-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Książka co tydzień czyli rozpoczynamy ofensywę

Sprawy mają się tak – albo zintensyfikujemy sprzedaż z nową ofertą, albo możemy się zwijać. No więc postanowiłem zmienić ofertę, a do tego tak zaplanować edycję następnych tytułów, by co tydzień w naszym sklepie pojawiała się nowa książka. To jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Jeśli się nie uda co tydzień umieszczać w księgarni naszej książki, będziemy dobierać tytuły z rynku. Do tego jeszcze dojdą pogadanki, których mam nadzieję, będzie coraz więcej. Dziś jadę do Michała nagrywać promocyjną pogadankę numeru protestanckiego. Jutro, jak Bóg pozwoli zjedzie tu książka Bandrowskiego – brata Kadena – zatytułowana „Przez jasne wrota”, opowiadająca o losach Polaków na Dalekim Wschodzie. Jej fragment prezentowaliśmy w 15, czeskim, numerze Szkoły nawigatorów. O tym co pojawi się po niedzieli mówił na razie nie będę, żeby nie zapeszyć. Chciałem tylko rzec, że prowadzona przez niektórych czytelników polityka komasacji zamówień przestaje mieć niniejszym rację bytu. Książek będzie za dużo, nie ma co czekać na nowe, bo cały czas będą nowe. Nie wiem czy to się uda, ale prócz drugiego numeru naszej gazety, który mam nadzieję wyjdzie na wiosnę, spróbujemy zrobić także katalog i dystrybuować go przez pocztę. To jest ryzyko, ale nie widzę innej możliwości poszerzenia kręgu czytelników. A po obejrzeniu zalinkowanego tu nagrania z programu w realu24 tylko się w swoim uporze dotyczącym katalogu utwierdziłem. Rzeknę teraz słów kilka o tym nagraniu. Oto ono

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ak6Ep2I6-DA

O mnie jest od 18 minuty.

Wypowiada się w nim niejaki Patlewicz, były komentator z naszego bloga w salonie24, który siedząc tam przez dwa lata i podkradając tematy mianował się autorem i napisał książkę „Polityczna historia Polski”. Co ta sepleniąca kreatura może wiedzieć o politycznej historii Polski nie próbuję nawet zgadywać. W każdym razie sprawa ma następujący wymiar. Każda taka postać która coś sobie wystruga korzystając z naszej tutaj aktywności zostanie z otwartymi rękami przywitana przez twórców programów internetowych na tematy patriotyczno-polityczne. Udział w tych programach nie zmienia ani na jotę sytuacji Patlewicza i jemu podobnych. Ona przed i po programie jest tak samo beznadziejna, a Patlewicz musi dalej seplenić, żeby mieć na chleb codzienny. No, ale przyłazi tutaj i po cichutku pasie się naszymi dyskusjami i pracą, a potem robi z siebie odkrywcę tematów kontrowersyjnych. Proszę bardzo oto dowód:
https://www.youtube.com/watch?v=7AHD4NjLbiY

Patlewicz bez krępachy streszcza tu notki naszego kolegi Betacoola i nawet przy tym nie mrugnie. Nie łudźcie się, że będzie inaczej. Ta banda złodziei sterowana przez nie wiadomo kogo wyczuła swoją szansę i będzie tę swoją działalność kontynuować. My możemy mieć na to tylko jedną odpowiedź – swoje nagrania, swoje gazety, swoje książki i za każdym razem jak jeden z nich się tu, czy gdziekolwiek ujawni w naszej obecności, musi się dowiedzieć, bardzo dokładnie, za co go uważamy i co o nim myślimy. Najlepiej, żeby była jeszcze przy tym jego matka.

No dobrze, teraz kontynuujmy wątek ofensywy. Zaczynamy książką ściągniętą z rynku. Jest to książka niezwykła pod każdym względem – Pamiętnik podlaskiego szlachcica autorstwa Juliana Borzyma. Prawdziwy, niezakłamany, autentyczny pamiętnik podłomżyńskiego ziemianina z pierwszej połowy XIX wieku. Do wydawców można mieć jedynie pretensje o to, że nie zadbali o korektę tekstu i wydali to dzieło ze wszystkimi jego przyrodzonymi błędami. Nie ma to jednak znaczenia, bo ilość ciekawych wątków, a także zaskoczeń jest za duża, by się tym przejmować.

Ja akurat otworzyłem tę książkę na stronie poświęconej powstaniu listopadowemu. To jest niesamowite. My tutaj, co jakiś czas, popiskujemy sobie cicho o tym, że może to była prowokacja, może nie trzeba się tym ekscytować, bo przecież tragedia popowstaniowa, emigracja i cierpienia zesłańców nie były warte tego zrywu. Popiskujemy jak powiedziałem, bo nie można przecież psuć formatu, który został nam wszystkim narzucony odgórnie przez socjalistyczne szkoły i takież ministerstwa. No, a w pamiętniku Borzyma stoi jak wół:

 

Zaledwie Europa odetchnęła po krwawych wojnach, kiedy na zachodzie wybuchła rewolucja w Belgii. Francyja popierała Belgów w nadziei, że Belgia po odniesionym zwycięstwie nad Holendrami, przyłączy się do Francyi. W sekrecie projekt taki istniał i dla tego to jednocześnie rozpoczęło się wrzenie we Francyi. Dopatrzywszy taką kombinacyję dyplomatyczną, Prusy i Rosyja powzięły zamiar temu przeszkodzić. Szczególnie cesarz Mikołaj dopatrywał w tym przeprowadzenie idei Napoleońskiej.

Wojsko polskie jako najdalej posunięte na zachód, miało ruszyć naprzód.

Francyja i Belgija żeby temu zapobiedz, postanowiły Rosyję zatrudnić u siebie, a mianowicie, wywołać powstanie w Polsce przeciwko Rossyi. Agitacyja w tym celu przyjęła się skwapliwie najprzód w szkole podchorążych, a potem w całym kraju. Wysocki podpaleniem szopy na Solcu, dał hasło do boju.

Jak widzimy na Podlasiu w XIX wieku wiedzieli ludzie dużo więcej niż my teraz. My zaś dzisiaj dopatrujemy się, zarówno w rewolucji belgijskiej, jak i w powstaniu listopadowym, intrygi angielskiej. No, ale za to uważa się nas za wariatów. Szlachcic podlaski pisze wprost jak było. Na to jednak, by jego wersja znalazła się w podręcznikach szkolnych nie ma szans. Nie ma nawet szans na to, by w tych podręcznikach pisać – szopa na Solcu, a nie browar na Solcu. Jak jeden facet miał podpalić browar, późną jesienią, przy słocie i bez zapałek oraz benzyny?

W Pamiętnikach podlaskiego szlachcica polityka miesza się z dniem codziennym. Tekst, choć pełen błędów znamionuje niezwykły talent autora. Trzeba będzie się zastanowić czy nie wydać tego kiedyś pod własnym szyldem. No, ale na razie mamy tę książkę z rynku. Mam nadzieję, że uda się ściągnąć z rynku także antologię wspomnień ziemian polskich wydaną przez ośrodek Karta. W antologii tej znajdują się fragmenty wspomnień Edwarda Woyniłłowicza.

Na koniec wiadomość niezwykła. Oto książka Zielone rękawiczki została przez czytelników zgłoszona do 11 edycji Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. To jest naprawdę znakomita wiadomość. Jutro wysyłamy egzemplarze dla jurorów. Na dziś to tyle. Ruszam w drogę, mam nadzieję, że mróz mnie nie zabije.

 

Zaczynamy sprzedaż nowego, specjalnego numeru Szkoły nawigatorów, poświęconego protestantyzmowi. Numer w całości złożył i przygotował do druku nasz kolega Rotmeister. Wykonał wielką pracę. Cześć mu i chwała. Dziś w sklepie znajdzie się także książka eski o architekturze drewnianej.

Michał zaś zmontował moją pierwszą pogadankę nagraną w jego sklepie. Niebawem będzie kolejna. A potem następne. Na ile czas pozwoli oczywiście.

Oto link https://www.youtube.com/watch?v=8xpy8i8nV6U

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwach

Michał zmontował kolejne nagranie, które niniejszym prezentuję

https://www.youtube.com/watch?v=5cXv6kzVA9A

 tagi: prawica  rynek książki  promocja  media 

gabriel-maciejewski
1 marca 2018 06:46
21     2595    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bolek @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 07:08

Trzymam kciuki!

Pzdr

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 07:10

kolejna kreatura...można tylko pod linkiem Patlewicza głośno mówić, od kogo wszystko zerżnął, bo sam jako rasowy "historyk" przeciez się nawet nie zająknie

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 07:28

kreatura nawet nie zająknął się na temat Betacoola, ale nie zapomniał polecić świetnego Karonia....kolejny wystrugany copypejstowiec...ciekawe kto następny....

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 08:07

"Patlewicz bez krępachy streszcza tu notki naszego kolegi Betacoola i nawet przy tym nie mrugnie. Nie łudźcie się, że będzie inaczej."

Górale z góry Synaj napisaliby coś o prawie autorskim.

A w "Szkole" tego nie uczą...

zaloguj się by móc komentować

tadman @ainolatak 1 marca 2018 07:28
1 marca 2018 08:17

Kupuję bezgotówkowo copypejstowca.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 08:38

proszę bardzo, nawet bez praw autorskich ;)

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @ainolatak 1 marca 2018 08:38
1 marca 2018 09:32

To bylo oczywiscie do Tadmana :)

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @marek-natusiewicz 1 marca 2018 08:07
1 marca 2018 10:51

Górale z góry Synaj ...

Une to międzynarodówka sytuacjonistów. Co się wydarzyło? Nieco o prawie autorskim i wesołym życiu wydawców.
W Republice Francuzkiej był projekt wydawniczy wznowienia tzw "Pism Polemicznych" Célin'a w wydawnictwie Gallimard. Trzy książki w jednej z obszernymi komentarzami krytycznymi, po raz pierwszy od 1945 roku we Francji. Projekt był już pilotowany przez wydawcę, Antoine Gallimard, od dłuższego czasu. Nawet wdowa po autorze, Lucette Destouches, lat 105, trzymająca prawa autorskie nie miała nic przeciwko temu iwentowi. Pod koniec minionego roku również premier Édouard Philippe, pomimo różnych nacisków za powstrzymaniem tej 'bomby atomowej' pozytywnie się wypowiedział w temacie reedycji.

Z nowym rokiem doszło do eskalacji osobliwych wydarzeń. 8 stycznia tego roku do trzech młodych osobników opalających się nad morzem Czerwonym, podeszła grupka 'brunetów' i w stylu Sykariuszy ostrym przedłużeniem ręki upuściła sporo krwi turystom. Przypadkowo w grupie tej był również siostrzeniec premiera Francji.

W sieci kursuje historyjka, że wydawca, Antoine Gallimard, otrzymał przed 11 stycznia 2018 anonimową przesyłkę z pozytywką. Była to miniaturowa trumna z nazwiskiem przedwojennego wydawcy Célin'a. Pozytywka odtwarzała marsz żałobny Chopina.

11 stycznia 2018 wydawca oficjalnie wycofał projekt reedycji. 

zaloguj się by móc komentować

JK @valser 1 marca 2018 09:03
1 marca 2018 11:01

Jesteś w mylnym błędzie. Cała ta w realu.tv to wynik lenistwa pana Roli a nie montażu.

Swoją drogą to ciekawe ilu jest ludzi z wystarczającą ilością czasu wolnego by słuchać, na przykład zaproszonych gości do owej telewizji. Toż to tam cał plejada niedorbionych polityków, historyków, filozofów i na końcu Sumliński.

zaloguj się by móc komentować

Augustynka @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 12:31

Obejrzełam wczoraj w tym rolowym tv 2 godzinne spotkanie : "Między młotem a swastyką" .Gośćmi byli Szwagrzyk,żebrowski i Michalkiewicz.I wszystko by był pięknie,ale  w kilku miejscach coś z wypowiedzi zostało wygumkowane.Dziadostwo wrealu24!

https://www.youtube.com/watch?v=gjtW0qASesI

 

zaloguj się by móc komentować

szafran @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 13:32

  • Nagranie "XIII. Postacie historyczne: Hugo Kołłątaj"   Radosław  Patlewicz opublikował 27 listopada 2017
  • betacool  7 stycznia 2018 powiada:    "w związku z pewnymi podjętymi wcześniej zobowiązaniami musiałem się rozstać ze wspominkami dwudziestowiecznych socjalistów i cofnąć się w czasie do epoki Oświecenia"      i publikuje:
  • 7 stycznia 2018 o Maria Żywirska: Ostatnie lata życia króla Stanisława Augusta.
  • 24 stycznia 2018 o Artur Śliwiński: Powstanie kościuszkowskie. Jan Kiliński: Pamiętniki.
  • 31 stycznia....  kawałek lassa - Adam Ostrowski: Hugo Kołłątaj. Ojciec demokracji polskiej.
  • raven5912 lutego 2018     
    betacool - Kod profesora Rewskiego. Czy Hugon Kołłątaj posługiwał się szyframi i czy o Kołłątaju trzeba było pisać szyfrem?        Wykład w Akademii WNET
zaloguj się by móc komentowaćKuldahrus @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 14:29

Jak widzę taką bezczelność to po prostu brakuje mi słów. To i tak jakaś efemeryda, ale co krwi napsuje to jego.

zaloguj się by móc komentować


betacool @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 15:46

Nużąca jest ta monodeklamacja do jednego obrazka z Kołłątajem.

Nie wiem dlaczego ludziom sprawia taką trudnośc przyznanie się, że czyjaś twórczość była dla nich inspiracją.

Ja przyznaję otwarcie do toyahowo-coryllusowych inspiracji i chyba mi to ujmy nie przynosi.

Z Kołłątajem rozprawię się dokumentnie i te najbardziej nieprawdopodobne historie dopiero przed nami, więc ta "konkurencyjna" gawęda będzie za chwilę niczym nudny referat odczytywany na szkolnym apelu.

Od czasu do czasu Kołłątaj mnie jednak trochę nuży, robię sobie skok w bok i sięgam po książki z innych epok.

Ostatnio zahaczyłem o Wielki Proletaryat i nawet nie macie pojęcia jakie trupy zaczęły wypadać z tej szafy. O tym będzie wkrótce. Wczoraj po raz kolejny wertowałem "Socjalizm i smierć" i znalazłem tam tyle nowych tropów, że aż sam się zdziwiłem, że ich przy poprzednich lekturach nie dostrzegłem...

Będzie się działo.

 

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @saturn-9 1 marca 2018 10:51
1 marca 2018 16:22

Bo kto jeździ do "paszczy" lwa?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 16:52

Polityka komasacji ma swój powód. Rozumiem, że od teraz traci sens, bowiem komasacja nie będzie możliwa z powodów w.wymienionych.

Szkoda, mam jednak nadzieję, że coś mi się uda skomasować.

zaloguj się by móc komentować

Paris @betacool 1 marca 2018 15:46
1 marca 2018 20:58

Wiem, ze bedzie sie dzialo  !!!

Nie dorasta ta nedza  srakiewiczowa Panu  do piet... ewentualnie moga sznurowki wiazac...  zreszta jak im Pan pozwoli...

... no i ten wielki proletaryat to tez byloby  COS... zwlaszcza te  TRUPY  z  SZAFY  !!!

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @valser 1 marca 2018 09:03
1 marca 2018 23:04

Motto:

cala w realu.tv zostala zmontowana po to, zeby moderowac prawicowa oferte

***

Właścicielem praw do domeny  https://wrealu24.pl/  jest  Zona Zero Sp. z o. o.,

nr KRS: http://www.krs-online.com.pl/zona-zero-sp-z-o-o-krs-226549.html

(Uwaga ze strony w realu24.pl: Wszystkie treści są darmowe, dlatego też każda dodatkowa pomoc bardzo się przyda.
Jeżeli tylko możecie Państwo sobie na to pozwolić, prosimy o nawet drobne, regularne wpłaty na konto 
).

Wydawnictwo spółki: http://zonazero.pl/

Jest to wydawca m.in. książki Pani Magdy Ogórek

 

Wspólnikami są i w zarządzie zasiadają:

https://www.imsig.pl/szukaj/osoba,HANNA_MARIA,JE%C5%BBEWSKA,bff9fef77ab

https://www.imsig.pl/szukaj?imiona=MICHA%C5%81&nazwisko=JE%C5%BBEWSKI&rok=60

http://www.radiownet.pl/republikanie/michal-jezewski (Właściciel wydawnictwa Fronda)

Lubię zmagać się ze światem. Z Michałem Jeżewskim, prezesem Wydawnictwa Fronda rozmawia Błażej Torański.

Obie osoby z doświadczeniem (rocznik 60) i aktywne w wielu podmiotach.

Linki do monitora mogą się nie wyświetlać (limit, wymaga logowania), ale można sobie doczytać nieco tu:

http://www.fronda.pl/forum/pytanie-do-fforumowiczow-kim-jest-michal-jezewski,10348.html

 

Wnioski może sobie każdy wyciągnąć sam, zakładając, że zajrzy pod linki i doczyta ze zrozumieniem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować