-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Dlaczego będziemy sprzedawać książki profesora Łukasza Święcickiego?

Dla wielu osób pytanie to jest pytaniem retorycznym, bo tak się składa, że większość obecnych tu czytelników rozumie wiele, a niektórzy wręcz wszystko. Dla tych, którzy mogą czuć się zaskoczeni nowymi pozycjami w ofercie przeznaczyłem właśnie ten tekst. Najpierw może dokonam prezentacji autora. Kim jest profesor Łukasz Święcicki?

 

Jest on kierownikiem II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Od 30 lat zajmuje się leczeniem zaburzeń afektywnych. Jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących zwłaszcza codziennej praktyki klinicznej. Profesor Święcicki zawsze uważał, że psychiatrii nie można się nauczyć tylko z podręczników, nieocenionym źródłem informacji są dla niego pacjenci, dlatego tak często w swoich książkach zamieszcza różnego rodzaju opisy kazuistyczne.

 

Opis powyższy wziąłem ze skrzydełka jednej z jego książek, które dziś znajdą się w naszym sklepie. Proszę Państwa, zwracam w tym opisie szczególną uwagę na wyrażenie „codzienna praktyka”. Jest ono kluczowe dla zrozumienia mojej motywacji, motywacji którą kierowałem się umieszczając te arcyciekawe książki w naszej księgarni. Ja jestem bowiem także cały, zupełnie jak profesor Łukasz Święcicki, zanurzony w codziennej praktyce i czerpię z niej pełnymi garściami różne cenne doświadczenia.

Jedno z nich dotyczy konstruowania oferty na poziomie najpoważniejszym. Formuła jest taka – jeśli nie otworzymy się na inne dziedziny, związane nie tylko z polityczną teorią czy doktrynami, jeśli nie otworzymy się na dziedziny związane z codzienną praktyką, sukcesu nie będzie. A nie dość, że nie będzie sukcesu, to nasza aktywność, choćby nie wiem jak intensywna, tracić zacznie z każdym dniem na atrakcyjności. Całość zaś naszego projektu czyli blogi, księgarnia, telewizja i konferencje, zaczną przypominać panoptikum pełne rupieci

Co ja rozumiem przez słowo atrakcyjność? Musimy to koniecznie wytłumaczyć, bo komuś może się zdawać, że ja chcę inwestować w jakiś show. Nic z tych rzeczy. Poprzez atrakcyjność rozumiem obecność w zarządzanym przez nas obszarze treści ciekawych, a te mogą być – jestem o tym przekonany w stu procentach – emitowane wyłącznie przez wysokiej klasy specjalistów. W dodatku takich, którzy czerpią wiedzę z codziennej praktyki. Chodzi o to proszę Państwa, by specjalistów z różnych ciekawych dziedzin nie zastępowali dyletanci, mający jakieś powierzchowne rzeczy do oznajmienia, ale o to, by ci specjaliści chcieli z nami współpracować na zasadach obopólnej korzyści i widzieli w tym sens. To się może odbyć jedynie w trzech wymiarach – sprzedażowym, publicystycznym i seminaryjnym. Nie jest proszę Państwa łatwo przekonać wysokiej klasy specjalistę z dziedziny tak wrażliwej jak psychiatria kliniczna, by powiedział kilka słów do kamery w związku ze swoimi książkami, jakże przecież potrzebnymi. Wierzę jednak, że nam się ta sztuka uda. Na razie znajdujemy się w wymiarze sprzedażowym i ja zajmować się będę teraz promowaniem książek profesora Łukasza Święcickiego. Potem, jeśli będzie taka wola i taka potrzeba przejdziemy do kolejnych wymiarów. Nie antycypujmy jednak i skupmy się na meritum. Istotne jest to, by nasze przedsięwzięcia były poważne, tylko to ma sens, bo tylko w ten sposób przekazywana przez nas treść zyskuje na atrakcyjności i znaczeniu. Profesor Łukasz Święcicki nie jest jedynym autorem-specjalistą, którego zamierzam promować w naszej księgarni. Będziemy promować książki prof. Piotra Tryjanowskiego, ale będą też inni.

 

Na początek dwa tytuły – CHOROBA AFEKTYWNA DWUBIEGUNOWA. TRUDNOŚCI DIAGNOSTYCZNE oraz CHOROBA AFEKTYWNA DWUBIEGUNOWA SCENARIUSZE ROZWIĄZAŃ.

 

Teraz uwaga – książeczki są nader skromne objętościowo, jednak zawarte w nich treści warte są ceny, która wielu osobom może wydać się zbyt wygórowana. Zapewniam, że nie jest to cena wygórowana za ten rodzaj treści. I nie jest to cena wygórowana za certyfikat jakości jakim jest bez wątpienia nazwisko profesora Łukasza Święcickiego.

 

Proszę Państwa, przed nami nowy etap przygody, z całą pewnością poważniejszy niż to co było do tej pory. Musimy, to znaczy ja muszę, bo tak sobie postanowiłem, a Wy możecie się do mnie przyłączyć lub nie, stworzyć taki obszar eksploatacji treści, który będzie całkowitym przeciwieństwem medialnej papki i medialnej kokieterii. A do tego będzie to obszar bezwzględnie atrakcyjny i całkowicie zrozumiały dla wszystkich, co oczywiście wynika z obecności na nim elementów codziennej praktyki, także klinicznej. Żeby stworzyć taki obszar musimy mieć następujące narzędzia – treści specjalistyczne wynikające z codziennej praktyki, treści popularne tworzone przez autorów wyrosłych z doświadczenia dziennikarskiego, publicystykę telewizyjną i seminaria. To jest poważne wyzwanie i liczę się z tym, że nie wszystkiemu sprostamy. Ja się jednak będę bardzo starał, by wszystko się udało. Zajęcia starczy dla wszystkich do emerytury.

Oto linki do książek

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/choroba-afektywna-dwubiegunowa-trudnosci-diagnostyczne/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/choroba-afektywna-dwubiegunowa-scenariusze-rozwiazan/

 

Teraz niespodzianka dla tych, którzy czują się wstrząśnięci powyższymi komunikatami. Żeby Państwo poczuli się trochę luźniej postanowiłem zdradzić jakie menu zaserwuje nam pałac Tłokinia w czasie naszego tam pobytu na pierwszej konferencji Latającego Uniwersytetu Leszczynowego. Proszę bardzo:

 

Propozycja 1

 

Żurek na białej kiełbasie

 

Żeberka BBQ na kapuście zasmażanej

 

Sandacz na szpinaku

 

Penne w sosie śródziemnomorskim

 

Ziemniaki opiekane

 

Warzywa

 

Propozycja 2

 

Francuska zupa cebulowa z grzankami

 

Rolada ze schabu z warzywnym farszem

 

Tagliatelle z grzybami i cukinią w sosie śmietanowym

 

Pstrąg w sosie cytrynowym

 

Puree ziemniaczane z musztardą

 

Warzywa pod beszamelem

 

Dodam jeszcze, że szef kuchni pałacowej nazywa się Andrzej Klimek, zupełnie jak ksiądz proboszcz z Liskowa

 

Zapraszam na stronę www.prawygornyrog.pltagi: rynek treści  praktyka codzienna  psychiatria kliniczna  choroba afektywna dwubiegunowa 

gabriel-maciejewski
18 października 2018 09:45
162     5219    16 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @gabriel-maciejewski
18 października 2018 10:11

Ciekawy test z tą książką. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
18 października 2018 10:12

Umiesz zaskoczyć  :). Czytałam ze 30 lat temu trzy podstawowe cegły profesora Kempińskiego ...bardzo ciekawe

.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Grzeralts 18 października 2018 10:11
18 października 2018 10:15

Myślę, że żaden test, trafienie w punkt

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Maryla-Sztajer 18 października 2018 10:12
18 października 2018 10:15

To nie są cegły, ale niewielkie, ciekawe książki

zaloguj się by móc komentować

bolek @Grzeralts 18 października 2018 10:11
18 października 2018 10:15

I bardzo na czasie.

Myślę, że to bedzie hit. Serio. Gdzie się nie obejrzysz to wszędzie bębnią o tej dwubiegunówce.

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @bolek 18 października 2018 10:15
18 października 2018 10:17

Przytłumionymi głosami, my się wypowiemy głosem pełnym mam nadzieję

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:17
18 października 2018 10:23

Nie wiem czy "przytłumionymi" bo niedalej jak wczoraj albo coś koło tego, w TVN był długi materiał na ten temat, taka "Depresja na śniadanie". Aż zacząłem się zastanawiać co chcą mi wcisnąć.

Tak czy siak problem jest realny i nie można go bagatelizować. Mam nadzieję, że ludzie chcący dowiedzieć się czegoś wartościowego w temacie sięgną po jakość, tzn prof. Święcickiego, a nie poprzestaną na pogadance w tv i lekturze informacji na stronie www, którą tam reklamowali.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @bolek 18 października 2018 10:23
18 października 2018 10:25

Oby tak zrobili. To marginalizowanie specjalistów i spychanie ich w niebyt na pokazywanie jakichś rzekomych znawców, czy wręcz aktorów wypowiadających się na każdy temat jest moim zdaniem nie do zniesienia. Ponadto jest szkodliwe en masse i trzeba to zmienić

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:25
18 października 2018 10:26

"trzeba to zmienić"

Kropla drąży skałę! ;-)

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @gabriel-maciejewski
18 października 2018 10:26

O, super!

(i ksiazki, i propozycje menu)

 

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @bolek 18 października 2018 10:23
18 października 2018 10:29

Dużo się mówi dopiero od pewnego czasu.  Depresja jako choroba była owszem diagnozowania...ten drugi biegun często mylił otoczenie. 

Poza tym oprócz objawów klinicznych chorobowych, jest głębokie wahanie nastroju nie będące jednak chorobą w znaczeniu psychiatrycznym. .. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @bolek 18 października 2018 10:23
18 października 2018 10:35

Chcą Ci wcisnąć prozak ,oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

bolek @DYNAQ 18 października 2018 10:35
18 października 2018 10:41

Prozak jest passé.

zaloguj się by móc komentowaćGrzeralts @bolek 18 października 2018 10:41
18 października 2018 10:43

Zdecydowanie. A na dodatek wcale nie działa tak, jak by chciała szeroka publiczność ;) 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:25
18 października 2018 10:44

&bolek

Czasem występowanie w tv, nawet śniadaniowej, nie wyklucza jakości, pod warunkiem, że występują autentyczni eksperci, a nie przedstawiciele handlowi. Profesor też rozmawiał nt. depresji w okienku Republiki. I powiedział coś fajnego, że trzeba udrożnić sposoby docierania do psychiatrii, bo dużo osób nie zgłasza się na leczenie, a inni wykupują recepty wcale nie w pobliskiej aptece. 

https://www.youtube.com/watch?v=8diIx5gfwQw

Nie można też stygmatyzować tego co jest na www, czy yt - przykład rehabilitacji - specjaliści wrzucają tam filmy, i nawet 1% tego, co przekazali nie dowiedziałam się przez lata w gabinetach ortopedów.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
18 października 2018 10:45

Kupione ☺

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 10:47

Nie stygmatyzujemy, chcemy tylko oddać głos specjalistom i żeby się też mogli pokazać

zaloguj się by móc komentować


MarcinD @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:25
18 października 2018 10:47

No to faktycznie tematów nie zabraknie, zadaniem jest tylko znalezienie tych specjalistów.

A depresja to temat nader poważny i powszechny, choroba dwubiegunowa powszechna chyba jest jeszcze bardziej. Mam wręcz wrażenie ze swoich obserwacji, że dzisiejszy natłok informacji i styl naszego życia wręcz sprzyja jej powstaniu i przebiegowi.

zaloguj się by móc komentować

bolek @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 10:54

Wszystko się zgadza i nikt nie stygmatyzuje.

Przyznaję, że mam awersję do treści podawanych do porannej kawy, zwłaszcza w TVN, ponieważ programy te nie służą propagowaniu treści tylko ersatzu.

BTW czy ktoś widział jakiś materiał z prof. Święcickim w TVN? Założę się, że nie. Dobra był wywiad w Republice, ale umówmy się, bez obrazy, kto ogląda Republikę?

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @MarcinD 18 października 2018 10:47
18 października 2018 10:56

To się okaże czy sprzyja

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @bolek 18 października 2018 10:23
18 października 2018 10:56

Aż zacząłem się zastanawiać co chcą mi wcisnąć.

Tolerancję dla odmienności, akceptację, ewentualnie dewastację emocji. "Dziwny" jest inny - wymaga uznania, poszanowania co najwyżej leczenia - nigdy aktywnego zwalczania - bo to chory. Choroba jako usprawiedliwienie i powód akceptacji - bo np. chory, ale wybitny (dlatego jest w mediach, a tak ogólnie to jest zdrowy). 

Inne problemy ma rodzina z chorym - a inne ten, czyim przeciwnikiem jest osoba zaburzona - szczególnie, jak ma moc decyzyjną i tzw. pozycję - lub też jest wykorzystywana przez posiadających taką moc czy wpływy w mediach (bo nimi steruje).

Są takie zakresy wiedzy specjalistycznej, które nie są przydatne ogółowi - np. technologia cienkich warstw czy rozwiązywanie równań Maxwell'a - co je odróżnia od psychiatrii - z osobą zaburzoną może zetknąć się każdy, zarówno osobiście, jak w przestrzeni publicznej (polityka, media). Jest oczywistością, że obie książki polecam - szczególnie osobom, które chcą - czy wręcz życie ich zmusza do analizy zachowań i motywacji innych - poczynając od tych, co chcą pomóc komuś bliskiemu a  skończywszy na tych, co są obiektem ataku osoby zaburzonej - osobiście czy przez media.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:47
18 października 2018 10:56

to dobrze :) oczywiście zdaję sobie sprawę z wagi pokazywania na żywo ekspertów i ich zaangażowania w poważne działania

a swoją drogą, na depresję dobre są żeberka, modlitwa dziękczynna, że mieliśmy szansę je zjeść oraz dobra książka przy dobrym świetle (moze być Święcickiego) ;)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Wolfram 18 października 2018 10:56
18 października 2018 10:58

Ja szczególnie bym wypytał profesora o te choroby w przestrzeni politycznej i medialnej

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @MarcinD 18 października 2018 10:47
18 października 2018 10:59

Owszem sprzyja. Już sam tekst pod pierwszą częścią książki, w księgarni, czyli skąd się biorą trudności diagnostyczne wskazuje na to

.

 

zaloguj się by móc komentować

bolek @Wolfram 18 października 2018 10:56
18 października 2018 11:02

I to jest clou...

Dzięki :)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @bolek 18 października 2018 10:54
18 października 2018 11:05

Nie mam tv, więc nie odpowiem Panu jak to jest z tefałenowską poranną telewizją. Już od dawna rano mam aplikowane inne, zdecydowanie zdrowsze rozrywki ;) Nie wiem też kto ogląda Republikę. Z resztą nie o kanał chodziło, a generalnie o okienko tv. Ale widzę, że się zgadzamy :)

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:58
18 października 2018 11:06

:)) ale w pakiecie trzeba mu dać dobrego adwokata ;)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @ainolatak 18 października 2018 11:06
18 października 2018 11:07

Na razie znalazł się kartograf. 

zaloguj się by móc komentować

Krzysztof5 @Grzeralts 18 października 2018 10:42
18 października 2018 11:09

Rzekomi znawcy...

Biggus Dickus

&

Always look on the bright side of life 

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 11:16

Swietna ta rozmowa, z przyjemnoscia slucham.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @gabriel-maciejewski 18 października 2018 11:07
18 października 2018 11:18

będziemy mieć zatem mapę choroby, też dobrze ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @jestnadzieja 18 października 2018 11:16
18 października 2018 11:19

też mi się spodobał

zaloguj się by móc komentować

Niedzwiedzica @gabriel-maciejewski
18 października 2018 11:31

Swietnie.

Od dawna sie czaje aby wjechac na SN z moja codzienna praktyka (nie profesorska, niestety).

Korzystam z okazji, aby wspomniec, ze 4 pazdziernika w odbyla sie na tutejszym uniwersytecie niewielka konferencja pod tytulem "La vie jusqu'au bout" (zycie do konca). Zorganizowana przez kanton, wygloszona przez mego wspolmalzonka, napisana przez nas oboje i naszpikowana "na twardo" wyjasnieniami wzietymi prosto od gospodarza o pulapkach lingwistycznych i procesach, ktore formatuja tutejsze umysly, aby uznac EXIT (organizacje zajmujaca sie samobojstwami kontrolowanymi) za najlepsze / jedyne rozwiazanie spoleczno-gospodarcze kwestii utrzymania osob starszych. Z tlem historycznym. Przez pierwsze 15 minut publicznosc sluchala z pewna niesmialoscia. A na koniec cala sala (tak z 50 osob) ustawila sie w kolejce po kontakt aby rozwijac temat.

Dzieki wiec i niech sprzedaz ksiazek profesora Swiecickiego kwitnie i owocuje.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Niedzwiedzica 18 października 2018 11:31
18 października 2018 11:34

Pisz pisz! Czemu jeszcze nie "wjechałaś" ? pozdrowienia, kłaniam się :)

PS. Pisz! pisz!

zaloguj się by móc komentować


jestnadzieja @Niedzwiedzica 18 października 2018 11:31
18 października 2018 11:45

Nie zjedli Was?

Ostatnio czytalam rozmowe z filozofem na temat EXIT na stronie cath.ch.

Jest straszna ostroznosc w traktowaniu tematu w wykonaniu osob, ktore sie tym "dobrem" (EXIT) teoretycznie nie zgadzaja. Nawet "na lonie KK" mowia o tym w bialych rekawiczkach. Ksieza w ogole tematu nie ruszaja, przynajmniej ja nigdy nie uslyszalam.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Wolfram 18 października 2018 10:56
18 października 2018 11:56

Albo chcą pomóc samemu sobie.

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 12:01

Kurcze, ale że można sobie poświecić przez uszy na mózg to jest ciekawe :)

Swoją drogą ja jestem straszny dziwak, bo jak jest dłuższa noc to jakiś jestem żywszy moja wydajność się podwaja.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Wolfram 18 października 2018 10:56
18 października 2018 12:05

Aż zacząłem się zastanawiać co chcą mi wcisnąć.

Tolerancję dla odmienności, akceptację, ewentualnie dewastację emocji. "Dziwny" jest inny - wymaga uznania, poszanowania co najwyżej leczenia - nigdy aktywnego zwalczania - bo to chory. Choroba jako usprawiedliwienie i powód akceptacji - bo np. chory, ale wybitny (dlatego jest w mediach, a tak ogólnie to jest zdrowy). 

To jest bardzo ważne, co Pan napisał. Wszystko idzie dokładnie w tym kierunku. W każdym obszarze, w którym "odmienność", może się pokazać. Mamy się wykazywać tolerancją i akceptacją.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @parasolnikov 18 października 2018 12:01
18 października 2018 12:09

Zaoszczędzisz na bateriach ;)

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ainolatak 18 października 2018 12:05
18 października 2018 12:21

Sądzę, iż ważne jest też to, na co zwraca uwagę Gospodarz - pewne zachowania osób z mediów czy polityki powinny być ocenianie pod kątem tego, czy nie są skutkiem choroby .

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Wolfram 18 października 2018 12:21
18 października 2018 12:24

To jest colu moich przemyśleń. 

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @Wolfram 18 października 2018 12:21
18 października 2018 12:35

Chciałbyś żeby ktoś Twoje przemyślenia oceniał pod kątem: "Czy przypadkiem ten Wolfram nie jest chory?". Powiedzmy że masz to w nosie, każdy wyciągnie wnioski jakie zechce... Ale co zrobić jeśli znajdą się tacy którzy zechcą Cię leczyć i to bez Twojej zgody? A znajdą się na pewno jeśli Ty i twoje poglądy staniecie się realnym zagrożeniem dla interesów jakiegoś układu.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 12:35
18 października 2018 12:36

Fajnie, że wpadłeś. Mów dalej, nie krępuj się

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:24
18 października 2018 12:37

To są te książki które mi chciałeś zadedykować przedwczoraj?

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:24
18 października 2018 12:37

Pierwszy przypadek kliniczny, podbudowany etosem pracy. Ten pan dwa lata temu probowal sie krzatac w kierunku "wzmocnienia" targow ksiazki w Bytomiu "debata". Grzecznie odmowilem.

https://www.facebook.com/grupapatriotyczna/videos/304779337019474/UzpfSTk3Mzc3NjI5OTMxNjY4ODoyMzEyODgxODA4NzM5NDU3/

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:15
18 października 2018 12:37

Tak.

Czuję się wstrząśnięty bo po cichu liczyłem że pójdzie Pan kiedyś w tym kierunku. I zmieszany bo zabrakło odwagi (Pań nie lubi jak się mu "doradza") żeby coś takiego zasugerować, jako oczywistą konsekwencję budowanego z takim pietyzmem profesjonalizmu i zaufania w treści jakie wychodzą z Pana wydawnictwa i rzecz jasna ludzi skupionych wokół niego. Świat dany nam przez Boga w użytkowanie jest pełen możliwości i "wiedzy tajemnej", czekających na odważnych...

Gratuluję. I choć nie jestem entuzjastą akurat tej dziedziny jaką jest psychiatria... to menu zapowiada się naprawdę ciekawie :)

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 12:35
18 października 2018 12:40

Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że byłem badany przez biegłych psychiarów wiele razy - i mi napisali, że jestem nawet za bardzo inteligentny, ale chory to w żadnym razie - i to są dokumenty urzędowe :). Nie mam nic przeciwko temu by mnie specjalista oceniał pod kątem choroby.

zaloguj się by móc komentować


Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski
18 października 2018 12:41

Miło. Twoja gościnność jest ujmująca :). Może daj mi zgodę na bloga? To czasem opublikuję coś większego...

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 18 października 2018 10:25
18 października 2018 12:42

To obiecujący rynek... Oni (tvn et consortes) są jak antywskaźnik. Niemal wszystko co próbują spychać w niebyt albo unieważnić jest warte uwagi. I na odwrót :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 18 października 2018 12:37
18 października 2018 12:43

Bogusiowi odmówiłeś? No wiesz...Mnie to najbardziej cieszy jak ludzie z Radzynia Podlaskiego opowiadają o śląskim etosie pracy

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 12:41
18 października 2018 12:44

Zgody na bloga nie dostaniesz, mowy nie ma, ale może się zdarzyć, że ktoś ci tu wypisze receptę

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 18 października 2018 12:42
18 października 2018 12:45

Prosty mechanizm, mam na myśli to spychanie w niebyt

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:41
18 października 2018 12:45

Ponieważ obiecałeś że "jutro" zamieścisz w sklepie coś "specjalnie dla mnie" - więc czekam. "Jutro" nie było nic nowego w sklepie a "pojutrze" jest właśnie dziś :) 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 12:45
18 października 2018 12:46

Przywiązujesz się do zbiegów okoliczności

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @MarcinD 18 października 2018 10:47
18 października 2018 12:47

Ciekawe spostrzeżenie... Ta książka rzeczywiście może mieć potencjał który nie da się zamknąć w samej psychiatrii... Poczekam na recenzję i się zastanowię nad kupnem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Niedzwiedzica 18 października 2018 11:31
18 października 2018 12:50

"i naszpikowana "na twardo" wyjasnieniami wzietymi prosto od gospodarza o pulapkach lingwistycznych i procesach, ktore formatuja tutejsze umysly, aby uznac EXIT (organizacje zajmujaca sie samobojstwami kontrolowanymi) za najlepsze / jedyne rozwiazanie spoleczno-gospodarcze kwestii utrzymania osob starszych. Z tlem historycznym."

Między oczy. Pisać, ale nie tylko. Też gadać i nagrywać filmy do jutuby.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:44
18 października 2018 12:50

Nie jesteś na bieżąco. Już mi się to tu zdarzyło wiele razy. Zrobiła to chyba z 1/3 aktywnych tu użytkowników :) Myślę że to dobrze wróży sprzedaży publikacji z dziedziny psychiatrii.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Wolfram 18 października 2018 12:40
18 października 2018 12:51

Owszem... Chodzi tylko o to żeby wiedzieć/ufać że ma się do czynienia ze specjalistą właśnie. A nie szamanem (czy innym diabłem) który chce nas zahipnotyzować i wykorzystać.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Wolfram 18 października 2018 12:21
18 października 2018 12:54

Jest oczywiście granica, poza którą nie ma wątpliwości, że to choroba. Ale oprócz psychopatologii jest też pneumopatologia, patologia umysłu lub po prostu niedojrzałość np. niedojrzałość sumienia. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Wolfram 18 października 2018 10:56
18 października 2018 12:55

No i proszę. Jest recenzja :)

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @Wolfram 18 października 2018 12:40
18 października 2018 13:01

W Polsce z psychuszek nie wyszli jeszcze wszyscy osadzeni tam zdrowi ludzie których jedyną winą było to że komuś z #kasty nadepnęli na odcisk. 

"Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że byłem badany przez biegłych psychiarów wiele razy - i mi napisali, że jestem nawet za bardzo inteligentny, ale chory to w żadnym razie - i to są dokumenty urzędowe :)" - no to super jak masz takie mocne papiery. W razie prawdziwego zagrożenia będzie trudniej zrobić z Ciebie wariata. Ale pamiętaj, że w Polsce wariata można zrobić z każdego.

"Nie mam nic przeciwko temu by mnie specjalista oceniał pod kątem choroby." - nie znam ucziciwego specjalisty z tej branży. Ale znam sporo hochsztaplerów i nie radziłbym Ci oddawać się dobrowolnie w łapska takich :)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 października 2018 13:01

"codzienna praktyka" - rzemiosło - sztuka. To ty chcesz mieć rzemieślników antropologii oscylujących ku sztuce. I jeszcze chcesz ich napuścić na polityków i żurnalistów. No to ja tego nie popieram. Ja to baaaardzo popieram.  

"Penne w sosie śródziemnomorskim"

W życiu tego nie jadłem, dlatego biorę podwójną porcję. Plus warzywa w beszamelu. Pokoje to już są chyba tylko na agroturystyce. Ok, może być. 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 13:03

To samo miałem z produktami pszczelimi (które bardzo mi pomogły). Bo kto słyszał poza miodem o pyłku, pierzdze, mleczku, propolisie (może trochę, ale żeby samemu wyrabiać) w aptece albo przychodni? Wszystko z neta od specjalistów i wieloletnich praktyków.

PS. To nie reklama :) " Ja niczym nie ha ha handluję..."

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:43
18 października 2018 13:05

No coz. Musze potwierdzic, ze mam wysokie mniemanie o sobie, na kazdym kroku podkreslam swoj status materialny, chce bic ludzi po glowie i co tam jeszcze. To ciagle bedzie lepsze niz slaski etos pracy, na ktory sie napatrzylem przez dekady mieszkajac w Bytomiu.

To byl czas jak posel Jaskola wygarnal swoim kolegom poslom, ze oni sa niedojdy i bez budzetowych pieniedzy to by wyzdychali, a okazalo, ze zona posla Jaskoly prowadzi firme edukujaca w angielskim w Czestochowie i z przetargu dostala misje nauczania za publiczne pieniadze. Ty tez cos w kierunku Jaskoly napisales no i Bogus mial pomysl, ze debata Jaskola-Maciejewski, zeby sobie powyjasniac to jest to co ludzie beda chcieli sluchac.

 

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @gabriel-maciejewski 18 października 2018 12:53
18 października 2018 13:06

Nie. Średnio mnie interesuje ta dziedzina ludzkiej "wiedzy". Nigdy w dyskusjach nie posiłkuję się argumentami psychiatrycznymi, ale jest tu sporo takich co je uwielbiają więc dobrze by było gdyby skorzystali z okazji i trochę rzetelnej wiedzy przyswoili.

 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @Magazynier 18 października 2018 12:54
18 października 2018 13:09

Oczywiście - jest całe spektrum zagadnień - z mojego, wycinkowego przecież doświadczenia wynika, iż część ewidentnie chorych nie uważa się za chorych - to raz, a dwa - ocenia rzeczywistość niezgodnie ze stanem faktycznym, który łatwo zewryfikować. (Ocena jest zawsze subiektywna, ale nie może zaprzeczać faktom, a u chorych tak bywa).

W polityce czy w mediach weryfikacja tej rozbieżności (pomiędzy stanem faktycznym a oceną) bywa trudna - bo nie mamy pełnej wiedzy o rzeczywistości - czyli nie znamy obiektu oceny. Stąd ocena samego oceniającego przez specjalistę byłaby bardzo cenna.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Niedzwiedzica 18 października 2018 11:31
18 października 2018 13:12

Gratuluję Pani i małżonkowi. AMDG

zaloguj się by móc komentować


maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
18 października 2018 13:46

"Konstruowanie oferty" - Pan po prostu buduje Akademię. Gaudeamus!

zaloguj się by móc komentować


maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
18 października 2018 14:07

Ad. menu - była mowa o lunchu. Zmyłka: ) Myślę, że w niejednej restauracji za taki wystawny obiad zapłacilibyśmy te 250. A my tu mamy dodatkowo - a raczej przede wszystkim - nieprawdopodobną ucztę duchową. Skręca mnie z żalu, że nie będę mogła pojechać, ze względu na termin. Za tydzień będę wiedziała, czy mogę sobie pozwolić na wolną sobotę, i dołączę, jeżeli będą jeszcze miejsca.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski 18 października 2018 13:48
18 października 2018 14:12

Ku temu wszystko zmierza. Jakość, debata, wszechstronność. Universitas.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @Wolfram 18 października 2018 12:21
18 października 2018 14:15

Nasz ulubieniec Dominik Tarczyński chociażby.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @maria-ciszewska 18 października 2018 13:46
18 października 2018 15:15

Według naszego słownictwa nie akademię. Ta jest budowana jako przeciwieństwo do autorytetu papieskiego, aby koniec końcu zająć jego miejsce. To tak gwoli uściślenie. Akademia i think-tank z jednego są rodu...

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @mniszysko 18 października 2018 15:15
18 października 2018 15:29

Ojca komentarz skojarzył mi się teraz z niedawnym pytaniem Valsera, czy Kościół nie ma własnych uczonych: http://www.kolegium.opoka.org/index.php/uczelnie-koscielne-w-rzymie

Czy są tam profesorowie których bez wstydu można tłumaczyć?

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Magazynier 18 października 2018 12:54
18 października 2018 15:31

Te książki są o chorobie w postaci napadów manii i depresji na przemian. Politycy na to nie zapadają. Oni są psychopatami. Tego nie da się leczyć, można tylko uciekać, albo przynajmniej unikać takich osobników. Ludzie całkiem zdrowi nie idą do czynnej polityki.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @chlor 18 października 2018 15:31
18 października 2018 15:41

Mnie się zdaje, że socjopatami i pneumopatami. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Wolfram 18 października 2018 13:09
18 października 2018 15:46

Zgadza się. Ale są przypadki bardzo spektakularne - Juncker. 

Nie wiem czemu, od razu mam skojarzenia z Hartmanem. Pewnie przez wrodzoną złośliwość. Chociaż tego diagnozowałbym jednak na pneumopatię. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 października 2018 15:48

"w postaci napadów manii i depresji na przemian" Czyli zespół maniakalno-depresyjny.

PFN i Gazpol? 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Niedzwiedzica 18 października 2018 11:31
18 października 2018 15:54

Przyłączam się do apelu Parasola, okres czajenia mamy już za sobą. Teraz SN narzuca kierunki debaty i poszerza jej zakres. To że oficjalnie nikt się nie przyznaje że czyta nic nie znaczy, gumowe płaszcze pod którymi się kryją już dawno myszy pogryzły. Jak się nie da abordażem to się da za pomocą przeciekania. Pozdrawiam.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @dziad-kalwaryjski 18 października 2018 15:29
18 października 2018 16:04

A dlaczego nie?

Ja osobiście uważam, że obecnie mamy bardzo dobrych polskich biblistów (całą szkołę), którzy bez kompleksów mogą mierzyć się z ze światową czołówką. Według mnie obecnie polska szkoła biblijna należy do najlepszych. Łączy dobry warsztat z poszanowaniem tradycji dogmatycznej Kościoła wraz uznaniem autorytetu papieskiego. Jednocześnie są bardzo zaangażowani w szerzenie wiedzy i kultury biblijnej podkreślając jej kościelny wymiar oraz mocując ją mocno w liturgii Kościoła. A oni są z rzymskich uczelni.

To tylko z jednego podwórka. Kard. Ravasi to przecież wychowanek Papieskiego Instytutu Biblijnego.

To, że niektórzy rzymscy profesorowie (jeden z drugim) mają czasami odlot, to już taki "urok" naszych czasów. Niestety.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @mniszysko 18 października 2018 15:15
18 października 2018 17:47

Zgadzam się na uniwersytet. A ATK to była dywersja, czy niewiedza? 

zaloguj się by móc komentować

MZ @Wolfram 18 października 2018 12:21
18 października 2018 18:06

Kierowcy i niektóre zawody produkcyjne obowązkowo przechodzą badania psychologczne,nie słyszałem by kandydaci na posłów/polityków mieli taki obowiązek

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ainolatak 18 października 2018 10:44
18 października 2018 18:15

Przede wszystkim to trzeba zacząć od samych lekarzy a zwłaszcza ortopedów. Mojej mamie w warszawskim szpitalu kilnicznym nie chcieli wstawić endoprotezy, bo nieopatrzenie przyniosłam im wypis z diagnozą depresji z Sobieskiego.  Poszli na całość. Nafaszerowali ją opiatami tak, że odleciała na 3 dni. W tym czasie zaprosili psychiatrę, która stwierdziła, że z pacjentką nie ma kontaktu. Na bazie tej diagnozy powiedzieli, że operacja jest bez sensu, bo mama nie będzie w stanie współpracować z rehabilitantem. Było to 3 lata temu. Inny szpotal wstawił endoportezę, po 4 miesiącach zaczęła chodzić po schodach i chodzi do dziś. 

W ogóle interniści nie potrafią zdiagnozować depresji i nie kierują, czy nie sugerują kontaktu (zwłaszcza starszym osobom) z psychiatrą.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @maria-ciszewska 18 października 2018 17:47
18 października 2018 18:21

To była tylko taka dystynkcja na którą możemy sobie pozwolić tutaj w SN. Dla niewtajemniczonych to rozróżnienie jest niejasne.

ATK do był pojedynek między kard. Wyszyńskim a partią. Partia chciała zrobić z ATK pierwszy postępowy uniwersytet katolicki. Podchodów było wiele. Coś tam czasami ugrywali. Ostatecznie zwyciężył ksiądz Prymas. Pomimo różnych prób ATK nigdy nie wydał żadnych tytułow atakujących wprost nauczanie czy pośrednio Kościoła. Prymas tego bardzo pilnował. Miał swoje "skrytki".

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @mniszysko 18 października 2018 18:21
18 października 2018 18:38

Szkoda że prymas SW nie znalazł godnego następcy...

zaloguj się by móc komentować

valser @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 18:38
18 października 2018 18:43

Gdzies ty sie ojcze z pleksy chowal i uchowal? Pochwal sie.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @valser 18 października 2018 18:43
18 października 2018 18:45

Napiszę o tym felieton i opublikuję go jak mi Coryllus da prawo do bloga

zaloguj się by móc komentować

valser @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 18:45
18 października 2018 18:57

Z okazji tej dzisiejszej ksiazki to chyba przydalby sie jakis okres probny, powiedzmy pol roku komentowania, a potem ewentualna decyzja konsylium. Wybietajac sobie takiego nicka jakiego tu prezentujesz, to pozycjonujesz sie w strefie ludzi umyslowo labilnych. Nie uwazasz?

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @valser 18 października 2018 18:57
18 października 2018 19:11

Specjalnie dla Ojcobójcy z pleksy będziesz tworzył nowy regulamin na tym portalu? Do tej pory bloga dostawał każdy :) A nick mogę zmienić na przykład na Tales z Miletu, albo Donchichot z Manczy. Albo Ty sam zaproponuj taki co skróci pczekalnię na przykład :) do 2 dni.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @maria-ciszewska 18 października 2018 17:47
18 października 2018 19:13

Skrót LUL może brzemieć nieśmiało, ale sama pani wie, że to pozory. I ma wpisane pojęcie uniwersytetu w samym środku, fizycznie i semantycznie.

zaloguj się by móc komentować

valser @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 19:11
18 października 2018 19:21

Nie traktujesz sam siebie powaznie i wymagasz, zeby inni cie powaznie traktowali. To niepowazne. Pierwsze wrazenie mozna zrobic tylko raz. Ty ta szanse spaliles. Tutaj niewiele na szybko da sie zrobic. Sytuacja nie jest jednak beznadziejna. Ja wierze w zmiane i w ciezka prace. Jesli one ida razem. Nie wierze w sama zmiane, bez ciezkej pracy. A w sama ciezka prace tez nie wierze. Silne postanowienie i cierpliwosc pomoga. Twoj los jest w Twoich rekach. 

Nie bede ci wymyslal pseudonimow bo nie jestesmy w przedszkolu. Musisz sie sam ogarnac.

zaloguj się by móc komentować

Ojcobojca-z-pleksy @valser 18 października 2018 19:21
18 października 2018 19:35

Jesteś doskonale nieużyteczny i za to Cię lubię :)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 19:11
18 października 2018 19:36

Chcesz mówić o regulaminie to masz punkt 9) Dziękuje do widzenia. Nie wiem czy myślałeś, że jesteś taki sprytny, że wszystkich przechytrzysz, tak na prawdę dostałeś szanse pisania i właśnie ją straciłeś, jesteś niereformowalny i nie umiesz się zachować, a do tego wszystkiego nic nie wnosisz, więc bon voyage marynarzu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @OdysSynLaertesa 18 października 2018 13:03
18 października 2018 19:38

Ja slyszalam...

... mamy znajomych, ktorzy maja wlasna pasieke, sami wymienione przez Pana produkty wyrabiaja... i handluja nimi od ponad 20 lat na bazarze przy HM w Warszawie... i to sa dobre, sprawdzone produkty... wlasnie rewelacyjny pylek, propolis i miod kupujemy tylko u nich.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @maria-ciszewska 18 października 2018 17:47
18 października 2018 19:41

Jeśli chodzi o samo słowo akademia to ono zgodnie ze słownikiem języka polskiego w potocznym używaniu jest wymienne z wyrazem uniwersytet . To wyraz bliskoznaczny.

Ja jestem dawno po lekturze szwedzkiego nawigatora zwłaszcza tekstu napisanego przez pana Jacka Drobnego. On tam bardzo ładnie pokazuje funkcję akademii jak i nauki, której nie należy mylić z wiedzą. My tutaj chcemy zdobywać wiedzę, ale broń Boże uprawiać naukę!

 

Zresztą z tego samego tytułu nie powinniśmy, jeśli chcemy szanować własną historię mówić o państwie rosyjskim czy Rosji, ale o państwie moskiewskim czy Moskwie. Według mnie to są właśnie te rozróźnienia, które są naszą tajemnicą środowiska i warsztatu. Dostępne są one dla każdego ale trzeba chcieć je znaleźć i mieć wolę według nich myśleć.

Tak samo jak pojęcie własności, że to nie konto w banku ani sama posesja z domkiem, czy jaka jest funkcja etosu pracy ...

Ośmieliłem się zwrócić uwagę Pani, ponieważ Panię bardzo szanuję i myślę, że musimy dbać o czystość naszych pojęć i określeń, co nie znaczy, że i mnie się nie zdarzają w tej materii lapsusy.

zaloguj się by móc komentowaćparasolnikov @valser 18 października 2018 19:55
18 października 2018 20:23

Trochę mniej włosów tu i uwdzie ale generalnie o to chodzi :)

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ainolatak 18 października 2018 11:06
18 października 2018 20:36

Oj, trzeba. Czasem polska Wiki jest rozbrajająco szczera. W biogramie prof. Święcickiego stworzyła cały podrozdział: Kontrowersje. A tam takie kwiatki:

W maju 2016 wzbudził zainteresowanie mediów po udzieleniu wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy” (Symptomy obłędu udzielonego, 16–22 maja 2016), w którym porównywał zachowanie zwolenników Komitetu Obrony Demokracji do sytuacji związanej z obłędem udzielonym. Stwierdził, że ludzie, którzy są na to podatni „są niepewni i poszukują potwierdzenia własnej wartości, wzajemnej akceptacji”. Stwierdzenia te spotkały się z negatywną reakcją 20 psychiatrów, opublikowaną w liście otwartym. Postępowanie Święcickiego oceniają oni zdecydowanie negatywnie, jako niezgodne z etyką lekarską i z naukowymi zasadami postępowania oraz godzące w autorytet lekarza. Zwracają uwagę, że niedozwolone jest diagnozowanie pacjenta bez uprzedniego zbadania go, jak też że obowiązki lekarza nie zależą od przekonań politycznych jego i pacjenta. Stawiają także zarzuty wykorzystywania pozycji lekarza i profesora medycyny do wywierania niedozwolonego wpływu na przekonania polityczne pacjentów. Krytykują również wyrażoną przez Święcickiego propozycję poddawania elektrowstrząsom osób o odmiennych od niego poglądach politycznych, co nawiązuje do podobnych praktyk radzieckich[6][7]. Jego wypowiedzi potępiło również Polskie Towarzystwo Psychiatryczne[8]. W efekcie Święcicki opublikował oświadczenie, w którym skarżył się na niewłaściwą prezentację wywiadu przez „Do Rzeczy”, w tym kontrowersyjną okładkę i śródtytuły. Przeprosił i oświadczył, że nie chciał w wywiadzie nikogo diagnozować. Wycofał się z opinii, jakoby osoby o odmiennych od niego poglądach politycznych były chore psychicznie oraz z poglądu o zasadności wykonywania u nich elektrowstrząsów, zwrócił natomiast uwagę na „nieodpowiedzialne wypowiedzi polityków mogące wywierać zły wpływ na osoby o wrażliwej psychice”

Bardzo mi się pan profesor podoba. Nawet, jeśli musiał coś tam "odwoływać". Bo co powiedział o zdrowiu psychicznym niektórych "opcji politycznych", to nasze;-)))

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @parasolnikov 18 października 2018 12:01
18 października 2018 20:39

jak jest dłuższa noc to jakiś jestem żywszy moja wydajność się podwaja

Wg moich doświadczeń domorosłego psychiatry, wygląda mi to na początki wampiryzmu;-)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @jolanta-gancarz 18 października 2018 20:39
18 października 2018 20:53

Ciekawe co o takich doswiadczeniach i wnioskach by Freud powiedzial :D

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @jolanta-gancarz 18 października 2018 20:36
18 października 2018 21:00

Fiu fiu, to tv republika nie była przypadkowa

i jakie poczucie humoru :))

"Nic złego się nie stanie, jeśli wykonalibyśmy elektrowstrząsy nawet u połowy Polaków, ale problem w tym, że skompromitowalibyśmy tę terapię, ponieważ jej skuteczność okazałaby się bardzo mała.”

Dobre! Jest potencjał :))

Swoją drogą nie wiem co by to było, gdybym w dzisiejszych coming outach przyznała się do umiejętności czytania wspak ;)  

 

 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @parasolnikov 18 października 2018 20:53
18 października 2018 21:02

Freud jest passe. Cóż mógłby powiedzieć przy dzisiejszej liście idących w dziesiątki tzw. orientacji, wiadomo jakich, człowiek ograniczony do interpretowania wizji szafy, albo fletu;-)))

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ainolatak 18 października 2018 21:00
18 października 2018 21:17

Pewnie zdiagnozowano by u Ciebie niebezpieczne dla nowoczesnego społeczeństwa (i jego świetlanego rozwoju), typowe dla ciemnogrodu wstecznictwo, połączone ze skostniałym konserwatyzmem i daleko posuniętym niedorozwojem umysłowym. A wszystko połaczone z kompleksem Oskarka z Blaszanego bębenka i drobnomieszczańską kołtunerią. Ze wskazaniem na leczenie zamknięte bez możliwości amnestii;-)

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ainolatak 18 października 2018 21:00
18 października 2018 21:20

A ja potrafię policzyć do stu z zamkniętymi oczami! I wcale nie używam przy tym palców!

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @maria-ciszewska 18 października 2018 21:20
18 października 2018 21:23

Znaczy książki musimy kupić musowo i profesora zwerbować na jakąś pogadankę ;)))

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @ainolatak 18 października 2018 21:21
18 października 2018 21:37

Dwa razy dziennie;-) Połączone z mantrowaniem: KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 października 2018 21:37

"Jego wypowiedzi potępiło również Polskie Towarzystwo Psychiatryczne[8]"

Uderz w KOD a odezwie się ŚIP (Świecka Inkwizycja Pneumopatologiczna). Te chłopaki są po prostu niemożliwe. Święcicki równy gość.

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @Magazynier 18 października 2018 21:37
18 października 2018 21:39

ŚIP - bardzo ładny skrót;-)

zaloguj się by móc komentować

valser @jolanta-gancarz 18 października 2018 20:36
18 października 2018 21:39

Wystarczy przeprowadzic takie doswiadczenie - oddzielic zaKODowanych od polityki i symptomy paranoi indukowanej powinny ustapic. Wtedy to oni powinni przeprosic profesora.

Ja wprawdzie mialem tylko miesieczna praktyke na zamknietym oddziale psychiatrycznym w ramach mojego studium medycznego, na dodatek zimowa pora, kiedy "liczba przypadkow" wzrasta, bo kazdy nurek woli cieply kojec i darmowe zarcie niz wylegiwac sie w jakis wezlach cieplowniczych i jesc byle co. Tym nie mniej pare przypadkow pensjonariuszy i pensjonariuszek z izolatek poznalem.

Czym innego jest diagnoza, a czym innego sa symptomy, ktore oglada sie na filmach i identyfikuje. Sporo pacjentow biega po ulicach i wystepuje w telewizji.

Widzac posla Tarczynskiego mozna spokojnie zobaczyc symptomy ADHD, co sugerowaloby, ze to go tez troche przyhamowalo w rozwoju. Do tego w pakiecie jest "syndrom prymusa". Ten nienaganny angielski i chec udowodnienia, ze on jest najlepszy i dobrze mu sie powodzi, a na dodatek ma dobre pochodzenie i jest wierzacy.

Choroba dwubiegunowa to sa ciekawe sprawy, ale dotycza ludzi w niklym stopniu. To jest problem dla max. 2% populacji. O wiele bardziej powszechnym problemem sa nieleczone, niczym nie kompensowane kompleksy. To generuje cala serie zachowan, ktorych bysmy sie po niby normalnym osobniku zupelnie nie spodziewali.

Jest jeden ciekawy fragment z tego wywiadu profesora w tv Republika. Kiedy on mowi o tym jak swiatlo sloneczne wplywa na nastroj, ewentualny rozwoj i przebieg choroby. Zjawisko sezonowej, zimowej depresji jest znane i dokladnie opisane. Nie bede z tym polemizowal, choc osobiscie uwazam, ze zima to najpiekniejsza pora roku, na ktora zawsze i od zawsze czekam.

Wielu ludzi niedocenia jak wazny jest widok, ktory maja z okna w domu, albo w pracy. Ile swiatla przez nie wpada, w jakim kierunku okno jest wyeksponowane. I jak to wplywa na codzienny nastroj. W jakich okoliczosciach sie zjada sniadanie i pije pierwsza kawe. Mnie to przynajmniej ustawia caly dzien.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @maria-ciszewska 18 października 2018 21:20
18 października 2018 21:41

Amerykanie maja takie zart, ze ktos "umie zuc gume i isc w tym samym czasie" jest wtedy multizadaniowy.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ainolatak 18 października 2018 21:23
18 października 2018 21:55

Zaraz, zaraz. W menu w Tłokini zbrakło deseru. Czyżby podstępnie szykowano nam jakiś muś?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
18 października 2018 21:56

"Sporo pacjentow biega po ulicach i wystepuje w telewizji."

Kryzys polskiej służby zdrowia. Brakuje miejsc w szpitalach. No i nie pomaga eksponowanie zespołu depresyjno-maniakalnego w tv. Władza ma węża w kieszeni i już.

Śmiem twierdzić, że z racji cięć w budżecie również i służby zaczęły stosować "komercjalizację innowacji" (jak na tym gowinowskim forum brytyjsko-polskim) w postaci wciągania na listę płac tw z adhd i dwubiegunowością i różnymi takimi zespołami. Taniej wychodzi. Tylko trzeba potem więcej główkować nad donosami. Ale ponieważ brytole stworzyły enigmę, to dla nich to pryszcz. 

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @parasolnikov 18 października 2018 21:41
18 października 2018 21:57

Phi, ja umiem iść w tym samym czasie i nie żuć gumy.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @maria-ciszewska 18 października 2018 21:55
18 października 2018 21:58

Raczej zakładam, że to będzie niespodzianka. Albo że gospodarz nie ceni deserów.

zaloguj się by móc komentować


jolanta-gancarz @valser 18 października 2018 21:39
18 października 2018 22:02

Pełnoobjawowa choroba dwubiegunowa chyba rzeczywiście dotyka niewielkiego odsetka populacji. Ale niektóre symptomy niemal każdy może zaobserwować u siebie, zwłaszcza w relacjach małżeńskich;-) Częstotliwość występowania zależy pewnie od tego, co kiedyś nazywano dojrzałością życiową, czyli zdolnością do panowania nad swoimi nastrojami, bez względu na okoliczności. I nie mam na myśli przysłowiowej angielskiej flegmy, ale raczej chrześcijańskie poczucie odpowiedzialności za siebie i otoczenie, z zastrzeżeniem, że w sytuacjach ekstremalnych nie jesteśmy z żelaza;-) A mówię o dojrzałości życiowej (kiedyś celu wychowania), bo na drugim krańcu jest zachownie dzieci: gdyby nie wiek i wynikająca z niego emocjonalna chwiejność, można by uznać za klasyczny przykład choroby dwubiegunowej.

"Sporo pacjentow biega po ulicach i wystepuje w telewizji."  No cóż... Już klasyk pisał, że wariat na swobodzie, największą klęską jest w przyrodzie...

Natomiast z pozytywnym wpływem światła na samopoczucie zgadzam się całkowicie. A klasyczna mroźna i śnieżna zima, mimo krótkiego dnia, bywa często bardzo, wręcz rażąco jasna, jak tylko może być odbicie światła słonecznego od śniegu.

 

zaloguj się by móc komentować

Matejek @valser 18 października 2018 21:39
18 października 2018 22:03

'' ... oddzielić zaKODowanych ...'' - ranyboskie! to gorzej, niz zabrać pijakowi flaszkę

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @maria-ciszewska 18 października 2018 21:55
18 października 2018 22:04

profesor na deser w sosie muślinowym? ;) 

zaraz ktoś nas pogoni za zaburzone wpisy wynikające z braku światła ;)

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @maria-ciszewska 18 października 2018 21:55
18 października 2018 22:07

Jak zabrakło widzę wyraźnie "żeberka BBQ"

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @parasolnikov 18 października 2018 22:07
18 października 2018 22:28

Jeżeli w miodzie, to zgoda.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @ainolatak 18 października 2018 22:04
18 października 2018 22:29

Dobra, to ja się odmeldowuję. Jutro też jest dzień.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @jolanta-gancarz 18 października 2018 20:36
18 października 2018 22:40

Wspaniała rekomendacja :) 

Jak już wspomniałem. Oni są jak antywskaźnik. Wszystko co atakują można brać prawie w ciemno. Tak bardzo daleko są od poczucia rzeczywistości. O prawdzie nawet nie wspominając

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @ainolatak 18 października 2018 21:00
18 października 2018 22:43

Po naświetlaniu tvn em (kilka lat "całą dobę"), takie elektrowstrząsy to dziecinna igraszka 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @maria-ciszewska 18 października 2018 22:02
18 października 2018 23:05

W zmowie świętoszków. Post, włosienica i zero deseru. Najwyżej jak nikt nie patrzy penne i beszamel.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @gabriel-maciejewski
19 października 2018 00:14

menu antydepresyjne /dwu biegunowo/

 ''lekkostrawny'' artykuł - Depresja nie z głowy, lecz z jelit ... https://bliss.natemat.pl/202129,pij-pyszne-smoothie-i-zapomnij-o-depresji-jelita-to-drugi-mozg-jesli-o-nie-zadbasz-odwdziecza-sie-wiecznym-zdrowiem 
a w tym https://oczymlekarze.pl/raporty/2365-choroby-jelit/2366-od-bakterii-jelitowych-do-depresji spoty ''kampanii depresyjnej'' - najlepsze przemycane : ''nie oceniam. akceptuję''
noż fajnie,
ocena a osąd
akceptacja a pogodzenie się ...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Matejek 19 października 2018 00:14
19 października 2018 06:27

Prawdziwej, solidnej depresji nie wyleczy się dietą i ruchem, tak jak witaminą C nie wyleczy się sepsy. Ale żeby nie zachorować na jedno, czy drugie trzeba o swój organizm zwyczajnie dbać. I to dbać mądrze, a tego współczesne szaleństwo fitnes bynajmniej nie ułatwia. Może faktycznie każdy powinien przeczytać książki profesora Święcickiego?

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Grzeralts 19 października 2018 06:27
19 października 2018 08:21

Poza prochami suplementacja witaminami i minerałami jest naprawdę bardzo pomocna. Przećwiczyłam doświadczalnie.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Ojcobojca-z-pleksy 18 października 2018 19:11
19 października 2018 09:16

Wiemy kim jesteś i co tu wyprawiałeś. Bloga nie dostaniesz i już, jak masz jakiś problem idź do sądu. Ponoć jesteś bardzo zajęty, masz rodzinę i opiekujesz się dziećmi. Jakoś tego nie widzę kiedy obserwuję twoją aktywność na blogu. Ja po pierwszej jestem już w zasadzie wyłączony, bo zajmuję się tylko rodziną. A ty proszę masz czasu jak wody w oceanie...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @jolanta-gancarz 18 października 2018 20:36
19 października 2018 09:19

My nie chcemy nikogo obrażać ani pomawiać. My chcemy informować i pomagać. Ja wiem jak formułować zdania, żeby nikt się do niech nie przyczepił. Będzie dobrze...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 18 października 2018 21:39
19 października 2018 09:22

I jeszcze ma dziewczynę fajną, nie dość, że konkubinę, a ładną, a jeszcze do tego starszą od niego o parę lat, czyli wszystkie możliwe deficyty podwrókowego podrywacza są wyczesane, ulizane i zaspokojone

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @maria-ciszewska 18 października 2018 21:55
19 października 2018 09:23

Jest ciągła przerwa kawowa, taka dziwna formuła, ciastka i kawa będą bez przerwy i to się nazywa ciągła przerwa kawowa

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 18 października 2018 21:39
19 października 2018 10:22

Jest ciekawe badanie, które mówi, że chodzi głównie o kąt padania promieni słonecznych. W skrócie mówiąc, w jakiej szerokości geograficznej wyrośliśmy w takiej będziemy dobrze funkcjonować, przy czym przeprowadzka bliżej równika grozi bezsennością, a dalej od równika depresją.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 19 października 2018 06:27
19 października 2018 10:52

Dokładnie.

A jeśli już o chorobach jelit, bo to naprawdę ważny organ o który też trzeba konkretnie dbać a nie "akceptować" i "pogodzić się" z zaniedbaniem, to ku pamięci polecam wspomniany wyżej przeze mnie pyłek kwiatowy albo pierzgę. Które również mają właściwości antydepresyjne i są dostarczycielem energii. W sposób naturalny, potwierdzony w praktyce, a nie na zasadzie "bo w tylewizji mówili".

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 19 października 2018 10:22
19 października 2018 10:56

O! 

Nic tylko zamienić tryb życia na wędrowny. Najlepiej taborem, ekologicznie, żeby powietrza nie truć, a przy okazji pozbyć się balastu posiadania zbyt wielu niepotrzebnych rzeczy... Tacy uchodźcy wiedzą co robią, ale czy wiedzą o depresji?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @OdysSynLaertesa 19 października 2018 10:56
19 października 2018 11:03

No właśnie z tego badania wynika, że trzeba siedzieć na dupie tam, gdzie się człowiek urodził.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @Grzeralts 19 października 2018 11:03
19 października 2018 11:08

Niepoprawne politycznie :) to badanie

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski
19 października 2018 11:27

myślimy i dzialamy podobnie:

 https://asdf.conrego.com/

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Grzeralts 19 października 2018 06:27
19 października 2018 11:30

tego rodzaju literatura jest wręcz niezbędna dla każdego

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @gabriel-maciejewski 19 października 2018 09:19
19 października 2018 11:41

Nie wątpię;-) To był, jak zaznaczyłam, cytat z antyrekomendacji w Wiki.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @OdysSynLaertesa 18 października 2018 22:40
19 października 2018 11:42

Też tak uważam, w przeciweństwie do zastrzeżan Wiki (tytuł akapitu: Kontrowersje).

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski 19 października 2018 09:23
19 października 2018 12:35

Czyli wykłady będą na przerwie.

zaloguj się by móc komentować


Matejek @Grzeralts 19 października 2018 06:27
20 października 2018 12:56

hmm - dieta, ruch, witamina c, skrzywienie fitnes a zagadnienie wpływu mikrobioty jelitowej na psychikę  -i menu

podziwiam' Twoją niezachwianą wiarę i niezłomne Przekonania

na utwierdzenie w wierze http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=703 
https://neuroskoki.pl/nieprawidlowa-mikroflora-jelitowa-moze-miec-wplyw-na-zaburzenia-lekowe-i-depresje/
ja wiem, że to wszystko w układach sprzężonych działa i że ciągle można twierdzić, że to co jemy nie ma żadnego wpływu na skład i jakość naszego mikrobiomu, a tym samym ... po prostu nie ma takiej opcji, coby żywność mogła leczyć ... depresję /choćby tą nieprawdziwą, czy niesolidną/, tak w ogóle co to słowo oznacza - ''leczyć''?, z pewnością nie to, że coś się zrobiło i choroba minęła, nie ma przecież tutaj powagi medycyny, ani żadnego ebm, bardziej to cud będzie, objaw siły nadprzyrodzonej, albo ślepy przypadek, byłoalesiezmyło ...
nawet jakby i takie lekkostrawne spróbować przetrawić  https://hpba.pl/mikrobiota-jelitowa/
no a co dopiero taka witamina c na śmiertelną sepsę!  pseudodoktory, albo ni w ząb się nie znają i naginają swe praktyki i efekty wbrew teorii i naukowym faktom https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27940189
https://integmed.pl/2017/09/18/skutecznosc-witaminy-c-w-sepsie-burza-w-swiecie-nauki/ , z resztą co tam, w internetach nie takie cuda, nawet jakby ze sto przywlec /no bo tysiąc to Goebbels/, nawet takiemu Grzesiowskiemu, naszemu głównemu doktórowi wierzyć nie można, co to w tevałenach o lewoskrętnej jakiś czas temu nawijał, jak to ona leczy ale nie leczy, by w końcu stwierdzić, że jednak tak (eh, gdzie prof. Święcicki) 2'35'' https://pytanienasniadanie.tvp.pl/28065760/wszystko-o-witaminie-c 3'52'' :D /jasna ch...a on tam chwilami nadaje jak ziębol ;)/

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Matejek 20 października 2018 12:56
20 października 2018 14:18

Dieta sama nie leczy depresji, a witamina C sepsy. Dieta może zapobiegać wystąpieniu depresji lub łagodzić jej objawy, a witamina C może zapobiegać wystąpieniu sepsy i ułatwiać jej leczenie. Także antybiotyk sam z siebie nie leczy sepsy, ale używa się go w jej leczeniu. Tylko żeby to zrozumieć, trzeba najpierw wiedzieć, co to jest depresja i sepsa oraz jak działa w praktyce zależność wielu zmiennych. Czego trzeba uczyć się długo i trzeba mieć od kogo. A nawet, jak już się wszystko wie, dobrze jest zachować zdrowy umiar. Także kwestii diety, czy witaminy C. 

Ryzyko nie polega na tym, że dieta, czy witamina C nas zabiją, ale, że łatwo z diety zrobić sobie religię, a z witaminy C amulet.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @gabriel-maciejewski
20 października 2018 20:26

właśnie,
teraz podoba mi sięTwoja odpowiedź 
-zachować zdrowy umiar-
wiadomo czym się kończą skrajności, zarówno w jedną, jak i w druga stronę,
a sprawa religii, czy amuletu - no cóż, zawsze jest ten pewien procent ludzi ...,
ale tutaj chodzi o większość, którzy są, powiedzmy, normalni 
kwestia historii, kwestia edukacji, kwestia ..., .... ... i kwestia choćby podstawowej wiedzy /toż to tragedia, jak niski poziom i niebotyczny nieraz poziom ogłupienia/ na temat naszego zdrowia, która jakby nie było w ma istotny wpływ na naszą i naszych bliskich bytność,
przecież każdy 'rozgarnięty' i myślący widzi co ''się wyrabia'' z nami w każdej niemal dziedzinie,
dlatego wku... niejednkrotnie, gdy się widzi jak ważne i istotne sprawy są zagarniane a to przez wylatowo, a to przez lechitów, przez karuniów, krajskich, itd. itd. ...

zaloguj się by móc komentować


Matejek @gabriel-maciejewski
20 października 2018 21:01

no i było też o słonku /zegar rytm dobowy/
http://neuropsychologia.org/chronobiologiczne-zaburzenia-snu

( pani Maja od razu mi się spodobała - '' Z wykształcenia jestem psychologiem (nie psycholożką ;) ). ...
Nadal jednak trzymam się z daleka od Freuda i psychoanalizy ;) ''

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować