-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Dlaczego Zbigniew Zamachowski postanowił zrezygnować z kariery aktorskiej?

Ruszam dziś w trasę, a więc dalsze refleksje z konferencji będą jutro. Dziś będzie coś lekkiego i rozrywkowego. Oto od kilku tygodni Patryk Vega usiłuje opylić publice, czyli nam, swojego przedwyborczego gniota. Jest przy tym mocno niezdecydowany, bo raz mówi, że to już koniec PiS innym razem, że nie, że film nie będzie gwoździem do trumny Kaczyńskiego. Oczywiście, że nie będzie, to będzie gwóźdź do trumny samego Vegi przede wszystkim, a zaraz po nim gwóźdź do trumny Grabowskiego i Zamachowskiego. Grabowski, ucharakteryzowany na starą kobietę z półświatka, grać będzie prezesa, a Zamachowski ojca dyrektora. Ponieważ trochę znamy poczucie humoru Patryka Vegi, wiemy już dziś dobrze, że poza pewien schemat on po prostu wyjść nie może. Jego problem polega na tym, że polityka do jesieni, wyjdzie poza wszelkie znane polskim artystom pop schematy, oni zaś zostaną z ręką nie w nocniku bynajmniej, ale w ciemnej dziurze sławojki. Już to widać. Wszelkie więc demaskacje, w tym demaskacje obyczajowe, będzie można sobie wsadzić w przysłowiową d...ę.

Ja jednak postanowiłem podręczyć trochę naszych wybitnych aktorów i wybitnego reżysera, a także wybitnych scenarzystów, których nazwisk nie znam, a którzy z pewnością się na tym filmem niemało natrudzili. Z pewnością będzie w tym filmie mnóstwo scen sensacyjnych, ale póki co media skupiają się na dwóch wątkach – na Rydzyku-Zamachowskim i jego Maybachu oraz na Macierewiczu granym, przez tego dziwnego faceta, co przeklina bez przerwy. Macierewicz jest w tym filmie starzejącym się gejem zakochanym w Misiewiczu. Miłość ta rozkwita, jak się domyślam ja sam i Wy także, na szczytach władzy. Jak na innych szczytach, tam także cholernie wieje i jest zimno. Jestem trochę zdumiony tym wątkiem, albowiem uważam Patryka Vegę za reżysera policyjnego, kręcącego filmy na zlecenie służb. I dziwi mnie, że on nie wie, iż każdy starzejący się gej „zakochany” w jakimś zdolnym młodzieńcu, to w polskich warunkach współpracownik tychże służb. Reszta zaś to są bardzo źle napisane didaskalia. Ponieważ w mojej ocenie wiedzą o tym wszyscy, a najbardziej ci, którzy się kiedyś zetknęli z Henrykiem Krzeczkowskim i teraz udają, że on nie był tym kim był, postawa Vegi jest tym bardziej dziwna. No, ale pozostawmy te, coraz mniej w naszej rzeczywistości istotne wątki, skupmy się na tak zwanym wrażeniu ogólnym. Mamy oto partię Biedronia o nazwie „Wiosna” i cały ruch LGBT, który domaga się uznania. I chodzi o uznanie wszystkiego – preferencji, specjalnych praw, hodowania obcych dzieci pod swoim dachem, wspólnoty majątkowej. Po prosu wszystkiego. Ludzie tacy jak Vega, jeśli nie współpracują z tym ruchem, to na pewno z nim sympatyzują. Nie potrafią jednak ukryć, w swoich dziełach, faktu podstawowego, o którym już tu pisaliśmy wielokrotnie. Chodzi o to, że tak zwany ruch LGBT i jego postulaty, są traktowane instrumentalnie, jako kolejny sposób rozwalania społeczności, która po wszystkich rewolucjach, jakoś się tam utrzęsła i poukładała wokół rodziny i Kościoła. Nie tak jak w dawnych czasach, ale podobnie. Trzeba to zniszczyć, a kiedy już do tego dojdzie wprowadzić jakąś nową, roboczą herezję, w której wszyscy będą przypierniczać od skowronka do żaby czyli od świtu do nocy, śpiewając smętne pieśni. Tych całych zaś działaczy LGBT pośle się do piachu, do kopalni bez stosownego wyposażenia, albo na dno morza, zależy co będzie grane. Vega ma tego świadomość, albo może tylko to przeczuwa, bo umieszcza w swoim filmie oskarżenie pod adresem dwóch, zafascynowanych sobą gejów i jeszcze domaga się za to oklasków. Przepraszam, od kogo? Od Aleksandra Halla może?

Ja wiem, że prezes Kaczyński tego nie zrobi, ale wyobrażam sobie, że można by nakręcić komedię, będącą polemiką z filmem Vegi. Grający Kaczyńskiego Zelnik, mógłby tam wyjść na mównicę i powiedzieć tak - to prawda, spałem z Rabiejem. W tym momencie aktor grający Rabieja – nie wiem, kto by to mógł być, chyba skrzat Zgredek tylko – zapada się ze wstydu pod ziemię. Zelnik zaś, grający prezesa, ciągnie swoją kwestię dalej – wskazuje na Biedronia i mówi – teraz ty chłopcze. A potem kiedy Biedroń, pochwycony przez siepaczy z ABW, wyrywa się i szarpie jak kiedyś Michnik na komisariacie, prezes-Zelnik przesuwa po zimny wzrok po ławach sejmowych, a kamera wychwytuje siedzącego w nich z przerażoną miną, nowego lidera opozycji Kosiniaka Kamysza. Po czymś takim byłoby pozamiatane. Nikt nigdy bowiem nie uwierzy, że człowiek taki jak Schetyna, z takim, pardon za wyrażenie, fejsem, chce dobrze dla gejów. A w tym naszym filmie, prezes – grany przez Zelnika, który całym swoim kunsztem polemizowałby z Vegą i jego filmem – myślałby wyłącznie o tym, jak ich uszczęśliwić.

Tak naprawdę myślę jednak, że film Vegi wystarczy, jeśli stałoby się inaczej, Sekielski mu pomoże. Jeździ on teraz po kraju usiłując pochwycić jakiegoś pedofila w sutannie, który nie ma za sobą epizodu współpracy z komunistycznymi służbami i porusza się, a także mówi na tyle sprawnie, by nie było ryzyka, że odwali kitę jeszcze przed premierą. Jeśli z jednej strony pojawi się obraz Vegi, a z drugiej demaskacje Sekielskiego, to właściwie żadna kampania wyborcza nie będzie potrzebna. Nie rozumiem tylko jednego – dlaczego człowiek w istocie sympatyczny i lubiany powszechnie, czyli Zbigniew Zamachowski, postanowił zakończyć swoją karierę w tak idiotyczny sposób? To jest moim zdaniem niezwykłe. Człowiek te ma rozmaite kłopoty rodzinne, nie radzi sobie z nimi w sposób widowiskowy bardzo, co wzbudza szczerą sympatię całe masy pogubionych facetów, a także sporej części kobiet. Ma te dzieci, na które musi płacić horrendalne alimenty, ma tą nową żonę, która marzy tylko o tym, by kierować jego życiem według własnych wytycznych, niekoniecznie zgodnych z tym, co panu Zbigniewowi w duszy gra, a teraz jeszcze on chce złamać sobie karierę? Po co? Nie widzę innego wyjaśnienia poza pychą, która jest największym problemem całego tego środowiska. Oni uwierzyli, że są ostatnią instancją kreującą trendy i decydującą o wyborach. Przebudzenie będzie niestety okropne. Tylko jeden człowiek może ich uratować. Jest nim Jarosław Kaczyński. Nie wykluczam bowiem możliwości, że zamiast dążyć do całkowitego zwycięstwa i unieważnienia innych niż PiS sił politycznych Jarosław Kaczyński, niesiony podobną wiarą, jak oni, ale w innym nieco wymiarze, zechce wymodelować sejm, według własnych, taktycznych planów. Wtedy może się uchowają. Mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

 

Wczoraj zakończyła się, trwająca ponad miesiąc, promocja na książki i kwartalniki. Zapraszam na portal www.prawygornyrog.pl



tagi: kampania  lgbt  patryk vega  wybory  zbigniew zamachowski 

gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 08:36
23     2725    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
malwina @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 09:22

OMG!

Alez pan pojechal: "Tak, spalem z Rbiejem", dobrze, ze bylam juz po kawie:=))

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @malwina 3 lipca 2019 09:22
3 lipca 2019 10:32

i jeszcze ten A. Hall w roli recenzenta.

Po prostu cymes.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 10:40

SUPER 

Oczywiście że,,polityka wyjdzie poza.."..

:))

Szczęśliwej drogi 

:)

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 10:43

A ! Zamachowski chce sobie złamać karierę z rozpaczy...:))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 10:48

Vega i spółka mają określoną swoją widownię. to dla nich realizuje te koszmarki filmowe.. A ta widownia jest spragniona takich zwizualizowanych scen, idą, kupuja bilet ,po to aby odreagować..  Dla calego projektu to jest czysty biznes, gdzie marża przewyższa znacznie koszty tego badziewia jakie realizuje ten zakompleksiony osobnik..

Co do aktorów, a ja sobie przypominam słynny bojkot aktorów w stanie wojennym i jakoś nie pamiętam,zeby aktorzy ktorzy występowali w tym czasie, przestali później robić karierę.. Zresztą ciężko jest określić czas tego bojkotu.. Tuzy sztuki aktorskiej w latach osiemdziesiąttych raczej nie udzwigneli tego wyzwania i grali np. w przedstawieniach tv, w serialach  i filamch.. 

Och Karol rok prod.1985, Seksmisja rok prod. 84..,to był rok w którym zamordowano ks. Popiełuszke.

Zamachowski grywa z powodzeniem w tych obscenicznych krzykliwych biesiadnych kabaretach.. Nie sądzę,żeby przestał być aktorem, skoro srodowiska zwiazane z PiSem nagradzają Patryka V. 

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 10:53

Filmy Vegi to klasyczny (bo wcale nie jest tak wyjątkowy jak się mu być może wydaje) przykład manifestu antymetafizycznego... On po prostu chce wszystkich zrównać do poziomu kompostu... "Ludzki kompost"

I tak jak trudno się dziwić pospolitej publiczności/ odbiorcom tej tfuuurczości, że dają się zaskoczyć ciągle bezprecedensowe j jak na nasze polskie warunki bezczelności, tak tym stojącym (jak sami o sobie deklarują) wyżej w hierarchii świadomości (ala Żakowski) dziwię się bez przerwy. że nie widzą tego gdy zakompleksiony/wydziarany burak używa ich jak błyszczącego papieru toaletowego po oddaniu stolca w miejscu publicznym... No ale ich mistrz, z którego mecenatu nie zdają sobie pewnie nawet sprawy, to jest sam diabeł, skutecznie zasiał w tych biednych głowach  pychę wynikającą z przekonania o panowaniu nad duszami widzów. Tak skutecznie że są przekonani o słuszności swojej "misji". I że oni są tu Panami sytuacji... "A głupiii!"

zaloguj się by móc komentować


gorylisko @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 11:29

aż tak zle pan wróży zamachowskiemu ? może ktoś nakręci jakąś filmową edycję "Rycerzy trzech" w której zamachowski spełni się jako Wołodyjowski reaktywacja w kolorach tęczy pod znakiem kuciapa na patyku i będzie wspierał aktywnie wszelkie protesty lgbt qq (na muniu)

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 11:40

Mnie też się zrobiło żal Zamachowskiego. On przede wszystkim nie jest w stanie zagrać Ojca Dyrektora. Nawet karykaturalnie. To nie jest jego styl.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 3 lipca 2019 10:48
3 lipca 2019 12:09

mało kto już  wśród uczestników tefo forum kojarzy, o co poszło z tym bojkotem telewizji przez tzw. artystów w stanie wojennym. Otóż ja  pracowałem  w sławetnej twierdzy dziedzicznej nomenklatury (w latach 1982-85). Od lipca 1982 roku została zawieszona emisja programu drugiego Telewizji Polskiej (były wówczas tylko dwa programy), a tym samym bardzo się skrócił "front" programowy dla realizatorów tychże. Dłuzszy czas obowiazywała godzina policyjna, co utrudniało np. wychodzenie do teatru w godzinach wieczornych (po pracy). Ponadto programy radiow-telewizyjne przełądowane były biezącą propagandą polityczną i atakowaniem przeciwnikó ustroju, co zabierało gros czasssu antenowego. "Bojkot" był stanem obiektywnym, gdyż i tak nie było gdzie ani w czym grać. To tak samo jak onegdaj post na przednówku, gdy i tak nie bardzo było co jeść. Ale uzasadnienie niejedzenia (w przypadku aktoró niegrania) wyższymi racjami pozwalało łagodniej ptrzetrwać tego rodzaju czas.

Nie muszę dodawać, że gdy zniesiono godzinę policyjną oraz przywrócono emisję programu II TVP, bojkot znikł "jakby ręką odjął".

zaloguj się by móc komentować

adam-er @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 12:12

Jakiś czas temu TVP(is) zrobiła naszemu Patryczkowi laurkę:

złoty chłopak, gołębie serce...

https://vod.tvp.pl/video/alarm,22022019,41138141

Chcieli, musieli, czy nie wiedzieli...?

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @adam-er 3 lipca 2019 12:12
3 lipca 2019 16:17

hmmm nie chcem ale muszem... to taki plus dodatni i ujemny w jednym... hej szable w dłoń... ;-) prezes tvp na wszelki słuczaj gra na dwa i więcej frontów...

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @JK 3 lipca 2019 11:40
3 lipca 2019 16:20

ale co pojezdzi maybachem to jego... chyba ręka do szabli nie zdatna... może mu ktoś powiedział "waść machasz jak cepem"

zaloguj się by móc komentować

Janusz-Tryk @gabriel-maciejewski
3 lipca 2019 17:09

Całe to kino Patryka Vegi, filmy typu Pitbull, działają na mnie tak, że po dwóch minutach mam dość. Uciekam w popłochu. Tam nie ma żadnych wartości. Takie mam wrażenie. Wchodzę w jakiś dziwny świat do którego nie mam ochoty wchodzić. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

zaloguj się by móc komentować

kalixt @Janusz-Tryk 3 lipca 2019 17:09
4 lipca 2019 00:02

Papryk to jest zagubiony chłopak, który kiedyś w odruchu rozpaczy uwierzył, że nadużywanie brzydkich wyrazów to jest dobry sposób na zaistnienie w grupie rówieśniczej, a może i na zaimponowanie jakimś dziewczynom i ktoś go postanowił w tym złudnym przeświadczeniu utrzymać. Ostatnio sobie chyba liposukcję strzelił. Ślady ginekomastii niestety pozostały.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Janusz-Tryk 3 lipca 2019 17:09
4 lipca 2019 01:23

Gościu który położył do łóżka kobietę z psem, po to żeby to sfilmować i pokazywać za pieniądze innym ludziom w ramach rozrywki, udając że pokazuje w ten sposób jakąś prawdę, godny jest (jako człowiek) co najwyżej politowania... A na co zasługuje jako reżyser czy inna gwiazda to przemilczę, tylko dlatego że nie mogę mu tego powiedzieć w twarz (i w 4 oczy) 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 4 lipca 2019 01:23
4 lipca 2019 07:12

A tak zrobił? Nie wiedziałem. Nie pisałbym o nim. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @stanislaw-orda 3 lipca 2019 12:09
4 lipca 2019 07:42

Jak to się mówi, plus tego zjawiska pt. Jaruzelski wyłączył prąd, jest taki, ze tamte lat to są ostanie roczniki urodzin tzw. wyżu demograficznego..Jakie to wszystko dziwne.. Temat na pracę naukową..

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 4 lipca 2019 07:12
4 lipca 2019 13:12

Chodzi rzecz jasna o niesławną scenę z botoxu... Ktoś kto posługuje się tego rodzaju językiem, nie może być uważany za "swojego" na "prawicy". A jeśli "prawica" nie dostrzega tego mezaliansu, albo uważa tego rodzaju metodę za odwagę, to już bardzo źle o niej świadczy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @OdysSynLaertesa 4 lipca 2019 13:12
4 lipca 2019 14:43

w Polsce nie istnieje żadna prawica sformalizowana jako  istotnea struktura polityczna.

Jakaż bowiem prawica moze powstać z etatowców albo hochsztaplerów (jumaczy) budżetowych?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 4 lipca 2019 14:43
4 lipca 2019 15:14

Ma się rozumieć że nie może... Stąd cudzysłów, jako uwaga na przebierańców, którzy bez żadnych skrupułów jako prawica się reklamują.

Nie żebym osobiście przykładał wagę do tego kto co na sztandarach nosi albo wykrzykuje na rogach ulic żeby się ludziom przypodobać. Ale oni po coś to jednak robią i są przekonani że tak można (całkowicie bezkarnie)

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
4 lipca 2019 15:41

Łoł u owsiaka wystąpi Zbyniu i.....

 

 

 

 

 

igor tuleya!!!!!!! łoł łoł łoł...

ukochanej olgi t. też nie zabraknie :-)

 

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-pol-and-rock-festival-2019-impreza-podwyzszonego-ryzyka-jure,nId,3078159

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 4 lipca 2019 15:41
4 lipca 2019 15:45

Do tego jeszcze jakiś filip springer

"Jego debiut literacki (reportaż Miedzianka. Historia znikania) znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2011, w finale Nagrody Literackiej „Nike” 2012[2][3] oraz był nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2012[4]. Kolejny reportaż Springera – Źle urodzone – wybrano do Plebiscytu 2012 w Radiowym Domu Kultury w Programie 3 Polskiego Radia w kategorii „Książka roku”[5]. W 2013 został nagrodzony Medalem Młodej Sztuki. W 2016 otrzymał Śląski Wawrzyn Literacki za książkę "13 pięter". "

Jak ten młody miś dostał nagrodę im. kłamczyńskiego vel kapusty to sama prawda pewnie bije z tych jego raportów.

MaSaKra - nawet nie wiedziałem kto to taki ten miś. Pierwsze widzę/słyszę i aż sprawdziłem czy to nie od tych axelów-springerów ;-)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować