-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach

Ponieważ kilka osób myślało, że tania prenumerata obowiązywać będzie jeszcze dziś, a ja ją wyłączyłem, bo miałem inne plany pojawiła się kontrowersja. Zdecydowałem więc, że przedłużę tę tanią prenumeratę do jutra do godziny 15.00 Za chwilę ją odwieszą, a teraz już nagranie

 

https://prawygornyrog.pl/tv/2018/07/rozmowa-z-jozefem-o-deklaracji-premierow-polski-i-izraela/tagi: polska  izrael  prenumerata 

gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 15:18
61     3114    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 16:43

Nie da się oddzielić Stanów Zjednoczonych Ameryki oddzielić od państwa syjonistycznego, bo te pierwsze powstały po to, by zniszczyć katolickie monarchie ze szczególnym uwzględnieniem monarchii środkowoeuropejskich i blokować wszelkie próby przywrócenia normalnego stanu rzeczy, bo Stolica Apostolska i pozostające w jedności z nią monarchie katolickie blokowały możliwość utworzenia państwa syjonistycznego. Jeśli warunkiem zbornego rozwoju Polski jest przywrócenie monarchii katolickiej, to z Amerykanami w ich obecnym układzie politycznym nie ma o czym gadać. To amerykański prezydent Wilson powiedział cesarzu Karolu I, że nie będzie rozmawiał z człowiekiem, który twierdzi, że jego władza pochodzi od Boga.

 Ale oczywiście prawdą jest, że w ten sposób stawiamy się poza nawiasem obecnej polityki w ogóle. W związku z tym i Polska będzie niedorobiona, i Międzymorze będzie niedorobione. Z punktu widzenia Amerykanów możemy ich tylko słuchać, żadnej podmiotowości naszej oni nie uznają, bo stoi ona w jaskrawej sprzeczności z ich ideologią państwową.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 16:49

Niemcy musieli i muszą ich słuchać, my niby też, ale są rozmaite sposoby słuchania, można spróbować jakichś modyfikacji

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 16:43
9 lipca 2018 18:23

Jest nadzieja, że Amerykanie dadzą się udobruchać. Pan premier rządu utworzonego przez partię patriotów jakich świat nie widział podczas niedawnego wystąpienia na forum PE stwierdził m.in., że: "nie sposób zrozumieć ciągłości i istoty Europy bez uznania jej greckich, rzymskich i judeochrześcijańskich korzeni.".

zaloguj się by móc komentować


boson @boson 9 lipca 2018 18:31
9 lipca 2018 18:34

miałem o nim lepsze zdanie, ale widocznie to ten sam "ghost-writer"...

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 16:43
9 lipca 2018 19:01

"... W związku z tym i Polska będzie niedorobiona, i Międzymorze będzie niedorobione. ..." - przepraszam, z całym szacunkiem, ale czy nie było tak ZAWSZE? Mówimy, że grasowały tu jakieś agentury, truto władców etc., etc, ... A może to oznacza, że bylismy NIEDOROBIENI? Dlaczego Prucasy/Ruscy/Angole nie drżeli przed naszymi szpiegami/trucicielami/królobójcami? Dlaczego nasze agentury nie deprawowały nastepców tronu sąsiednich monarchii? Bo uważalismy się za chrześcijan? Oni też sie uważali za chrześcijan. My bylismy tolerancyjni, a oni - nie? A może: my bylismy leniwi, a oni - gorliwi?

zaloguj się by móc komentować

Matka-Scypiona @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 19:36

Słabo słychać Pana Gabriela

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @gabriel-maciejewski 9 lipca 2018 16:49
9 lipca 2018 20:25

Można próbować, ale wymaga to odporności większej, niż sobie wyobrażam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 19:01
9 lipca 2018 20:35

Mówię o katolickiej aparaturze państwowej, która funkcjonowała w Polsce przez wieki z takim skutkiem, że państwo przetrwało prawie sto pięćdziesiąt lat niemal ciągłych najazdów, a upadło wskutek przeprowadzenia pseudoreform. W tym sensie Polska była i jest w pełni rozwinięta, ale nie po to oświeceńcy przeprowadzili pseudoreformy, żeby ktoś miał je odwrócić, czyli np. powiedzieć, że suwerenem jest Pan Bóg, a nie naród.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 20:35
9 lipca 2018 21:35

"... suwerenem jest Pan Bóg, a nie naród ..." - przepraszam, ale co to w praktyce oznacza, bo brzmi nad wyraz wzniośle ... Dokładniej: co to oznacza TECHNICZNIE? Rozumiem, że naród jako suweren to bełkot. Ale: lichwiarzez z City jako suweren to juz nie bełkot, prawda? Oligarchia z WKL i Korony jako suweren - to chyba także nie bełkot? Dynastia jako suweren - także wiadomo, co oznacza? A Pan Bóg jako suweren - jak by to miało wyglądać na poziomie technicznym?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 20:35
9 lipca 2018 21:37

"... upadło wskutek przeprowadzenia pseudoreform  ..." - a może, jak sugeruje prof. Jan Sowa, po prostu (prawie) NIGDY nie istniało, było fantomem, "konfederacją powiatów". Próby tzw. "oświeceniowych reform", zakładające istnienie państwa, mogły, po prostu, ujawnić tegoż państwa NIE-ISTNIENIE?

zaloguj się by móc komentować

olekfara @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 21:38

Są tylko znaki... Złożenie wieńca na gołej ziemi, to właśnie taki znak, znak kolejnych zaślubin z tą ziemią. I choć być może czyny składającego niezborne z tym znakiem, nie ma to jednak znaczenia. A pomniki ..., prędzej czy później runą.
zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 21:37
9 lipca 2018 21:41

Tzn. istniał sobie, powstały w prózni politycznej, byt sielsko-anielski gdzie sie ludziom na prawdę fajnie żyło. Jednakowoż, gdy prożnia polityczna wokół zaczeła sie wypełniać, okazało się, że w porównaniu z bytami ukształtowanymi za pomocą przemocy, prochu, krwi i skowytu, byt-sielsko-anielski okazał sie słaby. Był wielkim roslinożercą, który konał długo, kąsany przez drapiezców, ale nie zdołał tych drapieżców rozdeptać. Wielcy roslinożercy nie mają szans. Trzeba być wszystkożernym i umiec sie żywić krwią. "Dzik i Niedźwiedź, nie Lew, i nie Jeleń", :-).

zaloguj się by móc komentować

olekfara @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 21:41
9 lipca 2018 21:56

Dziki zdychają z powodu ASF ,  niewyspane  niedźwiedzie buszują  po śmietnikach. Dziki zresztą też. Bardziej niezależne są chyba lwy i jelenie. Nie sądzi Pan.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 22:02

Jelenie są tchórzliwe (tak przynajmniej uważali Rzymianie), a lwy - albo krwiożercze, albo leniwe. Jeleń i lew - to ekstrema. Ja wole umiar.
Na temat Dzika, Niedźwiedzia, Lwa i Jelenia - polecam książkę "Średniowieczny świat symboli". Dzik i Niedżwiedz to zwierzęta, zazwyczaj jedzące rosliny, ale potrafiące rozszarpać atakujące je "czyste drapieżniki". Lwy i Jelenie - to społeczeństwo podzielone na drapieżców i bezbronne ofiary, Dziki i Nieźwiedzie - społeczeńswo ludzi zdolnych do twardej obrony.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:02
9 lipca 2018 22:02

Przepraszam, miało być do uzytkownika "olekfara".

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 16:43
9 lipca 2018 22:08

Coś w tym stylu. Herezja w tym kabała to monolit. Ale w Stanach jest Kościół. I tam również jest front. Kard. Burke, czy pomylił się z tym nagłośnieniem dubio czy nie, reprezentuje wiedzę teologiczną i jest Amerykańcem. No tak, możemy powiedzieć, że marny jego los tego Kościoła w Stanach. Że Biskupi w Stanach kiedyś byli ledwo tolerowani, dziś są przedmiotem szyderstw i ataku propagandowego, a jutro będą męczennikami. Ale jednak krew męczenników, jej zasiew i jej plon ... Micheal Jones, jaki jest taki jest, ale jako Amerykaniec nagłośnił tych kilka ważnych problemów naświetlających napięcie między ortodoksją a herezją.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 21:37
9 lipca 2018 22:09

Zgodnie z tym, co powiedział pan Sowa, należy uznać, że żadne państwo nie istnieje, bo nigdzie przedstawiciele administracji państwowej nie mogą upilnować każdego człowieka i dopilnować każdego szczegółu. Temu panu zdaje się, że kiedy władca i jego funkcjonariusze nad wszystkim dominują, to jest dobrze, że państwo nowoczesne, nowoczesna edukacja trele morele. Nie przyjdzie mu do głowy, że niektórymi dziedzinami zajmują zakonnicy i zakonnice, np. edukacją, opieką zdrowotną, produkcją żywności. Nie przyjdzie mu do głowy, że ustawodawstwo musi być uwzględniać zasady religii katolickiej, jak nieomylnie nauczają między innymi błogosławiony Pius IX w Syllabusie błędów, Leon XIII w Humanum genus, święty Pius X w E supremi apostolatus. Społeczne panowanie Chrystusa Króla ma urzeczywistniać się w parlamencie, w urzędzie, w szkole, w gazecie i tak dalej - o to chodzi w Bożej suwerenności, którą naród akceptuje albo nie. Jeśli nie akceptuje, dostaje takich królów, na jakich zasługuje. To jest bardzo proste, a do wyświetlenia tej kwestii nie potrzeba pana Sowy, który nasładza się skutecznością rzekomo nowoczesnego państwa spod znaku herezji protestanckiej.

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Magazynier 9 lipca 2018 22:08
9 lipca 2018 22:21

Z moich obserwacji wynika, ze większe szyderstwa i ataki propagandowe są przypuszczane w Polsce. W Stanach atak odbył się poprzez oskarżenia o pedofilię, procesy i rekompensaty dla ofiar i "ofiar". Doprowadziło to do zamknięcia wielu szkół katolickich i kościołów.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:09
9 lipca 2018 22:22

"... bo nigdzie przedstawiciele administracji państwowej nie mogą upilnować każdego człowieka i dopilnować każdego szczegółu ..." - stosuje Pan nadinterpretację, ale OK. Organizacja państwowa nie jest od stosowania "mikrosterowania" na poziomie centralnym. To wiadomo nawet na poziomie przedsiebiorstwa. Natomiast organizacja państwowa JEST od definiowania doktryn i stwarzania strategicznych ram do realizacji tychże doktryn. I te ramy moga byc katolickie lub nie, ortodoksyjne lub heretyckie, ludzkie lub nieludzkie. A może też tych ram, bedących "narzedziem realizacji doktryn", zwyczajnie nie być. Podobnie, same doktryny, moga być, a może ich nie być. I nijak sie to wszystko ma do Społecznego Panowania Jezusa Chrystusa. Ewentualnie, ma sie to tak, że organizacja głosząca, że chce realizować owo Społeczne Panowanie, jesli nie przyłoży sie do zapewnienia takiemu Projektowi sensownych ram, może ten Projekt malowniczo położyć. Nie sądzi Pań chyba, że Pan Bóg sprzyja badziewiarzom?

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:22
9 lipca 2018 22:25

Ewentualnie, w.w. badziewiarze, jak im "heretycko/schizmatyccy-bezduszni-profesjonalisci-z-piekła-rodem" skopią tyłek, bedą sobie wymyslać a to mesjanizmy, a to że "jak Pan Bóg kogos specjalnie mułuje to go chłoszcze" i inne takie. A wystarczyłaby zapewne odrobina planowania ...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
9 lipca 2018 22:28

Bardzo rozświetlająca rozmowa. Ominąć żydowską obstawę tej bramki w Białym Domu. Tak, to jest droga. I to jest optymistyczne, że oni, Żydzi mają do nas coś, a my do nich raczej niewiele, mamy po prostu swoje interesy. Biorę jednak pod uwagę, że jeśli konflikt na poziomie ostatecznym jest doktrynalny, teologia czyli Słowo Boże kontra kabała, to to co do nas ma część przynajmniej organizacji żydowskich, to to, żebyśmy przestali istnieć.

No tak, nie mamy wyboru, polscy politycy też, musimy lawirować, uczyć się tego slalomu i innego słuchania. Dlatego przydałoby się by Morawiecki albo Duda albo najlepiej Biskupi znalaźli kilka cwanych psów i skierowali ich do bankowości zanim City skieruje do nas tow. Roksanę Ciurysek-Gedir (http://boson.szkolanawigatorow.pl/remanent-czyli-sladami-jana-krzysztofa-b)

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:09
9 lipca 2018 22:31

"... Temu panu zdaje się, że kiedy władca i jego funkcjonariusze nad wszystkim dominują, to jest dobrze ..." - nie koniecznie, ale takie państwo może być skutecznym narzędziem ziemskiej dominacji w rękach ludzi złej woli. I w obronie maluczkich, warto mieć skutzeczne ziemskie narzędzia do odpoacia ataków takich łobuzów. Historia pokazuje, że monarchie katolickie okazały sie totalnie nieskuteczne - po prostu w kategoriach ziemskich, a o takich mówie, przegrały. A więc ten model, choć byc może szlachetny i dla wielu atrakcyjny z powodów sentymentalnych - nie zadziałał. Żeby zwyciężyc bestię, trzeba być wiekszą bestia albo inteligentnym łowcą, ale na pewno ani nie bezbronnym jelonkiem, ani durnym lwem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:22
9 lipca 2018 22:35

Chodzi o to, żeby urzędnicy państwowi pomagali Kościołowi katolickiemu w ewangelizacji. Ludzie mają przestać grzeszyć - temu celowi mają być podporządkowane ustawodawstwo państwa katolickiego i działania urzędników tego państwa. A jeśli to nie jest realizowane, Pan Bóg zsyła kary na świat. Im bardziej grzeszą przedstawiciele Jego ludu, czyli chrześcijan, tym ostrzejsze kary na świat spadają.

Nie mówię niczego, co nie wypływa z Pisma Świętego. Proszę więc nie gmatwać tego, co jest bardzo proste, oraz odczepić się od bajęd politologicznych i podobnych.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @Magazynier 9 lipca 2018 22:28
9 lipca 2018 22:38

"... jeśli konflikt na poziomie ostatecznym jest doktrynalny, teologia czyli Słowo Boże kontra kabała, to to co do nas ma część przynajmniej organizacji żydowskich, to to, żebyśmy przestali istnieć ..." - i temu celowi (znieczulaniu bydła prowadzonego na rzeź) służyła m.in. uudna narracja o tzw. "starszych braciach w wierze", ktoby nie był jej autorem, rzeczywistym lub rzekomym.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:35
9 lipca 2018 22:45

"... Ludzie mają przestać grzeszyć - temu celowi mają być podporządkowane ustawodawstwo państwa katolickiego i działania urzędników tego państwa. ..." - i co, przestali kiedyś grzeszyć? Czy bardziej grzeszyli ludzie we Fryderycjańskich Prusiech, czy w RON czasów saskich? Wie Pan, jaki procent rekrutów w XVIII-wiecznej Polsce miał "wrodzony syfilis"?

" odczepić się od bajęd politologicznych i podobnych " - co oznacza ta fraza? Domyslam sie, że ma mnie zawstydzić?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:31
9 lipca 2018 22:48

Monarchii katolickich nie ma bez Kościoła katolickiego, a więc skoro monarchie katolickie zostały zepchnięte do podziemi, a Kościół katolicki podobno zaakceptował demokrację, to znaczy, że mamy poprzeć tych szatańsko skutecznych?

Totalnie nieskuteczne? A może ludzie okazali się za słabi, by zachować to, co dobre? Może zwyczajnie ulegli pokusie zawarcia tak zwanego porozumienia z obłąkańcami, którzy potrafią miliony współplemieńców złożyć w ofierze w imię zdobycia Ziemi Świętej?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 22:45
9 lipca 2018 22:53

Nie domyśla się Pan. Mówię tylko, że po usunięciu perspektywy walki Królestwa Bożego z Królestwem Szatana rozpatrywanie spraw politycznych nie ma sensu.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:48
9 lipca 2018 23:01

" mamy poprzeć tych szatańsko skutecznych " - nic podobnego. Ale możemy sie od nich wiele nauczyć, "ucz sie choćby od dyjabła samego", choćby wysokiej skuteczności. Planowanie działań politycznych, gospodarczych lub militarnych jest moralnie nautralne. Godziwy lub niegodziwy może byc ich cel.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:48
9 lipca 2018 23:07

"... Totalnie nieskuteczne? A może ludzie okazali się za słabi, by zachować to, co dobre? ..." - drogi Panie ... Jako stary inzynier powiem Panu tak. Dobry konstruktor uwzglednia cechy materiału, którym dysponuje. Gdy lord de  Havilland nie otrzymał od brytyjskiego rządu przydziałów duralu i stali, postanowił skonstruować "uniwersalny samolot bojowy" z tego co miał: z drewna, w tym balsy, oraz sklejki. Powstało Mosquito - na prawdę cudowny samolot. Drewniany. Mosquito miało zupełnie inna strukturę niż Hurricane, Spitfire, czy Mustang. Było z drewna, i od początku było projektowane jako DREWNIANE. A więc nawet z nedznego materiału DA SIĘ zrobić coś fajnego. Ale konstruktor musi byc "pokorny wobec materiału", i dostosować projekt do ograniczń, jakie ten materiał narzuca.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski 9 lipca 2018 16:49
9 lipca 2018 23:11

Jak pierwotna ustawa o IPN-ie weszła w życie i zaczęły się jawne negocjacje. Podobnie jak w dzisiejszej rozmowie zastanowiło mnie kto mógłby polska narrację wojenną pociągnąć, w sensie jaką zewnętrzną "propagandę" można zatrudnić, przekonać. Zaglądnełem na YT cóż ciekawego z nowych wystąpień pana Normana Finkelsteina zostało wrzucone. Tytuł - Zbliżający się upadek/zwinięcie Syjonizmu w Ameryce - https://youtu.be/bLfcY27v2rw. To wystąpienie jest ciekawe podwójnie i wiąże się z opinią pana Orła,że wspólnota żydowska nie jest jednolita i targają nią przeróżne wewnętrzne napięcia. Wprowadzający, o ile go dobrze zrozumiałem, twierdzi że Finkelstain swoją opinię o zwijaniu Syjonizmu umieścił w książce. Co dla mnie oznacza tyle,że narracja o zwijaniu Syjonizmu w Ameryce może się podobać, może zostać wykorzystana. I anglosaskie uniwersytety pracują jak to wykorzystać do walki między Koroną a jej Imperialnie wyemancypowaną Kolonią. 

Mieszanie trzema kubkami to jedno, trzeba może popatrzeć kto nagania a kto robi za tłum. Jak wiadomo tłum zawsze zachowuje się spontanicznie. 

zaloguj się by móc komentować

sannis @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 21:37
9 lipca 2018 23:12

Ten Sowa to jakiś neomarksista jest, który ubiera znane wątki w marksistowski bełkot. Z tego co widzę to koledzy-marksiści zarzucili mu, że kopiuje Myśli Nowoczesnego Polaka Dmowskiego. Ten się zaś odżegnuje, że opierał się na Engelsie. Komedia. Ale do marksistów warto zaglądać, bo czasem niechcący wymsknie im się trafna diagnozuja. Tylko zalecają szamańskie leczenie. I do tego tak "na odwyrtkę", że prawdziwi szamani wieją głęboko w las.    

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @boson 9 lipca 2018 18:31
9 lipca 2018 23:17

Podmianka wiary, tradycji i kultury katolickiej na tzw. judeochrześcijańską, czyli zmiana tożsamości szarej polskiej żywej biomasy ponumerowanej peselem, jest jednym z filarów realizacji planu roszczeniowo-przesiedleńczego.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @sannis 9 lipca 2018 23:12
9 lipca 2018 23:19

Piorun wie tego Sowe, co on za jeden. Z UJ'u jest, a to źle wróży ... Ale, co do marksistów: tez uważam, że diagności z nich nieźli, natomiast od ich terapii - broń nas Panie Boże ... A dlaczego nieźli - bo pewne sprawy stawiają na ostrzu noża i sie nie cackają, zwłaszcza, gdy mówią o "interesach grup". To jest czytelne. I, po prostu, gdyby jakiejs "grupie" nie było źle, to by nie szła, z narażeniem życia, napieprzac sie z inną grupą. Nie jest łatwo zmusic ludzi do walki, zwłaszcza "asymetrycznej". Udaje sie to natomiast, gdy nie maja nic do stracenia.

zaloguj się by móc komentować

sannis @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 23:19
9 lipca 2018 23:34

Marksiści przejęli w XIX w pewną narrację, że to czynniki materialne determinują działania człowieka. Ubrali ten punkt widzenia w  rozmaite "izmy", filozofowanie, walkę klas, tysiące stron jednoczesnie spłycjąc ten punkt widzenia.  

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @Magazynier 9 lipca 2018 22:28
9 lipca 2018 23:39

Oczywiście, że ominie obstawę. Za każdy miliard USD zwróconego Żydom mienia Pucołowaty (vel Maliniak) uzyska jedną sekundę posłuchania u hegemona atlantyckiego. Będzie zbierał te sekundy jak my kiedyś obrazki z gumy z Kaczorem Donaldem. Na dziś to wychodzi w sumie maks. 5 minut, ale zważ że pewnie przy porannym myciu zębów.

Teraz do uchwalenia pójdzie ustawa reprywatyzacyjna uwzględniająca wszystkie postulaty przyjaciół Pucołowatego i Towarzysza Naczelnika Prezesa. A może Ukraińcy też się pod ustawę podłączą. Czeka nas kolejny wielki sukces.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-laskowski 9 lipca 2018 22:48
10 lipca 2018 01:07

Specjaliscie od rytow:

Slowa Chrystusa: "Krolestwo Moje nie jest z tego swiata".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @boson 9 lipca 2018 18:34
10 lipca 2018 01:31

A ty po staremu idiote z siebie robisz komentujac po trzydziesci razy swoje artykuly. Gadka z soba samym.

Jak z lysym za leb sie darl.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Zadziorny-Mietek 9 lipca 2018 23:39
10 lipca 2018 02:01

Raczej nie. Z każdym miliardem USD zwróconego Żydom mienia PAD i reszta, a my z nimi, oddalamy się od posłuchania u hegemona atlantyckiego. Bo o czym gadać z bankrutami? O hubie na który nie będzie nas stać? Obstawę bramki trzeba ominąć po to żeby nie dać się okraść. Nie mam pojęcia jakie są szanse i co planuje PAD i MM, ale w sumie nie ma wyboru. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Szczodrocha33 10 lipca 2018 01:31
10 lipca 2018 02:02

To nie są komentarze. To się nazywa appendix. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Magazynier 10 lipca 2018 02:02
10 lipca 2018 05:29

Jeden appendix jedzie na drugim i trzecim appendixem pogania.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 10 lipca 2018 02:01
10 lipca 2018 06:06

I to "nie ma wyboru" jest najbardziej sensownym komentarzem. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Szczodrocha33 10 lipca 2018 01:07
10 lipca 2018 08:05

Syllabus błędów 55: Kościół ma być oddzielony od państwa, a państwo od Kościoła. To zdanie zostało przez błogosławionego Piusa IX potępione.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 23:07
10 lipca 2018 08:17

Tak, pokorny wobec materiału, ale nie kosztem naciągania zasad budowy maszyn.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Magazynier 9 lipca 2018 22:08
10 lipca 2018 08:29

Choć krwawe prześladowania chrześcijan trwają w Azji i w Afryce, w Europie i Ameryce Północnej panuje przeświadczenie, że tego typu praktyki nie dotrą ani Europy, ani do Ameryki Północnej. Niestety, dotrą.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-laskowski 10 lipca 2018 08:29
10 lipca 2018 08:42

Nie dotrą, bo tam nie ma chrześcijan do prześladowania.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Szczodrocha33 10 lipca 2018 05:29
10 lipca 2018 08:50

Przecież wolno. Nie grzech. Wszystkie appendixy ciekawe.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-laskowski @Grzeralts 10 lipca 2018 08:42
10 lipca 2018 09:03

A co stanie się, kiedy wielu przypomni sobie, że z przyjęcia chrztu wynikają określone skutki? Kiedy wielu zacznie kontestować homoparady? Zobaczymy prześladowania ostrzejsze niż u nas za jawnej bolszewii.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @sannis 9 lipca 2018 23:34
10 lipca 2018 09:32

"izmy" i walke klas mozna sobie darować, natomiast nad "materializmem/konfliktami_interesów" i "teorią alienacji" warto sie choc troche pochylić, bo nie są to rzeczy głupie. "Uczmy sie chocby od dyjabła", nawet jesli jest to "dyjabeł" marksistowski.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @PiotrKozaczewski 10 lipca 2018 09:32
10 lipca 2018 09:32

... albo, tfu, tfu, nawet "cybernetyczny" (APAGE!)

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @Magazynier 10 lipca 2018 08:50
10 lipca 2018 10:23

Może byłoby fajnie do tych appendiksów jakieś supplementa dołączać?  ;-/

zaloguj się by móc komentować

Tytus @PiotrKozaczewski 9 lipca 2018 21:41
10 lipca 2018 10:40

Dobre, aczkolwiek stawiałbym na ratela miodożernego. Najbardziej agresywne zwierzę na świecie, pomimo małych rozmiarów. I z kobrą sobie poradzi, i miodku podje, lampardowi ukradnie zdobycz i lwom się postawi.

https://www.youtube.com/watch?v=4r7wHMg5Yjg

zaloguj się by móc komentować

boson @mniszysko 10 lipca 2018 10:23
10 lipca 2018 10:55

mam nadzieję, że nikt dostojnego ojca nie zmusza do czytania moich notek :)))

zaloguj się by móc komentować

boson @mniszysko 10 lipca 2018 10:23
10 lipca 2018 10:57

a w szczególności ów szczególnie uduchowiony szczodrocha...

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @Tytus 10 lipca 2018 10:40
10 lipca 2018 11:00

Po co wzór brać z afrykańskich nachodźców kiedy mamy wlasne gatunki zwierząt nadające się lepiej do przeżycia w warunkach naszego klimatu. https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosomak_tundrowy

Co prawda został on w RP bezmyślnie wytępiony, ale na szczęście są miejsca na świecie skąd można by go na powrót introdukować. Z pewnością byłoby to wielce pouczające przedsięwzięcie edukacyjne dla naszego społeczeństwa... podobnie jak wskrzeszenie żubra.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @mniszysko 10 lipca 2018 10:23
10 lipca 2018 12:18

Raczej nie. Nie umiem wytłumaczyć, ale raczej nie. Albo może umiem, ale to za dużo gadania. 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Grzeralts 10 lipca 2018 06:06
10 lipca 2018 12:19

Wybór zawsze jest.

Ja jestem zachycony wypowiedzią Szewacha Weissa - bo z treści wynika, że oni poza Grossem i tym, jak mu tam - Grabowskim to nie mają dużo więcej - i zaczynają pleść bzdury - jak ta, że Polacy wymordowali 200 tysięcy Żydów (sugerując, że osobiście), że decydował Rząd Londyński i rzekomo podlegała mu Policja jakiegoś koloru, która myli się czy jest wymieniana zamiennie a Armią Krajową.

Znam teorię, że to fejk, a sam Weiss coś mętnie tłumaczył - niemniej coś powiedzieć musiał - skoro wyszło, jak wyszło. 

Te 200 tysięcy to było gdzie indziej - ale też w związku z Grabowskim i też w obecnym czasie - więc sobie sprawdziłem, ile było ofiar w którym obozie koncentracyjnym - i wyszło mi, że jest to niemożliwe - bo oznaczałoby, że prywatna polska inicjatywa musiała by mieć wydajność porównywalną ze zorganizowanymi, przemysłowymi metodami eksterminacji, jakie mieli Niemcy.

Być może panu Wiessowi tak już się wszystko poplątało od nieodpowiednich lektur - iż on sądzi, że jak ktoś jest rządem, szczególnie w Londynie - to może, jak Izrael Polsce coś kazać zrobić rządowi innego kraju - np. zmienić ustawę.

Pan Weiss powinien przyjąć do wiadomości, że ich kłótnia w niemiecko amerykańsko żydowskiej rodzinie - to ich sprawa i jeżeli chce wylewać jakieś żale, to niech się umówi na wódkę z Prezesem, a nie jątrzy w mediach. Niech też przyjmie do wiadomości, że lewicowe ciągoty jego pobratymców, które doprowadziły do wielu nieszczęść - w tym tych, które wydarzyły się prostym sprzedawcom śledzi, krawcom czy handlarzom - nie znajdują akceptacji i budzą niesmak. Gdyby w Polsce nie rządzili antysemici - a szeroko rozumiani rodacy pana Weissa - to on by z Polski nie wyjechał - tylko jak Pilecki trafił do anonimowego dołu - więc powinien antysemityzm pielęgnować - byśmy różnili się pięknie - i bezpiecznie.

Dziwi mnie też - i to zdziwienie mam od lat 70, kiedy to w Hamburgu spotkałem żydowskich emigrantów z Polski, który świetnie się tam czuli - jak można siadać do stołu z kimś kto zamordował naszą matkę, zgwałcił, a potem zamordował siostrę - okradł i zelżył przed i po - i udawać, że nic sie nie stało a pluć na tego, kto tę matkę, siostrę, czy córkę ratował - narażając życie - a czasem je oddając.

Problemem ubeków na stanowiskach było m.in. to, że nikt przyzwoity nie chciał ich podziwiać i szanować - i pić z nimi wódki - tzn. nie mieli czegoś, czego nie można kupić za pieniądze - akceptacji uczciwych ludzi. I to powninien w prywatnej rozmowie usłyszeć każdy żyd, który źle mówi o Polsce - będziemy wam płacić, bo takie są realia - ale wódkę pijcie sami ze sobą - albo z Niemcami.

zaloguj się by móc komentować

PiotrKozaczewski @Wolfram 10 lipca 2018 12:19
10 lipca 2018 12:57

"... będziemy wam płacić, bo takie są realia - ale wódkę pijcie sami ze sobą - albo z Niemcami. ..." - znakomite.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Wolfram 10 lipca 2018 12:19
10 lipca 2018 14:05

To jest dużo bardziej złożone. Mam na myśli relacje polsko-żydowskie. Przez wieki żyliśmy na jednej ziemi. I przez ostatnie kilka wieków Żydom wiodło się nieźle, a coraz słabsi byli Polacy. I nagle IIWŚ postawiła wszystko na głowie - Żydzi spadli do kategorii nie-ludzi, a my podludzi, czyli jednak wyższej. Dlatego teraz wolą równać się z Niemcami niż z nami - bo oni od dawna byli "wyżej", albo chociaż na równi.

zaloguj się by móc komentować

Zadziorny-Mietek @Magazynier 10 lipca 2018 02:01
10 lipca 2018 15:34

PiS musi dać organizacjom HI nas okraść, bo to jest warunek konieczny pozostania tej partii u władzy. Kwestia tego czy chce nas dać okraść jest do dyskusji. W państwie takim jak III RP hegemon atlantycki może zmienić układ sił na tzw. scenie politycznej za pomocą zwykłego pstryknięcia palcami - między jednym a drugim kęsem homara - bo sam wygląd tej sceny ustalił.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować