-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Co to będzie, co to będzie!?

Nie wiem dlaczego wczoraj była tak słaba frekwencja na wykładzie. Być może nie potrafię powiedzieć nic interesującego i takie są potem efekty, a być może mieszkańcy Wrocławia przestraszyli się koronawirusa. Dziś po mszy, mniej więcej o 18.30, będzie kolejne spotkanie, wszystkich serdecznie zapraszam. Proszę Państwa, tak jak napisałem wczoraj i przedwczoraj nie mam zamiaru odwoływać konferencji w Kazimierzu. Nie mogę też tego zrobić, bo zapłaciłem bardzo dużą zaliczkę, która przepadnie. Branża hotelarska nie zmieniła zasad funkcjonowania z powodu wirusa. Musimy liczyć się jednak z tym, że zapadną decyzje administracyjne, które uniemożliwią nam przybycie do Kazimierza. Rozmawiałem wczoraj z panią menedżer, która obsługuje nasz event i ustaliliśmy, że w razie gdyby nie można było swobodnie poruszać się po kraju, konferencja zostanie po prostu przesunięta, razem z rezerwacjami pokoi. Najbezpieczniej byłoby przesunąć ją na jesień, bo nie ma się co łudzić, że sprawa koronawirusa przyschnie szybko. Będzie się ciągnąć najpewniej do wyborów prezydenckich a może i dłużej. Niestety nikt nie mógł przewidzieć takiego rozwoju sytuacji w sierpniu zeszłego roku, kiedy zacząłem załatwiać tę konferencję. Poczekajmy jednak spokojnie na to ci się stanie. Przedwczoraj dostałem informację, że targi w Białymstoku zostają przesunięte, ale nie wiadomo dokładnie na jaki termin. Taka jest decyzja wojewody podlaskiego. Nie wiem co będzie z targami wydawców katolickich pod zamkiem w Warszawie. Być może odbędą się one normalnie, bo zostały zaplanowane na koniec kwietnia, a być może nie. Nikt tego na razie nie potrafi powiedzieć. Byłoby trochę słabo, gdyby się nie odbyły, albowiem trochę się tam jednak zarabiało.

Ciekawe jest to, że każdego dnia mówi się i pisze o zamknięciu kościołów. Nie przeczytałem jeszcze ani jednej informacji dotyczącej zamknięcia meczetów i synagog. Kościoły jednak są obserwowane, a jak mówił mi dzisiaj ojciec Antoni, coraz mniej osób przystępuje do komunii. Te same osoby zapewne nie widzą nic złego w tym, by witać się ze znajomymi, którzy nie myją rąk tak często jak podający komunię księża i nie widzą nic zdrożnego w przyjmowaniu reszty wydawanej w kiosku.

Nie wiem ile to jeszcze potrwa, ale nie zanosi się chyba na szybkie wygaszenie tej histerii. Kiedy rozmawiałem ostatnio z prof. Święcickim, powiedział mi o przedziwnej zależności, która dotyczy nas wszystkich. Po okresach wielkiej paniki i wielkiego strachu, następuje moment całkowitego wyparcia z pamięci wydarzeń i sytuacji, które wywołały stres. Prof. Święcicki przećwiczył to na sobie, więc chyba wie o czym mówi. Zapewne więc na jesieni nikt już nie będzie pamiętał i jakimś koronawirusie, tak jak dziś mało kto pamięta co to jest SARS.

Na szczęście w moim otoczeniu nie ma paniki i nikt nie szaleje z powodu koronawirusa. W domu nie zrobiliśmy zapasów, wychodząc z założenia, że nawet jeśli coś się wydarzy, żywność będzie dowożona i sprzedawana z samochodów. No, a jeśli nie, to trudno, marny los żyjących w okolicy bażantów, które już tak się przyzwyczaiły do panującego dookoła bezpieczeństwa, że dadzą się wyłapać rękami. Nie wiem tylko co będzie z dzikami, jeśli rząd nie stanie na wysokości zadania, ale jest ich tyle, że podejrzewam najgorsze. Już widzę łzy w oczach Grety Thunberg kiedy dowie się, jak wstrętni Polacy, pozostawieni na łasce i niełasce wirusa, przez faszystowskich polityków, zamiast w spokoju wymrzeć, przygotowali sobie rohatyny i ruszyli w krzaki z zamiarem zmniejszenia populacji mieszkających tam, włochatych świń. Ja w każdym razie nie zamierzam się ograniczać, jeśli przyjdzie prawdziwy kryzys. Na coś przecież Pan Bóg te świnie stworzył, przecież nie po to by grzebały w śmieciach za Biedronką.

Dobra, na dzisiaj kończę, bo jak jestem na wyjeździe to słabiej mi się pisze. A do tego muszę jeszcze pojechać na Złotniki i załatwić Tomkowi wystawę w jego prac w tamtejszym domu parafialnym. Jeszcze raz zapraszam na spotkanie o 18.30tagi: targi  konferencja  kryzys  koronawirus 

gabriel-maciejewski
13 marca 2020 09:24
104     4876    14 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Krzysiek @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 09:39

Pana wystąpienie są zawsze ciekawe - właściwie są bezkonkurencyjne. Zarówno pod względem treści jak i żywegeo i ciętego języka.

Ta niska frekwencja jest jak najbardziej związana z wirusem i zwiększeniem się liczby odnotowanych przypadków (w tym pierwszego śmiertelnego) w Polsce. Pod tym względelm miała Pan niestety pecha - sytuacja nie do przewidzenia.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 09:53

Pełna zgoda. Ludzie to błyskawicznie wyprą ze świadomości i zapomną za kilka chwil, że obserwowali naocznie ten cały cyrk. I te żenujące występy wszystkich tych ekspertów i innych paplających głów. Wystarczy że za chwilę pójdzie w świat sygnał, że "Chincyki" znów na pełną fajerę wznowili robotę i skończy się ten karnawał... Oby jak najszybciej...

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 09:53

''Za rok będziemy się śmiać z tego wirusa... z tym że już nie wszyscy.''

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DYNAQ 13 marca 2020 09:53
13 marca 2020 10:02

Tak jak w przypadku kazdego wirusa.

Największe wirusy to wypadki komunikacyjne, nadużycia alkoholu i nałóg tytoniowy.

Moze słyszałeś jak państwo walczy z  ww. "wirusami", skoro bodaj na każdym miejskim skrzyzowaniu ulic  przez 24 h mozna zaopatrzyć sie w ww. wirusy albo wleźć pod samochód, rower, elektryczną hulajnogę etc.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @DYNAQ 13 marca 2020 09:53
13 marca 2020 10:10

Z Sarsem było tak, że to całe wesołe WHO nie zliczało zarażonych z tego co pamiętam, i do dziś nie wiadomo kto się tym "zaraził". Na razie mamy jeden przypadek śmiertelny pani, która podobno była przewlekle chora - a zdaniem pana Jaśkowiaka "pan Bóg jej nie pomógł". 

 

Nie chcę się za bardzo z tego nabijać - ale jak słysze o kolejnym zarażonym, który "czuje się dobrze i jest bezpieczny" to mi się włącza mało wyrafinowane poczucie humoru.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 10:13

I nie dziwota,że pustka na konferencjach i zgromadzeniach.Chwilowo nie mam dostępu do polskiej telewizji,lecz rodzina twierdzi,że jest zgroza! Komunikaty jakby miała nastąpić apokalipsa. Podatni na stres robią zapasy,siedzą w domu,praktykujący unikają kościoła..Wczoraj był pogrzeb w rodzinie.Oprócz dwóch księży,organisty ,oraz ścisłej rodziny,kościół świecił pustką.. To był człowiek znany,szanowany i lubiany przez ludzi...Ludzie ze smutkiem,wstydliwie zasłaniajac twarze przemykali na cmentarz... Niech ich las ogarnie tych banksterów światowych... dać małpie brzytwę ,to się pochlasta,a tymczasem ,przy okazji będzie łomot PKB praktycznie w każdym kraju.... Zastanawiam się co szykują nam "uczone" właściciele świata (sorry) palanty...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-K 13 marca 2020 10:10
13 marca 2020 10:21

Umieranie na wirusa nie wygląda zbyt zabawnie. Tu jest trochę jak ze szczepieniami - nie szczepimy się po to, żeby chronić siebie, tylko tych wokół nas, którzy infekcji banalnym wirusem nie przeżyją. A są ich wokół tysiące - nawet nie wiesz na ogół, kto z np.współpasażerów w autobusie jest na immunosupresji. I to jest jedna kwestia, nazwijmy to, moralnej odpowiedzialności za życie i zdrowie bliźnich.

Druga sprawa to ledwo zipiąca opieka zdrowotna. Mamy w kraju ogółem niecałe 4 tys. łóżek intensywnej terapii. We Włoszech jest w tej chwili ponad 1000 chorych takiej terapii wymagających, nas by taka ilość chorych rozłożyła na łopatki. Dla zobrazowania skali problemu - Włosi mają ponad 8 tys. takich łóżek, Niemcy prawie 30 tysięcy. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @BTWSelena 13 marca 2020 10:13
13 marca 2020 10:32

Ja to jestem ciekawa czego innego. Jakie fundusze i stojące za nim inne wampiry banksterskie  wyskoczyły z akcji giełdowych powiedzmy w październiku ubiegłego roku i cały kapitał zaangażowały w produkcję jakże potrzebnych maseczek, i całego tego oprzyrządowania do walki z wirusem, włącznie z makronem???

Bo podczas kryzysu wiedeńskiego 1873 roku dziwnym trafem tylko Rotszyld był jakoś mało poszkodowany a zasadniczo to spijał potem całą śmietankę. Podobnie było podczas kryzysu paryskiego dziesięć lat później. Jakoś Hirsch wyskoczył z akcji dużo wcześniej.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Krzysiek 13 marca 2020 09:39
13 marca 2020 10:34

Dziś jest piątek , proszę nie zapominać,ze jesteśmy w czasie Wielkiego Postu oraz wieczorem w Kościołach odbywa się Droga Krzyżowa i Adoracja Krzyża. I ten fakt będzie miał wplyw na frekwencję.. 

 

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 10:41

W każdym razie czas trwania tej obłąkanej otoczki propagandowo-histerycznej grubo nakrywającej sprawę samej choroby będzie trwał tak długo jak będą tego chciały "Międzynarodowe Centra Zarządzania Kryzysami". Ani jeden dzień krócej.

Siedzę w pustym budynku sławnej uczelni nieczynnej z powodu zarazy na którą zapadły już 3 osoby w wielkim mieście.

zaloguj się by móc komentować

tomciob @Marcin-K 13 marca 2020 09:53
13 marca 2020 10:47

Nie tylko obserwowali ale również tworzyli, a to różnica. No i co się może wydarzyć gdy pojawi się jakaś naprawdę śmiertelna i zaraźliwa choroba? Myśląc o tej idiotyczniej i podsycanej medialnie panice (terroryzm medialny to chyba właściwe określenie) coraz częściej się zastanawiam czy to aby nie jakieś "ćwiczenia" przed planami depopulacji. W końcu nie tak łatwo wywołać wojnę aby ożywić koniunktury no i skutki wojny są inne niż "zarazy."

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 10:48

Ciekawe jest to, że każdego dnia mówi się i pisze o zamknięciu kościołów.

 

Na szczęście jest tvn24 już zapowiedział transmisję niedzielnej mszy świętej. Ale tylko online, w portalu. Żeby nie było.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 10:50

Ja myślę, że w ogóle umieranie może być mało zabawnym procesem - nie mam zamiaru umniejszać tego, że być może ludzie od tego wirusa rzeczywiście umierają. Natomiast wciąż widzę jakiś przedziwny rozziew pomiędzy skalą tego wydarzenia a skalą jego rzeczywistych skutków w sensie demograficznym. No i plus do tego nakładka medialna, która w zasadzie już leci z góry na łeb. Nikt nie umie w tej chwili oddzielić jednego od drugiego. 

 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomciob 13 marca 2020 10:47
13 marca 2020 10:59

O to chodzi - o ten brak rozsądku. To z pewnością musi być jakaś okazja - albo wykreowana albo "spadnięta z nieba" - do przeróżnych ćwiczeń i eksperymentów. Kiedy widzę jak biedny Onet który ledwie się wyrabia z potęgowaniem paniki ma czas żeby wrzucać wywiad z młodym Szturem o zabitym Adamowiczu, albo wrzucać newsy zatytułowane: "Kosiniak ostro o Kościele", to nie mogę do tego podchodzić serio.

Zamiast emocje ludzi kierunkować w stronę rozsądku (co nie oznacza bagatelizowania) pcha się ich na prerię emocji, nad którymi potem już nikt nie panuje. W efekcie jak będzie się kiedyś działo naprawdę strasznego, to ludzie odruchowo znów tak samo zareagują. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 11:02

Widzę że włoskie podejście do tematu dominuje.  I teraz tam mają co mają. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 13 marca 2020 10:50
13 marca 2020 11:08

To podgatowka mająca za cel wprowadzenie przymusowych szczepień. Dopiero one będą selektywnie dokonywać masowej depopulacji, czyli eliminować osobników starych i schorowanych, gdyż światowe systemy ubezpieczenń są od dawna niewydolne i grozi im szybki krach.  Szczepionki zagwarantują uśmiercenie jakichś 20-25 procent  populacji, i wówczas ogłosi się sukces, że gdyby nie te szczepienia, to umarłoby ho, ho, albo jeszcze więcej, a może nawet i  "wszyscy".

Nakręcana psychoza osiągnie taki stopień, że ludzie sami z siebie będą jedni drugich siłą wyciągać  z domów albo  z kryjówek i doprowadzać do punktów szczepień.

zaloguj się by móc komentować

chlor @rotmeister 13 marca 2020 11:02
13 marca 2020 11:09

Histeria medialna powinna być proporcjonalna do skali zjawiska. Czyli we Włoszech znaczna, a w Polsce niewielka (na razie).

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @stanislaw-orda 13 marca 2020 11:08
13 marca 2020 11:10

Plus efekty "dodatkowe" - moja siostra mówi mi, że w Holandii ogromny przecież przemysł kwiatowy pracuje na jedną dziesiątą gwizdka. Kiedy normalnie w okresie przedświątecznym firmy kręca się na trzy zmiany, tak teraz moja siostra jest już o trzynastej w domu. Czyli na tym przykładzie widać jaki cios spada na tego typu gospodarki.

zaloguj się by móc komentować

genezy @Krzysiek 13 marca 2020 09:39
13 marca 2020 11:22

trepa czuć na milę

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @ewa-rembikowska 13 marca 2020 10:32
13 marca 2020 11:22

W punkt pani Ewa trafiła. Posiew zgrozy dla ludu Bożego zaczął się praktycznie we wszystkich krajach Europy... Nie wiem tylko jaki ma związek papier do noska i do niewymownych częsci ciałka ...Od poniedziałku są wieści,że prawdobodobnie Niemcy zamykają szkoły i Kindergarten,a Gesundheitsminister "Jens Spahn bestätigte die Analyse der Kanzlerin. Mit 60 bis 70 Prozent Infizierten müsse gerechnet werden – wenn es nicht vorab gelinge, einen Impfstoff zu entwickeln und zum Einsatz zu bringen. Spahn, dessen Auftritt von Teilnehmern als „souverän, klar und sachlich“ beschrieben wird, habe allerdings darauf hingewiesen, dass 80 Prozent aller Infizierten nahezu ohne Symptome durch die Epidemie kommen würden...." ...Wystarczyła gadka ,aby robić zapasy...chociaż zachorują ,a być może nie zauważą..A to się banksterzy cieszą....

zaloguj się by móc komentować

tomciob @stanislaw-orda 13 marca 2020 11:08
13 marca 2020 11:36

Przemysł farmaceutyczny, gigant, nie pomyślałem o tym. Rzeczywiście może być tym zainteresowany no jaki jego procent ma ulokowanie w Chinach skąd pochodzi panika (Wuhan). Podobno 90% europejskiej produkcji substancji czynnych. A więc może być to też chiński szantaż w stosunku do Europy. A do tego przymusu szczepień nie za bardzo mam przekonanie. Jak to wprowadzić albo zaordynować. To musiała by być powtórka z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. A na to się nie zanosi. Ze szczepieniami na wirus grypy jest ten problem, iż przygotowanie szczepionki i jej wprowadzenie bazuje na formach genetycznych wirusów sprzed sześciu miesięcy. A więc w chwili zaszczepienia istnieją już nowe, oporne na szczepionkę, aktywne szczepy. Cała ta szczepionkowa indoktrynacja antygrypowa to jedynie marketing farmaceutyczny. Szczepiłem się dwa razy. Ani razu mi nie pomogło, a raz mi zaszkodziło. Więcej nie zamierzam.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 11:44

"Tu jest trochę jak ze szczepieniami - nie szczepimy się po to, żeby chronić siebie, tylko tych wokół nas, którzy infekcji banalnym wirusem nie przeżyją."

A cóż to za orginalna definicja szczepień. Za wikipedią: "preparat biologiczny imitujący naturalną infekcję i prowadzący do rozwoju odporności analogicznej do tej, którą uzyskuje organizm w czasie pierwszego kontaktu z prawdziwym drobnoustrojem – bakterią lub wirusem"

Jest Pan pewien, że po szczepieniu, otrzymujć, przyjmując coś (niby martwe- ale po co organizm ma atakować zabite i unieszkodliwione wirusy), czego w naszym organiźmie nie było, nie stajemy się dopiero wtedy roznosicielem wirusów?

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 13 marca 2020 10:02
13 marca 2020 11:47

Walczy cały czas... Akcyzą... (Zwłaszcza ta przebitka na ropie)

Tak samo zresztą walczy z koronaświrusem... Takiego wpływu z vatu podejrzewam że dawno "nasz" budżet nie widział.

Jak zwykle komuś się opłaciło, i tylko ofiary się nie mylą (jak śpiewa poeta).

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomciob 13 marca 2020 11:36
13 marca 2020 11:49

Wuhan to tylko punkt przerzutowy.

Wcale niekoniecznie tę broń biologiczna wynaleziono w Chinach. Prędzej tam ją "podrzucono".

Bo oto kto jest głównym obiektem  epidemii: Chiny, Iran,:  najwięksi konkurenci i wrogowie  USA oraz  ich  mocodawcy
z  Lewantu.

A Italia to ci wstrętni katolicy, którzy masowo  ocdwiedzają  papieża w Rzymie , więc przy okazji i te ich  pielgrzymki się załatwiło.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @BTWSelena 13 marca 2020 10:13
13 marca 2020 11:54

Eksperyment jak widać wypalił... Da się ludzi wpędzić w psychozę w bardzo prosty sposób. I tylko ciekawi mnie jakie nowe kompetencje, kosztem zwykłego obywatela, nadało sobie w związku z tym państwo... Bo że senatorom można więcej (nie podlegają kwarantannie) to się akurat dowiedziałem

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @ewa-rembikowska 13 marca 2020 10:32
13 marca 2020 12:51

Czwartkowa sesja przyniosła potężne spadki na giełdach w USA i Europie. Amerykański indeks Dow Jones zaliczył najgorszy jedniodniowy wynik od 1987 roku, z kolei dla największych polskich spółek (WIG20) była to najgorsza sesja w historii.

Pora sprawdzić co przyniesie ostatnia sesja w tym tygodniu. Przyniesie inwestorom nadzieję czy może pogłębi panikę?

Piątek, 13 marzec

9:20 - po wczorajszych spadkach, europejskie giełdy zaczynają dzień od odbicia. Indeks Europe Stoxx 600 rośnie o 4%, z kolei WIG20 o 2%.

9:25 - zakończyły się już sesje giełdowe w Azji. W przypadku większości indeksów zmienność nie była tak duża, jak w Europie i Azji. Notowano głównie spadki rzędu 1%. Wyjątkiem japoński indeks Nikkei, który spadł o 6%. Japońska gospodarka kurczy się w bardzo szybkim tempie, a ostatni szczyt na rynku akcji zaliczony został 3 dekady temu. Tak to jest, kiedy dobrobyt ma zapewniać bank centralny i jego interwencje.

9:50 - Hiszpania oraz Włochy zdecydowały się na wprowadzenie zakazu tzw. krótkiej sprzedaży, czyli gry na spadek cen akcji. W przypadku Hiszpanii decyzja dotyczy 69 spółek, z kolei we Włoszech nie będzie możliwe shortowanie 85 przedsiębiorstw. 

Nie oznacza to jednak, że spadki się nie pogłębią. Ostatecznie panika może spowodować wyprzedaż wśród osób czy funduszy, które obecnie posiadają akcje sprowadzając ich ceny do dużo niższych poziomów. Zakaz krótkiej sprzedaży blokuje jedynie działania spekulantom, którzy mogliby owe spadki pogłębić. 

Oczywiście podobny zakaz nigdy nie zostanie wprowadzony na rynku złota i srebra. 

10:15 - kolejny bank centralny decyduje się działać. Szwedzki Riksbank postanowił zaoferować przedsiębiorstwom dostęp do kredytu o łącznej wartości 500 mld SEK, czyli 50 mld dolarów. Oprocentowanie będzie wynosiło tyle ile aktualne stopy procentowe - obecnie jest to 0%. Termin spłaty kredytu to 2 lata. 

10:42 - o ile już w nocy część indeksów akcji zaczęła odbijać, to Bitcoin kontynuował swoje spadki. Łącznie na przestrzeni 2 dni najbardziej znana kryptowaluta straciła 51% wartości! ....

Więcej pod linkiem... https://independenttrader.pl/czy-w-piatek-13-go-znowu-poleje-sie-krew.html

Pytanie pozostaje jednak ciągle to samo... Czy wirus został zaplanowany, czy też stał się po prostu okazją do załatwienia różnych rodzinnych interesów (Ojciec chrzestny)

zaloguj się by móc komentować

olo @rotmeister 13 marca 2020 11:02
13 marca 2020 13:58

nie dominuje, czesi, slowacy, wegrzy  zamykaja granice

zaloguj się by móc komentować

olo @BTWSelena 13 marca 2020 11:22
13 marca 2020 14:05

w austrii zamykaja szkoly i przedszkola, w policji zakaz brania urlopu, szykuja sie na wloski model

a w sklepach  brakuje papieru toaletowego i recznikow kuchennych, ale chusteczki jeszcze sa

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 14:09

Proszę sobie zmierzyć temperaturę, bredzi Pan. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @chlor 13 marca 2020 11:09
13 marca 2020 14:16

Jaka histeria? Ten koronawirus to nie są przecież ćwiczenia. Jak będziemy szukali odpowiedzialnych za to wśród kapitalistów z City i maklerów z Wall Street zamiast siedzieć w domu to będzie powtórka z Włoch. 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @olo 13 marca 2020 13:58
13 marca 2020 14:16

Mówię o sytuacji na tutejszym forum. 

zaloguj się by móc komentować


BTWSelena @BTWSelena 13 marca 2020 14:23
13 marca 2020 14:26

Przepraszam,zakaz kopiowania " Chinese Foreign Ministry Spokesperson Accuses US Army of Bringing Coronavirus to Chinese City of Wuhan , which was the hardest hit by the epidemic "konia z rzędem temu ,kto ogłosi prawdę...

zaloguj się by móc komentować


olo @rotmeister 13 marca 2020 14:16
13 marca 2020 14:34

rozumiem, ale dla mnie to tez nie jest beztroska, predzej niepewnosc

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 14:36

A ja coś takie napotkalem w internetach.. Taką ciekawostkę..

"Jednak wciąż aktualne pozostaje przypuszczenie, że źródłem koronawirusów dla ludzi są wielbłądy. Wirusy mogą być zlokalizowane w moczu, kale, a nawet wydzielinie dróg oddechowych i mleku zakażonego zwierzęcia. Bezpośredni kontakt z wymienionymi wydzielinami może skutkować przeniesieniem zakażenia."

Tu jest link do całego artykułu.. Ten wirus juz jest znany od lat i to nie kilku..

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,koronawirusy---objawy--leczenie-i-zapobieganie-zakazeniu,artykul,1683629.html 

 

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @olo 13 marca 2020 14:34
13 marca 2020 14:39

A czym to się w obecnej sytuacji różni? 

zaloguj się by móc komentować

olo @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 14:42

dla mnie? intencja

zaloguj się by móc komentować


olekfara @tomciob 13 marca 2020 11:36
13 marca 2020 14:59

"A do tego przymusu szczepień nie za bardzo mam przekonanie. Jak to wprowadzić albo zaordynować."

Przecież dzieci w Polsce szczepi się przymusowa, a Pan nie ma przekonania. Większość rodziców nawet nie wie przeciwko czemu i co zawierają szczepionki.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @rotmeister 13 marca 2020 14:16
13 marca 2020 15:08

No właśnie. Mam wrażenie, że w tej drodze do widzenia więcej niż inni zapominamy o tym, co jest tylko sobie gadaniem, a co się naprawdę dzieje. 

Włosi popełnili prawdopodobnie pewne błędy, mieli pecha być pierwsi w Europie i do tego mają taką a nie inną mentalność - rezultat jest taki, że nagle w niecały miesiąc mają 5-krotnie większy % zakażonych do całej populacji niż Chiny po 3 miesiąch. Warto wyciągnąć z tego wnioski i zastosować ograniczone zaufanie oraz rozsądek, a nie filozofować w necie.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 15:10

"Rozmawiałem wczoraj z panią menedżer, która obsługuje nasz event i ustaliliśmy, że w razie gdyby nie można było swobodnie poruszać się po kraju, konferencja zostanie po prostu przesunięta, razem z rezerwacjami pokoi. Najbezpieczniej byłoby przesunąć ją na jesień, bo nie ma się co łudzić, że sprawa koronawirusa przyschnie szybko."

Nie ukrywam, że to byłaby najlepsza opcja, w każdym razie dla mnie.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @MarcinD 13 marca 2020 15:08
13 marca 2020 15:13

G Braun, jak to on, mocno skrytykował takie, moim zdaniem, chyba słuszne ograniczenia.

zaloguj się by móc komentować


karmel @Draniu 13 marca 2020 10:34
13 marca 2020 15:23

Od dnia ogłoszenia zamknięcia szkół, frekwencja na wieczornych Mszach św. w moim kościele zmniejszyła się o połowę.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @ewa-rembikowska 13 marca 2020 10:32
13 marca 2020 16:08

Firmy związane z turystyką i transportem lotniczym potraciły grubo ponad 20% z giełdowej wartości. Taka to NIEWIDZIALNA i NIEPRZEWIDYWALNA RĘKA RYNKU.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @MarcinD 13 marca 2020 15:08
13 marca 2020 16:11

Nie zauważyłem żeby tu ktokolwiek bagatelizował fakt że wirus działa i zabija.

Od spekulowania skąd się wziął, (czy do czego i przez kogo jest używany) do braku przestrzegania zasad higieny, czy innego rodzaju ostrożności,, wcelu minimalizacji zakażenia jest ciągle daleka droga.

Chyba że zakładamy, że piszący tutaj o innych aspektach tego zjawiska ludzie, to chorzy (przede wszystkim na sensację) prowokatorzy.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @olekfara 13 marca 2020 15:21
13 marca 2020 16:11

To już widziałam...Możemy sobie gdybać w nieskończoność i nadstawiać ucha. Nikt logicznie nie potrafi udowodnić jakim cudem "zmutował" na targu w Chińskim Wuhan i przedostał się w kilka ognisk na świecie.A właśnie laboratorium w Wuhan, które jest laboratorium o najwyższej klasie referencyjne (BSL4) i ma prawo do eksperymentowania z najgroźniejsza bronią biologiczną. Czy Chińczycy  manipulowali i eksperymenty robili?.Znamienne jest ,że  jeden z pionierów nanotechnologii i najlepszych naukowców na świecie - Charles Liebera - 28 stycznia 2020 r. Lieber został oskarżony o dwa federalne zarzuty dotyczące złożenia fałszywie, fikcyjnego i fałszywego oświadczenia na temat jego powiązań z chińskim uniwersytetem za potajemną współpracę z laboratorium w Wuhan. Na dodatek Lieber jest Żydem,a oni są bardzo lojalni wobec Sanhedrynu.....Niby nic,lecz dobrze o tym nie myślę.Amerykanie dużo wiedzą, na ten temat...

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @OdysSynLaertesa 13 marca 2020 11:54
13 marca 2020 16:28

Mości Odysie..państwo dolicza sobie gratis cud boski chyba. A kompetencje ma niezaprzeczalne.Stąpam twardo po ziemi i nie rozdzieram szat na sobie, przykładem Rejtana.Bo biorę pod uwagę,że układy Magdalenki i okrągłego stołu są obowiązujące dla panujących "rodów". One zapuściły korzenie większe niż przeciętny Obywatel ogarnia. A takie psychozy przerabialiśmy już za komuny.Może jako młody człowiek nie miałeś tego wypisane na grzbiecie,lecz z pewnością jako rozumny młody człowiek --ogarniasz temat. Muszę przyznać,że tym razem jest "deczko"inaczej... Lecz jest podobnie,bo jedni staną się nędzarzami,inni miliarderami.A przy okazji zadowoli ten wirusik "Organizacje",którym pilno zmniejszyć populację ludzką na świecie...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 13 marca 2020 16:11
13 marca 2020 16:30

proponuję sobie troche rozczytać ;

Environmental Molecular Sciences Laboratory

to sieć placówek laboratoryjnych w USA i w Kanadzie, bodaj jest ich ponad 80.

Zdaje się, że głównym udziałowcem tej korporacji (EMSL Inc.) jest klan nowojorskich Bloombergów.

https://emsl.com/Locations.aspx

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @olo 13 marca 2020 14:05
13 marca 2020 16:50

W Austrii jest 504 osób chorych. 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @ArGut 13 marca 2020 16:08
13 marca 2020 16:57

I kto by to pomyślał?

18 października 2019 Bill Gates wraz z innymi globalistami zorganizował  konferencję w Nowym Yorku, na której zasymulowano  epidemię koronowirusa!

 

https://futurism.com/neoscope/recent-simulation-coronavirus-killed-65-million-people

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ewa-rembikowska 13 marca 2020 16:57
13 marca 2020 17:05

Bill Gates jest rónież  współudziałowcem EMSL Inc.

(patrz mój poprzedni wpis: z godz. 16:11)

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 13 marca 2020 16:30
13 marca 2020 17:08

Okej poczytam w czerwcu,po powrocie,teraz mam laptopa rzęcha z ograniczeniem,co mnie dziwi.A mówi się,że internet nie uznaje granic. Mam pytanie ,czy Charles Liebera miał fałszywe zarzuty?. Czy  to kolejny "fake news"?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @BTWSelena 13 marca 2020 17:08
13 marca 2020 17:27

Coronavirus to produkt o przeznaczeniu  bojowym (analog patogenu wytworzonego dla celów wojny biologicznej).

Multimilialderzy mają fobirę dotyczaca przeludnienia planety i niedoboru podstawowych surowców do przeżycia (np. zapasów wody zdatnej do picia).

Swoje zasoby kierują na  wyprodukowanie czynnika biologicznego, który bedzie selektywnie eliminował zbędnych osobników (chorych i starych, albo kalekich) , stanowiących obciążenie dla ledwo dycjających systemów ubezpieczeniowych. Społeczeństwa zachodnich systemów demokracji starzeja się, rodzi sie w nich zbyt mało dzieci mogących zapewnić zastępowalność pokoleń. Zdecydowano więc na przycięcie piramidy społecznej z drugiego końca.

Przetestowanie stosownych sodków dla osiągnięcia tego celu nie może być przeprowadzone na poligonie, a tylko na "żywej tkance".

Oczywiście to jedno z wyjaśnień, ale bynajmniej nie jedyne.

Inne wyjasnienie to cele finansowe, czyli przejęcie przez system bankowy prywatnych depozytów (czyli eliminacja pieniądza  w postaci monet i banknotów, a zmonopolizowanie transferów pieniedza poprzez system elektroniczny, co zapewni całkowitą kontrolę nad niewolnikami-wyrobnikami, zyjącymi z wynagodzenia wypłacanego cyklicznie.

No i utnie nieoszacowany spekulacyjny nawis finansowy, który powstał z nadmuchania baniek spelulacyjnych, a został w dużej częsci zakumulowany  w postacui właśnie depozytów [rzechowywanych w skrytkach bankowych w neseserach pelnych bankotów o dużych nominałach. No i lpntrolowany krach na giełdach, który ma na celu przekłucie  baniek  o innym charakterze. Etc., etc.

 

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @stanislaw-orda 13 marca 2020 17:27
13 marca 2020 17:53

Być może teraz mamy do czynienia z testem generalnym.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 13 marca 2020 17:53
13 marca 2020 18:03

Mnie to też tym pachnie. A martwią mnie konsekwencje tego "stanu" w stanowionym "prawie" na przyszłość. W tym przede wszystkim eliminacja pieniądza. 

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @KOSSOBOR 13 marca 2020 18:03
13 marca 2020 18:05

PS. Ministra od eliminacji pieniądza już mamy - proroki jakieś, czy coś??? 

zaloguj się by móc komentować

olo @ewa-rembikowska 13 marca 2020 16:50
13 marca 2020 18:26

mozliwe, nie wiem jak aktualizuja liczby chorych

kolega mowil, ze bankomaty piec razy dziennie napelniaja - wieden

no i sa kolejki przed sklepami wielkopowierzchniowymi, a nawt i urzedem skarbowym , jak rozumiem w celu ograniczenia osob na powierzchnie

zaloguj się by móc komentować

ArGut @stanislaw-orda 13 marca 2020 17:27
13 marca 2020 18:33

>No i utnie nieoszacowany spekulacyjny nawis finansowy, który powstał z nadmuchania baniek spelulacyjnych, a został w dużej częsci zakumulowany  w
>postacui właśnie depozytów [rzechowywanych w skrytkach bankowych w neseserach pelnych bankotów o dużych nominałach. No i lpntrolowany krach
>na giełdach, który ma na celu przekłucie  baniek  o innym charakterze. Etc., etc.

Nie napiszę, że masz rację. Napiszę, że trudno uzyskać (od dwóch tygodni rozeznaję temat) w BANKU (rozmawiałem w dwóch) kredyt inwestycyjny. Wcześniej telefony się urywały od pośredników z ofertami na oświadczenie dla wolnych zawodów.

Może bankowcy wiedzą, że będzie jakiś RESET na rynkach. Jak RESET w stosunkach USA-ZSRR czy USA-Chiny.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 18:38

"We Włoszech jest w tej chwili ponad 1000 chorych takiej terapii wymagających, nas by taka ilość chorych rozłożyła na łopatki"

Jakieś dowody proszę. Bo samo gadanie, to każdy ma przećwiczone.

A czy Włochy nie są przypadkiem teraz rozłożone na łopatki? No bo cóż znaczy taki ogólnikowy zwrot "rozłożony na łopatki". Wg analogii z pola walki to oznacza, że jeden jest zabity, a ten drugi wiwatuje. No w sportowym ujęciu przed dobiciem chroni sędzia i tzw. zasady.

Podsumowując: Pana wpis jest całkowicie pozbawiony zawartości informacyjnej. Mówiąc potocznie - lanie wody. Ale musze przyznać, że Panu to się tutaj zdarza bardzo rzadko.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @genezy 13 marca 2020 11:22
13 marca 2020 18:39

Pomyłka - wadliwy nos.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @olo 13 marca 2020 18:26
13 marca 2020 18:46

Ja weszłam na https://kurier.at/.  Myślę, że na bieżąco aktualizują, bo rano było coś koło 450. 

zaloguj się by móc komentować

DobreWino @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 19:05

tutaj troszku humoru,dobrze wymieszany material z amerykanskich stacji telewizyjnych z oferta youtubera

Smiesznie... ale nie do konca

https://www.youtube.com/watch?v=A5VEDx1x-nw

Tu jeszcze inaczej,choc chinskie sluzby chyba nie boja sie angielskiego:)

https://www.youtube.com/watch?v=h5KlwX631-w

A tutaj,nie wiem ale "33" rulez ten caly koronkowy biznes?

https://www.youtube.com/watch?v=Axw8b0yqjLg

No i czy naprawde musimy sie obawiac tej koronkowej histerii kiedy mamy Nowacka,z zawodu poslanke?

Na Onet Rano wisi material filmowy z pania posel, szczerze i szeroko usmiechnietej, na tle pogrubionego  podpisu: :"Pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce"

Nie odnosze sie do tresci wystapienia,bo to kampania wyborcza normalnie,ale do tego uchachania. Onet rulez!:)

zaloguj się by móc komentować

olo @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 19:10

to tyle samo co na stronie, ktora @dynaq zapodal tutaj pod ostatnim wpisem agnieszki slodkowskiej

kurier mnie napisal "guter julnalismus ist nicht umsont", co z gratis/umsonst sie kojarzy

moze grzeralts sie wypowie jak to z aktalizacjami wyglada

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Grzeralts 13 marca 2020 10:21
13 marca 2020 19:32

Włochy-stany ciężkie i krytyczne:1328 osób.Ilość zgonów w stosunku do liczby osób które przeszły całą chorobę  (wyleczeni+ zmarli) --47%. Lekarze pracujący obecnie tam w szpitalach są załamani bo przy braku respiratorów muszą decydować komu życie-komu śmierć.Prikaz odgórny-dla ponad sidemdziesięciolatków respiratorów nie stosować ...apokalipsa.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @stanislaw-orda 13 marca 2020 17:27
13 marca 2020 19:38

Dziękuję panie Stanisławie... myśłam,że to tylko moje fobie rodzą takie myśli...Co do części finansowej to już kiedyś Peter15 na poczatku ubiegłego roku o tym wspominał gdzieś w swoim poście pod jakimś tematem..Kubek w kubek to co pan napisał. Multimiliarderzy są namacalni i znani raczej,lecz pozostają pod ochroną "biologiczną"...W sytuacji jaka powstaje nie bez kozery rodzi się pytanie w jakim celu zbiera się grupa "Bilderberg." organizacja zrzeszająca liderów świata polityki i międzynarodowych finansistów, którzy spotykają się od 1957 roku niejawnie, każdej wiosny.Bywają tam właśnie multimiliarderzy tacy jak  Rothschildowie, Rockefellerowie, H.Kissinger, G. Soros, koronowane głowy Europy, bankierzy, szefowie międzynarodowych korporacji i wysokiego szczebla rządowi oficjele z Europy, Północnej Ameryki i Azji. Dziennikarze spekulują ,że powinni mieć nazwę "rządu światowego". Dyskutują tam sobie z pewnoscia nie o pięknych kobietach.... lecz tematy owiane są tajemnicą...

W 2019 w Szwajcarskim Montreux wzięli udział wpływowi ludzie z 23 krajów.Z Polski był zaproszony pan Trzaskowski Radzio Sikorski i żona polskiego miliardera pani Pieńkowska.

 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
13 marca 2020 21:38

Ludzie dostali jakiegos, przepraszam za okreslenie, pierdolca na punkcie tego wirusa.

To wszystko jest nadmuchane przez media.

Poszedlem dzis do sklepu zeby kupic jakies srodki czyszczace do chalupy, zero, polki puste z samego rana.

Zajob globalny. Ciekawe kto na tym ugra?

Politycy, jak sie domyslam i bankierzy. No i koncerny farmaceutyczne.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Krzysiek 13 marca 2020 18:38
13 marca 2020 22:04

Mój wpis jest skrótowy i odnoszący się do konkretnego komentarza konkretnej osoby. Ale i nie musi być bardziej szczegółowy - 1000 dodatkowych osób wymagających intensywnej terapii, oprócz tych, których już leczymy (w Polsce łóżka OIT raczej puste nie stoją, bo mamy ich stosunkowo niewiele jak na tak duży kraj) byłoby olbrzymim problemem dla naszego systemu opieki zdrowotnej, skoro nawet dla Włochów jest. A oni mają sporo więcej zasobów w lecznictwie szpitalnym. Rozłożony na łopatki oznacza w języku polskim przegraną.

https://www.covid-19.no/critical-care-bed-numbers-in-europe

W tej sytuacji wszelkie dopuszczalne prawem działania zmierzające do spowolnienia wzrostu liczby zakażonych są logiczne, nawet jeśli się komuś nie podobają. 

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @Grzeralts 13 marca 2020 22:04
13 marca 2020 22:07

Nie śmiejmy się z Włochów.

Daj Boże nam.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 13 marca 2020 21:38
13 marca 2020 22:14

Bo to rzeczywiscie jest...

... zsynchronizowana  USTAWKA  globalna  !!!

W kazdym kraju - za koleja -  wprowadzany jest albo stan zagrozenia epidemiologicznego albo wyjatkowy,  zamykane sa urzedy i wszelkie inne uzytki publiczne,  do tego  "nasz"  ZONT  wzywa do ograniczania spotkan... nawet  Sakiewicz  "ostrzega" - czekac tylko jak zacznie "nalepki wirusowe"  drukowac...

... tak,  obled i amok  dobrze "kontrolowany" trwa... a  SKORUMPOWANE BIURWY  "zdalnie pracujo"  nad  "nowym prawem"  i  "procedurami"  dla  idiotow  !!!

Dzis w moim  Bloniu bylo  podobnie... brak  drobiu,  brak  maki,  wszelkich roznych  kasz,  mrozonek warzywnych... byl  tylko cukier francuski po 3,50 zl za kg, ktorego  nikt  nie rwal.  Ekspedientka na kasie powiedziala mi, ze taki "czyszczacy tajfun"  trwa juz od ubieglego wtorku... jak pan mOnistej zdrowia i Makrela  zaczeli straszyc "apokalipsa"  !!!

A drugi pan ekspedient powiedzial mi, ze kazdy nowy towar, ktory juz przyjezdza z magazynow jest juz o minimum  10-20%  DROZSZY  w porownaniu do tego co byl... lekko smial sie, ze wlasnie "wyprzedaja sie" wszystkie stare towary, ktore zalegaly w magazynach.  Powiedzial jeszcze zeby bardzo szybko je zjadac bo za miesiac - gora - 2  z tych pudelek i sloikow beda tylko  mole wylatywac chmarami  !!!

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @MarekBielany 13 marca 2020 22:07
13 marca 2020 22:19

Absolutnie się nie śmiejmy. Ale bądźmy mądrzy przed szkodą - jeśli te działania mają być skuteczne trzeba podjąć radykalne kroki póki zachorowań jest mało. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Paris 13 marca 2020 22:14
13 marca 2020 22:20

Rzeczywiscie...

... ten "wirus"  ustawiony jest przez te rozne tajne  SPEDY "swiatowe" pod to rozne  BANKSTERSTWO... Bloomberg'i...  Soros'e  i pozostale  globalne  ZLODZIEJSTWO  !!!

zaloguj się by móc komentowaćPerseidy @OdysSynLaertesa 13 marca 2020 12:51
13 marca 2020 23:25

To ja jeszcze wkleje komenatzr z tego samego forum celem uzupełnienia:

"Francuzi zamawiają szczepionki za 860 mln euro, Niemcy za 417 mln euro, Holandia za 300 mln euro, a Włosi za 184 mln euro. Na wynagrodzenia dla pracujących po godzinach lekarzy i pielęgniarek Francja wydaje 150 mln euro; 95 mln euro - na wynajęcie magazynów, 8,5 mln - na strzykawki, 6 mln euro - na kampanię informacyjną.
Ale zaszczepiło się tylko 5 proc. Francuzów. Niewiele lepiej jest w innych krajach. Na szczepienia zgłasza się 4 proc. Włochów, 10 proc. Niemców, 20 proc. Amerykanów i 25 proc. Brytyjczyków.
Powód? Świńska grypa ma znacznie lżejszy przebieg, niż przewidywali eksperci WHO. Do tej pory na całym świecie z powodu powikłań po nowej grypie zmarło niespełna 17 tys. osób - wynika z marcowego raportu WHO. Natomiast przez grypę sezonową umiera co roku około pół miliona osób. - Pandemia jest słabsza, niż zakładaliśmy - przyznaje Margaret Chan, dyrektor organizacji. Jeszcze kilka miesięcy temu Chan obawiała się, że może umrzeć nawet 7 mln osób.
Rządom pozostały góry szczepionek. Teraz renegocjują umowy z koncernami farmaceutycznymi. Francuzi za rezygnację z ponad połowy zamówionych szczepionek muszą zapłacić trzem koncernom farmaceutycznym - GlaxoSmithKline, Sanofi-Pasteur i Novartis - 48 mln euro odszkodowania. Gdyby nie ugoda, za niepotrzebne leki rząd musiałby zapłacić 358 mln euro.
We włoskich magazynach zalega 10 mln szczepionek, które za kilka miesięcy się przeterminują. A rząd nie dostał jeszcze wszystkich zamówionych leków. Tutaj koncerny są uparte. Godzą się jedynie na zamianę opłaconych szczepionek na inne swoje leki. Część zbędnych szczepionek Włosi przekażą WHO dla biedniejszych krajów, resztę się zniszczy.
Rokowania z koncernami trwają w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Hiszpanii, Czechach. Uniknąć odszkodowań udało się tylko Portugalii, choć zrezygnowała z 2 mln (na 6 mln zamówionych) dawek.
Specjalna komisja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy prowadzi śledztwo: Czy WHO ogłosiła pandemię pod naciskiem firm farmaceutycznych? Jednym z ekspertów ma być minister zdrowia Ewa Kopacz, która jako jedyna w Europie odmówiła zakupu szczepionek. Tłumaczyła, że nie ma pewności, czy są one bezpieczne, skoro dopuszczono je na rynek tak pospiesznie.
Drugie śledztwo prowadzi od marca Parlament Europejski. Posłowie chcą sprawdzić, czy koncerny farmaceutyczne straszyły rządy państw UE, że jeśli szybko szczepionek nie kupią, to ich zabraknie. - Holandia wydała na nie 300 mln euro, a teraz może wyrzucić szczepionki do kosza - mówiła tydzień temu Judith Merkies, europosłanka z holenderskiej Partii Pracy.
Trzecie śledztwo, zapowiedziane przez WHO, ma się rozpocząć, gdy pandemia ustąpi.
Czy WHO się pomyliła? "

tak było kilka lat temu

zaloguj się by móc komentować

Marek @Grzeralts 13 marca 2020 22:04
13 marca 2020 23:38

8000 łóżek OIT na 60 milionowy kraj to niewiele lepiej niż 4000 łóżek w 38 milionowym kraju.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marek 13 marca 2020 23:38
13 marca 2020 23:49

36 milionowy.
2 miliony wyjechało za chlebem.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 01:23

Ciekawe jest to, że każdego dnia mówi się i pisze o zamknięciu kościołów. Nie przeczytałem jeszcze ani jednej informacji dotyczącej zamknięcia meczetów i synagog.

Przecież cały ten cyrk koronopodobny jest uderzeniem pięścią w twarz nam, katolikom, nie widać? Radzę dostrzec.

zaloguj się by móc komentować

olo @Aquilamagna 13 marca 2020 22:56
14 marca 2020 07:38

o wlasnie to ta sttonka

temat zdominowal przestrzen

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marek 13 marca 2020 23:38
14 marca 2020 08:25

Ponad 8tys. vs. niecałe 4tys. (3,6 było ostatnio, ale rośnie). Przy generalnie lepszej organizacji i finansowaniu mają jednak przewagę nad nami. Zobaczymy.

Póki co jestem zbudowany profesjonalizmem ministerstwa.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ikony58 13 marca 2020 22:52
14 marca 2020 08:26

Siedzieć zamkniętym w blokowisku to groza, ja na szczęście tak cierpieć nie muszę. 

zaloguj się by móc komentować

olekfara @stanislaw-orda 13 marca 2020 23:49
14 marca 2020 08:45

U nas ( niewielka wiejska parafia) jest nowy proboszcz. Zrobił podczas kolendy rozeznanie co do faktycznej ilości mieszkańców (98 % to katolicy). W porównaniu ze spisem urzędu skarbowego (nie wiem dlaczego akurat ten  urząd - może chodziło o podatki), faktyczna liczba mieszkańców to tylko 70 % ogółu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Perseidy 13 marca 2020 23:25
14 marca 2020 09:42

Super  !!!

I sze krenci  biznes roznym  Soros'om i  Bloomberg'om... i o to wlasnie chodzi, zeby  LOIC  KASE  na baranach,  a rzadowe  biurwy wystrugaja  "zagrozeniowe procedury"...  oczywiscie "pracujac  zdalnie,  on-line"...

...  a  Sakiewicz  wystruga  "narracje"  !!!

Co za kretynstwo.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @olekfara 14 marca 2020 08:45
14 marca 2020 10:06

licytowanie się na ilość łóżek szpitalnych w danym kraju to uleganie iluzji. Potrzebna jest bowiem jeszcze stosowna co do ilości i jakości obsługa medyczna dla tych łóżek. A ta akurat z Polski msowo wyjechała, m.in. do Italii.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @gabriel-maciejewski
14 marca 2020 11:59

Dezorganizacja i chaos w funkcjonowaniu państw w związku obecną sytuacja jest faktem. Pojawiają się doniesienia o laboratoryjnym pochodzeniu wirusa. Niezależnie od tego czy są to prawdziwe informacje można spojrzeć na efekty. Nastąpił spadek cen akcji na giełdach ( możliwość przejmowania firm tanio metodami bankowości inwestycyjnej a spadek cen ropy uderza w rosyjski i nie tylko budżet. Nastąpiło załamanie wiarygodności Chin. Firmy farmaceutyczne przygotują odpowiednie szczepionki i lekarstwa za gigantyczną kwotę. Banki przygotowują nowe kredyty. Nakręcanie koniunktury za pomocą narzędzi socjotechnicznych, które były dotąd wdrażane przez organizacje pozarządowe uległy wyczerpaniu. Nie udało się rozpętać wojny chrześcijańsko-islamskiej za pomocą fali migracyjnej. Faza zagrożeń epidemicznych może być nową formą stymulowania koniunktury i utrzymania status quo w obszarze emisji pieniądza światowego i polityki międzynarodowej. Jakby nie patrzeć ludzi traktuje się jak biomasę bez wartości. Państwa muszą coś z tym zrobić jeżeli jeszcze istnieją…

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @peter15k 14 marca 2020 11:59
14 marca 2020 12:12

to juz nie są państwa, a tylko korporacje potrzebne do nadzoru nad niewolnikami popychającymi głową taczki w korporacjach.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @stanislaw-orda 14 marca 2020 12:12
14 marca 2020 13:00

Nie byłbym takim radykalnym pesymistą. System wyraźnie koroduje. Jeżeli doniesienia, że wirus został wytworzony i komerycyjnie lub politycznie zastosowany okażą się prawdą to znaczy, że pozostałe sposoby wywołania chaosu okazały sie nieskuteczne. Gdzieś w sieci pokazała się informacja, że pracownicy NGO sów w okolicach greckiej wsypy Lesbos są wyciagani z aut i dostają wpier.... W amerykańskim Boeingu jest zadyma po tym jak okazało się że sygnalizowanie wadliwego oprogramowania było ukrywane przez management.   Jaka jest sytuacja w Europie  pokazuje wymiana poglądów pomiędzy z jednej strony lewakami a z drugiej pana z Afd wraz z Tarczyńskim. Program moderuje Anglik dawniej z BBC a obecnie z Deutsche Welle . Mentalny obraz lewaków i skąd czerpią żywotne soki pokazuje pani Sophie in ’t Veld współpracujaca i nagradzana przez brytyjskie narodowe towarzystwo świeckie ( nagroda sekularyzatora roku ). To towarzystwo zostało założone przez  Charlesa Bradlaugh - a   w 1866 roku.  W 21 minucie pojawia się wyjatkowy człowiek Andrew Stroehlein który ośmielił sie się stwierdzić że Polska nie wyciagnęła żadnych wniosków z IIWW i pienił się dalej mówiąc o obywatelach drugiej kategorii i eksperymentach medycznych sugerując chyba działalność dr Mengele w Auschwitz...

https://www.youtube.com/watch?v=cYdWmh_7Xv0

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @peter15k 14 marca 2020 13:00
14 marca 2020 15:13

Ale co to miałoby zmieniać?

Oczywiście, że dotychczasowy system "koroduje",  tyle ze to korozja sterowana..  Transmutuje w taki, który został zaprojektowany.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @peter15k 14 marca 2020 11:59
14 marca 2020 16:23

A ja czekałam na Twój post Peterze. Dzięki za trafną wypowiedź.Toczy się właściwie wszędzie dyskusja,bo jest się czym martwić.Jedni reagują żartem,inni wnoszą ciekawe wnioski. Myślę ,że to śmiech przez przysłowiowe łzy,bo jesteśmy bezsilni." Nie udało się rozpętać wojny chrześcijańsko-islamskiej za pomocą fali migracyjnej." - więc mamy wirusa.Na razie to próba ,myślę.Słusznie zauważyła pani E.Rembikowska rusza akcja szczepionek " Bill Gates , zrezygnował ze składu zarządu . Chce zyskać więcej czasu na różne działania charytatywne. Strach się bać. "A te działania to: " Fundacja Gatesów przekazała już 100 mln dol. na walkę z koronawirusem, a konkretniej na stworzenie szczepionki przeciwko wirusowi. Ten rzeczywiście geniusz ma łeb do interesów....

Jestem zdania ,że nie należy opuszczać rąk,lecz pan Stanisław ma rację."To korozja sterowana". Co mogą zrobić społeczeństwa w ten sposób sterowane?...

zaloguj się by móc komentować

Paris @BTWSelena 14 marca 2020 16:23
14 marca 2020 18:00

Naprawde...

... mysli  Pani,  ze  ten  caly,  dety  "filantrop"  Gates  -  i  jemu  podobni -  "maja  lby  do  interesow"  ?!?!?!  

Bo  ja uwazam,  ze on  i  jemu podobni  "filantropi"  powinni  byc  na  LAWIE  OSKARZONYCH  i  stanac  przed  sadem  !!!

 

Nigdy  nie wolno opuszczac rak...  NIGDY  !!!   A ten  "chaos" co sie wlasnie dzieje  -  naturalnie, ze jest  KONTROLOWANY  i  ZDALNIE  "zarzadzany".

zaloguj się by móc komentować

peter15k @BTWSelena 14 marca 2020 16:23
14 marca 2020 18:55

 "śmiech przez przysłowiowe łzy,bo jesteśmy bezsilni". Działania przeciw  tym którzy prowadzą takie operacje nie są domeną zwykłych ludzi. Ta wojna cieni trwa juz od dawna a my dostajemy z czasem tylko jakies szczątkowe informacje. Mam wrażenie, że nie wszystko idzie zgodnie z planem i dlatego środki są drastyczne. Trudne jest to że podział nie jest miedzypaństwowy tylko wojna trwa wewnątrz państw. Nie sadzę że wszystko jest ustalone . Trudno przewidzieć wynik.

zaloguj się by móc komentować

tadman @BTWSelena 14 marca 2020 16:23
14 marca 2020 19:01

Czytam komentarze i dochodzę do wniosku, że to kolejna próba na ile można się posunąć aby sterroryzować społeczeństwo. Przypomina mi się wyjaśnienie Suworowa dlaczego nadal wprowadza się czas letni i zimowy i tłumaczenia są/były, że to spore oszczędności dla gospodarki lub iż likwidacja zmiany czasu jest konieczna, bo to więcej kłopotów niż korzyści i teraz bydło w koronie, znacznie mniej śmiertelne niż pocziwa grypa, ma spętać nasze odruchy obronne i mamy przystać na daleko idącą ingerencję w naszą prywatność, a potraktowanie 50 osób jako zgromadzenie publiczne ingeruje w naszą wiarę i związane z nią praktyki. Mściwe i bezczelne one są.

zaloguj się by móc komentować

peter15k @stanislaw-orda 14 marca 2020 15:13
14 marca 2020 19:05

Nie sądzę aby wszystko było ustalone. Raczej sie "ustali" w ramach ostrej wymiany kopniaków w krocze... Świat obecnie to system naczyń połączonych i graczom nie zależy na całkowitym przewróceniu tego globalnego stolika. Dlatego pozornie wydaje się, że zmiana transmutuje w ustalony projekt.  

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @Paris 14 marca 2020 18:00
14 marca 2020 21:49

Madame Paris,proszę wybaczyć,ale tak myślę. Taki Gates, Rothschildowie, Rockefellerowie, i cała ta śmietanka multimilionerska- mają  łby do interesów. Możemy tych nazwisk wyliczyć conajmniej do 100,którzy trzęsą światem. Wśród nich sporo ma ścisłe korzenie żydowskie,jakkolwiek to pani odczyta ,to tak jest i nic nie zmieni tego faktu. W Europie zbiera się corocznie o czym wszyscy wiedzą,grupa Bilderberg o czym już pisałam i nie radzą o pięknych kobietach....

Proszę zapomnieć ,że podobni filantropi ,powinni stanąć przed ławą oskarżonych. Powinni !!! Lecz oni są poza prawem,ich tylko dotyczy śmierć jak każdego człowieka...

 

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @peter15k 14 marca 2020 18:55
14 marca 2020 22:01

Peterze ,w rzeczy samej...Odnoszę wrażenie,że jest to obliczone z przyzwoleniem ,aby każde państwo i rządzący ubili własny interes. Lecz aby nie odbiegło od wytyczonego kierunku...Dlatego siły są nierówne,bo opcje różne... i nie każda ma orientację.Nie tylko ,że nie idzie zgodnie z planem,lecz wymyka się spod kontroli. Nie jestem w tej chwili w Polsce,ale z tego co widzę i słucham wszędzie jest podobnie ,jeżeli chodzi o przeciętnych obywateli... I przepraszam,lecz wspomnę znów o papierze toaletowym.Zastanawia mnie dlaczego reakcja jest podobna i właściwie międzynarodowa?..ale to tak na marginesie,aby rozładować napięcie..Bo ono w rezultacie jest i uderzy boleśnie najbiedniejszych i słabych.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tadman 14 marca 2020 19:01
14 marca 2020 22:38

Bo to jest ingerencja w naszą prywatność. To wprost wielka próba zaszczucia ludzi. Wszystkie dane z krajów zbierane są z pewnością bardzo skrzętnie. I nie jest to teoria spiskowa. ps: tadmanie, czytałam wiele dawnych Twoich  komentarzy-wszystkie mi dostępne są super!

zaloguj się by móc komentować

tadman @BTWSelena 14 marca 2020 22:38
15 marca 2020 09:39

Ależ szanowna BTWSeleno, proszę się nie egzaltować i komplementy zachować dla Gospodarza, bo niestandardowość jego myślenia jest nie do przecenienia. Gospodarzu to byłem ja. :)

zaloguj się by móc komentować

tadman @BTWSelena 13 marca 2020 16:11
15 marca 2020 10:47

Sposoby zawiadywania emocjami zbiorowości przetrenowali w czasie zniszczenia WTC i teraz stosują je na bieżąco zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. Gdzieś wyczytałem, że w Iraku jest ognisko wirusa bo iraccy kapłani przenikają nielegalnie do Chin by nawracać diaspory szyickie. Ciekawe, że w Wietnamie mimo posiadania sporej diaspory chińskiej zajmującej się handlem, jak wiadomo z istoty swej bardzo ruchliwej, bydlak w koronie nie stanowi problemu. Ale dziennikarz piszący to zaraz objaśnia, że zapewne z powodu wysokich temperatur.

Perseidy wspomniał o Kopacz i niezakupieniu wtedy szczepionek. Ogłaszanie, że środki na walkę z wirusem dostaną Włochy, Polska i Węgry, czyli kraje, które najczęściej mają na pieńku z Unią budzi podejrzenia, tym bardziej, że pomimo sformalizowania do granic absurdu finansowania projektów i jakiś form wsparcia obiecuje się, że Unia tym razem będzie cholernie elastyczna i pomimo niewykorzystania przez Włochy środków pomocowych tym razem niewykorzystane miliony euro będą przeznaczone na aktualne cele walki z wirusem. Wszelkie pieniądze z Unii są pieniędzmi celowymi i bez zgody Unii nie można ani jednego euro przeznaczyć na coś innego. I tu leży pies pogrzebany. Traktując przypomniany przez Perseidy fragment o poprzedniej histerii związanej ze szczepionką przeciw grypie to myślę, że te ciepłą rączką przydzielane pieniądze muszą być wydane na lekarstwa lub inne środki medyczne. Z tego można wysnuć hipotezę, że koncerny ostro lobbują naszą kochaną Unię. To tylko dywagacje, więc zobaczymy, czy weżmiemy te środki, na co one będą, a przecież spłacać te miliardy złotych będziemy spłacali.

Nasunęla mi się jeszcze jedna myśl, że ostatnio ponosimy obciążenia związane ze sprawami nie tak oczywistymi jak globalne ocieplenie, kwotami na emisję CO2, a teraz idą cholerne środki na wirusa bezpośrednio i następczo poniesiemy koszty związane z zaaąmaniem gospodarki światowej.

zaloguj się by móc komentować

Paris @tadman 15 marca 2020 10:47
15 marca 2020 16:23

To jest normalnie  SZOK...

... ze  tyyyle  kasy  te  zdegenerowane  sk****syny  brukselskie  chco  nam  pSZyznac  !!!

Tyle  ustawek  TARGOWICY  poszlo  sie  gonic...  a tu  Lunja  tak nas  "docenila",  no  normalnie nie moge uwierzyc...

... ale rzeczywiscie  we francuskim telewizorze dosc poznym  wieczorem widzialam  liczne eventy, z ktorych wynikalo, ze te wszystkie  "zielone" partie i organizacje pozarzadowe  sa  "mocno  zarobione"  i to rzeczywiscie  "zdalnie" nad zmianami w zwiazku z tzw.  ociepleniem klimatu...

... bylo to zawsze absolutnie  nieprzystajace do tej  SZOPKI  z "wirusem"... a to jednak tylko  potwierdza, ze ten  "wirus"  to tylko  taka  PRZYKRYWKA  !!!

zaloguj się by móc komentować

Andrzej4 @gabriel-maciejewski
15 marca 2020 16:41

Brytole wiedzą, jak walczyć z koronawirusem:

https://niezalezna.pl/316341-4-miesiace-kwarantanny-dla-seniorow

We Włoszech już nie leczą ludzi starszych 

Te manewry, próba generalna, jak sądzę, ale nie znam się i na pweno nie mam racji, mają także doraźne skutki. Dla ubezpieczyciela.

zaloguj się by móc komentować

BTWSelena @tadman 15 marca 2020 10:47
15 marca 2020 21:27

Ja bardzo brzydko sobie myślę o koncernach szanowny Tadmanie. To nawet nie jest ostre lobbowanie,lecz działalność mafijna. "Świat w którym żyjemy, to arogancja i pycha polityków, bezwład i chaos, nadprodukcja i głód, wysokie bezrobocie i siedliska ludzkiej nędzy, narkomania i samobójstwa, aborcja i eutanazja, homoseksualizm i pedofilia. Państwa Europy Zach., USA, oraz Chiny i Rosja są uzbrojone od stóp do głów w najnowocześniejszą broń, a dziesiątki państw nie są w stanie poradzić sobie z wysokim zadłużeniem, kryzysem gospodarczym i z biedą. Problemem wielu państw jest ogromne zadłużenie, którego obsługa pochłania znaczną część dochodów budżetowych".

Co do mojej egzaltacji,to proszę wszystkiego nie kierować do gospodarza. Sądzę,że oprócz nas obojga ,inni obdarzają gospodarza także komplementami. Podtrzymuję moją opinię i wiem co napisałam,a wszystkiego z pewnością nie czytałam....

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować