Krakowska szkoła ekonomii

Po uruchomieniu PGR od razu poczułem się lepiej. Choćby przez to, że mogę Wam robić takie oto niespodzianki jak ta. Umieściłem tam właśnie film o polskich ekonomistach z Krakowa. Mam nadzieję, że Was to zainspiruje.

tagi: krakowska szkoła ekonomii

11 kwietnia 2018 22:27

sannis @gabriel-maciejewski
11 kwietnia 2018 23:39

Proszę uważać na tego typu filmy. Nie wiem, kto się wypowiada o Adamie Heydlu, ponieważ osoba nie jest podpisana. Ale twierdzenie na wstępie, że poglądy Adama Heydla można uznać za libertariańskie to jest nonsens. Akurat pisałem, dość wysoko ocenioną pracę, poświęconą  myśli politycznej Adama Heydla. Z upływem czasu, to bym ostro rewidował swoje spostrzeżenia na ten temat. Jednak kiedy słyszę takie stwierdzenia, to jakbym słyszał Mikkego wycierającego sobie gębę Rybarskim. Prof Rybarski co drugi przecinek, używa terminu liberalizm, tak jak dzisiaj stosuje się słowo terroryzm. Oczywiście Mikke czaruje bazując na przekonaniu, że nikt nie sprawdzi co tam pisał ów Rybarski. Ten facet zaś z filmiku albo czytał po łebkach, albo czaaruje. W każdym bądź razie tak mnie wnerwił, że wyłączyłem ten filmik.

sannis @gabriel-maciejewski
12 kwietnia 2018 00:01

Ochłonąłem i pusciłem ten filmik dalej. No kwiatków co niemiara. Np.: profesorowie byli praktykami,- pytanie gdzie? Bo nietrudno znaleźć, że całe życie na etatach państowwych byli. O polityce deflacyjnej sanacji  i trzymania się wytycznych City to cicho sza. Wreszcie kwiatek z podręcznika marksisty Landau'a  do historii gospodarczej IIRP - UWAGA - "Polska była krajem "rolniczo-przemysłowym" i dalej 2/3 ludnosic mieszkało na wsi...

MarekBielany @gabriel-maciejewski
12 kwietnia 2018 00:39

W sumie nic nowego, ale piecze.

gabriel-maciejewski @sannis 12 kwietnia 2018 00:01
12 kwietnia 2018 06:57

Bardzo dobre komentarze. Chodzi o to, żeby zabierać głos w sprawie. Im bardziej krytyczny tym lepiej. Wczoraj powiedziałem Bartkowi, że nie możemy do naszych mediów wpuszczać osób niesprawdzonych, a uchodząch za autorytet, bo komentatorzy ich zniszczą....I proszę bardzo....Niech Pan może coś o tym napisze. Na swoim blogu

maria-ciszewska @sannis 12 kwietnia 2018 00:01
12 kwietnia 2018 11:37

Dzięki za profesjonalne uwagi, na pewno pomogą mi krytycznie odebrać ten materiał.

A czy mógłby Pan umieścić swoje uwagi pod filmem na PGR? Tam trzeba robić ruch :)

stanislaw-orda @sannis 12 kwietnia 2018 00:01
12 kwietnia 2018 19:26

otóż właśnie, dla mnie liberał to wyłącznie antyetaysta.

Etatysta, który ogłasza, że jest liberałem to kwadratura koła.

Tylko jest pewien mały problem. Byl to czas, gdy w ogóle wykluwały sie koncepcje ekonomiczne. Pamietajmy, że głowne prace KSE to sa lata długo przed kryzysem świuatowym, a punktem odniesienia bylo zdewastowane wzaborami i wojna terytorium, bez infrastruktury, bez kadr, bez gospodarki, be portu morskiego,  bez organizacji społecznych,  czyli  bez pieniedzy w budzecie.

No i oczywiscie bez służby zdrowia i struktury oswiaty.

Krytyka tych ludzi jest niesprawiedliwością. Robili co było można w danych warunkach. I chwała im, że chcieli.

A że byli na pensji?

A mieli żebrać pod kościołem, bo nie było prywatnych polskich koncernów. A pod kosciolami była za duza konkurencja.