Atlas Legend autorstwa Pawła Zycha już jest w naszym sklepie

W oczekiwaniu na książkę o średniowieczu, która - mam nadzieję - ukaże się niebawem, możemy nacieszyć oczy i serca narysowanym i napisanym przez Pawła Atlasem Legend. Na targach w Grodzisku Paweł podpisywał kilkanaście egzemplarzy, które przywiózł ze sobą. Niestety było ich bardzo mało. Tak jak zapowiedziałem, ściągnąłem więc tytuł z wydawnictwa i jest on dostępny u nas. Będzie także dostępny jutro w czasie koncertu Włądysławy w pałacu w Ojrzanowie.

tagi: paweł zych  atlas legend

6 lipca 2022 13:42

Zyszko @gabriel-maciejewski
6 lipca 2022 14:57

O, bardzo się cieszę.

Od siebie dodam, że produkt jest zupełnie bezpieczny dla dzieci.

Został stworzony z myślą o rodzinnych wycieczkach po Polsce, więc jeśli ktoś lubi takowe to polecam.

Niedługo napiszę o tym tekst, tymczasem jedno z miast które zwiedzaliśmy z Atlasem:

9. ORACZ PORTRECISTA Kiedy miejscowemu chłopu przyśniła się Święta Rodzina i św. Józef poprosił go o namalowanie tego, co widzi, gospodarz dość mocno się zdziwił. I nie chodziło o to, że bronując pole lub wynosząc gnój z obory, nie rozmyślał zbyt wiele o sztuce. Przede wszystkim od kilku miesięcy leżał prawie całkiem sparaliżowany i ledwie ruszał rękami. Zaufał jednak świętemu, zabrał się do pracy i wkrótce ukończył dzieło. Rezultat okazał się znakomity. Wzruszony chłopina z szacunkiem ucałował gotowy obraz i… ozdrowiał. Cudowny wizerunek Świętej Rodziny wkrótce zawisł w kaliskiej kolegiacie i zasłynął wieloma błogosławieństwami.
(Kalisz, plac św. Józefa 7, Narodowe Sanktuarium św. Józefa – bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny)