-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Antysystemowcy z tańca z gwiazdami

Od czasu kiedy unieważniono polityczną blogosferę, czyniąc z niej panoptikum dla jakichś bełkocących stworów, dla działacza antysystemowego z prawdziwego zdarzenia pozostaje już tylko jedna droga – trzeba zebrać budżet i okupić się telewizji, żeby pokazywała takiego kilka razy w tygodniu. Do niedawna można było jeszcze nadawać na żydów publicznie, w dowolnym miejscu, ale to jest ten rodzaj charyzmatu, który wymydla się najszybciej i nikogo już dziś taka gawęda nie bierze. Skala trudności więc, jaką rzeczywistość stawia przed działaczami antysystemowymi, rośnie. I żartów nie ma, albowiem to co do tej pory było charyzmatem z niezbędnika przeciwnika systemu, dzięki działaczom ulicznym zwalczającym ustawę 447 zamienia się w parodię. Jeśli zaś przed kimś zaczynają się piętrzyć przeszkody tego rodzaju, to znaczy jeśli musi on zmagać się z ironią, raczej pewne jest, że nie da sobie rady i skompromituje siebie i swoje idee. Prawdziwy antysystemowiec potrzebuje więc gwarancji systemu. To jest oczywiste dla każdego, kto rozumie choć trochę politykę. Bez tego ani rusz, bo nie można się w żaden sposób promować, szczególnie jeśli ktoś wygląda jak Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta Polski.

Kiedy człowiek walczący z systemem szuka jednocześnie potwierdzenia swojej pozycji ze strony tegoż systemu, dostaje ofertę. Tam zaś jest napisane: z czego chłopczyku chcesz wybrać? Kim chciałbyś zostać, powiedz, a ja przedstawię ci różne możliwości. Tak mówi androgyniczna systemowa wróżka w garniaku, z wymalowanymi ustami i blond peruką na łysej czaszce.

- Chciałbym być popularny, a jednocześnie epatować wszystkich wykwitami mojego intelektu – odpowiada antysystemowiec. - Gites – woła wróżka – niech będzie taniec z gwiazdami i uczelniany niemalsocjologiczny bełkot. Taki pakiet, co ty na to?

Młodzieniec zastanowił się chwilę i po namyśle rzekł

- Ale nie wygram tego tańca z gwiazdami?

- No co ty mały – powiedziała wróżka – oczywiście, że nie, na to cię przecież nie stać. Chodzi o to, żebyś się pokazał.

- Ok, kapuję – rzekł antysystemowiec

- Tylko idź najpierw do kosmetyczki

- Odwal się wiesz! – zdenerwował się nasz bohater i kopnął wróżkę w goleń

- Ała! - zawyła wróżka – jak tak, to będzie drożej

- A ile się należy?

- Trzy duże bańki i randka w ciemno – tu wróżka wyszczerzyła żółtawe, ociekające śliną zęby

- Że co? Z kim niby?

- No ze mną maleńki. Choć no tutaj postawię ci tezę.

- Paszoł won – krzyknął nasz bohater i uciekł gdzieś przed siebie. Po namyśle jednak wrócił i wystąpił w tańcu z gwiazdami. Nie był pierwszym, który uległ pokusie, bo jak pamiętamy Paweł Kukiz też sprzedawał swoją antysytemową płytę rozlepiając na dworcach plakaty z napisem „zakazne’, że niby te piosenki co tam je nagrali bardzo denerwują władzę.

Żadnej władzy nic nie denerwuje, bo w Polsce władza to konglomerat. Nie ma doktryny, a więc nie wiadomo, co jest zbrodnią stanu. I tak ludzie w oczywisty sposób znoszący się z wrogami państwa mogą najspokojniej w świecie prezentować swoje walory w mediach, pod pretekstem, że mają inną wizję tegoż państwa. To, co demonstrują, jest czystym bełkotem, ale nikomu to nie przeszkadza, albowiem w kraju, gdzie nie ma politycznych wykładni i planów dotyczących aktywności państwa na arenie międzynarodowej, można pieprzyć co się chce, byle to było kontrowersyjne. Ławka z kontrowersjami zrobiła się trochę krótka, ale dla Korwina jeszcze na niej miejsca starczy. Krzysztof Bosak nie wykupił sobie w abonamencie pakietu z kontrowersjami, ale wybrał inny – ten z uczonymi wywodami. I oto przykład

 

"Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego, zamieszkująca polskie terytorium to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci"

 

Trzeba jednakowoż zawsze uważać na to, kto nam jakie żarty podsuwa, bo to, co jest śmieszne w gronie zaufanych kolegów, nie musi wcale być śmieszne w szerszym towarzystwie.

Od wczoraj Krzysztof Bosak jest kandydatem Konfederacji na prezydenta Polski, a Korwin napisał, że to bardzo źle, albowiem znów zwyciężyła dupokarcja (cytat niedokładny). To znaczy, że lepiej by było gdyby to pan Janusz wybierał tego kandydata. Mam nawet wizję takich wyborów. Do ostatniego momentu przed zgłoszeniem kandydata, pan Janusz gorąco popierałby Grzegorza Brauna, a kiedy trzeba by było w odpowiednim miejscu wpisać nazwisko, wpisałby swoje.

Weźmy teraz pod uwagę aspekt czysto wizualny to mamy następujący zestaw – Andrzeja Dudę, który nazywany bywa Adrianem, misiem Puchatkiem, albo jakoś podobnie, a ma to podkreślić jego charakterystyczny wygląd, daleki od ideałów męskiej urody z francuskich i amerykańskich filmów gatunku noir. Mamy Krzysztofa Bosaka, który przy Andrzeju Dudzie wygląda jak podrasowana wersja Prosiaczka z tej najwcześniejszej serii animowanej o przygodach Kubusia Puchatka. I mamy wreszcie Roberta Biedronia, który żeby obniżyć koszta swoich antysystemowych występów umówił się jednak z wróżką na randkę w ciemno.

Od razu przypomina się to, co napisał Henryk Sienkiewicz w sławnej powieści „Ogniem i mieczem”, kiedy to na wieść o powołaniu nowych regimentarzy wojska koronnego, kozacy nazwali ich po kolei: pierzyna, dziecina i łacina. Ze względu na cechy, jakie reprezentowali, cechy w żaden sposób nie znajdujące zastosowania na wojnie. Dominik Zasławski, był leniem i głąbem, Aleksander Koniecpolski dzieckiem, a Mikołaj Ostroróg publicystą-intelektualistą. Określenia te nie pasują co prawda do naszych kandydatów, ale można wymyślić jakieś inne, podobne, albowiem zauważam wyraźnie kompetencyjne podobieństwa.

Jedno tylko ich różni, nie wszyscy są antysytemowi. Obecny prezydent nie jest, a dwaj pozostali są antysystemowcami każdy w swoim stylu.

Powiecie, że zapomniałem o Kidawie Błońskiej? Nie, nie zapomniałem. Jestem pewien, że ją wycofają przed wyborami, bo tak drastycznego przykładu niekompetencji nie widać było w polityce polskiej od czasów Renaty Beger.

Tak się rzecz ma na pół roku przed wyborami prezydenckimi. Ja oczywiście poprę Andrzeja Dudę, a wszystko przez to, że nie jestem antysystemowym buntownikiem. Nie mogę więc stawać w jednym szeregu ze zwolennikami Krzysztofa Bosaka, sekowanymi w mediach bohaterami walki o lepszą Polskę, ani tym bardziej z kolegami Biedronia i Zandberga, którzy chcą jeszcze lepszej Polski niż tamci. Pozostanę tu gdzie jestem.

Dziękuję za uwagę.tagi: andrzej duda  wybory prezydenckie  robert biedroń  kandydaci  krzysztof bosak 

gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 09:29
82     3479    21 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 09:41

Plus dla nich taki, że rzutem Korwina na taśmę uniknęli prezentowania przez kilka miesięcy kandydata nazywającego się Artur Dziambor... Teraz pewnie zacznie się jeszcze pompka w mediach tefałenowskich Bosaka w nadziei, że uszczknie trochę punktów Dudzie.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Marcin-K 20 stycznia 2020 09:41
20 stycznia 2020 09:49

Mnie przychodzi do głowy jeden termin , określający ich wszystkich.. Wydmuszki.

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 20 stycznia 2020 09:41
20 stycznia 2020 09:56

E, a może do wyborów pięknie się podzielą, na razie zwolennicy naparzają się na fejsie i walą w Bosaka - dlaczego poparł 13 emeryturę.

Znając Korwina, to zaraz zrobi tam rozpierduchę i powoła kolejne ugrupowanie. Chyba, że Mentzen i spółka wywalą starego za drzwi wcześniej.

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 09:58

Mnie się ten jakoby amerykański, system wcale nie podoba. Przecież to zwykła /a może niezwykła/ manipulacja. Znajomy z Krakowa jechał na te prawybory do Warszawy aby wesprzeć Brauna. Tłumaczył mi, że pomimo iż Bosak ma przewagę to wszystko zależy od Dziambora /tego z partii Korwin/.  Wiadomo, że w wyborach na prezydenta Bosak nie ma żadnych szans na zaistnienie, Dziambor poprze Brauna. Stało się inaczej - Dziambor poparł Bosaka i ten wygrał. Szef partii Korwin - czyli sam szef - skrytykował ten wybór  i słusznie zauważył, że ta persona jest bez jakichkolwiek szans już w przedbiegach i źle się stało, że nie wygrał Braun. To się chyba nazywa mądrość etapu!?. Jestem za a nawet przeciw. W tym konkretnym przypadku wygrał ten kto dysponował większą kasą na kupienie przyszłych elektorów. Toż to zwykła ustawka.  Wygrać tak aby być przegranym. Duda nie ma konkurenta.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Draniu 20 stycznia 2020 09:49
20 stycznia 2020 10:04

No nie wiem czy wydmuszki. Możemy tak powiedzieć, ale lekceważenie nigdy nie przynosi dobrych rezultatów. Są już w sejmie, starają się o prezydenta, mają dofinansowania państwowe itp. Biorą udział w polityce. Mają też wyraźnie antyamerykański profil, co właściwie czyni z nich z automatu wygodne narzędzie dla polityków "zdrady narodowej". Media III Rp wyraźnie z ulgą przyjęły powstanie Konfederacji, bo już wcześniej rozpętały nagonkę na ONR i MW i ich sympatycy uważają te twory jako "nazistów". A tu Konfederację łatwiej ocieplać w nadziei, że będzie osłabiała PiS. A jeszcze z takim słodziakiem jak Bosak, czy "kulturalnym i wyważonym" narodowcem jak Winnicki, to będzie jeszcze przyjemniejsze.

zaloguj się by móc komentować

atelin @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 10:05

Pańskie notki wyświetlają mi się bardzo małą czcionką, innych Autorw wyświetlają się normalnie. Nie wie Pan, co może być przyczyną?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 20 stycznia 2020 09:56
20 stycznia 2020 10:07

No egcentryków tam kilkunastu na metr kwadratowy. Wszystko trzeszczy w szwach, ale myślę że będą utrzymywać ten twór w mocy, bo zobaczyli że może przynosić im realne profity na teraz, a na przyszłość może dac im w ogóle już wygodne życie. I tak jak pisałem wyżej - będzie Konfederacja wspierana cicho przez media III Rp bo to w tej chwili najlepsze narzędzie do odbierania głosów PiS-owi, a tylko o to się toczy gra. 

zaloguj się by móc komentować


umami @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 10:07

I mamy wreszcie Roberta Biedronia, który żeby obniżyć koszta swoich antysystemowych występów umówił się jednak z wróżką na randkę w ciemno.
Bardzo mnie rozbawiłeś :) Szykuje się niezła zabawa. A ten Hołownia już nie będzie startował?
Ogniem i mieczem nie czytałem, ta pierzyna, dziecina i łacina, to wytrych, który można śmiało dopisać do worka, korka i rozporka.
 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 20 stycznia 2020 09:58
20 stycznia 2020 10:08

Niech pani nie będzie dzieckiem, dobrze...zwykła ustawka, a co nią nie jest? Zaraz wywalą Korwina, a Braun dostanie propozycję z PiS

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 20 stycznia 2020 09:41
20 stycznia 2020 10:09

Tak, zaraz antysystemowiec Bosak trafi do TVN

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @umami 20 stycznia 2020 10:07
20 stycznia 2020 10:12

Kurna, zapomniałem o Hołowni. To będzie teraz tak: dziecina, dziecina, dziecina i dupina (pardon)

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @Marcin-K 20 stycznia 2020 10:07
20 stycznia 2020 10:17

Może będą odbierać głosy PO. Nie wiem, czy ze swoim frontalnym atakiem na socjal, czyli 500plus i 13 emeryturę to oni tak bardzo odbiorą głosy PiSowi. Gdyby odpuścili krytykę w tej materii i skupili się na konieczności podwyższenia kwoty wolnej, uproszczaniu przepisów, odchudzaniu administracji, zmianie procedur, to pewnie by uszczknęli ale zakleszczyli się na socjalu i kręcą się w kółko.

zaloguj się by móc komentować

umami @marianna 20 stycznia 2020 09:58
20 stycznia 2020 10:22

Nie ma co żałować Brauna. Na jego miejscu czułbym się zwolniony (dano mu ten komfort) a kasę przeznaczyłbym na robienie filmów. Czyli ma stałą pensję i może zająć się tym, w czym jest dobry. Niech to tylko dobrze spożytkuje.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 10:22

Rzeczywiscie Prosiaczek to powiedzial?

"Jeśli rynek pracy i gospodarka rozwijają się bardziej dynamicznie niż sama populacja narodu polskiego, zamieszkująca polskie terytorium to być może trzeba nieco spowolnić tworzenie nowych miejsc pracy, dopóki nie urodzi się więcej dzieci"

Anyway, niewazne. Jestesmy w 1998 roku i Balcerowicz szykuje spowolnienie. Takie teksty mnie utwierdzaja, ze do tych idiotow trzeba strzelac. Jak nie ma spluwy, to przynajmniej kamieniami obrzucac.

 

zaloguj się by móc komentować

umami @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 10:12
20 stycznia 2020 10:25

Ostanim razem był do wyboru jeden z dzięsieciu, teraz jakiś takiś nieurodzaj. Śmieszniej na pewno.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @ewa-rembikowska 20 stycznia 2020 10:17
20 stycznia 2020 10:26

Ja ich obserwuję dosyć dokładnie i widzę zmianę narracji. Mówią do wyborców PiS-u: my nie jesteśmy przeciw Wam tylko przeciw partii PiS, Wy jesteście najczęściej szczerymi patriotami. Nawet chyba Braun niedawno nagrął taki filmik z przekazem "do drogiego pisiora". Pewnie jakieś jednostki da się przekierować z PO na Konfę, ale wątpię czy w dużych miastach to może się wydarzyć. Mam brata ciotecznego, lokalnego działacza wspierającego PiS w regionie świętokrzyskim, który ma dorosłego syna. I on już jest calkowicie nakręcony na Konfederację, więc ten mechanizm może się udać. Ten ich przekaz może trafiać do młodziezy, którą łatwo omamić "radykalizacją" przekazu. Ich filmiki zalewają You Tube, a tam siedzi głównie młodzież.

Co do 500+, to zapewnie nie ma ono w elektoracie PiS całkowitego poparcia (np. ja jako zdeklarowany wyborca PiS mam coraz większe wątpliwości) ale na wszelki wypadek nowoupieczony kandydat "wolnościowy" już ocieplił trzynaste emerytury. Nie ma takiego tworzywa w polityce, którego się nie da odpowiednio dogiąć do potrzeb:)

zaloguj się by móc komentować

Rejent @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 10:30

mając wybór: Braun albo Bosak - wybrać Bosaka, to potwierdzenie diagnozy: "ogolić nabiał i do piaskownicy"

zaloguj się by móc komentować

marianna @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 10:08
20 stycznia 2020 10:31

Taa... Dostanie propozycje z PiS startu w wyborach prezydenckich pod ich szyldem zamiast Dudy, który się nie sprawdził. Żarty się Pana trzymają i mnie tez.

 

zaloguj się by móc komentować

marianna @Marcin-K 20 stycznia 2020 10:26
20 stycznia 2020 10:38

Gdyby to młodzież przed 30ką miała decydować o wyborach to na pewno Konfederacja miała by duże szanse.

zaloguj się by móc komentować

S80 @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 10:54

A czas demaskacji socjocybernetyka-monarchisty ze stronnictwa demokratycznego a wcześniej ze związku młodzieży socjalistycznej chyba jednak nie nadejdzie...

zaloguj się by móc komentować

Draniu @umami 20 stycznia 2020 10:25
20 stycznia 2020 11:00

No bo teraz w polityce ciężko cosik wyrwać... CBA  dwoi i troi sie, wylapuja vatowców, w terenie przeswietlane sa przetargi, podsluchy itp..Ledwo marszałka senatu powołano, a tu , naście pacjentów mowi ,ze wreczalo jemu łapówki.. Prezes KNF do pierdla wsadzają, naczelnika skarbówki,tez. Banasia organizatora KAS nie dało się ukręcić, teraz został prezesem NIKu...Sędziowie pod lupą.. PR juz nie działa , zegarki , modne ciuszki u pań i panow, wybiorę zeby tez...I jak tu żyć ,jak tu lody kręcić..   Sponsorzy zewnetrzni podkulili ogony, wszelkie manify uliczne to łzawe kabarety.. Normalnie Sahara.. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Draniu 20 stycznia 2020 11:00
20 stycznia 2020 11:02

wybielone zęby..*

zaloguj się by móc komentować

Draniu @marianna 20 stycznia 2020 10:38
20 stycznia 2020 11:12

Gdyby babcia miała wąsy itp..  Niech ta młodzież przed trzydziestka udowodni,ze bez mamusi i tatusia mogą samodzielnie funkcjonowac.. To juz będzie sukces.. Jak narazie większość z nich zatrzymała się  w postrzeganiu świata na poziomie gimnazjalnym.. I taki poziom również reprezentuje Konfederacja.. 

zaloguj się by móc komentować

ArGut @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 11:14

Paweł Kukiz nagrał antysystemową płytę BOA w 2012, kupiłem sobie. I jak zadzwoniłem do RadioKraków by puścili teściowej na urodziny " Siłę i honor ", to pan redaktor Paweł "zabulgotał" do słuchawki, że nie wie czy ją ma ( a powinien - wydana, zaiks opłacony, certyfikaty ).

No i ten Pawel Kukiz druga kadencja w sejmie zasiada i jak ŚLEPY ( może po to ta wizyta u pani Towarzyszki Panienki ) nadal nie wie kto wróg a kto przyjaciel. Skąd on to wiedział w 2012 ?

 

 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @umami 20 stycznia 2020 10:22
20 stycznia 2020 11:18

To jedyna osobowość, bo ja mówiąc Konfederacja myślałem, Grzegorz Braun, a mówiąc Grzegorz Braun, myślę, Grzegorz Braun. I może tak się stanie. Może nie za chwilę. Grzegorz Braun dopiero zaczął swoją karierę polityczną. Wygląda na to, że na dobre. Będę mu kibicował dalej.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Draniu 20 stycznia 2020 09:49
20 stycznia 2020 11:41

Oni są jak ten głupi Jasio z dwocipu, w którym krzyczy że wilki są we wiosce (żeby zwrócić na siebie uwagę). A potem kiedy wilki naprawdę przychodzą, to wszyscy puszczają mimo uszu jego skowyt... Są gorsi od Zandberga i jego ferajny, którzy niczego nie udają.

zaloguj się by móc komentować

Caine @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 11:47

Wróżka (żółto) zębuszka; wszystkie amerykańskie dzieci uczy się czekać na jej wizytę.

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 11:58

Nic dodać nic ująć. Hołownia czai się gdzieś w krzakach a przy Kidawie-Błońskiej to nawet E. Kopacz wygląga jak okaz stabilności emocjonalnej. Ale jeszcze walczą choć z tygodnia na tydzień groteska coraz bardziej przechodzi w komedio-dramat.

https://twitter.com/My02463291/status/1218979099802292225?s=20

zaloguj się by móc komentować

glicek @onyx 20 stycznia 2020 11:58
20 stycznia 2020 12:28

Analiza chłytów marketingu politycznego:

- po lewej ponury, pulchny i mniejszy Adrian kontra większa i uśmiechięta przyszła prezydętka Kidawa

- imię i nazwisko Adriana jest mniejsze niż imię i nazwisko prezydętki Kidawy

- 50,09 jest napisane mniejszym fontem niż 49,91, żeby wykazać, że większe liczby nic nie znaczą

- tytuł "Sondaż..." jest pochylony w lewo zeby wykazać że prezydętka Kidawa jest w ogóle większa od malejącego ponurgo Adriana

PS:  mogli jej wyretuszować odbijający się w okularach niebieski pompter

zaloguj się by móc komentować

ArGut @onyx 20 stycznia 2020 11:58
20 stycznia 2020 12:31

Taaa :) w DRUGIEJ turze a jak w PIERWSZEJ nie wystartuje to co ? OKO.press wyznaczy, że prezydentam będzie pan Andrzej Duda, no w ostateczności pan Donald Trump, jak zaczesze się na Jimmiego Fallona.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @valser 20 stycznia 2020 10:22
20 stycznia 2020 12:39

No przecież tego nie wymyśliłem

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @glicek 20 stycznia 2020 12:28
20 stycznia 2020 12:39

Jeszcze tylko brakowało, żeby tam ktoś dopisał, że prędzej zakonnica itp. itd, niż Queen Kidawa przegra z Adrianem....

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @Rejent 20 stycznia 2020 10:30
20 stycznia 2020 12:40

To był przymus, a nie wybór

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @marianna 20 stycznia 2020 10:31
20 stycznia 2020 12:40

Ale tu nie chodzi o start w wyborach, tylko o zmianę ugrupowania

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @ArGut 20 stycznia 2020 11:14
20 stycznia 2020 12:41

Przeniknął najtajniejsze tajemnice wszechświata, ale potem o nich zapomniał

zaloguj się by móc komentowaćonyx @glicek 20 stycznia 2020 12:28
20 stycznia 2020 13:05

Klasyczna robota pt. "jak pokazać że mniej to więcej" Orwell 2.0 w pigułce. Ten prompter jest chyba celowy jak cała reszta detali żeby wyborca sobie zakodował, że tak wygląda nowoczesny polityk. Prompter to jej alter ego albo na odwrót.

zaloguj się by móc komentować

valser @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 12:39
20 stycznia 2020 13:10

On jest rzeczywiscie glupszy od malej swini.

zaloguj się by móc komentować

Rejent @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 12:40
20 stycznia 2020 13:15

Wybierali jak chcieli, a wybrali kogo trzeba?...

Konfa zajeżdża  Gogolem -"jedyny porządny człowiek to prokurator, a i on między nami mówiąc świnia"

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 12:41
20 stycznia 2020 13:21

Niestety. W porównaniu do propagandy serwowanej z tego konta wpisy D. Wielowieyskiej czy T. Lisa wydają się być zrównoważone. W takich momentach jak to co na fotce widać jednak jak wszystko jest robione na rympał pod uformowanego odbiorcę. A Kidawa-Błońska w poczuciu lepszej sprawy drąży skały i schodzi w czeluść do której nawet B. Komorowski z E. Kopacz by się bali zapuścić.

https://twitter.com/pikus_pol/status/1218612575895801856?s=20

Krzysztof Bosak też pola nie oddaje, będzie jeszcze dla nas sporo radości przed tymi wybormi.

https://twitter.com/pikus_pol/status/1218932843230920706?s=20

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 12:41
20 stycznia 2020 13:32

S. Hołownia jednak też nie zasypia gruszek w popiele ho ho tak tak...

https://twitter.com/szymon_holownia/status/1219231802310713344?s=20

zaloguj się by móc komentować

Rejent @onyx 20 stycznia 2020 13:32
20 stycznia 2020 13:38

Taki miastowy, a okazuje się ze WSI ?

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 10:09
20 stycznia 2020 13:46

"Tak, zaraz antysystemowiec Bosak trafi do TVN"

On już tam był, ten taniec na rurze, to przeceiż ITI-TeFałEn robi. Była i chyba tak naprawdę to nigdy nie wyszedł.

zaloguj się by móc komentować

Krzysiek @marianna 20 stycznia 2020 10:31
20 stycznia 2020 14:06

"Taa... Dostanie propozycje z PiS startu w wyborach prezydenckich pod ich szyldem zamiast Dudy"

Proszę wskazać miejsce, w którym Coryllus to napisał ("... w wyborach prezydenckich"). Czy tak trudno zrozumieć krótkie zdanie w j. polskim? Gospodarz napisał, że dostanie propozycję - oczywiście jakiejś współpracy, ale to nie to samo co pani napisała.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 14:07

Zaś jakieś wybory...sie zaszczele...

.

 

zaloguj się by móc komentować

marianna @Krzysiek 20 stycznia 2020 14:06
20 stycznia 2020 14:19

Proszę przeczytać i próbować zrozumieć moje ostatnie zdanie.

"Żarty się Pana trzymają i mnie też".

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 20 stycznia 2020 12:28
20 stycznia 2020 14:20

"po lewej ponury, pulchny i mniejszy Adrian kontra większa i uśmiechięta przyszła prezydętka Kidawa"

Duda jest wyraznie zniesmaczony. A moze ma juz wypisana na twarzy przez fotoszop gorycz porazki.

A Kidawa?  Widac, ze prezydętka jest przyjaciolka wszystkich Polakow.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 14:27

" Prawdziwy antysystemowiec potrzebuje więc gwarancji systemu. To jest oczywiste dla każdego, kto rozumie choć trochę politykę. Bez tego ani rusz, bo nie można się w żaden sposób promować, szczególnie jeśli ktoś wygląda jak Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta Polski."

Jak sie popatrzy na to zdjecie, to widzi sie wszystko:

wolnosc, rownosc, niepodleglosc, praworzadnosc, strzelnice, szkole, konserwatyzm.

Ta w czerwonym kolo Bosaka to jak mniemam, wolnosc, wiodaca lud na barykady.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 14:35

Dziękuję, że to jasno (o poparciu PAD) napisałeś. 

 

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @onyx 20 stycznia 2020 13:05
20 stycznia 2020 14:40

To nie prompter tylko inna wersja matrixa... Blue one 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Szczodrocha33 20 stycznia 2020 14:27
20 stycznia 2020 14:43

Tylko mennica gdzieś schowana...

Antysystem wyższą formą systemu :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2020 10:12
20 stycznia 2020 14:47

Jego doradcą został jakiś gen. Różański jeżeli nic nie przekręciłem. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rejent 20 stycznia 2020 10:30
20 stycznia 2020 14:48

Ale co to za w gruncie rzeczy różnica, skoro i Bosak i Braun są bez cienia szans w tych wyborach?

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 15:18

Te ich akcje przypominają grę w salonowca (czyt. dupaka).

zaloguj się by móc komentować

MZ @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 15:24

Drugi raz otrzymałem darmowy egzemplarz "Sacco di Roma"-pomyłka.Odeślę w tym tygodniu.

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @przemsa 20 stycznia 2020 14:47
20 stycznia 2020 15:52

A z których-że to Różańskich?...

zaloguj się by móc komentować


tomasz-kurowski @atelin 20 stycznia 2020 10:05
20 stycznia 2020 16:30

Może poziom przybliżenia / oddalenia w przeglądarce? Większość zapamiętuje je oddzielnie dla różnych subdomen, czyli np. autorów na SN. W Chrome i Firefoxie można zresetować wciskając control + zero. Domyślna czcionka na SN jest wielka.

zaloguj się by móc komentować

SilentiumUniversi @Marcin-K 20 stycznia 2020 12:39
20 stycznia 2020 16:58

Ten cytat o zakonnicy na pewno już był na prompterze

zaloguj się by móc komentować

MZ @Szczodrocha33 20 stycznia 2020 14:27
20 stycznia 2020 18:12

Jednak nic sie nie zmienia myślą,że mają z idiotami do czynienia. 

zaloguj się by móc komentować

porfirogeneta @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 18:36

A nie przyszło z wielu Mądrych Głów piszących i komentujących tutaj, że prezydentura w RP i wyścig o nią to taki "Taniec z Gwiazdami", "Żeby był przystojny, dobrze się wysławiał, na krzesła nie właził, nie pił ponad miarę" Cały garnitur cech Męża Stanu.

Ja mam trochę wyższe oczekiwania, ale chyba nie doczekam.

zaloguj się by móc komentować

Klasyk @porfirogeneta 20 stycznia 2020 18:36
20 stycznia 2020 19:56

Przecież najważniejsza jest III osoba w państwie.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski
20 stycznia 2020 20:07

a co to jest ta antysytemowość? kreatury na start,- ot, co i nic poza;- czy bełkotem daje się zakrzyczeć rzeczywistość? tylko na chwilę ; - a co ci wszyscy chętni do fotelu Prezydenta RP mają do zapronowania? g.... i tyle; świat wg świrów oraz marzących o kasie i darmowym lokum w pałacu ale w tle są reżyserzy, oj są i trzymajcie się za kieszenie na wizje kandydatów dedykowane realizacji bon motu 'dajcie mi władzę/urząd  a ja was urządzę'

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ewa-rembikowska 20 stycznia 2020 09:56
20 stycznia 2020 22:33

"Znając Korwina, to zaraz zrobi tam rozpierduchę i powoła kolejne ugrupowanie. Chyba, że Mentzen i spółka wywalą starego za drzwi wcześniej."

To już było - Konfres Nowej Prawicy wywalił Korwina, ale on zaraz stworzył kolejną partię. To człowiek  nie do zatopienia :)

zaloguj się by móc komentować

ewa-rembikowska @KOSSOBOR 20 stycznia 2020 22:33
20 stycznia 2020 22:45

Biologia go zatopi. Młodszy nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @przemsa 20 stycznia 2020 14:47
20 stycznia 2020 22:51

Generał Różański to nie jest "jakiś" generał...

zaloguj się by móc komentować

K-Bedryczko @Marcin-K 20 stycznia 2020 10:26
20 stycznia 2020 23:00

Panie Marcinie, te filmiki na youtube są pięknie profilowane na "nasi walczą z głupotą i złodziejstwem". Widziałem Pana Brauna i Pana Sośnierza, jak realnie pokazywali jak kradnie się publiczne pieniądze i rzeczeni robili to dobrze. To były przemówienia w sejmie na komisjach. Tam rzeczywiście, jak się tego posłucha, włos się jeży na glowie. Nie muszą nic wymyślać.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @porfirogeneta 20 stycznia 2020 18:36
21 stycznia 2020 00:28

"A nie przyszło z wielu Mądrych Głów piszących i komentujących tutaj, że prezydentura w RP i wyścig o nią to taki "Taniec z Gwiazdami", "Żeby był przystojny, dobrze się wysławiał, na krzesła nie właził, nie pił ponad miarę" Cały garnitur cech Męża Stanu."

W Polsce na pewno.

Ale nie tylko. Za wielka woda tez coraz lepiej, z wyborow na wybory:

Related image

Do wyboru, do koloru. Swiat glupieje w tempie iscie ekspresowym.

Czekam az zglosza kandydature Alexandrii Ocasio-Cortez.

Nie mogla sobie dac rady na zmywaku, ale w kongresie idzie do przodu jak burza.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Tenerka @Szczodrocha33 20 stycznia 2020 14:27
21 stycznia 2020 00:34

Będe litościwy i nie skomentuję tych wszystkich zawadiackich czerwonych sznurówek do czarnych butów...aczkolwiek, wnikliwa analiza zdjęcia, bezcenna. Ech,..przypomina się Sejm I kadencji i tropikalne garnitury Pawlaka. Tutaj natomiast widać że co poniektórych to mama jeszcze ubiera. 

GB nieskazitelnie poprawny. Ale to reżyser w końcu. Wie co to kostium. 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Tenerka 21 stycznia 2020 00:34
21 stycznia 2020 01:45

Ten chlopiec w swetrze, w prawym gornym rogu pewnie podkresla swoim prostym ubiorem przynaleznosc do klasy robotniczej.

Ten na lewo od niego to Bernie Sanders, ktory juz zdazyl obiecac place minimalna $27 na godzine.

Juz bardziej realne byloby wznowienie w Polsce audycji 60 minut na godzine.

zaloguj się by móc komentować

ArGut @KOSSOBOR 20 stycznia 2020 22:51
21 stycznia 2020 06:38

Mirosław Różański co to za generał jest, jak nie jest "jakiś" ? Kto go LUBI ?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @KOSSOBOR 20 stycznia 2020 22:51
21 stycznia 2020 09:07

Jakiś w tym sensie, że nie byłem pewien, czy dobrze zapamiętałem.

 

zaloguj się by móc komentować


Paris @Szczodrocha33 21 stycznia 2020 00:28
21 stycznia 2020 11:48

Genialne  spostrzezenie,  Szczodrocha  !!!

Wybory prezydEckie to taki  "taniec z gwiazdami"... wyscig  miernot i szczurow, ktore w zyciu niczego  SAMODZIELNIE  nie dokonaly i w naszej Ojczyznie widac to jak na dloni i na kazdym kroku.

Ale... nie napisalabym, ze to swiat glupieje - to tylko takie zludzenie.  Wystarczy WYLACZYC  TELEWIZOR... ludzie sa naprawde przytomni...  to wylacznie merdialnia jest  OGLUPIONA... i ta powinno sie wyciac do nogi...

... ewentualnie - jak radzi Coryllus - zaczekac az pozabijaja sie o wlasne nogi  !!!

zaloguj się by móc komentować

DrzewoPitagorasa @Szczodrocha33 21 stycznia 2020 00:28
21 stycznia 2020 13:48

A ż innych wieści zza Wielkiej Wody: 

W stanie New Jersey nauka o LGBT stala się obowiązkowa dla wszystkich dzieci w szkołach publicznych . 

https://t.co/D6zXjX2XZi

Gov. Phil Murphy signed a law last year requiring New Jersey public schools to include LGBTQ-related instruction in lesson plans for middle and high schoolers statewide. The mandate takes effect statewide for the 2020-21 school year.

 

Prawo nie przewiduje umożliwienia rodzicom wycofania swoich dzieci z tych zajęć.  

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @ArGut 21 stycznia 2020 06:38
22 stycznia 2020 02:02

Hołownia go lubi, lub musi lubić. Raczej to drugie :)

zaloguj się by móc komentować

KOSSOBOR @przemsa 21 stycznia 2020 09:07
22 stycznia 2020 02:02

OK. A ja o tym, że tam nie ma przypadków. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować