bojówki:

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25658375,nastolatki-ucza-sie-jak-wbijac-noz-w-szyje-zajecia-prowadzi.html

 

A jak narracyjnie odpowiada władza? Uwaga proszę się złapać za coś stabilnego:

https://twitter.com/Immanuela_Kant/status/1223953659698073600?s=20

Jakaś smuta z tego wychodzi, która jest o krok od upadku i dobra sytuacja gospodarcza może tego nie udźwignąć.

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @KOSSOBOR 3 lutego 2020 18:30
3 lutego 2020 20:32

Jesteśmy w ich posiadaniu, --królowej znaczy. Język angielski i rock'n roll zniewala wszystkie narody i Kim Dzong Un nie jest tutaj wyjątkiem. ;) Praktycznie jest już pozamiatane. Ludzie na całym świecie aspirują i poprawiają się w wymowie angielszczyzny.

Tylko nie mówcie mi, że angielski nie ma nic wspólnego z Anglią.

Pozdrawiam Panią serdecznie.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @ainolatak 3 lutego 2020 19:42
3 lutego 2020 20:35

Bosak pisze chyba doktorat (choć żadnych studiów nie ukończył) o brexit: "– To przede wszystkim triumf dumnego, brytyjskiego narodu, który wierzył w swoją niepodległość, w swoją demokrację i nie mógł się pogodzić z tym, żeby większość praw była dyktowana z zewnątrz – podkreślił Bosak.

https://kresy.pl/wydarzenia/bosak-o-brexicie-to-triumf-dumnego-brytyjskiego-narodu-ktory-wierzyl-w-swoja-niepodleglosc-video/

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Ogrodnik 3 lutego 2020 20:32
3 lutego 2020 20:37

Zamiast "jesteśmy w"powinienem napisać "Narody są w".

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @olekfara 3 lutego 2020 20:35
3 lutego 2020 20:49

Bosak lepiej niech go nie pisze, bo jak widać tak rozumie brytyjską demokrację jak Jachira dekalog.

zaloguj się by móc komentować

manama1 @tomciob 3 lutego 2020 11:12
3 lutego 2020 20:50

Otóż tegoż mitycznego "Mandalay" "gdzie jest dobrem każde zło, gdzie przykazań brak dziesięciu...", już nie ma - wszystko się zmienia i w Międzynarodowym Trybulane w Hadze jest własnie sprawa (na razie na etapie  zabezpieczenia praw uciskanej mniejszości muzułmańskiej) o ludobójstowo rządu Burmy (Mianmar) przeciw własnym obywatelom -  z wnisku Togo -sic (kto za tym stoi?). Co ważne -wszyscy sędziewie 9co rzadkość) przychylili się do wyroku nakazującego Birmie wstrzymanie dziłąń ludobójczych (nawet sędzia birmański). Dalej zobaczymy.  Nie da się stworzyc global Britain i nowego imperium.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 3 lutego 2020 20:25
3 lutego 2020 20:52

W zasadzie komentarz "Nawet PFN jest bardziej wyrafinowana" wyczerpuje reakcję drugiej zmiany...ale te okrzyki zachwytu mówią jak głęboko jesteśmy zakopani w piaskownicy

zaloguj się by móc komentować

klon @Draniu 3 lutego 2020 17:55
3 lutego 2020 21:13

Jako uzupełnienie- na intrygujący komentarzdo Brexitu się natknąłe. Oto fragment :D

„(…) W każdym razie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej otwiera Europie kontynentalnej możliwość bardziej szczerej próby stworzenia prawdziwie suwerennej i niezależnej „Europejskiej Europy”. Nie jest to absurdalna ambicja. Londyn był w pewnym sensie jedynym „globalnym miastem Europy”. Paryż, Berlin i Bruksela naprawdę są węzłami drugorzędnymi. Polityka europejska ma uroczo prowincjonalną cechę, którą należy zachować. 

Podczas gdy w strefie anglosaskiej Żydzi i Azjaci masowo wysiedlili Białych Gojów spośród elit kulturowych i gospodarczych, to samo nie stało się jeszcze faktem w Europie kontynentalnej, za wyjątkiem Francji.”

Francja zatem chce z nami robić interesy ? :D

zaloguj się by móc komentować

manama1 @tomciob 3 lutego 2020 11:12
3 lutego 2020 21:29

uzupełnienie z innej beczki: A to już nawet nie było zabawne, a raczej niesmacznew trącanie się innego 'muzucznego imperium": Sinatra śpiewający "On the road to M....."

https://www.youtube.com/watch?v=FgaJgpI6pqU

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @Ogrodnik 3 lutego 2020 20:37
3 lutego 2020 21:53

Niemcy są podobnie pod stałym pręgierzem "anglosaskim", Rosja Pana Budzisza to kaganat za którego kotarą stoi Broadway 120, City? Kompania?

Ok. Ja jestem w Niemczech. Jako Chrześcijanin. No i tu korzystam z okazji żeby dać wam fajne YouTube.

Proszę zwrócić uwagę, że ten młody aryjski pieśniarz ma swojego "pianistę". Słowa to :

Ja nie jestem maszyną, tylko człowiekiem z kości i krwi. Żyję fantazją, Itp.

https://youtu.be/LufTSODwp7k

Ten młody Niemiec też nie chce być elementem anglosaskiego systemu "1984". ;)

No, ....cegłą w ścianie. Niemcy są do ogrania! ;)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Paris 3 lutego 2020 20:18
3 lutego 2020 21:56

 Zdecydowanie za wczesnie na tak kategoryczne opinie

zaloguj się by móc komentować

Paris @Andrzej4 3 lutego 2020 20:14
3 lutego 2020 21:57

Tak...

... opetanie  bankrutujacych  debili...  po prostu - jak Pan Bog chce kogos ukarac to odbiera mu rozum - i to wlasnie widac i slychac w tym  detym, prymitywnym i ustawionym od poczatku do konca  "projekcie"  - jaHira  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @stanislaw-orda 3 lutego 2020 21:56
3 lutego 2020 22:25

Uwazam, ze nie...

... spojrzalam na jego "legende" w wiki - to profesor jest zwyczajnie nie do zdarcia... powolywac kolejny, dety "uniwersytet" - to jest jednak tupet... bo ja spodziewam sie zdecydowanego ukrocenia tej  biurwokracji pasozytniczej na etatach... tylko tyle...

... a poza tym to moze juz styknie w Polsce tych  zlodziejskich "instytutow"  czegokolwiek... no chyba ze za wlasna kase ktos chce cos stworzyc - to prosze bardzo.

zaloguj się by móc komentować

olo @olo 3 lutego 2020 19:35
3 lutego 2020 22:32

juz znalazlem "a very big guinea pig"

channel 4

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @gabriel-maciejewski
3 lutego 2020 23:40

Boris ...

https://royalcentral.co.uk/features/lord-mountbatten-the-man-behind-prince-charles-2-129547/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Louis_Mountbatten_(1._hrabia_Mountbatten_of_Burma)

https://en.wikipedia.org/wiki/Ernest_Cassel

https://jewishnews.timesofisrael.com/prince-charles-honours-lord-rothschild-with-prestigious-interfaith-prize/

 

The Prince of Wales, who is rumoured to be planning to visit Israel next month, paid tribute to banker and philanthropist Lord Jacob Rothschild at a central London ceremony last week.Rothschild’s family helped establish the CCJ in 1942, as the world began learning about the Holocaust, with Anthony de Rothschild a member of the organisation’s executive committee at its inception, and Edmund de Rothschild later treasurer.

 

https://jewishnews.timesofisrael.com/topic/prince-charles/

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @beczka 3 lutego 2020 10:20
4 lutego 2020 00:22

"Na rynku treści cyklicznie zawsze znajdzie się jakiś ćwok, który wymyśli swoje 10 przykazań. Nie 5, czy 7, ale 10; tak jak 10 przykazań inteligenta, 10 przykazań żołnieży Wermachtu itd."

Nasz slynny dziennikarz, Jacek Zakowski dorzucil jeszcze od siebie "Niezbednik inteligenta".

Nie wiem jak to wyglada i sie przedstawia, ale wiem jak wygladac powinien niezbednik Jacka Zakowskiego:

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Ogrodnik 3 lutego 2020 21:53
4 lutego 2020 06:29

Niemcy są dużo lepiej i jednorodniej sformatowani, niż my. Także poprzez znacznie wyższej jakości media, niż u nas. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @manama1 3 lutego 2020 20:50
4 lutego 2020 08:31

Tak, jedyna droga to wspólne dzialanie wszystkich razem przeciw angielsko języcznemu imperium, co podkreślam za każdym razem.

Bo zdaje się umknęło komentatorom, że GB, czyli Great Britain ale też za chwilę właśnie Global Britain, to nie tylko ta wyspa tutaj albo dzisiaj juz nawet nie przede wszystkim, poza tym, że jest to jakieś centrum tego biznesu, a teraz już zupełnie będzie jazda bez trzymanki po BREXIT ale znowu powtórzę, to też USA (oczywiście, że są z nimi, nawet, jak są poza) Kanada, Australia, Nowa Zelandia ... i tak dalej obecnie 53 kraje

Pytanie tylko, czy reszta Świata da radę. Czy aby nie jest już za późno.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 4 lutego 2020 08:31
4 lutego 2020 08:38

I do tego dodajmy jeszcze "Imperium Żydów" i ich zarządzanie finansami, już globalnym i finansowanie globalnej "kultury"  i mamy komplet

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Ludwik 3 lutego 2020 19:32
4 lutego 2020 08:46

Trump nie poparł, tylko  łapę położy na tym biznesie,czyli dał wyraźny znak ,że to oni w tym rejonie będą rządzić.. A generalnie jakaś cisza zapadła na temat miedzymorza.. Co nie znaczy ,ze zostanie ponownie uruchomiony ten projekt ,jak będzie trzeba dobić UE.. Anglosasi trzymają roczkę na pulsie.. Nam pozostaje tzw.polityka balansowania między UE , a USA..Ale to też trzeba umieć,żeby na tym coś ugrać..

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @cbrengland 4 lutego 2020 08:38
4 lutego 2020 08:53

I podpowiem jeszcze ku rozważeniu, dlaczego to akurat teraz znalazł się na rynku wielki film "1917" produkcji angielskiej, ponoć pewny Oskar. Przecież to kpina z nas wszystkich. Unieważnia wszystko przecież, bo komunizm był ale się zbył. A podpowiem, bo ci, co mieszkają na wyspie to wiedzą, że tutaj jest pamięć tylko o I Wojnie Światowej, czegoś innego w zasadzie nie ma. Zresztą nie ma nic poza Global Britain dla nich. Ale to już oklepane jest

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @cbrengland 4 lutego 2020 08:38
4 lutego 2020 09:25

 znany prawicowy dziennikarz Rafał Aleksander Ziemkiewicz. Uczynił to, albowiem był zdegustowany ich surową wymową, lojalność zaś wobec kolegów dziennikarzy z GW kazała mu dokładnie ich poinformować o tym, co działo się na tym zamkniętym spotkaniu.

 

i gaworzenie panienki z Polityki

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1533377,1,o-tych-ktorzy-nie-przebieraja-w-slowach.read

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 4 lutego 2020 08:46
4 lutego 2020 09:28

Niczego nie możemy ugrać, bowiem  to "imperialiści"  zmieniają reguły, również  w trakcie gry, czyli zawsze  w przypadku, gdy ujrzą  w tym swój interes.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @cbrengland 4 lutego 2020 08:53
4 lutego 2020 09:28

prof Koneczny pisal dawno dawno temu w 'Cywilizacja zydowska'

Roman Dmowski, umysl jak najpowazniejszy i najlepszy u nas znawca spraw miedzynarodowych,

donosi co nastepuje: "Najnowszy plan, który bodaj od dwóch z góra lat (od roku 1929) zostal uznany

za najrealniejszy w kolach zydowskich na Zachodzie, jest w porównaniu ze wszystkimi

dotychczasowymi wprost gigantyczny. Obejmuje on stworzenie szerokiego pasa od Baltyku do Morza

Czarnego po obu stronach Dniepru, z ludnoscia rolnicza zydowska, stanowiaca na poczatek 25%

ogólu. Ziemie wchodzace w sklad tego pasa, naleza dzis do Polski, Litwy kowienskiej, do Rosji,

Ukrainy i Bialorusi sowieckiej. Temu, zdaje sie, zawdziecza nasze Polesie, ze w ostatnich czasach tak

wiele interesowano sie ze strony zydowskiej jego osuszeniem

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 4 lutego 2020 09:28
4 lutego 2020 09:30

"Zdaniem zas angielskiego pisarza, Wickhema Steeda (co przytacza równiez zargonowe pismo Hajnt)

po ukonczeniu wojny zydzi byli wszedzie - czy to w N. Yorku, czy w Paryzu, czy w Londynie, czy w

Buenos Aires - wlasnie tymi, którzy wylazili ze skóry, aby prowadzic walke na korzysc Niemiec".

W kilka lat potem poczeli pracowac metoda druga, t j. zeby posiasc takze panstwo odrebne

terytorialnie. Promotorem stalo sie wielkie stowarzyszenie Agro-Joint , które posiadlo tytul wlasnosci

ziemi, wyznaczonej na zydowskie osady rolnicze na Krymie, w czesci Ukrainy i Bialorusi (osadnicy sa

tylko stalymi dzierzawcami). Instytucja ta wystapila w listopadzie 1927 r., w Chicago z postulatem

zydowskiej kolonizacji Polesia tuz obok zydowskich osad po stronie bolszewickiej, oficjalnie i "zupelnie

zdecydowanie" przedstawiono to ambasadorowi polskiemu w Ameryce w grudniu 1930 roku

zaloguj się by móc komentować


peter15k @gabriel-maciejewski
4 lutego 2020 09:55

Elektorat Jachiry to proletariat miejski czyli wysoko opłacani najemni specjaliści zwykle "corpo", cyniczni o ambicjach należenia do elity. Zwykle nie mają czasu a tą elitarność zapewnia im nowy model samochodu (najlepiej technologicznie zaawansowany np Tesla)  , egzotyczne wakacje albo dom, który własnie budują. Intelektualną przynależność do elity  wypełnia im Newsweek, który leży na stole.  Ten proletariat miejski musi być wypłukany z religijności na tym etapie.  Wypłukani z tradycyjnej religijności uwierzą we wszystko dlatego pasują swietnie do NWO. Warto przypomnieć wydarzenie sprzed lat kiedy to sekta Heaven's Gate tworzących strony internetowe informatyków  w USA popełniła zbiorowe samobójstwo  bo chcieli sie zabrać z UFO, które wg nich leciało za kometą Hale'a Boppa.  Członkowie Niebiańskiej Bramy wierzyli, że (...) planeta Ziemia zostanie „poddana recyklingowi” („wyczyszczona, odnowiona, odnowiona i odmłodzona”) przed 2027 r a jedyną szansą na przetrwanie ich świadomości (określanej czasem jako dusza lub umysł) było opuszczenie ludzkiego ciała w wyznaczonym czasie. Początkowo grupie powiedziano, że zostaną przetransportowani wraz ze swoimi ciałami na pokład statku kosmicznego, który przybyłby na Ziemię i zabrałby załogę do nieba, określaną jako „następny poziom” (...)    

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @peter15k 4 lutego 2020 09:55
4 lutego 2020 12:03

Jachira otrzymała 6227 głosów, z czego aż 2332 osób głosowało na nią za granicą (Londyn i marynarze na statkach).

 

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @peter15k 4 lutego 2020 09:55
4 lutego 2020 12:08

Dobrze to podsumowałeś, ale dodałbym korektę w związku z frazą "wysoko opłacani najemni specjaliści zwykle 'corpo'", która uważam za błędną. Tych wysoko opłacanych jest naprawdę niewielu, i oni raczej w ogóle nie interesują się ideologiami. Większość to są te biedne korposzczury o zrytych beretach, aspirujące, będące ciągle w kołowrotku/pobudzeniu "indywidualnej i stabilnej ścieżki kariery", którą im korpo obiecuje (podkreślam: obiecuje, bo właśnie na paychecku tego nie ma, ale jest zawsze dużo od "indywidualnym rozwoju"). Dodając wysokie koszty życia w tych miastach-koncentracyjnych, przeważnie duże odległości, czas tracony na dojazdy - to jest naprawdę piekło! I wymieranie - w tym środowisku liczba dzieci na parę (związek, małżeństwo?) to 0,8. To jest bardzo szybki marsz na cmentarz. Czyli cała ta Jachira i te biedne lemingi patrzące na nią przypomina oczywiście znany obraz flecisty z Hameln prowadzącego swoją czeredkę na skraj klifu.

zaloguj się by móc komentować

Ludwik @Draniu 4 lutego 2020 08:46
4 lutego 2020 12:22

Ma Pan rację, ale stosunki między USA a Wielką Brytanią są niejasne. Niby mówi się o "specjalnych stosunkach" łączących te dwa kraje, ale to są dwa imperializmy. Po drugiej wojnie światowej Amerykanie zlikwidowali systemy kolonialne Anglii i Francji wprowadzając w nich tzw demokrację i udając, że to nie oni, że to lud walczy o wolność. Posiadłości brytyjskie przestały być koloniami, ale udało się koronie utrzymać Commonwealth, a teraz zapewnili sobie wolną rękę wychodząc z Unii. Na ile ta ręka jest wolna w stosunku do Amerykanów, to nie wiadomo. Zauważyłem jednak pewien wzrost zainteresowania Polską ze strony W. Brytanii.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Grzeralts 3 lutego 2020 16:40
4 lutego 2020 12:28

o czym ty czlowieku mowisz?

tak PiS

ma wszysto inne w glebokim powazaniu, w szczegolnosci kablowanie/jako tradycja/ 

 

jedynie

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/nie-sedzia-marek-safjan-nie-orzekal-przeciwko-polsce-jedynie-odczytal-wyrok-tsue,983286.html

tradycja rodzinna

https://wpolityce.pl/polityka/307781-ujawniamy-kim-wlasciwie-jest-marek-safjan-byly-prezes-tk-sedzia-trybunalu-sprawiedliwosci-ue?strona=2

 

9 stycznia 2020 r. w Warszawie objawił się prezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koen Lenaerts. Poza tym, że uczestniczył w jubileuszu (70. urodziny) sędziego TSUE prof. Marka Safjana i wygłosił laudację na cześć swego współpracownika i przyjaciela, to udzielił wywiadu OKO.press.

https://wpolityce.pl/polityka/485177-prezes-tsue-oswieca-demokratyczna-wiekszosc-w-polsce

 

 

zaloguj się by móc komentować

peter15k @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 12:03
4 lutego 2020 14:29

Co do londyńczyków to pewnie oglądają w pubie przy piwie  "produkcje" na youtube Urbana   Mówiąc kolokwialnie "jajcarze".  Część pracuje na budowach, bywają w kraju rzadko albo wcale i narracja "Kaczyński to obciach" do nich trafia. Obawiają się także brexitu i co będzie z ich zatrudnieniem na wyspach. Niedawno oglądałem filmik pokazujący kalifornijski sklep. Narrator pokazywał, że "drzwi do marketu same się otwierają". Z tego widać, mówiąc ostrożnie , że "dawno nie był w kraju".  Marynarze w długim rejsie pewnie oglądają Jachirę z innych powodów, po prostu długi rejs i jej wygibasy im się podobają "ze względów biologicznych "... Bardziej interesująca jest część krajowa.  

zaloguj się by móc komentować

peter15k @Krzysiek 4 lutego 2020 12:08
4 lutego 2020 14:47

Ten wniosek wysnułem obserwując znajome małżeństwo informatyk "corpo" plus lekarz czyli finansowy dobry poziom. Na stole Newsweek, brak czasu na refleksję i łykanie narracji"mediów ludzi rozumnych".  Zawody wysoko płatne i uniwersalne ( możliwość zatrudnienia za granicą powoduje że narracji patriotycznej  nie rozumieją. Rozumieją to Niemcy ( Za BMW Mercedes za Simensem Bosch , za Kauflandem OBI czy Francuzi - Za Auchan Renalult czy Air Liqiude itd )  Wyjaśnia to  jest fakt że świadczą pracę najemną.  Tu jest główny problem . Inne jest spojrzenie przedsiębiorcy a inne pracownika najemnego. Gra o Polskę rozegra sie w tworzeniu middle class... a nie wszyscy są tym zaintersowani ( cyrografy corpo o niepodejmowaniu działalności konkurencyjnej ) dzieki temu wycofuje sie z rynku potencjalnych konkurentów. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @peter15k 4 lutego 2020 14:29
4 lutego 2020 16:58

Jak mnie pamięć nie myli w Polsce to Miasteczko Wilanów upodało sobie Jachirę. Swoją drogą ona tych głosów dostała mało. Ponadto uważam, że osoby pracujące i mieszkające za granicą ponad rok nie powinny mieć prawa do głosowania. Obserwuję jednego gościa, który od 20 co najmniej lat mieszka w USA, w Polsce w tym czasie nie był ani razu,  do Polski nie wróci na emeryturę. Większego wroga PiS jak on to nie wiedziałam.

zaloguj się by móc komentować

Paris @cbrengland 4 lutego 2020 08:38
4 lutego 2020 17:31

No tak...

... to "imperium Zydow"... ten Mosiek  Kapuscinski  u  BANKSTERA  Morawieckiego...  marionetka Misza w Moskwie...  ten caly knur  Pompeo w Warszawie jako "organizator"  spedu bliskowschodniego... kryminalista Bibi  jako "organizator"  V-4... teraz  CHUCPA  robiona przez YV i  "oligara"  Kantora,  kUlege  knura Kwasniewskiego...  Miller,  "czerwony kiejkut"   jako €-osiol...

... no i OSZUST  SMOLENSKI  Sakiewicz robiacy "narracje", a nawet  za  "sily specjalne" - w porozumieniu z "rozkochanym w Polsce  sierzantem Danielsem"...

 

... i to sie zwie  "imperium Zydow"  +  "Global British"   ?!?!?!?!?!

 

Slabe to "imperium"  jest  i strasznie  dete. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ikony58 4 lutego 2020 12:28
4 lutego 2020 17:34

Mówię o tym, że mając naprawdę solidną kryszę walczą z najsilniejszą lokalną organizacją przy pomocy ludzi z różnych powodów nie nadających się akurat do tego i takimiż metodami. Jakby z góry chcieli przegrać, albo przynajmniej móc powiedzieć: "przecież to nie było na poważnie, chłopaki". 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Grzeralts 4 lutego 2020 17:34
4 lutego 2020 18:32

chcialbym abyś sie mocno mylił,

zacytuje Nicponia

 W takim mianowicie, że weźcie się teraz postawcie na miejscu Jarka Kaczyńskiego.

Zobaczcie, jak wygląda kooperacja tzw. prawicowych blogerów, gdzie rózne mają ludziska poglądy na to czy tamto, róznie pewne rzeczy widzą, ale generalnie wszyscy są reprezentantami jednego tak naprawdę nurtu ideowego (choć „ideowy” to krzywe słowo, zwłaszcza w tym kontekście). Zróbcie teraz team, niech będzie dziesięcioosobowy, który nie tyle będzie gadał jednym głosem, ale nie będzie się natychmiast zagryzał idiotycznie. W którym jak się coś mówi między sobą, to to zostaje między nami, a nie jest wywlekane przed publisię przez frustrata, bo akurat mu odjebało.

No to teraz zróbcie partię ogólnopolską, która byłaby zdolna przejąć władzę. Z takimi właśnie pojebami usianymi w niej jak rodzynki. A każdy jeden ma misję i każdy jeden ma ogień w oczach. I każdy z nich, jak bomba z opóźnionym zapłonem, z pozoru normalny, ale w środku tik tak, tik tak. Zróbcie z nimi kampanię wyborczą, żeby któremu w trakcie nie siadło na mózg i nie wyfikał opowiadając na lewo i prawo, co sobie ustalono. To, że Jarkowi się to udało w takim zakresie, w jakim mu się udało pokazuje tylko, jakim gigantem jest Kaczyński. Innego określenia na niego po prostu nie ma. Tytan.

Pomyślcie o tym, jak wam przyjdzie do głowy ględzić, że Jarek coś źle robi, że kogoś złego gdzieś na jakieś stanowisko wystawił, czy coś.

I wszystko to bez tego, czym dysponuje Tusk i reszta postkomuny, czyli bez nakradzionego szmalu, układzików i stanowisk rozmnażanych cudownie dla przyjaciół i znajomych królika, bez bandyckiej omerty, gdzie każdy wie, że ma trzymać gębę na kłódkę, bo inaczej go odwiedzi seryjny samobójca.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @peter15k 4 lutego 2020 14:47
4 lutego 2020 19:32

Jakże celnie Peterze." Gra o Polskę rozegra sie w tworzeniu middle class... a nie wszyscy są tym zainteresowani " ja dorzucę jeszcze ,że nie tylko cyrografy corpo,to coś co wynika z osiągniętego naprędce poziomu. Narodziny polskiej klasy średniej były warunkiem  rozwoju polskiego kapitalizmu,pierwsi po upadku PRL-u nuworysze robili interesy w szarej strefie, wywodzili się z z tradycji PRL-owskiego cwaniactwa i nielegalności. Czerpali algorytmy działań  z naśladownictwa + kaleki język ekonomiczny.Powstajaca klasa średnia to, głębokie naśladownictwo modeli europejskich czy amerykańskich. Dlatego też uwzgledniając kulawą politykę państwa --kto osiąga całkiem niezły poziom pozostaje ze swoim Newsweekiem na stole ,nie tyko z braku czasu nie odczuwa narracji patriotycznej,to obawa,że to utraci.....

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 4 lutego 2020 19:32
4 lutego 2020 19:46

Dokladnie tak...

... to  klasa,  ale  NIEWOLNIKOW  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 4 lutego 2020 19:32
4 lutego 2020 19:46

Middle class nie utworzy się z pracowników korporacji, nawet tych dobrze zarabiających. To zawsze będzie pracownik najemny jak chłop bez ziemi. On jest przywiązany do kasy a nie do firmy, czy państwa. Dziś tu, jutro tam.  Klasa średnia może powstać tylko na zasadzie budowy własnej polskiej własności, której warto bronić i się o nią bić. I dlatego cały system podatkowy tak jest ustawiony, by tej własności było jak najmniej i by jak najtrudniej dało się ją budować i wzmacniać. Jak będzie klasa średnia, to i pojawi się też prawdziwa partia prawicowa, broniąca interesów tej grupy. Co co się uwłaszczyli na polskim majątku w związku z transformacją po polsku mówią, ale interesów polskich bronić nigdy nie będą.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @qwerty 3 lutego 2020 17:28
4 lutego 2020 21:57

Taki trend, przedsmak że się tak wyrażę, chociaż wina nie pijam. Szkodzi mi.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 19:46
4 lutego 2020 21:59

W rzeczy samej pani Ewo. Peter nie inaczej, napisał " Inne jest spojrzenie przedsiębiorcy a inne pracownika najemnego.".A politykom łatwiej rządzić,gdy nie mają tych najemnych,bez struktur i organizacji,przedstawicieli. Dlatego właśnie  klasa średnia jest klasą pustą.Młodzież uwikłana w kredyty,jako siła najemna,całe obszarny biedy od wypłaty do wypłaty i milionerzy,którzy zdobyli majątki w dziwnych okolicznościach. A Ci którzy zaistnieli w nowej rzeczywistości , z niewielkim kapitałem ekonomicznym , nie przejmowali od  przodków kompetencji zawodowych, ani etyki zawodowej...I bez właściwej polityki podatkowej nie stworzą w szerokim rozumieniu klasy średniej,czy coś na kształt " middle class."

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Paris 4 lutego 2020 19:46
4 lutego 2020 22:10

Madame Paris!  Ja powiem tak; furda tam niewolnictwo-nie damy się. I liczę na młodzież,a dla mnie "ta młodzież" to 40-50 lat,dojrzała na tyle,że zaczyna myśleć,co nas niewoli...Małolaty zostawmy rodzicom,ale ta młodzież ma już zawód i mamy w zapasie ludzi,którzy już się otrzaskali ze światem...Trzeba tylko postawić na właściwego konia..i w zęby mu najpierw zajrzeć.... Ja to już mogę sobie tylko poczytać i cieszyć się ,że nie wszyscy dadzą się zniewolić....

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 4 lutego 2020 21:59
4 lutego 2020 22:12

Chyba nawet Lewandowski wprost powiedział, że w Polsce i tak za dużo jest własności. Oczywiście polskiej własności. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @BTWSelena 4 lutego 2020 21:59
4 lutego 2020 22:13

Poprawiam,bo winno brzmieć"gdy mają tych najemnych"

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ainolatak 3 lutego 2020 20:11
4 lutego 2020 22:14

Z czego tu być dumnym? Że się pokonało jakieś plemiona uzbrojone w dzidy (chociaż nie zawsze, w Afganistanie był piękny wpierdol, na przykład, nawet się mój ulubiony Kipling podłamał i w paru innych miejscach też) ograbiło ich i dzięki temu były pieniądze? Raczej wstyd. Co to takiego ten "mob" mnie się kojarzy z "mobsterem" czyli jakiś cockneyem londyńskim, A ta elita to uzurpatorzy używający nazwiska Windsor, co to się naprawdę nazywają Coburg-Gotha? Tą kurwiarnie pani miała na myśli? 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 19:46
4 lutego 2020 22:17

"Dobrze zarabiających" 6 koła na miesiąc, z czego 2koła na kredyt na mieszkanie, pani kochana, z tego to jest proletariat.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:12
4 lutego 2020 22:23

MEP Lewandowski powiedział że, parafraza; "Polacy przestaną żyć z własności, a zaczną z pracy". Prorok jaki, czy co?

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 19:46
4 lutego 2020 22:27

100/100! 

Stale to tutaj powtarzamy przecież. A nasze "elity polityczne" od 1989 roku trzymają się twardo tego, co na początku "transformacji", w chwili szczerości i bezkarności chlapnął niejaki Lewandowski o szczurzej twarzy /centurion Szczurza Twarz.../ o Polakach, że mianowicie będą tylko pracownikami najemnymi. I ten cyrograf, wymyślony gdzieś "w podziemiach banków", podpisali wszyscy, którzy wtenkraju aspirowali do polityki. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Ogrodnik 3 lutego 2020 20:32
4 lutego 2020 22:29

Polszyzna wśród dziennikaży TV to jakaś farsa. Na wszelki wypadek opanowałem rosyjski.

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 4 lutego 2020 22:10
4 lutego 2020 22:33

Tak...

... czesc tej "mlodziezy"  nabiera rozumu i to jest naprawde pocieszajace  !!!

A co do "otrzaskania ze swiatem" - to tez dobrze zrobilo czesci narodu,  bo jak to mowia  "i podroze tez ksztalca"... i rzeczywiscie - nie wszyscy dadza sie zniewolic  !!!

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 4 lutego 2020 22:27
4 lutego 2020 22:35

Obowiązuje nadal. Toshiba Carrier Corporation (TCC) otworzy w Gnieźnie pierwszy europejski zakład produkcyjno-dystrybucyjny klimatyzatorów. Zainwestuje 100 mln zł. Ciekawe jaki jest wkład Polski. I szkoda, że system podatkowy został tak stworzony, by przypadkiem jak się startuje od zera za bardzo od tego zera nie odskoczyć.

Ci bardziej kumaci przenoszą teraz swoje firmy albo do Londynu, albo do Estonii, ew. Litwy. A Morawiecki chwali się Konstytucją Biznesu. Jedni mają system a drudzy papier.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Paris 4 lutego 2020 22:33
4 lutego 2020 22:36

Niech jeżdżą jak najwięcej. Będą wówczas dobrze wiedzieć, czego nie chcą u siebie.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @porfirogeneta 4 lutego 2020 22:17
4 lutego 2020 22:39

No chłop był przywiązany do pańskiej roli a korpoludek do eskimoskiego kredytu. Proletariusz nie miał nic.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:12
4 lutego 2020 22:40

Ha ! to był majster nad majstrami pani Ewo. Obdarzył nas aż 512 najlepszych przedsiębiorstw państwowych, wycenił ich majątek i podzielił na 27 milionów dorosłych obywateli. Każdy z nich - za opłatą 20 złotych - otrzymał takie świadectwo udziałowe .Wpakował jeszcze niebotyczną kasę z budżetu,aby je podrasować...A dla obywateli..."miałeś chamie złoty róg"-pozostało.. Z przedsiębiorstw to ostało się kilka,reszta poszła jak świeże bułeczki...ha ! to był czas...nawet na gorzałkę,wodę,czy papier toaletowy trzeba było "nowych "technologii-pouczał naród. To "tatuś" największych przekrętów,przy tych manewrach wszelkie afery bledną...Ja nie mogę o tym spokojnie myśleć...a w nagrodę siedzi w Eurokołchozie...Elity...ech!!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:35
4 lutego 2020 22:42

On sie chwali nie tylko ta  PATOLOGICZNA  KB...

... on jeszcze  przepowiedzial  "u Sowy",  ze  Polacy beda zapie***lac za miske ryzu  i ze jeszcze beda szczesliwi  !!!

Wiec, rzeczywiscie  KONTYNUACJA  trwa dalej.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:36
4 lutego 2020 22:45

Moja mama tez tak mowi...

... ze na ten "zachod"  to powinno tak - co najmniej - ze  3/4  Polakow wyjechac zeby sie przekonac na wlasnej skorze, co ten "zachod"  zgnily  zacz  !!!

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:39
4 lutego 2020 22:47

Korpoludek też nie ma nic bo ma tylko pracę i chałpę na kredyt, czyli też nic, jak mu korpo zlikwidują to nie będzie na ratę (bo za dekarkę się nie weźmie, bo nie umie) i chałpę zabiorą.

Pańszczyżniany Chłop to panisko przy nim.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @porfirogeneta 4 lutego 2020 22:47
4 lutego 2020 23:16

Zresztą Proletariat już jest pasee,korpoludków się histeryzuje Polexitem,  jeśli chodzi o wyzwalanie;" teraz nosimy na rękach mniejszości; masz dysfunkcje seksualności; zadzwoń... ", "myślisz że tak naprawdę jesteś Napoleonem Bonaparte, zadzwoń" socjalizm level hard. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @BTWSelena 4 lutego 2020 22:40
4 lutego 2020 23:24

Ja się nawet na to Świadectwo Udziałowe nie załapałem, bom za młody, ale zakupiłem sobie 100 takich Świadectw na GPW, w nadziei że kurs wzrośnie, a tu masz; podzielili to na 15 NFI warte dzisiaj? "Funt kłaków" to dobre określenie. Ta wyjebka+podatek Belki skutecznie zniechęciły mnie do rynku kapitałowego.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
4 lutego 2020 23:26

Sprzedaż tego dziadostwa nawet prowizji maklera nie pokryje....

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 16:58
4 lutego 2020 23:29

" Ponadto uważam, że osoby pracujące i mieszkające za granicą ponad rok nie powinny mieć prawa do głosowania. Obserwuję jednego gościa, który od 20 co najmniej lat mieszka w USA, w Polsce w tym czasie nie był ani razu,  do Polski nie wróci na emeryturę. Większego wroga PiS jak on to nie wiedziałam."

Zgadzam sie i podpisuje pod tym obiema rekami a takze przy pomocy dolnych konczyn.

Osoby emigujace i przebywajace poza krajem przez rok, kilka lat nie powinny przez glosowanie miec wplyw na decyzje podejmowane w kraju, dotyczace milionow Polakow zyjacych we wlasnym kraju.

Wiekszosc emigrantow, ja to oceniam tak na jakies 75%, do Polski na stale nie wroci. Pozakladali rodziny, kupili mieszkania, domy, ich dzieci chodza do szkoly.

Ja sam mieszkam w USA od 30 lat, czyli od kiedy ten caly cyrk sie w Polsce zaczal i prawdopodobienstwo, ze wroce na stale do Polski jest mniej wiecej takie, jak nie przymierzajac zajecie przez wojska polskie Obwodu Kaliningradzkiego.

W zadne wybory sie nie bawie, nie glosuje [zreszta nawet gdybym chcial to nie ma gdzie tu u mnie w Oregonie].

Prawo regulujace sprawy wyborow powinno byc proste i przejrzyste, podobnie zreszta jak cale prawo w Polsce.

Czynne i bierne prawo wyborcze maja wylacznie obywatele polscy mieszkajacy na stale w kraju.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Ludwik 4 lutego 2020 12:22
4 lutego 2020 23:31

" Zauważyłem jednak pewien wzrost zainteresowania Polską ze strony W. Brytanii." 

To raczej niedobrze.

Ilekroc W. Brytania interesowala sie Polska spadaly zwykle na nas jakies nieszczescia.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @BTWSelena 4 lutego 2020 22:40
4 lutego 2020 23:31

"Obdarzył"? chyba lepsze sformułowanie to "Opierdolić na lewo, a tubylcom sadzić komunały", Nie?

Nawet, sławnej"odpowiedzialniści politycznej" nie zastosowano, bo ten świerzb jest "MEP". Szkoda gadać.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 19:46
4 lutego 2020 23:32

Klasa średnia to są ludzie, którzy zawsze potrafią sobie oraz innym zorganizować życie. Czyli zawsze są na swoim, często kogoś zatrudniają - to oczywiście wyklucza w zasadzie wszystkich najemnych czy na etatach państwowych. Z pożywek intelektualnych – nie powinni raczej chodzi do teatru, bo coś im się może złego może rzucić na mózg, ale powinni czytać Coryllus i książki które on poleca (zwłaszcza Szelęgowskiego, Korwin-Milewskiego, Kucharczyka, Modzelewskiego (Szymona)). Z duchowych – wiadomo, w niedzielę (i nie tylko). Nad łóżkiem Modlitwa do Archanioła Michała.

W zasadzie pod tą kategorie podpada np. mój znajomy, Józek, co skończył 2 lata zawodówki (ciesielka), ale potrafi w wykańczaniu mieszkań wszystko – roboty ma tyle, że musi odmawiać na nic mu nie brakuje. A kuzyn teściowej, Michał, co ma warsztat samochodowy w N. Targu (sam też skończył zawodówkę – mechanik samochodowy) to jest krezus (dwa domy, mieszkania, mercedesy, …). Ale on potrafi innym organizować robotę – ma ośmiu pracowników (+ dwóch synów też na hali). Da się. Oczywiście Maciejewski to też klasa średnia – i nie dlatego, że to jest intelektualista, ale dlatego, że prowadzi firmę z zyskiem, mieszka na swoim i organizuje konferencje.

Nie za bardzo rozumiem na czym polega ten system podatkowy w Polsce, który : "jest ustawiony, by tej własności było jak najmniej i by jak najtrudniej dało się ją budować i wzmacniać". Może jakieś szczegóły i jak to się różni np. w Szwecji czy Rzeszy? Moje doświadczenie jest takie, że zgromadziłem (z żoną) sporo majątku trwałego, coś też odziedziczyłem (zachowałem) i na razie mam nad tym władzę. Będą odbierać? Zdaje się, że na tym patencie leci Konfederacja, Michalkiewicz i inni pomniejszego sortu. W Niemczech przeciętny Helmut dwa razy częściej mieszka w wynajętym niż przeciętny Kowalski, który częściej mieszka na swoim. Przy czym poziom zakredytowania hipotecznego jest podobny jak w Polsce.

Przecież PiS b. szybko uchwalił zmiany w prawie spadkowym -> zero % w pierwszej grupie. To bardzo dużo - już nie pamiętacie? A to były spore kwoty, 5% od wartości (czyli mieszkanie warte 400 tys. to 20 tys.). A przypomnę, że dziedziczenie dotyczy praktycznie każdego.

Problem jest w tym, że nam zdmuchnięto przemysł, duży handel, sporo sektora finansowo-bankowego, głównie w latach 90-tych (Balcerek) -> zyski wypływają z Polski.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:12
4 lutego 2020 23:35

"Chyba nawet Lewandowski wprost powiedział ..."

Pani słucha piłkarzy? No chyba, że mówią jak sie kopie?

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 4 lutego 2020 23:29
4 lutego 2020 23:38

A dlaczego nie? Mniejszość Niemiecka ma, to czemu emigranci mają nie mieć? Pożyli trochę w normalnych krajach, to zagłosują normalnie, niechby jeszcze Polacy ze Wschodu mogli głosować. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 4 lutego 2020 23:29
4 lutego 2020 23:38

A dlaczego nie? Mniejszość Niemiecka ma, to czemu emigranci mają nie mieć? Pożyli trochę w normalnych krajach, to zagłosują normalnie, niechby jeszcze Polacy ze Wschodu mogli głosować. 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @porfirogeneta 4 lutego 2020 23:31
4 lutego 2020 23:44

Hmn...już raz mnie poniosło..Lecz uważam,że trzeba się hamować ,bo czym stałby się ten portal  z łaciną kuchenną. Hmn..to mnie tak gnębi,że no...kurczę nie "obdarzył" ....."wydymał" naród. Wystarczy?

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @porfirogeneta 4 lutego 2020 22:14
4 lutego 2020 23:45

Afganistan to nie było (i raczej dalej - nie jest) państwo. Więc w tym sensie nie dało się tego podbić, bo nie można podbić czegoś, czego nie ma. Bo niby jaka tam była infrastruktura, ośrodki produkcji czy wydobycia, administracja którą można by przejąć?? To był (i dalej jest) ogromny obszar, bardzo górzysty, za jakimiś tam plemionami (ożywianymi wiarą w Al-łacha), które nie tworzyły społeczności/narodu. Angolom chodziło o kontrolę szlaków (osiągnęli) i żeby Kacpia tan nie weszła (osiągnęli). Czasami jakąś potyczkę można nawet przegrać – niech tubylec też coś ma z życia (podobnie było w Chartumie – chociaż tam główna wina było po stronie gen. Gordona, który po prostu zwariował).

zaloguj się by móc komentować


ikony58 @Krzysiek 4 lutego 2020 23:32
4 lutego 2020 23:57

Czyli zawsze są na swoim, często kogoś zatrudniają - to oczywiście wyklucza w zasadzie wszystkich najemnych czy na etatach państwowych.

 

Liczba osób pracujących dla samych siebie wynosiła jedynie 2 970 000, czyli niecałe 20% wszystkich pracujących. Znacznie więcej jest Polaków pracujących jako pracownicy najemni, czyli na czyjś rachunek. Stanowią oni 79,6% wszystkich pracujących (jest ich bowiem 13 057 000). Pozostali pracownicy to osoby zatrudnione w ramach pomocy rodzinnej – na taką formę zatrudnienia decyduje się niewiele więcej ponad 2% ogółu zatrudnionych (382 000 osób).

 

ogólna liczba osób pracujących: 16 409 000 osób

w tym 15 760 000 osób w wieku produkcyjnym-2018

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @ewa-rembikowska 4 lutego 2020 22:35
5 lutego 2020 00:00

Mój Boże, no to trzeba było Pani Ewo wyłożyć te 100 mln, albo dołożyć się np. 20 mln jako współudziałowiec. Przecież tak można - a jak Pani nie lubi Toshiby, to można otworzyć własny biznes, a nawet konkurencję. Nie chcę się powtarzać, ale podawałem sznurki (linki) do stron firm moich kolegów z liceum - nie jęczą, tylko działają. Przecież Toshiba sama z siebie nie powstała. A o FlyTronic (teraz WB), czy Traxelektronik, Mlekovita, Bakoma, Lancerto, Wojas, ECU Master, Klinika Języka, sieć Żabka … chyba pani słyszała. Pokazali, że można - nie siedzieli na forum i nie załamywali rąk - to każdy potrafi.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Krzysiek 4 lutego 2020 23:32
5 lutego 2020 00:05

Oczywiście ,że zawsze są ludzie ,którzy potrafią zorganizować sobie i innym dobre życie... Ale dyskusja była o klasie średniej w Polsce,która wyznacza w pewnym sensie kurs gospodarczy...Lecz ilu takich ludzi można zaliczyć do klasy średniej.Ostrożne szacunki i bardzo pocieszające,chwalą się ,że około 20 %, i to w tym z obciążeniem kredytowym. Koncepcja klasy średniej jest jednak na tyle niepewna, że ciężko uzgodnić jej precyzyjną definicję, a co za tym idzie także liczebność ...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Krzysiek 4 lutego 2020 23:32
5 lutego 2020 06:11

A ja tu to zostawię, bo Pana znajomość tematu dotyczącą przedsiębiorstw , to sa jakies pobieżne wnioski..

Polsce jest obecnie ponad 15 tys. średnich firm ,to jest dużo czy mało na 38 mil panstwo, które stanowią 0,7% polskiego sektora przedsiębiorstw. Na przestrzeni ostatnich lat obserwowany jest spadek liczby średnich firm, obecnie jest ich mniej o blisko 1% niż w 2016 r. To sa dane z czerwca 2019r.. A gdzie w tym wszystkim mini przedsiębiorcy ? Jeszcze szybciej znikają niz średnie .. Od tego trzeba odliczyć smozatrudniajacych się występujących jako spółki jedno osobowe..Tego Panu nie powie tv Kurskiego, bo tam glownie mowi sie o spółkach skarbu państwa..

Pan żyjesz w chmurach.. Następnym razem niech Pan operuje raportami i danymi ,które są publikowane w Internecie..

Nie ma czegoś takiego jak prężna rozwijająca się polska prywatna przedsiębiorczość... 

Do Polski nie przyjeżdżają Niemcy ,Anglicy i Francuzi , np. W liczbie około 3 mil..Bo takie dane dotyczą wyjazdu Polaków.. Nie dociera do Pana ,ze praktycznie z Polski wyjechało tyle osób co sobie liczy miasto stołeczne Warszawa.

Polska przesiebiorczosc w niczym nie jest konkurencyjna, w niczym ....A tzw. klasa średnia to coś co można nazwać szczątkowym zjawiskiem..

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ikony58 4 lutego 2020 23:57
5 lutego 2020 06:23

Z tych 3mln przynajmniej połowa to fikcja "samozatrudnienia". W socjalizmie nie może istnieć klasa średnia rozumiana jak w tej dyskusji i we współczesnej Europie w zasadzie już nie istnieje. Współczesną europejską klasę średnią tworzą pracownicy najemni. Natomiast, oczywiście, nadal istnieje w wielu krajach poza UE, nie tylko biednych. Jednak tylko w krajach biednych będzie tolerowana. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Draniu 5 lutego 2020 06:11
5 lutego 2020 07:14

"Pan żyjesz w chmurach.. Następnym razem niech Pan operuje raportami i danymi ,które są publikowane w Internecie.."

Mozna to i tak okreslic.

Ja rzeklbym raczej ze pan Krzysiek zaklina zawziecie rzeczywistosc.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Krzysiek 4 lutego 2020 23:32
5 lutego 2020 07:42

chyba nie byłeś w urzędzie skarbowym lub w sądzie adminsitracyjnym; celem działania aparatu celno-skarbowego jest selekcja pod kątem 'przydatności' do nowego ładu społecznego i nie ma takiej zbrodni, której polski aparat administracyjny lub sądowy nie popełni na drodze eliminowania przeciwników ideowych/klasowych/kastowych/..., których mienie jest zdobyczą dla 'aparatu';- to są całe gangi środowiskowe i od czasu1944r. nic się nie zmieniło i nic sie nie zmieni; co jakis czas 'NEP' dla frajerów a potem czystka/konfiskaty; to, że widzisz jednego czy dwóch co sobie jakoś żyją niczego nie dowodzi, popatrz na te tysiące wyrzucanych z mieszkań, na miliardy zł domiarów lub miliardy zł fikcyjnych długów przeznaczonych do egzekucji z mienia polskich obywateli, chcesz o podatkach?

proszę: www.biblioteka-niepokonani.pl 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 5 lutego 2020 06:23
5 lutego 2020 07:44

klasa średnia jest wrogiem społecznym/klasowym przy budowie socjalizmu i jej los jest przesądzony

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @qwerty 5 lutego 2020 07:44
5 lutego 2020 08:55

Oczywiście. Jest przede wszystkim naczelnym wrogiem klasy wyższej.

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @qwerty 5 lutego 2020 07:42
5 lutego 2020 13:14

I powtórze jak papużka za panią Ewą "oj tak".Surowa ocena ,lecz oddajaca stan faktyczny .Gdzieś tam zakwitają kwiaty na tej pustyni-grup które sobie jakoś tam radzą,nie odpuszczając.Może niezbyt trafny przykład pana Romana Kluski,lecz był jakimś tam przykładem tworzenia klasy średniej i wyżej.Skończyło się na pasaniu baranów,dobrze ,że chociaż przez układy udało się zachować część majątku na wypas..... I tak na zakończenie " Quo vadis "??? Jak długo będziemy wypasać barany?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 5 lutego 2020 13:14
5 lutego 2020 13:45

No dobra, u towarzyszki Panienki był Braun a teraz będzie Korwin-Mikke. Co jest grane? Bosaka też zaprosi? Będą pompować Konfę przed wyborami?

zaloguj się by móc komentować

klon @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 13:45
5 lutego 2020 14:25

Ktoś musi glosy PiSowi odebrać... :D

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 13:45
5 lutego 2020 14:38

Ujmę to tak;"koniec świata jak rzekł cieć Popiołek.". Ciekawe,bo przypominam sobie co Michnik sławetnego powiedział (zaliczam w to towarzyszkę panienkę)" oni są ostatnimi polskimi szlachcicami"... Kurczę...nic dodać "szlachcice" !!!  a kysz  ! A któż tam jeszcze nie był u towarzyszki panienki? Kukizowi zwierzała się ,że ma twardą skórę,jak na" szlachciankę" przystało to odważne. Może pan Gabriel ma rację,że Braun ,a może i  Korwin-Mikke nie mają zamiaru skończyć kariery na schodach sejmowych.Lecz co do Bosaka ,to będzie miał opory,tak sądzę.... Promowanie towarzyszki panienki  jako DAMY wielkiej kultury i umiejętości konwersacji jest  celem i posłannictwem o wiele większym ,a dają się na to nabrać ludzie z rzekomym doświadczeniem.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 5 lutego 2020 14:38
5 lutego 2020 15:41

Szykowanie fundamentów pod zmiany

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 15:41
5 lutego 2020 15:54

Odsłonięcie. Uszykowane już dawno są.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 15:41
5 lutego 2020 17:24

Dlatego strategia "pająka". Czasem żałuję Brauna.Liczyłam go zawsze do mojej złotej młodzieży,która więcej zrobi,niż "Towarzysz generał idzie na wojnę " ,tymaczsem wstąpił do domu generała na kawę...

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 5 lutego 2020 14:38
5 lutego 2020 18:49

Oczywiscie...

... ze tym wymienionym  "3  krolom"  nie  w glowie koniec kariery  na schodkach sejmowych,  zatem uzbrujmy sie w cierpliwosc bo przed nami jeszcze napewno niezle  TEATRUM  przygotowali - wszak  kase panstwowa juz maja do przewalenia,  tym samym  prania mozgow  narodowi polskiemu... 

... pApowanie towarzyszki-panienki jako  "DAMY wielkiej kultury i umiejetnosci konwersacji" tez potrwa... podobnie jak drugiej  "DAMY"  wielkiego  dziennikarstwa ze skupu butelek, nb.  imienniczki... 

... nie  po  to  KRWAWY  TATUS  GENERAL  dogadywal  sie z  Rokefeler'em   w '85,  nt.  zlodziejskiej  "transformacji przemyslowej"  i  DEMONkratycznych  pSZemian w Polsce,  zeby dzisiaj  o coruni i wnusiu  sFiat  caly  zapomnial  !!!  Kontynuacja  MUSI  trwac.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Paris 5 lutego 2020 18:49
5 lutego 2020 20:12

No tak...pozostaje nam się wszystkim zastanowić ; damy.............czy nie Damy...

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 5 lutego 2020 08:55
5 lutego 2020 20:42

nie udawaj, że nie zrozumiałeś

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Grzeralts 5 lutego 2020 06:23
5 lutego 2020 21:09

klasa wyzsza i ...tasiemce czy aniołowie?

tak czy owak, sierzant Nowak...kierunek raj

image.pngB.-o. Bochenski, 1988 Miedzy logika a wiarą str.236

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 5 lutego 2020 20:42
5 lutego 2020 21:12

Zrozumiałem. W socjalizmie klasa średnia istnieć nie może. Oligarchia za to bez problemu. 

zaloguj się by móc komentowaćikony58 @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 15:41
5 lutego 2020 21:22

Jurek Urban, od ok. 8.45

https://www.youtube.com/watch?time_continue=527&v=oWtwpdinGF4&feature=emb_title

Bywało się w różnych knajpach i na różnych premierach, gdzie wszyscy się
ze sobą spotykali. Pamiętam jakiś bankiet u syna ministra Nieszporka, gdzie
podszedłem do tańczącego Michnika i przepowiadałem mu, że zostanie kiedyś
premierem. Pokraśniał z dumy, chociaż przecież nie przewidywałem mu
premierostwa na uchodźstwie. Załatwiłem mu współpracę z „Życiem
Gospodarczym”, pisał tam jakieś teksty pod pseudonimem, żeby dostać parę groszy.
Znałem Mazowieckiego, który przychodził jeszcze do „Po prostu”. W domu Anki
Kowalskiej, narzeczonej Fikusa, odbywały się nasiadówki pijacko-dyskusyjne.
Później przychodziła do mnie do „Polityki” Jadwiga Staniszkis z jakimiś tekstami.
Tak samo Korwin-Mikke, od czasu do czasu drukowałem mu felietony. Agnieszka
Osiecka, z którą w czasie związku z Passentem miałem częsty kontakt, jeździła do
Giedroycia, była jakoś tam powiązana z opozycją. Paryska „Kultura” przedrukowała
mój reportaż napisany wspólnie z Fikusem o prowokacyjnej roli SB w wywołaniu
strajków w Szczecinie w ’70 roku. Opowiadam to wszystko, żeby pani pokazać, że
środowiskowo wszystko się przenika jeszcze bez wyraźnych granic.J.Urban

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @ikony58 5 lutego 2020 21:22
5 lutego 2020 21:24

Lubi pisać i pokazywać się w telewizji, więc jest na niego koniunktura. Gdy trzeba pokazać
w TV paletę polityczną, Korwin-Mikke zawsze jest na podorędziu. Gdy chce się do druku jakiś Ŝwawy,
szokujący tekst – on napisze go zawsze i da wszędzie.
Przychodził w latach 70. do „Polityki”, gdzie przynosił felietony na róŜne tematy, zawsze
oryginalne, gdy idzie o poglądy, Ŝywo napisane, tylko pod koniec przewaŜnie rozłaŜące się. Drukowałem
go od czasu do czasu. Stale tego robić nie było moŜna, gdyŜ był zbyt płodny. Strach było zamieścić jakiś
tekst, poniewaŜ to znaczyło, Ŝe nazajutrz, zachęcony, przyniesie dziesięć nowych. Ja zaś jako redaktor
byłem leniwy i zawsze wolałem mieć do czytania mało tekstów, a nie duŜo. Z tej banalnej przyczyny
limitowałem publikacje Korwin-Mikkego, ale równieŜ i z powodów politycznych. Chodziło o to, Ŝe on
przecieŜ był opozycją, więc co innego występ gościnny w „Polityce”, a co innego, kiedy utrwali się jako
stały autor pisma. Poza tym bałem się, Ŝe za tego wroga socjalizmu dostaniemy po uszach. Zrobiłem więc
coś, czego nigdy nie czyniliśmy i za co Rakowski zdarłby ze mnie skórę. Zadzwoniłem do MSW i
poprosiłem o ich opinię na temat roli Korwin-Mikkego. Nasze władze bowiem – mówiłem – leją nas za
drukowanie ludzi z opozycyjnego podziemia, a skąd my niby mamy znać grzechy róŜnych autorów,
wiedzieć, gdzie są zapisani i w jaki sposób ryją pod naszym ustrojem?
Odpowiednia komórka MSW odparła, Ŝe moŜemy go spokojnie drukować. Pisze róŜne manifesty,
ale rozkleja je tylko na swojej klatce schodowej, a resort nie jest drobiazgowy ani małostkowy.
Kiedy zostałem szefem telewizji, Korwin-Mikke skarŜył mi się, Ŝe go nie pokazują na ekranie.
Poleciłem dawać go na ekran, ile tylko wlezie, bo to polityk prawdziwie niezaleŜny. Ile razy się zmieścił
w programie, tego nie wiem, mniej w kaŜdym razie niŜ on by chciał, a więcej, niŜ pragnęłaby tego Solidarność”, która podobnie jak PZPR nie znosi ludzi nie zapisanych u siebie.

Alfabet Urbana

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 13:45
5 lutego 2020 21:40

Jenerał Gordon stracił głowę, powiedzmy, za to już w bitwie pod Omdurmanem widzimy następnego skurwesysyna imieniem "Winston" a nazwiskiem "Churchil", to chyba debiut tego indywiduum na tzw Kartach Historii. Póżniejszy "debiutant" w stosowaniu gazów bojowych przeciwko cywilom i innych skurwysyństw, prowokacje, zdrady, zbrodnie wojenne, do wyboru, do koloru.

Afganistan jest Państwem Któremu Nikomu Nie udało się podbić. Cmentarzem Imperiów, z tą "kontrolą szlaków" (cholera, nic ni ma a są jakieś szlaki, jak to możliwe?) To brytolom tak poszło że aż stary dobry imperialista Kipling napisał, bardzo dobry, moim zdaniem wiersz;


Arithmetic on the Frontier

A GREAT and glorious thing it is
To learn, for seven years or so,
The Lord knows what of that and this,
Ere reckoned fit to face the foe -
The flying bullet down the Pass,
That whistles clear: "All flesh is grass."

Three hundred pounds per annum spent
On making brain and body meeter
For all the murderous intent
Comprised in "villainous saltpetre".
And after?- Ask the Yusufzaies
What comes of all our 'ologies.

A scrimmage in a Border Station-
A canter down some dark defile
Two thousand pounds of education
Drops to a ten-rupee jezail.
The Crammer's boast, the Squadron's pride,
Shot like a rabbit in a ride!

No proposition Euclid wrote
No formulae the text-books know,
Will turn the bullet from your coat,
Or ward the tulwar's downward blow.
Strike hard who cares - shoot straight who can
The odds are on the cheaper man.

One sword-knot stolen from the camp
Will pay for all the school expenses
Of any Kurrum Valley scamp
Who knows no word of moods and tenses,
But, being blessed with perfect sight,
Picks off our messmates left and right.

With home-bred hordes the hillsides teem.
The troopships bring us one by one,
At vast expense of time and steam,
To slay Afridis where they run.
The "captives of our bow and spear"
Are cheap, alas! as we are dear.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
5 lutego 2020 21:42

To było do użytkownika Krzysiek.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 13:45
5 lutego 2020 22:06

Tak, proszę pani będą, na niszowym kanale na YT. 2 000 000 000, 2 miliardy, Amerykanie mówią "Biliony" zostały przekazane z budżetu, na rządową telewizję, zobaczymy co to da, poza zwiększeniem się bogactwa, w okolicach tego dziwnego bydynku.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ikony58 5 lutego 2020 21:22
5 lutego 2020 22:10

Dzięki Konfederacji, nie było chanuki w Sejmie i to od bardzo długiego czasu.

Był za to bal chanukowy (w Adwencie jeśli kogoś takie rzeczy obchodzą) za pieniądze MSW.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Krzysiek 4 lutego 2020 23:45
5 lutego 2020 22:43

W Afganistanie dostali Brytole po dupie, oj dostali.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @BTWSelena 4 lutego 2020 23:44
5 lutego 2020 22:53

"Wydymał" też jest brzydko, do Rady Etyki Mediów radzę się zwrócić, albo do Gospodarza, i niech mi pani tu dupy nie zawraca, tylko odniesie sie merytorycznie, mam rację, czy nie? Arystokratki, bez majątku, następny rak. Kurde z tymi babami to szkoda gadać. Wiem jakie będzie następne pytanie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @BTWSelena 4 lutego 2020 23:44
5 lutego 2020 22:53

"Wydymał" też jest brzydko, do Rady Etyki Mediów radzę się zwrócić, albo do Gospodarza, i niech mi pani tu dupy nie zawraca, tylko odniesie sie merytorycznie, mam rację, czy nie? Arystokratki, bez majątku, następny rak. Kurde z tymi babami to szkoda gadać. Wiem jakie będzie następne pytanie.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 10:05
5 lutego 2020 23:05

No pewnie rze tak " Klasa i Rasa, w jednym stały domku" to "RZ" uwiarygadnia mnie w dyskusji; tak że tego.

Tu się już nic dzisiaj nie wydarzy; dobranoc.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 5 lutego 2020 10:05
5 lutego 2020 23:05

No pewnie rze tak " Klasa i Rasa, w jednym stały domku" to "RZ" uwiarygadnia mnie w dyskusji; tak że tego.

Tu się już nic dzisiaj nie wydarzy; dobranoc.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 5 lutego 2020 21:12
5 lutego 2020 23:10

Właśnie- klasa średnia nie może istnieć w socjaliźmie niejako z automatu, tylko pracownicy najemni- tu jest clou. Jeśli chodzi o oligarchię to zależy- w tym państwie w którym przyszło nam żyć socjalizm (czy partie socjalistyczne) są narzędziem korporacji, nie oligarchii.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @porfirogeneta 5 lutego 2020 22:53
6 lutego 2020 00:01

Jak widzę potrzebuje pan ostrzejszej merytoryki na przyznanie racji.Przypominam ,że był taki przystojniaczek Rysio co poległ pod babami...więc przed panem szansa....Też brzydko.!!! Pytania nie mam.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 5 lutego 2020 23:10
6 lutego 2020 06:28

Jak zwał, tak zwał. Mogą w każdym razie istnieć w socjalizmie ludzie bardzo bogaci, ale o przynależności do tej grupy nie decyduje własność/posiadanie (są wtórne do "wybraństwa"), ale nazwijmy to, koneksje. Walka z tym za pomocą budowania tradycyjnej klasy średniej jest skazana na niepowodzenie, bo bogaci na żadną akumulację "własności" poza swoją grupą nie pozwolą (całkowicie logiczne działanie, zresztą), a i sam system ma wbudowane liczne mechanizmy przed tym chroniące. Natomiast klasa średnia nadal istnieje, i w jakimś sensie jest autonomiczna - posiada bowiem hermetyczną wiedzę/umiejętności. Stąd socjalizm zwalcza profesjonalizm jako taki, ale przede wszystkim swobodny dostęp do rzetelnej wiedzy i prawd uniwersalnych. Religia zasadniczo mu nie przeszkadza, ale już Kościół (katolicki), jako instytucja hierarchiczna, hermetyczna, z ogromną tradycją, bazą wiedzy i dostępem do prawd uniwersalnych jest i zawsze będzie wrogiem głównym. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ikony58 5 lutego 2020 21:09
6 lutego 2020 06:43

To nic osobistego. Po prostu zarówno zasady głoszone przez Kościół, jak i modus operandi samej instytucji są sprzeczne z socjalizmem, co do istoty. Acz nie zawsze i niekoniecznie, co do głoszonych treści.

zaloguj się by móc komentować

Ludwik @peter15k 4 lutego 2020 14:47
6 lutego 2020 20:16

Dobrze, że Pan poruszył temat klasy średniej. Historia Europy świadczy o tym , że niezależnie od ustroju ( wyjąwszy komunizm ) ta klasa jest podstawą siły państwa.

Arystokracja i miliarderzy są z natury kosmopolitami,a nie patriotami i dbają przede wszystkim o własne interesy . Jak to się im wyda korzystne, to mogą współpracować także z wrogami ojczyzny. To co posiadają jest dla nich tak cenne, że wszystko inne traci ważność. Z kolei tzw . proletariat, czyli ci, którz żyją z dnia na dzień i niczego trwałego nie posiadają, są prymitywnymi egoistami,  mają słabe poczucie wspólnoty z resztą narodu, są nieodporni na demagogię i nie widzą powodu, dla jakiego mieliby się wysilać dla ogólnego dobra. Natomiast dla klasy średniej oparciem jest osobista własność, na tyle duża i stabilna , żeby mogli żyć we względnym dobrobycie  i zostawić coś potomkom, ale nie tak wielka , by ich zdemoralizowała. Dobrze rządzone państwo jest im potrzebne, wiedzą , czego mają bronić i po co. No i dlatego w Polsce "ktoś" stale utrudnia lub wręcz uniemożliwia powstanie klasy średniej, z którą politycy musieli by się liczyć.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @BTWSelena 5 lutego 2020 13:14
7 lutego 2020 21:40

Do usranej śmierci? Pan Kluska miał to szczęście, że dostał dość pokaźne odszkodowanie koło pół miliarda. Kupa grosza.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Ludwik 6 lutego 2020 20:16
7 lutego 2020 21:47

Tak, wiadomo jak to było w kabarecie? "Klasa Średnia z Łaski Bożej to nasz wzór" Ile tam mamy w kraju tych "niezależnych finansowo"? Odliczając bandziorów i prostytutki, chyba niewiele? 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
7 lutego 2020 22:03

Nie będzie żadnej "klasy średniej" ani "restytucji ziemiaństwa" i tyle. Będzie "Fabryka Europy", że zacytuję Premiera, i tyle. Można się rozejść.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować