-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Jedzie, jedzie na kaszance...

Polska Fundacja Narodowa nie kojarzyła mi się do wczoraj z niczym. Coś tam kiedyś pisałem, w dawnych czasach o jakiejś kampanii, ale kto by o tym pamiętał. Wczoraj zaś przeczytałem, że premier Morawiecki zdenerwował się na fundację, bo ta nie realizuje celów statutowych. Zanim je omówię, wspomnę tylko, że fundację tworzy 17 spółek skarbu państwa, a na sam rozruch instytucja ta otrzymała 97 milionów złotych. 97 milionów złotych!!!!!! Ludzie, to można było przecież przez tę fundację sfinansować ratowanie Mackiewicza i zrobić taką promocję Polski na świecie, że ziemia by zadrżała. Przekupić 6 wiosek Szerpów i wysłać ich w góry, kupić, bo po jaką cholerę wynajmować, najlepszy sprzęt jaki istnieje i wlecieć tym na górę, nie czekać dwa dni na te cholerne helikoptery i nie znosić fochów pakistańskich trepów. Dlaczego nikt o tym nie pomyślał? Jak to dlaczego, zajrzyjcie na stronę fundacji, zobaczcie kto jest w zarządzie i sprawa będzie jasna. Ja oczywiście trochę żartuję, ale skoro są pieniądze na promocje Polski, to ja rozumiem, że one mogą być także wykorzystywane w takich sytuacjach. Dlaczego nikt o tym nie pomyślał, że spytam retorycznie raz jeszcze.

W zarządzie fundacji jest, co łatwo zauważyć, Maciej Świrski. Jak wiecie, ja nie powierzyłbym temu człowiekowi dziecięcego rowerka i nie oddałbym pod jego opiekę sparszywiałego kundla, a co dopiero mówić o 97 milionach na początek działalności i o promocji Polski. Myślę, że w tym akurat przypadku, Mateusz Morawiecki ma rację irytując się z powodu działań fundacji. Tam bowiem nie ma mowy o żadnych działaniach. To jest gromada pozorantów, którzy nie mając pojęcia ani o promocji, ani o sukcesie próbują jakoś zagospodarować publiczne pieniądze. Nie mówię, że kradną, oni je po prostu próbują zagospodarować tak, jak im podpowiada ich własny rozum. No to teraz popatrzmy na ten potencjał intelektualny, który ujawnia się na stronach fundacji.

W zakładce „O fundacji” czytamy:

 

Dla nas Polaków nie ma rzeczy niemożliwych – tak jest od zawsze. Chcemy pokazać naszą solidarność, wrażliwość, gościnność, przedsiębiorczość, kreatywność, pracowitość i determinację.

 

Ta...determinacji nam nie brakuje. Ja na przykład pamiętam, jak mnie Józef Orzeł chciał ubrać we wspólne występy ze Świrskim, byłem tak zdeterminowany, że wolałem w ogóle nie występować w telewizji niezależnej niż pokazywać się tam w towarzystwie tego pana. Z tym „nie ma rzeczy niemożliwych” bym jednak nie przesadzał. Przeglądając strony fundacji wyraźnie widać tam pewne przyrodzone ograniczenia, a i granice możliwości są dość wyraźnie zaznaczone.

 

Definicja misji jest tego najlepszym przykładem:

 

Pragniemy promować nasze sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę. Taką misję ma Polska Fundacja Narodowa.

 

Jeśli zastanawiacie się o jakich sukcesach w nauce mowa, wkrótce się przekonacie. Mnie zaś najbardziej ciekawi ta niepowtarzalna przyroda. Nigdy nie zapomnę jak Maciej Świrski, który w czasach rządów PO, nudził się wyraźnie i bez przerwy za kogoś się przebierał, a to za działacza Solidarności z magnetofonem i siwą brodą, a to za dyrektora radzieckiej psychuszki, wymyślił, że napisze książkę o Polakach biorących udział w wojnie zimowej po stronie ZSRR. Tak to chyba miało wyglądać. Miała to być książka o tych siłą wcielonych do armii czerwonej ludziach ze wschodnich ziem Rzeczpospolitej. Napisał wtedy na swoim blogu, że musi jechać do Finlandii, żeby poczuć atmosferę tej wojny, musi zobaczyć ten las, z którego snajperzy strzelali do radzieckich kolumn. Zasugerowałem wtedy, że może wejść do dowolnego lasu w Polsce i będzie miał ten sam klimat, a oszczędzi na biletach i nie zmarznie tak jak w Finlandii. I to tyle w kwestii niepowtarzalności polskiej przyrody.

 

Pora zdradzić jakie to sukcesy w nauce będzie promować fundacja. Oto stosowny cytat:

 

Polska to kraj ludzi o wielkiej wiedzy i umiejętnościach – słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, inżyniera Ernesta Malinowskiego budującego koleje w Andach czy odkrywczyni nowych pierwiastków Marii Skłodowskiej-Curie. Ojczyzna wynalazców radiotelegrafu, kamer czy nawet wycieraczek do samochodu.

 

Nie przygotowany na te informacje świat może zastygnąć w stuporze. Nie dość, że mamy tu jakąś odkrywczynię pierwiastków, to jeszcze wystrugaliśmy kamery i sami zrobiliśmy wycieraczki do samochodu. Ciekawe co z wycieraczkami do autobusów….Może wynaleźli je Węgrzy? Oni też z pewnością mają jakieś osiągnięcia.

 

Teraz najlepsze:

 

Polska to kraj dzielnych ludzi, którzy jak król Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski, Józef Bem czy lotnicy z Dywizjonu 303 walczyli w imię wolności innych narodów. W czasie II wojny światowej Polacy stworzyli największą podziemną armię walczącą z hitlerowskimi Niemcami. Podczas zimnej wojny odważnie rzucili wyzwanie komunizmowi, powołując niezależny związek zawodowy „Solidarność”.

 

Od tego nie uwolnimy się nigdy. Siódma dekada od wojny już mija, a ta śpiewka jest ciągle aktualna. Nie jest skuteczna, ale jest aktualna, bo za 97 baniek na rozruch nie można niestety wymyślić nic ciekawszego. I ta wolność innych narodów i to wyzwanie rzucone komunizmowi przez związek zawodowy.

 

Końcówka jest już raczej przewidywalna:

 

Polska to ojczyzna ludzi kultury – kompozytora Fryderyka Chopina, pianistów Artura Rubinsteina czy Ignacego Paderewskiego. To także kraj ojczysty wielkiego papieża, świętego Jana Pawła II.

 

No i Macieja Świrskiego, rzecz jasna, o którym tu najwyraźniej zapomniano. W zakładce „zarząd fundacji”, widzimy fotografie całego zarządu, która mnie kojarzy się ze strzelnicą w wesołym miasteczku. Jest tam także zdjęcie Macieja Świrskiego, które – sam nie wiem dlaczego – przypomina mi pewien fragment prozy Leopolda Tyrmanda, Polaka równie wybitnego jak Artur Rubinstein. Napisał on o pewnym swoim znajomym tak – stary ubek o wyglądzie dobrotliwego pediatry. Niech Maciej Świrski nie bierze jednak tych słów do siebie, bo są one jedynie luźnym skojarzeniem, wariacją na temat kreowania wizerunków. Nie będę cytował całej charakterystyki zamieszczonej pod zdjęciem. Wystarczy ten fragment:

 

Jest jednym z pomysłodawców odnowienia tradycji Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

 

Strach pomyśleć kim są pozostali pomysłodawcy. Zastanawiam się też ile wezmą statyści za odegranie tego misterium męki. Rozumiem, że mniej niż 97 baniek.

 

Plany fundacji kreślone są na bogato. Ma powstać, między innymi film o rodzinie Ulmów a także film o rotmistrzu Pileckim. Nie wiem, który to już z kolei. A widzimy przecież, że każdy następny jest jeszcze gorszy niż ten poprzedni, albowiem kiedy przychodzi do dzielenia kasy, wszyscy orientują się, że Pilecki to tak znakomity pretekst do jumy, że nie ma sensu oszczędzać. Wystarczy pokazać jak cierpiał i załatwione. Cierpienia zaś maluję się na twarzy jakimiś kosmetykami, obrzęki się dokleja z plasteliny, a wycie symuluje sam aktor. No i sprawa załatwiona. Gorzej z tą rodziną Ulmów. Ja już któryś rok z rzędu słyszę, że ma powstać taki film, a Polska Fundacja Narodowa zadeklarowała, że zaangażuje do jego produkcji samego Mela Gibsona. No jasne, jak ktoś dostaje 97 baniek na rozruch to może snuć takie plany. Nic z nich jednak nie wyjdzie. Tego jestem pewien, bo Fundacja nie ma żadnych narzędzi, by w ogóle przeprowadzić jakąkolwiek rozmowę z Gibsonem. Bo niby co ma się stać? Świrski do niego zadzwoni i powie – hello Mel, how are you – a potem umówią się na omówienie szczegółów? Gdzie? W tym lesie w Finlandii. Przecież spotkanie z Gibsonem musiałby być filmowane, żeby cała Fundacja mogła otrąbić sukces. Na to zaś nie zgodzi się Gibson i właściwie jest po sprawie.

 

Omówiliśmy plany, teraz kolej na realizację. Kochani, „pęc” można od śmiechu. Fundacja zrealizowała do tej pory cztery projekty. Zorganizowała piknik wojskowy z jakimiś patriotycznymi nudziarstwami, dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce, uruchomiła jakiś program pilotażowy dla sportowców i wysłała, a może dopiero wyślę w rejs dookoła świata żaglówkę pomalowaną na biało czerwono z Kusznierewiczem na pokładzie. I to by było na tyle. Mam nadzieje, że Morawiecki to rozpędzi na cztery wiatry. Aha, byłbym zapomniał, wydali jeszcze śpiewnik z piosenkami patriotycznymi. To jest oferta dla idiotów, bardzo przepraszam, ale nie zamierzam nawet udawać, że sądzę inaczej. Oferta dla idiotów i uspokajanie sumienia, a także wyraźna niechęć do ryzyka, bo przecież wiadomo, że i tak nikt Polski nie lubi, a żadna promocja nie ma sensu. Za źle zaś zrobioną można oberwać po łbie, a po co? Śpiewnik patriotyczny….ja pierniczę….jedzie, jedzie na kaszance, siwy strzelca strój….

 

Patrzę na to wszystko i przypomina mi się scena z filmu „O jeden most za daleko”. Początek operacji Market Garden, setki samolotów startują z francuskich lotnisk i lecą nad Holandię. Na taras swojej willi wychodzi niemiecki generał i patrzy w niebo. Nie żeby się zaraz denerwował tymi setkami maszyn nad jego głową. Patrzy w niebo i mówi – żeby choć raz mieć takie możliwości. No więc ja to też powtórzę, żebyśmy tutaj, choć raz mieli takie możliwości jak ma Świrski. Nawet nie myślcie o tym co bym zrobił...

 

Nie mamy ich. Musimy więc radzić sobie inaczej. Dziś zacznie się nowa promocja. Musimy całkowicie przebudować ofertę naszej księgarni i zmienić drastycznie politykę wydawniczą. Rynek nie istnieje, trzeba to sobie powiedzieć jasno. Ktoś może na jego miejscu lekką ręką położyć 97 baniek, które pójdą na rozkurz, na śpiewniki i pikniki. My tak zrobić nie możemy. Mozolnie, raz za razem, musimy strzelać do tych ruskich, co jadą w kolumnie, po drodze wśród sosnowego lasu. Zaczynam promocje nowych tytułów. Obniżki będą drastyczne. Nie mam wyjścia. Ceny zmienią się w ciągu dnia. Muszę też skończyć swoje książki, więc praktycznie się wyłączam z życia blogowego. Nie dam rady inaczej. Muszę zrobić mnóstwo rzeczy, żeby to wszystko uratować. Żeby choć raz mieć takie możliwości…

 

 

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”.tagi: polska fundacja narodowa  mateusz morawiecki  maciej świrski 

gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 08:57
45     3592    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
boson @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 09:20

zatroskany członek Rady Polskiej Fundacji Narodowej - Józef Orzeł - Filozof, Menedżer PKO BP:

 https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Fundacja_Narodowa

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 09:46

100 mil na fundację, 10 mil na cmentarz zydowski.. A plucie na Polskę nie ustaje.. Opozycja w parlamencie  istnieje tylko z nazwy.. Czy to oznacza ,że to jest już agonalny stan naszego nieszczęśliwego państwa... Autentycznie ,mozna już zwątpic we wszystko, czy w ogóle ma sens brania udziału w głosowaniach wyborczych..  

 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 09:58

W ciągu roku do PFNu wpłynęło 185 baniorów.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-fundacja-narodowa-pieniadze-sprawa-w-sadzie-i-kontrola-nik,783076.html

A W. Wybranowski twierdzi że 243 baniory. Ogólnie to niezła pralnia. Nawet nie wiadomo jak oni ten szmal rozliczyli bo ewentów tyle co kot napłakał.

https://wiadomosci.wp.pl/dostaja-615-tys-zl-dziennie-co-robia-z-takimi-pieniedzmi-6214905160107649a

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 10:23

Mój komentarz z 31 stycznia, rano.

"Wczoraj dostałam od znajomego ze Stanów taką prośbę.

„Potrzebuję tę poprawkę (nowelizację) z interpretującym w perspektywie

polskiego prawa komentarzem jakiegoś autorytetu w j. angielskim.

Wykładnię tych zmian trzeba podać teraz kongresmenom, Białemu Domowi i

opinii publicznej w kontekście izraelskiego oburzenia i przygotowywanej

ustawy o odszkodowaniach. Trzeba Amerykanom tłumaczyć, że pilnie

potrzebują oni informacji o zbrodniach na obywatelach RP,  częścią tych

zbrodni jest Holokaust, a którzy teraz mają być dodatkowo obciążani na

miliardy USD, mimo, że sami są ofiarami najciężej doświadczonymi w

czasie drugiej wś.”

Przekazałam ją znajomej posłance i dałam namiary do Polskiej Fundacji Narodowej. Ciekawe czy pomogą polonusom z USA.!?"

 Dziś, wstyd mi zapytać go czy skontaktował się ktoś z nim z PFN. Jestem przekonana, że nikt!

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 10:34

Czy tu mogę napisać swoje zdanie na temat całkowitej przebudowy oferty naszej księgarni i polityki wydawniczej, bez narażania się na zakneblowanie banem?

 

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @onyx 1 lutego 2018 09:58
1 lutego 2018 10:40

Fundatorzy:

http://pfn.org.pl/fundatorzy/

Państwo nie może być tanie. To są zdaje się słowa samego Towarzysza Naczelnika Prezesa z okresu sprzed kampanii 2015. Ekipa dobrozmianowa ma patent, który polega na tym, że peowski przymiotnik "europejski" podmienia na "polski". Reszta po staremu i jak zwykle w połowie kadencji, wszystkie wymoszczone sutymi pensjami posadowe legowiska są obsadzone, teraz nadchodzi czas tzw. "konsumpcji".

zaloguj się by móc komentować


szarakomorka @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 11:04

Na stronie fundacji  uśmieszek Świrkiego jest jednoznaczny: - "ale was robię w wała".

Ten zarząd to chyba nie pracuje za "friko"?

zaloguj się by móc komentować

marianna @szarakomorka 1 lutego 2018 11:04
1 lutego 2018 11:07

Pensje od 18,6 tyś. wzwyż.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @valser 1 lutego 2018 10:57
1 lutego 2018 11:20

Do Valsera i Binokla :) Zapomniałem postawić cudzysłowu i teraz będę zbierać słuszne cięgi od wszystkich którzy udają, że nie rozumieją :)

Dzięki Chłopaki! Świetnie nadajecie się do trolowania cudzych notek.  A teraz może napiszcie coś konstruktywnego w temacie...

Przeglądam właśnie stronę "naszego" sklepu i miałbym sporo uwag krytycznym co do jego funkcjonalności ale ich tu nie napiszę bo się boję bana. Wy też na pewno takie uwagi macie (bo przecież zawsze można coś udoskonalić) i też ich nie napiszecie. Za to będziecie grillować coś koniecznie mało istotnego aż do całkowitego zmasakrowania. 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @Zadziorny-Mietek 1 lutego 2018 10:40
1 lutego 2018 11:23

Dzięki za link. 

Jaką kumulację sypie Totalizator Sportowy? Gdy wchodzę na stronę TS to jest cały wachlarz prawdopodobieństwa trafienia czyli nie jedna ale 10 cyckanych możliwości. 

A to już jak solidne drzewo życia. Żyć nie umierać...

zaloguj się by móc komentować

onyx @Draniu 1 lutego 2018 09:46
1 lutego 2018 11:32

Plucie na Polskę nie ustanie choćby powstało 100 fundacji a każda miała 100 baniorów na rozkurz. To są sprawy niezależne. Takie twory jak PFN mają za zadanie m.in. informować opinię międzynarodową o naszych decyzjach i kotekście z jakich wynikają. Oczywiście chodzi o decyzje z którymi ktoś ma problem. Jeśli ktoś chce od nas wyrwać ciężkie miliardy prawem kaduka to wiadomo że pluć będzie, tym bardziej jak się mu jeszcze próbuje zabrać ulubione młotki i sierpy do zabawy.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @marianna 1 lutego 2018 11:07
1 lutego 2018 11:37

Pensje od 18,6 tyś. wzwyż.

Pani dotarła do źródła gdzie mowa o tej lewej ręce 18,6 czytaj 96 ergo 15 a docelowo właściwie to rymuje się na 6 ... 

No to jęknę: Ratuj się kto może ...

zaloguj się by móc komentować


marianna @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 11:50

Gdyby ich skuteczność miała taki zasięg i oddźwiek jak fundacji żydowskich nikt by nie śmiał pisnąć nawet na większe kwoty... Niestety, wielkie pieniądze a skuteczność zerowa.

zaloguj się by móc komentować

TRU @boson 1 lutego 2018 09:20
1 lutego 2018 12:13

no właśnie... osttniego ronina rozpoczął od słów, że teraz może sie okazać, że "nieulubieni" Michalkiewicz i Braun mieli rację a potem farmazon Janeckiego 

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @marianna 1 lutego 2018 11:45
1 lutego 2018 12:15

A to jest szczęśliwa 15 czyli zielone "drzewo życia. Żyć nie umierać...".

zaloguj się by móc komentować

Draniu @onyx 1 lutego 2018 11:32
1 lutego 2018 14:07

A teraz dochodzi do tego wszystkiego .jawne grożenie paluszkiem USA.. Czyżby wizje Brauna i jemu podobnych mogą się zrealizować, bo w tej sytuacji nabierają realnych kształtów.. I tak to jest ,jak kolejny raz Polska pokazuje słabość w podejmowaniu decyzji.. 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @valser 1 lutego 2018 11:28
1 lutego 2018 14:29

Dobrymi chęciami podobno piekło jest wybrukowane, ale złymi niebo chyba nie? Raczej też piekło... Czekałem na skrajnie liberalno-buraczane argumentum ad "załóż sobie swój własny slep i sprzedawaj taniej" i byłem ciekaw kto pierwszy z nim wyskoczy. Natomiast zaskoczyło mnie użycie określenia "chamski" nawet w twoich ustach "partnerze do valca" :)

Coryllus napisał: "Patrzę na to wszystko i przypomina mi się scena z filmu „O jeden most za daleko”. Początek operacji Market Garden, setki samolotów startują z francuskich lotnisk i lecą nad Holandię. Na taras swojej willi wychodzi niemiecki generał i patrzy w niebo. Nie żeby się zaraz denerwował tymi setkami maszyn nad jego głową. Patrzy w niebo i mówi – żeby choć raz mieć takie możliwości. No więc ja to też powtórzę, żebyśmy tutaj, choć raz mieli takie możliwości jak ma Świrski. Nawet nie myślcie o tym co bym zrobił..."

Ja też patrzę i podobne mam rozterki.  W tej chwili widzę te całkiem duże możliwości co poniektórych tu userów i dziwię się, że tyle lat tu siedzą/ględzą przechwalają się jak Burczymucha, ale nie udało im się przyczynić do pchnięcia naszej misji choćby o mały kroczek do przodu.

Przyszłość ONR wg Coryllusa czyli do czego służą takie organizacje jak "Duma i Nowoczesność"

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 15:20

OT

.

W pałacu Prezydenckim otwarto wystawę 'Polska w pejzażach.

Niestety to nie film o naszych pejzażystach.

Fajnie. I żal.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 15:25

OT 2

.

Ambasor izraelaska będzie odwołana.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 1 lutego 2018 15:25
1 lutego 2018 15:28

A prezydent odeśle ustawę.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 1 lutego 2018 15:28
1 lutego 2018 15:41

Dlaczego boją się 'postawić' ?

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @valser 1 lutego 2018 15:19
1 lutego 2018 15:44

Coryllus tysiąc razy już pisał o zablokowanych kanałach dystrybujcji.

Taki czy inny wygląd strony itd.... Bez znaczenia, trzeba WIEDZIEĆ że jest taka strona. No i mieć konkretne, wyćwiczone oczekiwania co do kupowanych ksiażek.

.

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 1 lutego 2018 09:46
1 lutego 2018 15:47

Wszyscy mówią że już nie pójdą. Myślę że to się zsumuje przez 2 lata ...i zobaczymy

.

 

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @valser 1 lutego 2018 15:19
1 lutego 2018 15:55

Wiesz... Kiedyś czytałem bloga dobrze sytuowanego materialnie Polaka z Kaliforni, który każdego roku spędzał wakacje w Polsce. Jak każdy dobry Polak chciał coś zrobić dla Ojczyzny ale nie miał pomysłu. Ktoś mu poradził aby inwestował w ludzi.  

Postanowił więc ściągać raz w roku jednego Polaka do USA i tam mu pomóc tak by się usamodzielnił pod wzgl materialnym. Finansował szkolenia, załatwiał dobrą pracę, pomagał w uzyskaniu dachu nad głową. Miał już kilkunastu takich wychowanków i był bardzo z nich dumny. Twierdził że to najlepsza inwestycja. 

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 1 lutego 2018 15:28
1 lutego 2018 16:02

Nie odeśle, nie jest samobójcą.
Ale jest taka możliwość, że ze swoim kumplem, niejakim Trumpem, przedyskutuje najpierw ten cwany JUST 447.
Pohandlować zawsze można, czyż nie? :)

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @valser 1 lutego 2018 15:29
1 lutego 2018 16:03

Znam paru "SSmanów" zasługujących na karę, ale nie odważyłbym się podrzucić im niczego w rodzaju wszy z tyfusem, albowiem: "kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada". Z resztą sami sobie te wszy podrzucają i mają w dupie ostrzeżenia "wujka dobra rada" :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 1 lutego 2018 15:41
1 lutego 2018 16:07

Bo nie mogą zrobić krzywdy Bibiemu.

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @eska 1 lutego 2018 16:02
1 lutego 2018 16:07

Nie trzeba być samobójcą żeby to odesłać. Nic mu nie zagrozi. Chyba że odeśle do poprawki z powodówo o których napisał Toyah 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 1 lutego 2018 16:02
1 lutego 2018 16:19

Zarówno wrzaski o 447, jak i słynne 65 mld to sianie zamętu. Ani USA, ani Izrael nie potrzebują żadnych ustaw, żeby dobrać się do "naszego majątku", bo już dawno siedzimy u nich w kieszeni. Natomiast teraz właśnie ze zwykłego podwykonawcy musimy wejść w rolę sojusznika. I nie pozwolić wywrócić Bibiego.

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 16:23

"Takie możliwości" dla nas? To chyba tylko po wejściu w politykę. Znaczy, nie dla ludzi bojących się spotkać w korytarzu, czy nie daj Bóg -w zarządzie, różnych Świrskich.

"Zachowaniem honoru" to swojemu elektoratowi imponować mogą muzułmańskie narzeczone. One przynajmniej rozumieją, że "dobre imię" to etykieta naklejana przez odbiorcę, a nie samą siebie.

I tej prostej prawdy uczą nas starsi bracia.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stopfalszerzom 1 lutego 2018 16:07
1 lutego 2018 16:24

W zaden sposób  nie mogę dociec, o co tobie dzisiaj się rozchodzi.

zaloguj się by móc komentować


stopfalszerzom @valser 1 lutego 2018 16:26
1 lutego 2018 17:34

Tylko brak akumulacji pierwotnej Ale ty jak słyszę nie masz takich problemów

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @stanislaw-orda 1 lutego 2018 16:24
1 lutego 2018 17:38

Zanegowałem przepowiednię Eski 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Augustynka 1 lutego 2018 17:10
1 lutego 2018 18:55

To dobrze. Ale.... W Pałacu Prezydenckim są dwie wystawy....Ci pejzarzyści i Jeszcze coś drugiego (niepodległość).

.

 

zaloguj się by móc komentować


CMB @gabriel-maciejewski
1 lutego 2018 19:31

P. Gabriel Maciejewski

„W zarządzie fundacji [Polskiej Fundacji Narodowej – wpis mój] jest, co łatwo zauważyć, Maciej Świrski. Jak wiecie, ja nie powierzyłbym temu człowiekowi dziecięcego rowerka i nie oddałbym pod jego opiekę sparszywiałego kundla, a co dopiero mówić o 97 milionach na początek działalności i o promocji Polski. (…). Tam bowiem nie ma mowy o żadnych działaniach. To jest gromada pozorantów, którzy nie mając pojęcia ani o promocji, ani o sukcesie próbują jakoś zagospodarować publiczne pieniądze. (…). Ja na przykład pamiętam, jak mnie Józef Orzeł [członek Rady Fundacji za min. 16,5 tys. zł. miesięcznie + doradca (?) Banku Państwowego PKO SA, za Bóg wie, ile miesięcznie – wpis mój] chciał ubrać we wspólne występy ze Świrskim, byłem tak zdeterminowany, że wolałem w ogóle nie występować w telewizji niezależnej niż pokazywać się tam w towarzystwie tego pana.”

Przepraszam, że pytam, ale czy byłby Pan uprzejmy wskazać różnicę pomiędzy P. Świrskim, z którym nie chce się Pan pokazywać (m.zd. bardzo słusznie), a P. Orłem (czy może Orzełem ? wszak to nazwisko, a nie ptak), a która to różnica jest na tyle istotna, że pozwala ona pokazywać się Panu w towarzystwie tego ostatniego, ostatnio u Karnowskich Biereckego ?

 

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @Grzeralts 1 lutego 2018 19:47
1 lutego 2018 20:48

Uważam, że MM powinien wytrzymać. Oczywiście nie wiem co dokładnie 'targują pod stołem'...bo tylko przypuszczamy rozmaitości.

Ale ...jak to na tureckim czy żydowskim bazarze.... krzyki, teatry.....

My też musimy wytrzymać - przetrzymać handlarzy;).

.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @marianna 1 lutego 2018 10:23
1 lutego 2018 21:50

Nie jestem autorytetem, ale mogę przetłumaczyć i poszukać autorytetu, który by to skomentował, za pieniądze, rzecz jasna, bo i autorytetowi trzeba by zapłacić i mój czas też ma swoją cenę. Jeśli tak, to proszę napisać na wewnętrzną.  

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
2 lutego 2018 08:44

Nikt z Polski do nich się nie zgłosił. Ogarnęli już ten problem sami, na miejscu w Stanach. Nie podoba im się punkt 3.

" Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w
ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego
czynu w ramach działalności artystycznej lub
naukowej."

Próbują też dojść "kto wymyślił aby z tym wyjść właśnie teraz? "

zaloguj się by móc komentować

marianna @marianna 2 lutego 2018 08:44
2 lutego 2018 08:44

Powyższy komentarz był do Magazyniera.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 1 lutego 2018 20:48
2 lutego 2018 10:15

Wystarczy nie zapominać, że tu nie chodzi o nas. A na instrumentalne traktowanie mamy prawo zareagować. A nawet powinniśmy.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować