-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Czy sierżant Daniels może z nami grać?

Na początek dziękuję wszystkim, którzy przesłali mi wczoraj życzenia. Czy to za pomocą sms-a, czy też maila, albo facebooka. Na szczęście do końca wczorajszego dnia nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. Powiem Wam jednak coś niewesołego. Słabo jakoś ze mną. Gdyby mi ktoś wczoraj z rana próbował wytłumaczyć, że podłączam plus do minusa, a minus do plusa i w ten sposób mogę spalić obydwa samochody, na pewno bym mu nie uwierzył. Przecież sprawdziłem i wyraźnie widziałem ten plus na akumulatorze. Dopiero po południu, jak pan Wojtek przyjechał z warsztatu, żeby mi pomóc, okazało się, że to nie plus, ale minus. No więc przekrzywiłem tylko czapkę, odsłoniłem lewe ucho mimo mrozu, jak to zwykle czynię w chwilach zaambarasowania i milczałem. To jednak nie wszystko. Jest gorzej. Oto dzięki nieocenionemu Georgiusowi mam tu teczkę z napisem Rotszyldowie, a w niej same w zasadzie rewelacje, które muszę zaraz obrobić. Próbowałem już wcześniej i znalazłem tam niesamowity wycinek, w którym była mowa o początkach fortuny starego Rotszylda, tego z Frankfurtu, co miał pięciu synów. Zapamiętałem ten wycinek, wiedziałem gdzie są obrazki, a gdzie tekst i wydawało mi się też, że zapamiętałem tytuł gazety, z której go wziąłem – Goniec Chikagoski. Oznaczyłem go też po swojemu żeby nie zginął. Wczoraj zabrałem się za robotę i chciałem zacząć kolejny rozdział. Od tego wycinka właśnie. I wiecie co...zginął. Nie ma go. Przejrzałem wszystko po dziesięć razy. Wygląda na to, że go wymyśliłem. Na dokładkę jeszcze obejrzałem sobie wcześniej film Piękny umysł. O tym wiecie, gościu, co widział swojego współlokatora, a potem agenta FBI i małą dziewczynkę, ludzi, których w rzeczywistości nie było. No nic...może się znajdzie ten wycinek. Będę spokojniejszy. A plus na akumulatorze poznaje się po tym, że czerwony kabel od niego odchodzi. Piszę to, bo mam nadzieję, że jednak to tylko zmęczenie.

Teraz idźmy w stronę naszego ulubionego starszego sierżanta. Daniels jak wiemy ma na imię sierżant. Po Dęblinie zaś, dawnymi laty krążyła taka anegdota. Oto w kasynie na Twierdzy, był stół bilardowy, a nad nim bywający tam oficerowie, powiesili kartkę z napisem – podoficerowie, kobiety i zwierzęta nie grają. Sentencja ta, mocno niesprawiedliwa wobec dziewczyn, ma jednak swoją głębię i porządkuje świat w wyraźny i nie dający się zakwestionować sposób. Dziewczyny w tym lokalu nie bywały, jak mniemam, psów nikt nie wpuszczał, do rozegrania pozostawali jedynie aspirujący podoficerowie. No to ja się pytam – skoro nie grają, to o czym my gadamy z Danielsem?

Sierżant powiedział, że Oświęcim powinien być wyłączony z terytorium Polski, Polacy nie powinni utrzymywać tego obiektu, a zarządzać nim winna jakaś specjalna straż. To ja mam jeszcze jedno pytanie – czym wobec tak postawionego problemu Grota Narodzenia Pańskiego w Betlejem i Golgota – miejsce męki, też powinny mieć status obszarów eksterytorialnych, zarządzanych przez gwardię papieską i utrzymywanych ze składek wiernych na całym świecie? Ja jestem za. Niech Szwajcarzy z Rzymu obstawiają te miejsca i nie wpuszczają tam na wszelki wypadek żadnych izraelskich żołnierzy, ze szczególnym wskazaniem na podoficerów. Żydzi zwyczajni, cywilni i tak nie przyjdą, to jasne. Podoficerowie zaś, co zostało udowodnione ponad wszelką wątpliwość, nie grają. Nie ma więc o czym z nimi gadać.

Ponieważ w Polsce nie da się niestety nikomu wbić do głowy tej prostej prawdy – że nie grają, wszyscy, z ojcem Rydzykiem na czele usiłują Danielsa lansować. Do tego jeszcze ludzie przeprowadzający z nim wywiad, tacy jak Karnowski, piszą potem, że są pełni podziwu dla Polaków, którzy wśród takich propagandowych nacisków zachowują spokój i nie dają się wciągać w żadne prowokacje. Ja bardzo przepraszam, ale skoro stwierdzamy fakt istnienia prowokacji, to znaczy że nie ma przymusu robienia wywiadów z Danielsem. Bo podoficerowie nie grają. Skoro zaś ktoś się tym zajmuje to robi politykę reaktywną czyli szkodliwą. To znaczy, że uważa wszystkie wrzucane na rynek fejki zaś ważne i potrzebne, o ile mogą zrobić sprzedaż. I tak właśnie za pomocą motywacji ekonomicznych robi się rzeczywistość polityczną dla mas. Jeśli Polacy nie dają się wkręcić w prowokacje, to znaczy, że prowokacje istnieją, są faktem, a jedynym zadaniem polskich mediów jest ich demaskacja. Albowiem podoficerowie, kobiety i zwierzęta nie grają.

Kiedy widzimy o poranku nagłówki gazet i hot spoty na portalach, mamy wrażenie, że za chwilę wybuchnie prawdziwa wojna. Pogoń za sensacją, przemożna chęć uzyskania wyniku sprzedażowego lub klikalności pcha redaktorów i właścicieli mediów w stronę autentycznego zidiocenia, dużo gorszego niż moje, które każe mi źle podłączać kable do akumulatora i kładzie przed moimi oczami nieistniejące wycinki z polskich gazet wydawanych w USA. Nie ma bowiem mowy o sensacji prawdziwej w spreparowanej rzeczywistości. Tę zaś preparuje Daniels o imieniu sierżant. Nie oznacza to jednak, że sensacje nie istnieją. One są i można o nich pisać. Nie czyni się tego jednak z obawy, że naruszenie zasad gry narzuconych przez Danielsa spowoduje katastrofę i nikt nie będzie czytał newsów, wywiadów i reportaży. Kur...a! Jakich zasad!!!!? Jakiej gry!!!!? Ile razy mam powtarzać, że podoficerowie nie grają!!!!? Nie ma żadnej gry, a poczytne, opiniotwórcze tygodniki powinny zajmować się demaskacją prowokatorów, a nie ich lansowaniem. Uczestniczą bowiem w bardzo brzydkim procederze urabiania czytelników, nie dla swojego ani ich dobra. Uczestniczą w procederze urabiania czytelników dla dobra Danielsa i jego dalszej, dynamicznej kariery.

Dziś na WP pojawił się sensacyjny materiał, o liście środowisk Żydowskich z USA do Polaków. Tytuł był taki, że sądziłem iż falcony już nadlatują. Okazało się, że nie, że Żydzi napisali bardzo stonowany list, z którego jasno wynika, że oni mają dokładne, bliskie doskonałości, pojęcie o tym co się działo w Polsce w latach 1939-1945 i ono w zasadzie jest zbieżne z naszym pojęciem. Różnimy się tylko w jednym. My uważamy Żydów kolaborujących z Niemcami za grzeszników i zbrodniarzy, a oni uważają, że nic się nie stało. Różnimy się też oczywiście w ocenie komunizmu i armii czerwonej, ale to jest inny zupełnie temat. I co? Czy ktoś spróbował umówić się na wywiad z jednym z tych facetów co podpisali ten list? Nie. Dlaczego? Bo oni pisząc to robią propagandę dla siebie i chcą mieć pewność, że w sferze deklaracji zrobili wszystko co można. Wiedzą też, że wobec takiego listu należy się zachować stosownie i z godnością coś odpowiedzieć. Do nas jednak przysyłają Danielsa o imieniu sierżant, który zagaduje redaktorów naczelnych i mąci im obraz świata pierdołami o eksterytorialności Oświęcimia. Mam prośbę, czy moglibyśmy już z tym skończyć? Czy ktoś może porozmawiać z jakimś poważnym Żydem? I żeby to nie był Lejb Fogelman. Dziękuję….

 

Zaczynamy sprzedaż nowego, specjalnego numeru Szkoły nawigatorów, poświęconego protestantyzmowi. Numer w całości złożył i przygotował do druku nasz kolega Rotmeister. Wykonał wielką pracę. Cześć mu i chwała. Dziś w sklepie znajdzie się także książka eski o architekturze drewnianej.

Michał zaś zmontował moją pierwszą pogadankę nagraną w jego sklepie. Niebawem będzie kolejna. A potem następne. Na ile czas pozwoli oczywiście.

Oto link https://www.youtube.com/watch?v=8xpy8i8nV6U

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Budowa jachtów po 35, Berecci, Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru w Zasławiu po 10. Sanctum regnum po 30 zł. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”. W sprzedaży jest już także książka „Czerwiec polski” zwana tu książką o pluskwach

Michał zmontował kolejne nagranie, które niniejszym prezentuję

https://www.youtube.com/watch?v=5cXv6kzVA9A

 tagi: żydzi  polska  media  daniels 

gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 09:22
36     2853    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
JK @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 09:36

Panie Gabrielu raz na 10 razy zdarza się każdemu kierowcy podłączyć plus do minusa, a że robi się to raz na rok (jak przyjdą mrozy) to ma Pan nastepne dziewięć lat z głowy.:-)

Mnie to najbardziej ucieszyły podziękowania Karnowskiego dla Polaków za ..., a nie wiem już za co. No ogólnie za Żydów.

Ten facet już się czuje jak król jaki albo co. Przemawia do nas tonem tak namaszczonym, że Kaczyński przy nim to jest tak malutki jak lilput a Macierewicz to musi się jeszcze dużo uczyć.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 09:37

A ja jednak podtrzymuję swoją wcześniejszą opinię. Najlepszym rozwiązaniem jest wynegocjowanie z Żydami przeniesienie wszystkich niemieckich obozów zagłady na teren Niemiec. Skoro one i tak nie mogą służyć, jako miejsce pamięci naszych cierpień, niech oni sobie to wszystko najpierw rozbiorą, a potem postawią na nowo gdzieś pod Berlinem.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 28 lutego 2018 09:37
28 lutego 2018 09:43

albo urządzić sprzedaż licytacyjną: kto da więcej za fragment "Arbeit macht frei", tłumaczenia na wszystkie języki też na licytacje, i kasa za posiadanie praw autorskich? dla kogo? majątkowe dla zdobywców, a osobiste dla wykonawców, i po zabawie

zaloguj się by móc komentowaćcbrengland @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 10:29

To moja kartka urodzinowa, ktora nie dotarla na czas wczoraj

Francja na horyzoncie, widziana z Brytanii

Wszystkiego Najlepszego

zaloguj się by móc komentować

przemsa @cbrengland 28 lutego 2018 10:29
28 lutego 2018 10:36

Dołączę się ze spóźnionymi życzeniami, bo mi się zdawało, że je napisałem wczoraj w komentarzu, a to było trochę jak z tym plusem Gabriela :-) 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 10:38

Przepraszam, tutaj link do zdjecia, bo jak zauwazylem, nie ma go, gdy sie jest na smartphonie

Kartka Urodzinowa dla Gabriela

zaloguj się by móc komentować

JK @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 10:48

A ja się wczoraj dowiedziałem, że nie ma demonów. W TOK - FM jakiś pan wyśmiewał się z egzorcystów (trochę to sami sobie winni bo za dużo gadali o egzorcyzmach do katolickich mediów. Na to nałożył się jeszcze pół - egzorcysta Robert Tekieli, który tak wygląda jakby potrzebował mocnej modlitwy wstawienniczej). Z audycji dowiedziałem się, że ci egzorcyści to mogli by wreszcie sfilmować owo działanie demonów (nadludzka siła, mówienie w różnych językach etc.) w obiektach do egzorcyzmów. No a skoro nie sfilmowali to znaczy, że to wszystko pic na wodę i żadnych demonów nie ma.

No cóż jak w radio tak powiedzieli to tak musi być. Ale jadę sobie dalej, przeszedł blok informacyjny i pojawił się następny redaktor. A ten zaczyna od tego, że demony jednak są. Co prawda nie jakieś ogólne ale szczególne. Są to demony antysemityzmu. No i tak dalej jadę i dowiaduję się, że te demony - znaczy semityzmu - to po 1989 roku były uśpione, albo gdzieś po zakamrkach internetu na wpół obudzone się szwędały. A teraz, jak ... - no ogólnie jak PiS jest u władzy - to one się mogą rozbudzić (stary niedźwiedź mocno śpi). Już nie chcę pisać kto owe demony - znaczy antysemityzmu - rozbudza bo wszyscy wiemy, że jest to Jarosław Kaczyński.

Ja sobie tak myślę, że gdyby ten program nie był w radio to na pewno jakiś "demon antysemityzmu" byłby sfilmowany i pokazany na wizji, tak żeby był na to dowód. Proszę nie mówić, że ci chłopcy z Dolnego Śląska to demony.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 11:40

Przepraszam ale mojej kartki urodzinowej zdaje sie nie widac. Po prostu Microsoft i jego onedrive i "droga przez meke", jak wszytsko, co ta firma dala na rynek z Windows wlacznie. Ale moze to zadziala, bo juz tak robilem

Kartka Urodzinowa dla Gabriela

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @valser 28 lutego 2018 11:53
28 lutego 2018 12:17

Kto gra z podoficerami, może stać się ofiarą Konsula;-). Jonny miał swoich znacznie wdzięczniejszych polskich (choć genetycznie żydowskich) poprzedników:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_%C5%9Aliwa

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @jolanta-gancarz 28 lutego 2018 12:17
28 lutego 2018 12:34

Tu pełna wersja filmu dokumentalnego o Śliwie vel Silbersteinie:

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 12:55

Pytanie o Coryllusa w programie u Roli - gość Radosław Patlewicz. Pytanie pada w 18:01

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ak6Ep2I6-DA

zaloguj się by móc komentowaćonyx @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 13:29

W ostatnim spotkaniu z J. Orłem powiedziałeś że Ukraina się utrzyma i będzie dofinansowana. Coś tam się już dzieje.

https://twitter.com/TheOdessaReview/status/968429945516150784?s=19

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 13:39

Nie zwariowałem! Georgius odnalazł wycinek! Patlewicz zapłacze jeszcze i kobiety w jego wigwamach także...

zaloguj się by móc komentować

boson @Marcin-K 28 lutego 2018 12:55
28 lutego 2018 14:01

ciekawe jaki nick miał RP na s24...

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @JK 28 lutego 2018 10:48
28 lutego 2018 14:08

Ktoś, zyd w jarmulce, w tv republika stwierdził, że w PL antysemityzmu (as) nie ma, ale się ten potworny as nasila.

zaloguj się by móc komentować


qwerty @valser 28 lutego 2018 10:21
28 lutego 2018 15:11

yes, yes, yes jak mawia inteligencja pracująca miast i wsi

zaloguj się by móc komentowaćJSC @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 20:49

(...)Najlepszym rozwiązaniem jest wynegocjowanie z Żydami przeniesienie wszystkich niemieckich obozów zagłady na teren Niemiec.(...)

A ja bym wysyłałbym je tam gdzie Nigdy więcej okazało się pustym. Te miejsca to głównie:
- Srebrenica
- Rakka
- Pretoria (na cześć murzyńskiego rasizmu)
- gdzieś w Ruandzie (ludobójstwo na Tutsi)

Z tymi z Niemiec z wyłączeniem Dachau zrobiłbym to samo

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
28 lutego 2018 21:07

"Gdyby mi ktoś wczoraj z rana próbował wytłumaczyć, że podłączam plus do minusa, a minus do plusa i w ten sposób mogę spalić obydwa samochody, na pewno bym mu nie uwierzył. Przecież sprawdziłem i wyraźnie widziałem ten plus na akumulatorze. Dopiero po południu, jak pan Wojtek przyjechał z warsztatu, żeby mi pomóc, okazało się, że to nie plus, ale minus."

Myślę, że to po prostu przemęczenie, jeśli jeszcze do tego człowiek ma tysiąc spraw na głowie, to takie pomyłki nie są niczym nadzwyczajnym.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @Marcin-K 28 lutego 2018 12:55
28 lutego 2018 23:14

i inni

Dopiero teraz obejrzałam linkowany program. Ten Patlewicz to jest typ bezczelny! Nie dość, że jako metodę polemiczną stosuje wydęcie warg i przewracanie oczami, jak cadyk jakiś, co wiedzą objawioną dysponuje, to zapomina, że zarzucając innym nieścisłość, czy jak to określa: naciąganie liczb (hiperbolizm), powinien to jakoś udowodnić. Tymczasem chłystek sam mija się z prawdą, bo wbrew temu co mówi, statków angielskich w jednej z wypraw Henryka Lancastra na Litwę było rzeczywiście kilkaset, tj. 240. Tu jest źródło informacji (koniec przedostatniego akapitu):

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/applet?mimetype=image%2Fx.djvu&sec=false&handler=djvu_html5&content_url=%2FContent%2F117601%2Findex.djvu&p=20

Chodzi o tekst następujący: Stanisław Koźmian, Ślady historycznych wypadków polskich w Zimowej powieści i Burzy Szekspira, Roczniki Towarzystwa Przyjaciół Nauk Poznańskiego, Poznań 1881, t. XI s. 462 (pdf s. 20)

Jeśli Patlewicz ma lepsze źródło, niech je przedstawi. Wtedy możemy podyskutować. A póki co, trochę pokory mu zalecam.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @valser 1 marca 2018 00:06
1 marca 2018 08:18

Mna wczoraj lekko potrzeslo, jak uslyszalam pare zdan w jego wykonaniu. Od lat tu tocza sie rozmowy na te tematy, wszyytko wydaje sie nam juz dosc oczywiste, a tu wyskakuje ten chlopczyk i z mina odkrywcy oglasza prawde objawiona. Wyraznie byl zaklopotany kiedy przeczytano mu pytanie o Coryllusa..

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @jestnadzieja 1 marca 2018 08:18
1 marca 2018 08:23

Ale każdy ma swoje tempo docierania do źródeł. Wszka Coryllus wg niego jedynie "hiperoblizuje", a nie "kłamie"... Wystarczy "hiperbolę" lekko wyprostować aby poszła PROSTO do prawdy.

Reszta to "szmery"...

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @valser 1 marca 2018 00:06
1 marca 2018 08:24

...nowa histria Polski....i jeszcze udaje ze jest historykiem, bez bez przypisow i literatury w tej skpiowanej metaanalizie”

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
1 marca 2018 08:29

Posłuchałem sobie wtorkowego (!?), tj. 27 marca 2017 r., o godz. po 20.00 (!), "Warto rozmawiać" z JD i B. Wildsteinem.

Poza nędznym tłumaczeniem, realizowanym w taki sposób, aby nic nie było słychać, to najbardziej zaintrygowała mnie sytuacja, kiedy BW - stwierdzając absurdalność podziału ofiar 3/3 miliony (w odniesieniu do Polski) - został zgaszony przez Pospieszalskiego.

Słowem można zapytać: czy ustawy norymberskie, których wprowadzanie w Genaralnym Gubernatorstwie zajmował się dr Frank nadal obowiązują w kraju "z odzysku" położonego między Odrą-Nysą a Bugiem (i niemalże Niemnem)?

A tak na marginesie: ten JD to jakiś niezły nieuk... No i konfabulant.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ainolatak 1 marca 2018 08:24
1 marca 2018 08:30

Każdy może pisać historię. Udowodnił to socjolog Gross...

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @marek-natusiewicz 1 marca 2018 08:30
1 marca 2018 08:36

oczywiście, że każdy, tylko jeśli ktoś udaje, ze sam odkrył te rewelacje to już słabo

Wracając do tego jedynie "hiperbolizuje", czy zauważył Pan jego miny na wzmiankę o Coryllusie? Mówiły raczej co innego...

gdyby chciał z pasji coś pisać i analizować to nie bał by się wspomnieć o Betacoolu, a ona jak słychać potrafi jedynie dukać z kartki na nagraniu

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @jolanta-gancarz 28 lutego 2018 23:14
1 marca 2018 08:48

o dzięki Ci Tropicielko!

dopiero rano zobaczyłam te wypociny, trzeba koniecznie przekleić pod tą nedzną rozmowę na yt i na jego kanalik z zerżniętym Betacoolem, w takich zadaniowych przypadkach zalecenia nie pomogą, tylko prawda prosto w oczy wielkim młotem 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @ainolatak 1 marca 2018 08:36
1 marca 2018 08:51

Z punktu widzenia Polski, ważne, że historia wraca do łask. A to, że inni będą ją nam pisać... O tym mówił Marszałek JP.

Im więcej "mówiących faktami", tym gorzej dla prawdy historycznej. A właśnie ten gatunek publicystyki... gatunek prawdy historycznej uprawia ten pan - wszak wystarczy jedynie trochę "pohiperbolizować" i mamy "prawdę" w wersji soft, hard lub A.D.  2018... słowem, pozdrowienia od Orwella (póki co na razie nie mamy jeszcze Ministerstwa Prawdy... chyba prace trwają).

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 28 lutego 2018 13:29
1 marca 2018 09:47

Czyli Izrael został właścicielem również Ukrainy. OK. A kto będzie posiadaczem?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @valser 1 marca 2018 09:10
1 marca 2018 10:15

Podziwiam pańską pewność siebie...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować