-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Handel wołami w Polsce - wznowienie i audycja radiowa

Proszę Państwa, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników postanowiłem wznowić książkę Jana Baszanowskiego "Handel wołami w Polsce - XVI - XVIII wiek". Uważam, że warto. Dołączam do niej audycję radiową, w której prof. Andrzej Zawistowski promuje tę książkę, jawnie i bez lęku (no może z lekką obawą). Oto książka i pogadanka:

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/handel-wolami-w-polsce/

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/05/profesor-andrzej-zawistowski-handel-wolami-w-polsce-jana-baszanowskiego/

 

Przypominam też, że 24 maja, w piątek, o godzinie 17.00 w ośrodku Wyspa Wisła w Stężycy pod Dęblinem odbędzie się dyskusja panelowa na temat nowego numeru Szkoły Nawigatorów - Czy Rosja była pierwszą angielską kolonią. Wstęp wolny. Udział wezmą: Krystyna Murat, Szymon Modzelewski, Gabriel Maciejewski

 

Przypominam też, że do 28 maja można wpłacać pieniądze za udział w konferencji w Kliczkowie. To jest dość istotne, bo na razie mamy największy obiekt z możliwych i najmniej chętnych. Ja wiem, że wszyscy liczą na to iż przedłużę termin, bo jest jeszcze dużo czasu, ale ja muszę mieć do 28 maja 80 procent całej kwoty, bo taki jest zapis w umowie. Jeśli na liście będzie 70 osób tak, jak teraz zapłacę za te 70 osób i nikt więcej się na listę nie wpisze. Myślałem, że będzie przynajmniej 130 osób i dla takiej ilości zrobiłem wycenę. Do 28 maja mam czas, żeby zmniejszyć tę ilość i na pewno to zrobię, bo nie mam zamiaru ponosić ryzyka i płacić za kogoś kto może się zdecyduje, a może nie. Jeśli więc jesteście Państwo zdecydowani proszę nie zwlekać. Obłożenie imprezowe Kliczkowa jest bardzo duże i tam się ciągle coś dzieje, poza tym to nasza pierwsza impreza w sezonie letnim. Umowy podpisywane na ten okres są o wiele bardziej wyśrubowane niż te zimowe czy późnojesienne. tagi: panel  konferencja  handel wołami 

gabriel-maciejewski
20 maja 2019 16:47
6     996    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
cbrengland @gabriel-maciejewski
20 maja 2019 18:10

Dlaczego, przez gardło prof.Zawistowakiego nie przeszło nazwisko wydawcy i wydawnictwa? Smutne to.

Wygląda natomiast to tak, jakby maczał palce w wydaniu tej książki prof.Samsonowicz, wymieniony z nazwiska, mówiący o niej, jako o najwybitniejszej pozycji z historii gospodarczej Polski po 1945 roku.

Panowie profesorowie, miejcie w końcu jaja.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
20 maja 2019 18:28

Handel wołami  to książka dla mnie  The best z pewnych względów..

:)

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 02:04

a czy cóś o handlu widłami jest ? może jakieś kolorowe dla prezia pesel... a tak serio, w baśni  szefa wyczytałem, że po Rzeczypospolitej szwendali się faktorzy któży skupowali wyroby żelazne... z innych z kolei zrodeł wiem, że z Gdańska szły sztaby żelazne jako półprodukty... znaczy się wytwórstwo tego typu dóbr nie stało tak zle jak to usiłuje się wmawiać... w w/w pogadance pan psor pitoli cosik o rolnictwie a o wyrobach żelaznych nawet się nie zająknął... to jak to było z drutem ciągnionym, ostrzami...etc.

to że się słowem nie zająknął w temacie kto wydał to nie dziwota...natomiast podgumował się samsonowiczowi... ale zdaje się, że niedługi jest czas kiedy do Coryllusa ustawi się kolejka chętnych psorów... będą jeść z ręki, aportować, służyć etc. dlatego twardo z nimi, przydeptać akademickie robactwo i patrzeć jak się wije pod butem... tyle lat służalstwa, braku własnego zdania a oni... nic się nie stało... rozmarzyłem się...

zaloguj się by móc komentować

donstefano @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:04

Errata - pogadankę w Radio Gdańsk wygłasza "prof." Władysław Zawistowski: "pisarz, dramaturg, krytyk literacki, wykładowca creative writing (!)" a nie prof. Andrzej Zawistowski. Ten drugi jest faktycznie historykiem gospodarki, ale epoki PRL i wykłada na SGH. Nb. polecam zainteresowanym jego publikacje z tej dziedziny.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:07

Dzięki, pomyliłem profesorów

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 11:03

Książka jest super, dla mnie była dużym odświeżeniem z zupełnie innej beczki i kompletnie spoza mojej branży. Do wielokrotnego użytku. W życiu bym nie przewidział, że sięgnę po taką tematykę.

Wyraz twarzy znajomych kiedy opowiadałam im o handlu wołami w Polsce - bezcenny :).

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować