-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Dlaczego nowy kandydat na premiera Rosji jest tak bardzo jest podobny do polskiego ministra finansów?

W polityce rządzi zasada podwórkowa – jak ktoś traci wpływy w grupie, usiłuje za wszelką cenę robić wokół siebie dużo szumu, żeby pokazać, że wcale ich nie traci. Im większy szum, tym mniejsze możliwości odzyskania wpływów. Im większy szum, tym większe demaskacje i faux pas, które ujawniają kwestie do ujawnienia się nie nadające. I tak monsieur Putą, najpierw domagał się rewizji historii przed swoim wylotem do Izraela. To zaś może oznaczać tylko jedno – on tam leci po instrukcje, które nie będą podane w formie laurki i sympatycznej pogadanki, ale reprymendy, albo wręcz totalnego, pardon, wkurwienia. Żeby ten swój stres jakoś załagodzić i samemu poczuć się lepiej monsieur Putą musiał kopnąć kogoś, kogo uważa za chłopca do bicia. I kopnął, ale niebawem może się okazać, że noga uwięzła mu, pardon, w dupie i nie może jej w żaden sposób wyciągnąć. Ktoś może mi zarzucić, że jestem wulgarny, a do tej pory wulgarności unikałem. Otóż raz unikałem, a raz nie. Uważam, że można być wulgarnym nie używając podwórkowej łaciny i można być bardzo subtelnym stosując w życiu codziennym jej zasady, pamiętając jednakowoż przy tym, żeby nie przesadzać.

Kiedy już monsieur Putą, nacieszył się swoim sukcesem na arenie międzynarodowej, okazało się, że musi zmienić rząd. A premierem w tym rządzie był nie byle kto przecież, bo sam najbardziej zaufany człowiek kół stojących przy władzy w Rosji, monsieur Miedwiediew. Dlaczego on ten rząd zmienia? No zapewne dlatego, że ktoś za jego plecami, być może sam pan Miedwiediew z kolegami, przygotowywali jakąś wyborczą niespodziankę. Ona musiała mieć gwarancje, ale monsieur Putą, je wczoraj unieważnił. To znaczy jemu się zdaje, że unieważnił, bo odwołał Miedwiediewa, a dumie zaproponował zmiany w konstytucji, uniemożliwiające wybór na prezydenta Federacji żyda kosmopolity. O to bowiem chodzi, o nic innego. Żeby nie w Rosji powtórzyła się sytuacja z Ukrainy, kiedy to jakiś, prawda, wesołek z telewizora, nagle został prezydentem. Monsieur Putą nigdy na to nie pozwoli. Wskazał więc nowego premiera, którego nazwisko wyleciało mi z pamięci, ale nie jest ono aż tak istotne, jak fakt, że ten nowy kandydat wygląda jak brat bliźniak nowego, polskiego ministra finansów. Co za siurpryza….!

Nie wiem w zasadzie co powiedzieć, ale chyba powinienem życzyć wszystkim polskim zwolennikom polityki monsieur Putą, jeszcze owocniejszych spotkań z dziennikarzami i politykami rosyjskimi. To będzie wkrótce bardzo ciekawie wyglądało, kiedy w Moskwie zmieni się dekoracja i ludzie odgrywający do tej pory Jezioro Łabędzie zostaną pozostawieni na scenie ze scenografią ze Skrzypka na dachu za plecami. Ciekawe co zrobią z tymi obcisłymi rajtkami i spódniczkami z falbanek?

Proszę Państwa, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dobra pułapka nie ma dziur. Im zaś kto głośniej krzyczy tym bardziej wskazuje na to, że nic nie może. To znaczy może się szarpać z nadzieją, że coś uzyska, ale jestem pewien, że w tym przypadku szarpanina na nic się nie przyda. Monsieur Putą jest bowiem istotą całkowicie przewidywalną, to znaczy, kiedy okazuje się, że znalazł się w pułapce, on zamiast uciekać, albo negocjować, zamyka się, pardon, w kiblu i ogłasza niepodległość. Tym bowiem są zaproponowane zmiany w konstytucji.

Nie wiem czy ktoś pamięta jeszcze te fragmenty książki Kredyt i wojna, które dotyczyły państwa Wizygotów i synodów toledańskich. Było ich osiemnaście i na każdym uchwalano coraz bardziej restrykcyjne prawa wobec żydów. Oznaczało to tylko jedno – ani synody, ani król, nie były w stanie nic zrobić żydom. Prawo nie działało, uchwały nie były realizowane, a im mocniej wierzgali poszczególni królowie, tym ciaśniej zaciskała się pętla na ich szyi.

Dlatego szczerze podziwiam głupotę tych osób w Polsce, które twierdzą, że monsieur Putą i jego polityka, to dobra alternatywa dla Polski opanowanej przez żydo-masonerię czy coś tam jeszcze. Startując z tego poziomu można dolecieć z kabiny tego kibla, w którym się ogłosiło niepodległość wprost do ścianki z pisuarami. No, ale ja nie będę tu nikogo namawiał do zmiany strategii, albowiem mam całkowitą pewność, że nie strategię ty chodzi, ale o coś innego – o możliwość wygłaszania komunałów w mediach i zwracania na siebie uwagi, w nadziei, że ludzie monsieur Putą wciągną osoby aspirujące na listę płac. To już chyba żebranie pod stacją metra jest wdzięczniejszym zajęciem.

Nie mam ani serca, ani krzty zrozumienia dla rodzimych sympatyków monsieur Putą i jego metod prowadzenia publicystyki politycznej, bo że od tego ogranicza się jego funkcja tego jestem pewien. Opisać to można mniej więcej tak – człowiek z bardzo ograniczonymi wpływami, realizujący nie swoje cele, demonizowany przez media i oferujący zamiast skuteczności, potwierdzenie własnych deficytów poprzez aranżowanie przedstawień dla bitych przez mężów dziewczyn, usiłuje zmieniać propagandowe ramy funkcjonowania współczesnego świata. Tego się nie da zrobić bez wojny. No i teraz trzeba odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje wszystkich polskich politykierów popierających monsieur Putą – co będzie z nimi kiedy taka wojna wybuchnie? Zdążą te zagony pancerne przed samosądem czy nie zdążą? Ja tego nie wiem, tak tylko gdybam. Zawsze pozostaje pocieszenie, że po zwycięstwie, a co do tego że zwycięży, nie można mieć wątpliwości, monsieur Putą, każe zburzyć w stolicy nowego gubernatorstwa pomnik Piłsudskiego i Dmowskiego, a postawić tam jakiś inny pomnik. Pomnik człowieka zasłużonego dla sprawy. A być może nawet dwa pomniki. Jeden w centrum, a drugi przy wylotówce na Białystok.

Nie wiem jak to się stało, chyba przez niedopatrzenie, ale od wczoraj Konfederacja nie zwołała jeszcze żadnej konferencji prasowej, która wyjaśniłaby jej członkom i sympatykom, co tak naprawdę dzieje się w Rosji i jakie niebezpieczeństwa wynikają z tego tytułu dla Polski i dla nas tutaj. Wszak nagrabiliśmy sobie już nieźle. Nie dość, że popieramy żydów, to jeszcze usiłujemy krytykować z naszego nędznego poziomu subtelną i celową politykę monsieur Putą, której horyzonty sięgają tak daleko, że ich linia jest niewidoczna nawet dla Benjamina Netanjahu. A tak przecież nie można – to wbrew założeniom strategicznym państwa i narodowemu interesowi.

Nie mam dobrej pointy dla tego tekstu, być może ziewnięcie byłoby na miejscu, ale lepiej poczekajmy aż te dekoracje zmienią i wszystkie ruskie dziadki do orzechów zaczną przerabiać swoje mundury na chałaty Tewjego mleczarza. To już naprawdę niedługo.tagi: rosja  wybory  putin  kryzys  premier 

gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 09:27
42     3227    23 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 09:36

Tekst-buldożer. Powinni go czytać tym wszystkim Panom Niktom przed zaśnięciem i to codziennie. Albo powiesić na ściance toalety w której ogłosili już wszystkie możliwe niepodległości i autarkie i tylko już czekają na to, aż ktoś im pozwoli "dogadywać się" z Putą.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 09:37

Właśnie...synody toledańskie nie mogły nic zrobić . Nic.

Muszę wrócić do Kredytu i wojny.

Trochę zaniechałam śledzenie spraw w Rosji

.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Marcin-K 16 stycznia 2020 09:36
16 stycznia 2020 09:38

Dokładnie.... trzeźwiący mam nadzieję

.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 09:54

"Ciekawe co zrobią z tymi obcisłymi rajtkami i spódniczkami z falbanek?"

Najpierw założą bojówkę, potem założą rajtki na głowy, wytną małe otworki i odegrają po rosyjsku scenę z workami na głowach niczym z "Django".

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:05

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/michail-miszustin-kim-jest-nowy-premier-rosji/2jcfh6q#slajd-1

Nasz minister od finansów to też taka sierotka bez rodziców? Bez miejsca urodzenia?

Ogon coraz mocniej wywija psami. Prościej nie da się tego określić.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:23

A ! Jesienią kartkowałam książki znanego pisarza reportarzu ..o Rosji.

Okazuje się no że są tam dwie wspólnoty z żyjącym Chrystusem który właśnie przyszedł ponownie. Txn ...każda ma swojego !!. Żyją porządnie jak anioły albo mormoni? We wspólnotach nawet nawróceni emerytowani kagebisci i no warunkowo zwolniony więzień z dożywociem.

Acha...jest jeszcze trzecia wspólnota ... prężna...tylko tam jeszcze czekają na Chrystusa który się nie objawił.

 

Z tym że to opis podróży sprzed kilku dobrych lat.

:)

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:37

Dwa obrazki z najnowszej rosyjskiej historii. Skład putinowskiej grupy rekonstrukcyjnej grzebiącej przy konstytucji:

https://twitter.com/labuszewska/status/1217716210655211520?s=19

Spotkanie kandydata na premiera z deputowanymi Dumy:

https://twitter.com/labuszewska/status/1217715559577587712?s=19

 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:38

Michaił MiszustinNowy premier Rosji. Ciekawie na co się zgodził a lepiej co obiecał monsiniorowi ...

zaloguj się by móc komentować

tomciob @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:46

Zawsze mi się wydawało iż to nie wojny zmieniają propagandowe ramy funkcjonowania współczesnego im świata ale że jest dokładnie odwrotnie. No cóż.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 10:47

Jeżeli przyjąć, że Rosja to agenda Imperium od zawsze, to o czym tu gadać. Rzeczywiście ziew. I tutaj tak jest właśnie. Normalnie nuda.

Co najwyżej jakiś książę z żoną aktorką stwierdzili, że ta nuda, to przepraszamy ale za wielka i maja w d... tę całą królewską szopkę i idą na swoje i będą pracować nawet na życie. A głowa imperium powiedziała na to, ok, nie ma sprawy dzieci. Niech się wreszcie coś dzieje.

zaloguj się by móc komentować

klon @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 11:08

>>>To zaś może oznaczać tylko jedno – on tam leci po instrukcje<<<

Ciekawe, czy J. Daniels należy do tej samej diaspory co Naczelny Rabin Rosji?

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-wprowadza-prawa-noachickie-2016-12

https://pl.sputniknews.com/opinie/201608193723145-rosja-rabin-sankcje

zaloguj się by móc komentować

tadman @cbrengland 16 stycznia 2020 10:47
16 stycznia 2020 11:27

Amerykańskie rozwódki mają wiele do powiedzenia w panującej rodzinie, szczególnie jako wyprowadzające z niej męskich następców.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 11:30

A nasi mędrcy Syjonu z mediów byli w takim szoku po dymisji rządu i zmianie premiera przez Putina, ze dopiero dzisiaj zdobyli się na jakikolwiek komentarz. Czyli prawie doba do namysłu (instrukcji), kiedy już 5G nadchodzi;-):

https://wiadomosci.onet.pl/politico/putin-zapowiada-zmiany-w-konstytucji-zeby-pozostac-u-wladzy-po-2024-r/gen79mz

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 13:21

Mikhail Vladimirovich Mishustin`Miszustin (Russian: Михаил Владимирович Мишустин`ur`3 Marca 1966)`ojciec`wg`angielskiego`wiki`"russian-jewish`origin"`

Z`jednego`zródła`jest`info,ze`ojciec`pracował`na`lotnisku`Szeremietiewo`a`mama`jest"russian"`

Poza`tym`ma`mieszkanie`140`m`i`domek`800`m`pod`Moskwa`ale`"na`synów"

Informatyk`i`spec`od`podatków`od`2010`szef`Federal Tax Service`czyli`Federalnego`Urzędu`Podatkowego`i`na`5G`z`pewnoscią`zna`się`Wczesniej`pracował`

w`biznesie`finansowym`czyli`w`UFG Capital Partners`i`UFG Asset Management`

Jednym`z`założycieli`UFG Capital Partners`był``Boris Fyodorov`

 

Boris Grigoryevich Fyodorov

 

Fiodorow był ministrem finansów rosyjskiej SFSR (jako członek ZSRR ) w 1990 r. W latach 1991-1992 pracował w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. W 1992 r. Został dyrektorem Banku Światowego . Pełnił funkcję ministra finansów Rosji od 1993 r. Do 1994 r., Kiedy to zrezygnował. Fiodorow był członkiem Dumy Państwowej w latach 1994–1998. W 1998 r. Został ministrem podatkowym i wicepremierem Rosji .

W 1994 r. On i Charles Ryan, amerykański bankier, założyli United Financial Group UFG, bank inwestycyjny z Charlesem Ryanem jako prezesem, który został później w 2005 r. sprzedany Deutsche Bank .  Fiodorow był członkiem różnych zarządów, w tym Gazpromu , Sbierbanku i Ingosstrakh. Był także komplementariuszem UFG Private Equity od 2006 roku.

Fiodorow zmarł z powodu udaru mózgu 20 listopada 2008 r. W Londynie w Anglii , w wieku 50 lat.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mikhail_Mishustin

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%88%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

https://en.wikipedia.org/wiki/Boris_Fyodorov

zaloguj się by móc komentować

olekfara @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 13:32

Policzono aktywa Rosjii. Specjalista od katastru, podatków premierem. Kolej na kolejną smutę.

zaloguj się by móc komentować

Paris @ArGut 16 stycznia 2020 10:38
16 stycznia 2020 14:09

Nooo...

...  morda jak  ksiezyc w pelni  !!!

 

Michail, Michail  ty pastroisz nowyj mir, nie francuskij nie anglijskij... no, ty ruskij bohatyr  !!!

Debile... po prostu debile...  tylko  do  TWOREK... a potem  CELA+  !!!

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 15:16

Dobrze że ten nasz sobowtór jest za to od strategii i interesu.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 15:34

Ha,ha,ha... rozbawił mnie pan do imentu .Chociaż momenty "tłuste",ale czy można inaczej.? Tylko ,bez urazy szanowny panie Gabrielu,jak zobaczyłam foto rosyjskiego ministra,to tytuł pana notki mi nie pasuje"ministrowo".Bo wyraźnie foto wskazuje,że minister rosyjski ma ochotę beknąć.A nasz z pewnością nie beknie.... nigdzie i nigdy....ten... tego.... no... ,chyba dobrze wychowany?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 16 stycznia 2020 13:32
16 stycznia 2020 15:52

Mane, tekel, fares.

Ale chyba ww.  nie Rosji.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @tadman 16 stycznia 2020 11:27
16 stycznia 2020 15:56

Tak ogólnie, to naprawdę już tylko trzeba się śmiać z tego wszystkiego, tzn z polityki, bo jej nie ma, tzn jest, tylko nie tam, co widzimy i nawet, jak ktoś naprawdę zginie, bo ginie, w Polsce to nawet dość często, zwłaszcza w piątki.

Zajmijmy sie sobą, swoją pracą i pasjami, przy tym pamiętając, by zarabiać pieniądze, bo one dają wolność, bo to nasza własność, pamiętajmy o rodzinie, szukajmy przyjaciół, jak się da.

Życie jest piękne i mamy go tylko jedno.

zaloguj się by móc komentować


Paris @pink-panther 16 stycznia 2020 13:21
16 stycznia 2020 19:10

Mooocny...

... jest ten misio, wystrugany z kartofla  przez te cale  ZLODZIEJSKIE  CITY  !!!... tylko, ze te wydumane przez tych polYtycznych  debili "panstwo federacyjne"...ten frankensztajn  TOTO  juz sie rozpada  !!! 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @stanislaw-orda 16 stycznia 2020 15:52
16 stycznia 2020 19:14

Co do tekel, to nic nie wiem. Ale co do fares, tu tutaj: https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/michail-miszustin-kim-jest-nowy-premier-rosji/2jcfh6q#slajd-3

jest takie zdjęcie: Putin proposes candidacy of Federal Tax Service chief Mikhail Mishustin for PMW tle mapa, nad splecionymi dłońmi Kazachstan ze stloicą Astana, Uzbekistan, Turkmenistan. Kazachstan, Uzbekistan leżący pośrodku należą do wspólnoty Niepodległych Państw. Turkmenistan, jako kraj stowarzyszony. U góry wyraźnie zaznaczona granica Rosji. Są tylko znaki.

zaloguj się by móc komentować

m8 @pink-panther 16 stycznia 2020 13:21
16 stycznia 2020 20:17

Ma Pani gdzies zrzut ekranu z wikipedi? W tzw. miedzyczasie ojca juz nie ma a matka stala sie Ormianka. Tam odchodi taka orwelliada na tym artykule ze sa nawet trzy edyty na minute.

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 20:26

Dlatego że jeden i drugi jest żydem/Żydem i obaj mają nadwagę https://www.youtube.com/watch?v=su-XbaO7CNU

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
16 stycznia 2020 20:44

Z tym, że jeśli ktoś traci wpływy tym więcej go w mediach i za wszelką cenę udowadnia w tychże, że te wpływy ma to szczera prawda. Pracowałem kiedyś w Spółkach Skarbu Państwa i jak któryś z prezesów zaczynał błyszczeć w mediach to było wiadomo, że zaraz wyleci. Ostatni taki casus jaki zauważyłem to prezes PeKaO S.A.. 

zaloguj się by móc komentować


Paris @porfirogeneta 16 stycznia 2020 21:03
16 stycznia 2020 21:20

Tak...

... bracmi syjamskimi  !!! 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
17 stycznia 2020 01:45

Muszę Panią poprawić... oni są braćmi synajskimi.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @m8 16 stycznia 2020 20:17
17 stycznia 2020 02:39

Niestety`nie`Wersja`z`1:20UTC`jest`jak`nizej`Wiki`opiera`sie`a`artykue`Mder`Dipmcy`pt"Meet Mikhail Mishustin, Russia’s new Prime Minister"`Published`10 hours ago`on`January 16, 2020`By`

 

His heritage is a subject of debate, with various reputed sources positing his father to be of Russian-Jewish descent[3] and his mother of Armenian descent.

 

https://moderndiplomacy.eu/2020/01/16/meet-mikhail-mishustin-russias-new-prime-minister/

zaloguj się by móc komentować

Andrzej-z-Gdanska @jolanta-gancarz 16 stycznia 2020 11:30
17 stycznia 2020 09:40

Ciekawy ten artykuł w politico, cytuję:

...premier Dmitrij Miedwiediew, wraz ze  swoimi ministrami, poinformował, że on i jego rząd podają się do dymisji...

Podobno ministrowie nie mieli nawet pojęcia, co się święci.

Telewizja państwowa była tak samo zaskoczona i po prostu puściła oświadczenia Miedwiediewa i Putina w całości w wiadomościach o szóstej wieczorem,

Obecnie konstytucja zabrania Putinowi ubiegania się o fotel prezydenta ponownie w 2024 r.

czyli pełna jasnost, głasnost, demokracja i co tam chcecie.

A przecież możnaby "ustanowić stanowisko" cara i po kłopocie, a nie co chwila przemeblowywać prawo - też ciekawe słowo - prawo.

W razie czego car mógłby zasłabnąć przy grze w szachy i po kłopocie. :)

Że im się chce tak ciągle mieszać w "papierach".

 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Andrzej-z-Gdanska 17 stycznia 2020 09:40
17 stycznia 2020 09:48

Ciekawe, czy Putin wiedział rano, co ma powiedzieć wieczorem?

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @Andrzej-z-Gdanska 17 stycznia 2020 09:40
17 stycznia 2020 09:53

Najciekawsze jest to, że taki Onet nie zdobył się na komentarz któregoś ze swoich rozlicznych mędrców, tylko zacytował Politico.

A Politico to https://en.wikipedia.org/wiki/Politico

zaloguj się by móc komentować

m8 @pink-panther 17 stycznia 2020 02:39
17 stycznia 2020 10:03

Ciekawe. To jest chyba najbardziej kontrowersyjne zdanie w calym artykule - wzmianka o ojcu pojawia sie i znika. W tej chwili znow jest "polsierota". Artykul, na ktory powluje sie moderndiplomacy tez zostal edytowany - kopia archiwalna z google webchache wyczyszczona. Tak, ze ten....

zaloguj się by móc komentować

Paris @adamo21 17 stycznia 2020 01:45
17 stycznia 2020 11:42

Zgoda...

... oni sa bracmi  syjamskimi i do tego  SYNAJskimi  !!!

A do tego jeszcze to ten  Misza ludzaco mi przypomina naszego  filmowego  Dyzme Nikodema.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Andrzej-z-Gdanska 17 stycznia 2020 09:40
17 stycznia 2020 11:48

A czegoz sie spodziewac...

... skoro PUTIN  to slup  i  WYDMUSZKA  zdychajacego  Londynu... zawsze tak bylo  !!!

 

Pozostaje nam Polakom  uczyc sie prawdziwej  historii  i  polityki...  i to tylko  wedlug  Coryllus'a  !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @m8 17 stycznia 2020 10:03
17 stycznia 2020 11:51

To jest...

... banda i mafia  !!!

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
17 stycznia 2020 20:59

"Wskazał więc nowego premiera, którego nazwisko wyleciało mi z pamięci,"

Musaszi ... Mitsubiszi, coś w tym stylu.

"ale nie jest ono aż tak istotne, jak fakt, że ten nowy kandydat wygląda jak brat bliźniak nowego, polskiego ministra finansów. Co za siurpryza….!"

Rotszyld Consulting ma po prostu na daną dekadę daną sztampę co do castingu na ministrów i pierwszych ministrów w rewirach podsufitowych. W tej dekadzie przysługuje nam i moskalom wypasiony wujo. Jak nas ruskie anektują albo my ich, to po prostu szok będzie łagodniejszy. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 16 stycznia 2020 19:14
18 stycznia 2020 05:55

Stolica Kazachstanu Astana od 20.03.2019 r. zmieniła nazwę na Nur-Sułtan

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jolanta-gancarz 17 stycznia 2020 09:53
18 stycznia 2020 05:59

tutejsi mędrcy to  tubyb tezonansowe  do nagłaśniania opinii  sformułowanych w anglojęzycznych  think tankach.

zaloguj się by móc komentować


porfirogeneta @genezy 16 stycznia 2020 15:16
21 stycznia 2020 21:16

I od obrotu bezgotówkowego, złoto się będzie nosić na widoku, najlepiej jako biżuteria żon, (całkiem jak w czasach batiuszki Iwana) btw ktoś widział "złoty pieniądz" na własne oczy? Ktoś? Coś?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować