-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Jak Grzegorz Braun uczył Polaków strzelać do sylwetki biegnącego żyda

Z lewicą i jej publicystami jest taki kłopot, że oni już sami nie wiedzą co by tu ukraść, żeby się uwiarygodnić. Sami bowiem z siebie, postawieni nago i boso przed publicznością wywołują jedynie szyderstwo. Dlatego właśnie lewica występuje zawsze w dwóch podstawowych wariantach i kilku ich modyfikacjach. Jeden wariant to zaangażowany działacz, gardłujący na wiecach, a drugi to oficer śledczy z batogiem i naganem, wydłubujący ofiarom oczy palcami. Ten drugi wkracza od akcji w chwili kiedy ten pierwszy zgra się i skompromituje całkowicie. Obecnie jesteśmy gdzieś pod koniec tego procesu kompromitacji, ale dobra passa lewicy wyraźnie się kończy. Oficer będzie się więc musiał przebrać w coś lżejszego niż czarna, skórzana kurtka i pogawędzić może o czymś przyjemniejszym niż doktryna towarzysza Lenina.

Wracajmy jednak do tego złodziejstwa. Gazownia wypuściła na rynek grę fabularną poświęconą powstaniu warszawskiemu. Nawet nie chcę zaglądać do środka, ale w sieci pojawiają się reklamy tego produktu. Krytyka polityczna zaś opublikowała wielki tekst o Grzegorzu Braunie, jego życiu, dziełach i przeniewierstwach, a także o ludziach z którymi współpracował, wszystkich jak jeden homofobach albo faszystach współpracujących z Putinem i Rosją. I nie ma przy tym znaczenia, że sam Braun wielokrotnie – o czym pisze autor tekstu – krytykował Putina i mówił o niemiecko-rosyjskim kondominium, a lewica czerpie pełnymi garściami z dorobku radzieckich uczonych i myślicieli. Autorem tekstu jest ten sam facet, który został pobity przez polskiego faszystę latem, kiedy zwrócił mu uwagę, żeby nie wypisywał obraźliwych tekstów na murze. Człowiek ten uwiarygadnia się – jak wynika z jego dossier na końcu tekstu – poprzez poezję. To znaczy on jest poetą, którego wiersze tłumaczone są na wiele języków. Ciekawe przez kogo i po co? Tego niestety Krytyka polityczna nie zdradza. Nie jest to także potrzebne, albowiem pismo to, pozbawione na szczęście dotacji, służy dziś już tylko uwodzeniu pogubionych całkiem kobiet, ewentualnie jakichś starych pedryli. Poznajemy to po minach członków redakcji, umieszczanych tu i ówdzie w tekście. Ja nie będę streszczał tego głupiego tekstu, jak ktoś ma czas, niech go sobie sam przeczyta. https://krytykapolityczna.pl/kraj/grzegorz-braun-witkowski/

Chcę zwrócić uwagę na kilka tylko kwestii. Po pobieżnej lekturze odniosłem wrażenie, że tekst ten zwiastuje koniec lewicy jaką znamy, jest to bowiem tekst reaktywny. To znaczy, lewica zamiast sama aranżować sytuacje, na które jej przeciwnicy muszą reagować bez zrozumienia tego co się dzieje i na zasadach im narzuconych, jak to się odbywało do tej pory zwykle, musi reagować na to co proponuje Grzegorz Braun. I to jest, uważam, wielki sukces Grzegorza Brauna. No i wielka klęska lewicy.

Teraz, żeby ta klęska była jeszcze lepiej widoczna umieszczę tu kilka wierszy autora artykułu Przemysława Witkowskiego. Wierszy, które – co zaznaczono wyraźnie – były tłumaczone na języki angielski, czeski, francuski, serbski, słowacki, węgierski i ukraiński. Strach pomyśleć co by stracili słowaccy Cyganie, gdyby w języku urzędowym państwa, które zamieszkują, nie zaistniały wiersze osobistości tak wybitnej jak Witkowski. Oto one:

 

WEŹ SIĘ ROZEJRZYJ, ZOBACZ

lodówki tych ludzi, ich żołądki
ich rachunek za światło, ich długi.
ich cerę, kiedy stoją w kolejce.
piec, drewno z podwórka, wnuki.

MARZEC

gnić w łóżku,
w wieczory się rozpadać,
unosić się, być niesionym.

KRÓTKA HISTORIA DZIEJÓW

małpy na koniach gonią inne małpy,
małpy przegrywają, małpy odnoszą zwycięstwo;

 

 

To nie wszystko jednak, tu jest coś takiego

 

mrówki założyły sobie u nas gniazdo
i niby, wszystko jest tak samo:
kuchnia, korytarz, łazienka,
ale teraz już wiem,
że gdzies tu, w mieszkaniu,
jest ukryta królowa,
i jej ślepe,
wijace się w próchnie,
larwy.

 

Nie wiem o jakim próchnie pisze Witkowski, ale nie przypuszczam, by mieszkał w starym spróchniałym domu, albowiem wtedy mrówki zauważyłby już wcześniej i z pewnością nie napisałby o nich wiersza.

 

Cały tekst tego gamonia oparty jest o hipotezę według której Braun nie może nadążyć za wzorami i przykładami jakie postawiła przed nim rodzinna przeszłość. Jest nikim i tę swoją nicość usiłuje zamaskować antysemityzmem i homofobią. Ciekawe w takim razie kim jest Witkowski? Powietrzem chyba, albo próżnią doskonałą. O innym poecie lewicy, Jasiu Kapeli, szkoda nawet wspominać. Uważni obserwatorzy z pewnością zauważyli obok tekstu reklamę książki galopującego majora, dawnego blogera salonu24, który dziś jest bieda-publicystą gazowni. To znaczy, trzymany jest poza hierarchią, która tam rządzi i przez swoją odrębność ma ją uwiarygadniać. Napisał do tego książkę o języku prawicy, jaki jest okropny. Ja tego majora pamiętam, jemu chodziło głównie o to, by ktoś go wreszcie docenił i wyrwał z tego zadupia gdzie przyszło mu mieszkać, z tego Łowicza czy czegoś podobnego. I oto sny jego wreszcie stały się prawdą. Ta książka jest ciekawa – oceniam po tytule – i dobrze wróży na przyszłość. Ona też jest reaktywna, a jej pojawienie się to także sukces Brauna. Żaden major bowiem, ani żaden Witkowski, nawet Jaś Kapela, nie odwinie takiego numeru jak Braun. Oni mogą co najwyżej realizować prowokacje z notatnika agitatora, które się kończą w dzisiejszym świecie zawsze w ten sam sposób. Jeden się przebiera za dziwkę, a drugi awanturuje się do momentu, aż ktoś mu sprzeda dwa strzały. Potem już tylko telefon na policję, do zaprzyjaźnionych mediów i można zająć się pozowaniem. To jest całe spektrum lewicowych prowokacji. Oni nic więcej nie wymyślą, nawet nie wiedzą co mogliby wymyślić. Sądzę więc, że oto na naszych oczach dokona się gruntowna zmiana mechanizmów działania organizacji lewicowych, a ludzie tacy jak Witkowski i Kapela pójdą siedzieć na pawlacz.

Mnie w tekście Witkowskiego ubawił tylko jeden fragment. Ten oto:

 

W lecie roku 2014, po prawie trzydziestu latach życia razem, rozstaje się ze swoją partnerką. Ta nie podziela jego radykalnych poglądów, nie chce ślubu kościelnego i dzieci. On tymczasem zaczyna uczęszczać na msze po łacinie. Już w grudniu tego samego roku, w kościele na ul. Karolkowej na warszawskiej Woli, bierze ślub w rycie trydenckim z Aleksandrą G. swoją wieloletnią montażystką. Nowa żona jest mu już zupełnie podporządkowana. Szybko rodzi im się syn.

 

Ponieważ rzecz jest już głośno wypowiedziana, uważam, że mogę się do niej odnieść. Oto zarówno lewica jak i prawica, albo ci co się za takową uważają, podkreśla – w charakterystykach swoich bohaterów i antybohaterów – walory bądź wady ich prywatnego życia i prowadzenia się. Mnie to zawsze bardzo śmieszyło. Najbardziej zaś wtedy, kiedy występowałem z Grzegorzem Braunem i zarzucano mi – na prawicy – że nie mam ślubu kościelnego. Grzegorz Braun, którego życie prywatne nie było aż tak wielką tajemnicą, jak jemu samemu się zdawało, pozostawał w tym czasie w wolnym związku z ową wymienioną przez Witkowskiego panią. Ponieważ jestem człowiekiem dyskretnym, milczałem przez cały czas, spokojnie wysłuchując uwag niektórych kolegów na temat mojego, niemoralnego życia. Bawiłem się znakomicie, kiedy podkreślano rolę sakramentalnych związków w kształtowaniu charakterów męskich i kobiecych, jestem bowiem człowiekiem lubiącym dobrą rozrywkę na wysokim poziomie. Więcej – partnerka, dziś już była, Grzegorza Brauna – postawiła kiedyś, mimochodem zupełnie, kwestię taką – może ja bym wydał książkę o jej życiu z Braunem? Było to w roku 2014 na targach we Wrocławiu. Odmówiłem, co oczywiste, albowiem nie uważam, by czyjekolwiek życie osobiste i jego meandry mogło przyczynić się do sukcesu wartości, którym tu wszyscy hołdujemy. Człowiek jest z natury słaby, a ja jestem ostatnią osobą, która kogokolwiek będzie z tych słabości rozliczać. Dziś okazuje się, że dawne życie Grzegorza Brauna, tak przecież naganne w oczach prawicy, a jednak przez nią akceptowane w całości, ze względu na inne zalety głównej osoby dramatu, może być afirmowane przez lewicę. Niektórzy to się umieją ustawić, prawda?

Proszę Państwa, w mojej ocenie to koniec. Jeśli lewica, w osobie Witkowskiego, opisuje ludzi zwyczajnych, mających jakąś tam fantazję i jakieś możliwości, ale umówmy się – bez szału – w sposób taki, jakby oni wszyscy właśnie przybyli na ognistych rumakach z otchłani kosmosu, to znaczy, że to koniec. Koniec lewicy jaką znamy. Pozostaje nam już tylko kupić paczkę gwoździ, porównać ją z łbem Witkowskiego, sprawdzić czym się różni jedno od drugiego i zabić te budę dechami. Koniec pieśni...koniec….Braun zwyciężył, nawet jak przegra w wyborach.

 

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze i na stronę www.prawygornyrog.pl

 

 

Tak się niestety składa, że dynamika rynku (a nie mówiłem, a nie mówiłem) w związku z okrągłymi rocznicami politycznych sukcesów Polski, jest tak słaba jak nigdy chyba do tej pory. Mamy wielkie plany dotyczące tłumaczeń, które od kilku lat są realizowane z budżetów, generowanych bieżącą sprzedażą. Niestety budżety te nijak nie pokryją dalszych, będących w trakcie realizacji projektów. Jeśli więc ktoś ma taki kaprys, żeby wspomóc mnie w tym dziele i nie będzie to dla niego kłopotem podaję numer konta. Ten sam co zwykle

 

47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

i pay pal gabrielmaciejewski@wp.pl

Jestem tą koniecznością trochę skrępowany, ale ponieważ widzę, że wielu mniej ode mnie dynamicznych autorów nie ma cienia zahamowań przed urządzeniem zbiórek na wszystko, od pisania książek, do produkowania filmów włącznie, staram się odrzucić skrupuły. Jak nic się nie zbierze trudno, jakoś sobie poradzę…

 tagi: prawica  lewica  grzegorz braun  antysemityzm 

gabriel-maciejewski
8 października 2019 09:30
76     4693    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
8 października 2019 09:47

Lewica w Polsce to jest przewał coraz bardziej skromnego budżetu rzucanego na nasz odcinek, bo onaw tej formule w ogóle przestaje być użyteczna wielkiemu biznesowi - ten teraz ma ekologizm, który z założenia ma być "apolityczny" i uniwersalistyczny, a nie tak partyjniacki i oparty na starych piernikach z lat 80-tych jak w przypadku środowisk tutejszych. Ta nasza lewica nawet tego skromnego ale wciąż jako takiego budżetu nie umie dobrze wykorzystać, bo używa niepasujących do rzeczywistości klisz, których lewica używała na zachodzie trzydzieści lat temu. Dlatego Master of Puppets wolą tę kasę pchać w budżety koncernów tu stacjonujących niż palić nimi w polskim lewicowym piecyku. Mówiłeś w pogadance, że aktorzy się nie reprodukują. To samo moim zdaniem można odnieść do gazownianych cyngli. Żakowski już dziadzio, a następców z jakąkolwiek charyzmą brak. Zostaje im Ostaszewska która z bałaganem w oczach mówi, że Kaczyński chce wyłączyć po wyborach internet. Ciekaw jestem, czy te wybory ostatecznie zamkną cały ten kramik. Chociaż to żywotne jak cholera. Jeśli jednak by to się stało, to symboliczne będą słowa Nojmana o rzekomym jego członkostwie w Unii Wolności: "nie obrażaj mnie".

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
8 października 2019 09:49

tak czy owak miło jest poczytać o swoim zwycięstwie w poezjo tworzonej przez lewicowego aktywistę z aspiracjami... czy to naprawdę tyle na co go stać ??... w takim razie za gramanicą musi być straszna posucha poetycka skoro takie cóś ma być wyeksportowane... poezja ciężka jak kilo gwozdzi...

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
8 października 2019 09:50

Reaktywność (działania) jako miernik upadku idei to jedno z Twoich ważnych odkryć. I obyś był tu dobrym prorokiem.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
8 października 2019 09:50

Tak powiedział? Niezły jest...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 8 października 2019 09:50
8 października 2019 09:51

To jest odkrycie parasola nie moje

zaloguj się by móc komentować


Marcin-K @gabriel-maciejewski 8 października 2019 09:50
8 października 2019 09:55

Tak dokładnie powiedział. Potem chyba jeszcze ten facio co z nim Nojman gadał pytał go, czy brał udział w KLD. Nojman na to: nie obrażaj mnie drugi raz. 

zaloguj się by móc komentować

grudeq @gabriel-maciejewski 8 października 2019 09:50
8 października 2019 10:00

"Chociaż to żywotne jak cholera. Jeśli jednak by to się stało, to symboliczne będą słowa Nojmana o rzekomym jego członkostwie w Unii Wolności: "nie obrażaj mnie"."

- "Tak powiedział? Niezły jest..."

 

Rzucę wątkiem bocznym, ale ten komentarz potwierdza słuszność i konieczność tego, że TVP Info powtarza taśmy Neumanna w odstępach 20 minutowych. 

Wychodzi na to, że prawdziwie skutecznej polityki, w swoim mniemaniu, to się Pan Neumann w KPNie nauczył robić.

zaloguj się by móc komentować

malwina @gabriel-maciejewski
8 października 2019 10:09

Nie miałam pojęcia o życiu prywatnym pana Brauna przed "ślubem trydenckim" jako i nie mam pojęcia o tymże po "ślubie trydenckim". 

Ale jakbym się dowiedziała o pomysłach mojej "partnerki" na książkę "o pożyciu", to spieprzałabym do jakiegokolwiek ołtarza, byle jak najdalej. Brawo Braun.

 

No i brawo Maciejewski, smakowity tekścik:)

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
8 października 2019 10:25

Ciekaw jestem jak sie Braun z ćpunem Liroy'em i ateistą Korwinem dogaduje :D

Kierunek to rzeczywiście ekologizm i LGBT - dlatego Pani Holland szczwana lisica ma córke lesbijke i bredzi o odebraniu facetom praw wyborczych.

To cos imho jak Tusk, ktory wiedział kiedy uciec z do UE :D

Trzeba umieć sie odnaleść :)

Stawiam na to, ze Holland zaraz zrobi fim z LGBT w roli głownej :D

Pan kazał słyga musi.

Swoja drogą im wiecej tych pedałków - tym lepiej - to projekt na 1 pokolenie :D

zaloguj się by móc komentować
gabriel-maciejewski @Ongaku 8 października 2019 10:25
8 października 2019 11:11

Już chyba przekroczono masę krytyczną jeśli idzie o filmy na temat gejów

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
8 października 2019 11:12

Z punktu widzenia mojego''nizszego levelu'' dostepnosc do kobiet w Polsce jest/stala sie bardzo latwa od kilku lat. Mam znajomego, po rozwodzie, w tym samym wieku co ja  i co trzy miesiace jest z inna dziewczyna ..... z polski, ukrainy, bialorusi. W tym maratonie i z  ''relacji bezposrednich'' na prowadzenie wysuwaja sie ukrainki....  Kolejny przyklad to wujek mojej zony. Stary ''dziad'' rozwodzi sie i nawet nie mija dwa miesiace a juz sprowadza sobie .... 24 letnia ukrainke.... p. Braun jego byla stala partnerka i wieloletnia montazystka a teraz zona to level troszke wyzszy.

STARY TESTAMENT
Prz 21

9 Lepsze mieszkanie w kącie dachu
niż żona swarliwa i dom obszerny.

19 Lepiej mieszkać w pustyni 
niż z żoną kłótliwą, mrukliwą. 

 

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @gabriel-maciejewski 8 października 2019 09:52
8 października 2019 12:15

w rzeczy samej... zostało kilo gwozdzi...

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 8 października 2019 09:51
8 października 2019 12:22

W takim razie chapeau bas dla Parasola.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @grudeq 8 października 2019 10:00
8 października 2019 12:27

A może jednak w Ruchu 100? Gdzie mógł obcować z takim Andrzejem Olechowskim, albo Pawłem Grasiem. Bo o Piesiewiczu pewnie by wolał nie wspominać...

zaloguj się by móc komentować

tadman @Ongaku 8 października 2019 10:25
8 października 2019 13:45

Czy one też majo prawo do 500+ na przysposobione dzieci, bo jeśli nie to jest to czysta homofobia że strony PiS. 

zaloguj się by móc komentować

Old-x @gabriel-maciejewski 8 października 2019 11:18
8 października 2019 14:25

Zapisałem się do tego forum zaledwie wczoraj i już prośbę mam ogromną. Na wielu forach zainstalowany jest tezaurus i poprawia błędy ortograficzne i literówki. Czy tu też jest to możliwe? Bardzo proszę! 

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @Marcin-K 8 października 2019 09:47
8 października 2019 16:19

Wydaje się, że lewica jaką znamy pada w całym "świecie białego człowieka". LGBTitp to jest jednak nisza, sprawy zaś ekonomiczne zostały przejęte przez populistów. Ekologia jest więc dla globalistów oczywistym wyborem. Dotyczy wszystkich, budzi silne emocje i ma pozory słuszności (zazwyczaj jest tak, że rzeczywiste zagrożenia nie są modne, ale to akurat istota globalizmu jako wielkiego oszustwa). 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
8 października 2019 16:20

"MARZEC

gnić w łóżku,
w wieczory się rozpadać,
unosić się, być niesionym."

Moze ten Witkowski najadl sie blekotu?

Wg polskiej wikipedii objawy zatrucia blekotem to m. innymi: drgawki, rozszerzenie zrenic, zaburzenia rownowagi.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @maciej-kazimierz 8 października 2019 16:19
8 października 2019 16:40

Ekologiczne i klimatyczne herezje - to jest nowa formuła lewicy. Postępy lewicy spokojnie można mierzyć kształtowaniem się nowego rynku żywności i masakrowaniem "mięsożernych" czy anektowaniem nowych areałów ziemi pod farmy wiatrowe (kiedyś to były fabryki z roboludem).

Teraz lewicę kształtuje się w szkołach przez programy tzw. "zdrowia prokreacyjnego" i nauczanie NAUK (nie mylić z wiedzą!) przyrodniczych. U nas dopiero zaczęli.

Dużym sukcesem lewicy są ostatnie wystąpienia w stolicach europejskich tzw. strajki klimatyczne.

https://www.dw.com/pl/blokady-w-berlinie-i-innych-stolicach-strajk-klimatyczny-extinction-rebellion/a-50717383

https://www.dw.com/pl/blokady-w-berlinie-i-innych-stolicach-strajk-klimatyczny-extinction-rebellion/a-50717383

PiS próbuje przejąć niektóre hasła i zamortyzować je w postaci tzw. zrównoważonego rozwoju, farm wiatrowych itd. Zobaczymy co z tego wyjdzie... Zobaczymy też, kto z opozycji najszybciej zaadoptuje się do nowej formuły lewicy.

Z tego co mi się widzi najwięcej robi w tym kierunku PSL. Wcześniej próbowano z Wiosną ale za szybko połączyli te sprawy z kwestiami obyczajowymi a u nas ludek jeszcze tradycyjny. Na razie PSL musi dostać się do sejmu. Ale po wyborach wcale bym się nie zdziwił jak staną się swojską odmianą europejskich zielonych. A potem Rabiej z PO przejdzie do PSL i transformacja zostanie zakończona, ha!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @mniszysko 8 października 2019 16:40
8 października 2019 16:44

Może to iść w tym kierunku, tylko muszą wejść z w miarę dobrym wynikiem. 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
8 października 2019 17:14

Byłbym ostrożny z tym lewactwem, bo są wszędzie i mają pieniądze ale każdy sukces w ich anihilacji cieszy.

Ostatnio zauważyłem tutaj i w Polsce zresztą też była, premierę nowego filmu Joker, tej lewackiej do szpiku holywoodzkiej lokomotywy. Nawet pana Adamczyka przeczytałem recenzję w wpolityce.pl, uff, ba nawet prawie cały trailer tego filmu obejrzałem.

Tam gra piosenka Smile, gdzie dopiero teraz dowiedziałem się, że to muzyka Charlie Chaplina i choć wiedziałem, że komponował muzykę, zaskoczyło mnie to

https://www.charliechaplin.com/en/articles/42-Smile-Lyrics

A tyle razy przecież tę piosenkę słyszałem. Teraz to jeszcze częściej, bo w aucie słucham na okrągło podwójnego albumu, gdzie śpiewają Frank Sinatra, Tony Bennett i Michael Buble.

Niech to lewactwo odwali się od Sztuki

 

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @mniszysko 8 października 2019 16:40
8 października 2019 17:15

W Polsce radykalna ekologia nie ma obecnie politycznego wcielenia, partia zielonych budowana na wzorcach niemieckich się nie udała. Z resztą w samych Niemczech słabo idzie z polityką klimatyczną. Ludzie się przejmują klimatem, ale do momentu kiedy im zakażą im jeździć szybko po autostradach. Nie udaje się wprowadzić limitu prędkości, mimo iż to by było istotnym ograniczeniem emisji (samochód jadący 200 km/h pali 2-3 razy więcej niż ten sam jadący 120).

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
8 października 2019 17:19

> To znaczy, lewica zamiast sama aranżować sytuacje, na które jej przeciwnicy
> muszą reagować bez zrozumienia tego co się dzieje i na zasadach im
> narzuconych, jak to się odbywało do tej pory zwykle, musi reagować na to
> co proponuje Grzegorz Braun. I to jest, uważam, wielki sukces Grzegorza Brauna.
> No i wielka klęska lewicy.

Gdyby ten tekst znalazł się na stronach GW lub chociaż Polityki, mógłbym się zgodzić, że to wielka klęska lewicy. Ale to tylko Krytyka Polityczna niestety.

 

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
8 października 2019 17:22

Z moich obserwacji wynika, że PSL w tych wyborach zastosował metodę która przed czterema laty dała możliwość wygrania wyborów przez PiS. Mianowicie stało się to za sprawą umieszczenia na listach wyborczych lokalnych, popularnych i "zasłużonych" działaczy politycznych. Ta jakoby drobnica zgarnia najwięcej  głosów w terenie. W większości miast w Polsce rządzą peeselowskie kliki . Zdobywają władzę nie pod szyldem PSL ale pod nazwą inną. Np. "ziemia ....." , "Nasze miasto" itp. Nikt ich z PSL nie kojarzy. Dziś natomiast wszyscy figurują na listach jako PeeSeLowcy. No co, na swoich nie pójdziemy głosować?!

zaloguj się by móc komentować

valser @maciej-kazimierz 8 października 2019 17:15
8 października 2019 18:09

Motorowka z dwustukonnym silnikiem konsumuje 35-40 litrow paliwa na godzine. Boening 747 w pierwszej godzinie lotu spala OSIEM TON paliwa, srednio 5 ton na tysiac kilometrow.

Ja juz tych glupot o ekologii, samoograniczaniu i oszczedzaniu nie umiem sluchac.

zaloguj się by móc komentować

maciej-kazimierz @valser 8 października 2019 18:09
8 października 2019 18:31

Tu radziecki film o zdrowym odżywianiu z 1984:

https://www.youtube.com/watch?v=n-fVSdjHECY

Nie wiem co mógł myśleć obywatel radziecki, jak mu pokazywali te mięsa zalecając żeby jeść kaszę gryczaną z pomidorkiem i odrobiną masła. Swoją drogą te współczesne też są pod tytułem WY oszczędzajcie.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 8 października 2019 18:09
8 października 2019 18:33

Ekologia, globalne ocieplenie, giniecie calych gatunkow owadow, zwierzat, placzace dziecko w ONZ.

Jeszcze troche, a ludzie beda sie scigac po ulicach z nozami, a szwedzka czarodziejka Greta rzuci urok na Trumpa.

A w Niemczech zaczna serwowac glisty i mrowki zamiast miesa w restauracjach.

Nie dajmy sie zwariowac.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Old-x 8 października 2019 14:25
8 października 2019 18:35

Wczoraj się pan zapisał i już stawia warunki? Niesamowite....

zaloguj się by móc komentować


mniszysko @gabriel-maciejewski
8 października 2019 18:51

Ja naprawdę polecam artykuł z zapodanego linka:

https://krytykapolityczna.pl/kraj/grzegorz-braun-witkowski/

Proszę odrzucić elukubracje Witkowskiego i skupić się na podanych faktach biograficznych, datach i zdarzeniach. Przypatrzeć się okolicznościom zdarzeń. Każdy przynajmniej w SN je zna. Ten tekst mówi więcej niż chce powiedzieć a autor nie za bardzo wie o czym pisze.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 8 października 2019 18:09
8 października 2019 18:52

"Krytyka polityczna zaś opublikowała wielki tekst o Grzegorzu Braunie, jego życiu, dziełach i przeniewierstwach, a także o ludziach z którymi współpracował, wszystkich jak jeden homofobach albo faszystach współpracujących z Putinem i Rosją."

Skłamałbym gybym powiedział, że p. Grzegorz idzie jak burza. On idzie jak lodowiec, całym frontem. Zupełnie przeoczyłem fakt że towarzystwo w jakim idzie do wyborów wcale go nie kompromituje. A raczej podkreśla jego oryginalność. Doceniam również ewolucję jego zarostu, bez ironii, już nie working class Lennon, ale powstaniec styczniowy z ryciny Grotgera, albo towarzysz huzarski po wyprawie na Dniepr.

I moja mała kampania wyborcza dla p. Brauna:

Głosować na niego nie będę, co za pewno p. Braun zrozumie, ale uważam, że może nas jeszcze zaskoczyć. Np. jakimś dealem z JK. 

W 0':47'' jest geneza zlecenia które chapnął wieszcz gazowniany. Teoretycznie mógłby napisać poemat epicki Pan Grzegorze, ale tylko teoretycznie. Jego teksty nie nadają się nawet na instrukcję pompki. 

Zaś p. Braun faktycznie uczy celowania w jarmułkę, ale nie z broni palnej, tylko za pomocą retoryki. Zrozumie również to, że przyswoję sobie jego naukę w sensie istotnym, czyli odwrotnym do deklarowanego. No bo gdzież mi tam do tych wysokich a krętych pałacowych schodów i nadto wysokich progów. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
8 października 2019 18:58

"Krytyka polityczna zaś opublikowała wielki tekst o Grzegorzu Braunie, jego życiu, dziełach i przeniewierstwach, a także o ludziach z którymi współpracował, wszystkich jak jeden homofobach albo faszystach współpracujących z Putinem i Rosją."

Zlecenie zleceniem, a do jaśnie dzisiejszego Wielkiego Kanclerza Rzeczypospolitej też wypada połasić się ciutkę, troszki poskamleć. Bo przeciez sam nauczał że opozycja potrzebna w demokratycznej Ojczyźnie, to może i o biednieńkich wędrownych rewolucjonistach w hałatach zakurzonych nie zapomni, gdy znów zajdzie na chwilki do swojej kancelarii. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
8 października 2019 19:07

Przepraszam, nie mogę się powstrzymać żeby znów nie zareklamować p. Brauna, zwłaszcza silnego akcentu ekologiczno-canisologicznego (canis-pies) zaraz po pierwszej metaforze politycznej (kolejna zasługa Brauna, przywrócenie stylu literackiego w mowach politycznych):

Wcale a wcale nie ironizuję. Bo wszak JK swego czasu lansował się na kotach. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
8 października 2019 19:08

Reszta rzecz jasna w tym monologu Brauna o konfederacji nie liczy się w zasadzie. Podkreśla tylko że konfederacja żyje dopóki jest tam Braun. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @Ongaku 8 października 2019 10:25
8 października 2019 19:40

Stawiam na to, ze Holland zaraz zrobi fim z LGBT w roli głownej :D

Już nakręciła w 1995 o związku i miłości 2 poetów: Paula Verlaine'a i Artura Rimbauda (w tej roli rozkręcający się aktorsko Leonardo DiCaprio)

https://en.wikipedia.org/wiki/Total_Eclipse_(film)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 8 października 2019 17:19
8 października 2019 20:45

Muszę się zgodzić, autor popełnia takie artykuły seryjnie i "pobicie" nic tu nie zmieniło. Najfajniesze są komentarze pod tekstem, które potwierdzają moją teorię, że "krytykę" czytają jedynie sfrustrowane prawaki.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski 8 października 2019 18:35
8 października 2019 23:08

Wszystkie chwyty sa dozwolone.

Ostatnio sluchalem audycji w radiu, tu, miejscowym, w Portland.

I oni wlasnie wzieli na warsztat "krucjate" tego dziecka z zaburzeniami, i  jego wyprawy do ONZ.

Walkowali ten temat chyba z pol godziny. A ta dziewczynka biadala i plakala nad wymierajacymi owadami.

Winny jest oczywiscie Trump, wiec ja przypuszczam, ze wkrotce sporzadza jego podobizne w formie szmacianej lalki i zaczna ja kluc szpilkami.

Wreszcie bedzie jak w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 8 października 2019 18:09
8 października 2019 23:17

Ja juz tych glupot o ekologii, samoograniczaniu i oszczedzaniu nie umiem sluchac.

Zabawne są a ilość przechodzi w jakość. Na spokaniu z hamerykańską lewaczką panią Aleksandrą Ocasio Cortez* wstało jakieś dziewczę i nawoływało żeby jeść dzieci, bo szwedzkim pomyśle o jedzeniu starych ludzi nie wystarczy a zostało nam niewiele czasu. I nawet jakbyśmy (tzn. oni w USA) zbombardowati Rosję to też by nic nie dało. Stawiam na agentkę a nie idiotkę.

https://telewizjarepublika.pl/szok-ekoaktywistka-musimy-zaczac-jesc-dzieci,85781.html

Zanim ją wyprowadzono ze spotkania nie doprecyzowała czy jeść dzieci białe, zachodnioeuropejskie czy może lepiej jakieś czarne ekologiczne z Aryki z wolnego wybiegu? może będzie chude ale za to zdrowe, karmione naturalnym jedzeniem a nie sztuczną zachodnią paszą z konserwantami. No i tych niebiałych jest więcej, więc jakby co na długo wystarczy. ;) Czarne bardziej zmieści się do piekarnika niż tuste białe. Może np. jeden z Masteszefów można poświęcić jedzeniu dzieci (albo starców) żeby przyszli kucharze wykazali sie kreatywnością. ;)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Szczodrocha33 8 października 2019 23:08
8 października 2019 23:40

Biedne dziewczę, bo przecież postulują hodowlę robali/owadów jako karmę dla ludzi. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @glicek 8 października 2019 23:17
8 października 2019 23:48

Zawsze ktoś powinien zaproponować takiemu jednemu profesorowi /???/ ze Szwecji czy tej nieszczęśnicy, by zaczęli od siebie. Profesor niech sobie utnie co tam mu smakuje ze swoich organów  i wrąbie na obiad. 

Świry jednakowoż powinny być izolowane w zakładach zamkniętych. 

To uprzejma interpretacja wynurzeń tej kretynki, normala interpretacja - to nawoływanie do zbrodni ludobójstwa. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 8 października 2019 23:17
9 października 2019 00:27

Ta Aleksandra Ocasio Cortez najpierw studiowala sprawy globalne (oficjalnie nazywa sie ten kierunek studiow "stosunki miedzynarodowe"), potem zmywala naczynia w barze. I w koncu ja na Bronksie w Nowym Jorku wepchneli do Kongresu.

Pomysly ma takie, ze nawet jej kolegom demokratom (wiekszosci) zaczynaja sie juz podnosic wlosy na glowach, w szczegoly nie bede wchodzic, dla chetnych link do zyciorysu i kariery tej pani:

https://en.wikipedia.org/wiki/Alexandria_Ocasio-Cortez

To taka amerykanska [a raczej latynosko-amerykanska] Klaudia Jachira.

zaloguj się by móc komentować

glicek @KOSSOBOR 8 października 2019 23:48
9 października 2019 00:29

Lewica to dziś tylko albo aż wdrażanie condominium zielono-tęczowego, które nie zna litości i nie bierze jeńców.

Świry jednakowoż powinny być izolowane w zakładach zamkniętych.

Ja bym na pytanie "agentka czy idiotka?" stawiał na agentkę. Teksty pt. "jest nas za dużo" padają od wielu lat a teraz z większą intesywnością. Nawet doszło to do chawiry Windsorów, bo kiedy światowe media obiegła informacja, że księżna Kate była w 3 ciąży, dostała od jakieś lewackiej organizacji op.dol, że jest nieodpowiedzialna, bo "jest nas za dużo" i powinna przestać. I dlatego książe Harry i jego żona zadeklarowali, że tylko dwójka bombeków (jeden już jest) i ani jednego więcej.

Dlaczego one chcą jeść dzieci a nie ponadmiarowe niewykastrowane psy i kotki? Zamiast rozsyłać po fejsie rozpaczliwe posty o przygarnianiu sierściuchów (sam mam takie 2-3 dziennie) to czemu nie można ich zjadać? Nie wiem czy kotki nadają się do spożycia, ale psy przecież ludzie jedli i jedzą nadal. Można wykorzystac absolutnie wszystkie agumenty lewackie w tej sprawie - ile litrów wody zużywa w trakcie swjego życia pies czy tam ile wody idzie na "wychodowanie 1kg psa", ile wydala gazów cieplarnianych, ile pochłania karmy itp. :)

to nawoływanie do zbrodni ludobójstwa. 

I w dodatu rasistowskie, bo mowa jest rozmnażaniu "white trash" i jakoś nic "black trash". Albo "musli trash". Owszem ludójstwa, ale w bardzo szczytnym celu jak to socjaliści przecież mają w zwyczaju. Tyle, że potrzebują do wdrożenia swojego programu armii ludzi, wojska i innych mundurowych, nie dość że samców to jeszcze  przeważająej ilości składających się z "white trash". Kiedy "z okazji" uderzenia pioruna w Krzyż na Giewoncie to na Twiterze jakiś lewak napiał "Niech ktoś coś w końcu zrobi z tym krzyżem". Nie żebym ich do czegoklwiek zachęcał, ale oni są zwykłymi "p..zdami w rurkach" jak to się mówi. Nawet tego nie są w stanie "załatwić".

zaloguj się by móc komentować

glicek @Szczodrocha33 9 października 2019 00:27
9 października 2019 00:35

To taka amerykanska [a raczej latynosko-amerykanska] Klaudia Jachira.

Coś tam o Aleksandrz Ocasio Cortez (w skróie AOC) czytam od czasu do czasu na TT. Post z filmem o ww. wspomnianym jedzeniu dzieci już z Twtera został usunięty.

Natomiast AOC miała swoją Klaudię Jachirę na jutubie w postaci nastoletniej dziewczynki, która się za nią przebierała, miała jak ona uszesane włosy, wielkie okulary, podkreślone usta ale przede wszystkim parodiowała jej kwiecisto-rzęsiste ponoć przemówienia. To nie mogło dugo trwać, bo dziewczynka dostała mnóstwo gróźb ze śmiercią wyłącznie, więc musiała zaprzestać.

Condominium zielono-tęczowe nie wybacza i nie zna litości.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @KOSSOBOR 8 października 2019 23:48
9 października 2019 00:40

Gdy kilka lat temu wracalem z Polski do Stanow, w samolocie przegladalem jakis polski magazyn. I tam byl ciekawy

artykul. Otoz w Holandii dwoch facetow przyszlo do telewizyjnego studia, lekarze pod narkoza kazdemu z nich wycieli po kawalku watroby, po czym

po dojsciu do siebie po operacji, obaj panowie siedli na przeciw siebie, za stolem, i spozyli przyrzadzone przez kucharza te kawalki swoich organow.

W tym samym kraju podnosza sie glosy [wprawdzie na razie jeszcze nieliczne] domagajacych sie zalegalizowania seksu z dziecmi.

Na razie jeszcze to nie nastapilo, ale czy ktos w latach 70-ych mogl uwierzyc w to ze zalegalizuja "malzenstwa" pederastow?

Tak sobie mysle czasami, ze coraz bardziej strach czlowiekowi zyc na tym swiecie.

Bo co bedzie jak za pare lat oglosza np. ze za globalne ocieplenie odpowiadaja osoby z ciemnymi wlosami? I otworza komory gazowe?

A ja brunet, niestety. I gdzie ja wtedy sie ukryje?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 9 października 2019 00:35
9 października 2019 00:43

"Condominium zielono-tęczowe nie wybacza i nie zna litości."

Ano wlasnie. Oni uznaja pariodowanie tylko w jedna strone. Najlepiej karykature Kaczynskiego na kiju.

Ale ja mysle, ze to kondominium zaczyna, albo wkrotce zacznie zjadac wlasny ogon. I skoncza jak inne swiry w dziejach ludzkosci.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Szczodrocha33 9 października 2019 00:40
9 października 2019 02:23

Otoz w Holandii dwoch facetow przyszlo do telewizyjnego studia, lekarze pod narkoza kazdemu z nich wycieli po kawalku watroby, po czym po dojsciu do siebie po operacji, obaj panowie siedli na przeciw siebie, za stolem, i spozyli przyrzadzone przez kucharza te kawalki swoich organow.

Nie chce się zakładać, ale gdyby zjedli psa, którego przyrządziłby im jakiś zwycięzca z tych Masterszefów toby zostali na żywo w tej TV zlinczowali i rozszarpani na strzępy.

Bo co bedzie jak za pare lat oglosza np. ze za globalne ocieplenie odpowiadaja osoby z ciemnymi wlosami? I otworza komory gazowe?

Oni uznają że za globane ociplenie odpowiadają "white trash" a te majo kudły albo rude albo świńskobiałe + piegi i pryszcze bo żrą "trupy" jak mówi na fejsie o mięsie gość z którym kiedyś pracowałem. A tych biaych nie bedzie żal. Ciemne włosy mają człowieki afrykańskie, latynoskie, azjatyckie nie mówiąc o arabskich a Ci przecież są fajni. No ale ktoś bedzie musiał pilnować tych komór gazowych a powołanie tęczowej armii lub różowego pospolitego ruszenia nam nie grozi.

A ja brunet, niestety. I gdzie ja wtedy sie ukryje?

Jak pan zrobisz sobie korzenie środkowoazjatyckie albo arabskie, perskie itp. to nic panu nie grozi. ;)

Ale ja mysle, ze to kondominium zaczyna, albo wkrotce zacznie zjadac wlasny ogon.

Ale co narobi syfu i smrodu to narobi. Potem wymyśli się coś innego. Ile rodzice wydadzą na leczenie z lęków i schiz swoje dzieci przerażone spaleniem "matki ziemi" i wizjami śmiercionośnego dwutlenku węgla?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 9 października 2019 02:23
9 października 2019 02:56

"Nie chce się zakładać, ale gdyby zjedli psa, którego przyrządziłby im jakiś zwycięzca z tych Masterszefów toby zostali na żywo w tej TV zlinczowali i rozszarpani na strzępy."

W Norwegii Anders Breivik za zabicie 77 osob i zranienie ponad 300 dostal 21 lat wiezienia [a w zasadzie odoosobnienia].

Ponoc wiecej tam mozna dostac za zabicie niedzwiedzia polarnego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 8 października 2019 20:45
9 października 2019 04:20

I podstarzali hipsterzy z mocno przerzedzonymi na zakolach długimi, spietymi w kitkę włosami.

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 8 października 2019 20:45
9 października 2019 04:20

I podstarzali hipsterzy z mocno przerzedzonymi na zakolach długimi, spietymi w kitkę włosami.

 

 

zaloguj się by móc komentować


qwerty @KOSSOBOR 8 października 2019 23:40
9 października 2019 07:30

owsiki na śniadanie, tasiemiec na obiad, ... z własnej hodowli; pełna symbioza no i przymusowy płatny abonament na newslettery dot. stylu życia z formularzami zwrotnymi: ile ważysz, ....

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 8 października 2019 19:08
9 października 2019 07:35

a co ta 'konfederacja' zrobiła? jakaś diagnoza i środki jej realizacji? jakiś casus lub casusy, które należy opisać i wskazać rozwiązania? ot, bełkot w pogoni za kasą z budżetu "..ja poseł i moje apanaże..."; czym i do kogo ten Braun chce na tych strzelnicach strzelać? z procy do plakatów na murach? a gdzież ta mennica? - u MBanasia?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @qwerty 9 października 2019 07:35
9 października 2019 19:35

Wystartowała do wyborów. Na potrzeby naszego rynku politycznego to wystarczy. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 9 października 2019 04:20
9 października 2019 22:59

Jakimowicz hejtujesz, lewaku?

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @Magazynier 9 października 2019 19:35
9 października 2019 23:28

Jakaby nie była żałosna ta Konfederacja, jak żałosnymi są jej twórcy, z kabotynem Braunem na czele, to przecież mają prawo wystartować do wyborów i nawet mają prawo psuć wynik PiSowi, czy komukolwiek innemu. Nie jest to żadna zbrodnia. Ale widzę, że tutaj jest. To się już robi śmieszne, skoro ten PiS jest taki wspaniały, to przecież nikt mu nie powinien zagrozić, a już na pewno nie takie błazny, jak Korwin, Braun i Winnicki.

Bawi mnie też określanie Konfederacji jako "na prawo od PiS", bo na prawo od PiS są już chyba wszyscy, łącznie z SLD i Biedroniem. A przymus głosowania na PiS przypomina najlepsze czasy Frontu Jedności Narodu, jeśli ktoś pamięta.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Szczodrocha33 8 października 2019 23:08
11 października 2019 09:47

Rosja ratyfikowała już porozumienie klimatyczne, a teraz zaprasza Gretę Thunberg do wystąpienia w Dumie Państwowej...

https://wjakobik.com/2019/10/06/rosja-zaprasza-grete-thunberg/

zaloguj się by móc komentować

positon @Ongaku 8 października 2019 10:25
11 października 2019 11:28

Trochę zawężę temat.

Liroy to przykład człowieka, który bez nominalnego wykształcenia całkiem wysoko zaszedł. Trochę nie moja bajka - permysiwista, ale głupi nie jest. A to, że kiedyś przypalał maryśkę... Kto bez winy, niechaj pierwszy rzuci kamieniem. Liroy - ćpunem, to IMO zbyt daleko posunięta inwektywa. I najważniejsze - odszedł z Konfederacji.

Korwin nie jest ateistą, jest deistą - https://nczas.com/2011/12/01/korwin-mikke-dlaczego-jestem-deista/

Natomiast do Brauna mam sporo szacunku, choćby za to, jak wpłynął (IMO pozytywnie) na stanowisko koalicjantów w sprawie obrony życia. Pozatym ma ciekawy przekaz. Dla mnie atrakcyjny. Ze względu na to, że wybory to konkurs piękności, który ma niewielkie znaczenie, jeśli chodzi o główne aspekty otaczającej nas rzeczywistości (wojna kulturowa vel cywilizacyjna, strategiczna pułapka w której znajduje się nasz kraj, konserwowanie socjalizmu i biurokracji, które skutecznie niszczą każdy zalążek siły, mogący się pojawić w Polsce), wydaje się być rozsądną opcją.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

positon @qwerty 9 października 2019 07:35
11 października 2019 12:39

Korwinowi przez prawie 30 lat udało się wpuścić do głównego obiegu informacyjnego przekaz, że poza socjalizmem też jest życie. A może przede wszystkim jest życie.

Jeśli chodzi o casusy... No bez jaj. Skuteczne zarządzanie nie polega na tym, że tow. Kim III-ci czy IV-ty jedzie z gospodarską wizytą do zakładów hodujących krewetki i daje wskazówki, czy rozwiązuje miejscowe problemy. Nie ta skala. Premiera, czy ministra guzik powinny obchodzić problemy pojedynczego hodowcy marchewki. Ich powinno obchodzić to, żeby hodowcy marchewki sami mogli sobie stworzyć warunki do hodowli i żaden biurokrata, sanepid komisja im w tym nie przeszkadzali. Wystarczy nie przeszkadzać.

Rozwiązywanie casusów w socjalistycznej rzeczywistości słusznie kojarzy się z kopaniem się z koniem. Chociaż są wyjątki jak np Kamień Pomorski, czy też wolnorynkowe rozwiązanie kwestii komunikacji miejskiej w Wałbrzychu i okolicach jakieś 20 lat temu... Oglądałem z bliska i korzystałem jako student - to działało, zanim biurokracja zaczęła regulować. Ludzie mieli utrzymanie i pasażerowie byli zadowoleni.

Kolejna sprawa - strzelnica. Po pierwsze na strzelnicach strzela się do papieru. Czasem do popperów albo rzutków. Samo celowanie do kogoś jest hm... powiedzmy w złym guście. Jako prowadzący strzelanie, bez zastanowienia usuwam takiego misia ze strzelnicy. Jeśli chodzi z czego strzelać... Na początek polecam rewolwery czarnoprochowe. Dostępne od marca 2011 roku bez zezwolenia i bez rejestracji. Dla osób mieszczących się w tzw "normie", a nawet dla osób chorych psychicznie i wielokrotnych recydywistów. Wystarczy że są pełnoletni. Jak Pan załapie bakcyla, to w cenie rewolweru CP z majdanem można w ok 4 miesiące zrobić pozwolenie sportowe i do woli dziurawić papier na pobliskiej strzelnicy z większości broni współczesnej. No i jeśli Pan lubi, może Pan taką broń nosić. Co prawda Panowie milicjanci z WPA zapierają się, że broń nie służy do obrony, ale jest to ich zdanie. A jak to Panu nie wystarczy, to są konkurencje IPSC albo jest już rynek firm oferujących kursy bardziej zawansowane np strzelanie bojowe.

Teraz pytanie podstawowe: po co? Powodów jest kilka i żaden z nich się nie wyklucza. Podam kilka, a część postaram się rozwinąć. Dla przyjemności - IMO nie wymaga komentarza.

Dla wychowania w odpowiedzialności. Mam na myśli ludzi dorosłych a nie tylko dzieci. Dopóki nie kupiłem własnej broni, nie zdawałem sobie sprawy z tego jak to zmienia świadomość - w szczególności świadomość własnej odpowiedzialności za potępowanie zarówno własne, jak i innych ludzi w najbliższym otoczeniu. Gdy przymierzałem się do zrobienia pozwolenia, zdałem sobie sprawę, że władza "nagradza" takim przywilejem jedynie ludzi nadzwyczaj praworządnych. Lista wykroczeń, czy też zachowań nieetycznych, za które można stracić ten przywilej jest dość szeroka. Choćby prowadzenie pojazdów mechanicznych "pod wpływem", nadużywanie alkoholu, narkotyków czy też, jak to ładnie w ustawie określono - środków zastępczych.

Do obrony przed potencjalnym zagrożeniem kryminalnym (ostateczność w obecnej rzeczywistości). W rzeczywistości praworządni obywatele nie mają prawa do obrony. To znaczy literalnie podobno mają... ale praktyka prokuratorsko-milicyjna jest taka, że praktycznie po każdym użyciu broni palnej (w szczególności na pozwolenie), dostaniemy zarzut "przekroczenia obrony koniecznej". Tak jakby istniała obrona niekonieczna. Znam przypadki ludzi, którzy woleli zebrać "w miskę", stracić portfel i telefon, niż wyciągnąć broń na bandziorów i ryzykować stratę sprzętu za 50k zamkniętego w szafie pancernej.

Umiejętność posługiwania się bronią jest przydatna w czasie wojny czy kryzysu - w razie załamania struktur Państwa, największym problemem będzie bandytyzm, a nie wojska npla.

Co do mennicy - streściłbym to tak - przechodźcie na samozatrudnienie jeśli to opłacalne, albo angażujcie się poza normalną pracą razem z przyjaciółmi w (legalne) przesięwzięcia przynoszące zysk. Nie liczcie na zasiłki. Tyle.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @positon 11 października 2019 12:39
11 października 2019 16:20

nie o tym rozprawiamy; ministra i premiera muszą interesować problemy wynikające z patologii np. świata hodowców marchewki, ponieważ rządzenie wymaga wiedzy o problemach do rozwiązania lub modyfikowania; przykład: czego ma dotyczyć reforma sądownictwa? jakie problemy są zdiagnozowane i jakie są propozycje ich rozwiązania oraz metodyki śledzenia zmian? państwo niestety musi być 'udziałowcem' życia gospodarczego/etc i miraże, że bez urzędnikow/norm/procedur/... będzie raj dobre są przy piwie - ot coś dla oszołoma typu korwin; mennica-samozatrudnienie ??? normalna praca w RP? fajne bajeczki dla naiwnych chcących kapitalizm budować; strzelnica? - iluzje wyników konfrontacji ze złym światem/otoczeniem/.. może lepiej inwestować w rapiery?

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @gabriel-maciejewski 8 października 2019 09:52
11 października 2019 22:04

jak to: nie ma kilo gwoździ !

a prawą ręką wydobyty zza pleców Zygmunt Jan Rumel

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @positon 11 października 2019 11:28
12 października 2019 01:08

Korwin nie jest ateistą, jest deistą - https://nczas.com/2011/12/01/korwin-mikke-dlaczego-jestem-deista/

Mikke uchodzi za osobę logicznie argumentującą - każdy, kto tak uważa powinien przczytać linkowany tekst, by się z tego domniemania skutecznie wyleczyć. To jest wywód na poziomie dywagacji niezbyt rozgarniętego licealisty, czy wykładu początkującego marksisty "o religiach" dla studentów kierunków innych, niż humanistyczne. Dramat, po prostu dramat. Jakaś prymitywna mechanistyczna "teoria wszystkiego".

Logiczność Mikkego przypomina mi pewien dowcip, oparty na fakcie. Student pyta wtedy dr dziś pewnie prof. Jędrucha [postać autentyczna] w czasie laboratorium z układów cyfrowych, czy układ scalony TTL (zasilanie 5V DC) można podłączyć do 230V AC.

Odpowiedź prowadzącego: - można.

Student: - ale przecież ulegnie uszkodzeniu, spali się...

Prowadzący: - tak, ale pan pytał, czy można podłączyć, a nie jakie będą skutki.

Tak wygląda "pełna logika" - ścisły algorytm z pominięciem sensu - 100% logiczności - a komunitat wygląda tak: System DOS nie może być uruchomiony z poziomu DOS, ponieważ nie został uruchomiony z poziomu DOS [autentyczy lub niemal identyczny z autentycznym komunikat z Windows XP].

To jest cały Mikke - 100 logiczności i brak sensu. Podobne kryterium "logiczności" stosuje się w tzw. wymiarze sprawiedliwości, gdzie kryterium spójności jest kryterium prawdziwości. Pytanie, co zrobić z bajką o czerwonym kapturku, która też jest spójna, a jest bajką.

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @positon 11 października 2019 12:39
12 października 2019 01:42

Jest taki film z Eastwoodem, w którym na placu treningowym wyskakują na sprężynie sylwetki - raz bandyty, raz policjanta, a kiedy indziej osoby postronnej - i nie można się pomylić - tzn. "zastrzelić" staruszki czy kolegi, a bandytę trzeba. 

W profesjonalnym treningu celuje się do ludzi - tyle, że nie fizycznych osób, a np. na filmie. W krajach, gdzie broń jest częściej w użyciu błędy funkcjonariuszy to realny problem i trzeba to ćwiczyć. Mój kolega robił taki system, dla myśliwych - np. dzik na filmie, ruchomym - a system wykrywał trafienie. Oczywiście dzik "na filmie z dzikiem" biegł dalej, bo to tylko film, a nie interakcja (dzisiaj pewnie dałoby się to zrobić programowo, jakąś animacją) - ale celność (lub brak) strzału była wykrywana, a obiekt zachowywał się w sposób zbliżony do naturalnego. Chcieliśmy jakiś czas temu zrobić coś takiego w Polsce, z myślą o "ludności", wojsku i policji - ale chcieliśmy zarabiać -  wtedy do otwarcia strzelnicy okazało się, że jesteśmy za mało resortowi, a nawet całkiem nie - tzn. musielibyśmy być np. emerytowanymi policjantami, to może.

Jest pewna kategoria obywateli, która nawet w przypadku przewlekłego i nie leczonego alkoholizmu może otrzymać pozwolenie na broń - to politycy.

 

angażujcie się poza normalną pracą razem z przyjaciółmi w (legalne) przesięwzięcia przynoszące zysk. 

Siła tej porady jest zbliżona do maksymy, iż lepiej być bogatym i zdrowym, niż odwrotnie. Bez urazy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wolfram 12 października 2019 01:42
12 października 2019 08:51

Wielu "miłośnikom" broni nie da się wytłumaczyć, że broń służy do zabijania (dali się zwieść etymologii?), podobnie jak wielu miłośnikom liberalizmu nie wytłumaczy się że ich poglądy zmierzają do Somalii, bo mikkizm wszedł za mocno. Dyskusji o tym było multum. Ale bardzo w punkt jest "pełna logika" - wraz z upadkiem roli filozofii w wykształceniu większość populacji zatraciła zdolność naprawdę logicznego myślenia (i dotyczy to nawet ludzi bardzo wysoko wykształconcyh), tzn. choćby umiejętności wyjścia ze swoją logiką z punktu, w którym na większość pytań jedyna prawdziwa odpowiedź to: "nie wiadomo". Dopiero po przepracowaniu podstaw można się zastanawiać, do czego służy broń, i dlaczego do zabijania. I dlaczego zajęcia na strzelnicy są rzeczą zasadniczo dobrą, a noszenie gnata w kieszeni już niekoniecznie. 

A skoro system prawny w Polsce nie opiera się na dochodzeniu prawdy, ale prawdy materialnej, to logiczne, że spójność jest ważnym kryterium, a prawdziwość nie. 

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @gabriel-maciejewski
12 października 2019 20:51

Broń służy do zabijania - heretyków i komunistów - dlatego jej używanie jest zakazane :)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @SalomonH 9 października 2019 23:28
12 października 2019 20:59

"bo na prawo od PiS są już chyba wszyscy, łącznie z SLD i Biedroniem."

Co nie? W sumie jaja. 

"A przymus głosowania na PiS przypomina najlepsze czasy Frontu Jedności Narodu, jeśli ktoś pamięta."

Ten przymus dziś to po prostu kampania wyborcza. Przecież to nie to samo co presja stanowo-wojenna. Dzisiaj możesz pan nie głosować wogóle. Nawet zostaniesz pan za to nagrodzony w towarzystwie i w korpo.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
12 października 2019 21:02

"z kabotynem Braunem na czele"

Braun jest graczem, powiedzmy hazardzistą politycznym. Kabotyństwo to tylko widzialna część emploi.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Ongaku 12 października 2019 20:51
12 października 2019 22:50

i jest najważniejszą ze sztuk

https://vider.info/vid/+f8xssn

... to było dla pani krępujące.

.

Pan nie musi za nic przepraszać

Dziękuję za wszystko

Panno Rosie...

 

Where are you Gerald ?

:)

ZAKAZANE :) ?

zaloguj się by móc komentować

Ongaku @MarekBielany 12 października 2019 22:50
14 października 2019 07:32

Tak... moim idolem

:)

zaloguj się by móc komentować

positon @qwerty 11 października 2019 16:20
14 października 2019 12:19

ministra i premiera muszą interesować problemy wynikające z patologii np. świata hodowców marchewki, ponieważ rządzenie wymaga wiedzy o problemach do rozwiązania lub modyfikowania;

IMO nie do końca. Tak - w zakresie dziedzin, które pozostają w gestii rządu, Nie - w zakresie pozostałych dziedzin. O ile jestem w stanie zrozumieć wagę roszczeń władzy wykonawczej w stosunku do sądownictwa (nie koniecznie je popieram), o tyle zainteresowanie hodowcami marchewki jest nie na miejscu. To nie ten poziom. Proszę zauważyć, że poszerzenie obszarów zainteresowania władzy wykonawczej musi zaowocować wzrostem biurokracji. A mnie doświadczenie uczy, że biurokracja nie rozwiązuje problemów, a tworzy nowe.

Jeśli przyjmujemy trójpodział władzy, to władza wykonawcza w żadnym wypadku nie powinna w moim przekonaniu ingerować w pozostałe,

Zadaniem władzy jest przełożenie na język prawa i wdrożenie reguł, według których ma postępować społeczeństwo. Podstawą reguł musi być etyka (najlepiej uniwersalistyczna) i przyjęta ideologia (ona określa przyjęte mechanizmy i schematy postępowania). A celem umożliwienie dążenia do szczęścia każdej jednostce.

Jeśli podstawą ideologii przyjmie się pogląd, że dobrobyt zapewni centralna redystrybucja dochodu narodowego poprzez budżet państwa, to Pański pogląd, że Państwo "musi" być udziałowcem życia gospodarczego będzie słuszny. To się nazywa socjalizm.

Możliwym także (i według mnie pożądanym) jest przyjęcie innego poglądu - mianowicie, że dobrobyt może zapewnić redystrybucja dóbr za pomocą mechanizmów wolnorynkowych, bez udziału Państwa, a Państwo ma zapewnić jedynie swobodę umów i warunki, w których ludzie sami będą mogli zorganizować miejsca pracy. Jednostki bardziej pracowite i zaradne będą miały większy dobrobyt i będą stanowiły wzór dla jednostek leniwych i mniej zaradnych. Będzie to oczywiście prowadziło do naturalnych nierówności. I to się nazywa kapitalizm.

Oba systemy mają niestety tę samą słabość: nie da się systemem nakazowym lub wolnorynkowym wymusić na ludziach zachowań, które odbieramy jako etyczne. Innymi słowy ani z socjalizmu, ani z systemów wolnorynkowych IMO nie da się zaszczepić w ludziach np przykazania "nie kradnij". I tu w moim przekonaniu jest potrzebny KK z Dekalogiem.

IMO mamy protokół rozbieżnści - Pan wierzy w socjalizm, a ja nie. Stąd wynika różnica zdań na pozostałe tematy. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

positon @Wolfram 12 października 2019 01:08
14 października 2019 12:36

Anegdota, którą Pan przytoczył ma nieco głębszy sens niż to się Panu wydaje. Ja przechodziłem układy cyfrowe praktycznie bezproblemowo, natomiast na studiach z zakresu elektroniki/telekomunikacji/informatyki są pewne przedmioty, które mają kulturotwórczą rolę w kształtowaniu przyszłych inżynierów.

Jedną z nich są odpowiedzi właśnie 100% logiczne i wg laików pozbawione sensu. Abstrahując oczywiście od prawdopodobieństwa wystąpienia takiej sytuacji.

1. Po co student pytał, jak znał odpowiedź? Dla żartu? Chciał rozluźnić atmosferę strugając durnia?

2. Odpowiedź prowadzącego ma uzmysłowić studentowi, że w przyszłości będzie pewnie zarządzał ludźmi, którzy są mniej lotni, albo brak im właśnie kultury inżynierskiej. I wobec nich ma się wyrażać ściśle i logicznie, nie zostawiając żadnego marginesu na własne interpretacje. To się nazywa zarządzanie przez zadaniowanie. Najniższy i najbardziej męczący szczebel - gdy szkoli się nowego człowieka w pracy. Za oceanem sformułowano zasadę 5W (Who? What? Why? Where? When?). Powoli to przenika do nas.

Lepszym sposobem zarządzania jest zarządzanie przez problem: w skrócie sprowadza się to do tego, że przedstawiamy cel, określamy zgrubnie zasoby (albo czasem i nie, bo są znane) i dajemy błogosławieństwo słowami: idź i uczyń tak, żeby było dobrze.

Niestety większością ludzi trzeba zarządzać albo zwracać się do nich przez zadaniowanie. Bo inaczej nie zrozumieją.

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

positon @Wolfram 12 października 2019 01:42
14 października 2019 13:06

Przykład filmowy z Eastwoodem dziś już trąci myszką. W latach 90 powstały do treningu pierwsze repliki ASG, bawiono się Paintballem. Ze względu na to, że dość szybko odkryto, że obie formy średnio nadają się do trenowania wojska i wyrabiają złe nawyki przy obsłudze broni, wynaleziono systemy FX i UTM. Armia ma system Śnieżnik, na którym podobno szkoli się elewów, ale IMO to ściema pod prasę.

Sądzę, że problem z zainteresowaniem Waszym systemem w służbach polegał na zderzeniu z biurokracją wojskową/policyjną. Systemy tego typu bywają wdrażane, kosztują krocie, a zysk szkoleniowy jest średni. Kto przesiadał się z repliki ASG na współczesny karabin wie dlaczego.

Natomiast dziwi mnie brak możliwości otwarcia strzelnicy czy trenażera dla "ludności". UoBiA stawia jasne i zdroworozsądkowe wymagania, co jest rzadkością w tej ustawie. Wystarczy prawo do dysponowania terenem, regulamin strzelnicy (istnieje wzorcowy w rozporządzeniu) i decyzja lokalizacyjna wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Czasem organ wydający decyzję może zarządać opinii geologicznej o poziomie wód gruntowych. Lustro powinno być bodaj poniżej 1m - tu mogę skłamać, nie pamiętam. Proszę zapomnieć o certyfikacjach kulochwytów i dodatkowych wymaganiach znerwicowanej matrony z UG czy UM. Nie ma podstaw prawnych. Koszt otworzenia strzelnicy z wynająciem i zagospodarowaniem nieużytku rolnego moze spaść poniżej 1500 pln.

Bez biznes-planu i rozpoznania potrzeb miejscowego światka strzeleckiego nie pchałbym się od razu w komercję. Nie przesądzałbym od razu o konieczności mienia w zapleczu emerytowanego funkcjonariusza.

Jest pewna kategoria obywateli, która nawet w przypadku przewlekłego i nie leczonego alkoholizmu może otrzymać pozwolenie na broń - to politycy.

Co do kategorii osób - nie znam się, nie wypowiem się. Szary człowiek też może dostać pozwolenie i może go nie stracić jak nawywija, nawet jak mu ktoś do domu przywiezie zgubiony karabin z amunicją, a WPA się o tym dowie :) (znam taki przypadek). Znamienny jest też przypadek znanego dziennikarza-celebryty Kamila D., który spowodował wypadek pod wpływem, a w samochodzie miał broń. W urządzeniu klasy S1. Jestem ciekaw czy WPA mu zabierze pozwolenie i za co. IMO jeśli zabierze, to za spowodowanie wypadku pod wpływem.

Siła tej porady jest zbliżona do maksymy, iż lepiej być bogatym i zdrowym, niż odwrotnie. Bez urazy.

Nie obrażam  się :), tak BTW to nie porada, to stwierdzenie faktu. Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować