-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

Aktor jest do grania

Po cichutku, po malutku, w czasie kiedy Vega kręcił swój film o pedale Macierewiczu uwodzącym niewinnego Misiewicza, Bromski zrobił film o Amber Gold. Tytuł jest inny, ale to nie ma znaczenia. Film jest gotowy i już chodzą słuchy, że Kaczyński przesunął jego premierę na 11 października, tuż przed same wybory. Będziemy więc mieli kampanię wrześniową, pełną niewybrednych, obyczajowych żartów z mniejszości seksualnych, a potem w październiku „Bonanzę” o złodziejach. Już się nie mogę doczekać. Najlepsze jest to, że w tym filmie Bromskiego zagrali, uwaga, Gajos, Seweryn i Łukaszewicz, który poparł ostatnio „Wiosnę”. I teraz Kaczyński Jarosław, weźmie ten cały zestaw, jak koty w worku i będzie nim młócił Schetynę i Tuska po łbach. To jest coś niezwykłego w mojej ocenie. Mam na myśli zgłupienie aktorów, ich łapczywość na pieniądze i kompletny brak rozeznania kto jest kim i co jest czym. Trzem tuzom aktorstwa polskiego zaproponowano role w filmie „Solid gold”, a oni – słuchając przecież różnych doniesień ze świata – nie mogli przeoczyć afery Amber Gold i jej politycznego wydźwięku. Mimo to, wyklinając na Kaczyńskiego, zgodzili się tam zagrać, bo przecież płacili. A aktor, jak wiadomo, jest do grania. No chyba, że ma zagrać brata tego Kaczyńskiego, wtedy nie jest do grania, wtedy jest do halmetyzowania. No, ale ci trzej popatrzyli na scenariusz, bo zakładam, że popatrzyli, nie dostrzegli tam niczego niepokojącego dla swojej kariery i się zgodzili wziąć udział. Udział w ziemi – jak mawiał mój kolega, który nie za bardzo kojarzył co do niego mówią z telewizora i tak sobie tłumaczył słowa, które lektor wypowiadał zawsze na sam koniec filmu. Tak więc udział w ziemi mają: Janusz Gajos, Olgierd Łukaszewicz i Andrzej Seweryn.

Nie wiem czy to prawda, ale oni ponoć latają teraz po zaprzyjaźnionych redakcjach i wzywają na pomoc wszystkich nie-świętych, żeby to odkręcili. Jeśli za tym wszystkim stoi Kaczyński, to jest to polityczno-propagandowy majstersztyk. Szapo ba jak mawiają niektórzy. I udział w ziemi do tego. To się nazywa przerzucenie kosztów kampanii na przeciwnika. Nie mam nic do dodania, też bym chciał umieć takie sztuki. Teraz brakuje jeszcze tylko, żeby Sekielski zaczął opowiadać co takiego jest w jego filmie. Obawiam się jednak, że Sekielski zwęszy co się święci i przełoży premierę swojego demaskatorskiego filmu na czas po wyborach. Podejmie działania według strategii długofalowej i powie, że on się z PiS rozprawi w wyborach prezydenckich. Wszyscy, którzy zaczną kampanię wcześniej są już załatwieni. Nie ma ich. Nawet jeśli Vega nie wywoła swoim filmem, tak zwanej ogólnej beki, która zaraz wejdzie na demotywatory jak kraj długi i szeroki, to sprawę załatwią Gajos, Seweryn i Łukaszewicz. Na ich miejscu już myślałbym o emigracji. Jeśli zaś idzie o reżysera Bromskiego, to wypowiada się on w tonie pojednawczym, to znaczy twierdzi, że zrobił film przeciwko całej klasie politycznej. To zupełnie jak Vega. On także nie ma nic przeciwko konkretnym politykom, a Grabowskiego ucharakteryzował na Kaczyńskiego, bo tak jakoś samo wyszło. Mamy więc trójkę wyścigowych koni, która załatwi PiS-owi kampanię w mediach, w dodatku w mediach niechętnych tej partii i zwalczających Jarosława Kaczyńskiego. Ja na miejscu Michnika, TVN, czy kogo tam, już bym odcinał wszystkie liny łączące mnie z Gajosem, Sewerynem i Łukaszewiczem. Jak można – dając twarz do antykaczyńskiej kampanii – wziąć pieniądze za udział w filmie pod tytułem „Solid gold”? Gdzie trzeba mieć mózg? Najniecierpliwiej czekam na występ tych trzech tenorów, który zacznie się od oświadczenia, że oni zostali podstępnie oszukani, że wyzyskano ich dobrą wolę, naiwność i wrodzoną, dziecięcą wręcz szczerość, po to, by upaprać ich talent w brudnej polityce. Czekam, albowiem już dziś wiem, że pod taką konferencję prasową ludziska podłożą głosy z tego sławnego filmu o Hitlerze i w całym, wielkim internecie zacznie się prawdziwy szał.

Tymczasem Grabowski Andrzej, zamieszkały tu niedaleczko, już zaczyna swoje śpiewy po rosie, tłumacząc z samego rana w portalu WP, że jego rola w filmie Vegi, może spowodować iż zostanie on aresztowany. Tak właśnie, aresztowany. Ostatnio bowiem, ktoś odwołał jego standuperski (ale słowo wymyśliłem!) występ, albowiem na widowni mieli się pojawić prominentni działacze partii rządzącej. No i organizatorzy doszli do wniosku, że lepiej Grabowskiego nie pokazywać. No, a skoro tak, to jasne jest, że następnym krokiem będzie aresztowanie i tortury zapewne, a wszystko przez tę przypadkową zupełnie i nie wymierzoną w nikogo rolę Jarosława Kaczyńskiego w filmie Vegi.

Nie rozumiem pewnych rzeczy – jak mawia jeden mój kolega – oto gość, co zrobił karierę latając wśród taniej scenografii w samych kalesonach, w dodatku wciśniętych w skarpety i w podkoszulku do tego, uważa, że odwołanie jego występu, to jest wieść godna tego, by zawracać nią głowę publiczności. Niepojęte. Okazuje się, że aktorzy uważają iż ich wysiłek zawodowy musi być traktowany przez publiczność serio. A w dodatku mechanizm jest taki, że im głupsza, bardziej beznadziejna, pretensjonalna lub sprofilowana propagandowo rola, z tym większą powagą należy do niej podchodzić. Ja nie pojmuję dlaczego Andrzej Grabowski jest w ogóle pokazywany w portalach informacyjnych. Do kogo on kieruje swój komunikat, bo przecież nie do tych, co oglądają Ferdka Kiepskiego. Takich ludzi, on ma, pardon, w dupie. On swój przekaz kieruje do tych, którzy wykazują się zbliżonymi doń aspiracjami, nie rozumie jednakowoż, że te aspiracje są jak format telewizyjny. Nie mają powszechnego znaczenia. Stworzone zaś zostały na potrzeby sprzedażowe dla pewnej grupy ludzi, zwanej politykami PO, czy szerzej – politykami III RP. Grabowskiemu zaś wydaje się, że to wszystko jest naprawdę. Nie. Tu chodzi tylko o to, by nad ludźmi którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim czasem, zdolnościami (lub ich brakiem), frustracją, a czasem wściekłością, rozpiąć pewien ideologiczny parasol. Oni mają się pod tym parasolem schronić i udawać wspólnotę. Okazuje się jednak, że po zwycięstwie PiS rozpoczął się dziki bój o kształt i kolor parasola. Jedni chcą, żeby był tęczowy, inni, żeby był zielony, jeszcze inni marzą o pomarańczowym, a aktorzy – wobec wymowy faktów i aktów twórczych – muszą go teraz pomalować na czarno. Muszą, albowiem w przeciwnym razie nie uratują twarzy. I na ten proces – proces ratowania twarzy aktorów czekamy z utęsknieniem. Jak niegdyś przed czarno białym telewizorem czekaliśmy na serial „Bonanza”.

 

Zapraszam do naszej księgarni – www.basnjakniedzwiedz.pl gdzie do końca wakacji Baśń socjalistyczna kosztuje tylko 35 zł za tom, a także na portal www.prawygornyrog.pltagi: polityka  kampania  filmy  aktorzy 

gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 09:18
67     4178    17 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Marcin-K @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 09:44

Mnie się wydaje, znając całkiem sporo ludzi opętanych niechęcią do PiS-u, że oni już doszli do etapu, w którym są przekonani, iż każda niegodziwość jaka w Polsce się dzieje, jest autorstwem Jarosława Kaczyńskiego. I wierzą też w to, że inni też tak sądzą. Jedna paniusia jakiś czas temu sugerowała mi w luźnej rozmowie, że "Kaczyński zabierze 500+, i że w tym kraju już się nie da żyć". A poglądy tego typu plus niemała wypłata tworzą mieszankę wybuchową, której nie oprze się żaden aktorzyna. Tak więc może być tak, że albo z własnej inicjatywy, albo też z czyjejś konkretnej, ktoś namówił Bromskiego: ej, nakręć no jakiś film o tym złocie. Jak Polaczek zobaczy znanych aktorów grających w filmie o przekręcie politycznym, to na bank od razu, z przyzwyczajenia, pomyśli że to "wina Kaczora". Niewykluczone że w samym filmie będzie scena jak Grabowski ucharakteryzowany na prezesa będzie ciagnął samolot po pasie startowym...

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Marcin-K 16 lipca 2019 09:44
16 lipca 2019 09:54

A w samolocie będzie siedziała cała zamordowana w Smoleńsku ekipa. To możliwe...Bromski ma rozmach

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 09:55

To co opowiada Grabowski jest jeszcze lepsze, wg onet i Wprost:

" Grabowski zaznaczył w wywiadzie, że "nie chciał brać udziału w ośmieszaniu prezesa". – Pierwsze, co powiedziałem Patrykowi, gdy przyszedł z pomysłem na film, to że jeśli chce robić kabaret, ja się na to nie piszę. (...) Grając, nie używałem żadnej groteskowej formy, nie starałem się być śmieszny – przyznał w rozmowie z "Wprost".

Aktor powiedział też, że choć nie podziela poglądów postaci, którą gra, uważa, że jest wybitnym politykiem. – Bije na głowę wszystkich polskich polityków – zakończył."

Faktycznie warto będzie obejrzeć festiwal opowieści tych ludzi od grania.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Wrotycz1 16 lipca 2019 09:55
16 lipca 2019 09:58

Muszę sprawdzić czy w okolicznych aptekach została choć jedna tuba wazeliny. Mam wrażenie, że nie

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:03

Z Apoftegmatów Ojców Pustyni na każdy dzień roku.

16 lipca.

"Św pamięci Atanazy, prosił Abba Panbo aby przyszedł z pustyni do Aleksandrii. Kiedy przyszedł, zobaczył tam aktorkę i rozpłakał się. Zapytany przez obecnych dlaczego płacze odparł: 

Dwie rzeczy mnie poruszyły. Jedna to jej potępienie. Druga to ta, że ja nie mam takiej gorliwości ażeby podobać się Bogu, jaką ona ma by podobać się zepsutym ludziom."

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:11

Aleś mi bękę sprawił o poranku ;-)

A z tym "na ziemii" to chyba było inaczej:

The End

.

.

.

.

W życiu na Ziemii udział wzięli:

......

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:14

W "Solid Gold" zainwestowała TVP i ona ma się zająć dystrybucją filmu. Skaperowali nawet Maleńczuka do jakiejś roli. Jaja do kwadratu. Vega może iść się wietrzyć. Udział w ziemi ;)

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polityka-vegi-i-solid-gold-bromskiego-wstrzasna-polska-scena-polityczna/gs5dgy5

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:14

W "Solid Gold" zainwestowała TVP i ona ma się zająć dystrybucją filmu. Skaperowali nawet Maleńczuka do jakiejś roli. Jaja do kwadratu. Vega może iść się wietrzyć. Udział w ziemi ;)

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polityka-vegi-i-solid-gold-bromskiego-wstrzasna-polska-scena-polityczna/gs5dgy5

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Wrotycz1 16 lipca 2019 09:55
16 lipca 2019 10:18

Ferdek powiedział że nie chce grać w kabarecie?

Zaleciało mocnym fool'em 

zaloguj się by móc komentować


SalomonH @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:47

Pierwsza była aktorka (?) Maja Ostaszewska, która straciła kontrakty reklamowe z prywatnymi, w dodatku zagranicznymi firmami. Ta pani nie rozumie, że zanim się kogoś zaangażuje do kampanii reklamowej, bada się odbiór tej osoby w grupie docelowej, nie rozumie, że w tym wypadku zadziałały zwyczajne prawa rynku, a ona ma twardy dowód, że robi z siebie idiotkę.

https://www.pomponik.pl/plotki/news-maja-ostaszewska-slono-zaplacila-za-walke-z-pis-stracilam,nId,3079950

zaloguj się by móc komentować

onyx @karakony 16 lipca 2019 10:26
16 lipca 2019 10:48

Ja myślę, że oni machnęli już ręką na IIIRP bo widzą, że jest nowy szeryf w mieście i że to raczej jeszcze potrwa a oni mają już swoje lata. Wiedzą jak się dzieli budżet w PISF i że nie warto rybie wierzgać przed ościeniem. Pozostaje udawać przed resztą, że "tak jakoś wyszło" ;)

zaloguj się by móc komentować

kalixt @SalomonH 16 lipca 2019 10:47
16 lipca 2019 10:56

Jakby Mai nie było, to trzeba by ją wymyślić. Królowa memów, nie ma chyba w internecie większej ikony zdebilenia tzw. totalnej opozycyji, choć konkurencja jest ostra. PiS powinien Mai dać dożywotnią rentę za kreację wizerunku opozycji.

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 10:58

Fajnie, a na deser proponuję Jana Hartmana, który zdołował na sam dół i gryzie ziemię i życzę mu wszystkiego najlepszego w tej konsumpcji, a inni z tego polityka.pl towarzystwa nie lepiej.

Oni naprawdę żyją w innym swiecie. Gyby nie to, że dysponują naprawdę ogromną siłą, która jest w stanie nas znieść w sekundę, bo przecież nie o nich mówię ale o tych, którzy to wszystko finansują, to byłbym już spokojny o przyszłość. Ale, kto wie ... ☺

https://hartman.blog.polityka.pl/2019/07/12/zegnaj-demokracjo-zegnaj-tusku/?nocheck=1

zaloguj się by móc komentować

kalixt @onyx 16 lipca 2019 10:48
16 lipca 2019 11:02

Ja też tak myślę i podejrzewam, że wkrótce takich wypraw do Canossy będzie w (pół)światku artystycznym jeszcze więcej.

zaloguj się by móc komentować

onyx @kalixt 16 lipca 2019 11:02
16 lipca 2019 11:11

Po jesiennych wyborach będzie siwy dym. Sami sobie zgotowali ten los wierząc kolegom prowadzącym, że są elitą nie tylko polskiego kina ale i polskiej myśli państwowotwórczej. Będzie, będzie zabawa... jak to śpiewa jeden zespół. A w sieci trwa zbiórka na profesjonalny baner pt. "Kiedy Adam pozdrowi brata?"

https://zrzutka.pl/cerwu9

zaloguj się by móc komentować

bendix @onyx 16 lipca 2019 11:11
16 lipca 2019 11:36

Ja sceptycznie podchodzę do tych zrzutek. Dałbym im ale anonimowo. Tak to oni sobie robią listę nazwisk.

zaloguj się by móc komentować


SalomonH @bendix 16 lipca 2019 11:36
16 lipca 2019 11:50

W necie nic nie jest anonimowo, a w finansach jeszcze mniej, ale nikomu nic po nazwiskach, tak samo jak nikomu nic po takim debilnym banerze. 
Ale czekaj, 12 tysięcy za baner? To znaczy jak, w AMS (Agora Media System) wykupią miejsce na billboardzie? AMS to potentat reklamy zewnętrznej w Warszawie, wynajęcie tablicy 5x3 metry to koszt ok 4 tysięcy za 2 tygodnie, plus koszty druku i wyklejenia. AMS raczej nie przyjmie, ale może przyjmie niemiecki Ströer? No dobra pożartowaliśmy sobie. Ktoś będzie to woził na lawecie? A jak brat Adama nie doczeka końca zbiórki? I w ogóle PO CO???

Weźcie się może ludzie zrzućcie na coś pożytecznego.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @SalomonH 16 lipca 2019 11:50
16 lipca 2019 11:53

Tak patrzę na to zdjęcie w "zrzutce", na wizualizacji, celowo moim zdaniem nieostrej, jest nośnik AMS. Ktoś sobie z ludzi jaja robi.

zaloguj się by móc komentować

onyx @SalomonH 16 lipca 2019 11:53
16 lipca 2019 12:05

Przeczytaj dobrze opis, to jest projekt/wizualizacja, technicznie jeszcze nie ustalono jak to końcowo ma wyglądać. Tak, początek był żartem na Twitterze, jeden gość zrobił taki hasztag innemu się to spodobało i zrobiła akcję ze zrzutką. Czas pokaży czy będzie jakaś finalizacja czy kasa do studni. Nie ma obowiązku wpłacać ;) Akcja jednak pokazuje że z żartu można bez trudu wystrugać coś co będzie uwierało samego wieszcza Adama. Takie czasy.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @OdysSynLaertesa 16 lipca 2019 10:03
16 lipca 2019 12:05

Boję się zaglądać do tych ojców pustyni, jeszcze coś o sobie tam znajdę

zaloguj się by móc komentować


gabriel-maciejewski @onyx 16 lipca 2019 10:14
16 lipca 2019 12:05

Maleńczukowi ktoś dolał wódki do Radlera i się zgodził 

zaloguj się by móc komentować
Draniu @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 12:06

Osobiście uwazam.za ani jeden.,ani drugi film nie będzie miał wplywu na decyzję wyborców..

Ci sami reżyserzy . ci sami aktorzy  co wystepowali w III RP, a nawet PRLu ,wystepuja w" Kaczylandzie"..Nuda Panie, nuda..

Ani jeden ani drugi film nie wniosą nowej jakości.. Stary zardzewialy układ..  Vega ,Goliński braciszek minstra.. I to w przyszłości sie nie zmieni

Skwasniały sos..  Ja mam mdlosci  jak slysze o nowych projektach filmowy, co to niby maja wstrząsnać nasza pokraczną polityką,...

 

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Draniu 16 lipca 2019 12:06
16 lipca 2019 12:07

Ale tu nie chodzi o wnoszenie czy też wynoszenie nowych jakości

zaloguj się by móc komentować

Draniu @gabriel-maciejewski 16 lipca 2019 12:07
16 lipca 2019 12:31

Rozumiem.ze mowa jest o przerzuceniu kosztów kampanii wyborczej.. O manewrze JK...

Aktorzy maja to do siebie.ze im zwisa czy będą się tłumaczyć czy nie.. Kłamstwo i konfabulacje wpisane sa w ten zawód oraz osobowsc zawodową... 

W tym wypadku ,mnie sie wydaje ,ze nieważne co ludzie powiedzą.. Liczy się kasa...  Bez wzgledu na to jaki będzie wynik wyborów .. Nazwiska aktorów o których  tu sie mówi i tak będą angazowane do kolejnych projektów..  A jak zajdzie potrzeba finasowa, to będą piac z zachwytu nad mądrością polityczną JK..

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @onyx 16 lipca 2019 12:05
16 lipca 2019 12:38

Jeśli nawet nie wiadomo, jak to zrobić, to znaczy że to jest przewał na kasę, po prostu, bo ja Panu mówię, że się nie da. Za 12 tysięcy da się wydrukować plakaty, ulotki, jakiś niewielki nakład książki da się zrobić, ale tablicy reklamowej w mieście nie da się postawić, szczególnie w takiej sytuacji, bo pan Adam ma prawników, którzy nie dopuszczą do wykorzystania jego wizerunku w ten sposób. To jest niewykonalne z wielu względów, w dodatku głupie i bezsensowne, to jest Maja O. z karpiem, żeby takiego użyć przykładu. Dał Pan na tę zrzutkę?

zaloguj się by móc komentować

organista @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 13:02

zagral w "4 pancernych", to dlaczego mialby nie zagrac u Kaczynskiego?

Ludzie sie nie zmieniaja, Zeitgeist owszem? Niech mi ktos powie

zaloguj się by móc komentować

atelin @cbrengland 16 lipca 2019 10:58
16 lipca 2019 13:21

"Fajnie, a na deser proponuję Jana Hartmana, który zdołował na sam dół i gryzie ziemię i życzę mu wszystkiego najlepszego w tej konsumpcji, a inni z tego polityka.pl towarzystwa nie lepiej."

Bardzo fajny link. Hartman też ma udział w ziemi i wie o tym.

zaloguj się by móc komentować

re-or @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 13:22

Wątek Amber Gold już był eksploatowany w filmie "gangsterskim" z mocnymi akcentami politycznymi. Tylko nieco przeniesiony w czasie, bo w czasy Pruszkowa, Wołomina, zabójstwa Papały itp. Taka licencia poetica, ale w tym filmie od początku wiadomo, że chodzi o Amber Gold i jego pwiązania z mafią, polityką itd. Nawet z FSB gdzieś w tle.

Film nazywa się Pitbull. Ostatni pies. Wszedł do kin jakiś rok temu.

Reżyseria Pasikowski. Grają m.in. Doda (ta Doda), Dorociński, Pazura... a nawet Zamachowski czy Katarzyna Nosowska (taka pisenkarka) w jakichś epizodach.

No ale jak widzę szykuje się nowa odsłona.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 13:34

Zdjecie numer 13 a na zdjeciu: Maciej Malenczuk.

https://www.filmweb.pl/film/Solid+Gold-2019-832200/photos/817759#next

...pozostale fotki tez ciekawe, np biegnacy Gajos. On nie moze przez minute stac prosto z jakiegos powodu a tu .... biega. Jak to pieniadze motywacji dodaja.

 

 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski 16 lipca 2019 12:05
16 lipca 2019 14:34

Ano... Da się. 

Wyrzuciłem bo akurat dzisiaj o aktorach. Całkiem trafnie zresztą.

zaloguj się by móc komentować

onyx @SalomonH 16 lipca 2019 12:38
16 lipca 2019 14:41

Oczywiście, że to się może zakończyć wałkiem albo jednodniową akcją plakatową w celu "rozliczenia" kasy. Nie twierdzę że ma to jakiś głębszy sens i możliwości. Nie wpłacam na takie projekty.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @onyx 16 lipca 2019 14:41
16 lipca 2019 14:52

Zrobił Pan więcej niż wpłata, zapromował Pan ten wałek.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 14:52

>  Ja nie pojmuję dlaczego Andrzej Grabowski jest w ogóle pokazywany w portalach informacyjnych.

Andrzej Grabowski jest bowiem intelektualistą najwyższej próby. Wynika to stąd, że gra polaczka-cwaniaczka-półidiotę tak wyśmienicie, iż można odnieść wrażenie, że wcale nie gra. Ale że przecież gra, więc jest wybitnie inteligentny. A skoro jest wybitnie inteligentny, to i wyznaczono go do tego, by mniej kumatym polaczkom-cwaniaczkom-półidiotom różne rzeczy przybliżał i klarował.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @onyx 16 lipca 2019 10:14
16 lipca 2019 14:57

> W "Solid Gold" zainwestowała TVP i ona ma się zająć dystrybucją filmu. Skaperowali
> nawet Maleńczuka do jakiejś roli. 

Widziałbym go w roli Grasia lub Nitrasa.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Draniu 16 lipca 2019 12:06
16 lipca 2019 15:04

> Ani jeden ani drugi film nie wniosą nowej jakości.

Nie zgodzę się. To jednak pewna nowość, że czarnym charakterem - wprost lub w domyśle - nie jest (szeroko rozumiany) Jarosław Kaczyńśki

zaloguj się by móc komentować

grudeq @SalomonH 16 lipca 2019 14:52
16 lipca 2019 15:37

A Panu na jaki projekt mogę się zrzucić? I czy opowiadanie o czymś jest już tego promocją, czy tylko opisem rzeczywistości? 

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @atelin 16 lipca 2019 13:21
16 lipca 2019 16:15

Czasem warto w link kliknąć jednak.

A ja właśnie jestem w polach i zupełnie zapominam, że jestem, gdzie jestem, czyli, na tej wyspie, jestem w Polsce ☺

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 16:33

Artyści zostali wrobieni i wymagają współczucia.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sierakowski-vega-kontra-kurski-czyli-kino-moralnego-niepokoju-na-miare-epoki-opinia/rvt5g2w

Jeśli można więc być czymś zaskoczonym, to ufnością twórców. PiS sprzedaje nam teorię spiskową na temat Amber Gold z taką nachalnością, że zaangażowanie się w robienie filmu na kanwie akurat tej afery trochę zaskakuje. Jak to możliwe, że reżyser, który jest także scenarzystą, chciał zrobić taki film akurat teraz? Najpewniej po prostu zignorował zabiegi PiS-u, ale PiS słynie z tego, że się nie certoli, więc wchodzenie z nim w konfrontacje, albo choćby przechodzenie obok nie może być takie beztroskie. Artyści zostali normalnie wrobieni. Teraz można im tylko współczuć i starać się szukać wyjścia z tej wyjątkowo perfidnej sytuacji.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @grudeq 16 lipca 2019 15:37
16 lipca 2019 17:15

A żeby Pan wiedział, że biorę w tej chwili udział w projekcie finansowanym z crowdfunding i większą pomocą niż wpłata jest udostępnianie i linkowanie. Właśnie siedzę nad statystykami i tak to wygląda. Jest to projekt wydawniczy. Nie zalinkuję tego tutaj, bo nie ma takiej potrzeby. Zbiórka idzie zgodnie z planem.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 16 lipca 2019 12:31
16 lipca 2019 17:30

aktorów dawniej wc grece określano:  hypokritai

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @stanislaw-orda 16 lipca 2019 17:30
16 lipca 2019 18:37

W starożytnym Rzymie stali niżej od prostytutek i gladiatorów.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 20:28

Film filmem, ale niezaleznie od fimu, ktory robi Jacek Bromski, mamy juz wyswietlana przed nami komedie, rowniez dotyczaca tego zlota. Ponoc [tak pisala juz pare tygodni temu "Rzeczpospolita"], w sadzie w Warszawie - bo chyba tam sie toczyl proces w sprawie afery Amber Gold, sedzia w pocie czola odczytuje wyroku [czy moze uzasadnienie wyroku? nie jestem pewien] w pustej sali. I jeszcze podobno ma odczytywac te papierki przez kolejny miesiac czy dwa. Gdzie oskarzeni [skazani? a jesli tak to na co?]

Plichta pewnie nie stawil sie i przedstawil zaswiadczenie lekarskie, ze sie zle czuje.

A jego zona pewnie opiekuje sie tym dzieckiem, ktore jej w areszcie zmajstrowal oficer sluzby wieziennej.

I po co nam kino, skoro zycie przeroslo kabaret? Przynajmniej w Polsce.

No chyba, ze "Rzeczpospolita" klamie.

To tez jest mozliwie, poniewaz to jest gazeta, a mnie od malego uczono, ze prasa klamie.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 20:30

Udział w ziemi.

 

Bezbłędne :)

zaloguj się by móc komentować


onyx @SalomonH 16 lipca 2019 14:52
16 lipca 2019 22:11

Pisze Pan te słowa pod notką Coryllusa, który zapromował inny wałek tym razem kinowy. Czy jak gospodarz tego bloga pisze o filmach Vegi czy Smarzowskiego to znaczy, że czytelnicy z miejsca ruszają do kina?

zaloguj się by móc komentować

onyx @przemsa 16 lipca 2019 14:57
16 lipca 2019 22:14

Ze zdjęcia to widzę, że zagrał w reklamie wódki (albo jakiegoś innego napoju barowego) umieszczonej w filmie ;)

zaloguj się by móc komentować

onyx @betacool 16 lipca 2019 16:33
16 lipca 2019 22:18

A Sławek Sierakowski został wrobiony do pisania na Onecie i też nie ma pojęcia dla kogo to robi i w jakim celu. Aktorzy mówią, że scenariusz był dobry, kasa penie też się zgadzała więc nie czuli już absmaku jak przy kręceniu "Smoleńska". Pan się zmienił a prywatny raz kręci film a raz kręci z wypłatą.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @onyx 16 lipca 2019 22:11
16 lipca 2019 22:32

Pisze Pan tak, jakby Pan nie wiedział, jak działa internet. Pan o tym nie napisał, wrzucił Pan linka bezpośrednio do CF z życzliwym komentarzem. Nie wiem ile osób trafiło na stronę zrzutki wprost z tego linka, ile się dorzuciło, a ile mogloby się dorzucić, gdybym się nie wtrącił. To portal o znikomym ruchu, ale jednak coś, jak napisałem, to więcej niż pojedyńcza wpłata.

zaloguj się by móc komentować

onyx @SalomonH 16 lipca 2019 22:32
16 lipca 2019 22:38

Nic tam życzliwego nie było. Proszę już w to nie brnąć bo trollujemy notkę.

zaloguj się by móc komentować

genezy @gabriel-maciejewski
16 lipca 2019 23:19

Gajos i inni dostali kasę z budżetu, czyli dokładnie przerzucili koszta na przeciwnika :)

zaloguj się by móc komentować

tadman @gabriel-maciejewski
17 lipca 2019 00:37

Aktor jest do grania, więc Gajos biegał w sutannie w "Klerze" u Smarzowskiego, a teraz biega bez u Bromskiego w "Solid Goldzie". Spory rozstrzał i jak to pogodzić z niedawnymi enuncjacjami Opanii ws. zagrania u Krauzego? Niby starzy a...

zaloguj się by móc komentować

valser @tadman 17 lipca 2019 00:37
17 lipca 2019 08:30

Bo dobry aktor to potrafi i marchewke, i kupe zagrac. 

Gdzie te czasy kiedy miejsce blaznow bylo na podnozku?

zaloguj się by móc komentować


valser @bendix 17 lipca 2019 10:18
17 lipca 2019 10:22

eeee tam... to wyglana na bunt kwiatow przeciwko korzeniom.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski
17 lipca 2019 10:30

"I udział w ziemi do tego. To się nazywa przerzucenie kosztów kampanii na przeciwnika."

Na dodatek w ziemi święconej. Jak najbardziej przerzucenie przeciwnika przez sojusznika, tzn. rzut przez biodro. A jeśli muszą na czarno, to ani chybi wda się w to O. Wiśniewski albo Ks. Sowa duszpasterz środowisk artystycznie uzdolnionych. No bo Ks. Lemański to już chyba nie, co nie? Tylko nie mów mi że Lemański. 

"Ostatnio bowiem, ktoś odwołał jego standuperski (ale słowo wymyśliłem!) występ," ... znaczy się, Grabowskiego, oczywiście. Stan duperski niezły wynalazek. Pasuje jak ulał. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @valser 17 lipca 2019 08:30
17 lipca 2019 10:42

Odeszły bezpowrotnie. Król się schował do skarbca, a na siedzisku posadził właśnie błazna. 

zaloguj się by móc komentowaćmalwina @gabriel-maciejewski
18 lipca 2019 08:53

duży Plus:)

"po cichutku, pomlutku" i oby tak dalej!

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować