-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Kłopoty się nigdy nie kończą

Słyszałem kiedyś o pewnej dziewczynie, która wyszła za mąż za mieszkańca Afryki noszącego takie właśnie imię – Kłopoty Się Nigdy Nie Kończą. W jego rodzimym języku brzmiało to bardzo wdzięcznie. Nie używał on jednak tego imienia na co dzień, przybrał sobie jakieś inne, bardziej zrozumiałe. No, ale do rzeczy. Wczoraj mędrcy z Polskie Akademii Nauk, niech ją szlag trafi jak najprędzej i śnieg przysypie na dodatek, zamknęli drukarnię, z którą współpracowałem przez sześć lat. Drukarnia nie przyjmuje zleceń, a ja stoję z trzema gotowymi książkami, z dziesięcioma w toku produkcji i dwoma nawigatorami. Część przerzucę pewnie do Sandomierza, a cześć nie wiem jeszcze gdzie. Życzliwe osoby bardzo proszę o niedoradzanie mi co mam zrobić i z jakich opcji skorzystać, jestem już wystarczająco wkurzony.

Miałem wczoraj ogłosić wielki sukces konferencji w Tłokini, tym większy, że prof. Tryjanowski i dr Budzisz zadeklarowali chęć przyjazdu na kolejną konferencję w charakterze uczestników. Tylko po to, by porozmawiać w kuluarach z tak fantastyczną i otwartą publicznością. Nie zrobię tego jednak. Nie ogłoszę teraz żadnego sukcesu. Jeśli będzie taka potrzeba zrobię to dopiero po kolejnej konferencji w Baranowie Sandomierskim, na przygotowanie której mamy rekordowo mało czasu. Pisałem o tym wczoraj i dziś już nie będę tego komunikatu powtarzał. Będę o tym wspominał co drugi dzień.

Michał szykuje nagrania z Tłokini, a ja nie mogę dojść do siebie po zamknięciu tej drukarni. Niech to szlag...i jeszcze Józef cytował wczoraj jakiegoś profesora Bilewicza, który powiedział, że PiS ma co prawda władzę, ale wartości duchowe są po stronie opozycji. Wszyscy to słyszeli prawda? I co to są te wartości duchowe? To jest pozwolenie na homo małżeństwa głównie oraz na inne rzekome swobody, które mają nam ułatwić życie. Mówi to facet z tytułem profesora, który ma jakiś dorobek i pozycję. Do kogo on to mówi i jakiej płaszczyzny porozumienia ze słuchaczami szuka? Tego zgadnąć nie potrafię, tak jak nie potrafię zrozumieć dlaczego jego koledzy zamknęli dobrze prosperującą firmę, która realizowała masę zleceń za przyzwoite pieniądze.

Jeszcze raz utwierdzam się w przekonaniu, że tylko intensywna praca publicystyczno-wydawnicza prowadzona w przestrzeniach zamkniętych, takich jak ta w Tłokini ma sens, reszta to pułapki. Formuła, którą zaproponowałem sprawdziła się w stu procentach. I tak jak pisałem i mówiłem wczoraj nie ma sensu jej zmieniać, można co najwyżej zrobić drobne korekty. Za wielką jakość tej formuły uważam fakt, że ja sam nie uczestniczyłem w zasadzie w rozmowach kuluarowych skupiając się wyłącznie na pracy. Nie przeszkadzałem nikomu w rozmowach i będę tę misję kontynuował. Bardzo się cieszę, że wszyscy mieli czas na pogaduchy i spędzali czas we własnym gronie. Bardzo się ciesze, że uczestniczyli w tych nocnych rozmowach także wykładowcy. O to właśnie chodziło i taki też jest sens tych konferencji. I właśnie najlepsze jest to, że mnie tam nie ma. Wystarczy, że jestem na blogu.

Czekam z niecierpliwością na relacje koleżanek i kolegów z imprezy, miałem nawet nadzieję, że pojawią się one od razu. No, ale od razu relację napisał tylko Wojtek, a reszta milczy. Kochani, bez Was nie rozpropaguję kolejnej konferencji i jeśli nie zabierzecie głosu w sprawie Tłokini, może się okazać, że sprawa klapnie. Ja wiem, że nie minęły jeszcze nawet dwa dni, ale jak mawiał Marcin Kabat, grając w mariasza z diabłami w Czarcim Młynie, trzeba wziąć to galopem. I to jak najszybciej.

Dziś umieszczę tu jeszcze nagrania z targów, ale jutro już będzie wyłącznie Tłokinia i fragmenty wystąpień, dyskusje oraz wywiady, które zrobiłem w pokoju nr 1, czyli u Michała. Czekam na Wasze relacje i opinie.

Przepraszam, że nic więcej dziś nie napisze, ale wściekłość mnie normalnie dusi, kiedy myślę o tej drukarni. Jutro się poprawię.

 

Zapraszam na www.prawygornyrog.pl

 tagi: konferencje  tłokinia  drukarnia  pan 

gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 08:49
38     2949    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bendix @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 09:06

I zobacz ilu ludzi straci pracę. Do tego zniknie tzw. "pamięć firmy"

zaloguj się by móc komentować


bendix @gabriel-maciejewski 11 grudnia 2018 09:07
11 grudnia 2018 09:09

Oni to zaorają czy chociaż przejdzie w inne ręce?

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 11 grudnia 2018 09:07
11 grudnia 2018 09:10

Pewnie trzeba wspomóc drukarnie gazowni

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bendix 11 grudnia 2018 09:09
11 grudnia 2018 09:11

Ma to wziąć prywatny właściciel, ale to jest równoznaczne z zaoraniem

zaloguj się by móc komentować

Robo @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 09:12

Bylem w Tlokini , serdecznie pozdrawiam organizatora ,wykladowcow i wszystkich uczestnikow zarowno czesci oficjalnej dziennej jak i tej nocnej . Ciesze sie, ze moglem wziac udzial w tym spotkaniu ,bylo naprawde ciekawe i wartosciowe . Tym samym deklaruje chec uczestnictwa w Baranowie S. i zachecam rowniez innych.

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski 11 grudnia 2018 09:11
11 grudnia 2018 09:14

Może tak być że firma jest brana tylko dla nieruchomości/posesji :(

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 09:31

Firmy nikna z roznych powodow. Od wczoraj mam podobny produkcyjny problem. Szukanie kogos na szybko to jest wejscie na pole minowe.

Napisze cos o Tlokini, ale teraz to jest niemozliwe. Mam przedswiateczny finisz. Najpredzej w przyszlym tygodniu.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 09:47

Ludzie po prostu nie moga jeszcze ochlonac z nadmiaru wrazen. 

Cierpliwie poczekam na pisemne relacje.

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 09:47

Drukarnia to podstawa. Niestety komentarz, który ciśnie mi się na klawiaturę nie nadaje się do publikacji ;-) Ta drukarnia musi być w "atrakcyjnej" lokalizacji :/

W ramach rozładowania napięcia, pozwolę sobie zamieścić krótki fragment z bieżącej lektury.

"— Zmęczeni jesteście towarzyszu Trocki... Odprowadzę was i towarzyszów do przeznaczonego dla was domku, a potem udam się, ażeby wydać polecenia...
— Chodźmy, — rzekł Trocki — ale, czy nadeszła już jaka drukarnia?
— Nadeszła i jest gotowa do użytku...
— Dobrze, wybierzcie zatem towarzyszy drukarzy, ażeby jutro byli gotowi do pracy przy druku odezw..."

:D

zaloguj się by móc komentować

bendix @bolek 11 grudnia 2018 09:47
11 grudnia 2018 09:50

"Ta drukarnia musi być w "atrakcyjnej" lokalizacji :/"

To najbardziej prawdopodobne :(

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 10:10

Jak to bylo w latach 90-tych. Niech to wezmie zaraniczny investor i ogarnie ten balagan.

Przewaznie sie to konczylo zaoraniem. Teraz chyba ta drugarnia kula w oczy wiec nie bawi sie w ceregiele jak to mowia u nas ''idzie na beszczela'' na wykonczenie drukarni.

 

zaloguj się by móc komentować

jacland @bendix 11 grudnia 2018 09:50
11 grudnia 2018 10:32

Tak właśnie jest. To jest samo centrum Wrocławia w bezpośredniej bliskości pl. Solnego koło Rynku.

zaloguj się by móc komentować

Chinczyk @jacland 11 grudnia 2018 10:32
11 grudnia 2018 10:33

To chyba tanio?

 

"Polska Akademia Nauk z siedzibą w Warszawie (00-901) w Pałacu Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1, (dalej: PAN lub Akademia) zaprasza do udziału w procesie nabycia przez jednego nabywcę wszystkich 24.604 (dwudziestu czterech tysięcy sześciuset czterech) udzia- łów o łącznej wartości nominalnej 1 230 200,00 (słownie: jeden milion dwieście trzydzieści tysięcy dwieście) złotych w spółce: Wrocławska Drukarnia Naukowa PAN im. Stanisława Kulczyńskiego Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu..."

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 10:43

Niestety tak to wyglada ,z jednej strony olbrzymi sukces ,a z drugiej szpila w plecy. Tak wyglada rzeczywistości przedsiębiorcy w Polsce , ktory nie nalezy do kompradorskich układów. Coryllusie ,sam powtarzasz , a kto powiedział, ze bedzie łatwo. Dodam zartobliwie od siebie, spokojnie jak na wojnie ,tu walnie, tam grzmotnie ,a pozniej jest spokojnie.  Gratulacje za  wspaniały sukces jaki odniosłes organizując fantastyczną konferencję, ja juz szykuje sie na kolejną i czekam cierpliwie na termin .  Jak sie nie uda skompletować prelegentów, to z tego co sie zorientowałem w rozmowach w kuluarach , prof.Tryjanowski i dr. Budzisz bardzo chetnie przeprowadzą kolejne wyklady, a arcyciekawych tematów, ktorymi sie zajmują jest mnóstwo.. Oczywiscie ja odczuwam niedosyt i chce jeszcze ,i jeszcze więcej. I jestem pewien ,ze w przyszłości bedzie mninimum sześć konferencji w roku,albo i więcej.. A tematów  do obgadania jest nieskończenie wiele.

zaloguj się by móc komentować

umami @jacland 11 grudnia 2018 10:32
11 grudnia 2018 11:07

To jest drukarnia na Lelewela, blisko pl. Legionów. Nie zaryzykowałbym twierdzenia, że chodzi o atrakcyjną lokalizację.

Ogłoszenie o planowanym zbyciu udziałów jest tutaj:

http://www.wdn.pl/ogloszenie1.pdf

„PAN (...) zaprasza do udziału w procesie nabycia przez jednego nabywcę wszystkich 24.604 udziałów o łacznej wartości nominalnej 1 230 200,00 złotych w spółce WDN PAN Sp. z o.o. (...) Oferowane do nabycia udziały stanowią 100% kapitału zakładowego Spółki. Podstawą prawną zbycia udziałów Spółki jest zgoda Rady Ministrów udzielona w dniu 1 marca 2018 r., na podstawie art. 11 ust. 2 oraz 12 w związku z art. 15 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz. U. z 2016 r. poz. 2259 ze zm.)”

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @jacland 11 grudnia 2018 10:32
11 grudnia 2018 11:11

No własnie nie jest. Jeśli to jest ta drukarnia http://www.wdn.pl to mieści się ona przy u. Lelewela, jest to owszem Stare Miasto i bardzo dobra lokalizacja blisko placu Legionów, ale nie jest to bezpośrednio przy Rynku ani placu Solnym. Także cena 1,2 mln (wywoławcza jak rozumiem) za sam lokal może być dobra, ale nie musi. Zależy od projektu i metrażu. Więc tu nie musi chodzić o developerkę. Może to decyzja "polityczna", czyli zamknięcie możliwości drukowania dla niezależnych wydawców.

zaloguj się by móc komentować


umami @MarcinD 11 grudnia 2018 11:11
11 grudnia 2018 11:16

I Chinczyk, i Ty, i ja - co za zgodność :)

zaloguj się by móc komentować

glicek @DWiant 11 grudnia 2018 10:10
11 grudnia 2018 11:23

Jak to bylo w latach 90-tych. Niech to wezmie zaraniczny investor i ogarnie ten balagan.

Do 2015 to spokojnie "działało".

zaloguj się by móc komentować

umami @umami 11 grudnia 2018 11:07
11 grudnia 2018 11:48

Niestety nie mogę znaleźć tej zgody Rady Ministrów udzielonej w dniu 1 marca 2018 a liczyłem, że tam będzie jakieś uzasadnienie sprzedaży udziałów WDN. Ktoś może wie, gdzie tego szukać?
Bo z Dziennika Ustaw (tych wymienionych wyżej artykułów) wynika, że PAN, sam sobie, nie mógł nic sprzedać bez zgody Rady Ministrów. Naszych ministrów.

zaloguj się by móc komentować

z-daleka @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 12:01

Panie Gabrielu, jak wszyscy wiemy niema przypadkow sa tylko znaki. Jestem przekonany , ze otwieraja sie nowe mozliwosci.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Robo 11 grudnia 2018 09:12
11 grudnia 2018 12:44

Dzięki za gościnę :) 

zaloguj się by móc komentować

jacland @umami 11 grudnia 2018 11:07
11 grudnia 2018 12:52

Mój błąd. Tak czy owak to jest ścisłe centrum miasta. Nie takie lokalizację były przejmowane na "ważniejsze" cele, już to na jakiś urząd albo na inny urząd :-)

zaloguj się by móc komentować

jacland @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 12:54

Mniej spiskowa praktyka podpowiada, że dla niektórych prowadzenie nawet dochodowego biznesu jest zbyt trudne.

zaloguj się by móc komentować

jacland @jacland 11 grudnia 2018 12:54
11 grudnia 2018 12:54

to miało być do umami, przepraszam

zaloguj się by móc komentować

kowal @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 13:46

Dawno, dawno temu mówiono że wszelkie "dobro" idzie od zachodu.

Nie ma co rozpaczać za rozlanym mlekiem, nie ma tego złego co się..... .

Kupić to coś nie ma szans, zawsze będą obostrzenia, tak nasi "górnolotni" posłowie już to wymyślili, jak każdą inną zmianę, ustawę itp.

Czas szukać innej drukarni, może bliżej wschodu, tutaj "nowości, innowacje, moda" dociera znacznie później.

LUL w Tłokini???

Niech żałują ci co nie byli. Wysiłek i trud warty przyjazdu i uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Profesorowie super, jak dla nich panel godzinny to na pewno za mało, ale to jest tylko dobre dla nas, słuchaczy ponieważ wiedza musi być przekazana w pigułce.

 

pozdrawiam

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @bendix 11 grudnia 2018 09:14
11 grudnia 2018 16:08

Siedziba drukarni sam środek miasta, drukarnia zapewne w kartoflach, ale być może na zapleczu.

zaloguj się by móc komentować


JK @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 16:35

Panie Gabrielu. Taki problem jak zamknięcie drukarni to pikuś. Mnie zbiesił się dostawca półproduktu. I to w jaki sposób. Powiedział, że wychodzi z tego produktu. Nawet nie próbował negocjować cen.

Takie wydarzenia to norma. Jakoś się pan wygrzebie. Ja, mam nadzieję, też.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Chinczyk 11 grudnia 2018 10:33
11 grudnia 2018 17:29

Pewnie, ze taniocha  !!!

Druga taka okazja zlodziejstwu z PAN'u sie nie powtorzy  !!!

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 21:44

Postaram się coś napisać jak tylko będę miał chwilę czasu.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @gabriel-maciejewski
11 grudnia 2018 22:45

1 200 000 zł to kosztuje mieszkanie w centrum Wrocławia. Niezły przekręt :) 

zaloguj się by móc komentować

kowal @gabriel-maciejewski
12 grudnia 2018 17:15

Proszę pamiętać ,że to będzie przetarg!. Przewalenie lub rozmycie przewalu w czasie musi mieć ujście. Na pewno już jest uzgadniane kto to kupi. Może już są jakiś ruchy co do majątku ruchomego nocą?.

zaloguj się by móc komentować

DrWall @kowal 12 grudnia 2018 17:15
12 grudnia 2018 23:20

Wystarczy przeczytać procedurę przetargową. Na kilometr śmierdzi wałem i chęcią dorobienia się następnej spółki profesorskiej na nieruchomościach. Tak, bo gdybyście nie wiedzieli, to we Wrocławiu jest to bardzo intratny biznes kadry naukowej. Odkupowanie terenów lub/i budynków należących do różnych uczelni, a następnie budowanie tam mieszkań. A Gabriel się dziwi, że poziom polskich uczelni jest taki niski. Tam ludzie są ważniejszymi sprawami zajęci.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @DrWall 12 grudnia 2018 23:20
12 grudnia 2018 23:27

Czyli odejdź, bo nie o takie liczby się modlimy ?

zaloguj się by móc komentowaćzaloguj się by móc komentować