-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Czy dziennikarze TVN zrobią reportaż wcieleniowy z Tłokini?

Jak widzimy, na naszych oczach zmienia się całkowicie wykładnia uczciwości dziennikarskiej i nikt nawet nie raczy tego zauważyć. Ja piszę o tym, ponieważ nigdy nie miałem zbyt dobrego zdania o uczciwości ludzi pracujących w mediach, a dziś moje przypuszczenia dotyczące tejże zamieniają się wręcz w kamień, tak są gęste. Wiecie co mnie najbardziej cieszy? Że ci wszyscy manipulatorzy i oszuści to są wychowankowie największych sław polskiego dziennikarstwa, tych, którzy w pocie czoła walczyli o wolność słowa, o swobodę wypowiedzi i inne takie historie. Dziś zaś ich uczniowie idą hajlować do lasu przed kamerę, w jakiejś prowokacyjnej ustawce, a potem mówią, że to jest reportaż wcieleniowy. Reportaż wcieleniowy? Gdyby facet z kamera pojawił się na tajnych urodzinach Hitlera organizowanych przez prawdziwych nazistów słuch o nim zaginąłby na zawsze. Czekajmy więc co powiedzą sądy, bo może być śmiesznie. No, ale też oczywiście strasznie, bo brak powagi i lekkomyślność w ocenianiu zdarzeń, a także uporczywe trwanie w błędach i fałszu powodują nieodwracalną degradację dużych grup ludzi. Żeby owej degradacji uniknąć należy się odsunąć na bezpieczną odległość od tych, którzy są jej powodem. Jeśli o mnie idzie w całej Polsce powinny być teraz wyłączone odbiorniki telewizyjne, a fejs zalewać powinna fala pytań kierowanych do tego pana, który ustawił się razem z „polskimi nazistami” do zdjęcia. Oczywiście wszystko dzieje się na odwrót, a to z tego względu, że ludzie głęboko wierzą iż prawda jest po tej stronie, gdzie panuje fajniejsza, towarzyska atmosfera. Ta zaś musi panować tam, gdzie są bardziej elastyczni i ciekawsi osobowościowo ludzie, którzy mają mniej kompleksów i są otwarci na świat. Według tych kryteriów ocenia się dziś uczciwość medialną i prawdę. Proszę Państwa, reportaż wcieleniowy jest wtedy, kiedy ktoś przebiera się za żula i idzie mieszkać na dworzec. Po tygodniu zaś pisze o tym co przeżył. Tak w ogóle to reportaż wcieleniowy jest pewnym mitem i wiąże się zawsze z dużym ryzykiem, no chyba, że jego bohater i autor są asekurowani na wszystkie strony, a ich misja polega na tym, by zrobić sobie nazwisko i opinię „ostrego pistoleta”. Wszystko to jednak i tak ma wymiar teatralny. Nie ma czegoś takiego jak przenikanie dziennikarzy w różne struktury, czasem tajne, to przeważenie owe struktury przenikają do mediów i udają dziennikarzy. W drugą stronę to nie działa, bo dziennikarze to w przeważającej masie durnie z ponad miarę rozbudzonymi aspiracjami, które ich demaskują zawsze i wszędzie.

Nie liczę na to, że TVN wyśle kogoś do Tłokini, żeby zrobił reportaż o tym, jak to tajna organizacja o kryptonimie Szkoła Nawigatorów celebruje polską tradycję narodową w pałacu, w którym bywał Roman Dmowski. Ten tytuł to taki żart. Chcę tylko podkreślić, że znajdujemy się w dziwnym bardzo momencie, w takim mianowicie, w którym przestrzeń publiczna nasyca się powoli kłamstwem, a także zasadami według których kłamstwo będzie się tłumaczyć i wykładać jako prawdę.

Ponoć Bartosz Węglarczyk powiedział, że wolne media denerwują każdą władzę. Czy tak bardzo ją denerwują jak Węglarczyk zdenerwował Danielsa nie odbierając jego telefonu? Nie wiem. Myślę, że chyba mniej, bo Daniels musiał być mocno wkurzony lekceważeniem jakie okazał mu pan dziennikarz. Wypadki te utwierdzają mnie w przekonaniu, że mam rację i mowy nie ma o tym, by realizować jakąś misję w przestrzeniach, które są otwarte dla wszystkich, w obszarach gdzie króluje wolność słowa i każdy może mówić to co uważa za ważne. Nie może, bo na naszych oczach wolność słowa i tak zwana dziennikarska rzetelność zamienia się w hucpę. Ta zaś nie może się utrzymać długo bez prowokacji, które ją umocnią i utwierdzą. Nie może też utrzymać się bez elementu siły, bo każdy, nawet małe dziecko może ją wyszydzić. Na to zaś organizatorzy hucpy pozwolić nie mogą. Szykują więc pałki i kastety, żeby jej bronić. Póki co zaś udają niewinne baranki i skrzywdzone dziewice, którym łzy leją się strumieniami na płowe warkocze. Moment, w którym się znajdujemy jest niezwykle ważny, jeśli bowiem sprawa trafi do sądu i ten sąd uzna, że sprawa urodzin Hitlera to reportaż wcieleniowy, a nagroda zań, jest rzeczywiście wyróżnieniem, to koniec. Możecie mi nie wierzyć, ale to będzie koniec świata jaki znamy i zaczną się po prostu walki uliczne, bo nic już nie będzie się liczyć. Każdy już będzie dobrze wiedział, co ma robić, albowiem ostatnia z zasad zostanie złamana. Jaka to zasada? Ja się tu rzadko powołuję na Andrzeja Mleczkę, ale tym razem zrobię wyjątek. Jest taki, bardzo wulgarny rysunek, w którym jakiś pan podnosi w górę sukienkę obcej kobiety i mówi do swojego synka – to jest goła du….a synku i nigdy nie daj sobie wmówić, że to jest coś innego. No więc jeśli wyrok sądu będzie korzystny dla dziennikarzy TVN, to będzie oznaczało, że daliśmy sobie wmówić iż goła d...a jest w rzeczywistości wolnością słowa. A skoro tak zdecydował sąd to można już wszystko.

Powtórzę więc jeszcze raz to co tu napisałem wczoraj – niech mnie nikt nie namawia do jakichś konspiracji, do jakiegoś schodzenia pod ziemię, albo do czegoś podobnego. Niech mi nikt też nie próbuje sugerować, że powinienem włączyć się w ogólnonarodową dyskusję o gołej du...ie. Nie ma mowy, moja odpowiedź na te wszystkie numery, które wprawiają w drżenie tłumy jest już znana i są nią wyjazdowe konferencje gdzie poważni specjaliści będą opowiadać poważnym ludziom ciekawe rzeczy. Życzę zdrowia tym wszystkim, którzy na tej karuzeli będą chcieli coś ugrać i zarobić parę złotych, bo im się będzie zdawać, że to świetna okazja. W piekle będziemy niestety siedzieć na różnych poziomach, ja z pewnością na tym trochę wyższym.

To jest naprawdę poważna sprawa, tak to oceniam. I komuś bardzo zależy, by zadekretowano to kłamstwo. A do tego jeszcze by tłumy wystąpiły w jego obronie.

Aha, byłbym zapomniał – czy ktoś może sprawdził jak zakończyła się sprawa pozwania przed sąd poety Jarosława Marka Rymkiewicza? Prawda zwyciężyła czy może przegrała?

 

Przypominam, że osoby, które chcą otrzymać fakturę za udział w konferencji 8 grudnia, proszone są o przesyłanie swoich danych na adres coryllusavellana@wp.pltagi: prawda  media  uczciwość dziennikarska  reportaż wcieleniowy 

gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 08:53
77     3116    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
glicek @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 09:07

czy ktoś może sprawdził jak zakończyła się sprawa pozwania przed sąd poety Jarosława Marka Rymkiewicza? Prawda zwyciężyła czy może przegrała?

Poeta Jarosław Marek Rymkiewicz skazany za słowa. Musi przeprosić wydawcę Gazety Wyborczej

https://www.se.pl/wiadomosci/polska/poeta-jarosaw-marek-rymkiewicz-skazany-za-sowa-aa-q3By-dNN4-2WJN.html

+ 5000 zł kary, jaką nałożył na niego sąd.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 09:12

Przepraszam, bo już jadę do puszczy, ale zakomentuje, że lepiej TVN niż Witek niesamowitek :)

zaloguj się by móc komentować

valser @parasolnikov 26 listopada 2018 09:12
26 listopada 2018 09:21

Witek od dluzszego czasu stawal sie niewitkiem wiec postanowil, ze podgrzeje opadajaca temperature uczuc patriotycznych. Przypomne tylko, ze Niewitek byl dlugoletnim dziennikarzem TVNu.

A swoja droga racje mieli ci co kiedys spalili woz TVN na marszu niepodleglosci. W nich trzeba za kazdym razem rzucac kamieniami bez ostrzezenia.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 09:23

Nic nie jest tym, czym pierwotnie się wydaje, lub mogłoby się wydawać, ale nie dotyczy to pisaniny dziennikarskiej.

 

 

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 26 listopada 2018 09:21
26 listopada 2018 09:37

A swoja droga racje mieli ci co kiedys spalili woz TVN na marszu niepodleglosci.

Od przedwczoraj zanim powstała ww. notatka nurtuje mnie pytanie: ok. 2 młodych chłopaków sfajczyło w 2011 2 wozy TVNu. Może odsiedzieli ale pewnie już dawno wyszli. Co z karą finansową? Komornik im od 2012 czy tam od wyroku siedzi na karku czy nie siedzi? Zapłacili po 700tys. kary (to taki dom pod Warszawa ew. duże mieszkanie w mieście). Co się z tym dzieje? Może to też była ustawka? Bo ogólnie w mediach cisza, żadne zbiórki na pomoc im nie były organizowane, a przecież antyTVNowców nie tylko wśród kibiców nie brakuje.

https://natemat.pl/103213,podpalili-woz-tvn-ida-za-kartki-na-dwa-lata-i-musza-zaplacic-1-5-mln-zlotych

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @glicek 26 listopada 2018 09:07
26 listopada 2018 09:42

Czyli tak, jak myślałem....

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @valser 26 listopada 2018 09:21
26 listopada 2018 09:42

Mam wrażenie, że wszyscy byli długoletnimi dziennikarzami TVN

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @adamo21 26 listopada 2018 09:23
26 listopada 2018 09:43

Tak, ta jest zawsze tym samym

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @glicek 26 listopada 2018 09:37
26 listopada 2018 09:43

Być może to są prawdziwki, które ponoszą koszta wewnątrzmedialnych sporów

zaloguj się by móc komentować

proton @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 09:44

W mojej gminie wydawany jest miesięcznik. Elegancki gruby papier kredowy, nie przymierzając jak swego czasu "Kraj Rad". Rednaczem jest emerytowany dziennikarz z długim stażem w TVP sięgającym aż stanu wojennego. Finansowany jest w całości przez gminę i bezpłatny. Nieraz natykam się na stosiki tego pisma w Urzędzie Gminy lub innych filiach tegoż urzędu i zaciekawieniem je przeglądam. Muszę stwierdzić, że ta wolność słowa jaka wylewa się z jego stron to coś wspaniałego. Wójtowa płaci to wójtowa wymaga odpowiedniej wolności słowa. Rednacz doświadczony w wolności słowa to i używa jej odpowiednio. Nawiasem mówiąc władze gminy od zawsze pozują na konserwatywne itd itp, od bodajże trzech ostatnich wyborów nie ma kontrkandydata dla wójtowej, gmina podwarszawska. Tu już nic nie zadziała prócz dywanowych nalotów. 

zaloguj się by móc komentować

dziad-kalwaryjski @glicek 26 listopada 2018 09:37
26 listopada 2018 09:50

To tak się robi, że takim co mają podpalić daje się po tysiaku, a potem to nagrywa smartfonem.

Jak cię bedą chcieli wsadzić za współudział czy podżeganie, pokazujesz że pisujesz na blogu w SN. Robiłeś więc reportaż wcieleniowy - i tyle.

zaloguj się by móc komentować

valser @glicek 26 listopada 2018 09:37
26 listopada 2018 09:52

Calkiem prawdopodobne, ze to ustawka, bo nikt normalny w swietle kamer nie robi takich numerow. No, ale druga prawda jest taka, ze wariatow-ochotnikow nie brakuje.

Takie pytanie - co zrobisz jak na miescie podejdzie do ciebie dziennikarz z TVN, zada pytanie i podsunie mikrofon pod nos?

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 09:58

>>> jeśli bowiem sprawa trafi do sądu i ten sąd uzna, że sprawa urodzin Hitlera to reportaż wcieleniowy, a nagroda zań, jest rzeczywiście wyróżnieniem, to koniec. Możecie mi nie wierzyć, ale to będzie koniec świata jaki znamy i zaczną się po prostu walki uliczne, bo nic już nie będzie się liczyć. <<<

Reakcja prokuratury:

https://pk.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-prokuratury-krajowej/oswiadczenie-prokuratury-krajowej-w-sprawie-przesluchania-operatora-tvn/

A oto jak to komentuje internetowe wydanie Najwyższego Czasu:

https://nczas.com/2018/11/25/panstwo-z-dykty-i-pazdzierzu-ambasador-usa-ostrzegla-poslow-pis-teraz-prokuratura-wycofuje-sie-z-dzialan-przeciwko-tvn/

Czyli jak piszesz NCz do tych walk radośnie podżega ... 

>>> zaczną się po prostu walki uliczne, bo nic już nie będzie się liczyć <<<

Nawiasem mówiąc Najwyższy Czas uważam za bardzo łajdacki publikator, gorszy od Onet'u czy WP, o Urbanie nie wspominając. Ci ostatni na swój sposób są szczerzy. Wybrali stronę, ją deklarują i w jej imię czynią różne ładactwa. NCz deklaruje, że trzyma stronę tfu ... tzw. prawicy i konserwatystów a jest dokładnie po stronie Onet'u, WP i całej tej lewicowej rewolucji, która chce nas pożreć.

 

zaloguj się by móc komentowaćmniszysko @gabriel-maciejewski 26 listopada 2018 10:04
26 listopada 2018 10:10

TVN zaś jest na pierwszej linii tego frontu.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ambasador-mosbacher-w-sejmie-polska-the-times-o-czym-mowila,886434.html

Czyli podgrzewanie kotła idzie jednak na całego. Jeśli przy tym się pamięta, że za TVN stoją amerykańskie kredyty, to rzeczywiście nie jest wesoło ...

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 10:15

Witam, wygląda wszystko jak opisy u Jałowieckiego. Zaczynam mieć fefry o swoje dzieci. Gabriel, nie spiesz się do tego piekła, raczej się tam nie deklaruj, proszę.  

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @valser 26 listopada 2018 09:21
26 listopada 2018 10:16

sami sobie spalili, aby był event

zaloguj się by móc komentować

rac @mniszysko 26 listopada 2018 10:10
26 listopada 2018 10:34

E tam kredyty, postawmy sprawę jasno, tak jak np. onet jest niemiecki, tak TVN jest obecnie telewizją amerykańską (Discovery, Inc., Silver Spring, Maryland). Ambasador musiała zareagować, bo przecież nie będziemy uczyć Amerykanów wolności słowa, prawda?

zaloguj się by móc komentować

czesio @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 10:37

Nie na temat ale może kogoś zainteresuje:

Niezwykłą mapę Rzeczypospolitej z XVII w. odnaleźli w Paryżu historycy z Uniwersytetu w Białymstoku

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31812%2Cniezwykla-mape-rzeczypospolitej-z-xvii-w-odnalezli-w-paryzu-historycy-z

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @czesio 26 listopada 2018 10:37
26 listopada 2018 10:39

Szkoda, że nie napisali do czego Francuzom ta mapa była potrzebna

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 26 listopada 2018 09:52
26 listopada 2018 10:51

Takie pytanie - co zrobisz jak na miescie podejdzie do ciebie dziennikarz z TVN, zada pytanie i podsunie mikrofon pod nos?

Chyba nie zrobiłbym nic brzydkiego lub obrzydliwego... Może zadałbym kontrpytanie w stylu "Rozliczyliście się z ustawki z faszystami z WafelSS? Nie? to dziękuję za zainteresowanie", żadne takie jak na Marszach Niepodlełości typu "jebać TVN" albo "ze sqrwysynami nie rozmawiam".

Ja jestem z tych jąkających się trochę (kiedyś bylo z tym koszmarnie) ale niechęć do wystąpień w mediach mi pozostała, nawet jeśli kiedyś miałem ku temu pare okazji.

zaloguj się by móc komentować

rac @gabriel-maciejewski 26 listopada 2018 10:39
26 listopada 2018 10:57

Podobno zrobili ją na zlecenie Kondeusza, który szykował się na króla Polski, a że nie został, to nie wydali drukiem. Ciekawe, co jeszcze znajdzie się niespodziewanie na tym zamku Kondeuszów. Może i listy o Kozakach. Zadziwiające jak taka mapa mogła dotąd ujść uwadze specjalistów (w zespole badawczym są m.in.  ci goście z Kanady - Pernal i Essar - którzy pisali o mapach Beauplanowskich i wydali naukowo "Opis Ukrainy")...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @rac 26 listopada 2018 10:57
26 listopada 2018 11:01

Cudownie odnaleziona? Raczej cudownie udostępniona.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 11:03

Jeśli dobrze kojarzę, większościowy pakiet akcji, czyli właścicielem TVN są Amerykanie z jakiejś tam firmy, czyli ręka angielska, czyli ręka Imperium. Jakieś zdziwienie?

Na marginesie proponuję zacząć, jeżeli ktoś jeszcze  nie zaczął tego robić,  archiwizowanie tekstów, tudzież nagrań z YouTube. Intuicja mi niedawno to podpowiedziala i tak zacząłem robić. Czasu pozostało może jeszcze trochę, a może właśnie nie.

Tutaj ściąga do pobierania nagrań z YouTube. Korzystam z Firefox'a i wtyczki video download właśnie do niego. Dwa, trzy kliknięcia, wskazanie katalogu na swoim dysku i już.

https://antyweb.pl/pobieranie-filmow-z-youtube/

zaloguj się by móc komentować

rac @glicek 26 listopada 2018 10:51
26 listopada 2018 11:09

Bardzo przepraszam, ale jąkanie byłoby odebrane za agresywne naigrywanie się. Pewnie trzeba by wybrać coś krótkiego i treściwego, w zależności od preferowanego stylu:

a. szczeniacki: opluwasz (i idziesz siedzieć).

b. chuligański: kopiesz w te... imponderabilia (i idziesz siedzieć).

c. resortowy: odpinasz wszystkie zamki i guziki obnażając dumnie koszulkę z napisem "KONSTYTUCJA" (reporter odsuwa mikrofon i dyskretnie ziewa).

d. tradycyjnie narodowy: wyrywasz mikrofon i krzyczysz "precz z sanacją!" (zostajesz na pustej ulicy i wywalają cię z roboty).

e. nazistowski: z uśmiechem hajlujecie wspólnie do kamery (i idziecie z reporterem/reporterką na kawę oraz torcik).

zaloguj się by móc komentować


rac @rac 26 listopada 2018 11:10
26 listopada 2018 11:11

W przyszłym roku mają to wydać.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @mniszysko 26 listopada 2018 09:58
26 listopada 2018 11:12

Przeczytałem i od godziny siedzę i głowię się co może znaczyć zdanie: 

''Prokuratura Krajowa stwierdziła, że stawianie zarzutów jest przedwczesne, który wykonywał gesty hitlerowskiego pozdrowienia.''

 To chyba po polskiemu?

zaloguj się by móc komentować


Maryla-Sztajer @rac 26 listopada 2018 11:09
26 listopada 2018 11:34

Odwracam się bez słowa i odchodzę.

.

 

zaloguj się by móc komentować

jaguar @mniszysko 26 listopada 2018 09:58
26 listopada 2018 11:55

Spostrzegawczość nazywa Pan łajdactwem?

zaloguj się by móc komentować

rac @Maryla-Sztajer 26 listopada 2018 11:34
26 listopada 2018 12:02

"Zwolennicy obecnych władz odmawiają komentarza zbywając pytania naszego reportera pogardliwym i nienawistnym milczeniem" ;-)

zaloguj się by móc komentować

rac @DYNAQ 26 listopada 2018 11:12
26 listopada 2018 12:03

Efekt pospiesznej i nerwowej edycji tekstu.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @rac 26 listopada 2018 12:02
26 listopada 2018 12:09

:))))

Ale nie idę do więzienia :)))

Mogę być zresztą szczera i kręcić głową wskazując na uszy :))

Co jest prawdą. Bo nie mam tv i ich nie słucham. Tak samo jak mi innyvh

.

 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @jaguar 26 listopada 2018 11:55
26 listopada 2018 12:14

Nie będę tutaj trollował notki Coryllusa.

Jeśli chodzi o NCz., to oni mają bardzo charakterystyczny sposób przedstawiania wydarzeń. Starają się z tym ukryć ale od czasu do czasu jednak się demaskują, jak naprzykład w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Tak samo próba opisu dzisiejszych zjawisk finansowych za pomocą definicji pieniądza opartego na kruszcu. Można żałować, że taki pieniądz nie istnieje, ale nie można w oparciu o to uprawiać polityki i do takiej polityki nawoływać. To tak jakbym próbował uprawiać politykę w celu reaktywacji systemu feudalnego (dla mnie to nie jest pejoratyw).

Dla mnie NCz. służy do uwodzenia ludzi pod hasłami "wolnego rynku" (takie zjawisko w historii normalnie nie istnieje), aby nic nie rozumieli z rzeczywistości i prowadzenia ich w kierunku takim samym jaki wyznaczyła lewica tylko, że naokoło.

Kiedy Coryllus pisze, że prawica jest takim samym tworem rewolucji i socjalizmu jak lewica i tę prawicę opisuje, to ja dokładnie widzę NCz. To jest wręcz podręcznikowy przykład.

zaloguj się by móc komentować

Szestow @mniszysko 26 listopada 2018 09:58
26 listopada 2018 12:15

 Mam wrażenie że problem z portalem Najwyższy Czas jest zupełnie inny, przeglądając czasem portal i analizując jego treść doszedłem do wniosku że portal jest prowadzony po kosztach przez jakichś gówniarzy z zapamiętałością do pornografii którzy przeżówają treści rożnych "antysystemowców" i podają je dalej bez zrozumienia. Najpopularniejszym artykółem na portalu Ncz bodajże 2017r był filmik pornograficzny z rosyjską studentką która się puszczała publicznie na dyskotece taki toto poziom dziennikarstwa i przekaz.

zaloguj się by móc komentować

valser @mniszysko 26 listopada 2018 12:14
26 listopada 2018 12:21

Pojecie prawicy i lewicy wywodzi sie wprost z czasow tuz przed Francuska Rewolucja. Ten PODZIAL zostal stworzony po to, zeby byl pretekst do przejecia wladzy w rewolucyjny, czyli bandycki sposob. Motywem do zabojstwa jest zwykle rabunek. Tak bylo wtedy i dzis nie jest inaczej.

zaloguj się by móc komentować


saturn-9 @bendix 26 listopada 2018 12:33
26 listopada 2018 12:49

Witold Gadowski występuje w części piątej i to dopiero tak od minuty 17'10'' w załączonym na stronie radia streamie.

Co on tam powiada? Podaję za radiem WNET:

"...   Witold Gadowski o swojej walce z koncernem medialnym Ringier Axel Springer. Niemiecka firma wytoczyła proces redaktorowi, gdyż powiedział on, iż w RAS niegdyś pracowali byli esesmani, którzy tworzyli z Żydów mydło w obozach koncentracyjnych. Niemiecki koncern pragnie, aby Gadowski przekazał im 50 tysięcy złotych w ramach rekompensaty oraz przeprosił ich, co sam dziennikarz nazywa czymś „upokarzającym”: „Nie zamierzam przepraszać! Chcę doprowadzić do tego, żeby Ringier Axel Springel mnie przeprosiło”. Wiceszef SDP odnosi się ..." (podkreslenia i kursywa to moja ingerencja)

Więc p. Gadowski nadaje jak najęty i powiada o "historycznej prawdzie" wrzuca abażury z ludzkiej skóry i nawozy z prochów ludzkich. inne smaczki z tamtych lat powojennych, gdy opowiadano sobie to i owo a wyobraźnia swoje. Za świadków na procesie mają być powołani: m.in. Szewach Weiss (19'36'') i inni żydowscy tropiciele przeszłości oraz polscy i niemieccy historycy, znawcy ("mydła i abażurów ze skóry" jako 'historycznej prawdy' ?) tamtej epoki historycznej.

Ktoś chce zatopić p. Gadowskiego? Albo wynieść na piedestał patriotycznej fali "Nie będzie Niemiec..."? Wiceszef SDP mówi coś o ulicy, która zmiecie...  Gruby szpagat, jak dla mnie, to 'mydło i abażur'.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @valser 26 listopada 2018 09:52
26 listopada 2018 12:52

Takie pytanie - co zrobisz jak na miescie podejdzie do ciebie dziennikarz z TVN, zada pytanie i podsunie mikrofon pod nos?

Usłyszy milczenie.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 26 listopada 2018 10:04
26 listopada 2018 13:02

No i to nie powinno budzić zdziwienia, albowiem TVN został kilka lat temu odsprzedany grupie Discovery Inc. w której od niedawna tzw CEO (coś jak dyrektor wykonawczy i prezes w jednym) oraz podobno właścicielem pakietu akcji jest niejaki David Zaslav ur. 1960  w Rockland koło New York a ponadto, jak pisze na Twitter niejaki pan Zbigniew Kozlov- David Zaslav jest członkiem Światowego Kongresu Żydów i "działa w USC Shoah Foundation". Czego nie pisze pan Zbigniev Kozlov a piszą inni, pan David Zaslav poświęcił aż 4 dni ze swojego bezcennego czasu aby uczestniczyć w przygotowaniach i obchodach 70-tej rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz i zorganizować pobyt 100 "suvivors". Gdyby ktoś nie wiedział, to gaztea Variety, która informuje o tym wiekopomnym pobycie w Polsce pana Davida Zaslav poinformowała swoich czytelników, iż "Armia Czerwona wyzwoliła w KL Auschwitz 7000 Żydów". Może miała te precyzyjne dane od pana Zaslav, który był na miejscu. Co prawda 70 lat później, ale jednak.
Pan Zaslav jest wg Variety "chair" podmiotu o nazwie :"The Past Is Present Committee"  i kieruje komitetem złożonym m.in z Spielbega, Lena Blavatnika, Ronalda S. Laudera a uczestniczą w pracach tego podmiotu takie autorytety jak Jeffrey Katzenberg, Ari Emanuel i Harvey Weinstein (ciekawe, czy nadal).

Poniżej pełna wersja angielska tego fragmentu artykułu Variety:

"...The Past Is Present Committee, and he led the core leadership team comprised of Spielberg, Len Blavatnik, Haim Saban, Starbucks founder Howard Schultz, investor Joel Citron, attorney Stephen A. Cozen, World Jewish Congress president Ronald S. Lauder and tech mogul Yuri Milner. Execs from across the media and entertainment spectrum also participated including Barry Diller, Ari Emanuel, David Geffen, Harvey Weinstein, Jeffrey Katzenberg, Ron Meyer, Leslie Moonves, Eric Schmidt, Diane Von Furstenberg, Rob Wiesenthal and Jeff Zucker..".

Więc gdyby ktoś pytał, skąd się wzięły te torty z waflami Prince Polo w maju w lesie liściastym koło Wodzisławia z udziałem tej całej wyrafinowanej techniki dziennikarskiej TVN, to chyba wszystko jasne.

Podobno pan prokurator generalny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wycofał się z oskarżeń przeciwko dzielnemu dziennikarzowi TVN, który na tle nazistowskiej flagi wykonywał pozdrowienie "proszę 5 piw".

Robi się ciekawie.

https://twitter.com/zbigniewkozlow/status/964936531143221248

https://variety.com/2015/tv/news/industry-heavyweights-support-auschwitz-70th-anniversary-commemoration-1201413532/

https://en.wikipedia.org/wiki/David_Zaslav

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @pink-panther 26 listopada 2018 13:02
26 listopada 2018 13:18

No i  proszę!

Ja jestem skłonny, aby wszystkie portale internetowe w Polsce i główne publikatory publiczne wyraziły TVN i temu dzielnemu dziennikarzowi wdzięczność, za to, że sfingował to wydarzenie, że najął chętnych do odgrywania roli "nazioli" i sam się podstawił, abyśmy uświadomili jak czymś wstrętnym jest nazizm, który narodził się łonie narodu niemieckiego.

Opisać dokładnie wydarzenie i wyrazić wdzięczność. Żadne tam sądy. Niech nie oddychają niczym innym tylko naszą wdzięcznością wypływającą ze świadomości jaki przekręt zrobili.

zaloguj się by móc komentować

CMB @Szestow 26 listopada 2018 12:15
26 listopada 2018 13:23

Analizując Pański / Pani "tekst", pod kątem podstaw polskiej ortografii, i niezależnie od sensowności wygłoszonych sądów, odnoszę wrażenie, że Pański / Pani komentarz, sporządzony został "po kosztach" państwowej edukacji, tyle, że nie wiem czy przez "gówniarza" / "gówniarkę", czy osobę "na poziomie".

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @saturn-9 26 listopada 2018 12:49
26 listopada 2018 13:29

O sprawę "mydła z ludzi" toczyła się w ostatnich latachw Gdańsku  prawdziwa wojna z inicjatywy Niemieckiej Mniejszości w Polsce. Chodziło o tablicę  a raczej tablice na budynku Akademii Medycznej, z których pierwsza została w tajemniczych okolicznościach - skradziona, druga zainstalowana w 1975 nosiła treść:"..W tym gmachu faszyści niemieccy w latach II wojny światowej popełnili zbrodnię przeciw ludzkości, używając zwłok więźniów obozu koncentracyjnego Stutthoff jako surowca do fabrykacji mydła. Ludzie ludziom zgotowali ten los...".
Bardzo to raniło uczucia mniejszości niemieckiej, więc w 2007 umieszczono tablicę w czterech językach o treści:"...tym gmachu faszyści niemieccy w latach II wojny światowej używali zwłok ofiar zbrodni przeciwko ludzkości, osób straconych w więzieniu w Królewcu i Gdańsku, pacjentów okręgowego zakładu zdrowotno-opiekuńczego w Kocborowie i więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof jako surowca do produkcji mydła. Ludzie ludziom zgotowali ten los....".

Cała rzecz sprowadza się do tego, że tutejsze władze "wymiękają" przed "narracją niemiecką" w sprawie "eksperymentów profesora Spannera", który wg angielskiej wiki był dyrektorem Danzig Anatomical Institute w czasie II WW, co do których zeznawał w Norymberdze  naoczny świadek Zygmunt Mazur, który pracowal tam jako pomocnik laboranta, ale też wg angielskiej wiki "naocznymi świadkami mieli być brytyjscy POW, którzy budowali obóz oraz dr Byczkowski, który był szefem Departamentu Toksykologii w Szkole Medycznej w Gdańsku. "Źródłem tłuszczu" (tak pisze wiki) miały być: obóz koncentracyjny Stutthof, Gdańskie Więzienie Municypalne i Gdański Szpital Psychiatryczny.
No i teraz niejaki Aaron  Breitbart "badacz w Centrum Szymona Wiesenthala" stwierdza, "zgadza się, iż dowody są słabe". Do niego dołącza słynny "uciekinier z Sobiboru" niejaki Thomas Blatt, dawniej Tomasz Tovje Blatt, ur. 1927 r. (czyli w 1939 - lat 12)  który z getta w Izbicy został wywieziony w 1943 r. do Sobiboru w grupie 400 Żydów i nigdy w czasie okupacji NIE był nawet w okolicach Danzig ani KL Stutthof, "wziął i zbadał temat"  no i NIE znalazł zbyt wielu dokumentów potwierdzających MASOWĄ produkcję mydła z ludzi.  W 2006 r. w Jewish Virtual Library pokazał się artykuł pt. "The Soap Myth".

Pozostaje pytanie: co widziała Nałkowska, która twierdziła, że była w dużej grupie osób w tym całym "instytucie" i to była jakaś komisja i, jak pamietam ten fragment "Medalionów" ona opisywała jakieś trupy bez głów - w basenie.

 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @mniszysko 26 listopada 2018 13:18
26 listopada 2018 13:45

Tak jest. I dołączmy do wyrazów wdzięczności bukiet kwiatów. Najlepiej drogich. Niech ma, za swoje trudy.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Maryla-Sztajer 26 listopada 2018 11:34
26 listopada 2018 13:47

Najgorsze jest to ze w momencie jak sie odwracasz i odchodzisz bez slowa to natykasz sie na usmiechnieta Joanne Lichocka z mikrofonem.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 14:18

 

Rezerwat Murckowski :)  Wiesz jak jest ... światło szeleści, zmawiają się liście ...

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @valser 26 listopada 2018 09:21
26 listopada 2018 14:23

Oni sami sobie ten wóz spalili przecież :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 26 listopada 2018 14:23
26 listopada 2018 14:28

Budę pod ambasadą też.

zaloguj się by móc komentować


Szestow @CMB 26 listopada 2018 13:23
26 listopada 2018 14:43

Przepraszam za ortografię, starałem się na szybkiego wklepać pare zdań i wyszło bez ładu i składu. Wybaczy mi pan?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @K-Bedryczko 26 listopada 2018 14:31
26 listopada 2018 15:06

Pięknie bo nasz ślunski smog się wdziera do tego lasu :D

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 15:18

A jeśli chodzi o tych "oficerach SS zatrudnianych przez Axela Springera", to jak to mówią, nie ma dymu bez ognia.

Okazuje się, że w internetowym wydaniu Spiegel Online z dnia 22.11.2014 r. pt."BND soll Axel Springer jahrelang bezspitzelt haben" (Podobno Axel Springer był przez lata szpiclowany przez BND - Federalną Służbę Wywiadowczą), a w tym artykule jest info, że tej brzydkiej czynności szpiclowania na rzecz BND dopuszczał się niejaki "Klosterman", który siedział na 12 piętrze wydawnictwa Axel Springer w Hamburgu (piętro executive) . Miał to być "jedyny redaktor naczelny czasopisma "Kristall" , niejaki H. Mahnke,  "późniejszy szef zespołu doradczego Axela Springera" . I ten H. Mahnke "...Mahnke war unter den Nationalsozialisten SS-Hauptsturmführer. In den Fünfzigerjahren arbeitete er beim SPIEGEL. Mahnke war nicht der einzige frühere SS-Offizier, der beim SPIEGEL Karriere gemacht hatte...". ( Mahnke był w czasie Narodowego Socjalizmu SS - Hauptsturmfuehrerem. W latach 50-tych pracował on w Spieglu. Mahnke NIE BYŁ JEDYNYM  byłym SS-oficerem, który w Spieglu zrobił karierę...".

 

A w afrtykule jest zalinkowana relacja z konferencji z 1996 r. (coś w rodzaju obchodów 50-lecia wydawnictwa Spiegel),  w trakcie której dziennikarz TAZ Lutz Hachmeister omawia wyniki swoich badań dotyczących karier, jakie w latach 50-tych robili w Spieglu oficerowie SS: Horst Mahnke oraz Georg Wolff.

A w angielskiej wiki jest nawet hasło "Horst Mahnke", albowiem w czasie wojny wsławił się on tym, że był jako ten SS-Hauptsturmfuehrer - adiutantem samego Brigadefuehrera Franza Six w czasach pod Moskwą, gdy tenże był dowódcą Einsatzgruppe B. Co robiły Einsatzgruppen nie trzeba chyba tłumaczyć.

A Franz Six stał się sławny bo w Procesie Norymberskim dostał 20 lat ale mu, podobno dzięki "wiernemu Mahnke i wiernemu Wolffowi" - jakoś tak "skrócili karę" i został tenże Six- kimś w rodzaju przedstawiciela prasowego firmy Porsche.

Natomiast dziennikarz Georg Wolff w roku 1940 "działał w Einsatzkommando w Norwegii pod dowództwem SS-Standartefuehrera Waltera Stahleckera a potem awansował na dowódcę Wydziału III SD Policji w Oslo. Bardzo wczesny członek SA. Studiował u słynnego Franza Six w Królewcu.

I pomyśleć, że ani Dekan, ani ten cały nowy z Disowery Inc nie czytali prasy niemieckiej na temat wybitnych pracowników Axel Springer Verlag? I pozostają w stanie świadomości, że "w Axel Springer nie było oficerów SS". Było dwóch co najmniej, z tego jeden doradzał osobiście Axelowi:)))

 

ttps://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.spiegel.de/politik/deutschland/bnd-soll-axel-springer-verlag-jahrelang-bespitzelt-haben-a-1004387.html&prev=search

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/bnd-soll-axel-springer-verlag-jahrelang-bespitzelt-haben-a-1004387.html

https://de.wikipedia.org/wiki/Horst_Mahnke

https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=https://de.wikipedia.org/wiki/Franz_Six&prev=search

zaloguj się by móc komentować


pink-panther @bendix 26 listopada 2018 15:52
26 listopada 2018 16:09

Kto to jest Dekan. U docenta wiki nadal jest wymieniany jako Prezes Ringier Axel Springer Polska, chyba od roku 2010.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ringier_Axel_Springer_Polska

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @parasolnikov 26 listopada 2018 14:18
26 listopada 2018 18:17

To na Murckach jest teraz rezerwat? W dzieciństwie chodziło się na Sztamwajery, żeby się kąpać, albo na spacer, jak było zimniej.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 26 listopada 2018 11:27
26 listopada 2018 18:22

No to zupelnie nie po marksistowsku potraktowali swojego bylego wspolpracownika. 

zaloguj się by móc komentować

valser @maria-ciszewska 26 listopada 2018 12:52
26 listopada 2018 18:31

Rok 2013. Dworzec PKP w Katowicach. Zima, mroz jak na Syberii i afera ze slaskimi kolejami regionalnymi.  (Ciekawe czy ktos to pamieta?). Stoje na peronie i widze ekipe TVN ktora robi "sonde uliczna" na peronie i sunie dwoch gosci w moim kierunku. Powiedzialem im z 10 metrow zeby zostali na swoich miejscach bo beda ten mikrofon z doopy sobie wyciagac. Wydaje sie ze zrozumieli przekaz bo zmienili kierunek o 180 stopni. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @mniszysko 26 listopada 2018 12:14
26 listopada 2018 19:10

Jako ten, który przeczytał kiedyś bardzo dużo numerów Najwyższego Czasu, potwierdzam. To znaczy teraz tak samo oceniam ten periodyk i środowisko z nim związane.

 

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @przemsa 26 listopada 2018 19:12
26 listopada 2018 19:25

Wiem, bo przejeżdżam Przemsze prawie codziennie :)

zaloguj się by móc komentować

jaguar @mniszysko 26 listopada 2018 12:14
26 listopada 2018 19:36

I to ma być łajdactwo gorsze od Urbana?????

Moim zdaniem to jest pomówienie porządnej redakcji.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @valser 26 listopada 2018 18:31
26 listopada 2018 19:42

Dużo bym dała, żeby udało im się zrobić to nagranie :D

zaloguj się by móc komentować


bendix @pink-panther 26 listopada 2018 16:09
26 listopada 2018 21:00

Myślałem że to jakiś skrót.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 26 listopada 2018 18:31
26 listopada 2018 21:05

"Kocham Cię" :-)))))

zaloguj się by móc komentować

JK @Szestow 26 listopada 2018 12:15
26 listopada 2018 21:27

Ty! Kurde! Czemu ty na zwałeś się Szestow. Przecież Szestoff umarł.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 26 listopada 2018 14:18
26 listopada 2018 21:30

I pomyśleć, że to kawałek od Katowic.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Kuldahrus 26 listopada 2018 21:30
26 listopada 2018 21:32

Raczej kawałek Katowic. 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kuldahrus 26 listopada 2018 21:30
26 listopada 2018 21:33

 To najlepszy dowód na to, że wszyscy co mówią o tym, że ludzie zniszczyli ziemie to kretyni którzy nigdy nie byli 15km za miastem. :)

zaloguj się by móc komentowaćDYNAQ @gabriel-maciejewski
26 listopada 2018 22:35

My tu w naszym ciemnogrodzie sobie gadu-gadu,a na oświeconym zachodzie przygotowania do Świąt już idą całą parą!

https://9gag.com/gag/aB0wydN

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
27 listopada 2018 15:44

Kto by pomyślał jakimi to nie jawnymi drogami chadza proroctwo prof. Krola

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować