-

gabriel-maciejewski : autor książek, właściciel strony

O organizacji naszego wybiegu

Muszę dziś rzec kilka słów w sprawie nowej organizacji naszego przedsięwzięcia, które rozrosło się i mam wrażenie, że wymaga zdefiniowania. Tak dla porządku. Parasol kończy budowę blogowiska. Nie wiem czy przedsięwzięcie to odniesie jakiś sukces, bo zostało pomyślane przeze mnie w ten sposób, by promować przede wszystkim teksty autorów piszących w SN. Będzie tam można przeczytać materiały z tych numerów, które już zostały wyprzedane. Ja zaś będę umieszczał fragmenty lub całość tekstów archiwalnych i tłumaczeń. Oczywiście będę tam także prowadził bloga, być może innego niż ten, a być może w jakiś sposób z coryllus.pl korespondującego. Każdy, kto się przedstawi i jakoś zaprezentuje będzie mógł założyć na tej stronie bloga. Mamy regulamin i wszystko co potrzebne do prowadzenia takiej platformy, ale mam nadzieję, że dla każdego jest jasne, iż w przypadku wygłupów nie będzie litości. Tak jak wczoraj napisałem nasza misja nie polega na zabawianiu człowieków. Tak więc jeśli ktoś chce to czynić, niech idzie na salon, gdzie politycy z wybiegu dla VIP-ów oraz sławni dziennikarze, tacy jak Marek Budzisz, dają show. U nas niczego takiego nie będzie. A kto tego nie rozumie ten wyleci i będzie miał niepowtarzalną szansę pozwania nas do sądu.

Nie będzie także połączenia z fejsbukiem tak, jak to jest teraz w salonie, bo po co korzystać z fejsa za pomocą pośrednika, skoro można to robić bezpośrednio. Strona jest prosta i łatwa w obsłudze. Mam nadzieję, że się wszystkim spodoba, ale oczekuję także, że będziemy dyskutować o jej zaletach i wadach.

Jasne jest, że nie mamy tak dobrego startu jak salon24 przed laty, ale nie o to chodzi. Nie jesteśmy po to, by zabawiać człowieków w zamian za popcorn, jak to czynią właściciele wspomnianej platformy. Mamy na niej umieszczać teksty ważne, które zmieniają w sposób znaczący wizję podawaną nam do wierzenia w szkole najpierw, potem na uniwersytecie, a na końcu w mediach. Na nasze blogowisko nie zapraszamy żadnych polityków. Jeśli się zgłoszą, mogę się oczywiście zastanowić, czy ich tam wpuścić, ale zaproszenia nikt nie dostanie. Tak jak valser nie wpuszcza polityków na targi, tak my nie będziemy ich wpuszczać na blogi. Nie jest to żaden splendor, ani żadne halo, są to tylko i wyłącznie cholerne kłopoty oraz sporo zażenowania.

Platforma nasza nie służy do tego, by tak zwani zwykli ludzie mogli się bratać z ludźmi niezwykłymi, czyli tymi, którzy dzięki protekcji i kolegom zostali mianowani publicystycznymi autorytetami.

Ideałem byłaby taka sytuacja, w której udałoby się nam uniknąć jakichkolwiek komentarzy na temat tak zwanych bieżących spraw. To jest jedna z pułapek, która według różnych macherów gwarantuje klikalność i sukces. Nie gwarantuje, wszyscy o tym wiemy. I nie o masową klikalność nam chodzi. A o co? Dam przykład. Zadzwoniłem wczoraj do Pani Anny Baszanowskiej, która opowiedziała mi trochę smutną, a trochę wesołą historię. Oto wybrała się, by odprowadzić w ostatnią już drogę, jednego ze swoich przyjaciół. Pani Anna porusza się wyłącznie w towarzystwie innych osób, które się nią opiekują. Nie widzi za dobrze po prostu. Przed bramą cmentarza powitali ją dawni koledzy jej męża, panowie już w leciech, z dorobkiem i zasługami. I jeden z nich powiedział – a miał przed sobą starszą damę, nie opuszczającą mieszkania bez opieki – słyszałem o twoich wyczynach. Miał oczywiście na myśli wydaną przez nas książkę o wołach.

Ta anegdota dobrze ilustruje naszą misję. Chodzi o to, żeby na pogrzebach zacnych akademików ludzie opowiadali sobie o naszych wyczynach.

Zastanawiałem się ostatnio dość intensywnie nad mechaniką medialnych sukcesów, które próbują osiągnąć publicyści, popularyzatorzy, autorzy i reżyserzy. Onyx podesłał mi film z jakąś kolejną internetową gwiazdą, która coś tam demaskuje stojąc na krakowskim rynku i machając rękami w myśl zaleceń kołczów budujących pozytywne wizerunki swoich klientów. Popatrzyłem trochę na tego faceta, a potem spojrzałem na bok strony. Było tam sześciu przynajmniej podobnych, którzy próbowali za wszelką cenę wzbudzić zainteresowanie człowieków dokładnie w ten sam sposób.

Nie można tak robić. To jest katastrofa. To jest stand up w najgorszym wydaniu. Wkrótce zresztą wszystkie polityczne wystąpienia, wszystkich politycznych i publicystycznych celebrytów sprowadzą się do zachowań właściwych komikom uprawiającym tę niełatwą sztukę. To jest zła droga. Są inne, nie wiem czy lepsze, ale na pewno lepiej nadające się do wykorzystania przez nas.

Valser zaplanował w czasie targów coś, co zostało nazwane debatą blogerów. To jest nasza debata, trzeba powiedzieć to wprost i ona zastała pomyślana tak, by wszyscy widzieli, że blogosfera żyje, to po pierwsze, a po drugie, by zorientowali się, że blogosfera to nie jest salon24, który pośredniczy jedynie we wpisywaniu komentarzy na fb.

Jakie ja wiążę nadzieje z tą debatą? Nie wiem czy to się uda, ale dobrze byłoby organizować cyklicznie takie debaty i nagrania z nich umieszczać na naszym blogowisku. Nie wiem czy to jest organizacyjnie do przeprowadzenia, bo o tak zwany profesjonalizm się wcale nie martwię. Chodzi o to, by rozmawiać o sprawach, których nikt inny nie poruszy. Czyli o rodzinie Toeplitzów na przykład. Normalnie, publicznie, na podstawie dostępnych źródeł. Czym to się będzie różnić od innych, podobnych debat? Tym mianowicie, że nie będziemy prowadzić polemik z innymi środowiskami. Nie jest bowiem naszą misją zabawianie człowieków w zamian za popcorn. Niech czynią to inni. Nie będziemy więc polemizować z takim Chojeckim na przykład i nie życzymy sobie, by on z nami polemizował. Nie zależy nam na jego reklamie. Nie będziemy sobie podnosić samooceny Arystotelesem, jak to czyni Teologia Polityczna, bo na tych pogadankach wszyscy zasypiają, a ich cel jest jeden przekonanie profanów, że tylko za pośrednictwem wybranych mogą oni dojść do prawdy.

Okazało się właśnie, że parasol już uruchomił blogowisko. Oto adres strony

http://szkolanawigatorow.pl/tagi: blogosfera  publicystyka  coryllus  szkoła nawigatorów 

gabriel-maciejewski
16 maja 2017 09:53
131     5924    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
parasolnikov @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 09:55

No i kto da pierwszy komentarz :D
 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hurra

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 10:15

Tu nie ma co komentować, trzeba czytać :)! Jest dobrze, fajna grafika nawiązująca do edycji papierowej SN.

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 10:28

Uff. Pierwsze koty za płoty :)

Rejestracja jest trochę "tricky" ale w końcu się udało. Aha, mail z hasłem trafia do spamu jakby ktoś się zastanawiał ;-) Można dodać takie info dla "zamyślonych"

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bolek 16 maja 2017 08:28
16 maja 2017 10:28

Wiem, wiem miałem dodać :) idzie do notatek

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 07:55
16 maja 2017 10:30

I zdjęcia można dodawać do komentów! Bardzo duże ułatwienie dla komentujących.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 10:38

Bogu niech będą dzięki! Doczekałem się. Prawdę powiedziawszy to ... nie mogłem doczekać się właśnie. Dlatego bardzo się cieszę, że blog "Szkoła Nawigatorów" wreszcie ruszył i to w jaki dzień! W święto Andrzeja Boboli, Patrona Polski, jezuity, który śluby lwowskie ułożył.

zaloguj się by móc komentować


bolek @mniszysko 16 maja 2017 08:38
16 maja 2017 10:47

" W święto Andrzeja Boboli, Patrona Polski, jezuity, który śluby lwowskie ułożył. "

Nie ma przypadków, są tylko znaki :D

Szczęść Boże!

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 08:28
16 maja 2017 10:55

Czy poczta wew. działa?

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @mniszysko 16 maja 2017 08:38
16 maja 2017 10:56

Nawet nie wiedziałem, że to dziś. Zapomniałem....

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @parasolnikov 16 maja 2017 07:55
16 maja 2017 10:57

Jak wpisuję komentarz to mi przeskakuje na tekst, a nie na ten komentarz. Taka uwaga pierwsza

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 08:28
16 maja 2017 10:59

Zegar na serwerze trzeba przestawić ;-)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bolek 16 maja 2017 08:59
16 maja 2017 10:59

No nawet nie pomyślałem :)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski 16 maja 2017 08:57
16 maja 2017 11:00

Potestuje to później widzę, że wraca do ostatniej lokacji.

zaloguj się by móc komentować


bolek @parasolnikov 16 maja 2017 08:59
16 maja 2017 11:02

Za dużo masz na głowie ;-) Od takich pierdoletów są użytkownicy ;-)

Dobra robota!

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 09:00
16 maja 2017 11:09

Well done :-)

Jak jeszcze dorobisz jak u coryllusa dymki z wyświetlanymi komentami do których się post odnosi to będzie miło. Niestety człowiek się przyzwyczaja do dobrego :-)

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 09:00
16 maja 2017 11:10

A propos komentarzy.

Na coryllus.pl są te "chmurki" z podglądem oryginalnego komentarza. Nie wiem ile osób tego używa, ja na pewno, ale jest to wygodne przy przeglądaniu komentarzy bo widać od razu do czego jest odpowiedź i nie trzeba skakać po komentarzach.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 16 maja 2017 09:09
16 maja 2017 11:10

Ale to przyszłość. Jestem pod wrażeniem samego startu!

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 09:00
16 maja 2017 11:12

He he bez obrazy - komentarz kolegi też czytacza i naszego człowieka - wygląda jak nekrologi z gazowni po pierwszym wejściu :-)

Uśmiałem się.

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 09:00
16 maja 2017 11:13

He he bez obrazy - komentarz kolegi też czytacza i naszego człowieka - wygląda jak nekrologi z gazowni po pierwszym wejściu :-)

Uśmiałem się.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 16 maja 2017 09:13
16 maja 2017 11:14

No i w przyszłości przycisk usuń - bo jak widać niechcący się 2 x wysłało jak zrobiłem odśwież

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:14

Nie będa pisał "achów i ochów" bo wiadomo, że super że ruszyła możliwość integracji środowiska na blogowisku i poprzez pocztę wewnetrzną. Uwagi krytyczne bardziej się przydają bo pozwalają na zmiany na lepsze.

No więc... :)

1. Za dużo jaskrawo niebieskiego koloru. Zwłaszcza w komentrzach do wpisów.

2. Podoba mi się na https://coryllus.pl funkcja wyświetlania chmurki po najeździe myszką na nick adresata komentarza. Myślałem że to rozwiązanie to już kanon i tu też zostanie zaimplementowane.

3. Wiele portali zmusza autorów tekstów do załączenia fotografii/grafiki związanej tematycznie z treścią publikacji. Co by o tym nie sądzić ten zabieg poszerza przekaz treści i pogłębia kontakt z czytelnikiem. Znakomicie podnosi też klikalność...

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 16 maja 2017 09:13
16 maja 2017 11:17

No i w przyszłości przycisk usuń - bo jak widać niechcący się 2 x wysłało jak zrobiłem odśwież

zaloguj się by móc komentować

bolek @bolek 16 maja 2017 09:10
16 maja 2017 11:17

Kolejna rzecz związana z komentarzami i zmykam ;-)

Po dodaniu komentarza zazwyczaj klikam po jakimś czasie F5 (odświeżenie strony) aby zobaczyć czy nie pojawiło się coś nowego, jakaś odpowiedź albo cuś :)

Teraz klikam odświeżanie i wyskakuje mi takie info

 

Pozdro!

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bolek 16 maja 2017 09:17
16 maja 2017 11:18

Dziwne nigdy tego nie miałem

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:19

Jak widać powyżej odświeżenie strony powoduje ponowne wysłanie ostatniego komentarza.

A odświeżać trzeba żeby widzieć nowe posty.

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 09:18
16 maja 2017 11:20

Mam tak samo jak bolek. Reload wyświetla komunikat i wysyła 2 raz ostatniego posta.

zaloguj się by móc komentowaćbendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:26

@Parasolnikov

I zrobiłem reloada i masz powtórzonego posta :-)

Co do obrazków to zrobiłeś tylko z linków netowych, nie można załadowac ze swojego kompa. Ale to drobiazg na przyszłość.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 16 maja 2017 09:25
16 maja 2017 11:34

miałoby już działać

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 16 maja 2017 09:25
16 maja 2017 11:34

Już nie powinno być tego problemu i przeskakuje od razu na ostatni komentarz.

zaloguj się by móc komentować


bendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:45

No to testujemy :-)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 16 maja 2017 11:45
16 maja 2017 11:49

Czytam coryllus.pl Dzięki za ogarnięcie tematu tam :)

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:49

No i jest teraz dobrze :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 11:49
16 maja 2017 11:52

Czytałeś koment mojego przyjaciela o nekrologach z gazowni? - he he he :-))))))

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 11:49
16 maja 2017 11:53

Wiesz co jeszcze możesz dorobić?

Jak nie jesteś zalogowany i chcesz odpowiedzieć to na dole sie pojawia że musisz być zalogowany żeby odpowiedzieć.

Zrób ten "zalogowany" jako link klikalny do logowania.

zaloguj się by móc komentować

Jedrzej-K @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 11:54

1. Wydaje się, że artykuły powinny mieć wskazny numer "SN", z którego pochodzą. To ważne przy cytowaniu źródeł.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 12:02

zabił nam Pan stronę :)
Zmieniłem Pana, na Jedrzej-K , jest błąd i nowe loginy nie są weryfikowane!

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 12:28

He he - takie zawsze są wersje alfa :P

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 12:02
16 maja 2017 12:32

Czy mogą być polskie znaki w loginie bo "stanisław orda" nie może konta założyć?

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 16 maja 2017 12:32
16 maja 2017 12:33

No i oczywiście czy może być spacja?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 16 maja 2017 12:32
16 maja 2017 12:33

Nie w formacie html bo to jest od razu subdomena

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @parasolnikov 16 maja 2017 12:02
16 maja 2017 12:36

Po prostu brak było informacji przy logowaniu o niestosowaniu polski znaków...

zaloguj się by móc komentować


marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 12:38

„Przebiłem się” przez meandry „blogowiska”… Nie wszystko jest oczywiste i klarowne: 1) brak potwierdzeń wysyłania wiadomości na e-mail, 2) brak możliwości zmiany hasła z panelu osobistego… Czekam na wyrażenie zgody na blogowanie. A propos: samo naciśnięcie „Prośby” generuje ‚Wiadomość‚, którą potem można jeszcze ponownie wysłać… Osobiście obawiam się o nadmiar komentarzy, których potem nie da się „ogarnąć” uwagą… Wydaje się, że to autor wpisu powinien mieć „obowiązek” ich moderowania, jeśli dyskusja ma mieć jakiś sens, tzn. trzymać się tematu wpisu. W przeciwnym razie będzie to bardziej przypominać „rykowisko”, niż forum wymiany myśli na zadany temat… A tematów do uzgodnienia jest wiele !

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 12:33
16 maja 2017 12:39

Wszystko jasne. To spacja też nie - ale trzeba dopisać że zamiast spacji można chyba _ albo - dobrze myślę?

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 12:33
16 maja 2017 12:41

W sumie w domenach mogą być polskie znaki?

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @bendix 16 maja 2017 12:39
16 maja 2017 12:42

Tak, ale już by miało o tym powiadmiać

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @parasolnikov 16 maja 2017 12:42
16 maja 2017 12:49

"litery (bez polskich), cyfry..." 

Czy można liczyć na dźwiekową informację o otrzymaniu "wiadomości" prywatnych lub info na e-mail ?

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 12:42
16 maja 2017 12:52

Ja tego napisu pomimo reloadu nie widzę.

"To pole..."

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @marek-natusiewicz 16 maja 2017 12:49
16 maja 2017 12:52

wiadomosć dźwiękową, za rok jakoś, a na mejla mogę coś poćwiczyć , pisze do notatek ale na razie usterki naprawiamy, to co Pan pisał wyżej.

zaloguj się by móc komentować

bendix @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 12:54

Usterki first. Potem bajery ;-)

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 12:58

Przydałby się "przycisk" aby z każdego komentarza wrócić na górę strony, tj. na początek...

A z prawej cześci górnej strony nie ma przejścia bezpośrednio do konkretnego komentarza. Dopiero po wejściu w komentowany artykuł można PRÓBOWAĆ szukać (ja "wymiękam"...).

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @bendix 16 maja 2017 12:54
16 maja 2017 13:00

Dźwięk to nie bajer. Kiedyś w postnuku to był standard. A teraz jest "lepi"... "fura" bajerów, tylko informacji niewiele (to o onet.pl i wp.pl) !

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 13:04

"Tagach" przy "garibaldi" pojawia się "0" artykułów w sytaucji gdy artykuł jest "1"...

zaloguj się by móc komentowaćStalagmit @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 13:48

Dzien dobry.

Świetne blogowisko, działa bez zarzutu.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 13:54

Uff. Żem weszła. Fajnie tu. Trochę bałaganu jak przy przeprowadzce do nowego domu, ale się poustawia i urządzi. Super.

​​​​oko musi się przyzwyczaić. ​​

zaloguj się by móc komentować

bendix @Rozalia 16 maja 2017 13:54
16 maja 2017 14:19

No widzisz. A nie mówiłem że jest skończona ilość kombinacji? ;-)

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 14:25

Jestem pierwszą tu pierwszą kobitką. Trzeba odtanczyć taniec radości. Zarazem sprawdzić jak działają różne możliwości.

P​​​​​​askudny kolorek wybrałam dla zaznaczenia płci, ale jednak nie jest to typowy Pink.

Jak wybrałam inną czcionkę lub kolor to już nie mogłam cofnąć. Czymu?

Ja tu trochę poszaleję, bo muszę posprawdzać co może edytor.

 

​​​​​

zaloguj się by móc komentować

emma @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 14:43

No to jestem druga. 

Jest ok. Tylko mogłyby być jeszcze linki tak jak na coryllus.pl do księgarni, na targi, na blogi (zanim blogerzy przeniosą się tu).

I zakładka wszystkie wpisy (oprócz popularne i najnowsze). Przyda się jak ich będzie dużo. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @emma 16 maja 2017 14:43
16 maja 2017 14:52

Proszę się nie gorączkować. Nie od razu Rzym zbudowano :-)

zaloguj się by móc komentować

emma @bendix 16 maja 2017 14:52
16 maja 2017 14:56

Ja tylko podrzucam pomysły. :) Do wykorzystania lub nie.  

Coraz bardziej mi się tu podoba :)

zaloguj się by móc komentować

C1c3r0 @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 15:14

Pozdrawiam! Gratuluję nowego projektu.

zaloguj się by móc komentować


bendix @bendix 16 maja 2017 16:06
16 maja 2017 16:07

Jak by ktoś nie wiedział gdzie szukać folderu spam z mailem aktywacyjnym to przykład z wp.pl

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 16 maja 2017 16:06
16 maja 2017 16:14

sherry cask. Takie lubię. Glenmorangie w sherry i porto cask też są niezłe.

Za to nie cierpię tych walących asfaltem.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @valser 16 maja 2017 16:06
16 maja 2017 16:22

Co za słodka, co za słodka. Chyba sami wszystkiego nie wytrąbicie. Zostawcie coś dla niewiast.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @valser 16 maja 2017 16:06
16 maja 2017 16:35

 

Ja juz piwo sukcesu jakby ktoś pytał "tlusty netopyr IPA 17°"

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 16:37

Czyżbym wreszcie się zalogowała??? Hurrraaa!!!

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 16 maja 2017 16:37
16 maja 2017 16:41

Ja Pani zmieniałem nazwę, pisałem mejla 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @pink-panther 16 maja 2017 16:37
16 maja 2017 16:42

Wrzucaj teksty nie czekaj. Jak nic nie masz ja wrzucę Twoje z nawigatora

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 16 maja 2017 16:06
16 maja 2017 16:49

"17-year-old"

Nie za stara? Ja nie jestem aż takim smakoszem ale doświadczony kolega powiedział, że "12 y.o. max" :)

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 16:35
16 maja 2017 16:51

Po ciężkim dniu należy się :D

zaloguj się by móc komentować


parasolnikov @bolek 16 maja 2017 16:54
16 maja 2017 16:56

Nawet Pan nie wie jakie to bliskie prawdy ..

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @parasolnikov 16 maja 2017 16:41
16 maja 2017 17:02

Najpierw logowałam się o poranku w strasznych nerwach. Dopiero po powrocie z działki sprawdziłam pocztę i znalazłam Pańskiego mejla i to nowe hasło i wszystko poszło jak z płatka. Wielkie dzięki.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @gabriel-maciejewski 16 maja 2017 16:42
16 maja 2017 17:05

Ta ostatnia notka o Portugalii i Salazarze trochę już "przechodzona":))) Może coś z Nawigatora, tylko te moje są strasznie długie. Nie mogę się zdecydować, więc jak Gospodarz sobie życzy:)))

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @pink-panther 16 maja 2017 17:02
16 maja 2017 17:05

Pewnie Gabriel tak Panią zestresował, może go Valser z karata machnie :)

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @parasolnikov 16 maja 2017 16:56
16 maja 2017 17:05

No to jak się chcesz ożenić, jak tyle piwa pijesz?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @gabriel-maciejewski 16 maja 2017 17:05
16 maja 2017 17:06

Jak się tak, wezmę w sobie ... to mogę 3 dni nie pić, więc jest szansa

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 17:15

Aha i da się do ślubu tak ciągnąć i żadna się nie zorientuje...

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @parasolnikov 16 maja 2017 17:05
16 maja 2017 17:17

Rzeczywiście, trochę mnie stresuje:))) Na szczęście  tylko od czasu do czasu, bo już byłabym strzępem człowieka.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 17:18

Jak wstawić swoje zdjęcie? Kilka razy zmniejszałam, nie wchodzi. Czy 131,4 kB to za dużo?

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @maria-ciszewska 16 maja 2017 17:18
16 maja 2017 17:19

@parasolnikow

Jak wstawić swoje zdjęcie? Kilka razy zmniejszałam, nie wchodzi. Czy 131,4 kB to za dużo?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @maria-ciszewska 16 maja 2017 17:19
16 maja 2017 17:27

Widzę, że Pani zdjęcie już tam jest jeśli chodzi o profilowe, więc teraz jak Pani je wgrała, to kliknąć na "Edytuj Zdjęcie" i wybrać je a potem kliknąć zapisz.

zaloguj się by móc komentować


OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 18:00

Wszystko działa... szybko i sprawnie. Podoba mi się sterylność i prostota... Okna i bukwy trochę duże ale każdy ma chyba w przeglądarce zooming więc to nie problem.

Witam wszystkich na nowym miejscu, pozdrawiam i gratuluję ojcom (a także matkom :) ) tego sukcesu

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 16 maja 2017 16:37
16 maja 2017 18:10

Jak zobaczyłam pink-panther to mi się głupio zrobiło, że wcześniej skrytykowałam kolor. To że lubią go Barbie i biedronie znosiłam cierpliwie, ale jak na marszu możeła zastąpił czerwień, to już było dla mnie za dużo.

Pink-panther jest super.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 16 maja 2017 17:56
16 maja 2017 19:43

A widzisz! Ja czułem, że coś ściemnia, ale jak tu dyskutować z gościem, który ma co najmniej trzy paszporty i licenjcę pilota :D

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 16 maja 2017 20:22
16 maja 2017 21:14

Mądry człowiek z tego kapitana. Z pewnością z dużym doświadczeniem ;-)

Widać, że książki nie są li tylko ozdobą na półce :-) Dzięki za info!

P.S. Tak z ciekawości zapytam co sądzisz o Jurze? Zacna czy przereklamowana?

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 16 maja 2017 20:00
16 maja 2017 21:16

"wsadz se w buty te paszporty, to bedziesz troche wyzszy"

Skąd wiedziałeś, że jest niskiego wzrostu :DDD

zaloguj się by móc komentować

bolek @pink-panther 16 maja 2017 17:05
16 maja 2017 21:19

" Ta ostatnia notka o Portugalii i Salazarze trochę już "przechodzona":))) "

Salazar wymiata! Serio :) Wrzuć Salazara.

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 09:55
16 maja 2017 21:21

Kurczę, ale to nowe "blogowisko" jest super!!!

zaloguj się by móc komentować

bolek @parasolnikov 16 maja 2017 16:56
16 maja 2017 21:24

Aha, darujmy sobie tego "Pana" ;-)

Jestem pełen podziwu dla dotychczasowej pracy!

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 21:54

Test-info

Rejestracja bez problemów, email zwrotny doszedl po kilku sekundach do folderu odebrane. Się troche w edycje pobawiłem i nie jest to trudne. Tu dla przykładu i wypróbowania strona macierzysta.

zaloguj się by móc komentować

adam-b @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 22:16

Czytam od zawsze - ; -pisać się  naumiem ... Przybył  Kamiuszek- idzie ku dobremu.

Szczęść Boże

Adam B.

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 16 maja 2017 17:05
16 maja 2017 22:32

Wcale nie jest przechodzona, ledwie ją przymierzyłam. Dopiero muszę porządnie przeczytać. Nowa notka już widzę, że świetna, jak zwykle dosyć długa. I to dobrze, bo jest więcej ciekawych informacji, ale szczerze mówiąc,  jak czytam na tablecie, to większy rozmiar czcionki jest wygodniejszy. Dlatego odłożyłam przeczytanie na jutro.

Jeszcze raz, notka o Salazarze niej wjedzie na blogowisko. Nie należy trzymać lampy pod korcem.

zaloguj się by móc komentować

onyx @gabriel-maciejewski
16 maja 2017 22:36

Pozdrawiam wszystkich na stoku góry, która stoi i nigdzie sie nie wybiera.                        Wieloryby same przypłyną...

Coś do posłuchania dla spokojności:

https://www.youtube.com/watch?v=2W2fOf_HjBc

zaloguj się by móc komentować

bolek @gabriel-maciejewski
17 maja 2017 07:31

" Whisky jest dobra, ale moim zdaniem przesacowana. "

A  widzisz! Czyli kto pyta nie błądzi ;-) Dzięki!

zaloguj się by móc komentować

Kaesagie @gabriel-maciejewski
17 maja 2017 08:02

lepiej się czyta tytuły, jeśli są czcionką bezszeryfową a tytuły działów bezszeryfową i wersalikami

zaloguj się by móc komentować

bendix @bolek 17 maja 2017 07:31
17 maja 2017 08:15

Spróbuj Burberry.

zaloguj się by móc komentować

bolek @bendix 17 maja 2017 08:15
17 maja 2017 08:28

Przy pierwszej nadarzającej się okazji!

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 16 maja 2017 17:27
17 maja 2017 08:53

Jak będziesz miał chwilkę to zrób jako pilne powiadomienie po wpisaniu 2x hasła że konto zostało założone i żeby się zalogować.

Na tym się użyszkodnicy gubią ;-)))

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 17 maja 2017 08:53
17 maja 2017 09:01

Miałobybyć już tak, że po wpisaniu 2x hasła użytkownik jest już zalogowany. Właśnie testowałem

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 09:33
17 maja 2017 10:28

Musiałem nazwy pomylić. Sprawdzę. Ale wydaje mi się że widziałem singla.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 09:33
17 maja 2017 10:34

Oczywiście chodziło o Balblair. Moja pomyłka.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 17 maja 2017 10:34
17 maja 2017 10:35

Super była z numerem 89 ale jej już niestety brak.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 11:29
17 maja 2017 11:32

No widzisz a ja tak niecnie nazwę przekręciłem :-)

Przyjaciel ma kolekcję - zamawia z numerowanych casków :-)

Czasami coś testujemy razem.

Muszę Ci powiedzieć że dobra markowa Tequila też wymiata. Taka własnie numerowana :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 11:48
17 maja 2017 11:53

O żesz o rumie zapomniałem. Oczywiście że wymiata. Też testujemy z przyjacielem :-)

Co do whisky to nie lubimy tych mocno torfowych. Przyjęło się u nas że mówimy iż "walą asfaltem"

Stoi parę spróbowanych i więcej nie wrócimy do nich.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 17 maja 2017 11:48
17 maja 2017 12:08

" 10tke mozna jeszcze w wielu miejscach dostac "

Czy to jest to? https://sklep-domwhisky.pl/product-pol-11259-Aberlour-10-letni-With-Free-Aberlour-Tasting-Glass-40-1-0l.html

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 11:48
17 maja 2017 12:20

Ale z tego co widzę to stoi u Ciebie parę "asfaltówek" ;-)

np. Bowmore :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 13:17
17 maja 2017 13:30

My też testowaliśmy "asfaltówki" z numerowanych serii za kupę kasy. I jednak nam nie podchodzą.

Teraz przyjaciel chodzi na "targi" i testujemy. Ostatnio wytestował dwa rodzaje - pstryk foto i zamówił po parę kartonów.

Inaczej nie trafisz. Opisy nie dają za wiele. Sam twierdzi że już parę razy nie trafił a dawać potem komuś do coli butlę za pareset PLN to profanacja.

zaloguj się by móc komentować


bolek @valser 17 maja 2017 14:07
17 maja 2017 15:24

Dzięki za rekomendację. No to lecimy do amazona.

BTW Odnoszę wrażenie, że trochę strollowaliśmy dyskusję naszymi alkoholowymi dywagacjami ;-)

ps

5 Jackson dostępny tutaj https://www.scribd.com/doc/139149658/Michael-Jackson-Malt-Whisky-Companion

zaloguj się by móc komentować

bendix @bolek 17 maja 2017 15:24
17 maja 2017 15:40

Jest święto otwaricia to myślę że możemy trochę potrollować.

zaloguj się by móc komentować


bolek @bendix 17 maja 2017 15:42
17 maja 2017 15:56

Ja też wolę papier. Chodziło mi o tzw "przedsmak" ;-) Poza tym tam jest 5 a najnowsza jest 7.

zaloguj się by móc komentować

bolek @bendix 17 maja 2017 15:40
17 maja 2017 15:58

Tak czy inaczej wszystko z umiarem :D

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 17 maja 2017 16:28
17 maja 2017 17:46

" Ja co jakis czas trafam na magikow co wyciagaja whisky z lodowki. "

Albo podają "on the rocks" :D

Pamiętam jak dawno temu oglądałem jakiś odcinek Świętego w którym Roger pociągał łyskacza w jakimś szkockim pubie z "koniakówki". Po tym amerykańskim "on the rocks" był dla mnie szok.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @gabriel-maciejewski
17 maja 2017 18:12

Nie wiem czy było, ale dobrze by było, gdyby było jak na stronie baśni, że... po najechaniu kursorem na adresata wyświetlałaby się treść komentarza na który napisana była odpowiedź

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 17 maja 2017 16:28
18 maja 2017 08:33

Blendów się nie dotykam. Johny to najgorsza politura z politur jakie poznałem (tak tak kiedyś w młodości się nie słyszało o Single Malt-cie)

Jeżeli kiedykolwiek w młodości dodawałem lodu do whisky to był on zrobiony z wody mineralnej.

Zaczynałem próbować whisky tylko jako ciepłą. Wtedy jak były dostępne tylko politury (koniec lat '80 tych to z nich najbardziej pasował mi Buishmils (zresztą Irlandzki)

Potem czasami jak się piło w większej ilości dodawałem kostkę lodu.

Ale to zamierzchłe czasy.

Do Jasia mnie nikt nie namówi. Mam dosłownie odrazę. Jak ja to nazywam "wali od niej tabaką"

Nawet od tej niebieskiej super hiper "pińcet letniej"

To nie jest whisky. Tak samo odrazę mam do burbonów - fe.

zaloguj się by móc komentować

DrWall @gabriel-maciejewski
18 maja 2017 18:54

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, czego jestem pewien. Co tu dużo gadać, pozamiatałeś bałwanów i tyle. Tak trzymać! 

zaloguj się by móc komentować

bendix @DrWall 18 maja 2017 18:54
19 maja 2017 05:18

"pozamiatałeś bałwanów"

Prawda? :-) Ale jak to cieszy. Aż się nie mogę przestać śmiać :-)

Pozdrawiam

zaloguj się by móc komentować

edzio @gabriel-maciejewski
20 maja 2017 21:36

Gratuluje pomyslow, pracy i efektow wszystkim ktorzy przyczynili sie do powstania

tego miejsca spotkan. Szczerze dziekuje i jeszcze raz gratuluje.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 17 maja 2017 14:07
22 maja 2017 17:19

No to podsumujmy:

Flakon Aberlour (10) zamówiony

Jackson zamówiony

To teraz czekamy i ścieramy z brody cieknącą ślinkę :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować