-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Czy Żakowski goli się po świńsku?

Pewnych rzeczy trochę mi żal, a innych wcale. Kiedy ostatnio porządkowałem stary dom, bez żalu wyrzuciłem Dostojewskiego i Tołstoja, ale Szołochowa było mi trochę szkoda. Jestem jedną z nielicznych osób na planecie Ziemia, które powieść „Cichy Don” przeczytały w całości. Powieść ta podobała mi się bardzo, bo żywo korespondowała z opowieściami mojego dziadka, rocznik 1903, który w dzieciństwie kozaków widywał często i nawet z nimi gadał. Oni mu się szalenie podobali, a jeden z jego wujków obstalował sobie nawet taką specjalną „dońską” czapkę z daszkiem i wywijał loczek nad ten daszek zupełnie jak Grisza Melechow, choć przecież nie mógł znać książki „Cichy Don”, a pewnie nawet nie umiał czytać. Mimo żalu całe pięć tomów powędrowało do wielkiego, czarnego wora. Precz z sentymentami. Z powieści Szołochowa, zapamiętałem różne ciekawe szczegóły, takie na przykład, że kozacy golili się po świńsku. Jak któryś miał za długą brodę, a szans na ogolenie się brzytwą nie było, lub gdy któryś po prostu bał się brzytwy, siadał przed lustrem, na stoliczku kładł mokry ręcznik, a brodę podpalał sobie zapałką. Kiedy ogień ogarniał twarz, kozak chwytał ręcznik i gasił nim ten mały pożar. Ponoć wypadków było niewiele. Otworzyłem dziś z rana portal WP, jak to czynię codziennie i znalazłem tam tekst Żakowskiego o samopodpaleniu się jakiegoś pana przed pałacem kultury. Przeczytałem fragmenty, bo nie całość przecież, przypomniałem sobie jak wygląda dziś Żakowski i zastanowiłem się czy on się aby nie powinien ogolić po świńsku. Myślę, że powinien i zaraz Wam wytłumaczę dlaczego tak sądzę.

Zacznę od samego faktu. Nie miałem pojęcia, że ktoś się podpalił. Naprawdę tak się stało? Nie dość, że się podpalił, to jeszcze Kataryna zdążyła nazwać go wariatem, na co odezwał się Żakowski i powiedział, że prawicowa publicystka Kataryna szkaluje patriotów, którzy sięgają po środki ostateczne, żeby wyrazić swój sprzeciw wobec reżimu. Nie mam słów. To już na ten poziom ustawki weszliśmy? Madalińska rada gada Gadalińskiej opowiada, mówią w maglu moja pani, że na wiosnę będzie taniej...Nie wiem kim jest ten podpalacz spod pałacu kultury, ale wiem, że spośród wszystkich publicystów i autorów jakiś nosi nasza święta ziemia Żakowski jest najgłupszy. A nie dość, że najgłupszy, to jeszcze najgorszy jeśli idzie o warsztat i najbardziej aspiracyjny. Z tych faktów wynika oczywiście jedna konsekwencja – on musi kłamać na chama, inaczej jego przekaz nie będzie się liczył, bo ludzie nie zrozumieją co ten gość bełkoce i dlaczego się jeszcze nie zabrał za golenie po świńsku.

Nie jest doprawdy istotne w jaki sposób Żakowski komentuje ów tragiczny wypadek, to samospalenie. Istotne jest wyłącznie to w jaki sposób Żakowski łże i dlaczego nikt mu łgarstwa nie wytyka. Ja Wam na samym początku powiem dlaczego nie wytyka. Bo to by unieważniło całą dyskusję z Kataryną i innymi „poważnymi” oponentami. Po prostu ta gawęda rozlazłaby się jak stare gacie po praniu. Nie miałaby sensu. Żakowski bowiem twierdzi, że ostatnim samopodpalaczem przed tym co się targnął na życie pod pałacem kultury, był pan Siwiec protestujący przeciwko interwencji w Czechosłowacji. To nie jest prawda i Żakowski dobrze o tym wie, wie o tym także dobrze Kataryna, a także wszyscy prawicowi i lewicowi publicyści. Wszyscy jednak milczą, bo prawda ich likwiduje w jednym momencie i nie może im przejść przez gardło. Ostatnim podpalaczem, który targnął się na własne życie był człowiek nazwiskiem Żydek, który dokonał aktu samopodpalenia przed kancelarią Tuska. I teraz ważna rzecz. Ważna jeśli idzie o estetykę przekazu, a my dzisiaj ekscytujemy się już wyłącznie estetyką przekazu, a nie jego sensem, Żakowski nie może o nim wspomnieć, ze względu na Tuska, a Kataryna ze względu na nazwisko. Gdyby to zrobiła, specjaliści od estetyki przekazu natychmiast zarzuciliby jej antysemityzm. Sens bowiem i logika, a także fakty nie mają już żadnego znaczenia. Chodzi o to, by komentarz był przystrzyżony w taki sposób żeby zmieścił się w dozwolonych ramach dyskusji. Pan Żydek się w nich nie mieści. Ma pecha. Jego ofiara, jego protesty, podobnie jak śmierć Marka Rosiaka się nie liczą. Liczy się bowiem tylko to, co na temat bieżących wydarzeń powie lub napisze Żakowski, a także to co Żakowskiemu odpowie Kataryna. Nic więcej. Musicie myśleć o tym w kategoriach sportowych, żeby w ogóle zrozumieć o co chodzi. Wszyscy ekscytują się zawodami, a chodzi i tak o to, kto sprzeda więcej prochów i jeszcze żeby w kobiecych zawodach wystawić faceta lub transa i dać tym samym znak, że sport trzyma się linii i jest na bazie.

Identycznie jest z dyskusją polityczną. Wiem to z całą pewnością, bo właśnie w takich dyskusjach zacząłem uczestniczyć. Wszystko musi być odpowiednio przystrzyżone, a jeśli nie jest to trzeba to poddać operacji zatytułowanej „golenie po świńsku”. My się nie damy, to pewne, ale odbiorcy są całkowicie we władzy tych jełopów, z których najgorszy, podkreślam, najgorszy, jest Żakowski. Niektórzy mogą pomyśleć, że ja mu teraz prawię jakieś komplementy, albo że robię z niego jakiegoś demona. Nic z tych rzeczy. On jest najgorszy ze względu na swoją niską podłość. I na to, że służy kłamstwu. Przecież doskonale wie kim był człowiek nazwiskiem Żydek i dlaczego się podpalił. Nie pamiętam co pisał o tamtym podpaleniu, ale zapewne ktoś to wygugla i będziemy mogli porównać jedno z drugim.

Żakowskiego to oczywiście nie wzruszy, bo to jest degenerat, ale może wzruszy to kogoś innego. Może, dla przykładu, naszych dziennikarzy, którzy wyjdą na ulicę i będą pytać tych, co się wzruszyli ostatnimi wypadkami, co sądzą o tym dawniejszym podpaleniu i o losie człowieka nazwiskiem Żydek, którego gnębiono i szykanowano w pracy, a pracował w urzędzie skarbowym. Czy w ogóle jakiś pracownik mediów jest dziś zdolny do takiej akcji? To ważne, bo trzeba przecież walczyć o prawdę. Wiem, że się tak nie stanie, bo o ile przekaz tamtych jest, jak napisałem przystrzygany i pielęgnowany tak, by starannie powycinać zeń prawdę i autentyczność, o tyle nasi traktują swój przekaz tak, jak kozacy za długie brody – lustereczko, ręcznik, zapałka. Inaczej nie będzie. Oni bowiem nie aspirują do prawdy, oni aspirują do posiadania brzytwy, którą chcą nosić za cholewką i pokazywać kolegom z pracy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące wspierali ten blog dobrym słowem i nie tylko dobrym słowem. Nie będę wymieniał nikogo z imienia, musicie mi to wybaczyć. Składam po prostu ogólne podziękowania wszystkim. Nie mogę zatrzymać tej zbiórki niestety, bo sytuacja jest trudna, a w przyszłym roku będzie jeszcze trudniejsza. Nie mam też specjalnych oporów, wybaczcie mi to, widząc jak dziennikarskie i publicystyczne sławy, ratują się prosząc o wsparcie czytelników. Jeśli więc ktoś uważa, że można i trzeba wesprzeć moją działalność publicystyczną, będę mu nieskończenie wdzięczny.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. O. w Grodzisku Mazowieckim,

ul.Armii Krajowej 16 05-825 Grodzisk Mazowiecki

PL47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

PKOPPLPWXXX

Podaję też konto na pay palu:

gabrielmaciejewski@wp.pl

Przypominam też, że pieniądze pochodzące ze sprzedaży wspomnień księdza Wacława Blizińskiego przeznaczamy na remont kościoła i plebanii w Liskowie, gdzie ksiądz prałat dokonał swojego dzieła, a gdzie obecnie pełni posługę nasz dobry znajomy ksiądz Andrzej Klimek.

 tagi: kłamstwo  media  przekaz  samopodpalenie 

gabriel-maciejewski
20 października 2017 08:28
12     1580    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
parasolnikov @gabriel-maciejewski
20 października 2017 09:26

Kawa wypita rano? Trzymacie się mocno?

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @parasolnikov 20 października 2017 09:26
20 października 2017 09:59

Na KUL-u filozofia przyrody obfituje w mat-fiz i logikę w zakresie dla mnie i dla wielu innych przerażający. Dlatego można się zastanawiać, jak gość, który jest absolwentem tego kierunku może aż tak bełkotać? Pozostaje przypuszczenie graniczące z pewnością, że to celowe sk...wo. Ma jakiś margines swoich wyznawców, ale nie sądzę, że będzie się on powiększał. 

https://wpolityce.pl/polityka/363121-debile-prymitywizm-grajdol-tak-prof-dr-hab-jan-hartman-wynosi-na-szczyty-publiczna-debate

zaloguj się by móc komentować

Caine @gabriel-maciejewski
20 października 2017 10:25

19 października minęła siódma rocznica morderstwa na Marku Rosiaku. Opozycja ustawia się pod grę datami.

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @valser 20 października 2017 10:15
20 października 2017 10:40

Cóż, niektóre ludy nie widzą w tym nic złego...;-)

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @valser 20 października 2017 10:56
20 października 2017 11:33

A mój kolega strasznie się Hartmannowi naraził mówiąc na studenckiej stołówce "może siądziemy przy wycieczce z Izraela?" na widok samotnego Hartmanna przy stole.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
20 października 2017 12:36

Czy ktoś z Warszawy zna tę gazetę?

 

http://warszawska-kulturalna.pl/

To jest ponoć darmówka, 200 tysięcy nakładu, proponują mi reklamę

zaloguj się by móc komentować

onyx @parasolnikov 20 października 2017 09:26
20 października 2017 12:51

To są świnie, które już się nie golą. Wpis jakiego dokonał W. Kuczyński z okazji kolejnej rocznicy śmierci bł. Jerzego Popiełuszki.

https://twitter.com/TadKapla/status/921041475785445376

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @gabriel-maciejewski 20 października 2017 12:36
20 października 2017 15:18

A to dziady, tak chcą podejść?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @onyx 20 października 2017 12:51
20 października 2017 15:25

Nagorsze, że wyjatkowo prawdę powiedział.  Opozycja, którą ma na myśli W. Kuczynski, składała się legendarnych przywódców Bolka-Wałka,  derogiego Bronisława,  Michnika, Kuronia, Władka Frasyniuka... i Zofii Romaszewskiej, która dzisiaj daje twarz jako obrońca kasty.

Ksiądz Popiełuszko z całą pewnością przeszkadzał. 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @gabriel-maciejewski
20 października 2017 22:35

Żakowski jest dobry, nawet jak pisze o życiu i śmierci Herberta.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @valser 20 października 2017 09:39
20 października 2017 23:01

Zbyt piekne zeby moglo byc prawdziwe. Ja bym dorzucil jeszcze Joanne Lichocka. Ta kobieta to idealny przyklad

na to jak chorym krajem jest dzisiejsza Polska.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Czepiak1966 20 października 2017 09:59
20 października 2017 23:08

Studiowalem w KUL historie w polowie lat 80-ych. Wtedy jeszcze KUL przyciagal troche ludzi bo to niby byla "jedyna niepanstwowa uczelnia wyzsza miedzy Laba a Wladywostokiem". Powtarzano to jak mantre. Obecnie KUL juz sie stacza (albo i stoczyl) w okolice Tygodnika Powszechnego. Czyli takie srodowisko "oswieconych i postepowych katolikow". Przeciez ta uczelnia juz nawet zmienila logo zdaje sie. Nie ma juz w nim krzyza ani orla w koronie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować