-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Esprit de corps policji

W zasadzie powinienem napisać policji politycznej, albowiem innej nie ma i nigdy nie było. Policja, jak wiemy, w kształcie nam znanym, jest wynalazkiem republikańskim, a pretekstem do jej powstania była kompleksowa ochrona zasad republiką rządzących. Propagandowo zaś policja jest uzasadniona dobrem i bezpieczeństwem obywateli. Ja raz składałem zeznania na policji i to mi w zupełności wystarczyło, żeby stwierdzić iż dobro i bezpieczeństwo obywateli jest być może priorytetem policji, ale z całą pewnością nie znajduje się w pierwszej dziesiątce priorytetów. Mechanizm wypadków, jakie aranżowane są w Polsce przy udziale policji, nie służy zapewnieniu bezpieczeństwa, ale temu, by przed rozpoczęciem postępowania sądowego wskazać winnych i niewinnych. Może wyjaśnię dokładniej – chodzi o wskazanie tej grupy, która służy jako tło do organizowania prowokacji i z której wybiera się winnych, choćby nawet nie byli winni, a także o wskazanie tej grupy, która – choć śpiewa i tańczy – uznawana jest za prześladowaną mniejszość spośród której wybierane są baranki ofiarne. Aranżerami tych wypadków są moi ulubieni ministrowie Sienkiewicz i Sikorski. Siła ministra Sikorskiego tkwi w tym, że on jest w zasadzie impregnowany na argumenty. Być może przez to, że przeszedł dobrą, brytyjską szkołę i tam go wyleczono z poczucia winy, poczucia wstydu i poczucia sprawiedliwości. Nie wiem. Być może on się już taki urodził i nie można tego w żaden sposób zmienić. Oto po zajściach w Białymstoku, minister Sikorski oświadczył, że z tego miasta jest wcale niedaleko do Jedwabnego. Jak na polskiego ministra, to jest moim zdaniem duża ekstrawagancja, i nie sądzę, by w czasach dawniejszych, ktokolwiek z urzędników, a jeszcze do tego związanych z polityką zagraniczną i dyplomacją, zdecydował się na takie słowa. Myślę, że nawet agenci Stalina poprzebierani w polskie mundury i udający polskich dyplomatów mieliby więcej taktu. Aż się chce zapytać – a panie ministrze szanowny, a czy z Chobielina do Piaśnicy jest tyle samo co z Białegostoku do Jedwabnego czy może bliżej?

Minister Sienkiewicz z kolei lubi powoływać się na swojego pradziadka, którego uważa za piewcę tolerancji i różnorodności, które rozkwitały w I Rzeczpospolitej. Napisał też, że Kaczyński na spółkę z Kościołem napuszcza prymitywnych ludzi na mniejszości. Miałem ostatnio okazję, przez moment tylko, oglądać ministra Sienkiewicza jak zeznawał przed komisją. To było coś naprawdę wyjątkowego. On tam mówił, że tak naprawdę PO i on osobiście, zwalczali mafie vatowskie, a PiS im w tym przeszkodził i dokończył dzieła w stylu, który jest daleki od subtelnych i wyrafinowanych metod ministra Sienkiewicza. On nie może zrozumieć dlaczego, przecież tak naprawdę ludzie Ziobry i jego ludzie powinni iść ręka w rękę, dla dobra Polski. Ponieważ minister Sienkiewicz urodził się w Kielcach, można – idąc za intuicją ministra Sikorskiego – zapytać – a daleko on miał z rodzinnego domu na ulicę Planty 7? Jak słyszę ministra Sienkiewicza, bo oglądać go nawet już nie muszę, to mam wrażenie, że to było po sąsiedzku. Brama w bramę. Choć mogę się oczywiście mylić. Nie wiem jak to się dzieje, ale ludzie zajmujący się tajnymi służbami w Polsce, albo ludzie związani ze służbą dyplomatyczną, tacy jak Sikorski minister, mają coś takiego w twarzy, że jak zaczynają kłamać to od razu jest to widoczne. Tusk też to ma. Myślę, że mieli bardzo słabego prowadzącego na kursach aktorskich. Od razu bowiem, przy pierwszym kłamstwie, zaczynają modulować głos, staje się on głębszy, czystszy, a w oczach pojawia się ta głębia i zrozumienie, które – a on jest w tym mistrzem – widać zwykle przy wystąpieniach ministra Ławrowa. Jeśli o mnie idzie, to po dostrzeżeniu powyższych cech automatycznie przestaję słuchać tekstu i patrzę już tylko na mimikę i choreografię. I Wam także doradzam ten sposób, to jest niezwykle inspirujące. W tych zachowaniach właśnie, wyraża się to, co widać w tytule – esprit de corps policji i służb. Które są już tylko narzędziem do robienia propagandy. I nikt nawet nie próbuje tego ukrywać. Policja widoczna na ulicach upodabnia się do policji widocznej w telewizyjnych fabularyzacjach i nawet już gadają tak samo. Nikt jeszcze, póki co nie napisał historii policji, a przecież najmędrsi antropologowie zabrali się za takie rzeczy jak historia starości, historia dzieciństwa, historia seksu i historia żony. Za historię policji nie wziął się nikt, albowiem książka ta byłaby pełna pobożnych życzeń i niczego więcej. Zamiast historii policji mamy kryminały, które służą temu, by istotną, przypisaną, jej na samym początku istnienia, rolę tej formacji ukryć. Policja jest tłem dla przygód Sherlocka Holmesa, tajne służby są tłem dla wyczynów Herkulesa Poirot, seriale zaś przeznaczone dla idiotów, są tłem dla prowokacji jakie policja asekuruje na ulicach polskich miast.

Jak wiemy wzorem dla wszystkich policji świata jest policja III Republiki. To jest podstawa wszystkich rozważań na temat istoty prewencji. Jądrem zaś wokół którego obudowana była cała francuska służba policyjna i wywiadowcza, była prowokacja. Jej ojcem zaś był znany nam już Louis Andrioux, tata słynnego pisarza Louisa Aragon. Ktoś powie, że policyjne prowokacje były wcześniej, a ich ojcem był Fouche, a drugim Vidocq. No tak, ale oni nie montowali takich rzeczy jak monsieur Andrioux, nie tworzyli organizacji terrorystycznych i nie wydawali, za pieniądze podatnika, specjalnych gazet dla nich, gdzie punkt po punkcie uczono jak zrobić bombę i jak nią rzucić w powóz szefa policji. Wobec pana Andrioux wszystko inne blednie i widać od razu, że miało mniejszy rozmach. Nie wiem czy powstał jakiś entuzjastyczny film o Józefie Fouche, rzeźniku Lyonu, ale Vidoq doczekał się kilku ekranizacji, z dzieciństwa pamiętam nawet serial o nim, serial gdzie przedstawiano go jako bohatera, równego Robin Hoodowi niemal. Nie dowiemy się z tych filmów kim był dokładnie Vidocq, ale jego krótka biografia w wiki pozwala nam stwierdzić iż był to wzorzec metra dla współczesnych metod operacyjnych. Viocq był człowiekiem systemowo nielojalnym, a przez to bardzo atrakcyjnym dla policji, albowiem ta mogła z nim współpracować szantażując go jednocześnie więzieniem. Wszystkie decyzje jakie podejmował ten człowiek były błędne i głupie, podstawową zaś cechą jego charakteru była kokieteria, z którą nie potrafił sobie poradzić. To także wpływało na jego pozytywne relacje z policją. Był Vidocq człowiekiem odrzuconym przez świat przestępczy. Przyczyny nie są do końca wyjaśnione, ale nie ma to chyba znaczenia. Wskazuje za to jasno jakie cechy i jakie „zalety” powinien mieć człowiek decydujący się na współpracę z policją. Łysiak zrobił z niego kiedyś jednego z bohaterów swojej książki „Empirowy pasjans”. Fouche też tam jest. Aż dziwne, że Łysiak nigdy nie napisał ani słowa o św. Teresce z Lisieux, a bandytom, zbrodniarzom i prowokatorom poświęcił tyle miejsca w swojej twórczości.

Przykład powyższy, jak również postaci obydwu wymienionych ministrów, a także liczne przykłady szeregowych i tych trochę bardziej znanych policjantów wskazują, że wszystkich tych ludzi łączy jedno – kokieteria. Duch policji i służb to duch kokieteryjny, który za wszelką cenę musi się podobać. I poszukuje różnych dróg, by ten cel osiągnąć. Nie może być inaczej, albowiem nawet największy, zatrudniony w policji dureń, wie, że deklaracje rozmijają się z rzeczywistą misją i trzeba to jakoś ukryć. Póki co tylko Niemcy mogli sobie pozwolić na szczerość i jasno wyrazili jaki będzie esprit de corps Gestapo. Nie próbowali niczego ukrywać, a funkcjonariusze tej służby nie musieli niczego udawać i pewnie sporo oszczędzono na kursach aktorskich dla nich. Ani minister Sienkiewicz, ani inni ministrowie nie działają w tych ułatwiających życie okolicznościach. Każdy zaś policjant wie, że lojalność kolegów jest sprawą nader problematyczną, a nerwy mają pewną określoną wytrzymałość. Stąd poszukiwanie jakiegoś rozluźnienia i wspomniana już kokieteria, bez której prawdopodobnie nie dałoby się w tej pracy wytrzymać.

Białystok, podobnie jak Kielce jest chyba ulubionym miastem ministra Sienkiewicza, tak sądzę, bo pamiętam, jak przed kilku laty wypowiadał się on krytycznie o zamieszkujących je kibicach. Dziś powtarza się to samo. Nie wiem dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, by zorganizować paradę równości w Łodzi. Środek Polski, łatwo dojechać z każdej strony, szerokie ulice, miasto przyjazne wszystkim naraz i każdemu z osobna, a jaką promocję biednej, zaniedbanej Łodzi zrobiłaby taka parada...Nie, lepiej jechać na Podlasie. Może rzeczywiście lepiej, bo wygląda na to, że następny kokieteryjny rozkaz dotyczył będzie połączenie prawosławnej pielgrzymi na Grabarkę z paradą równości. Ludność prawosławna, która niejedno widziała i niejedno zniosła, nawet nie mrugnie. Grzecznie przejdzie razem z Biedroniem i Dehnelem na samą górę, a jej prominentni przedstawiciele będą zachwyceni udzielając wywiadu mediom. Pisowska zaś policja będzie ochraniać ten event. Ministrowie zaś Sikorski i Sienkiewicz grzmieć będą o nietolerancji, a kibice jak to kibice – odrzuceni przez świat przestępczy, szukać tam będą akceptacji, zrozumienia i jakichś propozycji urządzających ich na dłużej niż jeden sezon rozgrywek.

 

Zapraszam do księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl a także do sklepu Foto Mag i księgarni Przy Agorze. No i oczywiście na portal www.prawygornyrog.pltagi: policja  białystok  prowokacja  sikorski  sienkiewicz 

gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 09:02
112     5606    13 zaloguj sie by polubić
komentarze:
valser @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 09:38

Wyglada to tak: ilosc osob poszkodowanych, rannych, ktorym udzielono pomocy medycznej podczas imprezy w Bialymstoku - ZERO, ilosc wystapien rzecznika lokalnego szpitala - ZERO.

Natomiast "w internetach wrze" i "ludzie sa oburzeni". Golgota, pogromy lwowskie i Jedwabne.

Ja moze jeszcze tylko przypomne, ze Radek Sikorski byl czlonkiem PiS i w latach 2005-2007 byl ministrem w rzadzie Kazimierza Marcinkowskiego i w rzadzie samego prezesa. Warto o tym pamietac.

Obydwaj panowie Sienkiewicz i Sikorski najblizej maja do Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza. 

Calosc przypomina to o czym mowil prof. Swiecicki - stymulowanie symptomow obledu udzielonego.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 09:40

Muszę chyba znów jakąś pogadankę z profesorem zaaranżować. Już słyszałem, że komuś flagę tęczową na plecach podpalili, a Jacek Dehnel skanduje - bandyci, bandyci...i obarcza winą policję, bo przecież jak to jest możliwe, że bandyci chodzą po ulicach bezkarnie

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 09:44

   czyli że postempacy wyznaczą na miejsce kolejnej tęczowej parady Kalwarię Zebrzydowską

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @stanislaw-orda 22 lipca 2019 09:44
22 lipca 2019 09:50

Nie, bo nie o to chodzi, chodzi o to, żeby prześladowani przez białostockich kibiców prawosławni zostali zrównani z prześladowanymi przez nich środowiskami LGBT

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 22 lipca 2019 09:50
22 lipca 2019 09:56

Bardzo syntetyczne podsumowanie. 

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 22 lipca 2019 09:40
22 lipca 2019 10:02

 

Biore poprawke na to, ze dla mnie sytuacja gdzie ktos dostaje kopa w czerep, to nie jest nic szokujacego i wiem, ze jak to zrobisz na macie to dostaniesz oklaski i nagrode, a jak na ulicy - to od trzech lat w gore. Ale nie wiem jak slaba trzeba miec glowe, zeby nie potrafic realnie ocenic sytuacji.

W Polsce co roku tonie w otwartych wodach od 500 do 1000 osob. Te statystyki sa od dekad niezmienne. Dla porowniania - w Szwajcarii od 2 do 5 osob. To pokazuje skale idiotyzmu i moim zdaniem przeklada sie na cala reszte codziennych spraw. W Szwajcarii wlasciwie przy kazdym domu jest maszt na ktorym przez caly rok wisi szwajcarska flaga i nikomu jeszcze nie przyszlo do glowy, ze nazwac to nacjonalizmem, szowinizmem czy nazizmem. Tych Radkow i Hollandow trzeba nazywac po imieniu i pokazywac gdzie ich miejsce - w szpitalu dla umyslowo chorych.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 10:24

Jak tylko widzę te "manifestacje LGBT" i atakujących ich "kibiców", to mam wrażenie zawsze, że oglądam coś takiego jak te inscenizacje militarne z Grunwaldu. Albo parodię takich właśnie prowokacji policyjnych z czasów Republiki albo końcówki caratu, tyle że gorzej realizowaną. Dziwię się tylko tym wszystkim Sienkiewiczom i Tuskom, że grzeją te podszywki, bo wszystko wskazuje że tym się wyborów w Polsce nie wygra, a zapotrzebowania na "wydarzenia paryskie" nie ma najmniejszego. Pytanie czy to rzeczywiście już jakaś choroba psychiczna, czy jednak jakaś usilna próba destabilizacji sytuacji w kraju, która niewykluczone że ma skończyć sie wysoką wygraną PiS-u i późniejszym "pójściem na całość", czyli już bardzo precyzyjnymi prowokacjami wymierzonymi w rząd i sprzedawanymi na zachód w wersji putinowsko-erdoganowskiej. Jestem tu bezradny, ale skłaniałbym się ku tej drugiej teorii.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 22 lipca 2019 10:24
22 lipca 2019 10:31

Ja też. Możliwe jest, że Polska będzie musiała unieść polityczny ciężar wydarzeń we Francji. To znaczy - tam sie będą mordować na ulicach, ale nie będzie można o tym powiedzieć słowa, a u nas rozpocznie się walka z katolickim faszyzmem, który tłamsi wolność. Co widać było na ulicach Białegostoku.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 10:32

>>> Może wyjaśnię dokładniej – chodzi o wskazanie tej grupy, która służy jako tło do organizowania prowokacji i z której wybiera się winnych, choćby nawet nie byli winni, a także o wskazanie tej grupy, która – choć śpiewa i tańczy – uznawana jest za prześladowaną mniejszość spośród której wybierane są baranki ofiarne. <<<

Jeśli potraktować te słowa poważnie, to mamy "niewesołą" sytuację. Białystkok jest stolicą Podlasia, Jest uosobieniem katolickiego ciemnogrodu. I w takim właśnie mieście, ktoś daje rozkaz zorganizowania parady nierówności. Zresztą nie tylko w Białymstoku ale i w Kielcach czy gdzie indziej.

Twoje zdanie: >>> Mechanizm wypadków, jakie aranżowane są w Polsce przy udziale policji, nie służy zapewnieniu bezpieczeństwa, ale temu, by przed rozpoczęciem postępowania sądowego wskazać winnych i niewinnych. <<< wyjaśnia wszystko. Zapadła decyzja, że katolicy mają od tej pory być tymi winnymi a reszta tymi niewinnymi. I niestety rzecznik episkopatu daje się w to wrobić. Popatrzcie jak ładnie przeciwnic;y przejmują narrację i przy jej pomocy nas obezwładniają.

Niestety nie mogę dotrzeć do pełnego tekstu abp. Gądeckiego. Tutaj jego obszerne omówienie:

https://info.wiara.pl/doc/5719363.Kosciol-nie-moze-sie-kierowac-slupkami-poparcia

A co z tego zrobił rzecznik, który ustawił się w pozycji chłopca do bicia:

https://ekai.pl/rzecznik-kep-dezaprobata-wobec-aktow-agresji-w-bialymstoku/

Ale pomijając oficjalną reakcję rzecznika. Skoro uczestniczy w tym rząd i policja i to rząd tzw. "dobrej zmiany" to ja nie mam nic do dodania.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 22 lipca 2019 10:32
22 lipca 2019 10:35

Ten rzecznik jest wyjątkowo głupi. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 22 lipca 2019 10:02
22 lipca 2019 10:36

Ktoś powinien te wypowiedzi zestawić i sprzedawać za pieniądze na YT

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski 22 lipca 2019 09:50
22 lipca 2019 10:43

czyli że ludobójstwo w nieodległych Gibach (obława augustowska) było uzasadnione, bo to w tym regionie takie czarnosecinne tradycje

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 10:45

Zaraz tam ludobójstwo...prewencja po prostu

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @valser 22 lipca 2019 10:02
22 lipca 2019 10:49

Imienny skuteczny przeskok przed stałym kopem w głowę z Absurdystanu w PLN do  czterojęzycznej przystani spokoju z jedną flagą. Wielokulturowość zdająca egzamin dzień w dzień.

 

Czy zadyma z polskiej ulicy nie zostanie przeniesiona do ostatecznego rozwiązania na stadion w Chorzowie? Tam dym i ogień oraz płomienne pohukiwania "Deutschland, Deutschland " dnia 24. lipca od godz. 21 jak w banku! Śląskie wafle [ssyk mediów pewny] w dłonie?

zaloguj się by móc komentować

valser @saturn-9 22 lipca 2019 10:49
22 lipca 2019 11:06

W marcu bylem w St-Immier, w kantonie Jura. Tam mowia tylko po francusku i po niemiecku po prostu nie moglem sie dogadac. 37km od St-Immier jest duze dwujezyczne miasto - Biel. Oba jezyki - niemiecki i francuski sa w uzyciu. To nie jezyk jest spoiwem Szwajcarii, nie jest rowniez kultura i rowniez nie jest tym spoiwem religia, bo w roznych kantonach katolicyzm i protestantyzm dominuja.

Tym spoiwem bylo od XIII wieku porozumienie wojskowe, wspolna pomoc w przypadku napasci, a pozniej rozwinely sie rowniez wiezy ekonomiczne. Sluzba wojskowa jest obowiazkowa dla wszystkich do dzis. Nie ma odroczen i odwolan od decyzji. Jak jestes niezdolny do sluzby, to idziesz do szpitala baseny oprozniac.

Wielokulturowosc byla rowniez rzeczywistoscia I Przeczypospolitej. Ale co bylo ta zaprawa cementujaca funcjonowanie w jej ramach np. Zydow? Dla nich samych - prawdopodobnie ekonomia, w ktorej brali czynny udzial i mieli swoja role, bo z pewnoscia nie kultura i religia panujaca.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Marcin-K 22 lipca 2019 10:24
22 lipca 2019 11:11

'grupy rekonstrukcyjne' i komisarze/... prowadzący [słowo oficerowie coś mi nie chce z klawiarury zejść]

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 11:22

Nie wiem czy to prawda czy plotka ale w komentarzach pod filmem w Bialymstoku napisali ze byla tam grupa szo szoszy. Podobno robili za sztuczny tlum, stawke mieli zaproponowana 200 dol za dzien ale szo szosze nie chcieli sie zgodzic brac udzialu za tak marne pieniadze, za duze ryzyko, powiedzieli ze 500 dolc za ten ivent bo za mniej nie pojda.

Jesli to prawda to pokazuje ze we Wroclawiu albo Wawie nie trzeba szo szoszy wynajmowac znajdzie sie duzo lokalnych i pojda za darmo.... Bialystok to co innego no i te stawki za dzien...

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 22 lipca 2019 10:43
22 lipca 2019 11:23

Heh "niepodległe Giby" realizm życiowy -200 :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @parasolnikov 22 lipca 2019 11:23
22 lipca 2019 11:29

ja bym powiedział , że "100"

zaloguj się by móc komentować

DWiant @valser 22 lipca 2019 10:02
22 lipca 2019 11:37

.... elektrowstrzasy .... 600 zabiegow rocznie... kurde zona chodzi na ''smarzalnie'' znaczy solarium raz w tygodniu a pan profesor robi dwa zabiegi dziennie.... 

zaloguj się by móc komentować

valser @DWiant 22 lipca 2019 11:37
22 lipca 2019 11:40

Suenkiewiczowi i Sikorskiemu tez by sie przydalo. Tak raz w miesiacu profilaktycznie.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @valser 22 lipca 2019 11:40
22 lipca 2019 11:53

dokladnie zamiast na solarium poszliby do profesora na elektrowstrzasy... odrazu by swiat inaczej zobaczyli....

zaloguj się by móc komentować

smieciu @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 11:55

Ostatecznie i tak wychodzi na to że nie bardzo wiadomo po co i dlaczego. Oglądał ktoś wykładnię tych zdarzeń we Wiadomościach TVP? Niech ją zreferuje to chyba dowiemy się najwięcej. Czy rząd również się pokajał tak jak rzecznik Episkopatu? W sensie że cały ten spektakl był na serio i pedałów należy jednak traktować jak ludzi?

Jeśli chodzi o to że niby chodzi o zniszczenie Kościoła to nie widzę potrzeby. Przecież z załączonego przez mniszysko linku wynika że oni chyba nawet nie proszeni przez nikogo pierwsi biją się w piersi. Idąc śmiało z ruchem postępu. Tylko ten biedny lud, jest problemem gdyż choć kompletnie nic go to nie obchodzi to z jakiegoś powodu bombarduje się go tymi bzdurami każąc zająć jakieś stanowisko. Tylko które? Rządowe? Kościelne? Sorosowe? Czy ludowe?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 22 lipca 2019 11:29
22 lipca 2019 12:38

Tak, a jakim przemyslem była ta niepodległość zagwarantowana? Jaką produkcją? Jakimi umowami handlowymi? Komu była potrzebna? Jaką miała "głębie startegiczną" ?

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 13:43

Do panów Sikorskiego i Sienkiewicza (z policji) dołączył już dzielnie nasz nadworny moralista (który chyba chce nawet przegonić Terlikowskiego na swoim odcinku):

"Jeśli chcecie odzyskać moralne prawo do protestów przeciw deprawacji dorosłych i seksualizacji dzieci, rozprawcie się najpierw do spodu i do bólu z deprawacją i seksualizacją, którą prowadzili wasi obecni lub byli podwładni" - Szymon H.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/szymon-holownia-do-biskupow-rozprawcie-sie-najpierw-z-deprawacja-i-seksualizacja/k9lvdxs

Jego zdaniem, kontrmanifestanci nie stali w obronie Boga i uczuć religijnych.

"Ci ludzie wyśmiewali moje wartości i bezkarnie obrażali moje uczucia religijne, szydzili z mojej wiary i deprawowali najmłodszych. Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski, i zarządzi śpiew przebłagalnych suplikacji".

On już w końcu przestał nawet ukrywać, co naprawdę myśli i dla kogo pracuje. W sumie to dobrze.

zaloguj się by móc komentować


onyx @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 13:46

Mają rozmach.

https://mnw.org.pl/parada-i-marsze-rownosci-2019/

Sikorski i Sienkiewicz a także reszta tej degrengolady liczą na ofiary i tu widzą jakieś możliwości na przyszłość. Na razie słabo to idzie bo nie ma tak naprawdę chętnych ani na ofiarę ani na bandytę. Psycholi takich jak w Gdańsku jak widać za wielu nie ma.

https://twitter.com/adi_lark/status/1153234113651982337?s=20

W 2013 roku na Ukrainie nawet nie kombinowali tylko wynajęli dworcową żulię:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15026886,Teczowe_flagi_nad_kijowskim_Majdanem___Dali_im_po.html

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 22 lipca 2019 09:38
22 lipca 2019 13:52

To zobacz, czterech na jednego gdzie do celu dochodzi jeden plaskacz w plecy. I taki filmik można rzucić w świat jako "polskie zamieszki". Ten koleś, później opowiada jak go pobili.

https://twitter.com/GrzegorzFurgo/status/1152966358407221249?s=20

zaloguj się by móc komentować

onyx @MarcinD 22 lipca 2019 13:44
22 lipca 2019 13:55

Ilość policji na ulicach ma przywodzić na myśl sytuację we Francji. Niestety za tą nadreprezentację granatowych mundurów odpowiada już obecny rząd. To tak jak w tzw. kulturze i sztuce gdzie ministerstwo daje kasę na szkalujące nas gnioty a później udaje że jest wstrząśnięte i zmieszane zarazem.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @onyx 22 lipca 2019 13:55
22 lipca 2019 14:05

Ja myślę, że władze Pis mają świadomość, że chodzi o prowokację i zaproszenie do aktów agresji, dlatego starają się zabezpieczyć z zapasem i dmuchać na zimne. A tamci wykorzystują to potem do tworzenia memów "chaos na ulicach polskich miast".

Przecież to, że padł rozkaz zrobienia tego marszu akurat w Białymstoku, nie jest przypadkiem. Jak już nadepnąć na odcisk, to tak żeby delikwent podskoczył.

Swoją drogą to by były jaja, jakby organy porządku teraz tych wszystkich krzyczących wezwały na przesłuchanie w celu zbadania poczytalności.

zaloguj się by móc komentować

organista @valser 22 lipca 2019 09:38
22 lipca 2019 14:05

Chce Pan powiedziec, ze Sienkiewicz i Sikorski nadaja sie do tych specjalistow? 

Naprawde Pan mysli, ze sa oni chorzy psychicznie i nie odpowiadaja za swoje czyny? 

Po prostu robia cos i nie wiedza w ogole co sie wokol nich dzieje. Mysli Pan, ze leczenie psychiatryczne cos im pomoze?

 

zaloguj się by móc komentować

donstefano @MarcinD 22 lipca 2019 13:43
22 lipca 2019 14:07

Lata temu, gdy redaktor Szymon pisał jeszcze cotygodniowe felietony w tygodniku Tomasza Lisa w jednym z tekstów niezbyt entuzjastycznie wypowiedział się kwestii adopcji dzieci przez homoseksualistów. Bardzo szybko środowisko warszawskie postanowiło go "przytemperować", bo miesięcznik branżowy "Press" dostał zlecenie na rozwalcowanie redaktora samodzielnym tekstem (pewnie do wygrzebania w sieci). Do Białegostoku przyjechała kilkuosobowa ekipa, która robiła research w miejscu pracy rodziców SH, wśród znajomych z lat szkolnych etc. wyłapując wszystkie newralgiczne informacje, którymi można byłoby go przygrillować. Obok wypowiedzi osób miejscowych użyto również ogólnie znanych postaci (m.in. o. Macieja Ziemby z którym redaktor jako niedoszły dominikanin i publicysta katolicki się przyjaźnił). Zwłaszcza swego rodzaju świadectwo o.Ziemby (choć użyte przez medialnych cyngli w wiadomym celu) dawało próbkę postawy redaktora. Od tamtej pory minęło sporo czasu, a wektory aktywności publicystycznej redaktora zostały skierowane we "właściwym" kierunku. Niestety.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @MarcinD 22 lipca 2019 13:43
22 lipca 2019 14:18

Rozumiem, że ksiądz arcybiskup wyda w tej sprawie w najbliższym czasie list pasterski (...)

Co za pycha i bezczelnosc. On niemalze stawia arcybiskupa do kata i protekcjonalnie mu mowi, co MUSI zrobic, zeby sie Holownia nie gniewal.

zaloguj się by móc komentować

valser @onyx 22 lipca 2019 13:52
22 lipca 2019 14:25

Jado panie po tych samch patentach. Im sie jednak nalezy powazny wpi**dol.

https://www.youtube.com/watch?v=8oE2eAlnj8g

zaloguj się by móc komentować

valser @organista 22 lipca 2019 14:05
22 lipca 2019 14:29

W polskiej polityce wszystkie konfiguracje sa dopuszczalne. Przypomne jeszcze raz, ze Radek Siekorski byl w latach 2005-2007 ministrem obrony w rzadzie PiS, u Kazimierza Marcikniewicza i Jaroslawa Kaczynskiego.

Sienkiewicz i Sikorski to sa padalce. Ich miejsce jest w slojach z formalina.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @parasolnikov 22 lipca 2019 12:38
22 lipca 2019 15:04

proszę jeszcze raz przeczytać: tam "stoi":

w nieodległych  

a moje 100 dotyczyło odległości w km.

zaloguj się by móc komentować

StanislawGibarian @saturn-9 22 lipca 2019 10:49
22 lipca 2019 15:04

To jest świetny utwór o głęboko anty-niemieckiej a właściwie antypruskiej treści:

https://youtu.be/NeQM1c-XCDc trzeba się zalogować dowolnym kontem pocztowym.

Mieszkam praktycznie przy stadionie śląskim ale kupiłem świńsko drogi bilet i idę na występ.
Sądzę że będzie warto.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DWiant 22 lipca 2019 15:03
22 lipca 2019 15:08

czyli zlecenie wyszło z centrali międzynarodówki

zaloguj się by móc komentować

organista @valser 22 lipca 2019 14:29
22 lipca 2019 15:09

Myslisz, ze British Museum zakupiloby od Polakow dwa duze sloje i postawiloby na eksponowanym miejscu? 

Jakby je podpisali?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @MarcinD 22 lipca 2019 14:05
22 lipca 2019 15:10

Nie. Zasłużony i  odznaczony orderem ukraińskiej bezpieki redaktor Sakiewicz tym razem miał za zadanie wystrzelić na start eventu. Wydrukował antypedalskie wlepki. Moszbachora natychmiast skrytykowała homofobiczne naklejki. "Światowe media" od razu podniosły larum... Na naklejki... I czekały na dalszy ciąg. Jeśli ktokolwiek na tym forum uzna, że był to przypadek, powiem ze jest głupi. Sakiewicz nie robi nic nieuzgodnionego z Nowogrodzką. Scenariusz jest rozpisany na role. 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 22 lipca 2019 15:04
22 lipca 2019 15:12

Heh :) Czego głupi nie doczyta to wymyśli, przepraszam :) 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @donstefano 22 lipca 2019 14:07
22 lipca 2019 15:14

Największą słabością ich wszystich jest aspiracja i megalomania. Przyćmiewa im rozum i resztki przyzwoitości. Są jak artyści z piosenki Kazika, dla spełnienia marzeń i poprawy samooceny zrobią wszystko. I potem już nawet nie widzą, że są jak myszki wabione przez kota na serek, za którym jest tylko klatka albo haczyk.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Rozalia 22 lipca 2019 15:10
22 lipca 2019 15:16

To może rozwinie Pani myśl i napisze, dlaczego (wg Pani) strona rządząca miałaby w tym brać udział? Ma jakiś zysk z tego? Czy każą jej i musi?

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 15:22

To zaskakujące ale jakież to miłe zaskoczenie, bo ten kościół katolicki w Folkestone w ciągu dnia jest otwarty teraz.

Będąc w kościele katolickim, to być w ostatniej oazie normalności w tym świecie powoli stającym się zupełnie a-normalnym.

- - -

Bo proszę zobaczyć to coś, co wczoraj wieczorem zobaczyłem na screenie w pubie. To trzykrotny brytyjski mistrz świata na żużlu w czasie rozmowy w studio tv. To jest to coś, co kochają panowie Sikorski i Sienkiewicz, nawet, jak, nie kochają ale oni muszą.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 15:39

A to angielska kultura w centrum miasta, niech ją szlag ...

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 15:39

A to angielska kultura w centrum miasta, niech ją szlag ...

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 15:40

Sorry, dwa razy to samo ale może i dobrze

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
22 lipca 2019 15:46

Cytuję:

[..] Zamiast historii policji mamy kryminały, które służą temu, by istotną, przypisaną, jej na samym początku istnienia, rolę tej formacji ukryć. Policja jest tłem dla przygód Sherlocka Holmesa, tajne służby są tłem dla wyczynów Herkulesa Poirot...

Awatarowy kryminał zapowiada się cholernie ciekawie.

zaloguj się by móc komentować

onyx @organista 22 lipca 2019 14:05
22 lipca 2019 15:51

Obawiam się, że do specjalistów to powinna stanąć długa kolejka...

https://twitter.com/michalpretm/status/1153252399663988736?s=19

zaloguj się by móc komentować

proton @onyx 22 lipca 2019 13:52
22 lipca 2019 15:55

Polecam przesłuchać początek wypowiedzi tego "pobitego" dzieciaczka.

https://www.youtube.com/watch?v=7eC7GLXITNg&lc=z22kizbydmvgipntvacdp432mvlgykonlv4u0pwoj1dw03c010c

 

to jest cudne: "0:06 Tak, wczoraj zostałem pobity na paradzie równości" i dramatyczne ujęcia jak czterech napastników nie może z emocji trafić ani jednym ciosem z ręki czy buta.

i następnie 0:46 "Spokojnie nic mi nie jest, w porównaniu do innych moich przyjaciół, KTÓRZY WYLĄDOWALI W SZPITALACH. ZACZNIJMY OD TEGO, ŻE JA NAWET NIE CZUJĘ SIĘ POBITY FIZYCZNIE, NIE CZYJĘ SIĘ POBITY PSYCHICZNIE, MENTALNIE, BO TO CO SIĘ TAM DZIAŁO TO NAPRAWDĘ BYŁA ISTNA MASAKRA..."

curwa kyrk.

 

zaloguj się by móc komentować

proton @onyx 22 lipca 2019 13:52
22 lipca 2019 16:04

Fejsbuń pobitego. https://www.facebook.com/heavvymental

 

smieszne jest to że życzliwi internauci informują tego szczyla, że szuka go policja jako poszkodowanego.

Nasz dzielna policja już złapała jednego z katujących i internauci znaleźli informacje, że on się z poszkodowanym dobrze zna ;-)

 

Curwa kykr na kółkach.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tadman 22 lipca 2019 15:46
22 lipca 2019 16:14

Motto każdej policji/milicji: służyć władzy (każdej) i doktryna: każda władza nad potrzebuje

zaloguj się by móc komentować

qwerty @cbrengland 22 lipca 2019 15:39
22 lipca 2019 16:15

W królewskim Krakowie nikogo to nie dziwi - to codzienność

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @DWiant 22 lipca 2019 15:03
22 lipca 2019 16:15

No i jeszcze tego świata kawałek: Niemcy, włochy i.... długo, długo nic. Aż po kres!

Dziwnie ten świat skarlał...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Rozalia 22 lipca 2019 15:10
22 lipca 2019 16:17

Po prostu rozbrojenie "miny" przed październikowymi wyborami...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @proton 22 lipca 2019 15:55
22 lipca 2019 16:18

parady domagajace się równości pod sufitem to czystej wody proweniencja bolszewicka.

Ponoć wszyscy mają jednakowe zalądki (nieprawd0, albo jednakowe prawa (nieprawda), no to powinna być stosownymi ustawami  zadekretowana równość także  pod sufitem.

zaloguj się by móc komentować

Paris @valser 22 lipca 2019 09:38
22 lipca 2019 16:53

Ta  zenujaca calosc...

... nie tylko przypomina to o czym mowi profesor Swiecicki, ale to jest  KLASYCZNE  "folie a deux"... i ta cala zaprzedana CZEREDA  ma  doskonala swiadomosc w czym bierze udzial i z "kim" tanczy...

... niech sie tak bujaja dalej i szukaja  GLUPA  wsrod swoich  !!!

 

No i dzieki za to przypomnienie... radek-zdradek z Chobielina niedaleko Piasnicy, czlonek PiS w rzadzie kazia od izabelii...  czyli  wszyscy chlopcy z jednej piaskownicy  !!!

Zabic ich debili pustym smiechem  !!!

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @valser 22 lipca 2019 11:40
22 lipca 2019 17:19

Masz na myśl, rzecz jasna, zastępcze opróżnianie basenów. Zgadzam się. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @MarcinD 22 lipca 2019 15:16
22 lipca 2019 17:23

Będę bezlitosna i powiem że strona rządząca CHCE, nie musi. Wołami do rządu  nikt ich nie ciągnął. Sakiewiczowi nie zapomnę akcji z abp. Stanisławem Wielgusem. GP jest organem kłamliwym, o wyjątkowo złej woli. Wszystko co wypływa z tego źrodła jest złe, albo podejrzane. Jest gorsza niż GW, bo wartość GW została wcześniej rozeznana.

A skoro GP jest organem partyjnym partii rządzącej, ocena działania, patrz jak wyżej.

Oprócz wspomnianych już dzisiaj zagorzałych w obłędnym amoku wrogów PiS, Radka Sikorskiego, Kazimierza Marcinkiewicza, dodam byłą minister Joannę Kluzik-Rostkowską, wybranego onegdaj z list PiS Borusewicza, marszałka senatu i jeszcze nieocenioną "przyjaciółkę" prezesa (za taką się podawała) Jadwigę Staniszkis. Nie mówiąc już o prezydencie z poręki, Lechu Wałęsie. Albo ktoś się nie zna na ludziach, albo jest pechowcem, albo durniem. Jarosław Kaczyński nie jest durniem.

Premier Morawiecki, wicepremier Gowin, Gliński żaden z nich nie należy do PiS. Sorry Morawiecki się pózniej dopisał. 

Pani Witek jest w swojej roli równie nieskuteczna i śmieszna co psiapsiółka Ewy Kopacz, minister MSWiA, Teresa Piotrowska, która wypowiadała się na temat samolotów bez głowy (bezzałogowych). To były czasy kiedy określenie dron, było jeszcze objęte medialną cenzurą. Ktoś te głupie baby ustawia w całkiem nieadekwatnych rolach.

Autopoprawka, może w innych rolach te lub inne baby nie są takie głupie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @DWiant 22 lipca 2019 15:03
22 lipca 2019 17:28

Globalna  "ustawka"...

... i bicie piany przez  czerwone presstytutki... szukaja  KRWI  gdzie sie da i jak sie da,  w dodatku ciagle ci sami i za  SOROS'owe  srebrniki  !!!    Jestem przekonana, ze wielu z nas Polakow, ale takze Frankow ma tego swiadomosc...  chocby ostatni francuski  "wynalazek"  zolte kamizelki i ta cala SZOPKA  z ich udzialem w struganiu  CHAOSUczyli  BURDELU...

... czerwonemu, skorumpowanemu, masonskiemu dziadostwu pali sie juz mocno pod d**a  i wszelkie  "rekonstrukcje" beda dopuszczalne  !!!

Coz, pozostaje nam tylko robic swoje i  zachowac  SPOKOJ... bo jeszcze nie na jedna taka jazde bedziemy wystawieni  przez wsciekajacego sie diabla  !!!... mowic na glos i  szydzic z tej  CZEREDY ile tylko mozna  !!!

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @marek-natusiewicz 22 lipca 2019 16:17
22 lipca 2019 17:28

To co pisze Autor idzie w świat. Znakiem tego, rozbrajanie miny wyborczej zawsze odbywa się kosztem składowania materiałów łatowpalnych, które mają to do siebie że lubia jebutnąć od tak raz na jakiś czas. Samozapłon. 

I to pójdzie w naród. I samozapłon nastąpi, choćby na małą skalę. 

Wyeksponowanie kontrastu między nadmiarem marszów na Podlasiu (przypomnę również reakcyjną Warszawę i Opole) a wołającym o "zemstę do nieba" brakiem Marszów Równości w Łodzi jest celne i nabierze sławy. 

Obecnie ministrem spraw wewnętrzenych jest pani Witek. 

"Minister Elżbieta Witek urodziła się 17 grudnia 1957 roku w Jaworze. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, uzyskując tytuł magistra, a także studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.

Szefowa MSWiA to posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, jest także członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2015-2017 była ministrem-członkiem Rady Ministrów, Szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, a także Rzecznikiem Prasowym Rządu."

Te "studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego" i ten etat nauczycielski i dyrektorski w Szkole Podstawowej Nr 2" to szczególnego rodzaju kwalifikacje do zarządzania służbami i policją. Błaszczak jaki był taki był, ale przynajmniej był chłop, powiedzmy w niektórych wymiarach osobowościowych. Zaś p. Witek ja szczerze współczuję. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Magazynier 22 lipca 2019 17:28
22 lipca 2019 17:40

Dobrozmianowcy w niczym nie sa lepsi w doborze kadr od POlszewikow. Mucha sekretarka - minister sportu, Klich -psychiatra w MON,  Szydlo kaowiec z domu kultury premierem, i ta - nauczycielka z podstawowki minister spraw wewnetrznych. No i jeszcze maja kilka zrzutow POlszewickich jak Glinski czy Gowin.

To sa patenty wprost z francuskiej rewolucji, gdzie praczki i fryzjerzy tez uwierzyli, ze sa powolani do sprawowania wladzy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 22 lipca 2019 15:10
22 lipca 2019 17:42

Naturalnie...

... zgadzam sie z Toba,  Rozalio... redaktUr Sakiewicz to  MARIONETKA  i  PLATNY  PACHOLEK... i jego  "media"  tez  !!!   O tym  wie juz  CALA  POLSKA  i nie tylko  Polska od dawna...

... co do "walki nalepkowej"  licze, ze caly  PiS  i  "dobra zmiana"  zestroi sie w te sakiewiczowe gadzety i tak tego nieroba,  wroga ludu  i  OSZUSTA  SMOLENSKIEGO  wspomoze  !!!

 

Oczywiscie, ze to co sie dzieje dzis i teraz jest  STARANNIE  rozpisane na role.

zaloguj się by móc komentować

tadman @proton 22 lipca 2019 15:55
22 lipca 2019 17:47

Konto użytkuje od pięciu miesięcy. Publikuje filmiki zatytułowane po polsku, które go charakteryzują jako szczyla nie za bardzo wiedzącego co z sobą zrobić, a ostatni filmik z (nie)pobicia tytułuje po angielsku. Jest I was beaten up, jest pride parade, jest Eastern Poland i nie wiem dlaczego w nawiasie (The truth).

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 22 lipca 2019 17:28
22 lipca 2019 18:10

Dobrze, ze Pan podsumowal...

... "kariere" i doswiadczenie zawodowe tej Pani... bo jej  NOMINACJA  to nabrawde  ZENADA  !!!

Podobnie rzecz sie ma  z ta cala "profesjonalistka" od rozwalenia grafenu Emilewicz, a ostatno z tym calym Andruszkiewiczem...  to sa  KPINY  Z  NARODU  !!!

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Paris 22 lipca 2019 18:10
22 lipca 2019 18:18

Czyli my tu gadu gadu, a chłop śliwki rwie. Grafen też już ukradli?! Wyłączyłam się z bieżących spraw. Dla mnie chyba lepiej, bo by mnie coś trafiło...

zaloguj się by móc komentować

Paris @Rozalia 22 lipca 2019 18:18
22 lipca 2019 18:33

Dokladnie tak...

... co innego robio i co innego mowio... i gubio sie w tym strasznie  !!!   I jak to kiedys powiedzial klasyk - w tym  ich  "szalenstwie"  JEST  METODA  !!!

Tez tak kiedys myslalam, ze "cos" by mnie trafilo,  a jednak nie.  Nie wolno - zwlaszcza teraz - wylaczyc sie ze spraw biezacych,  trzeba  TRWAC i ciagle tej  BANDYTERCE  patrzec na rece  !!!

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @DWiant 22 lipca 2019 15:03
22 lipca 2019 18:34

"Caly swiat o tym juz pisze..."

Jest odwrotnie - "wydarzenia" Z Białegostoku zostały praktycznie zignorowane przez "cały świat".

Oczywiście, jak się pogrzebie, to w każdym większym serwisie informacyjnym (BBC, SkyNews, portale gazet,...) znajdzie się coś. Ale to praktycznie nie ma znaczenia - znaczenie ma to co jest na głównej stronie - to trafia do milinów. To co tam wisi jest przeczytane przez 99% konsumentów treści. Z tym, że miejsce to jest wyjątkowo cenne - inne ważne informacje konkurują. Dlatego ja zawsze oceniam siłę przekazu prze pryzmat stron głównych. A oto co było np. na BBC (podaję tłumaczenia – nie każdy zna ten dziwny język):

1) Agenci CIA skazani na śmierć w Iranie

2) Nagranie z przechwycenie tankowca przez Iran w cieśninie Ormuz

3) Izrael burzy domy Palestyńczyków w (bo zbyt blisko muru)

4) Tajemnicza śmierć krów na farmie we Francji

5) Masowe protesty w Puerto Rico z żądaniem usunięcia gubernatora

6) Krytyka policji w Hong Kongu i gwałtowność protestów

7) Indie wystrzeliły rakietę (niby na księżyc)

8) Fotki księcia Jerzego (małego -> trzeci w kolejce do tronu UK)

9) 10 spraw które wstrzymują Brexit

itp. (ale nic o Polsce)

Podobnie w kategorii "najczęściej oglądane" (ang. most watched) nic o nas.

Z tym powoływaniem się (a bo w BBC czy Paryżu coś powiedzieli) trzeba ostrożnie. Jak nie było na głównej, i to przez większość dnia i o dobrej porze, to tego realnie nie było. Oczywiście potem jakaś Środa, Żakowski czy inny Hołownie będą się powoływać - ale to jest manipulacje i należy to wtknąć olać. Tak samo zresztą jak te debilne marsze zboczeńców.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @cbrengland 22 lipca 2019 15:22
22 lipca 2019 18:38

Co on ma z uszami? To jakiś aparat jest medyczny (jak niektórzy noszą na zębach - do prostowania)??

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Krzysiek 22 lipca 2019 18:38
22 lipca 2019 19:06

Tunele. On ma tunele w uszach. Żeby być pięknym.

Tunele w uszach

Ostrożnie, tego się nie da odzobaczyć. Pogaństwo.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DWiant 22 lipca 2019 15:03
22 lipca 2019 20:16

A dlaczego ta  prasa zagraniczna pisze "gay pride" (duma gejowska ) kiedy to miał być podobno "marsz równości"??

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @pink-panther 22 lipca 2019 20:16
22 lipca 2019 21:03

  • Pride - quality or state of being proud – inordinate self esteem: “Pride goes before destruction, a haughty spirit before a fall” (Proverbs 16:18)                      Pasuje,to jeden z grzechów głównych.
zaloguj się by móc komentować

Perseidy @gabriel-maciejewski 22 lipca 2019 10:36
22 lipca 2019 21:07

Niejaki Spirydion Oxymnoron ostrzega na Twiterze że,

cytuję:

"nie powinno się odwracać plecami do LGBT"

zaloguj się by móc komentować

genezy @pink-panther 22 lipca 2019 20:16
22 lipca 2019 21:15

Pride to u anglosasów olbrzymi ruch, który jest już nie do zatrzymania, sponsorowany przez większość firm i miast, także policje, dziesiątki czy setki tysięcy osób- powinien się ten głupi pis zastanowić nad sensem swojej wojny, dlatego bo ją przegrywa. Jakoś z żydami poszli częściowo po rozum do głowy (powiedzmy, bo tu znowu przeginają w drugie mańke). Mam nieodparte wrażenie graniczące z pewnością, że jak zwykle czekają na kolejnego kopa w ryj, żeby się przekonać, jak jest naprawdę. Powinni robić ważne rzeczy, np. natychmiast rozwalić państwowy system edukacji, ale przecież tego nie zrobią... ważniejsza walka z wiatrakami.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Paris 22 lipca 2019 18:10
22 lipca 2019 21:56

A jednak nie kpina, tylko ochrona swoich (pisowskich) pozycji i interesów. Mamy takie właśnie "12 plemion Izraela" w Polszcze, każdy ze swoim udzielnym bóstwem niezależnym od JK albo nawet zbuntowanym, resort policji, resort szkolnictwa, fundacja rektorów polskich, resort sądownictwa ze swoim panteonem czyli Trybynałem Konstytucyjnym (choć ten olimp na razie zneutralizowany, tylko w na niższych szczytach wrze), resort administracji. W miarę opanowane są resort przemysłu, resort transportu, resort energetyki, lasy państwowej, resort rolnictwa, służba zdrowia. Nie łatwo tych wodzów i te plemiona obłaskawić. A trzeba, bo wierzgną jak w 2007. Pewnie że JK mógłby lepiej, ale musiałby zaryzykować i wziąść nowych nieznanych ludzi, z poza układu pepeesowskiego. Chyba mu się nie chce. Albo zostawia ich na lepsze czasy. Sam nie wiem. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 22 lipca 2019 21:56
22 lipca 2019 21:57

I jeszcze wojskówka jest w miarę opanowana. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Magazynier 22 lipca 2019 17:28
22 lipca 2019 22:05

Jeszcze raz zalinkuję bo ten "brak Łodzi" się powtarza. Marsz w Łodzi był 27 kwietnia tego roku. Ten "nadmiar marszów na Podlasiu" to też jakiś humbug, przynajmniej jeśli chodzi o obecny 2019 rok.

https://mnw.org.pl/parada-i-marsze-rownosci-2019/#lodz

https://www.youtube.com/watch?v=BW_s97T1LJQ

zaloguj się by móc komentować

onyx @MarcinD 22 lipca 2019 14:05
22 lipca 2019 22:13

Mam nadzieję, że masz rację i priorytetem jest dmuchać na zimne. Szczególnie kiedy co kawałek słyszymy o jakiejś makabryczenej akcji i to z udziałem dzieci. Widziałem jakieś wiadomości w TVP i tak to było postawione. Społeczeństwo w swojej masie nie lubi żadnych skrajności a "wyborca centrowy" tym bardziej. Kłócą się bo się kłócą ale każdy kto chce marszuje a policja czuwa. Taki jest przekaz rządowy a reszta dokręca i podsyca emocje. A na wekend Kurski prezes daje jakiś rozrywkowy festyn i gra gitara. Do tego dołożyli sporo meczy z naszej ekstra ligi gratis w abonamencie. Reszta i tak z każdego niusa zrobi co chce.

zaloguj się by móc komentować

onyx @proton 22 lipca 2019 16:04
22 lipca 2019 22:28

Mars napada. Do tego wychodzi rzecznik policji cały na biało i ogłasza, że nie było żadnego zgłoszenia o pobicie. Bo z fejka to raczej bez znajomego lekarza obdukcji się nie zrobi. Ale to nie przeszkadza Biedroniowi i innym cwaniakom ogłaszać, że w Polsce są pogromy jak za Niemca w czasie wojny. Ciekawe jak na koniec odbierze to opinia publiczna? Jakie formaty zwyciężą?

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 22 lipca 2019 21:56
22 lipca 2019 22:48

To jest jednak  KPINA...

... i to przez duze "K"  !!!    To nie ma nic wspolnego ani z dobrem Polski ani z dobrem Polakow... i te zagrywki "rekonstrukcyjne" dla tej calej bandy hipokrytow zle sie  skoncza  !!!  Coraz wieksza czesc spoleczenstwa widzi te chucpe "swojej wladzy" jak na dloni.

Jak sie przez kilkadziesiat lat wyhodowalo te "12 plemion Izraela" - to teraz zlikwidowanie tego dziadostwa musi bolec... ale przeciez te "nasze elyty" i ta cala czereda polityczna  WIEDZIALY co robio... i nadal wiedza - TYLKO  TAK  UDAJA  GLUPA  !!!

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 22 lipca 2019 21:15
22 lipca 2019 22:56

Poczytaj sobie co Ikony wkleił w dyskusji pod tekstem pantery, fragmenty wywiadu z Bradem Pitem. To jest wywiad dany na zlecenie, zapwne sponsorów Trumpa. Może u Brytoli pride ma się dobrze, ale u Trumpa nie za bardzo. Widać że badania dr. Camerona dotarły wysoko na orbitę okołoziemską. Homeseksi i single są mniej wypłacalni niż heteroseksi. Morgan i Bushowie chyba się zorientowali, że Rotszyldy im podrzuciły tę skórkę bananową. Brytole sądzę też się już zorientowały i zastanawiają się kto im tego gayowskiego banana podsunął. Rotszyldowie milczą dostojnie i wskazują palcem na Putina.  

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Magazynier 22 lipca 2019 17:28
22 lipca 2019 23:04

... "Zaś p. Witek ja szczerze współczuję."

Sama chciała, Magazynieru. Jak to klasyczna mikrocefala, czyli osoba nie potrafiąca rozeznać swoich możliwości wobec zastanej rzeczywistości. Zatem nie widzę powodów do współczucia. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Paris 22 lipca 2019 22:48
22 lipca 2019 23:05

Niech pani sobie spróbuje wyobrazić, że dostaje pani władzę ale w postaci tylko kilku przyczółków, kilku zdolnych i wykształconych i całej bandy cwaniaków, gdzie niektórzy to napewno wtyki sbeckie, niemieckie i ruskie. Wiarę pani ma nie za bardzo rozwiniętą, taką na poziomie maturzysty. Wokół całe stada kanibali, złodziei i oszustów, którzy tylko czekają na pani jedno potknięcie. Wyrok śmierci jest już na panią podpisany, mordercy krążą wokół. Jest pani kobietą obdarzona wyobraźnią.

Niech pani sobie wyobrazi co pani zrobiłaby w takiej sytuacji. I proszę się nie spieszyć. Dzisiaj już pani odpowiedzi nie przeczytam. Jutro raczej też nie. W zasadzie wogóle może pani mi nie odpowiadać. Proszę sobie odpowiedzieć. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @KOSSOBOR 22 lipca 2019 23:04
22 lipca 2019 23:07

To znaczy że nie chciała. Tylko weszła w to z rozpędu. Prezes kazał. A zatem współczuć można.  

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Perseidy 22 lipca 2019 21:07
22 lipca 2019 23:10

..."nie powinno się odwracać plecami do LGBT"

Zwłaszcza panowie winni być rozważni.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @onyx 22 lipca 2019 22:28
22 lipca 2019 23:14

Przekaz podprogowy. Telewizja przekazuje obraz w systemie 25 klatek na sekundę. Wystarczy 24. Co 25 klatkę może indukować niewidoczne dla oka wyobrazenia i zachowania. I robi to, KAŻDA!, w każdym programie. W serialach, informacjach, programach dla dzieci i młodzieży, programach sportowych, o zwierzętach itd. Oczywiście przekazuje również co widzialne i słyszalne. Do tego muzyka, prasa, gry komputerowe, INTERNET!, telefony komórkowe. Wszystko wpływa na mózg. A potem na  oddział do prof. Łukasza Święcickiego na elektrowstrząsy, a jeszcze lepiej na  egzorcyzmy. 

Jeśli jednak chodzi o problemy psychiczne, władzę mają szurnięci, no i jest ustawa o psychuszkach postPeOwskiego wicepremiera Jarosława Gowina. Lepiej nie sugerować konieczności przymusowego leczenia psychiatrycznego, bo to ONI mają władzę i... narąbane w głowach. W jakimś perspektywicznym celu ustawa o psychuszkach powstała. Przecież nie z myślą o pomocy specjalistycznej dla byłego prezydenta czy homoseksualnego aktora Jacka Poniedziałka, który się panicznie bał przejść w Wielkanoc koło koscioła. I w tym przypadku ja mu wierzę. 

Telewizor najlepiej wy.....ć. Resztę mediów ograniczyć do absolutnego minimum.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @Magazynier 22 lipca 2019 23:07
22 lipca 2019 23:18

Z rozpędu i mimochodem oraz niechcący to można... Eh, nie będe powtarzać znanych, teatralnych /Holoubek/ anegdot. Ale nie można być ministrem spraw wewnętrznych. Zatem współczuć nie można!

:)

zaloguj się by móc komentować

organista @Magazynier 22 lipca 2019 23:07
22 lipca 2019 23:40

mowie, ze zmarl okolo 20 lat temu i mial prawie 100 lat ten czlowiek.

Nie rozumiem jak mozna nazywac kogos durniem. 

Mowie po prostu prawde, co uslyszalem od niego. Ten powstaniec urodzil sie na poczatku XXwieku zmarl prawie sto lat pozniej.

Opowiadal to w latach 80 i byl przy zdrowych zmyslach. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @organista 22 lipca 2019 23:40
22 lipca 2019 23:51

Organista zabłądził. 

Nożyce się odezwą. Napisałam że Jarosław Kaczyński NIE JEST durniem... chociaż gdyby był, to by go trochę tłumaczyło.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 22 lipca 2019 22:56
23 lipca 2019 00:08

Celtom nikt tego nie podrzucił, to jest ich autorska koncepcja i widać to wyraźnie na każdym kroku. Ma w sobie silne elementy parareligijne; być może ta koncepcja wygrała w praktyce z koncepcją muzułmańską, bo anglikanizm dogorywa i coś perpetum mobilnego musi się stać. Szwedzi pięknie tę koncepcję podchwycili i na całego ją w swój sposób wykorzystują- i.e. patrz gdzie są zakłady Scanii w Polsce. 

Zresztą nie o to tak naprawdę chodzi, bo w tym rzecz, że ich, czy Amerykanów coś takiego jak pride nie załatwi. Ale nas jak najbardziej a to dlatego, bo nie rozumiemy jak tworzy się państwo i co jest jego konstrukcją nośną.

"Najważniejsze interesy na świecie robili zawsze Brytyjczycy i, o czym pisaliśmy wielokrotnie, doktryna brytyjska wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność. Dlaczego? Bo interes państwa jest jednocześnie interesem prywatnym, przynoszącym wielkie zyski. Kompania to interes prywatny z udziałem Korony. Żeby Anglik zdradził koronę, musi być człowiekiem krańcowo zdeprawowanym, albo po prostu wychowanym w innej niż brytyjska doktrynie. Mechanizm działał i działa bez zarzutu. My jednak nie możemy bezmyślnie naśladować doktryny brytyjskiej, bo wszystko co jest w Polsce wskazuje, że nie będzie ona skuteczna i zamieni się w karykaturę."- absolutnie nie.

Nie, dlatego bo tu są przecież splątane dwie koncepcje- doktryna i państwo. Państwo, każde państwo i zawsze, będzie związane z interesem prywatnym, przynoszącym zyski. Zawsze. Po co komu takie państwo które nie przynosi zysku (zapytało się kilka milionów polskich emigrantów)? Drugą zaś koncepcją jest doktryna, czyli pryncypia określające w jaki sposób te zyski zostaną osiągnięte. Ale zyski są podstawą, genezą państwa, bo państwo jest superkorporacją i zawsze tak było. Dowody są liczne i można je mnożyć, ale weźmy na ten przykład rozpad ZSRR, gdzie przecież m.in. my byliśmy zewnętrzną strefą ich imperium. Taki stan rzeczy był nie do utrzymania na dłuższą metę dlatego, bo peryferia były silniejsze ekonomicznie od centrum. Jeśli państwo odchodzi od tego co jest najważniejszą jego konstrukcją, to to państwo podąża koleiną Domu Usherów. Sam patriotyzm nie utrzyma konstrukcji nośnej państwa, bo nie jest to najważniejszy filar. Jest to także dowód na to, że Rosja jest najpewniej Golemem, bo bez wsparcia zewnętrznego, bez zewnętrznego interesu w tym podtrzymywaniu trupa, twór ten dawno by się już musiał rozsypać.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 22 lipca 2019 17:40
23 lipca 2019 00:20

Beata Szydlo jest po "przyspieszonym kursie pisania na maszynie" [jak ja to szyderczo nazywam]. Tak sie "generuje' elity w Europie Srodkowo Wschodniej. Zbieraja gromadke, do samolotu i jazda do Londynu lub do Waszyngtonu. Na przeszkolenie administracyjne.

Ale i tak jest lepsza od Muchy czy Kopacz, bo ma bialo-czerwona opaske na rekawie.

Nauczyla sie tez poprawnie przedstawiac po obejrzeniu premiery filmu "Skyfall" w ambasadzie brytyjskiej:

"Nazywam sie Szydlo, Beata Szydlo."

I to w dodatku po polsku. I kto ktu mowi o kosmopolitycznych elitach, szukajacych uznania na zachodzie?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
23 lipca 2019 00:22

Esprit de corps policji. Czyli "policjanci wszystkich krajow, laczcie sie!"

I tak powstal Interpol.

zaloguj się by móc komentować

onyx @genezy 23 lipca 2019 00:08
23 lipca 2019 00:34

Ale obecne państwo polskie zwane dla niepoznaki IIIRP przynosiło zyski superkorporacji jaką jest stan urzędniczy w szerokim tego słowa znaczeniu. Emigranci wyjechali bo nie załapali się do tego korpo z braku pleców w rodzinie. Póki dychająca gospodarka jakoś dawała radę wyżywić korpo to media z kulturą i sztuką biedę przykrywały. Ale fachowcy za Tuska ukręcili tej kurze łeb do końca i się sprawa rymsła. Korpo urzędnicze nic nie produkuje prócz problemów więc szans na rozwój nie ma żadnych ale co przeżre to przeżre. Dla wielu to był idealny świat, który PiS zepsuł. Doktryną Polski powinna być Spółdzielnia z Księdzem na przedzie ;)

zaloguj się by móc komentować

Paris @Magazynier 22 lipca 2019 23:05
23 lipca 2019 00:38

Z reguly odpowiadam...

... wiec i tym razem odpowiem, niezaleznie od tego czy Pan moja odpowiedz przeczyta czy tez nie.

Otoz, dzisiaj ja sobie  nawet nie probuje wyobrazic sytuacji, ze dostaje "wladze", a juz tym bardziej w postaci "tylko kilku przyczolkow"... chocby dlatego, ze nie lubie z innych ludzi robic idiotow i nie lubie jak ze mnie robi sie idiote... i prosze zeby to Panu wystarczylo.

Nie mam wspolczucia dla tej "rzadzacej" bandy hipokrytow  !!!

zaloguj się by móc komentować

onyx @Szczodrocha33 23 lipca 2019 00:22
23 lipca 2019 00:42

Dobre ;)  Fajny jest serial "The Wire" pokazujący jakie wały można kręcić w jednym mieście a taki Interpol to ho ho. A co my tak naprawdę wiemy o pracy tego projektu? Ot pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie jak chiszpańska inkwyzycja kiedy trzeba kogoś ścignąć z pominięciem granic i pstryk zapadają się pod ziemię.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 23 lipca 2019 00:42
23 lipca 2019 01:15

Ja mysle, ze hiszpanska inkwizycja to male piwo przy Interpolu.

Prosze zerknac na zalaczona mapke, na niebiesko zaznaczeni sa czlonkowie organizacji.

Map of the member states of Interpol 2018.svg

"Z prawej sie szczerzy garstka mlodziezy. Mlodziez tez przyszla bo tez nalezy." (to fragment "Przyjazdu" Andrzeja Strzeleckiego).

Ale zarty na bok. Naleza wszyscy, z wyjatkiem Sahary Zachodniej [bo tam nie ma kogo lapac za wyjatkiem wielbladow, ale one sie zlapac nie dadza], Korei Polnocnej [ bo tam maja swoj wlasny kociol], Tajwanu [bo on robi na zlosc Chinom ktore naleza] i Kosowa [bo chyba jest za male zeby zmiescic przedstawicielstwo Interpolu]. No i kilka wysepek na Pacyfiku.

To mi przypomina slogany komunistow w czasie organizowanych w Polsce "wyborow" po stanie wojennym: "Nieobecni nie maja racji".

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Szczodrocha33 23 lipca 2019 01:15
23 lipca 2019 01:47

Mysz się nie prześlizgnie. Ciekawie wyglądają początki tej służby. Powstaje w 1932r. w Austrii w słynnym od konszachtów służb Wiedniu a przez całą IIWojnę łapę na tym trzyma IIIRzesza. Porządek musi być. Wszystkich mieli spisanych...  Fajnie wygląda też ich "Współpraca z innymi organizacjami" gdzie wymienione są ONZ, Europol, UNESCO i ...Microsoft. A ludzie się zamartwiają bo im PESEL wyciekł do sieci i co to będzie ;)

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @onyx 23 lipca 2019 01:47
23 lipca 2019 01:53

I wreszcie zwiazek bratni ogarnal ludzki rod.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @organista 22 lipca 2019 23:40
23 lipca 2019 08:44

Aha! Przyjmuję do wiadomości. Przepraszam gorąco za nazwanie pana durniem. To faktycznie przegięcie z mojej strony, nawet jeśli byłby pan tym trollem, o którym myślę. Dałem się ponieść nerwom. Pomyliłem pana z pewnym trollem. 

Dodają, że jednak do dyskusji na blogu trzeba przystępować z jakąś wiedzą, nie tylko opartą o wspomnienia prostego rozczarowanego uczestnika powstań. 

Książki prof. Kaczmarka nie znam. Polecam jednak Encyklopedię Powstań Śląskich i Filmową Encyklopedię Powstań Śląskich zalinkowaną w moim tekście. Jak również materiał filmowy z obchodów 3 maja 2019 z Góry Św. Anny. 

zaloguj się by móc komentować

genezy @onyx 23 lipca 2019 00:34
23 lipca 2019 10:05

Pis tego świata nie zepsuł, przeciwnie, umocnił go, tak jak Chavez Wenezuelę. Spokojnie u nich też się na początku działo, ale socjalizm na dłuższą metę nie zadziała, tak po prostu jest, bo nie działa się w próźni, a są czasami bardziej sprawne koncepcje, realne. Tusk to koncepcja uległości w stosunku do Niemiec, pis stawia na zbrojenia i hodowlę. A emigranci nie wyjechali, oni dalej wyjeźdżają i to jest prawdziwa odpowiedź, która oczywiście zostanie zignorowana. Geneza państwa to zysk i nie inaczej było u nas, gdzie był to zysk z handlu niewolnikami. Czy coś się w tej prymalnej materii diametralnie zmienia?

zaloguj się by móc komentować

smieciu @genezy 23 lipca 2019 10:05
23 lipca 2019 10:31

Dobre i treściwe podsumowanie tej bananowej republiki: hodowla i zbrojenia. Plus kilka nędznych kukiełek robiących za polityków. No i dwóch braci, za pomocą swoich mediów rozstawiających wszystkich do zadanych ról.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @onyx 23 lipca 2019 00:42
23 lipca 2019 10:48

Fajny? Jeden z najlepszych jakie zrobiono. Tak bliski realizmowi, jak chyba tylko serial może być (na ile mu pozwolą).

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 23 lipca 2019 00:08
23 lipca 2019 13:15

Niezłe, całkiem niezłe. To się nadaje na wpis do blogu. W zasadzie cały ten komentarze. Weź to wklej u siebie. Warto. Chętnie przyjdę i popolemizuję ciutkę. Z ogólnym zarysem zagadzam się. I z tym, że model brytyjski nie dla nas. Czepiam się szczegołów. Takich np., że prawdziwych Celtów dziś nie ma. Od dawna ich nie ma. Since the flight of the Earls po bitwie pod Kinsale 1601. Piktów-szkotów jeszcze w XIII w. wycięli i podstawili pod nich ucharakteryzowane słupy. Co to była i jaka była kultura Celtów to ani Brytole ani Rotszyldowie nie mają pojęcia. To co stworzyli to korporacja kulturo-podobna spełniająca przez nich określone cele.

Nawiązujesz do tolerancji Celtów wobec homoseksu. Tego wiedzieć tak na prawdę nie możemy. Bo to co wygląda na kult stosunków homoseks między niektórymi Celtami mężczyznami, to może być przyczółek wywalczony z bronią w ręku przez jakąś pochodną od druidów grupę. Zaś Druidzi na pewno byli również kupcami i bankierami. Analogie do Rotszyldów aż się narzucają.

Szczegół, ale ważny. Wiele może zmienić w naszym rozumieniu gayizmu. Dlatego zdania nie zmieniam. Gayostwo zostało podrzucone innym organizacjom finanasowym (Morgan, Buszowie, Rockefeller, banki weneckie) i politycznym (Imperium, Usa, UE) przez Rotszyldów (aszkenazyjczyków) i ich sojuszników w celu osłabienia konkurencji. Wilecy producenci amerykańscy z Trumpem jako ich reprezentacją już się zorientowali co jest grane. Imperium również. Konkurencja finansowa dopiero zaczyna kumać, bo widzi straty i zachodzi w głowę czymu. Przyszłość gayostwa i genderu jest krótka 10-15 lat. 

Napiszę o tym notkę z dedykacją dla ciebie. Liczę na twoją notkę i owocną polemikę.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @organista 22 lipca 2019 23:40
23 lipca 2019 13:17

Wpisywał u mnie komentarze troll, który lubi zmieniać pseudonimy. Najpierw był wacuś, potem wacenty. Pan ma podobny styl pisania. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @organista 22 lipca 2019 23:40
23 lipca 2019 13:17

Wpisywał u mnie komentarze troll, który lubi zmieniać pseudonimy. Najpierw był wacuś, potem wacenty. Pan ma podobny styl pisania. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 23 lipca 2019 01:47
23 lipca 2019 13:27

Tak mnie swego czasu uspokoił policjant po kradzieży laptopa: "Ma Pan działalność? To i tak wszystkie Pana dane są publicznie dostępne."

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @genezy 23 lipca 2019 00:08
23 lipca 2019 13:27

Moskwa to Golem bez wątpienia, ale taki który wierzy że coś ugra dla siebie dzięki kolaboracji z Aszkenazyjczykami Rotszyldami. Wykoszenie gayostwa u siebie zdradza ich i Aszkenazyjczyków. 

Wracając do homoseksu celtyckiego, snuje mi się po głowie hipoteza robocza, że druidzi wzięli kilku homoseksów i zrobili z nich organizację ochroniarsko-windykacyjną. Cuchulin, heros irlandzki sprzed chrystianizacji, mógł należeć do tej grupy, bo w interpretacji mniszej posiadał on dar wstrzemięźliwości seksualnej, nietypowej dla wojowników. Zaś opis niektórych epizodów z jego życia wskazuje po prostu że widok obnażonych piersi kobiecych po prostu osłabiał go i deprymował, gasił jego zapał bojowy. Zdaje się, że niektórzy homoseksi tak mają. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @genezy 23 lipca 2019 00:08
23 lipca 2019 13:43

I byłby już rozsypany, gdyby nie Chiny i ich wzrost.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Magazynier 23 lipca 2019 13:15
23 lipca 2019 22:55

Trochę pojęcia to chyba mają- pasowanie na barda (warto sprawdzić jak trzeba mieć wyćwiczoną pamięć, aby przejść ten egzamin):

Tam nie ma tolerancji dla pederastów (nawiasem dla żydów też nie), to jest zupełnie coś innego.

Pride to jeszcze coś innego, to kolejny "numer".

A tu przykład pisowskiego odczytywania świata:

https://wiadomosci.wp.pl/marsze-lgbt-i-kontrreakcje-malgorzata-gosiewska-mowi-o-dzialaniach-sluzb-rosyjskich-6405660864579713a

Jakim trzeba być bęcwałem, żeby tak widzieć świat? Przecież wystarczy pojechać na zachód, żeby zatkało kakało... albo niech sobie kobiecina wygugla jakiś ipride. Rosyjskie służby... JK pewnie też tak myśli, biedny schorowany fan bull ridingu.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Grzeralts 23 lipca 2019 13:43
23 lipca 2019 23:13

To Zachód (tak oględnie, nie chcę wnerwiać bosona) stworzył komunizm, czyli ZSRR i CHRL, nie zapominajmy o tym. Swoją drogą drzewiej siedziawszy sobie i popijawszy w ulubionym pubie Marxa, gdzie był wyskakiwał sobie z czytelni w przerwach pisząc Kapitał. Teraz czytelnia w tym miejscu już nie działa (rotunda we wnętrzu the British Museum, tam gdzie pod spodem są klopy), ale pub jak najbardziej. Jest nawet wielka fotografia Karola na ścianie pubu. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować