-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Dziś prawdziwych mordowni już nie ma?

Tytuł dałem przekorny, bo wczoraj próbowałem wymyślić jakąś syntetyczną definicję mordowni. Otóż mordownia to jest takie miejsce, gdzie nie sposób niczego nikomu wytłumaczyć. Nikt się bowiem tam nie zjawia po to, by cokolwiek wyjaśniać, do mordowni chodzi się w celu przeżycia bardzo intensywnych i niedostępnych gdzie indziej wzruszeń. Większość w zasadzie to rozumie i do mordowni nie zagląda, ale są naiwniacy, którzy wchodzą tam i usiłują coś zjeść, albo wypić, a czasem nawet pogawędzić. To się nie udaje nigdy, albowiem w mordowni pełno jest prowokatorów, którzy nie chcą spokojnie spędzać czasu, chcą znaleźć kogoś komu można dać w mordę, albo komu można skroić portfel, albo kogo można ośmieszyć i zyskać za to poklask tłumu. Takie cechy i takie osobistości charakteryzują mordownie. Ja byłem w życiu w kilku zaledwie mordowniach i o jednej z nich opowiem, ale na końcu. Zacznę od czegoś innego. Oto gazownia zaczyna dzisiejszy dzień od reklamy Konfederacji. Ktoś, niebywały w mordowniach, mógłby się może zdziwić, ale mnie to nie dziwi wcale, bo ja byłem i „U Regana” i „U Sitka” w Zwierzyńcu, byłem nawet w „Wisełce”, a także w barze „Rybitwa” nad samą Wisłą w Warszawie. Mnie więc takie zachowanie nie dziwi wcale. No więc gazownia z niekłamaną satysfakcją oznajmia, że Konfederacja w gazownianych sondażach rośnie w siłę i okazuje, że, że może zdobyć aż 8 proc. poparcia, w przeciwieństwie to takiego Kukiz 15, która to partia ma w tych sondażach tylko 4 proc. Powołuje się nawet gazownia na jakiegoś, nie wymienionego z nazwiska sztabowca Konfederacji, który udzielił jej głosu. Sztabowiec oznajmia:

 

Urywamy PiS do 4 pkt proc. Strata dla nich niewielka, ale znacząca, bo wyborów może nie wygrać Kaczyński, tylko KE

 

Ktoś może zapytać, ale dlaczego – wzorem solidnego dziennikarstwa zachodniego – nie podajecie państwo nazwiska tego sztabowca? Oni nie powiedzą, ale ja spróbuję to wytłumaczyć. Nie podają tego nazwiska – bo jajco, kuźwa, a w ogóle to wyskakuj ze sweterka. To jest jedyne wytłumaczenie.

 

Przy okazji niepodawania nazwiska sztabowca Konfederacji wyjaśniło się, kogo konfederacja popiera, a kogo nie popiera. Otóż nie popiera Kaczyńskiego, żydowskiego pachołka, co chce sprzedać Polskę, choć w żywe oczy kłamie, że nie chce. Popiera zaś Koalicję Europejską, która dzięki postawie Konfederacji może wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego. Koalicję Europejską, która nie chcę sprzedać Polski Żydom, nie chce wprowadzić związków partnerskich i jest przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

 

Teraz opowiem z jakimi złudzeniami spotykają się najczęściej ludzie wchodzący do mordowni. Otóż wielu się wydaje, że jeśli mają jakichś miejscowych kumpli, to mogą czuć się bezpiecznie. To nie jest prawda i ja to wielokrotnie sprawdziłem. Jeśli ktoś wchodzi do mordowni, to lepiej robić to na własne ryzyko, licząc, że w środku są co najmniej dwie zwalczające się frakcje, które tylko czekają, żeby wziąć się za twarze, niż liczyć, że wujek Zdzisek, który bywa tam regularnie weźmie nas w obronę. Nie weźmie, albowiem cały wysiłek Zdziska w mordowni idzie w to, by utrzymać swoją pozycję z lokalnej hierarchii i jeśli tylko zdarzy się okazja, by poprawić ją naszym kosztem Zdzisek się nie zawaha. Potem powie coś naszej matce, że nie mógł, albo, że był pijany za bardzo. Tak to się odbywa.

Dominującym zachowaniem w mordowniach są prowokacje poprzedzone zachowaniami pozornie niestandardowymi, takimi jak to opisane wyżej. To znaczy wielu ludziom się zdaje, że Konfederaci traktują serio deklaracje wyborcze. Już Sławomir Mentzen wyjaśnił nam, że jest odwrotnie. No, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo, jak widać powyżej, dominuje zasada że „mają być jajca”. Pokazał nam to wczoraj pan Berkowicz, przytrzymując jarmułkę nad głową kandydatki PiS, a dziś pokazuje nam to nieznany nazwiska sztabowiec Konfederacji, który – w najlepszej zgodzie z gazownią i KE – idzie zwalczać złego Kaczora.

 

Pora teraz wyjaśnić młodszemu pokoleniu, które nie bywało w mordowniach za komuny, jak było, że milicja nie mogła sobie z mordowniami poradzić. Otóż mogła, ale nie chciała. Jeśli bowiem można niskim kosztem utrzymywać lokal, gdzie zbierają się wszystkie okoliczne męty i na dodatek jeden jest gotowy kapować na drugiego, nie ma potrzeby likwidować takiego lokalu. Trzeba to miejsce pielęgnować i przekonać bywalców, że mają oni większe niż inni prawa. I tak było. Tak zwany spokojny obywatel nie wchodził do mordowni, a jeśli wszedł i został okradziony, a także pobity, milicjant mówił do niego – o panie, a po jaką cholerę pan tam lazłeś, kłopotu żeś se pan narobił tylko.

 

Kolejną cechą mordowni jest to, że wszyscy się tam znają. Nawet jeśli piorą się po mordach, zabierają sobie zegarki i rozbijają kufle na łbach, to trzeba zawsze pamiętać, że oni wszyscy się dobrze znają i chętnie zewrą wspólny front przeciwko obcemu. Bywa również tak, że jeśli obcych jest więcej, próbują ich kokietować miejscowym folklorem, jakimiś gawędami o zasadach, hierarchii i bandyckiej szlachetności oraz różnych zaprzeszłych relacjach emocjonalnych, rzutujących na sprawy bieżące. To ma wszystko właściwości rzekomo uwodzicielskie, ale jest łatwe do zdemaskowania, tak jak w przypadku tego sztabowca Konfederacji. I tylko ktoś nieskończenie naiwny może uwierzyć w szczerość tych deklaracji, albowiem celem głównym jest skrojenie portfela lub portfeli.

 

Ja nie oczekuję od Janusza Mikke, że on teraz przywoła do porządku swoich sztabowców. Nie oczekuję, że ktokolwiek wyrazi żal z tego powodu, że Konfederacja została ustawiona w jednym szeregu z pomagierami Koalicji Europejskiej. Nie oczekuję tego albowiem ja byłem i „U Regana” i „U Sitka” w Zwierzyńcu, byłem nawet w „Wisełce”. I przez to właśnie dobrze wiem o co chodzi, żadne tłumaczenia nie są mi potrzebne, a już całkiem nie zniosę opowieści o chwilowych taktycznych sojuszach, o strategii długofalowej i temu podobnych idiotyzmach.

Tak się poza tym szczęśliwie składa, że mam własną mordownię i tu także panują pewne zasady. One są, podobnie jak zasady obowiązujące w innych mordowniach niezrozumiałe dla osób postronnych. I tak właśnie ma być. Jeśli ktoś tu wchodzi, czyni to na własne ryzyko. Ostrzeżeń, dobrych rad, żadnego nu, nu, nu, nie będzie. Niech więc wszyscy sobie to dobrze zapamiętają. Ja nie wchodzę w żadne sojusze. Nie są mi potrzebne.

 

Teraz słowo o komunikacji. Są tradycje, sytuacje i okoliczności, kiedy wszelka komunikacja jest zbędna. Mam takiego znajomego, pochodzi z Moszczanki. Ja zaś jestem z Rycic. Co jakiś czas próbujemy rozmawiać. Nigdy nam się to nie udaje, aczkolwiek odnosimy się do siebie z uprzedzającą grzecznością. Rozmowa nie ma sensu i to się okazuje już w drugim zdaniu. On wie, że ja nie będę się interesował jego komunikatami i ja wiem, że on mnie do niczego nie przekona. Przerywamy więc w pół zdania i tylko się uśmiechamy. Obaj jesteśmy świadomi okoliczności i nie mamy zamiaru się nawzajem dręczyć. On wie wszystko i ja wiem wszystko. Proste. Niech więc też wszyscy zrozumieją, że żadne tłumaczenia nie są tu już potrzebne, bo cała seria wypadków, która się jeszcze przecież nie zakończyła, a jest w toku, doprowadzi nas albo do ogólnego mordobicia, albo do takiego status quo, jakie panuje pomiędzy mną a tym znajomym. Janusz Mikke nie zawaha się stanąć przy Biedroniu, Tusku i Schetynie, jeśli tylko mu za to zapłacą. Nie wiem jak będzie z innymi, ale czegóż się nie robi dla sławy i zysku. No, a co z wyborcami? Normalnie, im się sprzeda jakąś gawędę. Może być o tym, że przed laty wujek Zdzisek był zakochany w dziewczynie Stefana, a przez to Stefan miał jakieś obiekcje i skończyło się na wybijaniu zębów, o czym do dziś śpiewają po wioskach miejscowi trubadurzy. W to, że tak naprawdę Stefan zajumał Zdziskowi opony od motocykla nikt nie uwierzy przecież, bo to zbyt prozaiczne. Są bowiem tacy, którzy i dziś wierzą, że Roman Giertych chciał dobrze, bo zwalczał Kaczora i że to on jest tą najbardziej prawicową prawicą. Wiara w to, że mordownie pełne są szlachetnych mężczyzn po przejściach, gotowych za bezdurno opowiadać historie o swoich przewagach nad liczniejszymi wrogami, nie umiera nigdy.

 

Ci, którzy przyjadą w piątek na panel do Stężycy, będą mieli okazję obejrzeć zabytek klasy zero w mordownianej skali jakości. Niedaleko nowoczesnego ośrodka Wyspa Wisła, stoi, opuszczona już, sławna „Wisełka”. Okoliczności jakie tam panowały dawniej były ze wszech miar niezwykłe. W lokalu były dwie sale, jedna duża a druga malutka, oddzielona od głównej przestrzeni grubą, rozciąganą kratą. Za tą kratą stał jeden stolik i jedno krzesełko. Ja kracie zaś wisiała tabliczka z napisem - „sala dla niepalących”. Żeby się tam dostać trzeba było poprosić panią bufetową, żeby odsunęła kratę, wpuściła klienta, a następnie ją zasunęła i zatrzasnęła kłódkę. I już można było spokojnie konsumować piwo i śledzika, bez obaw, że jakiś palacz zacznie nas nagabywać albo będzie szukał zwady. Dziś prawdziwych mordowni już nie ma. To są same podróby i nędzne naśladownictwa. Niestety.

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: gazeta wyborcza  pis  wybory  folklor  konfederacja  ke  mordownie 

gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:04
103     3975    21 zaloguj sie by polubić
komentarze:
maciej-kazimierz @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:24

Przestępczość kryminalna i chuligaństwo jako sposób dyscyplinowania ludności jest jednym z ważniejszych elementów polityki sowieckiej (w literaturze gułagowej jest tego dużo). Ciekawie na tym tle wypada np. twórczość Marka Nowakowskiego, gdzie jest opisane środowisko półkryminalne w zupełnie przeciwnej interpretacji. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:25

I po raz kolejny wychodzi, że trzeba było dorastać na Lubelszczyźnie, żeby pewne rzeczy widzieć jako oczywiste. Konfederacja jest projektem obliczonym na zabranie głosów PiS, żadnych innych rozsądnych celów nie posiada. 

zaloguj się by móc komentować

rk3745 @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:27

Czerwona lampka zapaliła mi się wcześniej jak Michalkiewicz na stop powtarzał, że PiS jest dogadany z żydami, bo Kaczyński nie chce ustawy blokującej realizację roszczeń. Dla mnie taka ustawa dodałaby tym roszczeniom powagi a jej realne znaczenie byłoby niewielkie. Uważam Michalkiewicza za przyzwoitego człowieka, ale jednak skusił się na mordownię.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:32

:)

Nigdy nie byłam...bo doskonale zrozumiem. Ale to przez tę moją Czeladź, my dawniej, wiedzieliśmy co trzeba. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:36

hmmmm... parę razu zdarzyło mi się być w mordowni... po prostu towarzysko albo z konieczności...jakoś wyszedłem bez szwanku... ale ma pan rację, bandyterka bez czci i wiary... zdaje się, że sugeruje pan iż jkm to taki nowy design mordowni politycznej gotów dla kasy i władzy zrobić wiele i jeszcze trochę, co mnie nie zdziwi  nic a nic... ciekawi mnie aspekt kiedy w/w jkm w imię walki z pedalstwem zacznie zaciągi do janczarów nowej generacji w imię skuteczności walki ze zgnilizną rzecz jasna... ciekawe co na to Grzegorz Braun ? ;-) insh allah ?

no i trzeba się będzie podzielić kasą...choć w życiu nie słyszałem aby aga janczarów z kimś się dzielił...jedynie kęsim, kęsim wchodził w grę... no to jak już mowa o standardach cywilizacyjnych... howgh ;-)

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @rk3745 21 maja 2019 09:27
21 maja 2019 09:54

To należałoby wpisać do Konstytucji. Ustawy łatwiej zmienić. Bardziej zapalczywi chcieliby do 10 przykazań dopisać, no ale nie wiadomo na razie jak to zrobić.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:54

hmmm jeszcze jedno, jak powstawały takie mordownie ? bo chyba żadna z nich nie była mordownią od samego początku... to stawało się z czasem... kwestia ludzi, czasu, miejsca, warunków ??  jakby nie patrzeć, penie były to na początku działalności całkiem przyjemne miejsca...

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 09:58

"Ktoś może zapytać, ale dlaczego – wzorem solidnego dziennikarstwa zachodniego – nie podajecie państwo nazwiska tego sztabowca?"

Bo jajco to raz, a dwa to tak se gdybam, że ten "sztabowiec" jest wytworem chorej wyobraźni "wyborczej".

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @maciej-kazimierz 21 maja 2019 09:24
21 maja 2019 09:59

Nie potrzeba gułagu. Kto pamięta lata 1989-1993 w Warszawie i okolicach ten wie jak to się robi.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bolek 21 maja 2019 09:58
21 maja 2019 10:02

Jeśli tak, to Konfederacja powinna interweniować. A nawet jeśli to w porozumieniu

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 10:03

W mordowni bywają również zabezpieczenia dla personelu tegoż przybytku. Dawno temu wysiedliśmy na Żywieczczyźnie na stacyjce Sól Kiczory, a że był Czarnobyl i skwar to chcieliśmy spłukać piwem radioaktywny osad z gardeł. Weszliśmy do miejscowej mordowni i dostaliśmy piwo kuflowe. Było południe, więc stałej klienteli nie było zbyt wiele. Siedząc i pijąc piwo zauważyliśmy, że bufet od sali konsumpcyjnej oddziela solidna żaluzja spuszczana na dół korbą znajdującą się od strony bufetu. Ukuliśmy na poczekaniu teoryjkę, że jak alkohol zagra w góralskich żyłach i zaczyna się mordobicie oraz latają kufle to panienki z bufetu spuszczają żaluzję na dół.

Ale niech nikt nie myśli, że personel jest święty, bo w mordowni musi być porządek i klient zjawia się tam w celach wiadomych. Były wtedy takie tabliczki "Zakład świadczy usługi dla ludności".
Na stoliku spał facet w otoczeniu kufli. Podeszła do niego bufetowa złapała za kudły i podniosła głowę i rzuciła:

- Ile kufli?

Klient coś niewyraźnie wymamrotał, a bufetowa pusciła kudły i delikwent rąbnął głową o stół.

Za chwilę bufetowa wróciła i postawiła dwa kufle obok śpiącego.
Nie zauważyliśmy jak wyglądało kasowanie należności, czy sama grzebała w kieszeniach delikwenta, czy klient pił na borg.

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 10:12

Na przeciwko mojej kamienicy była mordownia o szumnej nazwie "Adria". Pamiętam jedną rozmowę na tzw argumenty. Gorąca dyskusja między dwoma pijakami z wnętrza przybytku przeniosła się na chodnik przed lokalem. Trwała chwilę, kiedy jeden z nich z bocznej kieszeni aktówki wyciągnął młotek i zdzielił nim na płask w łeb drugiego pijaczka.
No cóż w dyskusji trzeba mieć mocne argumenty. :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @maciej-kazimierz 21 maja 2019 09:24
21 maja 2019 10:18

Wypada podejrzanie. Ja się tym nie ekscytowałem, czynili to za to ludzie z tak zwanych sfer, bo wiedzieli, że im nic ze strony światka przestępczego nie grozi

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Grzeralts 21 maja 2019 09:25
21 maja 2019 10:18

To rzeczywiście specyficzne miejsce

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @rk3745 21 maja 2019 09:27
21 maja 2019 10:21

Trudno mi oceniać postać taką jak Stanisław Michalkiewicz

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @rk3745 21 maja 2019 09:27
21 maja 2019 10:21

myśli pan, że skusił się na mordownię ? moim zdaniem został po prostu uruchomiony ze względu na czasy ostateczne... tzn. ostateczne dla ubecji... tej starej generacji... bo nowe idzie wraz z tęczowymi flagami i w kieszeniach banksterów... czas na, hop siup, zmiana d***

niedawono dopiero dotarło do mnie, że Michalkiewicz taki katolicki, jakoś dziwnie nie przeszkadza mu u jkm jego utylitaryzm religijny... gdzie widać wyraznie u jkma w sensie walić wszystko co na drzewo nie ucieka... zdaje się trzecie małżeństwo a red. Michalkiewicz nic, null no bo jakże to tak...  czyli jakiś smrodek wychodzi...

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @gorylisko 21 maja 2019 09:54
21 maja 2019 10:21

założenia zawsze są szlachetne, socjalizm też chciał dobrze

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @tadman 21 maja 2019 10:12
21 maja 2019 10:23

Dobre argumenty zawsze w cenie

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski 21 maja 2019 10:21
21 maja 2019 10:28

niestety, mea culpa... też powtarzałem ten komunał, że założenia są dobre... a teraz jak słyszę coś takiego to szukam gnata... albo młotka w aktówce ;-) siła i moc argumentu to podstawa w dyskusji... merytorycznej rzecz jasna... ;-)

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @Wrotycz1 21 maja 2019 09:54
21 maja 2019 10:32

a tak z ciekawości które 10 przykazań te co bolek wymyślił czy te o których coś ta róża von hajl hitler cosik pitoli a których autorką jest złota pani aniela... bo w zwykły dekalog autorstwa Pana Boga to chyba mało kto traktuje serio...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 10:45

ja to widzę w ten sposób:

skoro liderzy PiS-u deklarują, że dopóki oni sprawują rządy w Polsce, to holokaustnicy nie dostaną "ani złotówki",
stanowi to otwarte zaproszenie dla holokaustników i tych z lokalsów, co są na ich żołdzie, aby ze wszystkich sił dążyli do zmiany tychże rządów, nie przebierajac w środkach. Co możemy wszak obserwować "in real time'.

 

 

zaloguj się by móc komentowaćDraniu @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 10:57

Wyborcy tego mydla i powidła .ktorym jest Konfederacja.. To sa osoby ,ktore zielonego pojecia nie mają o rachunku prawdopodobieństwa.. Gracze w totolotka, ktorzy regularnie sami siebie opodatkowuja.. Konfederacja na takich naiwniaków jest obliczona..

Czy Konfederacja zabiera głosy PiSowi , to juz dla mnie jest względne.. Bo ci ,ktorzy sa zawiedzeni dzialaniami PISu ,czy by byla Konfederacja, czy tez nie , to i tak by nie glosowali na PiS .. To moga byc rowniez wyborcy Kukiza15 ,ktorzy zawiedli sie na tym dziwolagu politycznym..  

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @tadman 21 maja 2019 10:03
21 maja 2019 11:17

A...W takim sensie to i ja bywałam w mordowniach.. :))

Wędrując po Beskidzie aż do Zakopanego..

Nie było wyjścia  człowiek musiał A tam nic innego nie było. 

:)

 

zaloguj się by móc komentować


tadman @Maryla-Sztajer 21 maja 2019 11:17
21 maja 2019 11:28

Nie było wyjścia człowiek musiał A tam nic innego nie było. 

Trafiłaś w sedno, że chodzi o to abyśmy mieli wybór.

Dziwi mnie, że wielu ludziom wystarczą okrągłe słówka, przylepiony do gęby uśmiech, garniak, koszula, krawat i licowane na biało zęby i oddadzą głos na taką wydmuszkę.

zaloguj się by móc komentować

organista @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 11:47

Dobrze, ze jest Druzyna Pierscienia. Pan Bog pisza nia prosto po krzywych liniach. Trzeba zawsze sie starac. Chociaz dla bywalcow Mordoru jest to niezwykle trudne. Ba, oni nawet nie maja tej swiadomosci. Trzeba zawsze sie starac patrzec przez Pryzmat Boski. Inaczej w tym piekielnym Mordorze ziemskim nie da sie wytrzymac. A trzeba.

zaloguj się by móc komentować


Wrotycz1 @gorylisko 21 maja 2019 10:32
21 maja 2019 11:54

Ze wsi jestem, więc nie wiem nic o aktualizacjach. Słyszałem kiedyś tam tylko o Mojżeszu i jego tablicach w kamieniu wykutych. W Wikipedii, przy haśle Mojżesz, ledwie je zauważono skupiając się na innych przygodach tego wodza braci naszych starszych, to może już nieaktualne są i stąd ich traktowanie. O wspomnianych prorokach płci obojga, i ich tablicach czy gdzie tam to ogłaszali, jeszcze nie słyszałem ale się poduczę.

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 12:14

Powinno się w końcu zrobić porządek z Gazówą, bo już człowiek boi się zajrzeć do internetu gdzyż powielają jej kolejne sensacje z serii "mitu". Teraz jakiś poeta, Karol Chum (prawdziwe nazwisko to Przemysław Kowalczyk) zwierza się z pedofilskich relacji z kardynałem. Pomoc świadczyć ma mu fundacja "Nie lękajcie się". Nazwa jest prowokacją i szyderą, tak jak kiedyś Matka Kurka

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Maryla-Sztajer 21 maja 2019 11:17
21 maja 2019 12:26

"... będą spłacać do dwunastego pokolenia"

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 12:28

W mordowniach jest jeszcze hierarchia, na szczycie której stoi barman - zawsze warto być w dobrej komitywie z barmanem, bo się może wstawić w sytuacjach kryzysowych albo dać na krechę - choć nawet to pełnej polisy nie daje. Barman w mordowni bowiem z zasady nie ujawnia z kim się lubi, a z kim nie.

Wiadomo kto jest barmanem w naszej mordowni, a kto w tamtej....?

PS. Fakt prawdziwe mordownie znikają w zastraszającym tempie. W Szczecinie było kilka kultowych - w takiej Storradzie gdzie za młodych lat lubiliśmy piwo spożywać po meczach Pogoni nawet tanie wino na szklanki sprzedawali. Była jeszcze nieodżałowana Bajka, no i oczywiście zagłębie mordowni czyli Dachy Paryża. Teraz został się chyba tylko Wiarus - byłem tam jakieś 2 lata temu - kłęby dymu papierosowego, zafajdany kibel, wszystko lepi się od brudu i "błyszczące w mroku morderców oczy" - gdzie te czasy ehhh....

zaloguj się by móc komentować

Jarugo @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 12:54

Dawno dawno temu w celu promowania mojego młodzieńczego entuzjazmu odwiedzałem miejsca które tak znakomicie Pan scharakteryzował.Nabyte tam doświadczenia wybiły mi z głowy entuzjazm.W związku z brakiem alternatywy zacząłem polegać na sobie i ufać intuicji.Mam tak do dzisiaj.Dlatego też faflun nie był dla mnie wystarczająco wymowny jąkała pachnący a brat Grzegorz nie uwiódł mnie swoją teczką a'la  Bergoglio,że o innych lechach i bolkach nie wspomnę.Przyznam szczerze że to właśnie próba wzmocnienia przez brata Grzegorza przekazu doprowadziła do tego że poznałem kogoś tak wyjątkowego jak Pan Panie Gabrielu. Od wielu lat rozpoczynam dzień od lektury Pana tekstów za co serdecznie dziękuję.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 13:01

hmmm tak mnie zastanawia, czy mordownia musi być związana z piwem ? wyglada na to, że tak, świat piwa rulez... ja nigdy piwa nie lubiłem, nie lubię i nic na to nie wskazuje, że polubię... po prostu ten mój małpi typ tak ma i tyle... nie raz musiałem się tłumaczyć aż w końcu kiedyś wydoroślałem i jak padały natarczywe zdania w temacie piwa po prostu milczałem albo odpowiadałem szyderą... gadki w stylu, że sie nie znam etc. puszczałem mimo uszu i tyle... pod warunkiem, że musiałem w danym towarzystwie spędzić czas jakiś... bo jeśli nie opuszczałem towarzycho natychmiast, prporcjonalnie do ilości prób gadki w temacie wypitego piwa... ok podobno piwo jest zdrowe jak zapewnia niezapomniany druh Borygo... ok niech pije na zdrowie ale mnie niech nie rusza w tej kwestii ani on ani nikt inny... choć w ramach szacunku i uznania gotów jestem wypić piwo w towarzystwie co poniektórych osób z niniejszej szkoły nawigatorów...

że mordownie, giną...mnie to wcale nie martwi... w końcu mamy nową generację spelun... biura poselskie partii róznych, powiązanych z lgbt qq i szermujacych tzw. tolerancją to są mordownie nowej genarcji... zajumać mogą wszystko...od zegarka do nieruchomości tudzież wolności osobistej, godności swojej i cudzej... członkowie tych spelun intelektualnych aspirują do bycia elytą... jak ryczący po krowiemu na czworaka nauczyciel ze strajku... tedy po co mordownie jak nauczyciele robią cyrk mordpwni w szkole ??

zaloguj się by móc komentować

Jarugo @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 13:04

Jeszcze jedno.Wczorajszy  tekst przypomniał mi dziwne wrażenie jakiego doznałem oglądając filmik relacujący wyjście pana Grzegorza Brauna z aresztu we Wrocławiu i postanowiłem je zaktualizować.Chodzi o moment przywitania z żoną.A dokładnie o wymianę spojrzeń i mowę ciała tuż przed wpadnięciem sobie w ramiona. Wczoraj przeglądając internet zauważyłem że brakuje tej sceny a został jedynie obraz obejmującej się  pary. O zgrozo parę minut temu przeglądając jeszcze raz filmiki stwierdziłem osłupiały (no tak trochę) że i ta scena została usunięta.Może ktoś z państwa ma pełną  relację z tego wydarzenia?https://www.youtube.com/watch?v=fEIsoS4vuPk&t=272s pierwsze minuty?

zaloguj się by móc komentować


aszymanik @gorylisko 21 maja 2019 13:01
21 maja 2019 13:27

Dlatego własnie żal tamtych - były postokroć uczciwsze mimo pewnych mankamentów...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @organista 21 maja 2019 11:47
21 maja 2019 13:37

Wie Pan co, potraktowałem serio pański list i pozwolę Panu tu jeszcze chwilę zabawić, ale niech Pan łaskawie zejdzie z tego wysokiego diapazonu emocji i nie używa zwrotów takich jak "drużyna pierścienia', bo to nikogo tutaj nie rusza. Taka dobra rada

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @aszymanik 21 maja 2019 12:28
21 maja 2019 13:38

Tutaj ja jestem barmanem, a parasol szefem ochrony

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Jarugo 21 maja 2019 12:54
21 maja 2019 13:39

Jakoś to ciągnę...nie powiem, żeby było lekko

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Jarugo 21 maja 2019 13:04
21 maja 2019 13:43

Dam panu dobrą radę i sobie też. Zacznę od siebie - niepotrzebnie wpisałem poprzedni komentarz, bo jak to powiedział mędrzec - wystrzegaj się pierwszych odruchów, zazwyczaj są szlachetne. No więc ja się nie ustrzegłem, stąd komentarz. Całe szczęście pan się też nie ustrzegł i teraz sformułuję kolejny komentarz, który stanie się obowiązującym tutaj, w naszej mordowni, prawem. Uwaga. Jeśli ktokolwiek, kiedykolwiek zwróci oczy w kierunku prywatnego życia Grzegorza Brauna, wyleci stąd natychmiast bez prawa powrotu. Jeśli ktokolwiek będzie tu umieszczał jakieś linki do filmów, jak Grzegorz Braun wychodzi z więzienia i analizował klatka po klatce co tam się dzieje, spotka go to samo. Niech więc pan, mając tę przestrogę we wdzięcznej pamięci, skupi się już tylko na wynoszeniu po niebiosa mojego talentu i na niczym więcej. Okay? 

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @gabriel-maciejewski 21 maja 2019 13:38
21 maja 2019 14:01

To akurat wiem. Z tym że w prawdziwych mordowniach nigdy nie było ochrony - barman i tzw. stali bywalcy to wystarczało.

Pytałem się o barmana w tamtej mordowni, w której bywalcem jest Korwin.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @aszymanik 21 maja 2019 14:01
21 maja 2019 14:03

Pojęcia nie mam kto może być tam barmanem

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 14:27

A ja mam wrażenie, że naprawdę to jakaś wersja gry w trzy karty, i automatycznie włącza mi się agresja dla podtrzymania uwagi. Wiesz, wszystko było by pięknie gdyby nie te cholerne niedomówienia i fakty bez komentarzy.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @K-Bedryczko 21 maja 2019 14:27
21 maja 2019 14:33

Nie masz na nie wpływu, a ich waga jest problematyczna i dyskusyjna. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 14:44

> Oto gazownia zaczyna dzisiejszy dzień od reklamy Konfederacji. 

Nie dziwi nic. W końcu nikomu więcej (no, może w jakimś stopniu Kukizowi, ale przecież Kukiza tak samo by promowano w GW, gdy psiejsko-czarodziejko nie pojawiła się Konferderacja) nie odbierze ona głosów, jak PiS-owi. A to jedyny realny konkurent Platformy. Wiedzą to doskonale w Gazecie, bo przecież interesem tym kręcą ludzie inteligentni, konsekwentni i nieoderwani od rzeczywistości. Jednym słowem ta promocja Konferderacji jest logicznym, oczywistym posunięciem. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 21 maja 2019 09:25
21 maja 2019 14:52

I jest to tak oczywiste, że trzeba mieć poważne kuku na muniu, by tego nie widzieć.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 21 maja 2019 09:25
21 maja 2019 14:53

PS Śląsk też ma swoje, pozbawiające złudzeń mordownie. Myślę, że Valser śmiało może to poświadczyć :)

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 15:00

Napiszę tylko że z Rybitwą to przesada. Bywałem tam za młodu bardzo często ;-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @stanislaw-orda 21 maja 2019 10:45
21 maja 2019 15:00

To się rzeczywiście trzyma kupy, ale należy pamiętać, że Oficjalna Narracja Prawdziwej Prawicy™ jest taka, że Kaczyński (pardą, Kalkensztajn) tylko mydli oczy, bo tak naprawdę aż się pali, żeby zwrócić Żydom wszystko co się da plus bonusy. Ino, ino Konfederacja może ocalić nasze ulice i kamienice!

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 21 maja 2019 15:00
21 maja 2019 15:02

Jeszcze jest dokładane że sprowadzili 10x więcej "uchodźców" niż by z UE przyjechało. (Bangladesz i inne)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 21 maja 2019 15:02
21 maja 2019 15:08

Krótko: dla nich PiS to samo zło, podstawowy wróg numer jeden. Czy ta narracja wywołuje skojarzenia z jakąś inną partią, która ma identycznie? Czyżby z taką jedną z obywatelskością w nazwie?

 

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @stanislaw-orda 21 maja 2019 10:45
21 maja 2019 15:46

To już nie ma znaczenia, kto w Polsce rządzi i rządzić będzie, naprawdę.

Śpieszmy się kupować książki, tak szybko się sprzedają ☺, a przecież to trochę żart, a jakże to piękna fraza jest

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą ...

ŚPIESZMY SIĘ ksiądz Jan Twardowski

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @histeryk 21 maja 2019 13:17
21 maja 2019 15:57

a skąd ja mogę wiedzieć ? nie jestem szympansem tylko zwykłym gorylem ? 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 16:02

Aha i by nie było, to prostu wspaniała muzyka i poezja i tyle i pozostanie na zawsze

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @cbrengland 21 maja 2019 15:46
21 maja 2019 16:09

Tak, pewnie.  Co to za różnica PiS czy PO. I tak przyjdą Żydzi i nas zjedzą.  Naprawdę.  

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 21 maja 2019 15:08
21 maja 2019 16:10

Mnie się nie pytaj o diagnozę psychiatryczną ;-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 21 maja 2019 16:09
21 maja 2019 16:11

Czy Ty nie rozumiesz że masz/mamy zerowe szanse przekonania kogokolwiek? To jest nieuleczalne.

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @aszymanik 21 maja 2019 14:01
21 maja 2019 16:11

hmmm myślę, że jakiś pracownik ambasady rosyjskiej albo niemieckiej albo jednej i drugiej... ale gdyby się tak zastanowić, to Isaaca Beshevious Singer stwierdził "współczesny Żyd nie może żyć bez antysemityzmu..." co wiąże się z podtrzymywaniem tej szczytnej tradycji urzędowego antysemityzmu made in rossija przez czynniki żydowskie i rosyjskie... Natajahu jezdzi do Putina nie tylko aby strzelić stoliczną... czasem tych zakrętasów historii bez wódki nie razbieriosz... ;-) ale sentyment mam do naszego polskiego żyta...choć z czasów najnowszych soplica jest ok... ale zdaje się, że ona jest made in palikot... więc banan mu... sami wiecie gdzie...

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @przemsa 21 maja 2019 16:09
21 maja 2019 16:13

w kaszance z cebulą czy z boczkiem i cebulą ;-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 21 maja 2019 16:11
21 maja 2019 16:14

Po prostu często nie potrafię się powstrzymać.  

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @przemsa 21 maja 2019 15:00
21 maja 2019 16:17

konfederacja i jkm z rodziną w jaczejce zwanej parlamentem jewropejskim wraz ze swoim psem ogrodowym praktykując lekką pedofilię ;-) pana to się żarty trzymają ;-)

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 16:28

Konfederacja to aberracja, taki nowy turbo korwinizm 2.0

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @onyx 21 maja 2019 16:28
21 maja 2019 16:40

ja nie chce bronić konferencji ale czy twoim zdaniem te dziewczyny powinny jej wyrwać kudły?

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @gorylisko 21 maja 2019 16:11
21 maja 2019 16:52

Prawda jest straszniejsza; "Soplica" jest ruska.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 21 maja 2019 11:28
21 maja 2019 17:18

"Dziwi mnie, że wielu ludziom wystarczą okrągłe słówka, przylepiony do gęby uśmiech, garniak, koszula, krawat i licowane na biało zęby i oddadzą głos na taką wydmuszkę."

Przypomina mi sie scena z filmu "Sami swoi": targ w malym miasteczku na Ziemiach Podarowanych. Handlara wciska jakas podrobke majaca byc zdaje sie futrem jakiejs babie, a gdy ta sie waha, ona mowi - "bierz pani co jest, nie wybrzydzaj".

zaloguj się by móc komentować

Jarugo @gabriel-maciejewski 21 maja 2019 13:43
21 maja 2019 17:19

Okey,zapomniałem,pan juź ostrzegał.Nie było moją intencją mieszanie się w czyjekolwiek życie prywatne.Chciałem jedynie zwrócić uwagę na pewne zjawisko.Rozumiem i przepraszam.Co do wychwalania pańskiego talentu to będę czynił to nadal choć może już  mniej ostentacyjnie.Mam szczęście że jesteśmy w mordowni wirtualnej tu przynajmniej miałem szansę no i czas się wytłumaczyć.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @tadman 21 maja 2019 12:14
21 maja 2019 17:27

"Powinno się w końcu zrobić porządek z Gazówą, bo już człowiek boi się zajrzeć do internetu gdzyż powielają jej kolejne sensacje z serii "mitu"."

Wydaje mi sie ze porzadek z Gazowa mogliby zrobic tylko Amerykanie. 

Jak?

Po prostu wykupic ja, po czym zamknac. A w jej miejscu otworzyc Muzeum Wsi Warszawskiej. Tej ogromnej, betonowej, nad ktora gasnie sloneczna zarowka.

zaloguj się by móc komentować


Slepowron @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 17:47

  Mordownie bywaja rozne.  Tu niedawno byla dyskusja dlaczego organa kontrolowane przez PiS lansowaly Wiosne.

Powtorze, ale to juz ostatni raz w tym czasie wzmozonych emocji,  roszczenia sa jak najbardziej rzeczywiste i bardzo grozne.  Jak sa one wykorzystywane w grach przedwyborczych jest sprawa trzeciorzedna.  

Zeby nie bylo watpliwosci,  wiem doskonale, ze wlasciwie tylko roszczenia wyniosly Konfederacje i  to zle wrozy. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @parasolnikov 21 maja 2019 16:40
21 maja 2019 18:12

Nie, czemu? Jak widać na obrazku wszystko jest na swoim miejscu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 21 maja 2019 15:08
21 maja 2019 20:24

No mi się kojarzy z niedoszłym koalicjantem PO czyli z PiS, oglądam sobie jak pani Cholecka w reżimówce rozmawia sobie jakby nigdy nic z panem z KE i z panem z Lewicy Razem, a wczoraj był nawet pan z Wiosny. A z Konfederacji, twu, co ja mówię; bandzie ruskch onuc, nikogutko.

A tak z ciekawości zapytam czy Jarosław Kaczyński nie żyje czasem z polityki?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 20:47

Mordownia to dobry przykład.

 

Ja już się nie załapałem na takie rozrywki, bo jedna lokalna mordownia przekształciła się w normalny pub, ale czasami pojawiał się tam jeszcze jakiś typek co nie rozumiał, że to już nie te czasy i próbował szukać zaczepki, czasami sugestie barmana wystarczały żeby takiego uspokoić, ale nie zawsze się udawało.

zaloguj się by móc komentować


Ogrodnik @gabriel-maciejewski
21 maja 2019 22:44

"Ażeby można ludzkość zbawić, trzeba się z nią najpierw z nią rozprawić". To są wersety Szpotanskiego, podane mi przez St. Michalkiewicza.

Te wszystkie 500 plus nie mają się nijak do tego ww cytatu. One tylko pokazują poddanym siłę dodruku pieniądza i władzę budżetu państwa: pracownicy stref ekonomicznych mogą się dzięki tym zachętom rozmnażać. Czy z tego skorzystają? Ktoś na pewno robił badania.

W obecnej, niejasnej (ukryta władza) sytuacji, powiększenie populacji trzody operującej językiem polskim może tylko napawać optymizmem.

Braun z Mikke :) To już starość, nie młodość :)

zaloguj się by móc komentować

Kristoff @Jarugo 21 maja 2019 13:04
21 maja 2019 22:45

Widzi Pan, przez nadmierną prostolinijność w tej oto mordowni został Pan przez głównego wykidajłę usadzony za twarz,  w ramach fejs liftingu, przy stoliku pod kaloryferem.

No cóż...

Mnie się przypomina dowcip z mojej ulubionej mordowni - PIWOŻŁOPALNI "POD GNOJEM":

Przychodzi baba do lekarza z kotłem wrzątku w rękach,

a lekarz pyta:

- Na ch... mi to...? Aaaaaa!!!

Lekarzem w tej scence jest właśnie Grzegorz Braun w tej Konfederacji.

I w sumie żal Brauna z jego próbami zjedzenia kapelusza gdy tłumaczył związek z Korwinem aprobującym pedofilię na ośmioletnich dziewczynkach, tolerancję kazirodztwa, tolerancjącym aborcję, aprobującym in vitro, publicznie zapierającym się katolicyzmu, promującym promiskuityzm, rozwiązłość, libertynizm, brak elementarnej rodzicielskiej odpowiedzialności itd. Przykładów deklaracji światopoglądowych druha Brauna - Janusza są setki w internecie.

Ciekawe czym zalatuje w tamtej MORDOWNI?

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @gabriel-maciejewski
22 maja 2019 00:22

 "Wiara w to, że mordownie pełne są szlachetnych mężczyzn po przejściach, gotowych za bezdurno opowiadać historie o swoich przewagach nad liczniejszymi wrogami, nie umiera nigdy."

Toż to jeden z podstawowych kanonów literatury :))) Obok tego Zdziśka, co to obudził się rano i poczuł gorzki smak w ustach. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 21 maja 2019 20:24
22 maja 2019 06:29

Nie odpowiadam za Twoje skojarzenia. Więcej: nie mam wątpliwości, że możesz głęboko wierzyć, że Konfederacja zbawi Europę i Polskę, a nie tylko obierze kilka procent PiS. 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @porfirogeneta 21 maja 2019 20:24
22 maja 2019 06:59

Reżimówka powiadasz....a jak ich nie będą zapraszać, to będzie dobrze? Zawsze możesz przełączyć na TVN, w czym problem, tam nie ma polityków PiS i jest super. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
22 maja 2019 08:07

Nie mam medium nierządnego, ale wiem że politycy PiS tam chodzą, o proszę https://www.tvn24.pl/majatek-morawieckiego-kaleta-zaplanowana-gra-wawrykiewicz-sprawa-kontrowersyjna,937645,s.html. Chodzi mi o to że z Konfederacji nikogo nie ma w TVP.

A propos mediów nierządnych, wie pan kiedy Dobra Zmiana przestała finansować Krytykę Polityczną?

zaloguj się by móc komentować

bendix @porfirogeneta 22 maja 2019 08:07
22 maja 2019 08:47

Krytykę to finansowała (może i dalej finansuje) głównie chamka.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @porfirogeneta 22 maja 2019 08:07
22 maja 2019 09:00

A co mnie to obchodzi? Niech dobra zmiana finasuje kogo chce, ja do niej po pieniądze nie pójdę. Może skup sie trochę bardziej na sobie. Jesteś czytelnikiem Krytyki politycznej?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @gorylisko 21 maja 2019 16:11
22 maja 2019 11:09

Antysemityzm ma swoją odmiane, która jest "antyżydzizm". I to o kultywowanie tej odmiany chodzi.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski 22 maja 2019 09:00
22 maja 2019 15:23

Czytelnikiem? Tego gówna antypolskiego? Zajrzę czasem na ten ich portal, żeby zobaczyć czym tam się towarzysze z karmią i tyle. Skupionym, radzę sobie, może bez fajerwerków ale do przodu.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 22 maja 2019 06:29
22 maja 2019 15:50

To od końca; PiS wybory na jesieni na pewno wygra, chyba że się ukażą się jakieś "taśmy prawdy". Konfederacja nikogo nie zbawi, bo nie do tego służy europarlament, żeby kogoś zbawiać. Pozytywne skutki istnienia Konfederacji już widzę, po wystąpieniu oficjeli PiS-u, że nic nie będą "oddawać" roszczeń, jakoś do tego "marszu, co to go nie było" temat nie istniał. To będzie taki szczupak w stawie z karpiami. Korwin żyje z polityki, a cała reszta; Kaczyński, Schetyna, Kosiniak to z czego żyją? A że Korwin jest pajac babiarz etc, no jest, ale zrobił jedną bardzo fajną i potrzebną rzecz, mianowicie dał w mordę Boniemu.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @porfirogeneta 22 maja 2019 15:50
22 maja 2019 19:05

.> To od końca; PiS wybory na jesieni na pewno wygra

Niekoniecznie. Może zabraknąć właśnie tych kilku procent, które odbierze im jakaś Prawdziwa Prawica™ wybijająca sobie zęby o próg wyborczy. 

> Pozytywne skutki istnienia Konfederacji już widzę, po wystąpieniu oficjeli PiS-u,
> że nic nie będą "oddawać" roszczeń, jakoś do tego "marszu, co to go nie było" temat nie istniał.

Ten temat istniałby i bez Konfederacji. 

> To będzie taki szczupak w stawie z karpiami.

Raczej kapiszon w arsenale broni. 

>  Korwin żyje z polityki

Nie byłbym tego taki pewien. A jeżeli tak, to w jaki sposób? 

> A że Korwin jest pajac babiarz etc, no jest,

Czołowy, wręcz wzorcowy, od przynajmniej 20 lat na takiego się lansujący i tak postrzegany KONSERWATYWNY (w sferze światopoglądowej) liberał (gospodarczy) zostawia żonę dla kobiety mogącej być jego wnuczką? Przecież to kompromitacja totalna, dyskwalifikująca go jaki polityka konserwatywnego. W innym kraju byłby z tej swojej niszy, tak dla zasady i higieny, zmieciony.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 22 maja 2019 19:05
22 maja 2019 20:43

To od końca; nie pochwalam takiego postępowania, ale teza nie jest prawdziwa, Trumpa jakoś liczne małżeństwa i jeszcze liczniejsze romanse nie pogrążyły, a "biega" za konserwatystę. Sarkozy też robił za konserwatyste, a Carla Bruni, itp itd. O niektórych sytuacjach rodzinnych z PiS i okolic zmilczę. Świat psieje, jak to mawia mój wujek-maruda. A z czego żyje Korwin nie wiem, myślę że z polityki, te jego partje dostają subwencje, był parę lat europosłem, a tam panie dobrze płacą, wydawał kiedyś gazetę, gdyby to było coś niegodziwego napewno by nas red. Sakiewicz zawiadomi o tym.

Czy kapiszon i czy temat roszczeń istniałby? No chyba nie, mnie minister Czaputowicz z trybuny sejmowej nie przekonał, a po "marszu, którego nie było" uruchomił się premier, prezes i minister spraw wewnętrznych. Michalkiewicz trąbi o tym od zawsze, Braun o tym mówił w swojej kampanii w 2015 i co? podjął ktoś temat? Nie. Musiał się odbyć marsz, musieli krzykacze pokrzyczeć, a spece od słupków się zalterować i coś się zadziało. 

Biedroń robi politykę, za niemieckie pieniądze, połowa platformy bierze od niemców pieniądze, zrobi im coś PiS ? Mimo większości parlamentarnej, prezydenta i służb? Nie zrobi. A czemu? A, to jest pod rozwagę. W ogóle jest pod rozwagę że nikt nie siedzi? 

Konfederacja, o ile wejdzie do Sejmu, czego im życzę, może być zapleczem prezesa, bo jak będzie "pół na pół" to się może okazać że wicepremier Gowin postanowi zostać "chadecką kotwicą" Platformy i dopiero będą jaja.

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @histeryk 21 maja 2019 22:44
22 maja 2019 20:57

Poleca pan wódkę, czy raczej samogon?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @porfirogeneta 22 maja 2019 20:43
23 maja 2019 07:14

Nie mozesz porównywać Trumpa czy Sarkozyego do Korwina.  Zresztą,  nawet jeśli,  czy to cokolwiek zmienia w ocenie jago deklarowanego konserwatyzmu afiszowanego nie tylko muszką ale i niezliczonymi felietonami? 

No właśnie nie wiesz z czego żyje.  Ja też tego nie wiem,  ale śmiem powątpiewać,  że z polityki.  Może teraz,  ale w latach 90? Z felietonów w swoim fanzinie?

A co, konfederacja im coś zrobi?  Przecież nawet teoretycznie szaleństwem byłoby zakładać, że będą rządzić w naszym kraju.  

Konfederacja, jeżeli wejdzie do Sejmu,  to kosztem PiS. Przy czym bardzo prawdopodobnym jest, że jeżeli już,  to na granicy progu wyborczego.  

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @porfirogeneta 22 maja 2019 15:53
23 maja 2019 07:38

A kto finansował krytykę? Odpowiedz sobie na to pytanie to zrozumiesz moją grę słów.

zaloguj się by móc komentować

bendix @porfirogeneta 22 maja 2019 20:57
23 maja 2019 07:42

Jak samogon z własnej kolumny rektyfikacyjnej puszczony na "2.5 raza" to tylko.

Gdzieś czytałem że jednemu "mistrzowi" badali chromatografem gazowym i wyszło 99,996% etylowego (i nie chodzi o stężenie bo to było 96 ale o zawartość cukru w cukrze czyli stosunek etylowego do frędzli)

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @przemsa 23 maja 2019 07:14
23 maja 2019 21:16

Tradycyjnie od końca; PiS to takie cudo? Owszem dali ludziom trochę socjalu, owszem zlikwidowali gimnazja, ale pamiętam z czym szli do wyborów; repolonizacja mediów, reforma sądownictwa, to mnie akurat osobiście dotyka bo się akurat sądzę, zrównanie dopłat dla rolników, tak jestem też rolnikiem, rozliczenie afer-gówno prawda, tak w tajemnicy powiem że przetargi dla ARiMR dalej wygrywa MGGP- firma pana Grada, obniżenie kwoty wolnej od podatku- 3 tysiące z groszami można "bezkarnie" zarobić, VAT dalej jest 23%, do paliwa dołożyli 10gr na te idiotyzmy Morawieckiego. Był u nas kiedyś Gowin o opowiadał jak to się cudownie rolnikom żyje dzięki rządom "zjednoczonej prawicy" Propaganda sukcesu, biurokratyzacja, polityka zagraniczna to śmiech na sali, przyda im się pstryczek w nos i konkurencja.

Korwin dał z liścia Boniemu, i dawno dawno temu wniósł do Sejmu projekt uchwały lustracyjnej. za to go cenię. Czy go można porównywać z Trumpem? Każdego z każdym można, moim zdaniem, porównywać, któż to jest ten Trump? Półbóg jakiś? Syf moralny jest wszechobecny w takich układach jak partie polityczne i PiS nie jest od tego wolny, uwierz mi wiem co mówie; robie też na państwowym etacie, mam w rodzinie polityka, znam paru, mam oczy i widzę.

Konfederacja może się rozlecieć po eurowyborach i do Sejmu nawet nie wystartować; bo się np Korwin z RN pokłóci o kasę. ale ma być tylko PiS i PO? "nasi i elektorscy" i drużynę z jednego okopu będzie zagrzewać do boju jeden Kurski i jedna Pawłowicz, a w drugim okopie będzie zagrzewał do boju drugi Kurski i druga Pawłowicz? tak ma być?

Btw wszyscy znani mi z terenu koryciarze z PSL już są w PiS, dlatego jestem za Konfederacją.

 

 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @bendix 23 maja 2019 07:42
23 maja 2019 21:26

Metafora nie na moją głowinę. Jak można jaśniej to poproszę. 

Co to za zabawa pić czysty spirytus? Ja tam wolę owocówki z normalnej chłodnicy, z wyłączeniem wyrobów z okolic Łącka. Najlepsza gruszkówka i z jabłek. 

zaloguj się by móc komentować


bendix @porfirogeneta 23 maja 2019 21:26
25 maja 2019 03:59

OK

1. chamka - hanka (hgw)

2. nie chodzi o picie czystego spirytusu tylko odniosłem się do pytania czy samogon lepszy czy gorszy. Ze spirytusu można zrobić super nalewki.

ps. Żeby nie było: sam wódkopodonnych napojów nie pijam

zaloguj się by móc komentować

bendix @porfirogeneta 23 maja 2019 21:26
25 maja 2019 04:08

Co masz do łąckiej śliwowicy? (ładnie pachnie)

Calvados jest dobry (kiedyś próbowałem)

Gruszkówki nie miałem okazji.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
25 maja 2019 19:34

"Daje krzepę, krasi lica, nasza łącka śliwowica" masówka pod turyste, często z przymieszkami spirytusu, na czysto nie do wypicia, przynajmniej dla mnie, jedynie z herbatą w zimie używam, na rozgrzewkę.A ten ładny zapach wydzielam wtedy, gdzieś do południa dnia następnego.

Destylat jabłkowy jest super, sam kiedyś robiłem, smaczny był już jak kapał z chłodnicy, a jak mu się dało szansę i z pół roku poleżakował to już poezja. A gruszka to już wogóle. Polecam. 

Nalewki są ok, a że nie robię, to mi się nie pokojarzyło ze spirytusem.

W roku 2015 tow. Sierakowski chwalił się że krypa jest finansowana z zagranicy więc mu "Kaczyński może skoczyć" jak to ujął, jakież było moje zdziwienie gdy zajrzałem do nich na stronę w marcu, czy kwietniu tego roku, a tam płacz że Gliński im odciął finansowanie, zdązyłem już wymazać z pamięci HGW.

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować