-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Druga część pogadanki o książce Okraina Królestwa Polskiego. Krach koncepcji Międzymorza

komentarze:
Nova @gabriel-maciejewski
12 czerwca 2018 17:29

     Dodałbym do kompletu "dziwnych" zgonów Ojca Sobieskich - Jakuba- zmarłego w czerwcu 1646 r. Nie pamiętam wszystkich nazwisk ale przed drugim Potopem Szwedzkim za Augusta II Sasa była podobna seria nagłych, dziwnych zgonów. Najpierw zabiera się wojsko, potem finanse, potem kosi elitę, która jest patriotyczna a na końcu wchodzi obce wojsko i rabuje jak leci. Pozdrowienia dla Panów. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
12 czerwca 2018 22:32

Macie panowie dar wspólnego rozmawiania w sposób przejrzysty,  choć gra polityczna toczyła się na kilku płaszczyznach. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
13 czerwca 2018 19:00

Wczoraj wysłuchałem drugiej części, pierwszą już kilka dni wcześniej. Trudno uwierzyć, że jest pan, panie Rafale, historykiem amatorem. 

Chociaż dzisiaj gadałem, drogi Gabrielu, z naszym wspólnym znajomym z Opola, poplotkowaliśmy sobie m.in. o tej książce i o obu gawędach. Podzieliłem się swoimi wrażeniami. On zaś z charakterystycznym wdziękiem zajrzał mi głęboko w oczy, milcząc poptarzył się na mnie tak przez chwilę i rzekł, "Wiesz pan co?". Ja na to, "Nie, nie wiem". On na to po chwili, "To znaczy, że z tymi instytutami historii, to trzeba po prostu wpuścić do każdego komando i wszystkich tych 'historyków' powystrzelać. Oni wszyscy poprostu kłamią...". Z tego wrażenia zapomniałem mu odpowiedzieć, żeby może oszczędzić instytut rzeszowski, bo tam pracuje Gliwa. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować