-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Jeszcze Polska nie skinęła póki myszy jemy

Nie jestem autorem powyższego bon motu, wymyśliła go słynna logopedka (któż by pomyślał, że są słynni logopedzi?) Lilianna Madelska. Napisała ona, że człowiek, który odpowiednio wcześnie nie rozpocznie terapii mowy bezdźwięcznej będzie śpiewał hymn narodowy według powyższej transkrypcji. I teraz popatrzcie, jak lekceważona jest logopedia wśród polityków. Jak nie giełkot, to bełkot, jak nie mowa bezdźwięczna to mowa bezsensowna. I kary, ani lekarstwa na to nie ma. Póki myszy jemy, oczywiście, bo jak przestaniemy jeść, to może coś się znajdzie. Na razie jednak się nie zanosi, albowiem do ojczyzny ratowania, wzywają dziś wszyscy naokoło, a zagrożenie dla tejże jest jedno – PiS, który wygrał wybory. Ktoś tu nawet wczoraj zacytował Masłowską, której PiS ukradł ojczyznę. I ona, jedząc te swoje myszy, nie może tego PiS-owi darować. Nie ma dnia, żeby na portalu gazowni nie ukazały się dwa przynajmniej artykuły podejmujące temat jedzenia myszy, dla niepoznaki zwany troską o ojczyznę. Dziś nawet gazownia posunęła się do tego, że zamieściła zdjęcie Grzegorza Brauna i tekst, w którym jak byk stoi, że Konfederacja odbiera PiS-owi młodych wyborców płci męskiej, a lewica zaś odbiera temuż PiS-owi młode kobiety. Póki myszy jemy rzecz jasna, bo jak przestaniemy, to może coś się jednak zmieni. Na razie jednak nikt nie chce przestać. Troska bowiem o ojczyznę udręczoną może być manifestowana wyłącznie w pewnych określonych rejestrach i przez określonych ludzi. Jeśli ta zasada zostanie złamana, czy to przez kogoś z wtajemniczonych, kto nagle stwierdzi, że jedzenie myszy nie ma sensu, czy też przez człowieka spoza kręgu wtajemniczeń, który podsunie pomysł, by jednak zamiast tego jedzenia myszy, zrobić może coś sensownego, otoczenie podda kogoś takiego ostracyzmowi. Nie może być inaczej, albowiem jedzenie myszy gwarantuje bezpieczną komunikację w ramach pewnego projektu, który roboczo nazwiemy tu kontrolowaną troską o Polskę. Myszy jedzą wszyscy, albowiem gwarantuje to iż obserwator tego misterium będzie jak najdalej od istotnych i ważnych problemów, z jakimi boryka się polityka krajowa i międzynarodowa dzisiaj. Stąd taki nacisk na demonstracje uliczne, które zastępują wszelką aktywność. Ja się nawet obawiam, że one mogą być niebawem nakazane, te demonstracje, jak niektóre święta w Kościele, albo przynajmniej obłożone takim towarzyskim ryzykiem, że ludzie mieszkający gdzieś w zwartej zabudowie, będą się obawiali nie pójść na jeden czy drugi marsz. I nie ma doprawdy znaczenia, czy to będzie marsz patriotyczny czy parada równości. Clou bowiem jest ciągle ten sam moment – jedzenie myszy. Niebawem Biedroń zacznie śpiewać „Boże coś Polskę”. Ktoś mu bowiem podpowie, że nie ma innej drogi do serca wyborcy.

Nowo wybrany pan marszałek senatu zatroszczył się ostatnio o los Polski i wyraził przekonanie, że senat nie będzie miejscem bojkotowania ustaw sejmowych, ale miejscem gdzie poważni ludzie będą troszczyć się o Polskę. Już zaczynam drżeć na samą myśl o tym. Grzegorz Braun zaś zadał w sejmie dramatyczne pytanie – czy Wrocław należy jeszcze do Rzeczpospolitej?! A zadał je w związku z rozwiązaniem – po 200 metrach trasy – wrocławskiego marszu niepodległości. Mnie to pytanie Grzegorza Brauna trochę dziwi, albowiem on dobrze wie, że Wrocław jest od dawna komuną miejską, eksterytorialną właściwie, gdzie panują dokładnie takie same polityczne okoliczności, jak w średniowiecznej Sienie, czy Parmie. I mowy nie ma, żeby było inaczej, bez długich i zawiłych negocjacji pomiędzy rządem RP, a premier wszak z Wrocławia pochodzi, a władzami tegoż ośrodka. Wyrażanie więc zdziwienia, że coś tam w tym Wrocławiu jest nie tak, zaskakuje mnie bardzo i niemal widzę, jak pod wąsem pytającego znika mały mysi ogonek. Czyżbym podejrzewał Grzegorza Brauna o nieszczerość? Oczywiście, że tak, albowiem utrzymuję iż cały sejm polski i cała tak zwana scena polityczna, wliczając w to publicystów i komentatorów, zmajstrowana jest po to, by roztrząsać takie problemy, będące pożywką dla słabych umysłów, i zastępujące komunikację istotną. Natężenie emocji zaś i ich zagęszczenie związane jest z pragnieniem zorganizowania w najbliższym czasie wielkiej mysiej uczty, czyli przedterminowych wyborów, które doprowadzić muszą do takiego rozdrobnienia sejmu, jakie oglądaliśmy w latach dziewięćdziesiątych. Po takiej operacji zaś, nie wcześniej, zmontowana zostanie nowa partia, reprezentująca interesy nowoczesnych i tradycyjnie zorientowanych patriotów idących ręka w rękę. Schetyna zaś, żeby pokazać narodowi jak głęboko wierzy w Polskę zacznie wtedy wpieprzać szczury, do tego żywe, bo myszy będą już za małym kalibrem.

Nie wiem czy wszyscy już to zauważyli, ale priorytetem politycznym Polaków, powinno być utrzymanie w sejmie bezwzględnej większości tej partii, która deklaruje – mniejsza póki co o pokrycie – troskę o kraj w wymiarach dostępnych jak największej ilości osób. Dopiero po zdobyciu takiej większości okaże się jak naprawdę wygląda polityka międzynarodowa w wydaniu polskiego rządu i jak ten rząd jest traktowany przez innych polityków. Wcześniej tego nie zobaczymy, bo cała aktywność wokół sejmu i polityki polskiej, będzie jedzeniem myszy, czyli podsuwaniem tematów do obrabiania, tematów, z których wyzierać będzie fałszywa troska o bezpieczeństwo demonstracji ulicznych, które – wszystkie jak jedna – maszerują przeciwko temu jednemu, najważniejszemu priorytetowi, jakim jest upodmiotowienie polskiej polityki. Jeśli ktoś myśli, że polityka, ta była już upodmiotowiona, ten ma rację, ale tylko częściowo. Ona była upodmiotowiona, przez chwilę, ale przestała być taka 10 kwietnia 2010 roku. Teraz znów jest piaskownicą, bez względu na to ile głosów zdobył PiS. Dopiero zewnętrzne, poważne naciski na zwycięską partię, która – zakładam, że będzie to PiS – nie podda się tym naciskom, spowodują, że ci, których tak w PiS-sie nie lubimy, oprzytomnieją i przestaną żreć te myszy. Nic podobnego wcześniej się nie stanie. My zaś, jako wyborcy nie mamy wpływu na postawę polityków partii, na którą głosujemy. Nie ma jej też Grzegorz Braun, ani Janusz Korwin Mikke, którzy wybrali się do sejmu, żeby udawać senatorów najjaśniejszej Rzeczpospolitej i ku uciesze dworów obcych dobrze rozpoznających istotne priorytety.

Spieszę tu uspokoić tych, którzy martwią się, że przewaga PiS spowoduje takie rozwydrzenie członków tej partii, że istnieje ryzyko iż zamieni się ona w PO. Moim zdaniem nie istnieje, albowiem pojawią się zewnętrzne czynniki dyscyplinujące. I dopiero zrobi się strasznie, ale też będzie to dobra i pouczająca lekcja. Póki co owe czynniki manifestują się poprzez jakichś drobnych błazenków, publicystkę i myszy, całe stada myszy, które przeznaczone są do konsumpcji na oczach publiczności.tagi: polityka  prawica  sejm  lewica  wybory  demonstracje  myszy 

gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 09:42
97     4475    22 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 10:05

Zewnętrzne czynniki właśnie się pojawiły i to w takim natężeniu, że zakładam poważne drżenie w szeregach. Bez odstawienia myszy z menu się nie objedzie. Odstawiłbym też co bardziej zaciekłych myszojadów, ale obawiam się, że to niemożliwe. 

zaloguj się by móc komentować

beczka @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 10:08

Jak ktoś nie chce jeśc myszy to mu koledzy z sejmu/senatu śpiewają  "No bo ty się boisz myszy..." czerwonych gitar i on od razu zaczyna wpierniczać, żeby nikt go nie wyszydzał.

A niektórzy do tego jedzą tyle myszy, że aby zabić ten mdły smak popijaja płynem do mycia ludwik.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 15 listopada 2019 10:05
15 listopada 2019 10:15

Co to za przejawy (nowe)   zewnętrznych czynników? Nie oglądam telewizji, więc nic nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @chlor 15 listopada 2019 10:15
15 listopada 2019 10:48

pralka-ukladanka,czyli @ewaryst &co bronia Polskę przed żoliborskim,tfu,brukselko nowojorskim socjokomunizmem

Głębia analizy ukazana na slajdzie przedstawiciela Parlamentu Europejskiego na Szczycie ONZ w Nairobi. Tłumacząc od lewej: „Stare idee religijne” -> pralka -> „świeże, nowoczesne i uargumentowane w języku praw człowieka” Czy takie analizy towarzyszą całemu prawu UE?https://twitter.com/jerzKwasniewski?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

 Przedstawiciel Parlamentu Europejskiego pokazuje głównych wrogów postępowych praw reprodukcyjnych i seksualnych. Zaraz po mapce powiązań organizacji pozarządowych pokazuje slajd dotyczący chrześcijan. No i papież Franciszek spiskujący przeciwko gender z patriarchą Cyrylem.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-mec-j-kwasniewski-podczas-szczytu-onz-w-nairobi-byla-mowa-m-in-o-niebezpiecznym-kosciele-katolickim-ktory-stoi-za-oporem-przeciwko-ideologii-gender/

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 10:49

Śmiałem się przez łzy.. Oczami wyobraźni widzę te prawie pół tysiąca posłów wpierniczajcych myszy w imię przynależności do  "elit państwowości polskiej"

No,a marszałek senatu, który może  pochwalić się ,ze jego największym osiągnięciem było doprowadzenie szpitala do plajty..Teraz w swoim orędziu bedzie mowił o swojej recepcie na funkcjonowanie państwa.. Nie dość że to jest kolejny konsument mysz ,to teraz namawia innych zeby mu uwierzyli.. No a PiS podejmuje polemikę z tym cwaniaczkiem na poważnie, zamiast pokazać w całej rozciągłości jak to pan senator swoim zarządzaniem doprowadził szpital do plajty.. No cóż .. Jeszcze Polska nie skineła póki myszy jemy.. 

To samo można powiedzieć o naszych historyka,niedośc ,ze myszy wpierniczaja to jeszcze na g.. się ślizgają, politycy też..

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 10:59

Nie wiem czy to w temacie konsumpcji gryzoni, bo ostatnio jakoś za bon motami pana Gabriela nie nadążam. Chciałbym jednak załączyć link o wydarzeniu, na które mało kto zwrócił uwagę, a które może być ciekawym przyczynkiem do omawianych tu kiedyś kwestii bankowość, polityka, układ wrocławski https://www.tvp.info/45271720/zbigniew-jagiello-przewodniczacym-solidarnosci-walczacej

zaloguj się by móc komentować

Autobus117 @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 11:31

        Pisowi proponuje czteroletni dryf.  Dranie myszy zjedzą, potem szczury, pnastępnie zabiorą się za ludzi, bo jeść się chce a ostatnie czterolecie to pustynia. Kolejne cztery bez  państwowej kasy to dla tych drani samobójstwo. GW bez wsparcia panstwowego 8 lat? Głód.   Przypełzną  wszyscy.                                 

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 12:01

przeczytałem ostatnio w książce z felietonami prof. Łukasza Święcickiego (Buka u psychiatry), ciekawą dygresję na temat polityków, cytuję z pamięci "politycy to grupa ludzi, która nie potrafi się sama utrzymać, wszyscy zgadzamy się na ich utrzymanie w ramach pewnej umowy społecznej, aczkolwiem mało kto z nas na tym korzysta..." :).

Stąd już łatwy przeskok do spożycia myszy i jedyne co możemy zrobić to tak kombinować żeby nam nie zaserwowali szczurów na talerzu...

zaloguj się by móc komentować

glicek @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 12:03

albowiem pojawią się zewnętrzne czynniki dyscyplinujące

-------------------------------------------------------------------------------------------

Zdaje się, że do nich chce się odwołać stołeczny prez. Czaskoski. Chuopak trochę siedział w tej Brukseli, to wie o czym mówi.

https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/trzaskowski-miasta-powinny-miec-bezposredni-dostep-do-funduszy-unijnych-69418.html

Najbliższy budżet Unii Europejskiej powinien przewidywać rozwiązania, które zapewnią miastom bezpośredni dostęp do funduszy – uważa prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który lobbuje na rzecz takich rozwiązań na forum unijnych instytucji. [...] Umówiliśmy się przede wszystkim z burmistrzami Budapesztu, Bratysławy i Pragi, że będziemy na ten temat rozmawiać jako Grupa Wyszehradzka – powiedział prezydent Warszawy.

Według Rafała Trzaskowskiego taki bezpośredni mechanizm alokacji środków unijnych jest istotny m.in. ze względów politycznych – zabezpieczałby miasta przed niechęcią do transferu środków na ich rzecz na poziomie krajowym. Jak mówił, o podobne rozwiązania zabiegają obecnie także organizacje pozarządowe.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Ale dlaczego tylko Warszawa i Praga miałyby skorzystać z takich rozwiązań? A Wrocław albo Kraków są gorsze? Nie mówiąc o Frei Stadt Danzig. No i alokacja środków bezpośrednio z Brukseli to nowe, wysoko płatne etaty.

To jest to o czym dawno temu mówił Sławek Sierakowski czyli "90% środków na działalność dostaje z zagranicy więc Kaczyński może mu skoczyć". Ponieważ teraz nie ma mechanizmu uzależnienia tranferu środków unijnych od "przestrzegania praworządności"; widać, że Bruksela chce taki mechanizm wypracować. A Czaskoski z ekipą chce się od uniezależnić i mieć pieniądze na te wszystkie "tramwaje różnorodności" czy co tam jemu i NGOsom się zamarzy. Żeby Kaczyński mógł im skoczyć ot gdyby pani europosłanka Spurek albo noblistka Olga Tokarczuk zaczeły nadzór (bo pomysł już jest) np. we wdrażaniu wysokiej akcyzy na naturalne mięso lub różnych zakazów/nakazów związanych z rolnictwem.

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 12:08

Dokładnie. Jakby nie było w sejmie Pana Brauna, to by dostał się Ktoś inny, kto dba o Dzieci, praworządność, oręż polski i jest szczery. Po to byłby w sejmie, aby dla dużej grupy wyborców, był Ktoś komu zaufają, będą się interesować, nie będą się tak jeżyć na wszelki przekaz stamtąd i na te myszy znikające w buziach.

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @Draniu 15 listopada 2019 10:49
15 listopada 2019 12:15

Nie wiem skąd oni go wytrzasnęli

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @JK 15 listopada 2019 10:59
15 listopada 2019 12:16

Trzeba po prostu szybciej biec

zaloguj się by móc komentowaćgabriel-maciejewski @glicek 15 listopada 2019 12:03
15 listopada 2019 12:16

Tak, uniezależnienie miast od państwa, czyli anarchia

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @glicek 15 listopada 2019 12:03
15 listopada 2019 12:16

Tworzenie inteligentnych miast przyspiesza.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Brzoza 15 listopada 2019 12:08
15 listopada 2019 12:17

Szczerość to podstawa, na równi ze współczuciem

zaloguj się by móc komentować

genezy @Brzoza 15 listopada 2019 12:08
15 listopada 2019 12:22

Najlepiej dbał o oręż polski gen. Sikorski.

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski 15 listopada 2019 12:16
15 listopada 2019 12:51

Pan lepiej obejży tego linka

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 12:56

Pan lepiej obejży tego linka

zaloguj się by móc komentować

Brzoza @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 13:21

> Ktoś tu nawet wczoraj zacytował Masłowską, której PiS ukradł ojczyznę.

Dawno temu chyba na Coryllus.pl przeczytałem fragment książki Pani młodszej Masłowskiej, o tym jak chodziła do Baryły i tam podpierała ściany jak podobni jej i wpatrując się w siebie nawzajem, czekali na interakcje. Potem niedawno przeczytałem na Szkole Nawigatorów, jak to Pani młodsza, będąc już tubą propagandowa (jak wszyscy publiczni) powiedziała, że trzeba się wczuwać w emocje i potrzeby znienawidzonych mocherków, a nie tylko ich atakować. Za co Jej chwała, mimo, ze zrobiła to zapewne z szczerości i niewiedzy, jaką aktualnie politykę mają kluby dla których ma działać, ale karać jej nie trzeba, bo bury od swoich już dostała i jak słychać się "poprawiła", a kasy prawie nie dostaje, może kiedyś Nobel, ale pewnie wtedy padnie na Kogoś podobnego z Rumunii, Bułgarii. Jej Mama, Pani Masłowska jest dobrą Panią doktor, która jako lekarz rodzinny wyprzedzała jak propagowanie w dzisiejszej modzie na zdrowe przygotowanie posiłków i ruch jako profilaktykę co najmniej 20 lat wcześniej, dbając o jakość. Baryła była miejscem do którego prowadziły strome schody o drewnianym podestach, od razu na 1 piętro, które były trochę jak drabina i jako nowo budowane w planach architektonicznych by nie przeszły. Było to idealne miejsce na nabór na komandosów zapewne, którzy nie potrzebowali dużego dodatkowego przeszkolenia, jeśli kwoty byłyby odpowiednie. Zachowywali kocie ruchy mimo odurzenia. Niedawało się tam być spokojnie, bez zaczepiania, nie robienia problemów. Przychodzili tam tylko znajomkowie i na nabór pewnie. Jeśli coś poszło nie tak i nie było się hardym, to można było powiedzieć, że poszło dobrze, jak nie zjeżdżało się buzią po tych schodach. Byli tez czasem tacy niezbyt zorientowani, którzy testowali swoją hardość. Musieli w końcu zderzyć się z którymś z samców alpha i jak zachowali przytomność, to nawet utytułowani w sztukach walki, szybko kładli się pokazując wszem i wobec przegranie i przyjmowali leżąc ostatnie salwy. Gdyż wymagania, ale i już sama konstrukcja psychiczna samców alpha wykluczałaby konfrontacje z kimś przedstawiający się jako hardy i nie ważnym, która nie kończyła by się wyraźną wygraną którejś z stron - czyli kalectwem czy dalej. Jednak w dzień było to miejsce bezpieczne. Korzystałem z tej samej mądrości co Pani młodsza Masłowska i przychodziłem tam w dzień. Mijałem tych młodych tam grupujących sie bezpiecznie w dzień podpierających ściany jako nudnych i nic nie wnoszących, bo interesowały mnie liczne stoły bilardowe w których można było przebierać dowoli za małe pieniądze. Pewnie Pani młodsza Masłowska opowiedziała swoje bycie podpieraczem ściany w bezpiecznej baryle jako szalenie ciekawe i inspirujące, a szczytem ciekawych dysput, zdarzeń, wyobrażeń stamtąd czerpanych, były te generowane przez przyszłych pospolitych pijaczków :)

Jak nie raz Tu było pisane - dzisiejsi w większości Świata promotorzy, sponsorzy,dystrybutorzy sztuki i literatury całkiem odpuścili jakość, a liczy się zgodność z linia ideologiczną.

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-laskowski 15 listopada 2019 12:16
15 listopada 2019 13:22

Uzupełnienie:

------------------------------

https://wsensie.pl/polska/34086-trzaskowski-mam-kontakty-w-europie-i-na-swiecie-nie-zawaham-sie-ich-uzyc?fbclid=IwAR394GUSVqUi6JNa7L_rVz7vWJmhpGStIFjBck4FM1gF0wZIyr_ElR79GJ4

Rafał Trzaskowski poinformował w wywiadzie z "Gazetą Wyborczą", że udało się porozumieć i utworzyć tzw. "Pakt wolnych stolic". Prezydent stolicy zapowiada walkę "o interesy mieszkańców w Unii Europejskiej i poza nią". Co to oznacza?

Zarówno Warszawą, Budapesztem, Pragą, jak i Bratysławą zarządzają siły polityczne, będące w opozycji wobec partii rządzących w poszczególnych krajach. Teraz postanowiły połączyć siły zawierając "Pakt Wolnych Stolic", który ma rzucić wyzwanie ich populistycznym rządom.*

– Będziemy walczyć o nasze interesy w Unii Europejskiej i poza nią. Chodzi o pieniądze i o przepisy. Różnice polityczne schodzą na bardzo daleki plan. Burmistrz Pragi Zdenek Hrib jest politykiem Partii Piratów, burmistrz Karácsony – socjalistą. Łączy nas to, że mamy podobny stosunek do swoich rządów. Każdy z nas ma ze swoim rządem jakiś problem.

------------------------------

No i do tego paktu na pewno dołączą włodarze i włodarzynie innych dużych polskih miast. Z Partią Piratów, Dulczessą, Zdanowską i Majchrowskim na pewo będzie inteligentnie. ;)

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski 15 listopada 2019 12:15
15 listopada 2019 13:36

Skąd? Standard, lecimy tym samym stereotypem co PIS.. Karczewski jest chirurgiem, był samorządowcem.. No to KałO poleci tym samym .. Grodzki jest chirurgiem i był też radnym.. PO jest znane że gra glownie PRem, tu sie nic nie zmienia.. Lekarz to symbol wiarygodności, leczy ludzi jest blisko ludzi.. Lekarz nie może oszukiwać ludzi. Pan doktor , społecznik ,dyrektor .. No przecież nie może oszukiwać.. Do tego dochodzi jeszcze nazwisko Grodzki, a to nazwisko kojarzy się z kim, z Anią Grodzką..:)))).. No i mamy "pyszną potrawę" w postaci myszy, ktora na wciskają politycy..

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @glicek 15 listopada 2019 13:22
15 listopada 2019 13:46

Anarchiści i siła odśrodkowa w jednym. Warszawiaków czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. A potem pewnie jeszcze kolejna w związki z odszkodowaniami, które Warszawa będzie zmuszona zapłacić za "kontrolowany zrzut ścieków". Podobno również ma być podwyżka za miejsca parkingowe i stefa płatnych parkingów ma zostać rozszerzona. Ciekawe, kiedy wyborcom Trzaskowskiego znudzi się ich guru, choć te podwyżki powinni powitać  z radością.

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 14:08

Rządząca większość oddała komisję d/s rodziny lewicy, dzięki temu rozpocznie się jeszcze wieksza pyskówka o aborcję, adopcje dzieci przez osoby lgbt, finansowanie invitro, itp. PiS w ten sposób chce zagonić Konfederację z lewicą do jednego narożnika aby zajęły się sobą nawzajem. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 14:10

To ciekawe i wiele mówiące, że pani Liliana Madelska nie ma swojej notki w WIKIPEDII !? Moja ulubiona pani logopeda, która wyjaśniła, że dla dziecka to bez różnicy gdy mówi Lo-mo-ko-ty-wa zamiast Lo-ko-mo-ty-wa, i to etap rozwojowy. To pani Jagoda Cieszyńska, notka o niej i jej pracy nie powala objetością.

Pani Jagoda i jej metoda - materiał z YT.

Z panem Grzegorzem Braunem to dziwność, dziwna goniąca kolejną dziwność. I nikt z jego wyborców nie uwierzy, że on teraz robi za "Palikota". Ja do niego nic nie mam ale nie wiem ile już działa POBUDKA ale po jednym KOŚCIELE - SZKOLE - STRZELNICY - MENNICY mogli by już postawić, tak uważam. Jakby Twoja działalność, tak wyglądała jak POBUDKI to ile Baśni jak niedźiweidź można by kupić ? 0,6 czy 0,7 ? 

No i dla mnie pan Grzegorz to ekspert od rycerzy ale nie tych, których bym wiązał z Rzeczpospolitą, a tych o których gawędy produkuje George Lucas. To szalenie ważna sprawa czy Yoda był żydem !

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 15 listopada 2019 10:15
15 listopada 2019 14:30

W niemieckiej TV więcej programów o Polsce, w krajowych mediach opozycyjnych nieustający tryumf (mimo de facto przerżniętych solidnie wyborów). Exposé Marszałka Senatu o jakości dawno nie widzianej u opozycji. 

zaloguj się by móc komentować

ikony58 @Grzeralts 15 listopada 2019 14:30
15 listopada 2019 14:47

 https://twitter.com/Cenckiewicz/status/1195259504541282306

Wałęsa oczernia Polskę w USA

W dokumencie pozostawionym w środę amerykańskim parlamentarzystom były prezydent RP Lech Wałęsa ocenił, że w Polsce łamie się konstytucję, podporządkowuje rządzącym niezależne instytucje i atakuje swobodną wymianę myśli.

Wałęsa przybył z kilkudniową wizytą do Waszyngtonu, by uczcić 30. rocznicę rozpoczęcia transformacji ustrojowej w Polsce. Po swoim wystąpieniu w podkomisji kontrolowanej przez Demokratów Izby Reprezentantów USA zostawił amerykańskim parlamentarzystom dokument, którego treść opublikował na Facebooku.

Żyd ocalony z Holokaustu: nie wrócę do Izraela, póki Katz nie przeprosi Polaków http://telewizjarepublika.pl/mocne-zyd-ocalony-z-holokaustu-nie-wroce-do-izraela-poki-katz-nie-przeprosi-polakow,87442.html …

 

https://twitter.com/jacekleski/status/1195288652965916673

 

plus sorry

zaloguj się by móc komentować

Draniu @JarekBeskidy 15 listopada 2019 14:08
15 listopada 2019 14:49

 PiS chce zniesienie limitu ZUS i podwyższyć składkę zarabiających 8 tys. Lewica bedzie popierała PiS.. PiS niestety w drugiej kadencji jeszcze bardziej ukaże swoje socjalistyczne oblicze.  

Gdzie tutaj widzisz ,ze niby PiS oddala sie od lewicy..To oddanie komisji nie jest żadnym manewrem.. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 13:46
15 listopada 2019 14:56

Warszawiaków czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. [...] Ciekawe, kiedy wyborcom Trzaskowskiego znudzi się ich guru, choć te podwyżki powinni powitać  z radością.

Ja zakładam, że podwyżka czeka tylko tych człowieków, którzy głosowali na Czaskoskiego a to ponad 500tys. i powinno wystarczyć na pokrycie (domniemanej) wyrwy w budżecie Warszawy.

Ciekawi mnie co innego -  w szkołach ekonomicznych (przynajmniej tych polskich) uczom, że jak obniżom podatki to wpływy do budżetu rosnom.  A tutaj Czaskoski kwękoli, że pisoska obnżka podatków zrobiła (właściwie to dopiero zrobi, efekty zobaczymy potem) mu wyrwę w budżecie stolicy. Poważnie mówiąc - sądze, że HGW zostawiła mu budżet  stanie katastrofalym z jakimiś najawnymi cyrografami, które on musi realizować a z czym sobie nie radzi. No męczy się chłop. Wielki świat, Europa, Bruksela, konferencje, przeglądanie slajdów z PałerPointa to jego świat, jego żywioł a nie jakieś śmieci, ścieki, doglądanie strzelających rur itp. Nie widzę go na więcej niż na 1 kadencji w stołecznym Ratuszu a rządzi dopiero rok.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 13:46
15 listopada 2019 14:58

chcącemu (czytaj: warszawskim lemingom) nie dzieje się krzywda

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @Draniu 15 listopada 2019 14:49
15 listopada 2019 15:04

Oddała a nie oddala. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ArGut 15 listopada 2019 14:10
15 listopada 2019 15:13

p. Grzegorz B. po raz kolejny zaprezentował nienaganną polszczyzną erudycję ze znakiem najwyższej jakości.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @JarekBeskidy 15 listopada 2019 15:04
15 listopada 2019 15:24

Tak , PiS oddał i się nie oddala tylko ewidentnie sie zbliża.. I to nie jest żaden manewr,typu ze niby lewica ma się sobą zająć

zaloguj się by móc komentować

tomciob @JK 15 listopada 2019 10:59
15 listopada 2019 15:30

A skoro i pan Grzegorz jest również z tego Wrocławia w KO to może i szczura łyknąć, bez popitki.

zaloguj się by móc komentować

glicek @stanislaw-orda 15 listopada 2019 14:58
15 listopada 2019 16:11

chcącemu (czytaj: warszawskim lemingom) nie dzieje się krzywda

Pewnie to prawda, ale tym niechcącym również będzie się dziać krzywda.

zaloguj się by móc komentować

Pioter @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 16:24

Piszesz, że dziś polityków karmi się myszami. I być może masz rację.

Ale kiedyś było wszystko uczciwsze. Aż się chce skomentować Twój tekst rozdziałem ze Sowizdrzała o politykach i ich dokarmianiu

Rychło potym Sowiźrzał udał się był na zamek w dworską służbę, powiedając, żeby też pierwej przy dworze służył. Z panem swym zawżdy jeździć musiał. I nadjechali jeden raz konopie przy drodze. Pan rzecze ku słudze:
– Baczysz to ziele?
Sowiźrzał rzekł:
– Widzę dobrze.
Pan mu rzecze:
– Gdziekolwiek takowe ziele trafisz, naplugaw w nie, bo z tego ziela powrozy działają, a nimi złodzieje a wszelakie złośniki tracą i te, którzy robić nie chcą.
To Sowiźrzałowi miło było słyszeć, a rozkazanie pańskie uczynić myślił, chcąc się w tym i w innym panu swemu zachować. Pan z swym sługą przejeżdżał się tędy i owędy po rozlicznych miejscach. Sowiźrzał jemu pomagał, jako wierny sługa, łupić, kraść, zbijać, czemu się był dobrze nauczył.
(pokreślenie moje)
Przydało się jednego czasu, będąc już doma, a było o południu, Sowiźrzałowi jeść się barzo chciało. Szedł do kuchnie. Kucharz jemu rzecze:
– Słyszysz, chłopcze, idź do piwnice. Tam najdziesz w garcu gorczycę, tę mi przynieś.
Wnet Sowiźrzał pobieżał po gorczycę, o której pierwej nigdy nie słychał ani jej znał. Mniemał, żeby jedna rzecz była konopie a gorczyca.
Myślił sobie: „Miły Boże, co wżdy ten kucharz czynić chce? I boję się, żeby mię nie związał”. Wspominał też na pańskie słowa, który: „Mówił, gdzie bym kolwiek takowe ziele naszedł, abym w nie naprószył”, i uczynił jako posłuszny sługa wedle pańskiego przykazania. Zmieszawszy ją, przyniósł kucharzowi. Co się stało? Kucharz o takowym łotrostwie nie pomyślił, by tak niecnotliwie miał udziałać, na przystawkę onę gorczycę wylał i kazał ją na pański stół postawić.
Pan, ukuszając z gośćmi gorczycę, nie smakowała mu, kazał wnet kucharza przed się zawołać, bo się był nań barzo rozgniewał. Rzekł k niemu:

– Coś ty za gorczycę uczynił barzo niesmaczną?
Kucharz się zlęknął i barzo zdziwił, jakoby to przyszło, aż jej sam skosztował. Onę zasię wyplwał, mówiąc:
– Ta gorczyca nie inaczej wonia, jedno jakoby w nię naplugawiono.
Temu się Sowiźrzał niewymownie śmiał. I pan rzecze jemu:
– Czemu się tak barzo śmiejesz? Abo ty mniemasz, abyśmy tak niechętni byli a nie poczuli, co jest? Jeśli temu nie dowierzasz, pokosztuj sam tej gorczyce.
Sowiźrzał rzekł:
– Ja namniej o nię nie stoję. Zaście już zabaczyli, coście mi byli na drodze rozkazali, gdzie bym takowe ziele ujźrzał, abym w nie naprószył, a to dlatego, iże tym złodzieje próżnujące zatracają. Po prawdzie i samem się tego bał, a tak, wszedszy do piwnice, wspomniałem na wasze rozkazanie i uczyniłem waszę wolą.
Pan się nań barzo popędził i rzekł:
– Niecnotliwy łotrze, które ziele ja tobie pokazał, temu rzekają konopie, a to, po co ciebie kucharz posłał, jest gorczyca. Tyś to z zuchwalstwa swego uczynił!
I pochwycił wielki kij, chciał go ubić, a wtym Sowiźrzał, zaniechawszy wszytkich rzeczy, uderzył w nogi. I ma się ku dworu zasię nawrócić, bo umiał dworzyć i wolą pańską czynić.

W niemieckim słowa Hempf (konopie) i Sempf (musztarda) brzmią tak samo jak w polskim myszy jemy i my żyjemy.

Sens jednak jest zupełnie ten sam - mimo, że już ponad 500 lat minęło ;)

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 16:28

Problem jest taki, że albo "myszy jemy" albo po zmianie władzy jest zmiana akcentów na "my szyjemy". Ani myszy nie są smaczne ani szwalnie nie rokują dobrych zarobków. Jak żyć? A jeden znany muzyk to nawet dla ojczyzny ratowania by się zgodził na ponowne rozbiory Polski. Tak, pomysł na przeczekanie i cięcie budżetów na kulturę i sztukę to jedyne wyjście. A dzisiaj w radiu słuchałem Emiliana Kamińskiego, który opowiadał o swoim teatrze i walce o rynek na którym działa bez stałych dotacji bo władze Warszawy go nie lubią. Powiedział że ma ok 300tyś. miesięcznie stałych kosztów i dają radę rozszerzając ofertę. A cała reszta na dotacjach płacze że im PiS zabiera.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @stanislaw-orda 15 listopada 2019 15:13
15 listopada 2019 16:29

A co to znaczy ? Erudycja i nienaganny język robi politykę ? To hasło KOŚCIÓŁ - SZKOŁA - STRZELNICA - MENNICA to ściema na "maluczkich" ?

Dla mnie znaczy działanie znaczy JAKOŚĆ. CORYLLUS działa realnie mam książki, które mogę kupić, mam wartościowe produkty z rynku, które też mogę kupić.

A pan Grzegorz Braun jak działa ? Co poza LUTREM mam ? 

Dla mnie pan Grzegorz jest ZA DROGI i niczego nie chce robić za SWOJE. Robi za NASZE. Jak każdy republikanin i socjalista.

zaloguj się by móc komentować

Nova @glicek 15 listopada 2019 13:22
15 listopada 2019 17:05

 Dzień Dobry,

      Ma rozmach ten Trzaskoski. Ja rozumiem ,że jak na prawdziwego obrońce wolności i demokracji przewiduje Pan Prezydent Warszawy możłiwość dołączania się innych miast aglomeracji. Wolność musi się krzewić wszędzie. Cóż stoi na przeszkodzie utworzyć w Polsce fundusz na rzecz wolności i niezależności Londynu ( przed Islamistami), Paryża ( biedne Żółte Koszulki) no i rzecz jasna Berlina ( ta opresyjna ADF ) i Kolonii ( gwałty w sylwestra na Niemkach). Taki polski Instytut Wolności dla Europy Zachodniej przed ekstremizmem politycznym. Na pewno się przyjmie.

zaloguj się by móc komentować


umami @ArGut 15 listopada 2019 14:10
15 listopada 2019 17:11

Ta wypowiedź Brauna nie jest nowa, sprzed paru lat. Poza tym o głównym Srulu w Gwiezdnych wojnach najpierw pisał Michalkiewicz, zdaje sie w 2011 r.

zaloguj się by móc komentować

umami @ArGut 15 listopada 2019 16:29
15 listopada 2019 17:14

Kup inne filmy, to będziesz miał. Wydał też ze 4 książki. Pojawia się też na audiobookach (nie tylko naszego Gospodarza). 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 17:22

Z tymi myszami to jeden kawał mi sie przypomniał. Wchodzi pijana mysz do knajpy, w której grają do kotleta, i woła:
— Zagrajcie myszerej!
Muzycy patrzą na siebie ze zdziwieniem. Mysz ponagla:
— No zagrajcie myszerej!
Któryś w końcu mówi: — Nie znamy.
—  Jak to nie znacie ​​​​​​​— odpowiada mysz i nuci: ​​​​​​​— myszerej pancerni...

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 15 listopada 2019 14:58
15 listopada 2019 17:31

Ależ ja  im życzę jak najwięcej podwyżek za kadencji ich maskotki. Problemem jest tylko to, że to jest słup mafii od nieruchomości, ale kto by się mafią przejmował.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 15 listopada 2019 12:03
15 listopada 2019 17:36

"Żeby Kaczyński mógł im skoczyć ot gdyby pani europosłanka Spurek albo noblistka Olga Tokarczuk zaczeły nadzór (bo pomysł już jest) np. we wdrażaniu wysokiej akcyzy na naturalne mięso lub różnych zakazów/nakazów związanych z rolnictwem."

Czy ich opetalo z tym wyklinaniem miesa?

Przeciez mieso, a takze jaja i ryby, to podstawa wysokobialkowej diety.

Dzieki takiej miedzy innymi diecie moja mama stanela na nogi po trudnej operacji.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 17:38

"Niebawem Biedroń zacznie śpiewać „Boże coś Polskę”. Ktoś mu bowiem podpowie, że nie ma innej drogi do serca wyborcy."

To jest prawdopodobne.

Pamietam Jak Donald Tusk zapowiadal w 2007 roku reformy.

A potem, po wygraniu wyborow, oswiadczyl, ze ogranicza sie do cieplej wody w kranie.

To juz jest wyrazna zacheta: "wez mnie bez reform."

zaloguj się by móc komentować

klon @JarekBeskidy 15 listopada 2019 14:08
15 listopada 2019 18:20

>>>Rządząca większość oddała komisję d/s rodziny lewicy<<<<<

Większość rządząca w tym czasie zajmie się czym? Lewica za lat cztery stwierdzi: Wszystko co dobre tylko nam zawdzięczać należy, bo rządzący do tej pory PiS podatki tylko potrafi podnosić :-). My chcieliśmy ale rząd nie dał.

 

>>>>dzięki temu rozpocznie się jeszcze wieksza pyskówka o aborcję, adopcje dzieci przez osoby lgbt, finansowanie invitro<<<

I to mnie przeraża. Sam fakt, że do pyskówek dochodzić będzie, spowoduje wtłaczanie w umysły wszelkich chorych ideologii, które najzwyczajniej w świecie powinny być przypisane do odpowiednich jednostek chorobowych i zapomniane.

>>>. PiS w ten sposób chce zagonić Konfederację z lewicą do jednego narożnika aby zajęły się sobą nawzajem. <<<

Tylko na jakim forum będzie się działo to "sobą zajmowanie"? Czy dana nam będzie szansa na chwilkę wytchnienia aby ogarnąć istotę rzeczy? Obawiam się skutków odwrotnych od zamierzonych. Gdy łajnem rzucać będą w siebie adwersarze sporu widzowie też zostaną zapaskudzeni.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 18:34

Dokładnie tak to wygląda, niestety.

 

 

Tak jako Post Scriptum, jeszcze raz:

"Nie wiem czy wszyscy już to zauważyli, ale priorytetem politycznym Polaków, powinno być utrzymanie w sejmie bezwzględnej większości tej partii, która deklaruje – mniejsza póki co o pokrycie – troskę o kraj w wymiarach dostępnych jak największej ilości osób. Dopiero po zdobyciu takiej większości okaże się jak naprawdę wygląda polityka międzynarodowa w wydaniu polskiego rządu i jak ten rząd jest traktowany przez innych polityków. Wcześniej tego nie zobaczymy, bo cała aktywność wokół sejmu i polityki polskiej, będzie jedzeniem myszy, czyli podsuwaniem tematów do obrabiania, tematów, z których wyzierać będzie fałszywa troska o bezpieczeństwo demonstracji ulicznych, które – wszystkie jak jedna – maszerują przeciwko temu jednemu, najważniejszemu priorytetowi, jakim jest upodmiotowienie polskiej polityki."

Bardziej prosto i łopatologicznie się nie da, ale niektórym ludziom tego się nie wytłumaczy choćby się człowiek nie wiadomo jak nagimnastykował. Po prostu emocje wywoływane przez zawody pt. 'kto zje więcej myszy w minutę'  przesłaniają całą rzeczywistość.

zaloguj się by móc komentować


genezy @genezy 15 listopada 2019 12:22
15 listopada 2019 18:50

W tym wierszyku zamiast gen. może być słowo mason alboż jakieś ulubione brzydkie (także b.brzydkie) słowo, jednak.

Tak to właśnie z tym polskim orężem jest i nie chce być inaczej. A tacy Niemcy na ten przykład, też przecie wojskowo upośledzeni, jednak nauczyli się i przestali chwilowo pajacować.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Kuldahrus 15 listopada 2019 18:34
15 listopada 2019 19:04

Nie wydaje mi się, że to większość konstytucyjna jest decydująca w polityce międzynarodowej czy narodowej. Decyduje gospodarka, szczególnie jeśli chodzi o wojsko- decyduje gospodarka. Przecież na dwa dni przed wybuchem 2-giej wojny odwołano u nas mobilizację, bo się patriotom kasa skończyła i groziło bankructwo państwa.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @genezy 15 listopada 2019 19:04
15 listopada 2019 20:06

"szczególnie jeśli chodzi o wojsko- decyduje gospodarka"

No faktycznie Rosja jest potęgą gospodarczą, Korea Pn. też

"na dwa dni przed wybuchem 2-giej wojny odwołano u nas mobilizację, bo się patriotom kasa skończyła"

Brednie. Odwołano bo sojusznicy naciskali (Londyn i Paryż). Był to bardzo natarczywy nacisk Francuzów i Brytyjczyków (aby "nie sprowokować").

Czy mógłbyś nie zaniżać poziomu - to naprawdę jedno z nielicznych miejsc w sieci, gdzie naprawdę można wiele się nauczyć, ale tacy jak ty szwędają się tu, aby swoje głupie trzy grosze wcisnąć. Po co???

zaloguj się by móc komentować

JarekBeskidy @klon 15 listopada 2019 18:20
15 listopada 2019 20:07

Jak to na jakim? Takim jak zawsze: w codzienniku propagandowym po 19:30 pokażą na przemian raz wygrażającego Brauna, raz Jachire, a zaraz potem premiera jak przecina wstęgę na oddanym przed czasem kolejnym odcinkiem autostrady.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 15 listopada 2019 19:04
15 listopada 2019 20:36

To przykre szanowny genezy,aby taki wniosek wyciągnąć. Zdanie ,że "patriotom,kasa się skończyła"jest naprawdę nie teges,ot tak napisane aby coś napisać." Trwająca cały sierpień 1939 r. mobilizacja niejawna przebiegała zgodnie z planem. 30 sierpnia miała zostać ogłoszona mobilizacja powszechna. Jednak na skutek interwencji ambasadorów Francji i Wielkiej Brytanii, dążących do wydłużenia szans na podjęcie negocjacji, rozkaz mobilizacyjny cofnięto. Ponownie ogłoszono ją dopiero 31 sierpnia. Opóźnienie miało poważne konsekwencje: 1 września 1939 r. w stanie gotowości bojowej znalazło się ok. 2/3 polskiej armii" Wiemy również jaką kłamliwą notę na wschodniej ścianie przedstawił Mołotow ambasadorowi polskiemu w Moskwie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ArGut 15 listopada 2019 16:29
15 listopada 2019 20:40

o "robieniu polityki" przez GB  (czy "w polityce") słowem nie wspomniałem

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 15 listopada 2019 16:11
15 listopada 2019 20:43

wg Talmudu mjak najbardziej ma zastosowanie odpowiedzalnośc zbiorowa. A chyba nie wątpisz iż w Warszawie właśnie talmudyści dzierżą faktyczną władzę. A Czaskoski czy HGW to tylko wydmuszki.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
15 listopada 2019 20:49

Pan się nie przejmuje; jak byłem dzieckiem to myślałem że "Józef Stalin, ono pielęgnuje", a kościół jest "katowicki" dopiero koło 7 roku życia mi się odmieniło. Nie samo.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Szczodrocha33 15 listopada 2019 17:36
15 listopada 2019 20:52

Czy ich opetalo z tym wyklinaniem miesa?

Matka ziemia wkrótce spłonie a to dlatego, że emitujemy za dużo dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych jak metan. Metan wytwarzają pierdzące krowy, owce, świnie, kury, one też porzebują pasze, pod które wycina się lasy i zużywa zasoby wodne. Od CO2 i metanu topnieją też lodowce. Te zwierzęta zabija człowiek (ale tylko ten biały heteroseksualny), potem żre bez opamiętania podtrzymując patriarchat a patriarchat to przemoc, bicie słabszych kobiet, dzieci. To nacjonalizm, nazizm, przemoc. Wicie o co chodzi...

Poza tym zwierzęta płaczą, a krowy płci żeńskiej dając mleko i kury płci żeńskiej dając jajka muszą być wcześniej zgwłacone przez samców ich gatunku. Dlatego np. wszystkie ekologiczne akcje mające na celu ratowanie zwierzat w hodowli zaczynają od oddzielenia samców od samic. Generalnie mamy przestać jeść mięso - nie czy abo być może tylko po prostu musimy, aby ocalic matkę ziemię dla przyszłych pokoleń, także "w trpsce o swoje zdrowie" (to chyba nowość). Pytanie jak to zrobić i jak zmusić do tego niepokornych.

No i teraz są różne szkoły: jedni trockiści mający koncepcję "jest nas za dużo" w sensie że na matce ziemi jest za dużo człowieków (tyle że nie precyzują o kim mówią "nas" czy białych średnio rozmnażających się lub tych śniadych/czarnych?) chcą po prostu zakazać albo wprowadzać wysoką akcyzę (to pomysł poznańskiej europosłanki Spurek, popiera ją noblistka Tokarczuk dla której jedzenie mięsa będze za niedługo "wstydem"). Jedni łagodni trockiści proponują lansowanie jedzenia wege, które - to standard - zawsze mówią, ze vege jest "przepuszne", jedni bardziej radykalni zarzucają co jakiś czas filmy z rzeźni z różnych dziwnych zakątków z dopiskiem "nie jedz mięsa" (mój znajomy z fejsa tak regularnie robił).

Natomiast jest też grupa postempowców wierzących w naukę, którzy proponują "sztuczne mięso" czyli zamienniki tego prawdziwego. Oczywście oni nie będą tego żreć to ma być dla nas. Zwykle propagatorzy zdrowej żywności propagują naturalną eko żywność bez konserwantów i chemii, ale tutaj proszę - jakoś robią wyjątek. Generalnie prace nad "hodowaniem" w laboratorium sztucznego mięsa idzie jak po grudzie, no drogie jest co tu dużo ukrywać. Pytanie kto ma patenty na "pyszne sztuczne burgery" i jakie idą za tym pieniądze? Idą spore miliardy, dużo się nad tym pracuje w w laboratoriach w Izraaelu. Jak to w kawale w latch 80tych o chłopie, który sypał kilo nawozu pod główką kapusty "panie to nie do jedzenia, to na sprzedaż".

Przeciez mieso, a takze jaja i ryby, to podstawa wysokobialkowej diety.

Wg. wegepropagatorw każdy 1 kg białka mięsa można zastąpić nieskończonymi kilogramami białka roślinego, które jest "zdrowe i przepyszne". Nie mam tabeli ile litrów wody zużywa się do wytwrzenia 1 kg mięsa (zapostowała u mnie to kilka lat temu pracująca ze mną wegedziewuszka). Chyba 1kg wieprzowiny czy wołowiny zużywa to ok. 120 litrów wody. Zużywa czyli z każdym 1 kg wytworzonego i zeżartego mięsa ubywa nam 1 mm wody w oceanach. Za kilka tys. lat wody nie będzie w ogóle. Na szczęście wegeżywoność jak awokado albo ciecierzyca nie zużywaja wody, podobnie jak 1 kg filetów z łososia. Zaraz, moment... ;)

To, że człowiek żre mięso i nie zamierza przestać więc pod hasłem "jest nas za dużo" propaguje się aborcję i bezdzietność, także jedzenie dzieci (to tylko jakieś ekowariatki). Ale jest problem z pieskami i kotkami. Przecież nie można tych tak nadmiarowych po prostu pozabijać ani zeutanazjować, a te kochane które są nie zeżrą byle czego i bez mięsa ani nie podchodż. I tu jest problem, więc - postempactwo ma problem - prace nad sztucznym mięsem muszą nabrać przyspieszenia.

Nadal tylko nie wiem jak postempactwu idzie popagowanie wege wśród np. muzłumanów?  Że moga składać allahowi ofiarę z ciecierzycy zamiast ze zwierząt w uboju rytualnego? Bo jak na razie wydaje mi się że te wszystkie postempowe proramy w tym niejedzenie mięsa są kierowane do białych człowieków.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Krzysiek 15 listopada 2019 20:06
15 listopada 2019 21:33

Oczywiście że tak, krzysiek- Rosja eksploatuje swoje zasoby, a Korea ludzi, takie są u nich modele gospodarcze- skierowane do wewnątrz. Ty myślisz, że wojsko jest za darmo? Ho ho, reprezentujesz wysoki poziom. 

Brednie? Londyn nie chciał prowokować Niemców żeby czasem nie uderzyli na Polskę, dobrze rozumiem? Wobec tego twój poziom jest jeszcze wyższy niż przedtem.

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 15 listopada 2019 20:36
15 listopada 2019 21:42

Bartosiak też taki wniosek wysunął, więc nie jestem sam. Ja wiem że on czasami ma odjechane ale fakty są faktami, a interpretacje interpretacjami. Ten kto kontroluje eskalację konfliktu ten wygrywa bo po prostu armia kosztuje niebywałą kasę, nieprawdopodobną wręcz. Nie, nie napisałem tego aby coś napisać- takie są fakty.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 13:46
15 listopada 2019 21:56

Wszystkich nas czeka ta powyżka, nie tylko warszawiaków.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @porfirogeneta 15 listopada 2019 21:56
15 listopada 2019 21:58

Warszawiacy wymyślili, że będą płacić od metrażu a nie od osoby.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ArGut 15 listopada 2019 16:29
15 listopada 2019 22:03

Idiotes, et illiterati. szkoda gadać; nie chcesz? to nie płać. Na moją działalność w Agencji rolnej płacisz krocie ale Ci to, jakoś nie przeszkadza. Zastanów się nad sobą.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 15 listopada 2019 20:52
15 listopada 2019 22:05

"Chyba 1kg wieprzowiny czy wołowiny zużywa to ok. 120 litrów wody. Zużywa czyli z każdym 1 kg wytworzonego i zeżartego mięsa ubywa nam 1 mm wody w oceanach. Za kilka tys. lat wody nie będzie w ogóle."

Daje panu olbrzymi plus za te wyjasnienia.

Kilka dni temu ogladalem w sieci film o miedzynarodowej ekipie naukowcow - geologow, pracujacych and konkretnym projektem na  Antarktydzie.

Przy pomocy skomplikowanego sprzetu dokonywali odwiertow w lodzie i skale. Wiercili tak zawziecie, az sie dowiercili gleboko pod dno morskie i wydobyte probki skaly skrupulatnie badali.

I wyszlo im, ze przez dlugie setki tysiecy i milliony lat byly okresy ochlodzenia i ocieplenia.

Wyliczyli, ze jesli nie zatrzyma sie obecnego procesu globalnego ocieplenia, to pod koniec obecnego wieku lub na poczatku nastepnego, poziom oceanow podniesie sie o 23 stopy [ czyli o 7 metrow].

I ze beda zalane nabrzezne miasta, takie jak Nowy Jork, Amsterdam i inne. I miliony ludzi trzeba bedzie ewakuowac.

Mowili to powaznie, ale w wywazony sposob. Nie plakali, nie bili na alarm [nawet gdyby bili w jakis gong czy dzwon to i tak nikt by ich nie uslyszal, zwlaszcza Greta Thunberg, bo to dla niej zbyt odlegly i zimny rejon, Antarktyda].

No, ale sprawa jest prosta: to sie wszystko wyrowna, trzeba tylko zwiekszyc, i to w skali masowej, spozycie miesa. Bedziemy jedli mieso, wody w oceanach bedzie ubywac, a jednoczesnie - wskutek globalnego ocieplenia, poziom oceanow bedzie wzrastal, i wszystko sie wyrowna.

Czasami tak sie drapie po lbie i mysle sobie: dlaczego ja sie nie urodzilem 100 lat temu?

Dlaczego nie zostal mi zaoszczedzony caly ten dom wariatow?

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Szczodrocha33 15 listopada 2019 22:05
15 listopada 2019 22:24

Ubywa wody zdatnej do spożycia.

Problem jest natury psychologicznej, czyli typowy szachowy zugzwang.  Skoro nie sposób wykonać jedynego sensownego działania, czyli zamknąć wszelkie emitery CO2 na planecie Ziemia, wóczas  kieruje się aktywność ludzi na problemy pozorne, trzeciorzędne  i bez znaczenia dla rozwiazania problemu.. To rodzaj e machania rękami w nadziei, że uda się odfrunąć.

Problem nie w tym, że planeta przechodzi cykle oziębienia i ocieplenia, ale w tym, że w poprzednich epokach  nie istniała technosfera oraz  wielomilionowe metropolie polokowane w najbardziej niedogodnych miejscach na tej planecie (70 procent populacji nad oceanami, a np. w kraju stałego zagrożenia sejsmicznego, tj. w Japonii, wybudowano ponad 50 bloków energetycznych wykorzystujacych rozpad materiałow promieniotwórczych (reaktory atomowe), z czego część (na zlecenie z USA) produkowało pluton do głowic "A" (np. Fukushima).

itd., itp.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 15 listopada 2019 21:42
15 listopada 2019 22:44

No cóż"armia kosztuje niebywałą kasę" szanowny@ genezy.To jest niezbity fakt. Po prostu dysponowaliśmy taką armią, na jaką po ledwie dwudziestu latach niepodległości było nas stać. Od 1936 roku przyjęto plan modernizacji, zakładający zrównanie potencjału Polski z siłami zbrojnymi Francji i Niemiec do 1942 roku. Marzenie ściętej głowy.. Zrobiono co mozliwe.Lecz inne państwa mające o niebo lepsze uzbrojenie także padły. Chociaż okoliczności inne,lecz nie możemy przyjąć,,że tamtym patriotom zabrakło kasy...To proces złożony w ocenie komu kasy zabrakło.

zaloguj się by móc komentować

glicek @stanislaw-orda 15 listopada 2019 22:24
15 listopada 2019 22:49

Ubywa wody zdatnej do spożycia.

Czyli z każdym rokiem ubywa nam jedno mazurskie jezioro? Albo sztuczny zbiornik w Solinie? i zostaje dziura w ziemi?

Generalnie jest źle a bedzie jeszcze gorzej. Tęczowo-zielone siepactwo musi chyba wywołać wojnę przeciw miesożernym, inaczej się udusi. Ciekawe tyko czy sami będą walczyć czy najemną wojska najemne? I czym ich będą karmić? mięsem czy roślinami?

https://oko.press/klimatyczny-slad-kotleta-miesna-dieta-szkodzi-ludziom-i-ziemi/?utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1573806155

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 15 listopada 2019 22:49
15 listopada 2019 23:11

Co w tym jest takiego trudnego do pojęcia?

Wody w obiegu przybywa (np. wkutek  topnienia arktycznego i antarktycznego lądolodu oraz  lodowców wysokogórskich), natomiast ubywa wody zdatnej do spożycia.

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 15 listopada 2019 22:44
15 listopada 2019 23:26

Wszyscy wiedzieli, że z Niemcami się nie walczy, wszyscy: nawet Rumunia to wiedziała, nie mówiąc o Czechach, nawet Francji która legła, czy tam położyła się z honorem. Właściwie to tyle chciałem powiedzieć- może jeszcze tylko dodam, że moja babcia powiedziała dawno temu, że ona już kolejnej wojny nie przeżyje- taka to była jazda bez trzymanki zafundowana nam przez, no trzeba to powiedzieć, polskich patriotów.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @glicek 15 listopada 2019 22:49
15 listopada 2019 23:32

Jakoś nie zapodają ile wody zużywa produkcja 1kg sztucznego mięsa i ile CO2 i CH4 przy tym powstaje. A taka krowa to przynajmniej nas.a i da w ten sposób doskonały,ożywiający glebę nawóz.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 15 listopada 2019 23:26
15 listopada 2019 23:59

No proszę,mój Ty świecie ale mnie szanowny genezy zastrzelił.Wszyscy to wiedzieli.Jacy to ludzie są nie-patriotyczni. Wiedzieli,lecz walczyli...zamiast od razu "Hände hoch"

zaloguj się by móc komentować

onyx @umami 15 listopada 2019 17:22
16 listopada 2019 00:24

Idąc dalej tym tropem trafiamy na grupę Monty Pythona, która już dawno analizowała mysie problemy wśród ludzi.

https://www.dailymotion.com/video/x2uwxiz

zaloguj się by móc komentować

onyx @glicek 15 listopada 2019 20:52
16 listopada 2019 00:27

Jak to ostatnio pisał Coryllus, kiedy wydaje nam się, że doszliśmy już do ściany okazuje się, że właśnie trafiliśmy w samo oko cyklonu. Pani Spurek nas tam prowadzi. Z tym, że na końcu jest to Cyklon B...

https://www.wsensie.pl/polska/34083-sylwia-spurek-apeluje-o-prawa-ryb-w-parlamencie-europejskim

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 15 listopada 2019 23:59
16 listopada 2019 01:26

kurna, tak się zastanawiam, bo właściwie ciebie nie powinno być, ty już dawno powinnaś rzuciś się pod gąsienice czołgu dla przykładu- nie że inni giną za ciebie- ty

zaloguj się by móc komentować

ArGut @porfirogeneta 15 listopada 2019 22:03
16 listopada 2019 07:29

Mylisz się kolego nawigatorze, o jakże skromnym niku, PORFIROGENETA. A jak pracujesz w agencji rolniczej to jesteś urzędnikiem państwowym czy jedynie wynajetym profesjonalistą ? Wiesz dla mnie urzędnicy państwowi to uogólniając grex venalium. A ty jak sądzisz ? 

Nie wiem czy się ze mną zgodzisz ale wiele rzeczy już dawno zauważono, a tylko tzw. "młodzi" nie chcą tego słuchać. Podam taki przykład z Franciscus Patricius

"Gula plures occidit quam gladius estque fomes omnium malorum"

A i napisz dokładnie o co ci chodzi w tym zastanawianiu się nad sobą, proszę !

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 16 listopada 2019 00:24
16 listopada 2019 08:20

A na koniec , kto zostaje zastrzelony.. ?:)  Nie mysz ,tylko ostrzyżona owca.. :) 

Mysi problem, będzie zawsze rozwlekany w nieskończoność ...

zaloguj się by móc komentować

chlor @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 21:58
16 listopada 2019 09:35

W Szczecinie od dawna płacę 130 miesięcznie za jeden zwykły kubeł. Można płacić trochę mniej przechodząc na uciążliwą segegację (podział śmieci na 5 kategorii, dużo miejsca zajętego w domu przez worki, różne dni wywozu różnych śmieci). Tylko trochę mniej.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 16 listopada 2019 01:26
16 listopada 2019 10:01

Ooo! Zrozumiałam.Też sie zastanawiam jakim cudem moja matka przeżyła,prowadząc tajne nauczanie,nie rzucajc się pod czołg,co na jedno wychodziło. Konsekwencją następną jak dziadkowi odbierali biedną piekarnię,bo był "kułakiem" i UB wbijało mu patriotyzm do głowy w kiciu,że pluł krwią i umarł..A jednak urodziłam się i ...nie zostałam Rejtanem całkowicie.Nie chcę robić Ci przykrości szanowny genezy,lecz jestem za stara ,aby rzucić się pod czołg,więc się kurna nie zastanawiaj.I przykro mi,że wzajemnie nie zrozumieliśmy się.Dlatego też jestem fanką SN,której przesłanie -rozumiem dla następnego pokolenia-,aby nie musiało rzucać się pod czołg.Być może przeceniam,lecz tak teraz myślę póki mogę.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @genezy 15 listopada 2019 23:26
16 listopada 2019 10:24

władzy się nie sprzeciwia? z okupantem/najeźdźcą się nie walczy?  - żyj dalej jak niewolnik i kandydat na kapo a zostaniesz patryjotą no i jeszcze coś może do kabzy wpadnie [po kolejnych konfiskatach ...]

zaloguj się by móc komentować

qwerty @genezy 15 listopada 2019 18:50
16 listopada 2019 10:28

przestali pajacować? a może przypomnimy wypowiedzi niemieckich polityków z początku lat 90-tych? jak to deklarowali, że Polaków nauczą w 10 lat żyć tylko z pracy najemnej, i co zostałeś kapitalistą czy zapieprzasz za parę stówek na etacie ze strachem wypatrując komornika w drzwiach? 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 13:46
16 listopada 2019 12:22

Ofiary Syndromu Sztokholmskiego nie takie duperele z uśmiechem zniosą.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ewa-rembikowska 15 listopada 2019 21:58
16 listopada 2019 20:38

U nas w tym roku była podwyżka 30%, a mieszkam na wsi. Od przyszłego roku pięć worków i cholera wie jaka podwyka.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @ArGut 16 listopada 2019 07:29
16 listopada 2019 20:54

Każe ci ktoś płacić na twórczość Brauna? Nie każe, na moją, pana prezydenta, panów i pań ministrów, pań i panów  i innych istot w mundurach, twórczość MUSISZ  płacić i tyle (swoją drogą to ciekawa sprawa bo trochę, konkretnie 1000 ojro zapłaciła za stworzenie mojego stanowiska "pracy" Matka Unia a ja jako żywo tyle nie dostaję), co więcej dopłacać MUSISZ do mojej działaności rolniczej, nie mówię że to zdrowe.

Nick mój jest wspaniały; sponsorowany przez kopalnie porfiru w Zalasie, nie zmienię...chyba żeby się sponsor rozmyśli, albo lepszy znajdzie.

"Gula plures occidit quam gladius estque fomes omnium malorum"; Rozumiem że mokniesz gdzieś na granicy z karabinem w ręku?

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @Szczodrocha33 15 listopada 2019 17:38
17 listopada 2019 00:35

Pokazać "Reformy danmskie"?

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 16 listopada 2019 10:01
17 listopada 2019 01:33

Nie, nie na jedno wychodziło- można to uprościć że chodzi o jakość, a właściwie o skuteczność- tutaj jest pełno patriotycznie nastawionych fanów skoku na główkę do pustego basenu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @qwerty 16 listopada 2019 10:24
17 listopada 2019 01:39

Naucz się może czytać ze zrozumieniem- z Niemcami się nie walczy- tak napisałem. Nie z okupantem/najeźdźcą, ty partyzancie ze spalonego lasu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @qwerty 16 listopada 2019 10:28
17 listopada 2019 01:49

No i co z tego że tak powiedzieli? Szczerzy byli najwidoczniej. Ty myślisz że w Meksyku dlaczego jest meksyk? Bo obszar rdzeniowy tworzy swoje kolonie i albo się z tym zmierzymy, albo dalej będziemy dawać się prowokować, bo jak był napisał Karol Marx: na Polaków zawsze można liczyć (w kontekście wywołania powstania to pisał, mścicielu-patryjoto walczący ze wieloma okupantami na raz).

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
17 listopada 2019 05:39

 OT. Przepraszam że zapytam: a gdzie jest kolega Valser? Coś przeoczyłem? Chciałem się go o coś zapytać :-(

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @genezy 17 listopada 2019 01:33
17 listopada 2019 11:47

Mogę się zgodzić z rozwagą-jakości,czy skuteczności...Lecz wojny poprzednie i dzisiejsze nie są wynikiem rozwagi,a bez patriotyzmu -basen zawsze pozostanie pusty. Co prawda"patriotyzm" wychodzi z mody,lecz ja pozostanę przy nim...bo można skakać do napełnionego także.

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 17 listopada 2019 11:47
17 listopada 2019 14:16

Numer "na patriotę" to w naszym kraju najbardziej popularna metoda ogałacania ludzi z kasy, a często i z życia.

zaloguj się by móc komentować

genezy @genezy 17 listopada 2019 14:16
17 listopada 2019 14:21

żeby nie być gołosłownym- piszę o tym notkę. Będzie o polskich masonach i Szwedach oczywiście, ale, co dziwne, nic o żydach. Ciężko mi się to pisze, oj ciężko.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
17 listopada 2019 16:06

Ooo..jestem ciekawa i to bardzo,kurczę chyba nie sięgniesz do Kmicica,bo to krewki patriota łbem tłukący ,że się podejść dał pankowi,lecz później  Szwedów gromił ku chwale zdradzonej -najjaśniejszej Rzeczpospolitej i cnotliwej Oleńki...ale sza...życzę  dobrego "pióra" Fakt ,Żydów nie ma potrzeby ruszać...oni sami się ...ruszają..

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @BTWSelena 17 listopada 2019 16:06
17 listopada 2019 16:07

przepraszam notka do @genezy...

zaloguj się by móc komentować

genezy @BTWSelena 17 listopada 2019 16:06
17 listopada 2019 16:26

Notka rodzi się w bólach, nie wiem czy koszmarek nie wyjdzie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować