-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Ksiądz biskup Zygmunt Łoziński - gawęda o książce

komentarze:
JK @gabriel-maciejewski
6 lipca 2018 10:42

Panie Gabrielu! To, że szkółka niedzielna jest nazwana imieniem Kapuścińskiego a autor wstępu do biografii Bp. Łozińskiego podpiera się Andrzejewskim to stała choroba polskiego kleru. Proszę sobie obejrzeć portal deon.pl, gdzie królują takie gwiazdy jak Szymek Hołownia, siostra (taka wychudzona, co się stylizuje na Matkę Teresę z Kalkuty). Ale to to nic. Tam co jakiś czas wyskakuje Bauman, Kołakowski, Tischner i tego typu elementy. Ostatnio portal promował książkę o Piotrze Skrzyneckim - jaki to przyjemny gościu był.

Portal prowadzą Jezuici z prowincji południowej.

Słuszałem taką historię, że jak nastał nowy biskup w jednej z diecezji to jedną z pierwszych decyzji dotyczącą seminarium było skasowanie dostępu do "gazety wyborczej". Biskup się załamał jak zobaczył, że głównym źródłem wiedzy kleryków o świecie jest GW.

Proszę się z drugiej strony nie dziwić. Seminaria nie mogą dawać równierz formacji intelektualnej. Studia trwać by musiały z 15 lat. Kościół pracuje - brzydko mówiąc - na materiale takim jakie dostarcza - mówiąc górnolotnie tym razem - wspólnota wiernych.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować