Jeszcze są nawigatory brytyjski i rzymski

zkr @gabriel-maciejewski
2 marca 2021 14:54

Szkoda, ze nie ma "cudownie odnalezionych" numerow 7 - 9.
Mialbym komplet :)

Troche OT ale mysle, ze warto wrzucic te informacje - ukazaly sie "Dzieje Morza Czarnego" Charlesa Kinga.
Moze byc ciekawa pozycja:

"Dzieje Morza Czarnego Charlesa Kinga to książka wyjątkowa, łączy bowiem najlepsze cechy anglosaskiego pisarstwa historycznego z tradycjami francuskiej szkoły Annales  (skojarzenie ze słynną monografią Fernanda Braudela Morze Śródziemne i świat śródziemnomorski w epoce Filipa II jest tu nader uprawnione). Tego typu ujęcie, czyniące z Morza Czarnego w jego „długim trwaniu” bohatera książki, pozwala ukazać historię akwenu i wybrzeży pod kątem geograficznym, biologicznym i ekologicznym, łącząc ją płynnie z dziejami społeczeństw, organizmów politycznych i stosunków gospodarczych na obszarze czarnomorskim od starożytności po czasy współczesne. Niniejsze wznowienie zostało uzupełnione o przedmowę, przybliżającą związki Polski z opisywanym regionem, oraz aktualizujące tematykę czarnomorską posłowie ‒ oba autorstwa dra Jerzego Rohozińskiego."

Dzieje Morza Czarnego

Paris @gabriel-maciejewski
2 marca 2021 17:29

SZOK,...

...  Panie  Gabrielu,  normalnie  szok...  tuz  przed  15-ta,  listonosz  przywiozl  mi  ksiazki,...  te  ktore  zamowilam  w  KJ,  w  sobote  poznym  wieczorem...   to  jest  rekord  w  dotarciu  przesylki,  3  dni  -  w  tym  wolna  niedziela  !!!

Dziekuje  bardzo,

ParysvelParwowski @gabriel-maciejewski
2 marca 2021 18:52

Na szczęście mam wszystkie numery, a ich cena ciągle rośnie, a to potwierdza tylko ich wartość merytoryczną. Oby ukazywały się jak najdłużej. Prenumerata oczywiście wykupiona.